pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Mheavydrumm

Mheavydrumm

Ostatnie 10 wpisów
Kancelarie prawne oferują obligatariuszom Getback składanie pozwów przeciwko Skarbowi Państwa, a tymczasem pojawiają się wątpliwości czy w świetle przepisów art. 3 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 26 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 180 ze zm.) stanowiących, że:

1. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, zwany dalej „Urzędem Komisji”, jest państwową osobą prawną, której zadaniem jest zapewnienie obsługi Komisji Nadzoru Finansowego i Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.
4. Organami Urzędu Komisji są:
1)Komisja Nadzoru Finansowego, zwana dalej „Komisją”, która jest właściwa w sprawach nadzoru nad rynkiem finansowym;
2) Przewodniczący Komisji, który kieruje działalnością Urzędu Komisji i reprezentuje Urząd Komisji na zewnątrz.

właściwe jest pozywanie Skarbu Państwa a nie państwowej osoby prawnej - Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, której KNF jest organem ?

Nie zmienia to oczywiście podstawy odpowiedzialności, bo zgodnie z art. 417 § 1 k.c. za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej ponosi odpowiedzialność Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego lub inna osoba prawna wykonująca tę władzę z mocy prawa.

Proszę o kontakt osoby, które kupiły obligacje Getback na rynku Catalyst. Treść raportu NIK daje silne podstawy do wystąpienia z pozwem zbiorowym o odszkodowanie od Skarbu Państwa. Na dniach nastąpi zakończenie postępowania układowego przed SR we Wrocławiu, zatem będzie można przystąpić do działań procesowych w sprawie ubiegania się o odszkodowanie od Skarbu Państwa.
Moja inicjatywa pozwu zbiorowego obligatariuszy Getback z Catalyst o odszkodowanie jest niezależną od OSOG I SPOG.

Stowarzyszenie OSOG napisał(a):

Ponieważ grupa nieobligatariuszy pozwała Bank i są już bardzo zaawansowani pozostali w tym instytucje mają dużo bardziej ograniczone możliwości.

Proszę o wyjaśnienie pojęcia "grupa nieobligatariuszy", gdyż nie rozumiem co autor miał na myśli.

Proszę o kontakt osoby, które kupiły obligacje Getback na rynku Catalyst.
Treść raportu NIK daje silne podstawy do wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa i jego niewydolnym instytucjom.

Cytat:
Czy tylko kupione na Catalyst czy wszystkie z emisji publicznej tj.kupione na Catalyst i na rynku pierwotnym ?

Tak jak napisałem powyżej, w pozwie grupowym dochodzone roszczenia członków grupy muszą być oparte na takiej samej podstawie faktycznej - art.1 ust.1 ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. Ta sama podstawa faktyczna to zakup obligacji Getback na rynku Catalyst.
Zatem łączny pozew obligatariuszy, którzy kupili obligi Getback w ofercie pierwotnej oraz na rynku wtórnym (Catalyst) zostałby z dużym prawdopodobieństwem odrzucony przez sąd jako niespełniający warunków pozwu zbiorowego.

Cytat:
Dlaczego miałoby to być działanie ograniczone tylko do obligacji zakupionych na Catalyst?

Dlatego, że w pozwie grupowym dochodzone roszczenia członków grupy muszą być oparte na takiej samej podstawie faktycznej - art.1 ust.1 ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym.

Proszę o kontakt osoby, które kupiły obligacje Getback na rynku Catalyst. Treść raportu NIK daje silne podstawy do wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa i jego niewydolnym instytucjom.

Ale czy dołączenie zawiadomienia do akt (mam nadzieję, że do tego dojdzie w moim wypadku) oznacza otrzymanie statusu "pokrzywdzonego" czy też jeszcze jest potrzebna dalsza procedura ?

W kwietniu 2019 r. złożyłem do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zarząd Getback, gdyż podjąłem decyzję nabycia obligacji Getback na Catalyst opierając się na danych ze sprawozdań finansowych, które, jak się okazało, były sfałszowane. Jednak do dzisiejszego dnia nie otrzymałem żadnej odpowiedzi z prokuratury. W czerwcu wysłałem drugie pismo do prokuratury z wnioskiem o niezwłoczne dołączenie mojego zawiadomienia do postępowania o sygn. akt RP I Ds. 11.2018. Nadal kompletna cisza - prokuratura nie odpowiedziała. Czy ktoś miał podobny problem z brakiem reakcji ze strony prokuratury ?
Dodam, że członek mojej rodziny, który też wtopił w obligach Getback, złożył również w kwietniu 2019 r. zawiadomienie o identycznej treści jak moje i po dwóch tygodniach dostał informację pisemną o "dołączeniu zawiadomienia do postępowania RP I Ds. 11.2018". Czy dołączenie zawiadomienia do akt postępowania oznacza, że członek mojej rodziny uzyskał w ten sposób status osoby pokrzywdzonej ?

Proszę się nie łudzić, że Getback wywiąże się ze zobowiązań układowych. Przeżrą co jest do skonsumowania i zgaszą światło. Pierwszym z brzegu przykładem tego, jak wygląda aktualna gospodarka finansowa w tej spółce jest wysokość wynagrodzeń rady nadzorczej. W spółkach publicznych będących w bardzo dobrej kondycji finansowej nie ma takiego Bizancjum jak w naszej kochanej spółeczce, która stoi nad przepaścią (a właściwie leży): od 10 do 20 tys. miesięcznie dla członków rady, w tym 20 tys. dla "naszego" zdRadka.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 24 maja 2020 16:32:19
Liczba wpisów: 121
[0,03% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,426 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +139,45% +27 891,00 zł 47 891,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d