pixelg
AIRWAY - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

AIRWAY [AWM]

AKTUALNY KURS: 1,70 zł (+0,59%) 14-06-2021 17:02
michal2805
3
Wpisów: 31
Wysłane: 8 października 2020 13:03:58 przy kursie: 1,90 zł
Tak, krewa. Natomiast nie każda spółka posiada wydzielony dział IR, a nawet dedykowaną osobę. W przypadku Airway Medix, tym "działem" jest pani Anna Aranowska-Bablok, Członek Zarządu. Biorąc pod uwagę, że odpowiada też za reprezentowanie spółki i bieżącą działalność nasuwa się pytanie w co powinna inwestować swój czas.
Ja osobiście wolę żeby skupili się na głównych celach spółki, a skrzynce mailowej nadali mniejszy priorytet. Natomiast zaznaczę po raz kolejny, to moje osobiste odczucie i nie mam pojęcia na jakiego maila rzekomo nie odpowiedzieli.
Tyle ode mnie.

Pozdrawiam

krewa
krewa PREMIUM
433
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 104
Wysłane: 8 października 2020 14:32:16 przy kursie: 1,90 zł
Pracowałem w spółce z rocznym przychodem ok 1 mld i relacje inwestorskie ogarniał członek zarządu ds finansowych - nie miał problemów w łączeniu podstawowych funkcji z udzielaniem odpowiedzi drogą mailową. Jak widać, da się.
A w przypadku konkretnej spółki to nie jest pojedynczy epizod - wystarczy prześledzić kilka ostatnich stron wątku. Uwzględniając wydarzenia z ostatnich miesięcy, akcjonariusze mają prawo wymagać od spółki nieco więcej.
Edytowany: 8 października 2020 19:28

krewa
krewa PREMIUM
433
Wysłane: 8 października 2020 18:50:38 przy kursie: 1,90 zł
michal2805 napisał(a):
Sprzedać spółkę podmiotowi z branży medycznej (prawdopodobnie z USA). Jest to prostsze niż sprzedaż poszczególnych technologii pojedynczo. Celem jest 2021r., ale wiadomo, że jest ogrom zmiennych.

Mógłbyś podać źródło, proszę? Przyznam, że nie śledzę na bieżąco komunikatów spółki ani wywiadów nie czytam.

sasky
sasky PREMIUM
33
Wpisów: 2 661
Wysłane: 8 października 2020 19:23:24 przy kursie: 1,90 zł
michal2805 napisał(a):
Przepraszam sasky, ale wydaję mi się, że powinieneś dodać na początku tego wpisu sformułowanie "Moim zdaniem".
Każdy może mieć swoją własną definicję dobrej spółki. Jedna osoba szuka świetnego działu IR, druga osoba szuka wyników, a trzeciej podoba się Zarząd i jego kompetencje.
Akurat tak się składa, że znam realia działu IR od kuchni i czasami ręce opadają jak widzi się maile z pytaniami (a często pretensjami) związanymi z kursem giełdowym.

Akcjonariusze to współwłaściciele firmy. Jak w normalnej, uczciwie działającej spółce może funkcjonować polityka olewania interesariuszy?
Przykro mi, ale nie obronisz tego. Tłumaczenie, że "niech się skupią na biznesie, nie na skrzynce mailowej"? Plizzz...
To jest patologiczna sytuacja, że komunikacja spółki z rynkiem zaczyna i kończy się na etapie pozyskania od inwestorów kapitału.

Dodam tylko że np. Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych co roku przyznaje nagrody w kat. "Najlepszy serwis giełdowy" czy "Lider komunikacji online"

michal2805
3
Wysłane: 8 października 2020 20:15:54 przy kursie: 1,90 zł
krewa napisał(a):
michal2805 napisał(a):
Sprzedać spółkę podmiotowi z branży medycznej (prawdopodobnie z USA). Jest to prostsze niż sprzedaż poszczególnych technologii pojedynczo. Celem jest 2021r., ale wiadomo, że jest ogrom zmiennych.

Mógłbyś podać źródło, proszę? Przyznam, że nie śledzę na bieżąco komunikatów spółki ani wywiadów nie czytam.

WZA, ale musiałby się znaleźć ktoś jeszcze kto był obecny. Z tym może być ciężko, bo indywidualnych było dosłownie trzech inwestorów (to ciekawe jak wielkie zainteresowanie jest akcjonariuszy, ale nikt nie pofatyguje się na WZA).

@sasky

Od razu odpowiem. Od jednej wiadomości użytkownika forum (bez żadnych dowodów) doszedłeś do momentu gdzie sugerujesz politykę olewania interesariuszy.
Powtórzę raz jeszcze, każda spółka to inna historia. Krewa podał przykład jak członek Zarządu odpowiadał na wszystkie zapytania (robił za IR) i jednocześnie wykonywał inne obowiązki. Mógłbym ciągnąć ten temat i zapytać ilu było członków Zarządu itd itp.
Natomiast nie jest moim celem przekonywanie Was, a mam nadzieję, że poniższa informacja usprawiedliwi mój tok myślenia.

www.airwaymedix.pl/pl,4,relacj...

Pan Prezes ma na głowie Airway, Adiuvo, Helix BioPharma i kto wie co jeszcze.
Oron Zachar to Biovo Technologies w Izraelu + inne spółki w których robi za mózg.
Pozostaje pani Anna, która w moim domyśle zajmuje się bieżącymi sprawami, negocjacjami i zarządzaniem (np ogarnięciem WZA). Czy to rozsądne, że widnieje jako kontakt dla inwestorów? Nie mnie decydować.

Czy komunikacja mogłaby być lepsza? Oczywiście.
Czy to będzie miało znaczenie w momencie gdy spółka dociągnie wszystkie obietnice do końca i uraczy inwestorów sowitą stopą zwrotu? Dla mnie nie.
Pozwólcie, że na tym zakończę swój udział w tej dyskusji, bo Wy nie przekonacie mnie, a ja najwidoczniej Was. Jestem w stanie się z tym pogodzić.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że spółka obroni się wynikami!

krewa
krewa PREMIUM
433
Wysłane: 8 października 2020 20:32:36 przy kursie: 1,90 zł
A jak oceniasz, czy informacja o planach sprzedaży spółki inwestorowi branżowemu jest informacją cenotwórczą czy nie jest?

Widzisz, gdy na forum pojawia się nowa osoba i zaczyna udzielać się na wątku jednej tylko spółki, pisząc przy okazji "prezes" lub "członek zarządu" wielką literą a na dodatek z zaangażowaniem występując w obronie spółki, to w sposób naturalny pojawiają się wątpliwości co do intencji takiego użytkownika.

A już zupełnie na marginesie - w przytoczonym przeze mnie przykładzie zarząd był dwuosobowy.

michal2805
3
Wysłane: 8 października 2020 21:34:13 przy kursie: 1,90 zł
Cytat:
A jak oceniasz, czy informacja o planach sprzedaży spółki inwestorowi branżowemu jest informacją cenotwórczą czy nie jest?

Ujmę to tak, na pewno można by było z tego zrobić cenotwórczy komunikat. Natomiast dopóki nie ma żadnych papierów na stole to jestem zdania, że jest to informacja nieistotna i cieszę się, że spółka nie uczestniczyła w covidowym deszczu ESPI. A wydaje mi się, że miała podstawy ku temu aby to uczynić.
Zgodnie z raportem model biznesowy spółki jest taki, że celem jest sprzedaż technologii albo jak ujmuje to spółka, komercjalizacja technologii.

Nie jestem związany ze spółką w żaden inny sposób niż poprzez bycie akcjonariuszem, drobnym bym rzekł. Oczywiście dochodzi do tego długa pozycja na walorze, sięgając od 2017 roku.
Akurat "Anna Aranowska-Bablok, Członek Zarządu" zostało skopiowane żywcem ze strony, którą podałem. Nie chciałem się pomylić w nazwisku pani Anny. Poza tym to już tylko kwestia mojego charakteru i być może zbytni szacunek do tychże stanowisk. Ostatnio odświeżam KSH, sporo tam członków zarządu.

Dodam też, iż we wcześniejszych wpisach jasno zaznaczyłem, że komunikacja z rynkiem mogłaby być lepsza. W tym zakresie nie zamierzam bronić spółki. Co nie oznacza, że zgadzam się ze stwierdzeniem, iż spółka powinna odpisywać na wszystkie maile (bez względu na ich treść, a takowej nie poznaliśmy).

Ponek
4
Wpisów: 194
Wysłane: 8 października 2020 23:05:50 przy kursie: 1,90 zł
Spółka wspomniała w raporcie kwartalnym, że certyfikowane podmioty produkują już ich urządzenia.
Ciekawe, czy ktoś ze spółki (podobno jest oficjalny profil na serwisie) mógłby zabrać głos, dlaczego jeszcze nie ma komunikatów na temat podpisanych umów na dostawy tych urządzeń, czy są to jeszcze testowe umowy, czy też mało znaczące?

krewa
krewa PREMIUM
433
Wysłane: 15 października 2020 11:46:27 przy kursie: 2,10 zł
Airway Medix napisał(a):
...Airway Medix osiąga swoje dawno zaplanowane cele i jest na dobrej drodze do komercjalizacji poszczególnych technologii. W tym przekonaniu nie jesteśmy odosobnieni, skoro sprzedaż akcji przez członków zarządu lub wiodącego akcjonariusza znalazła swoją odpowiedź w popycie inwestorów...

Apetyt inwestorów rośnie w miarę jedzenia, skoro członek zarządu postanowił dokarmić rynek

Cytat:
...Spółka otrzymała od Członka Zarządu Spółki Pana Orona Zachara informację mailową o tym, że w ramach transakcji dokonanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. zbył łącznie 97.539 akcji Emitenta

Pamiętam, był kiedyś taki pan, co również widział popyt na akcje swoich spółek i w dobroci serca swego drukował i wrzucał, drukował i wrzucał, aż w końcu liter do oznaczania kolejnych emisji w alfabecie zabrakło

pani_zawadowa
1
Wpisów: 3
Wysłane: 15 października 2020 14:02:33 przy kursie: 2,10 zł
@michal2805 nie czuję się komfortowo, czytając to co piszesz ani też nie muszę nikomu udowadniać ze mowie prawdę.

Pozwól, że nie będę wklejać screenów, z mojej prywatnej skrzynki, więc zacytuję mojego maila:

" Dzień dobry,

Jestem inwestorem indywidualnym Państwa spółki Airway Medix.
14.08.2020 wydaliście Państwo komunikat, w którym poinformowaliście o otrzymaniu od FED zatwierdzenia Cuffix do sprzedaży na rynku amerykańskim, co zgodnie z komunikatem miało oznaczać możliwość natychmiastowego rozpoczęcia komercjalizacji urządzenia w USA. Czas trwania testów szacowaliście Państwo na okres 4-6tyg, oraz przewidywaliście zastosowanie Cuffix u pierwszego pacjenta w ciągu kilku tygodni.

Proszę o wyjaśnienie, jak na ten moment wygląda sytuacja z tym urządzeniem oraz testami?
Czy komercjalizacja urządzenia już się rozpoczęła?
Czy testy potwierdzające wyniki testów użytkowych produktu, które do tej pory miały miejsce w ramach prac rozwojowych poza USA zostały już rozpoczęte w USA?
Kiedy można spodziewać się dalszych konkretnych informacji na temat Cuffix na rynku w USA?

Pozdrawiam,
.... "
Wysłany zarówno na maila do kontaku z inwestorami indywidualnymi Adiuvo jak i Airway Medix.

Pisałam ostatnio maila do KRVit ponieważ miałam wątpliwości co do przekazywanych ESPI, które moim zdaniem były sprzeczne z informacjami z udzielanych przez prezesa wywiadów. Najpierw wrzucili ESPI w której odpowiedzieli na kazde moje pytanie, po czym dodatkowo odpisali na mojego maila w którym moim zdaniem pytania były dość niewygodne. Odpisali tego samego dnia, po kilku godzinach i nikt nie robił z tego problemu.

Po co Airway ma dawać informacje, które mogą wpłynąć na kurs, skoro i tak chcą sprzedać spółkę ?
Na grupie akcjonariuszy Airawy już dawno mówi się o pilnowaniu kursu.
Wczorajsze ESPI o sypaniu Orona to moim zdaniem, pół żartem : " Dawaj Oron, teraz Twoja kolej" ;)

rrafal
rrafal PREMIUM
5
Wpisów: 44
Wysłane: 15 października 2020 14:46:38 przy kursie: 2,10 zł
Cytat:
Na grupie akcjonariuszy Airawy już dawno mówi się o pilnowaniu kursu.

Pilnowanie kursu w jakim celu ? Ostatnio został sprzedany Play i nikt kursu nie musiał pilnować.

pani_zawadowa
1
Wpisów: 3
Wysłane: 15 października 2020 16:50:21 przy kursie: 2,10 zł
www.prnewswire.com/news-releas...

to jest zbyt mało istotna informacja, żeby dać ESPI?

yodyod
8
Wpisów: 413
Wysłane: 15 października 2020 20:17:08 przy kursie: 2,10 zł
Zarząd AIRWAY MEDIX w jednym wykazuje się żelazną konsekwencją - a mianowicie nieujawnianiu informacji o charakterze cenotwórczym
na szczęście jest internet i jest IR BIOVO

bo przecież podpisanie umowy dystrybucyjnej na AUSTRALIĘ I BRAZYLIĘ
zamontowanie urządzeń CUFFIX w jednym z największych szpitali w Izraelu z oddziałem COVIDOWYM na 170 pacjentów
potwierdzenie rozmów na dystrybucję urządzeń w USA
STWIERDZENIE, że w obecnej sytuacji epidemicznej na świecie dramatycznie wzrosło zainteresowanie produktami BIOVO

NA PEWNO NIE JEST INFORMACJĄ CENOTWORCZĄ - IRONIA

jak widać rynek ocenił to zupełnie inaczej

zarządzenie AWM ogarnijcie się Kochani,

pozdrawiam

Ponek
4
Wpisów: 194
Wysłane: 15 października 2020 21:57:43 przy kursie: 2,10 zł
Sprawa dla KNF-u.

Dahowiec
6
Wpisów: 65
Wysłane: 16 października 2020 11:21:13 przy kursie: 2,22 zł
czytam wątek i faktycznie dziwna sprawa zamiast skorzystać z okazji rynkowej
aby podnieść wycenę spółki to ze strony zarządu cisza oraz sprzedawanie akcji
przez osoby powiązane...
Think

michal2805
3
Wysłane: 16 października 2020 13:34:25 przy kursie: 2,22 zł
@pani_zawadowa

Wydaje mi się, że nigdzie nie prosiłem o dowód. Wybacz, że poczułaś się niekomfortowo, ale piszemy tutaj w zasadzie anonimowo i każdy może napisać co mu się podoba, a to oznacza, że druga osoba może to zakwestionować. Krewa lekko zasugerował, że wypowiadam się tak jakbym był związany ze spółką. Ma do tego pełne prawo, chociaż ciężko byłoby mi tutaj dostarczyć jakiekolwiek przeczące dowody inne niż pisemne zaprzeczenie. Natomiast nie poczułem się niekomfortowo ani nie wziąłem tego do siebie. Tyle w temacie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozumiem niecierpliwość inwestorów, bo sam nim jestem, ale nie do końca wiem jakiego ESPI oczekują i dlaczego Zarząd miałby wykorzystywać sytuację?
Jak spółka wypuszcza puste cenotwórcze ESPI po czym okazuje się, że nie za bardzo idą za tym liczby i rzeczywistość to podnoszony jest krzyk o manipulacjach.
Jak nie wypuszcza ESPI w każdym możliwym temacie to też niedobrze. Naprawdę ciężko dogodzić inwestorom na GPW w tym względzie.

Insider sprzedał dzień przed pojawieniem się artykułu. Ciężko mówić o przypadku aczkolwiek na pewno lepiej, że zrobił to przed niż po. Oczywiście trzeba też wspomnieć, że ilość akcji to niecałe 100k z pakietu ponad 4,5M akcji. Od 2015 roku ten pakiet był niezmienny.

Raport był 2 tygodnie temu, opisali bieżącą sytuację i najwidoczniej doszli do wniosku, że obecne wydarzenia nie wpisują się w konieczność wypuszczenia komunikatu. Czy to jakaś strategia? Ukryty cel? Być może, kto może wiedzieć poza Nimi. Natomiast na chłodno patrząc spółka ma w portfolio gotowce do sprzedaży i to na dużą skalę. Wspomnieli o kontraktach w Australii i Brazylii. Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Pozdrawiam akcjonariuszy!
Edytowany: 16 października 2020 13:38

michal2805
3
Wysłane: 16 października 2020 16:00:32 przy kursie: 2,22 zł
W ramach powyższej dyskusji. Odpowiedź od Airway Medix SA na zapytanie związane z komunikatem ESPI dotyczącym informacji zawartych we wczorajszym artykule na temat Biovo Technologies.

Cytat:
Szanowny Panie,
Poniższa informacja opublikowana przez Biovo jest prawdziwa, jednak ma raczej charakter informacji marketingowej i nie nadaje się do publikacji raportem ESPI. Konsultowaliśmy ten temat i przez doradców zostało to uznane za standardowy, kolejny krok w rozwoju spółki, której produktu są używane na OIOM. Także – o podpisywanych kolejnych umowach dystrybucyjnych lokalnych informowaliśmy w raporcie okresowym (opublikowanym 2 tygodnie temu).
Niezależnie jednak od powyższego, zgodnie z opublikowanym raportem okresowym, jesteśmy w zaawansowanych rozmowach dot. rozpoczęcia działań na rynku amerykańskim – taka informacje stosowanym komunikatem ESPI natomiast podamy na rynek.
Pozdrawiam,
Airway Medix SA

Źródło: Grupa Akcjonariuszy Airway Medix na FB

Oczywiście podziękowania dla osoby, która podzieliła się informacją z resztą akcjonariuszy.

rrafal
rrafal PREMIUM
5
Wysłane: 20 października 2020 19:53:40 przy kursie: 2,58 zł
Cytat:
Insider sprzedał dzień przed pojawieniem się artykułu. Ciężko mówić o przypadku aczkolwiek na pewno lepiej, że zrobił to przed niż po. Oczywiście trzeba też wspomnieć, że ilość akcji to niecałe 100k z pakietu ponad 4,5M akcji. Od 2015 roku ten pakiet był niezmienny.

Teraz już wiadomo, że sprzedawał też po (lub jak kto woli: zaoferował rynkowi pewną część swoich akcji).
zródło: espi

Jak dla mnie jest to niepokojące. Tym bardziej, że akcje również zostały zaoferowane rynkowi zaraz po komunikacie FDA.

michal2805
3
Wysłane: 20 października 2020 20:49:57 przy kursie: 2,58 zł
Po komunikacie o FDA poszła trochę inna ilość i w innych okolicznościach bo z konta Orenore mającego problemy finansowe.
Oron Zachar sprzedał 6,5% swojego pakietu akcji, który był niezmienny od 2015 roku. Moim zdaniem to jeszcze nie jest powód do niepokojów. Obroty ostatnimi dniami były bardzo duże i mógł spokojnie pozbyć się większej ilości po cichu.
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że taki trend byłby niepokojący, ale za moment zaczyna się okres zamknięty.

rrafal
rrafal PREMIUM
5
Wysłane: 20 października 2020 21:16:13 przy kursie: 2,58 zł
Cześć forumowiczów pisała, że celem jest sprzedaż spółki wraz z technologiami i rozumiem, że pod takie zdarzenie inwestują. Mnie po prostu dziwi, że osoba z zarządu sprzedaje akcje na finalnym etapie przed tym zdarzeniem. Co więcej, jak sam pisałeś, wcześniej nie sprzedawał.
Edytowany: 20 października 2020 21:18

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9