pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Ponek

Ponek

Ostatnie 10 wpisów
W Rosji kolejne zaostrzenie przepisów, w tym nakaz noszenia rękawiczek i maseczek w komunikacji miejskiej.
www.euronews.com/2021/06/12/ne...

Malezja przedłuża lockdown o 2 tygodnie co spowoduje dalsze ograniczenie podaży rękawiczek z Malezji.
www.straitstimes.com/asia/se-a...

Jeszcze jeden ciekawy news. Spadek cen nie musi być tak drastyczny w przypadku innych producentów rękawiczek jak u lidera.
www.thestar.com.my/business/bu...

Jedynie co do kursu akcji TOP GLOVE coś mi się nie zgadza, pokazuje mi spadek o ponad 1,5%.

www.google.com/search?q=top+gl...

Ciekawe czy USA zabronią sprzedaży opon Goodyear ;-)
www.france24.com/en/live-news/...

No nie wiem... ja tam znalazłem w tym roku info o 170 dniach.
www.theedgemarkets.com/article...—-analysts
Jeszcze za luty 2021 tj. 200 dni.
focusmalaysia.my/featured/glov...

Top Glove podał wyniki. Słabsze od prognoz UBS.
Szczyt średnich cen w lutym 2021r.
www.channelnewsasia.com/news/b...
Spodziewają się też niższych cen surowców od maja do sierpnia.
www.theedgemarkets.com/article...

Marcinie, wystarczyło wejść na stronę bossy i zapoznać się czym jest rekomendacja trzymaj.
info.bossa.pl/index.jsp?layout...
Do rekomendacji kupuj brakuje katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną. Czytaj: informacji na temat planowanych inwestycji, oczekiwanej rentowności z nowego biznesu.

Po I kwartale odnotowano spadek przychodu w stosunku do IV kw. 2020r. Rynek może czekać na dowód, że spółka nie zwalnia tylko potrafi sprzedawać więcej mimo spadku cen (przekonamy się wstępnie po II kwartale).

"Producenci rękawic w Malezji mogą działać podczas MCO, które rozpoczyna się dzisiaj do 14 czerwca, aczkolwiek tylko 60% siły roboczej." - spowoduje to lekkie ograniczenie podaży na rynku.
Swoją drogą, dwa podmioty z Malezji mają problem z możliwością sprzedaży rękawiczek w USA, dodatkowo pojawiła się Kanada która kręci bat. Sentyment do branży kuleje mimo spodziewanych dobrych wyników.
www.thestar.com.my/business/bu...

Na twitterze (oficjalny kanał spółki) napisali:
"kwestie proceduralne i negocjacyjne potrafią się przedłużyć, dlatego dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie. Miesiąc jeszcze się nie skończył i dołożymy starań, aby ogłosić warunki do jego końca. Założenia pozostają w mocy bez względu na datę ogłoszenia skupu."
źródło: twitter.com/MercatorMedical/st...

Początek zdania może wskazywać na pewne usprawiedliwienie, że kolejny raz może powinąć się noga z zapowiedzianym terminem, podobnie jak ta cała super ściśle tajna strategia o której akcjonariusze tyle wiedzą co nic (tak jakby konkurencja mogła przejąć plany i przechytrzyć spółkę, co pewnie sprytni Chińczycy i tak są w stanie wykonać w krótkim terminie).
Jedynie łaskawie zdecydowali się na komunikat o budowie kolejnej fabryki (lekko spóźniony temat), gdzie konkurencja chwilę po wybuchu pandemii elastycznie podeszła do tematu i zaczęła działać, a nie tylko zapowiadać jakie to wielkie ma plany (w tym momencie kolejne moce przerobowe wchodzą na rynek, a w spółce dopiero wylane fundamenty...)

Jak widać nadmiar gotówki potrafi sparaliżować, tak samo jak jej brak.

Skąd ta pewność z tym ssaniem na rynku? Może wysłali partię która ma się sprzedawać po odmrożeniu, czyli wysłali produkt na który będzie zapotrzebowanie po lockdownie. Wszyscy tylko o tych nitrylach, a rękawiczki to nie tylko szpitale...
Wygląda to raczej na obniżenie marży w części produkcyjnej na rzecz dystrybucji (w jakimś małym %)

Mało indywidualnych zarejestrowało się na walne. Jak jedziesz do Krakowa z Wrocławia proszę o kontakt na skrzynkę.

Dziękuję za wskazówkę. Myślę jednak, że odniesienie się do działań Buffeta nie pasuje do Mercatora.
Skup Buffeta nie jest uniwersalną regułą, którą wszyscy mają podążać.
To jak porównanie słonia do mrówki.
Porównanie podmiotu dojrzałego z mega dużymi środkami finansowymi, o innej skali działalności i sposobu rozwoju do spółki rozwijającej się, nadal małej na tle rynku, z biznesem który miał mega-udany rok, z planowym spadkiem marży w kolejnych latach, jak tu pochwalać pomysł skupu akcji C/WK >1 ???

Komu ma służyć skup akcji C/WK >1 ?
To nie jest budujące dla długoterminowych akcjonariuszy, zarząd powinien o tym wiedzieć...

Czy w takim razie szykuje się super, hiper nadzwyczajny wynik za Ikw. w stosunku do IVkw.2020r., czy też próba ściągnięcia gotówki przez głównego w białych rękawiczkach? Przekonamy się niedługo...

Główny akcjonariusz chyba faktycznie nie zna zasad na giełdzie, gdyby wszyscy akcjonariusze mieliby zablokować akcje pod skup to z przytupem spółka wylądowałaby na 2fixach, czyli notowaniach jednolitych za brak płynności.

Osoba prowadząca konferencję to pracownik czy P&L? Moim skromnym zdaniem niedopuszczalne jest prowadzenie konferencji w tak luźny sposób (słownictwo, paplanina).

Co do dywidendy, czy skupu akcji to bym miał życzenie by... zostały w spółce (do czasu gdy zarząd nie będzie potrafił osiągnąć sensownej rentowności). Patrząc na ambicje spółki widzę spory potencjał do zagospodarowania środków finansowych więc nie widzę potrzeby do dystrybucji środków.

Skup jest policzkiem dla osób które kupiły akcje na szczycie, tak więc oni nie zarobią oddając część akcji - o tym chyba zarząd nie pomyślał... Rozumiem ten ból, w powyższym przypadku korzystniejsza jest dywidenda.

Spółka w tym roku ma do spłaty dosyć sporo obligacji, do tego przeciągają się umowy na refinansowanie kredytu (ostatnie komunikaty).... Co tak naprawdę siedzi w spółce przekonamy się po kolejnych raportach.

Bzdurne rozwiązanie podajesz tomcio46. Skarbówka poprawnie Ciebie poinformowała, a tylko Ty próbujesz naginać prawo. Nie ma innej wykładni. Nie sprzedałeś, nie wykazałeś straty i tyle w temacie, sorry.

Orenore skubnęła w ostatnich dniach trochę waloru (121tys. szt.)

infostrefa.com/espi/pl/reports...

Nie podobno, tylko tak jest. Ciekawe czy fundy się pojawią, mają więcej do gadania (większy udział), tylko by im się coś jeszcze chciało.
Byk w numerze raportu powinno być 33/2020, a jest 33/2019

Raport bieżący nr 33/2019 z 27-11-2020
Temat: Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Skarbiec Holding S.A.

Treść raportu:
Zarząd Skarbiec Holding S.A. ("Spółka") informuje o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 29 grudnia 2020 r. na godzinę 10:00. Zwyczajne Walne Zgromadzenie odbędzie się w siedzibie Spółki w Warszawie, ul. Armii Ludowej 26, wejście A, X piętro.

Nikt jeszcze nie oszalał, bo to (na ten moment) zwykła pożyczka. Nie ma pewności, że zostanie umorzona.

infostrefa.com/espi/pl/reports...
Wypłata pożyczki zgodnie z aktualnymi Warunkami Regulaminu wsparcia w ramach Tarczy Finansowej ma nastąpić nie później niż do końca 2020 roku.
Ostateczny okres na spłatę zobowiązań wynikających z tytułu udzielonej pożyczki przypada 30 września 2024 r.

W ramach udzielonego finansowania PFR wymaganym zabezpieczeniem będą poręczenia spółek Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o. oraz JSW KOKS S.A. ustanowione na rzecz PFR w celu zabezpieczenia terminowego wykonania przez JSW zobowiązań wynikających z udzielonego finansowania.
Zgodnie z obecnym projektem umowy pożyczki, do ważniejszych jej postanowień należą:
_i_ nierekomendowanie przez Zarząd Spółki w okresie trwania wsparcia uchwalenia przez Walne Zgromadzenie dywidendy, zaliczki na poczet dywidend lub wypłaty jakiegokolwiek innego wynagrodzenia, w tym wynagrodzenia z tytułu umorzenia akcji lub innej kwoty od lub w odniesieniu do swego kapitału zakładowego,
_ii_ brak możliwości, bez uprzedniej zgody PFR, podejmowania działań skutkujących: zmianą formy prawnej, podziałem lub fuzją, połączeniem, konsolidacją lub restrukturyzacją.
Ponadto, projekt umowy pożyczki zawiera standardowe ograniczenia w zakresie zaciągania dodatkowego zadłużenia finansowego, ustanawiania zabezpieczeń, rozporządzania aktywami oraz nabywania spółek, udziałów, akcji, praw w spółkach osobowych, innych jednostek udziałowych, przedsiębiorstw i ich części oraz braku możliwości utworzenia jakiejkolwiek spółki bez uprzedniej zgody PFR, z zastrzeżeniem możliwości dokonywania dozwolonych czynności w powyższym zakresie opisanych w umowie pożyczki, w tym określonych transakcji wewnątrzgrupowych.

Jednocześnie Zarząd informuje, iż decyzja PFR w zakresie wsparcia w postaci pożyczki preferencyjnej nie została jeszcze podjęta. Informacja w tym zakresie zostanie przekazana niezwłocznie po jej otrzymaniu osobnym raportem.

Nie taka zapomniana, skoro odbiła od dołka o ok 30%. ;)

Według serwisu Stockwatch
C/Z dla obu jest podobny
C?WK dla Oponeo lekko przekracza 2, a SFD prawie 7.

Przychody w Oponeo 1mld, a SFD 130mln ;)
Oponeo handluje, a SFD wprowadza na rynek swoje odżywki itp.
W moim odczuciu, o ile opony to coś niezbędnego dla auta, tak odżywki dla amatorów sportu już nie, pomijając ryzyko bezpieczeństwa stosowania tego czegoś. Oby nie przejechali się na jakimś wynalazku, specyfiku. Wolę odżywiać się bez stosowania takich nowinek, co nie zmienia faktu, że wielu młodych sięga po coś takiego.

To tak w skrócie co widzę. Oczywiście każdy z nas zwraca uwagę na inne elementy.

Ciekawa historia rozwoju przedsiębiorstwa - oby więcej takich. Od forum do dynamicznie rozwijającej się firmy.
Pięknie, tylko ta kapitalizacja. Wysoka wycena.

Wymiana akcji jest sprawą oczywistą, była już o tym mowa, pozostaje pytanie jaki parytet.

Szkoda, że artykuł nie pojawił się w polskich mediach....

Zaczyna się okres zamknięty, ciekawe czy znowu zmienią termin publikacji wyników?
Informacja dosyć istotna dla spekulantów, którzy pewnie są zainteresowani "pompką" przed wynikami (wystarczy zobaczyć na kurs jak parzą ręce z gotówką).

Swoją drogą, obecna kapitalizacja odpowiada cenie po jakiej miała być sprzedana spółka.

Sprawa dla KNF-u.

kokospl - podaj źródło do tego co napisałeś, nie chce mi się w to wierzyć.

Spółka wspomniała w raporcie kwartalnym, że certyfikowane podmioty produkują już ich urządzenia.
Ciekawe, czy ktoś ze spółki (podobno jest oficjalny profil na serwisie) mógłby zabrać głos, dlaczego jeszcze nie ma komunikatów na temat podpisanych umów na dostawy tych urządzeń, czy są to jeszcze testowe umowy, czy też mało znaczące?

Faktycznie, szpitale dziękują za wprowadzenie aneksów do umów i zmianę warunków umów - wasz zarobek, wyższe koszty szpitali. Cieszcie się, tylko oby Was nie spotkała potrzeba wizyty w szpitalu ;)

Rynek, jak to rynek wycenia spółki na swój sposób. Moim celem nie było wskazanie ceny docelowej 5zł, tylko ukazanie, że po większym ruchu nagle zainteresowanie walorem rośnie (nieważne czy to Login, CDR, Biomaxima).
Tu może być i 10 zł jak i 0,3zł - to NC. Wystarczy zobaczyć na obroty, do tego kapitalizacja jest niska - co nie przyciąga dużych inwestorów.

Co do adresu, proszę Cię - wystarczy zobaczyć, że wcześniej była Braniborska, a teraz Legnicka ;)

Na profilu fb można zobaczyć wnętrze ich biura, w raportach też były stosowne informacje:
www.facebook.com/ltpolska/phot...

Przychody wzrosły, nie wiem jak Ty czytasz raport. Podobnie z wynikiem na sprzedaży - pokazali zysk.
I kwartał zawsze pokazywali słaby, a tu miła niespodzianka.

Szukasz przewag? Pisz do spółki ;)
Popatrz na spółki zależne - jak rośnie ich wynik.

Ciekawe jak tam dalsze poczynania KNF-u...bo tak się składa, że w zeszłym roku, latem, byłem wzywany na komendę (jako świadek), musiałem odpowiadać na pytania dotyczące rachunku w XTB. Tylko wspomnę, że przeszło godzinę straciłem i czułem się jak wykładowca.
Swoją drogą, nowy rynek to wzrost kosztów marketingowych bez gwarancji na odniesienie sukcesu. Nowy kontynent? Lepiej by podali, ile na tej nowej ziemi klienci zostawiali pieniędzy, jakie są przewidywane wpływy, jak mocna jest konkurencja...ale to dla długodystansowców, a nie tych co liczą do 15, 20, 25zł.
Rynek fajnie pokazał, że jak spółka miała problem to większość gwiazd nagle się odwróciła od spółki, ciekawe jak długo taką "gwiazdą" będzie Trader21.

Jak będzie chodzić po 5zł i zrobi się ruch, to będzie popularna na forum ;)

Spółka w ciągłym rozwoju. Wyniki się poprawiają, powoli, ale konsekwentnie do przodu.
Aktualnie nuda na spółce, niski obrót (co dla większego zaangażowania lub chęci wyjścia sprawi, że kurs wzrośnie/spadnie bez większego problemu o 50%), brak dywidendy.

Czytajcie raport miesięczny, a dowiecie się kiedy.

Co do komunikacji to chyba przesadzasz. Tu PR jest ok. Ja nie miałem problemu z informacją zwrotną.

Co do Ostródy, przejęli to jedno, ale wpakowali całkiem pokaźne pieniądze w rozbudowę. W 2015r był to drugi co do wielkości kompleks wystawienniczy w Polsce z ponad 40 tys. m2 powierzchni! Rozumiem Poznań, Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, ale Ostróda? I co tam robią? Targi rolnicze ;)

W momencie upadłości, wartość nabiera nowego znaczenia, tak więc nie ma co tworzyć dziwnych wycen na siłę.
Pamiętaj, że to firma ala-rodzinna, więc spółki córki są mocno trzymane i więcej jest w tym emocjonalnego przywiązania.
JHM dostarczył kilka mln gotówki, tylko co dalej? Czy ludzie nadal będą wyrywać sobie mieszkania od dewelopera?

O ile CH Marywilska w Warszawie cierpi przez skutki niezależne od niej samej (koronawirus i związane z tym tematem obostrzenia), to Hale w Ostródzie kompletne nieporozumienie. Głównego udziałowca poniosło z tym projektem, czego dowodzą wyniki. Przerost formy nad treścią.
Dywidenda tylko raz wypłacona, za 2011r.
Ukraiński twór raczej w obecnej sytuacji raczej nie będzie się rozwijał, ciekawe czy spółka zrobi odpis.
Zabawne jest, że JHM miał siedzibę w budynku Mirbudu, po wchłonięciu zmienił lokalizację.

Plusem jest niska kapitalizacja w stosunku do wyników i bliskość do historycznych dołków.

Powiedz, że żartujesz.
CzART to nie jakiś tam wehikuł, tylko agencja reklamowa. Całkiem spora, z Wrocławia. Mają swój biznes; może zwyczajnie uznali, że mają inny pomysł na zagospodarowanie gotówki, a obecna moda pozwoliła im wyjść z niezłym zyskiem. Nie moja sprawa, mnie bardziej interesują losy spółki.

Twoje wizje to nic innego jak teorie spiskowe dziejów, więc odpowiadając w formie "spisku", tak, mogliby to zrobić. Słup przecież się nie ujawnia, nie? Schodząc poniżej 5% i nie będąc w zarządzie, nie ma obowiązków informacyjnych. Jak chcesz się tym karmić, Twoja sprawa.

Spodziewałem się, że Pan Lewczuk wysypie się jako pierwszy.
Wyjście 27 marca przez Kruszyńskiego to prawie jak sprzedaż CDProjekt przez Pana Jakubasa. Cóż, swoje zarobił.

Koszty surowca też im podskoczyły. Ciekawe jak się to rozłoży.
Cel spółki to 10% EBITDA na ten rok.

To żeś pojechał z analizą i przedstawieniem spółki.
Jakie obroty, jakie doświadczenie na rynku? Co potrafili sprzedać, a co im się nie udało?

StockWatch to nie "Fakt", litości!

Co miał powiedzieć?

Jak dla mnie szkoda czasu na słuchanie tego, ciężko się trawi.
Czasami lepiej wysłać kogoś od PR niż prezesa. Swoją drogą, wywiad nic nowego nie wnosi.

Odkąd spółka jest na giełdzie nie widać znaczącego postępu w przychodowości i rentowności.
Ciekawe, że nikt już nie porusza tematu podwyższenia kapitału spółki bez wcześniejszej informacji dla inwestorów. Czy coś przegapiłem?
Proces przeniesienia jednego z zakładów (Gdańsk) do Lublina świadczył o klęsce po przejęciu Emapolu, ale to stare lata, chyba żadne ich przejęcie nie dało wymiernych korzyści.
Światełko w tunelu dopiero teraz się pokazało, czas pokaże czy będzie feniksem..

To tak na rozgrzane głowy. W ciągu 2 tygodni powinniśmy zobaczyć wyniki za marzec.

Nie ekscytuj się kolego. Czytaj uważnie komunikaty.
Spółka jasno napisała, że odbiorcom sprzedawała gaz po cenach zbliżonych do rynkowych.
Oznacza to, że spółka brała na swoje barki cenę od Gazpromu, stąd takie wyniki w detalu.

Dobra, znalazłem.
To dopiero ciekawostka. Co inwestorzy kupili, a co chcieli kupić?
To co jest teraz wprowadzone zdaje się oferuje Cormay, tylko czemu tam zarząd sprzedawał skoro to takie lukratywne?

www.gazetaprawna.pl/artykuly/1...

Proszę mnie nie palić na stosie. :)

Sprawdź 13:56
Nie chcę przeklejać wiadomości z DM.
Od 1 kwietnia będą w stanie wykonywać 50 tys. testów dziennie. Agencja leków i żywności wydała decyzję na używanie tego urządzenia w autoryzowanych placówkach med. Ale to dotyczy spółki z USA, a nie Biomaximy.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to testy (te dokładne, autorskie firmy Biomaxima) zostaną dopuszczone w ciągu 2 tygodni, a te co teraz dostały zgodę, to tylko służą do wstępnej oceny.
Jak się mylę, to poprawić mnie. Bo zamieszanie z tymi testami na całego ;)

Komunikat wyskoczył mi w serwisie DM mbanku w newsach, jak masz tam rachunek to sprawdź. Dotyczy spółki Abbott Laboratories.

Cormay też zanotował wzrost bez info - czyli ruszyło sektorem, a nie koniecznie pomyłka inwestorów.
Spółka o niskiej kapitalizacji więc łatwo "dmuchnąć"
Co do testów, w USA już wprowadzono testy, które po 5 minutach dają wynik, ale u nas wszyscy już liczą zyski ;)

Szklanej kuli nikt z nas nie posiada. Poczekamy, zobaczymy, trzeba jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość jak głosi raport.
Teoretycznie polityka dywidendowa mówi o max. 50% zysków.
Wszystko zależy od rozkładu capexu, kosztów pracowniczych i dalszej sytuacji z koronawirusem.

W poniedziałek SII organizuje czat z prezesem spółki.

Co powinno, to powinno.
Fakt jest taki, że jest spory garb zadłużenia.
Koszty pracy demolowały rentowność (co nadal straszy rynek), a możliwość "ucieczki" pracowników z Ukrainy robi swoje. Pandemia daje się i da odczuć, i tej branży.
Swoją drogą, galeria, którą posiada spółka córka też mocno obrywa przez całe zamieszanie z wiadomo czym.

Pomijając co powyżej, tak wygląda kusząco.

Kanadyjczycy już jakiś czas temu mówili o skandalu, że długo czekają na pozwolenie. Z tego co wiem, to "góra" zamroziła im (spółce córce) pieniądze na dalsze ruchy w PL. Skoro mają zainwestować 10mld to ciekawe skąd wezmą te pieniądze?

Nie zmienia to faktu, że przyda się kolejna kopalnia, byle ktoś faktycznie coś robił w tym zakresie.

Chciałbym, żeby to było takie proste jak piszesz.
czynnik związany z aferą taśmową dla mnie nie jest mierzalny w sprawozdaniu finansowym.
Ewentualnie to tylko modele i gdybanie co by było gdyby - tego nie wiemy co by było. Zawsze się znajdzie nowa zmienna na którą można zgonić winę, chyba, że nie zakładasz zmian w modelu to ok.
Jest jak jest.
Cała grupa tego Pana jest ciekawa w szczególności jeżeli popatrzymy na emisje, zakup akcji, strukturę własnościową i na wnip. Podmioty z grupy też nie cieszą się najlepszą opinią na rynku, wśród klientów.

Pobożne życzenia - Joker

SII wesprze akcjonariuszy. Wystarczy się zgłosić na adres podany w treści ogłoszenia.
www.sii.org.pl/12463/ochrona-p...

Jan Nowak - czemu nie napiszesz na stockwatch co, gdzie, jak grupa fb chce wesprzeć akcjonariuszy?

Czy ktoś z Was miał do czynienia z firmą ebury (www.ebury.pl)?
Jestem ciekawy sposobu ich zabezpieczenia np. przedsiębiorców. Podobno nie ma opłaty - w takim razie gdzie jest ukryty koszt? Widzę tylko, że nie firma jest brytyjska. Czy oni faktycznie stosują instrumenty forward?

Borusowski kim jest, że tak mówi publicznie?

Miarka się przebrała, co jak co - media łakną krwi i rozgłosu byle sprzedać tani artykuł. Kto z Was - akcjonariuszy będzie składał pozew przeciw KK, DM, agencjom ratingowym, KNF i mediom piszącym upudrowane artykuły?

Jeszcze jedno (pomijając fundację) - ciekawe jak się ma sprawa funduszu OFWD
Odpuścili doktorowi Czarneckiemu?

Czarne chmury zebrały się nad spółką, a tu powołanie fundacji HopeBack. Świat zwariował ;)

Brawo, zakryli swoje numery rejestracyjne, ale nie pomyśleli o innych autach...
Co jest celem tego nagrania? Ani to reklama, ani ala Makłowicz, Geslerowa, czy Okrasa.

Chcesz powiedzieć, że profesjonalista dokonywał zleceń kupna PKC?
Ilość nie zawsze idzie w parze z doświadczeniem....

Poproszę to samo co biorą analitycy pokroju Pana Pawła P.
www.pb.pl/stacjonarne-telekomy...

Rozumiem, że na forum pojawiają się sformułowania typu gniot, śmieć itp.
"staromodne polskie bestie telekomunikacyjne.." - przystoi tak pisać analitykowi?
Nie wiem w czym Netia, Orange przypomina bestię.
Nie bronię spółki, ale dziwią mnie tego typu porównania.
Monopol dawno się skończył i dobrze. Mamy w czym wybierać.
Firmy telekomunikacyjne nadal się jakoś trzymają. Co więcej, stać je na rozwój (LTE jest tego przykładem)

Ciekawe czy analitycy wiedzą jaki jest pomysł przydzielania częstotliwości 5G, warto poczytać co szykuje UE.

Ile są warte same prawa do użytkowania częstotliwości?

UPC ma być konkurencją? W drugą stronę też to działa. Czyli spółki pokroju Orange, Netia mogą powalczyć (jak nie już walczą) o klienta UPC. W czym problem?

Ostatnie testy łączy:
źródło www.telepolis.pl/wiadomosci/lu...
Orange wypada poprawnie.

Ciekawostka, jak to robią w BGP:
www.marketingsportowy.pl/index...

Możesz rozwinąć myśl?

Zobaczcie na sposób płatności. Istna kpina z inwestorów.

Dla przypomnienia:
Kupno 36,1 proc. udziałów w spółce Bioenergia Invest za 14,57 mln zł. Czyli niedawno uśrednili zakup akcji po skandalicznie wysokiej cenie (wycena na podstawie DCF, ciekawe kto wymyślił przepływy do wyceny, które nijak miały się do sytuacji na rynku) by następnie:
sprzedać całość za 22mln zł płatne po 1,1mln co pół roku. Czyli pełne rozliczenie po 10 latach...

Ciekawe czy wehikuł który przejmuje podmiot rozliczy się co do grosza...

Witam, czy w spółce po ostatnim WZ coś się wyjaśniło?
Trochę to wszystko dziwne, bo przed zawieszeniem nie było "ogromnych obrotów" - główni akcjonariusze dalej wierzą w spółkę?

Dawno nie omawiana spółka. Proszę o raport :)

Dawno nie poruszana spółka. Poproszę o analizę raportu, komentarz do wyników.

Poproszę o analizę spółki.

Poproszę o omówienie raportu kwartalnego.

Poproszę o analizę raportu rocznego. Dziękuję :)

Spółka była na liście firm, które chciały się zareklamować i przedstawić oferty pracy.
Przykładowy link: www.tuwroclaw.com/mobile/artic...

Spółka miała dzisiaj się pojawić na targach pracy w murach WSB Wrocław. Niestety się nie pojawiła. Chciałem skorzystać z okazji i porozmawiać, a tu psikus.

W zeszłym roku było przeprowadzone podobne badanie. Szkoda, że spółka nie odpowiedziała na moje uwagi, pytania...
Nie podzieliła się także informacjami uzyskanymi od inwestorów. Tyle w temacie - rozczarowany.

Szanowny Zespole Relacji Inwestorskich,

Użytkownik Robertus zadał konkretne pytania, a Wy odpowiadacie ogólnikami. Prosimy o konkret, a nie papkę marketingową. Może być nawet w formie komunikatu bieżącego.
Aż boję się zapytać, któż doradzał przy "dedykowanych zabezpieczających instrumentach finansowych" i jak duża jest ich ekspozycja. Nie wspominając o kosztach i faktycznej ochronie...
W ostatnim tygodniach dolar osłabia się... czyli zabezpieczenie może okazać się farsą.

Proszę o komentarz związany z kosztami udziału największych światowych targach - ile Spółka wydała pieniędzy na udział w targach? Czy dzięki targom nawiązano jakąkolwiek współpracę, czy tylko "rozmawiano" z potencjalnymi kontrahentami - ile było rozmów?
Nie jesteście małą spółką, więc tłumaczenie spadku zysku netto w głównej mierze spowodowanym udziałem w targach brzmi zdumiewająco.

W zeszłym roku spółka przeprowadzała ankietę, gdzie można uzyskać informację zwrotną na temat jej wyników?

Pozdrawiam,
Inwestor

Wyższa Szkoła Bankowa oraz firma Kursmaklerski.pl wspólnie zapraszają na spotkanie informacyjne na temat rynku kapitałowego.

AGENDA:

1. Polskie i międzynarodowe licencje uprawniające do zawodów na rynku kapitałowym.

2. Makler papierów wartościowych

a) Kto może zostać maklerem?

b) Jak wygląda egzamin?

c) Strategia i taktyka zdawania egzaminu.

3. Jakie uprawnienia daje licencja MPW?

4. Dalsze perspektywy rozwoju.

5. Możliwości zatrudnienia na rynku kapitałowym po uzyskaniu licencji.

6. Praca maklera.

7. Ile zarabia makler?

8. Najbardziej prestiżowe licencje finansowe – doradca inwestycyjny, CFA.

9. Charakterystyka obu egzaminów.

10. Możliwości zatrudnienia w Polsce i na świecie.

Spotkanie prowadzi Piotr Bodzak – makler papierów wartościowych, były pracownik centrali Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska w Warszawie; założyciel najstarszej prywatnej firmy szkoleniowej przygotowującej do państwowego egzaminu na maklera papierów wartościowych, autor programu kursu na maklera papierów wartościowych oraz szkolenia przygotowującego do egzaminu.

Miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu budynek H, sala B10

Termin: Sobota 18 kwietnia godzina 18 – 19.30

Spółka sprzedała "Brutal-a" za przeszło 6 mln zł - w księgach wyceniany na 0zł.
Środki wykorzysta na obrotówkę...
Kolejnych marek spółka nie planuje sprzedawać.
Źródło: relacje.miraculum.pl/raporty-b...

Nie widać tego po stronie fanów na fb...
Ciekawe czemu?

Spółka zaczyna rozpieszczać inwestorów planem wyższej dywidendy (z 7zł do 10zł).
Co uważacie o tej spółce? Nadal uważacie ją za nudną? :)

"Niekonwencjonalne szkolenie uczące myślenia inwestycyjnego, konieczności obserwacji zachowań rynku i wyłapywania skutecznych okazji do zarobku. Prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem inwestycyjnym. Za największą zaletę kursu uważam przedstawiane ciekawostki rynkowe, których nie można wyczytać z książek, a które można uzyskać wyłącznie od ludzi profesjonalnie zajmujących się inwestowaniem jednosesyjnym."
Opinia słuchacza Kursu Inwestora Jednosesyjnego

Szczegóły:
www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/s...

Rafako opublikowało dzisiaj wyniki. Spółka zrobiła chyba czystkę i przeszacowała to co powinna zrobić już jakiś czas temu... Czyli ok 110mln zł.
Proszę o raport specjalistów :)

Ratyn - Każdy chwali swój "produkt" w tym przypadku spółkę.. Co innego mieli napisać?
Tym bardziej, że szykują się do przejścia i pozyskania kasy na rozwój...

Cypr to jedno, drugie to sytuacja na Ukrainie którą media pomijają....do czasu.

Mało się o tym mówi, a sprawa poważna - koncesje.

Niebawem najważniejsze koncesje wygasają spółce. Co się stanie jak nie zostaną przedłużone, ktoś rozważał taką sytuację?

Srebro już poniżej 20$

Pewnie chodzi to u większościowego udziałowca, tylko czy nie było sytuacji odwrotnej tj. pożyczka dla spółki holenderskiej??

Podobno miały być uczciwe warunki zamiany akcji dla udziałowców Photona, teraz zaczynam mieć obawy... Pomijam samą sytuację finansową spółki.

Piszecie jakby to miał być koniec spółki...
jeszcze nie tak dawno achy, ochy, jest i będzie super - sam nawet tak myślałem.
Z tego wszystkiego można spodziewać się punktu zwrotnego w spółce ;)
Wóz albo przewóz.

Jestem ciekawy czy Czesi nas wykiwają z tą spółką holenderską, bo jak nie to piłka nadal jest w grze.

Miłego dnia

Kod:
mod: usunięto szereg wpisów o charakterze konfliktu personalnego oraz cytaty nie niosące nowej treści. proszę załatwiać spory poza wątkiem spółki, a w wypowiedziach zwrócić uwagę na słownictwo oraz kulturę.

Spółka zapomniana na forum, a to już drugi dzień sporych wzrostów.
Trend spadkowy zatrzymany, obroty solidne. Inwestorzy pewnie docenili raport roczny:
mojeinwestycje.interia.pl/news...
Znacząca poprawa przychodów, pojawił się zysk netto ;)
Może w końcu spółka zależna zostanie upubliczniona...
Swoją drogą są przymiarki do zmiany nazwy na Ursus :)

Czy ta firma zajmuje się tylko pośrednictwem? ;)
Co daje największe dochody w tej spółce??

kolejny kwartał dobrych wyników. Przypomniałem się po dłuższej nieobecności ;)
2012r miał być dla spółki przełomowy - rozmowa z zarządem w 2009r - zobaczymy ile w tym prawdy.

Do poczytania raport kwartalny:
mojeinwestycje.interia.pl/news...

Ponek napisał(a):
Wyniki najlepsze w historii spółki...
Opłaty za franczyze znowu w dół. Przy takich opłatach to i z 100 oddziałów powinni mieć ;)

Kod:
mod: rzucone jakieś fakty bez linku do źródła i bez konkretów. post do skasowania

Mod - chyba wiadomo gdzie trzeba szukać informacji? Ale skoro są tu tzw. leniwce to podaję link:
roczny:
gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

prezentacja:
gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

Raport roczny jak i prezentacja dla inwestorów już opublikowane.

Wyniki jak i rozwój jest akceptowalny. Co mnie zastanowiło to sprawa sądowa na 300tys zł - z informacji wynika że sprawa jest jasna i spółka może spać spokojnie. Reszta informacji pozytywna. Kapitalizacja na śmiesznie niskim poziomie, zobaczymy jak długo.

Miłego popołudnia

Wyniki najlepsze w historii spółki...
Opłaty za franczyze znowu w dół. Przy takich opłatach to i z 100 oddziałów powinni mieć ;)

Kod:
mod: rzucone jakieś fakty bez linku do źródła i bez konkretów. post do skasowania

A Ty dalej swoje...
Rynek wie swoje i tyle, nie ma dyskusji.
Co do ich patentu z DE wypowiadał się prezes spółki Cormay.

co w tym dobrego?
Spółka na przejęcie potrzebuje pieniędzy... więc będzie więcej akcji w obrocie. Teraz kwestia warunków emisji. Bez dokładnych informacji nie ma co się cieszyć.

Ciekawostka:
www.pb.pl/2528179,56752,buffet...

Według "przelicznika" po którym Buffett kupuje farmę energii słonecznej Topaz , Photon wart jest ponad 330mln zł.
Oczywiście inne nasłonecznienie, przepływy, kontynent...taka ciekawostka ;)

litości z GPW...w tym momencie spółka nie musi przechodzi bo i po co?
Niech zacznie stawiać nowe elektrownie, umowy, kolejne rynki... przejście na giełdę to tylko dodatkowy koszt, a jak wiemy wystarczą problemy w Czechach. Prezes koncentruje się w swoim liście na obronie jaki to zły rząd. Czasami lepiej się pogodzić i zacząć myśleć gdzie da się coś ugrać, niż walczyć z wiatrakami. Aktualnie wynika właśnie że jest to walka z wiatrakami. Rynek czeski to przeszłość. Jestem ciekawy gdzie spółka znajdzie nowe przychody, wiedząc że rynek handlu (hurt) praktycznie został zdominowany przez producentów. Czyli kolejny segment odcięty...
Ktoś wspominał że prezes latał do Azji... może w końcu mnie posłuchali z RI. :)

i co z tego, skoro jest mocno zadłużona...

czekamy na efekty w DE i IT. To już rozpacz, że tak małe projekty w DE jeszcze nie pokończyli..

Ciekawe czy ktoś złoży doniesienie o manipulacji do KNF-u.

Wg. mnie informacja (podczas expose) złożona przez premiera powinna zostać przekazana po sesji.
Po drugie skoro już się mówi o podatku to powinny być konkrety.
Po trzecie mówienie o zagranicy jako tym złym jest conajmniej śmiesznym na arenie międzynarodowej. Czy żyjemy w kraju w którym rządzi kapitalizm? Jakie poglądy w takim razie ma nasz premier?

Swoją drogą czy wiadomo coś na temat farmy wiatrowej w którą miał zainwestować KGHM?

Skoro jest duże prawdopodobieństwo, że będzie spadać, to jest oznaka, że będzie rosło :)

Oddział Wrocław Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych zaprasza na V edycję konferencji "Wrocławski Dzień Inwestycji"

Chcesz poznać specyfikę rynku kapitałowego oraz dowiedzieć się jak inwestować skutecznie?

Nie może Cię więc zabraknąć w stolicy Dolnego Śląska podczas "Wrocławskiego Dnia Inwestycji."

Oddział Wrocław Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem giełdy.

Kiedy: 29 października, od godz. 10:00

Gdzie: Hotel Europeum, ul. Kazimierza Wielkiego 27a, Wrocław

www.sii.org.pl/stowarzyszenie/...

Podczas konferencji wylosowane zostaną dwa darmowe udziały w konferencji Profesjonalny Inwestor (bez zakwaterowania i wyżywienia)!

Zapisy: twojtasiewicz@poczta.sii.org.pl

Zapraszamy!

60 208zł obrotu ;)

swoją drogą czekamy na dokładne info z Australii bo tam jest zawarta opcja odkupienia projektu.

powinni na dniach informować o kończeniu roboty w Uckermunde no i na wysypisku śmieci ;)
Czekamy w takim razie na raport okresowy za 3 kwartał.

"Wielki dzień" dla spółki zostanie prawdopodobnie przesunięty...na 2.08.2011

złożenie wniosku o wyznaczenie pierwszego dnia notowania na rynku NewConnect
Informujemy, iż 08.07.2011r. Spółka wysłała do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. wniosek o wyznaczenie na dzień na 02.08.2011r. pierwszego dnia notowania 5.118.675 akcji WODKAN S.A. w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect., będący korektą wniosku z dnia 28.06.2011r.
gpwinfostrefa.pl

15 lipca "wielki dzień" dla spółki WODKAN jak i dla GPW. Nareszcie Bondspot jak i Catalyst będą typowym rynkiem obligacji.
Ostatnia spółka, która zamyka historię z MTS-CETO ;)

Dla jasności notowania są z dziennym opóźnieniem ;)

bB86 jeżeli mnie nie zrozumiałeś odpowiem Ci inaczej: co będzie jeżeli spółka odda elektrownie dwie minuty po czasie kiedy powinna je podłączyć? Oznacza to klapę, mniejszy przepływ, a może i kary. W tej dziedzinie to istny wyścig z czasem - sam o tym wiesz.
Chodziło mi tylko o to. Koniec.

To nie pierwszy raz kiedy raport został oddany po terminie albo w godzinach nocnych. Pomijam że raport roczny był już odkładany...
Nie chodzi o to czy raport będzie przydatny do spożycia, tylko chodzi o zasady zdrowego rozsądku.

Kolejny raz spółka pokazuje co myśli o inwestorach.
Pomijam reklamy po angielsku, szanujmy czas - o której przekazuje się raporty? d'oh!

Zrozumiałbym gdyby spółka była za Oceanem.

Szanse dla spółki widzę w 2018 roku kiedy wchodzi w życie dyrektywa o Efektywności Energetycznej Budynków. Tylko gdzie będzie wtedy spółka Photon?

Generalnie panele na dachu to jest przyszłość. Czy ktoś z Was zdawał sobie sprawę jaki jest stan sieci przesyłowych i ile marnuje się energii zanim dotrze ona do końcowego odbiorcy? O tym się jakoś nie mówi....

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 16 czerwca 2021 16:00:28
Liczba wpisów: 194
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,682 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,55% +33 710,63 zł 53 710,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło