pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mareksus

mareksus

Ostatnie 10 wpisów
Komisja śledcza w/s GetBack to oczywista oczywistość. Powinna powstać już dawno.

Bardzo ciekawe rzeczy tu piszą:

Cytat:
Co ciekawe Konrad K. powiedział śledczym, że część z kwoty ponad 49 mln zł miała wrócić do ludzi z ówczesnego zarządu GetBacku. W sumie on, inny podejrzany Paweł T. i Mariusz B., który usłyszał zarzuty w tym wątku, mieli otrzymać za jej podpisanie 10 mln zł. Dwaj pierwsi po 4 mln zł, a B. 2 mln zł.

gospodarka.dziennik.pl/news/ar...

Tak bezczelne oszustwa pod okiem i przy pełnej bierności instytucji Państwowych jak: KNF, GPW, UOKiK itp. to już jest dno.

Kompletne dno.

Nikt nie szanuje pieniędzy obywateli, inwestorów, podatników. Traktują nas jak ciemną masę. Frajerów do golenia. I do tego bezczelnie z nas się śmieją.

Ciekawe, czy teraz Państwo stanie na wysokości zadania i zwróci nam ciężko zarobione pieniądze, które straciliśmy przez nieudolność instytucji powołanych do kontroli rynku finansowego.

Od samego początku afery pisałem, że to piramida, jedno wielkie, zorganizowane oszustwo. Teraz to się potwierdza.

Ale bomba!

Cytat:
Główny bohater największej finansowej afery w czasach rządów PiS zeznał w prokuraturze, że był tajnym współpracownikiem CBA. Jeśli ta deklaracja jest prawdziwa, to oznacza, że służby specjalne są współodpowiedzialne za skandal, w którym 10 tys. osób i ponad 170 instytucji straciło w sumie 2,5 mld zł. W dodatku mowa o aferze, w której przewijały się nazwiska Kornela Morawieckiego oraz ludzi premiera.

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-one...

Cytat:
K. zeznał, że "bardzo długo" przed wybuchem afery współpracował z CBA. Twierdzi, że miał nawet pseudonim — "Zeus". Stwierdził, że "są nagrania" z tych spotkań. Zeznał też, że przekazywał informacje ABW.

To by tłumaczyło opieszałość służb w wyjaśnieniu afery....

bukos4 napisał(a):
Bardzo owocne spotkanie w Komisji Finansów Publicznych.rozpoczęliśmy współpracę z artiomem.knf ma przedstawić zgłoszenie sygnalisty.nic już nie ukryja.ten raport dostał też Kenneth Ale nie znał polskiego więc dał go kondziowi.Hehe. następny krok to ministerstwo finansów i rachunek powierniczy na kary nakładane na getback.Żeby szły dla nas a nie do budżetu.pozdrawiam z drogi powrotnej

Dobre wystąpienie Pana. Poruszone zostały prawie wszystkie istotne wątki. Gratuluję.

Dla mnie najistotniejszą sprawą jest, aby prokuratura zmieniła status oskarżonych na ZGP z Art. 258 kk.

Joker napisał(a):
Ciekawe kiedy odpowiedzialność poniosą ludzie i instytucje, które zarobiły na współpracy z GB najwięcej?

biznes.interia.pl/raport/afera...

Cytat:
Według ustaleń "PB" w czasie, gdy bank sporządzał dokumentację na potrzeby przejęcia EGB, "firma należąca do żony zastępcy dyrektora generalnego Haitong Banku Bartłomieja Dmitruka wystawiła GetBackowi faktury opiewające na ponad 4 mln zł za usługi, które - jak wykazał audyt - były fikcyjne

Kolejne informacje tylko potwierdzają moją opinię sprzed roku, że GetBack to była piramida finansowa zarządzana przez zorganizowaną grupę przestępczą.

Gdyby rok temu została powołana spec. komisja (nie mylić z poselską komisją śledczą) do spraw gruntownego wyjaśnienia tej afery, to dzisiaj sytuacja poszkodowanych byłaby zupełnie inna.

Dodam tylko, że szef Enronu został skazany na 27 lat więzienia po 6 miesiącach od wykrycia afery. Poszkodowani odzyskali do tej pory ponad 51%. U nas niestety drepczemy w miejscu, co i rusz wypływają kolejne fakty, a pieniędzy jak nie było tak nie ma.

Tak właśnie wygląda inwestowanie w bananowej republice.

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
bukos4 napisał(a):
a ten bodnar ma jakis zwiazek z RPO?
bo jesli tak to bedzie sie dzialo...

No faktycznie będzie się działo, zwłaszcza że ten Bodnar RPO to ma na imię Adam nie Bartosz...

Według najnowszych wytycznych MS prokuratura będzie od teraz ustalać, czy osoba, której przedstawiają zarzuty jest spokrewniona z osobą publiczną, znaną czy też funkcjonariuszem publicznym, a jeśli tak to z kim konkretnie.

Widać taka nowa świecka tradycja....

Maupa nie poznałaś się o co kaman. Think

Jak zwykle w takich sytuacjach... z przykrością muszę stwierdzić, że kilku pieniaczy opanowało to forum i osoby z zewnątrz mogą odnieść mylne wrażenie, że reprezentują większą część obligatariuszy. A tak w rzeczywistości jest to kilka - kilkanaście osób.

Merytorycznej dyskusji - brak. Planu działania - brak. Konkretnych wyliczeń dla alternatywy do przegłosowanego układu - brak.

Przeczytałem wpisy od daty uchwalenia układu i nie doszukałem się planu alternatywnego. Konkretnie z wyliczeniami! Co w zamian? Jakie konkretne kroki planujecie po ew. odrzuceniu układu?
Ja już wiem, bo jestem zabezpieczony na 777 i mam nadaną klauzulę, komornik już czeka, więc nie będę miał problemu. A co z niezabezpieczonymi? A może ci, co zawnioskowali za odrzuceniem układu też mają już nadane klauzule........???

Może warto by było tak sprawdzić po nazwiskach i seriach obligacji? Wówczas mielibyśmy jasność, przynajmniej jeśli chodzi o motywację.

bukos4 napisał(a):
no dobra to skoro się rzekło to kandyduję do Rady Wierzycieli. tutaj link:

poparcie

Jeśli się zgadzasz to trzeba
Wydrukowac, podpisac, zeskanować i wyslac na email kuratora kh@biurosyndyka.com.pl

Czy można prosić o bliższe przedstawienie się (doświadczenie zawodowe, cele do osiągnięcia w RW itd.), bo na razie to wygląda na popieranie w ciemno.

Ciekawy wątek z raportu Nartowskiego:
Cytat:
Wobec tego 17 stycznia 2018 r. GetBack S.A. zawiera umowę, jedną z niezliczonych służących wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, z osobą zarządzającą pomniejszą agencją reklamową. Jej celem jest kreowanie niekorzystnej opinii o Abris Capital Partners oraz sprokurowanie, poprzez znajomego „biznesmena”, nalotu służb specjalnych na siedzibę inwestora i dokonanie przeszukania. GetBack S.A. ma za to zapłacić (ostatecznie nie przelano ostatniej raty) 4,3 mln zł, w tym 3 mln zł przeznaczone jest dla
„biznesmena” powołującego się na wpływy w służbach (otrzymał 2,4 mln).

www.andrzejnartowski.pl/wp-con...

Nie wiem jak Wy, ale czytając różne fora, w tym również niniejsze, odnosiłem wrażenie, że co najmniej kilku forumowiczów pracowało na zlecenie wspomnianej "agencji reklamowej".

Kąkolewski za wszelką cenę chciał odsunąć od siebie podejrzenia kierując uwagę wierzycieli na Arbis to było dla mnie jasne. Ale, że za nasze pieniądze zatrudniał agencje do czarnego PR to nie przypuszczałem.

anty_teresa napisał(a):

Jeśli pismo tak faktycznie wyglądało, jak opisuje Pan Andrzej, to KNF nie miała prawa go zignorować.

Dziękuję.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 30 stycznia 2020 14:20:21
Liczba wpisów: 123
[0,04% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,770 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d