pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rrafal

rrafal

Ostatnie 10 wpisów
Trwa przeciąganie liny. W innym artykule przeczytasz, że:

Cytat:
TSUE wskazał, że nieważność umowy nie może penalizować konsumenta, a tak byłoby, gdyby banki po stwierdzeniu nieważności miały prawo do wynagrodzenia za korzystanie z kapitału - oceniła mec. Barbara Garlacz, która reprezentowała polskich frankowiczów przed Trybunałem.
...
"Wyrok zatem powiela prokonsumencką linię orzeczniczą i daje zielone światło do stwierdzania nieważności" - uznała mec. Garlacz.

link

Tylko kto ma racje?

Cytat:
23 kwietnia 2021 14:31:37 przez tomcio46
PKO BP chce masowo dogadywać się z klientami poprzez aplikację ONLINE

next.gazeta.pl/next/7,151003,2...

"PKO BP zapewnia, że warunki ugody "będą uwzględniały ocenę otoczenia prawnego i orzeczniczego", czyli bank uwzględni najprawdopodobniej stanowisko ogłoszone przez TSUE. "

Może jednak Votum nie będzie miał takiego eldorado?

W tym artykule jest napisane że 30% klientów nie chce ugody. To jest ogromny rynek.

Jesli sie myle to sypie glowe popiolem i przepraszam.
Jak wyglada ta proporcja ?

Bo to są głównie producenci, nie pamiętam proporcji ale mrc to wiekszosci dystrybucja. Jeśli cena rękawiczek jest na rynku podobna, a spada marza na dystrybucji to chyba wiadomo z jakiego powodu.

Cytat:
Ale istotnie ogranicza to zakres ewentualnych roszczeń w dochodzeniu których Votum może reprezentować kredytobiorców.

Nie do końca rozumiem dlaczego. Taki wariant jest dalej bardziej korzystny niż przeliczanie kredytu +WIBOR/LIBOR. Masz na myśli przypadki gdzie kredytobiorca jeszcze nie spłacił kwoty pożyczonej ? Jeśli tak to :
Cytat:
Jeżeli jednak umowa nie może być wykonywana dalej, to należy rozważyć czy jej upadek jest w interesie konsumenta czy też nie. W tej mierze decydujące zdanie ma konsument, to on bowiem przez zgłaszane przez siebie roszczenia i zajmowane stanowisko w procesie ostatecznie określa czy akceptuje skutek w postaci upadku umowy czy też nie (tak jednoznacznie TSUE w wyroku z 3 października 2019 r. w sprawie C-260/18, Dziubak, pkt 50-51). Jeżeli konsument akceptuje upadek umowy, to skutek taki następuje.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
www.prawo.pl/biznes/analiza-py...

Jak rozumiem, gdy konsument nie akceptuje nieważności umowy to "odfrankowienie +LIBOR" (Powrót do pytania nr.1 )

Cytat:
Banki mają silny argument do skłaniania klientów do ugód, a ugody jak już ruszą ograniczą ilość spraw trafiających do Votum. Efekty dzisiaj wnoszonych pozwów pojawią się za 3-4 lata

Ale efekty pozwów złożonych od 2018 powinny być już w następnym roku.

Pojawiła się ciekawa analiza pytań do SN.
link

Polecam przeczytać całość, a zacytuję tylko część, która odnosi się do kwestii poruszonej przez @antyteresa:
Cytat:
Sprawę może ewentualnie popsuć orzeczenie NSA z 25 marca, bo w pytaniach do Izby Cywilnej jest między innymi takie:

Cytat:
Czy w razie uznania, że postanowienie umowy kredytu indeksowanego lub denominowanego odnoszące się do sposobu określania kursu waluty obcej stanowi niedozwolone postanowienie umowne i nie wiąże konsumenta, możliwe jest przyjęcie, że miejsce tego postanowienia zajmuje inny sposób określenia kursu waluty obcej wynikający z przepisów prawa lub zwyczajów?

Czyli jak rozumiem, jak wypada klauzula abuzywna, to czy sąd może tam wstawić inną, uzależnioną od kursu walutowego. Taka możliwość mogłaby zmienić dotychczasową linię orzeczniczą, choć odpowiedź twierdząca wydaje się mało prawdopodobna.

W artykule znajdziemy fragment gdzie jest napisane:
Cytat:
Polska ustawa antyspreadowa różni się więc znacząco od rozwiązania węgierskiego, które z mocą wsteczną dokonało wszystkich przeliczeń zobowiązań wynikających z umów kredytów na podstawie kursu Narodowego Banku Węgier. Jak uznał TSUE w wyroku z 14.03.2019 r. w sprawie Dunai, C-118/17 takie rozwiązanie ustawowe, aczkolwiek likwiduje tzw. klauzulę spreadu walutowego, to jednak nie może pozbawiać konsumentów prawa do kwestionowania uczciwości tzw. klauzuli ryzyka walutowego, a więc powiązania kredytu z kursem waluty obcej.

Skoro więc polski ustawodawca nie przewidział żadnych przepisów dyspozytywnych, ani przepisów, które znalazłyby zastosowanie, gdyby strony się na nie zgodziły, to należy uznać, że w zakresie kredytów indeksowanych i denominowanych nie istnieją reguły, co do których można byłoby uznać, że zostały ustanowione przez ustawodawcę z wyważeniem interesów stron, a zatem korzystają z domniemania uczciwości i mogłyby znaleźć zastosowanie dla uzupełnienia umowy.

Jak rozumiem, potwierdza to wcześniejszą tezę, że odpowiedź twierdząca wydaje się mało prawdopodobna.
Osobiści dziwi mnie podejście banków i zwlekanie z ugodami, to tylko napędza klientów m.in. dla Votum. Marzec to był kolejny miesiąc ze sporą liczbą nowych pozwów.
Dodatkowo jak można wyczytać w rp linka:
Cytat:
Spośród zwycięskich dla klientów wyroków w marcu ponad 80 proc. dotyczyło stwierdzenia przez sądy nieważności umowy. Tylko 10 proc. orzeczeń dotyczyło tzw. odfrankowienia kredytu (przewalutowania po kursie z dnia zaciągnięcia przy zachowaniu stawki LIBOR). To wskaźnik znacznie wyższy niż rok temu (wtedy proporcje wynosiły odpowiednio 60:40).

Mam nadzieję, że kolejny raz już nie będą przekładać terminów posiedzeńWhistle

DJ1910 napisał(a):
Na biomedzie jest grane kilka tematów.

Onko BGC , lek z osocza i produkcja szczepionki.

Stąd taki wysoki marCap nie robi na nikim żadnego wrażenia.

Wypali z tego cokolwiek i będzie marCap 2 lub 3x wiekszy.

w 3 dni zmieniłeś zdanie ?

15.03.2021 pojawił się raport analityczny BOŚ. Dużo rzeczy pokrywa się +/- z tym co napisał Anty, ale dodatkowo analitycy pokusili się o oszacowanie wartości "frankowego tsunami" i jaka część tortu może przypaść na Votum.

Cytat:
W grupie banków, gdzie dostępne będą ugody dla
klientów, zakładamy, że 80% klientów spłacających
kredyty frankowe zdecyduje się na skorzystanie
z szybkiej ścieżki ugód, a pozostałe 20% będzie chciało
walczyć w sądzie. W przypadku pozostałych instytucji
będzie dostępna wyłącznie droga sądowa, zakładamy
tutaj, że trzy czwarte tej grupy klientów spróbuje
dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.
Przy takich założeniach, rynek roszczeń, które mogą
być dochodzone przez klientów banków szacujemy
na ponad 30 mld złotych, z czego założenie
wynagrodzenia dla kancelarii odszkodowawczych
na poziomie 20% zasądzonych korzyści dla klienta,
przekłada się na potencjalną wartość rynku na
poziomie około 5,8 mld złotych. Względem naszych
założeń przychodów z tego rynku dla Votum
skutkuje to udziałem Spółki na poziomie około 19%.

bossa.pl/analizy/wsparcie-pokr...

Pozwolę sobie odświeżyć wątek.
Wygląda na to, że spółka przebyła długą drogę i wraca do rentowności.
Cytat:
Pomimo ograniczenia skali działalności i koncentracji wyłącznie na Działalności Kluczowej, dzięki dokonanym efektom restrukturyzacji, Grupa OTL będzie mogła osiągnąć na tej działalności ponad 40 mln zł wyniku EBITDA począwszy od roku 2021, bez uwzględnienia wyniku Luka Rijeka d.d. (LR).

źródło

Widać, że nowe stery (Konrad Hernik) mają dobry wpływ na spółkę. Sam prezes zarządu chyba również wierzy w swoje działania bo ostatnimi czasy kupował akcje.

pivovarit napisał(a):
FLESHpl napisał(a):
Jeżeli to prawdo to słabo, mam nadzieje że ktoś z portalu się do tego odniesie.... Anxious Anxious Anxious

Jako obserwator serdecznie podziękuję za posty w stylu "wydaje mi się, że nie wytrzyma", gdyż nie wnoszą one nic konstruktywnego do dyskusji.

Otóż to. Jeden magik 18.02.2021 na podbitce wieszczył wybicie do 300 zl a nawet nie poczekał na zamknięcie sesji i jeszcze innym pisał że ich boli d**a, że rośnie. Właściwie takie posty mogłyby zostawać, żeby każdy mógł wyrobić sobie opinie na temat analiz poszczególnych użytkowników.

Wg. mnie koszty nie zostały zawyżone, polecam sprawdzić dokładnie raport.
W Q4 w porównaniu do Q3 mamy (w przybliżeniu):
- 2.5 mln wzrostu na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze.
- 13 mln wzrostu na marketing
- 2mln wzrostu na usługi obce
- 1 mln na koszty prowizji
- 4 mln na pozostałe koszty

w sumie ok 22.5 mln + reszta pozycji o mniejszym udziale, których nie wymieniłem. To pokrywa się z różnicą na kosztach działalności operacyjnej. Nie szukałbym tutaj drugiego dna. Osoby które piszą o 30 mln rezerw mają chyba na myśli zdanie:
Cytat:
kosztach wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych, wzrost o 33,0 mln zł głównie za sprawą utworzonych rezerw na zmienne składniki wynagrodzeń (bonusy) oraz wzrostem zatrudnienia;

Sęk w tym, że to się odnosi do całego roku 2020 a nie Q4, więc nie wiem skąd przeświadczenie, że wynik zaniżony przez wynagrodzenia. Dalej jest jak wół napisane:
Cytat:
W ujęciu k/k koszty działalności operacyjnej wzrosły o 23,1 mln zł głównie za sprawą wyższych o 12,9 mln zł nakładów marketingowych oraz wyższych o 3,9 mln zł pozostałych kosztów, oraz wyższych o 2,6 mln zł kosztów wynagrodzeń i świadczeń pracowniczych.

Także, tutaj jedynie pytanie jakie się nasuwa, to czy koszty poniesione na marketing i prowizje z handlu akcjami i ETFami, zaczną owocować w kolejnych kwartałach w postaci zwiększonych przychodów i zysku. Słuchałem wczoraj tej konferencji i było mówione, że spółka jest zadowolona z konwersji. Dodatkowo, można liczyć na bardziej sprzyjające otoczenie rynkowe, to jest "długie trendy".

I takich ludzi w xtb bym sobie życzył Pray
Cytat:
Ja rozmawiałem z brokerem walutowy z banku który grał i gra na rynku forex. Stracił wszystko trzy razy a zajmował się tym zawodowo.

Cytat:
Ja i nikt z moich znajomych ktorzy w ostatnim czasie zalozyli konta (dla etfow i zerowej prowizji) nie mamy zamiaru korzystac z cfd wiec na nas spolka nie zarobi
Oczywiscie to nie miarodajna grupa ale trzeba uwazac z tym entuzjazmem ze wzgledu na liczbe nowych klientow

Chyba musze przyznać racje puke_l
Zaglądając do raportów szacunkowych za Q3 i Q4 :
Obrót instrumentami pochodnymi CFD w wartości nominalnej (w mln USD):
Q3 - 275 143.5
Q4 - 292 000.1

Obrót akcjami w wartości nominalnej (w mln USD):
Q3 - 346.1
Q4 - 776.7

Widać więc gdzie płynie kasa.

Patrząc dalej na strukturę przychodów widać, że XTB w Q4 dopłaciło do obrotu akcjami i ETFami 3 888 tys. PLN, gdzie w Q3 zarobiło ok 2 878 tys. PLN.

Mimo wszystko nie zamierzam oceniać kampanii po jednym kwartale. Czekam cierpliwie na następne kwartałybinky

Cytat:
No ale z tych nowych klientow zalozylo konto by korzystac z zerowej prowizji tak jak np. Ja?

Pewnie sporo, ale można odwrócić kota ogonem i zapytać: "ciekawe ile klientów, którzy założyli konto dla zerowej prowizji, spróbuje inwestycji w pozostałe instrumenty" . Myślę, że z osądami trzeba poczekać do wyników za Q1 2021.

Może mam myślenie życzeniowe, ale samego raportu nie odbieram negatywnie. Tak jak pisze rafik1 przychody i liczba nowych klientów są jak najbardziej ok. To co napawa optymizmem jest liczba nowych klientów w styczniu (21.8 tys.), co powinno się przełożyć się na ponad 100 tys. aktywnych w Q1 2021. Wygląda to całkiem obiecująco :)

GH "przełomowy" w kontekście rozwoju spółki był jak najbardziej. Trzeba brać pod uwagę kapitalizacje spółek.

Wg. mnie Bloober przy tej kapitalizacji powinien już całkiem sporo i powtarzalnie rdr zarabiać, sam zwrot kosztów to za mało.

Nanako napisał(a):
No chyba trzeba zapomnieć o tym podmiocie. :-)

Z drugiej strony może dobry moment do wejścia? Wszystkie fatale wieść już w cenie, odpowiadają na pisma z GPW więc jest szansa, że ich nie zawieszą. Swoją drogą ciekawe, ale wydaje mi się, że dla Pana Prezesa jest podstawa aby go pociągnać po sądach i kto wie.

Coś już się chyba dzieje. Ciekawe jak to się potoczy.
Cytat:
Akcjonariuszka Inno-Gene złożyła zawiadomienie do prokuratury na zarząd tej spółki. Jej zdaniem oczekiwania budowane w komunikacji firmy nie mają pokrycia w rzeczywistości

www.parkiet.com/Medycyna-i-zdr...

Cytat:
Pamiętaj, że gra jest w gamepassie, więc ciężko aby peaki na steamie były wysokie.

Tak, wiem. Niestety ciężko oszacować jaki to przynosi zysk. Na jednym z chatów inwestorskich prezes odpowiedział, że nie może się dzielić takimi informacjami. Pozostaje czekać do raportu lub do komunikatu o zwrocie kosztów. Osobiście ciężko mi uwierzyć w zwrot kosztów.

Cytat:
W dalszej części wywiadu Babeno zdradził, ile przeznaczono na produkcję oraz marketing The Medium. „W przypadku Medium będzie to powyżej 30 mln zł, a Observera System Redux - zmieścimy się w kwocie poniżej 10 mln zł. To kwoty uwzględniające razem produkcję i marketing."

link

Nie chce być złośliwy, ale 30 mln za gierkę która w dniu premiery ma peak 2765 Think . Wiem, że targetowali w xbox ale nie wierze zeby gra dostepna w gamepass pozwolila na pokrycie tych kosztow. Jeżeli się myle to mnie poprawcie.

Mam nieodparte wrażenie, że generalnie oprócz Green Hell to większość premier ostatnio jest grubo poniżej zapowiedzi i oczekiwań. Mimo to caly gamedev nadal jest wyceniany tak jakby każda gierka była hitem.

Dorzucę wam linka:

www.youtube.com/watch?v=uE48VU...

34:13 Zaczyna mówić o sprzedaży akcji.

Cytat:
W tym roku zysk będzie w okolicach 20 następny ponad 100

100 mln w netto w 2021? Wliczasz wygraną z US ?

Chyba można się już pokusić o wstępne szacunki i wygląda to nieźle.

martin207 napisał(a):
Oczywiście, że tak papier jest mocno spekulacyjny o kursie decyduje tak naprawdę "umowa".
Niestety analitycy stockwatch po raz kolejny się nie popisali odzew słychać szerokim echem, na wielu forach. Brak rzetelności tego serwisu przechodzi w standard, a taką ładną mają ramówkę szkoda, że tylko to przyciąga.

Nie dziwie się, że ludzie płacą kilka tyś longtermowi za typy i inne informacje, skoro serwis o dużym zasięgu nie potrafi przeprowadzić rzetelnej analizy spółki.

Zamiast narzekać na analizy to proponuję żebyś przedstawił swoją. Jak dla mnie choć analiza jest dość ostra, to jednak z wieloma punktami można się zgodzić.
Sam napisałeś, że o kursie zdecyduje tylko i wyłącznie umowa. Zakładałeś może scenariusz, że wcale nie będą sprzedawać 2 mln sztuk tygodniowo ? Dobrze czasem poczytać coś krytycznego, żeby zejść na ziemię. Spółka aktualnie jest warta ok 450 mln PLN, jaki poziom zysku wg. Ciebie usprawiedliwi taką wycenę?
Podczas czatu inwestorskiego na pb.pl padały słowa o certyfikacji w kilka dni lub finalizowanych umowach. Jak na razie certyfikacji nie ma, a spółka sprzedała 250 tys. sztuk do Indi, a dzisiaj podpisała umowę na dystrybucję 200 tys. sztuk. (link ), jednak szczegółów za dużo nie ma. Trzeba zaznaczyć, że to nie jest umowa sprzedaży testów, potencjalni klienci będą dopiero szukani, a przynajmniej ja to tak rozumiem. Także optymizm kierownictwa wypadałoby dzielić przez jakiś współczynnik. Pytanie, które trzeba też zadać to kiedy metoda RT-LAMP zostanie uznawana przez instytucje typu sanepid.

Na koniec chciałbym się jeszcze odnieść do udziałów w spółce Covidvax. Z komunikatu można wyczytać, że (link):
Cytat:
Inwestor (Emitent) zobowiązuje się do pozyskania kwoty 10.000.000 zł (słownie: dziesięć milionów zł w formie inwestycji bezpośredniej, dotacji, grantu lub darowizny w zamian za objęcie 20% udziałów i głosów na zgromadzeniu wspólników. W przypadku niespełnienia warunku tj. brak pozyskania kapitału wymaganego przez spółkę CovidVax sp.z o .o., Emitent nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Po czym uruchomiona została zbiórka na pomagam.pl na 7.5 mln pln (zbiorka)

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czy tę zbiórkę należy traktować jako pozyskanie tych środków w ramach darowizny? Czy może jest to coś ekstra, niezwiązanego z tym espi? Jeśli jest powiązane, to mam mieszane uczucia co do formy pozyskania środków, które oprócz finansowania szczepionki zapewnią również 20% udziałów w spółce Covidvax. Dodam jeszcze, że prezes Wojciechowicz i Pan Herman, wpłacili odpowiednio 1000 zł i 20 zł (info ze strony pomagam.pl), to niech każdy oceni sam. Oczywiście kwota 7.5 mln nie spełnia warunków z espi, i brakuje 2.5 mln. Reszta mogła by być uzyskana ze środków po sprzedaży akcji przez prezesa,- jednak to jest sfera gdybania.

Jak na razie kasa z nowych testów to zysk Schrödingera Whistle .

Cześć forumowiczów pisała, że celem jest sprzedaż spółki wraz z technologiami i rozumiem, że pod takie zdarzenie inwestują. Mnie po prostu dziwi, że osoba z zarządu sprzedaje akcje na finalnym etapie przed tym zdarzeniem. Co więcej, jak sam pisałeś, wcześniej nie sprzedawał.

Cytat:
Insider sprzedał dzień przed pojawieniem się artykułu. Ciężko mówić o przypadku aczkolwiek na pewno lepiej, że zrobił to przed niż po. Oczywiście trzeba też wspomnieć, że ilość akcji to niecałe 100k z pakietu ponad 4,5M akcji. Od 2015 roku ten pakiet był niezmienny.

Teraz już wiadomo, że sprzedawał też po (lub jak kto woli: zaoferował rynkowi pewną część swoich akcji).
zródło: espi

Jak dla mnie jest to niepokojące. Tym bardziej, że akcje również zostały zaoferowane rynkowi zaraz po komunikacie FDA.

Cytat:
Co do zbijania, to faktycznie ktoś to robi, pytanie jest po co to robi.
Albo zbiera akcje, albo robi kółka, albo nieumiejętnie wychodzi ze spółki.

Bingo!

Cytat:
Nationale-
Nederlanden Dobrowolny Fundusz Emerytalny Nasze Jutro 2060 (dalej: Fundusze) zmniejszyły
łączny stan posiadania akcji Spółki poniżej 5% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy
Spółki.

źródło:
ESPI

Ale nie powiedziałbym, że nieumiejętnie, bo notowania nie są jakieś super płynne. Po prostu wychodzą.

Moim zdaniem linia kredytowa będzie uruchamiana w razie potrzeb na wkład własny do dofinansowanych projektów.

Cytat:
Ok. to ciekawe ile z tych środków faktycznie trafi do spółki?

Odp. Nie wiem.

Twoja wypowiedz warto uzupełnić o kolejne ESPI o pożyczce na 70mln udzielonej InventionBio na okres 10 lat.

Cytat:
...Środki na udzielenie pożyczki przez Pożyczkodawcę pochodzą od głównego udziałowca Pożyczkodawcy, tj. spółki Joyfix Ltd. z siedzibą w Nikozji, Cypr, która posiada 54% udziałów w kapitale zakładowym Pożyczkodawcy.

Pożyczka została udzielona w formie linii pożyczkowej do maksymalnej kwoty 70.000.000,00 zł (słownie: siedemdziesiąt milionów złotych)...

Wtedy sprzedaż akcji brzmi już mniej dramatycznie. Ale zgodzę się sprzeda z takiego pakietu akcji podczas dynamicznych wzrostów zawsze budzi niepokój.

źródło:
espi

Cytat:
Na grupie akcjonariuszy Airawy już dawno mówi się o pilnowaniu kursu.

Pilnowanie kursu w jakim celu ? Ostatnio został sprzedany Play i nikt kursu nie musiał pilnować.

Ciekawy komunikat się pojawił. Macie jakieś interpretacje ? Chyba nie często w dniu debiuty rozwiązywana jest Rada Nadzorcza.

Cytat:
Dnia 12 października 2020 r. została rozwiązana Rada Nadzorcza spółki zależnej od Spółki, Allegro.pl sp. z o.o., w związku z czym wszyscy jej członkowie przestali pełnić swoją funkcję.

źródło:
link

Mam takie pytanie, zakładając, że aktualnie sporym pakietem akcji dysponuje przysłowiowa ulica to czy mogą się zebrać w porozumienie, w podobnym stylu jak na farmie, i mieć realny wpływ na spółkę?
Czy coś w ogóle by to dało ?

Halo moderator, potrzebna poprawka. Jest roznica pomiedzy 0.5 mln USD a tym z linku.

Cytat:
Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować solidne wzrosty na spółce BioMaxima (BL.PL), które wynoszą akutalnie około 30%! Notowania wystrzeliły w górę po podaniu informacji odnośnie otrzymania przez spółkę zamówienia (od dystrybutora zaopatrującego rynek w Indonezji) na testy genetyczne PCR do oznaczania SARS-CoV-2 o wartości ponad 550 mln złotych.

link

Jak wygląda taka sprzedaż w praktyce ? Na co mogą liczyć indywidualni ?

Co do Indii to wczoraj natrafiłem na artykuł gdzie można znaleźć info:

Cytat:
New Delhi: State-owned Coal India Ltd (CIL) on Thursday said it plans to restore production from its discontinued underground mines and has identified 12 such blocks with provisional mineable reserves of around 1,060 million tonnes. The move is seen as part of efforts by the PSU coal major to meet its overall production target of one billion tonnes in the next four years.
.

telanganatoday.com/coal-india-...

Według mnie patrząc tylko po C/Z oraz po poprawie wynikach rdr można mieć takie wrażenie, jednak wydaje mi się, że jeśli chodzi o wyniki miesięczne, spółka odbiła się od sufitu w kwietniu i od tego czasu widać już brak określonego trendu i póki co brak pomysłu jak ten sufit przebić. Dodatkowo ostatnio został wypuszczony Cooking Simulator, który miał być grą GAS. Szumnie zapowiadany, ale spadł gdzieś w czeluści rankingów i jak na razie nie widać szans na poprawę (podobnie było też np z Mighty Hereos), pytanie ile ta gra kosztowała i czy należy spodziewać się z tego tytułu odpisów. Mnie osobiście jeszcze trochę zraził do siebie zarząd na IPO więc sumarycznie uważam wycenę na tych poziomach za rozsądną.
Ciekaw jest opinii bardziej doświadczonych użytkowników stockwatch, bo na wątku cihcutko ostatnio.

Cytat:
Moim zdaniem zbierają przed prezentacją wyników za Q2, które jest w przyszłym tygodniu.
.

Mozesz rozwinac mysl ? Kto zbiera?

Specjalnie założyłem tutaj profil żeby nie musieć czytać teorii spiskowych o grubasie, batonach, sterniku itp z wiadomego portalu.

Dziękuje za wyjaśnienia :)

Zdementował plotki i powiedział, że nic nie może powiedzieć. To tak w skrócie.

Co do raportu, czy ktoś może mi wytłumaczyć gdzie w tym wszystkim są dotacje? PB na konferencji powiedział, że cześć zapasów to dotacje wiec nie cała kwota będzie podlegać rozliczeniu. Nie bardzo mogę się w tym połapać.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 9 maja 2021 23:16:01
Liczba wpisów: 43
[0,01% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 5

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,722 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło