pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Mheavydrumm

Mheavydrumm

Ostatnie 10 wpisów
Proszę o kontakt osoby, które kupiły obligacje Getback na rynku Catalyst.
Treść raportu NIK daje silne podstawy do wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa i jego niewydolnym instytucjom.

Cytat:
Czy tylko kupione na Catalyst czy wszystkie z emisji publicznej tj.kupione na Catalyst i na rynku pierwotnym ?


Tak jak napisałem powyżej, w pozwie grupowym dochodzone roszczenia członków grupy muszą być oparte na takiej samej podstawie faktycznej - art.1 ust.1 ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Ta sama podstawa faktyczna to zakup obligacji Getback na rynku Catalyst.
Zatem łączny pozew obligatariuszy, którzy kupili obligi Getback w ofercie pierwotnej oraz na rynku wtórnym (Catalyst) zostałby z dużym prawdopodobieństwem odrzucony przez sąd jako niespełniający warunków pozwu zbiorowego.

Cytat:
Dlaczego miałoby to być działanie ograniczone tylko do obligacji zakupionych na Catalyst?


Dlatego, że w pozwie grupowym dochodzone roszczenia członków grupy muszą być oparte na takiej samej podstawie faktycznej - art.1 ust.1 ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym.


Proszę o kontakt osoby, które kupiły obligacje Getback na rynku Catalyst. Treść raportu NIK daje silne podstawy do wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa i jego niewydolnym instytucjom.

Ale czy dołączenie zawiadomienia do akt (mam nadzieję, że do tego dojdzie w moim wypadku) oznacza otrzymanie statusu "pokrzywdzonego" czy też jeszcze jest potrzebna dalsza procedura ?

W kwietniu 2019 r. złożyłem do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zarząd Getback, gdyż podjąłem decyzję nabycia obligacji Getback na Catalyst opierając się na danych ze sprawozdań finansowych, które, jak się okazało, były sfałszowane. Jednak do dzisiejszego dnia nie otrzymałem żadnej odpowiedzi z prokuratury. W czerwcu wysłałem drugie pismo do prokuratury z wnioskiem o niezwłoczne dołączenie mojego zawiadomienia do postępowania o sygn. akt RP I Ds. 11.2018. Nadal kompletna cisza - prokuratura nie odpowiedziała. Czy ktoś miał podobny problem z brakiem reakcji ze strony prokuratury ?
Dodam, że członek mojej rodziny, który też wtopił w obligach Getback, złożył również w kwietniu 2019 r. zawiadomienie o identycznej treści jak moje i po dwóch tygodniach dostał informację pisemną o "dołączeniu zawiadomienia do postępowania RP I Ds. 11.2018". Czy dołączenie zawiadomienia do akt postępowania oznacza, że członek mojej rodziny uzyskał w ten sposób status osoby pokrzywdzonej ?

Proszę się nie łudzić, że Getback wywiąże się ze zobowiązań układowych. Przeżrą co jest do skonsumowania i zgaszą światło. Pierwszym z brzegu przykładem tego, jak wygląda aktualna gospodarka finansowa w tej spółce jest wysokość wynagrodzeń rady nadzorczej. W spółkach publicznych będących w bardzo dobrej kondycji finansowej nie ma takiego Bizancjum jak w naszej kochanej spółeczce, która stoi nad przepaścią (a właściwie leży): od 10 do 20 tys. miesięcznie dla członków rady, w tym 20 tys. dla "naszego" zdRadka.

@Maupa_w_niebieskim
Cytat:
"Przeterminowane' obligacje w formie dokumentu to chyba cały czas można zbywać i nie trzeba czekać na zmianę przepisów.
Przy okazji wejścia w życie tej nowelizacji warto wspomnieć o tym, że w przypadku gdy nabywcą takich 'przeterminowanych' obligacji jest tzw nabywca instytucjonalny takie oświadczenie nie jest potrzebne. Ciekawe czy przy tej okazji pojawią się instytucje zainteresowane skupem tych papierów, które gdyby w międzyczasie doszło do prawomocnego zatwierdzenia układu zaryzykują wejście w prawa wierzycieli.


Miałem na myśli obligacje w formie zdematerializowanej. Obecnie nie można ich zbyć po terminie wykupu. A już za dwa miesiące będzie można. Właśnie takie mam nabyte na Catalyst. Napisałem o wariancie sprzedaży na rzecz klienta detalicznego, gdyż nie za bardzo wyobrażam sobie by znalazły się instytucje, które będą chciały odkupić te obligi za jakieś sensowne kwoty. Natomiast transakcja z klientem detalicznym za przysłowiową "złotówkę" pozwoli wygenerować stratę podatkową.
Obligi w formie dokumentu oczywiście można sprzedać/podarować itp. i w obecnym stanie prawnym.

Stratę podatkową na sprzedaży niewykupionych obligacji da się zrealizować od 21 lipca 2019 r. (data wejścia w życie zmian w ustawie o obligacjach i zmian do ustawy o ofercie publicznej). Jeśli sprzedaż będzie na rzecz klienta detalicznego wówczas takie przeniesienie prawa do obligacji będzie musiało nastąpić z inicjatywy klienta detalicznego, czyli przed transakcją sprzedający będzie musiał uzyskać od niego stosowne oświadczenie (dla celów dowodowych wskazana forma pisemna).

Cytat:
No nareszcie jakiś dobry news... oby to przeszło...
pytanie czy się załapiemy... i czy zawarcie układu będzie miało jakieś znaczenie?


Jeśli rzeczywiście wejdą w życie sygnalizowane zmiany ustawy o ofercie publicznej i ustawy o obligacjach, to nowe przepisy będą mieć zastosowanie do transakcji zrealizowanych po wejściu w życie zmienionych przepisów. Zatem powinny dotyczyć ewentualnej sprzedaży obligów Getback. Zawarcie układu będzie miało natomiast wpływ na cenę, którą będzie można uzyskać przy sprzedaży obligacji na wolnym rynku. Szacuję, że cena ta będzie kształtowała się wokół 5% wartości nominalnej. Oczywiście będzie można również sprzedać obligi choćby bratu, a wówczas cena będzie wynikała z porozumienia między stronami.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 3 maja 2018
Ostatnia wizyta: 24 stycznia 2020 13:33:54
Liczba wpisów: 118
[0,04% wszystkich postów / 0,19 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,392 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d