pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 183,86 zł (+1,58%) 18-06-2021 17:04
haszisz
haszisz PREMIUM
6
Wpisów: 47
Wysłane: 12 stycznia 2021 09:26:00 przy kursie: 248,50 zł
Tutaj udało mi się znaleźć jakiś dokument od Berenberg

Cytat:
Target Price PLN 200.00

Rekomendacja

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 592
Wysłane: 12 stycznia 2021 09:34:27 przy kursie: 248,50 zł
Prawdę powiedziawszy jestem trochę zawiedziony. Myślałem, że amerykańskie fundusze stać na nieco większą inwencję niż kolejne pozwy (o których już pisałem) czy ujawnianie się kolejnych funduszy grających na spadki. Czysta gra psychologiczna.

W mojej ocenie spółka w związku z pozwami nie będzie udzielała obecnie żadnych informacji. Tak pewnie doradzili jej prawnicy. Zakładam również, że teraz to co robią aby z punktu widzenia operacyjnego uzasadnić bezzasadność tych pozwów to poprawiają grę na stare konsole i robią wszystko aby Sony ją przywróciło do sprzedaży. Gdy to się stanie kwestia pozwów będzie miała słabe podstawy ekonomiczne.

W kwestii samych pozwów to wszyscy doskonale wiedzę, że kwoty ewentualnych odszkodowań nie zostały podane. Co to znaczy. To znaczy, że obecnie sądy w USA będą rozpatrywać czy mogą się zajmować sprawą. Do ewentualnych odszkodowań jeszcze daleka droga.

Jeżeli w ciągu roku od premiery sprzedadzą ponad 25 mln sztuk gry. To kwestia pozwów przestanie istnieć.

misi06
4
Wpisów: 31
Wysłane: 12 stycznia 2021 09:51:55 przy kursie: 248,50 zł
@1ketjow - czy pośrednio sugerujesz, że sprzedaż grudniową podadzą dopiero w raporcie za Q4?

Wczoraj ktoś dokonał transakcji pakietowej na ponad 11000 akcji za 2,7 MLN zł.
Źródło: https://stooq.pl/t/bt/

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

randomdziad
13
Wpisów: 57
Wysłane: 12 stycznia 2021 09:56:25 przy kursie: 248,50 zł
To fakt jak widac kolejne newsy o pozwach nie robia juz na rynku wiekszego wrazenia, chyba jednak to zbyt odlegla perspektywa. Probowalem znalezc jakas podobna sytuacje jezeli chodzi i spora ilosc shortow i CCC wydaje sie nieco podobne - raz w polowie 2018 i raz kwiecien 2020. Wiec nawet tutaj jest 50/50 pierwszy short byl poczatkiem duzej zwaly na kursie, drugi wrecz przeciwnie. Pierwsza sytuacja byla o tyle ciekawa ze AQR mial tego shorta przez ponad rok wiec czasem to moze byc gra na dlugi termin.
Jeszcze zamykajac temat shortow warto wziac pod uwage ze nie mamy wgladu w pelna strategie tych funduszy. Podejrzewam ze czesc z nich gra long/short (dajmy na to long blizzard / short CDR) wiec CDR nie musi spadac na 100 zeby odniesli sukces, wystarczy ze zachowuje sie slabiej od innych spolek.
Pozostaje obserwowac kurs czy to co teraz widzimy to poczatek odbicia czy bedziemy jeszcze wracac do testowania dolka.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 12 stycznia 2021 10:02:48 przy kursie: 248,50 zł
Cytat:
@1ketjow - czy pośrednio sugerujesz, że sprzedaż grudniową podadzą dopiero w raporcie za Q4?

Wczoraj ktoś dokonał transakcji pakietowej na ponad 11000 akcji za 2,7 MLN zł.
Źródło: https://stooq.pl/t/bt/

Ja na ich miejscu bym tak zrobił. Podawanie obecnie danych dotyczących sprzedaży jest ryzykowane z punktu widzenia prawnego. Jeżeli poprawią skutecznie kwestie operacyjne to kwestie prawne zostaną rozwiązane niejako z automatu. Fundusze grające na spadki mogą natomiast tylko obecnie ujawniać się, generować kolejne negatywne rekomendacje i pozwy. Czysta psychologia w mojej ocenie.

Podstawową kwestią obecnie dla CDR jest przywrócenie gry do sklepu Sony i pobudzanie sprzedaży na PC.

Już pisałem, że z uwagą patrzę jak wyjdą z tego kryzysu jako organizacja i jak nim zarządzą.
Edytowany: 12 stycznia 2021 10:07

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 549
Wysłane: 12 stycznia 2021 15:42:38 przy kursie: 248,50 zł
Cyberpunk nie zawojował pudełkowego rynku UK w 2020 roku. Ostatecznie 6 miejsce, za AC Valhalla.
www.gamesindustry.biz/articles...
Cytat:
43 million games sold in the UK in 2020

igen
44
Wpisów: 265
Wysłane: 12 stycznia 2021 16:03:54 przy kursie: 248,50 zł
Kolejny pozew....

finance.yahoo.com/news/berger-...

Proszę zwrócić uwagę na koniec ostatniego zdania:

"... Berger Montague has represented individual and institutional investors for five decades and serves as lead counsel in courts throughout the United States....."

Zaczyna być ciekawie
Edytowany: 12 stycznia 2021 16:04

misi06
4
Wpisów: 31
Wysłane: 12 stycznia 2021 16:13:45 przy kursie: 248,50 zł
@igen - O czym ma świadczyć końcówka tego zdania? Nie bardzo rozumiem co masz na myśli.

Z ciekawości poszperałem i zebrałem pierwsze kilka wyników z Googla odnośnie tej kancelarii. Wydaje się, że jest to ich "model biznesowy".

www.prnewswire.com/news-releas...

Edytowany: 12 stycznia 2021 16:14

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 12 stycznia 2021 16:14:55 przy kursie: 248,50 zł
Radzę zwrócić raczej uwagę na pierwsze zdanie:

Cytat:
Berger Montague is investigating potential securities fraud claims against CD Projekt S.A.

Innymi słowy nie ma żadnego pozwu z ich strony.
Edytowany: 12 stycznia 2021 16:16

pivovarit
pivovarit PREMIUM
58
Wpisów: 292
Wysłane: 12 stycznia 2021 16:32:32 przy kursie: 248,50 zł
igen napisał(a):
Berger Montague has represented individual and institutional investors for five decades and serves as lead counsel in courts throughout the United States

Każda firma pisze o sobie, że jest liderem w swojej branży ;)

swiezaczek
10
Wpisów: 125
Wysłane: 12 stycznia 2021 17:03:59 przy kursie: 248,50 zł
mamy chyba potwierdzenie swiecy doij z wczoraj prawda? hello1

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 126
Wysłane: 12 stycznia 2021 17:07:48 przy kursie: 248,50 zł
Wczoraj nie było żadnej doji. Są natomiast podstawy do korekty, ciut później zobrazuję to na wykresie

swiezaczek
10
Wpisów: 125
Wysłane: 12 stycznia 2021 17:24:28 przy kursie: 248,50 zł
Bylo, pisali tutaj, ze byla i nawet wyszukalem w internecie i faktycznie byla.

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 126
Wysłane: 12 stycznia 2021 17:32:26 przy kursie: 248,50 zł
No, skoro pisali tutaj i sprawdziłeś w internecie, to chyba nie mam wyjścia i muszę się zgodzić.

Poniżej wykres - jedyną podstawą do korekty jest słabiutka, bo w strefie sygnalnej, pozytywna dywergencja na RSI

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 12 stycznia 2021 17:48

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 12 stycznia 2021 17:39:02 przy kursie: 248,50 zł
aircanada15 napisał(a):
Cyberpunk nie zawojował pudełkowego rynku UK w 2020 roku. Ostatecznie 6 miejsce, za AC Valhalla.
www.gamesindustry.biz/articles...
Cytat:
43 million games sold in the UK in 2020

Ciekawsze dla mnie byłoby raczej zestawienie dziennej sprzedaży (choć również nie idealne z uwagi na fakt że CP miał krótki okres sprzedaży od premiery). Przecież każda gra miała premierę w innym czasie.

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
149
Wpisów: 1 549
Wysłane: 12 stycznia 2021 18:36:40 przy kursie: 248,50 zł
1ketjoW napisał(a):

Ciekawsze dla mnie byłoby raczej zestawienie dziennej sprzedaży (choć również nie idealne z uwagi na fakt że CP miał krótki okres sprzedaży od premiery). Przecież każda gra miała premierę w innym czasie.

Niekoniecznie. To są gry AAA i każda z nich ma w tym raporcie uwzględniony swój najlepszy okres sprzedażowy. Trend jest oczywisty.
W pierwszym tygodniu stycznia Cyberpunk był w UK na 20 miejscu sprzedaży fizycznej

Frey
26
Wpisów: 941
Wysłane: 12 stycznia 2021 21:00:08 przy kursie: 248,50 zł
1ketjoW napisał(a):
Prawdę powiedziawszy jestem trochę zawiedziony. Myślałem, że amerykańskie fundusze stać na nieco większą inwencję niż kolejne pozwy (o których już pisałem) czy ujawnianie się kolejnych funduszy grających na spadki. Czysta gra psychologiczna.

W mojej ocenie spółka w związku z pozwami nie będzie udzielała obecnie żadnych informacji. Tak pewnie doradzili jej prawnicy. Zakładam również, że teraz to co robią aby z punktu widzenia operacyjnego uzasadnić bezzasadność tych pozwów to poprawiają grę na stare konsole i robią wszystko aby Sony ją przywróciło do sprzedaży. Gdy to się stanie kwestia pozwów będzie miała słabe podstawy ekonomiczne.

W kwestii samych pozwów to wszyscy doskonale wiedzę, że kwoty ewentualnych odszkodowań nie zostały podane. Co to znaczy. To znaczy, że obecnie sądy w USA będą rozpatrywać czy mogą się zajmować sprawą. Do ewentualnych odszkodowań jeszcze daleka droga.

Jeżeli w ciągu roku od premiery sprzedadzą ponad 25 mln sztuk gry. To kwestia pozwów przestanie istnieć.

@1ketjoW
Odniosę się do wyboldowanych przeze mnie kwestii. Co prawda nie rozumiem co to znaczy uzasadnić coś z punktu widzenia operacyjnego albo co to jest słaba podstawa ekonomiczna pozwów, ale to nie jest tak jak sugerujesz.
Obecne działania CDR związane z poprawą gry, sprawienie, że gra wróci do PS store czy nawet ewentualny ogromy sukces fiansowy CP77, który po tych poprawkach zacznie podbijać konsolowy rynek (czego spółce życzę), nie będą miały znaczenia dla pozwów opartych o to co się wydarzyło przed, w czasie i zaraz po premierze, poza może takim, że jak CDR więcej zarobi - to ewentualne ugody czy wyroki (jeśli dojdzie do takich - bo tego nie wiadomo) mogą mniej zaboleć samą spółkę i co za tym idzie - pewnie inwestorów.
Pozwy dotyczą ewentualnego wprowadzenia w błąd inwestorów poprzez zapewnienia, że CP77 będzie dobrze działał na starych konsolach. W momencie premiery, a nie później - po jakiś łatach. Mleko już się rozlało. Kurs zanurkował. Inwestorzy, którzy chcą się procesować - ponieśli pewnie szkodę (przy czym to pojęcie jest na ogół szersze w znaczeniu prawnym od potocznie rozumianego). I tyle. Co będzie w przyszłości z grą i zarobkami CDR, nie będzie się generalnie w aspekcie ewentualnych procesów liczyło.

micmak
44
Wpisów: 523
Wysłane: 12 stycznia 2021 21:04:18 przy kursie: 248,50 zł
czy spółka przewiduje jakieś rezerwy na pozwy? ktoś cos wie?
ujeżdżam byki ===>>

Lekarstwo na FIAT MONEY?
Portfel akcji na bazie surowców i surowców rolnych głupsze! ==>>>

gordongekko
gordongekko PREMIUM
3
Wpisów: 48
Wysłane: 12 stycznia 2021 21:12:39 przy kursie: 248,50 zł
Sa na MSR, a 37 stanowi, co do zawiązywania rezerw:

Rezerwy
14 Rezerwę tworzy się wówczas, gdy:
a) na jednostce ciąży obecny obowiązek (prawny lub zwyczajowo oczekiwany) wynikający ze zdarzeń
przeszłych;
b) nie jest prawdopodobne, aby konieczne było wydatkowanie środków zawierających w sobie korzyści
ekonomiczne w celu wypełnienia obowiązku; oraz
c) można dokonać wiarygodnego szacunku kwoty tego obowiązku.
Jeśli warunki te nie są spełnione, nie tworzy się rezerwy

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
115
Wysłane: 12 stycznia 2021 22:07:25 przy kursie: 248,50 zł
Frey napisał(a):
1ketjoW napisał(a):

@1ketjoW
Odniosę się do wyboldowanych przeze mnie kwestii. Co prawda nie rozumiem co to znaczy uzasadnić coś z punktu widzenia operacyjnego albo co to jest słaba podstawa ekonomiczna pozwów, ale to nie jest tak jak sugerujesz.
Obecne działania CDR związane z poprawą gry, sprawienie, że gra wróci do PS store czy nawet ewentualny ogromy sukces fiansowy CP77, który po tych poprawkach zacznie podbijać konsolowy rynek (czego spółce życzę), nie będą miały znaczenia dla pozwów opartych o to co się wydarzyło przed, w czasie i zaraz po premierze, poza może takim, że jak CDR więcej zarobi - to ewentualne ugody czy wyroki (jeśli dojdzie do takich - bo tego nie wiadomo) mogą mniej zaboleć samą spółkę i co za tym idzie - pewnie inwestorów.
Pozwy dotyczą ewentualnego wprowadzenia w błąd inwestorów poprzez zapewnienia, że CP77 będzie dobrze działał na starych konsolach. W momencie premiery, a nie później - po jakiś łatach. Mleko już się rozlało. Kurs zanurkował. Inwestorzy, którzy chcą się procesować - ponieśli pewnie szkodę (przy czym to pojęcie jest na ogół szersze w znaczeniu prawnym od potocznie rozumianego). I tyle. Co będzie w przyszłości z grą i zarobkami CDR, nie będzie się generalnie w aspekcie ewentualnych procesów liczyło.

Na ten moment nawet nie ma mowy o pozwach tylko jest mowa o tym czy sąd w USA jest właściwy aby rozpatrywać tego typu sprawę. Kwota odszkodowania nie jest nawet oszacowana.

Słaba podstaw ekonomiczna odnosi się do poniesionych hipotetycznych strat przez inwestorów. Natomiast kwestie operacyjne jakie podejmuje obecnie spółka mogą spółce pomóc wykazać, że te hipotetyczne straty nie mają racji bytu. Podkreślam słowo hipotetyczne.

Prawdę powiedziawszy nie lubię hipotetyzować.Straty inwestorów wynikają z kursu akcji a ten zależy od wypełnienia prognoz dotyczących sprzedaży. Im CDR będzie bliżej spełnienia prognoz jeżeli chodzi o sprzedaż roczną w sztukach tym kurs będzie wyższy i tym ewentualne straty inwestorów niższe. Przynajmniej ja na miejscu CDR tak próbowałbym się bronić - bo to że dali d.. nie podlega wątpliwości. A prezes swoją wypowiedzią dał d..py razy x. Prawnicy mogą to widzieć inaczej. Na tym etapie postępowania nie ma jednak o tym mowy.

W Polsce nie ma pojęcia hipotetycznych strat w prawie. Musi nastąpić rzeczywista strata. Musisz kupić drożej i sprzedać taniej. Przerabiałem to na własnej skórze więc mam dane z pierwszej ręki.

Poza tym wydaj mi dziwne, że tzw. pozwy zawierają okres od lutego/marca 2020 r. skoro wypowiedzieć prezesa wprowadzająca w błąd jest o ile dobrze pamiętam z października 2020 r. Chyba, że prezes już ich okłamał wcześniej albo jeżeli zakładają, że przesuwanie premiery gry podpada pod oszustwo ze strony spółki (jakoś jednak słabo to widzę). Dla mnie to byłaby dziwna sprawa ale nie jestem ekspertem od prawa.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, yellowshadow