pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 5 lutego 2010 17:09:44
trzymam. HG.F koło zera, EURUSD na właściwym torze.
nawet jak na FKGH będzie +5zł, nie rusza mnie to.
część eSek mam powyżej 104, a część po 97,5.

co więcej zamierzam dobrać na odbiciu kolejne. taka okazja jak teraz zdarza się
raz na parę lat. Zasięg z klina 70 PLN.

IMHO jesteśmy dopiero w 1/2 korekty spadkowej.
Edytowany: 5 lutego 2010 17:11

serpico
0
Wpisów: 1 335
Wysłane: 5 lutego 2010 17:20:20
Vox napisał(a):

tak samo i ja myślę, co do fw20, to dopiero przystanek. nie wiem jeszcze jak skończą stany, ale chyba w poniedziałek zamknę wszystkie eski i poczekam na lekkie odbicie, by wziąć ponownie. uzbierałem ich trochę po 2486, 2380, 2278. wszystko zależy od stanów dzisiaj i od ropy, bo koperek widzę jeszcze się trzyma, ale myślę, że i on puści, gdy ropa poleci

serpico
0
Wysłane: 5 lutego 2010 17:45:16
Vox napisał(a):

panika na surówce, ropa: 17.30 - minus 0,30%, 17.40 - minus 3,5%, koperek też się wali

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Vox
134
Wysłane: 5 lutego 2010 17:48:57
wszystko zgodnie z planem. w poniedziałek nie będzie byczo.
Cytat:

Ropa Crude 69.92 -4.14% 17:47

PKN i LTS zatopią W20
Edytowany: 5 lutego 2010 17:49

serpico
0
Wysłane: 5 lutego 2010 17:59:23
Vox napisał(a):
wszystko zgodnie z planem. w poniedziałek nie będzie byczo.
Cytat:

Ropa Crude 69.92 -4.14% 17:47

PKN i LTS zatopią W20

wiesz, że z punktu widzenia biologii, to niemożliwe, by byk z niedźwiedziem :) :) :) grali w jednym zespole. kto by pomyślał, że zagramy do jednej bramki

Vox
134
Wysłane: 5 lutego 2010 18:07:18
serpico, tak jak teraz nagle spadamy, tak i pociągniemy w górę.
trzeba pilnować sytuacji, bo czasu na zakupy w dołku tym razem będzie bardzo mało.

ale to jeszcze nie teraz.

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 5 lutego 2010 18:07:25
Koledzy piszecie o dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy. A dane są ewidentnie złe.
Miejsc pracy ubyło. Korekty za poprzednie miesiące różne.
To skąd to 9,7 z 10,0, które było odnośnikiem ?
Ze statystyki wykreślono jest wykreślone 1,1 mln ludzi. Już sie poddali, już nie szukają pracy. Rok temu takich osób było 734 tys.
O wzroście wydajności pracy pisaliśmy wcześniej - na długą metę to super. Na krótką nie najlepiej. Skoro pracodawcy nie chcą zatrudniać to nie mają takiej potrzeby.Poza tym problemy foreclosures sprzedanych poniżej ceny zakupu.
Kłopoty w USA były i są, a po takiej zwale, przy trwającym kryzysie trudno ludzi nagonić na wydawanie kasy. Świat nie lepszy.

~Vox,

co do czasu do zakupu to na ogół minmium trwa bardzo krótko. Pytanie czy 5% od minimum będzie po tygodniu czy tego samego dnia i więcej nie wróci ?

Co do ropy i koperku to powinny spadać. Gdzieś jest cena równowagi. 20-30 dolarów dla ropy to było tarcie po dnie. 80 dużo za dużo (cena ropy przekłada się na cenę gazu, a w Polsce węgla) gdzieś koło 60 pewnie jest ta równowaga. Czyli powinniśmy skakać między 50, a 70. Czyli póki co: ropo witamy w kanale.
Edytowany: 5 lutego 2010 18:16

serpico
0
Wysłane: 5 lutego 2010 18:25:22
Vox napisał(a):
serpico, tak jak teraz nagle spadamy, tak i pociągniemy w górę.
trzeba pilnować sytuacji, bo czasu na zakupy w dołku tym razem będzie bardzo mało.

ale to jeszcze nie teraz.

widzisz, zgodzę się z Tobą i zarazem nie zgodzę. owszem, mnie też kuszą atrakcyjne ceny spółek, by w nie wejść, ale z drugiej strony to wydaje się być zbyt proste. "pół Polski" czeka z wypchanym portfelem, by wejść w akcje i tu wietrzę podstęp. tak jak myślą wszyscy, zawsze jest odwrotnie

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 5 lutego 2010 18:29:45
serpico napisał(a):
"pół Polski" czeka z wypchanym portfelem, by wejść w akcje i tu wietrzę podstęp. tak jak myślą wszyscy, zawsze jest odwrotnie

no popatrz, wszyscy czekali na korekte i przyszła

dużo spółek ma fajne długie dolne cienie tak jak ktoś pisał rano że bedzie...
EEX
Edytowany: 5 lutego 2010 18:30

konik
0
Wpisów: 468
Wysłane: 5 lutego 2010 18:44:48
ludzie ale sie rozpisujecie,nie nadazam czytac. prosze piszcie powoli bo nie zaszybko literuje :)

Swierszczu
0
Wpisów: 299
Wysłane: 5 lutego 2010 18:51:01
Vox.. co do PKN to jeszcze linie trednu przerwal wiec w pon nie zdziwie sie jak beda na nim widly dolne.

POLECAM WSZYTSKIM:

analizatechniczna.blox.pl/2010...
Edytowany: 5 lutego 2010 18:51

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 5 lutego 2010 20:02:02
fajny komentarz znalazłem na pudelku

Cytat:
a gdzie ta dynamika jak indeks ledwo wlokl sie od lata w okolicach 2400... wiekszosc spolek wcale nie rosla, konsolidacja na MiSiach, kilkumiesieczne spadki na budowlance, niech oni w koncu przestana wpajac nam ze byl jakis trend wzrostowy, odbicie po tym absurdalnym dnie sprzed roku to powrot do jakotakiego niskiego poziomu cen i tyle, podbitka spekulacyjna na KGHMie i paru spolkach majacych wiekszy udzial w indeksach... powtarzam ... wiekszosc spolek na GPW nie rosla... trend wzrostowy o ktorym mowia analitycy to jakies nieporozumienie... GPW jest na poziomie sprzed 5 lat podczas gdy co roku mielismy ok 5 % wzrost PKB, nawet w 2009 roku byl wzrost 1,7% ale wzrost polska Gielda jest mocno niedoszacowana - racjonalny poziom WIG20 to 3000pkt

rajonalnie

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 5 lutego 2010 20:13:13
Logika w rodzaju "a po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój".
Wzrosty najlepiej zapisać w konstytucji, nie?
Wg fundamentów GPW jest przeszacowana. Niedużo ale jest. Po najbliższych wynikach ten obraz się może trochę zmienić, ostrożnie na lepsze. Wyceny w górę, ale kursy niekoniecznie, bo większość spółek jest nadal przeszacowanych.

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 5 lutego 2010 20:41:07
bartekm napisał(a):
wygląda to tak jakby odpłynął kapitał z giełd europejskich ratować amerykańskie indeksy

Amerykanie zbierają z europejskich giełd to co zasiali, ale do lutowego dołka nie wyzbierają. Euro oddało już dolarowi ponad 50% swoich wzrostów. Plus tego jest taki, że gdy juz się do końca wypstrykają ze swoich naciąganych inwestycji sytuacja stanie się klarowniejsza, co da być może lepszy podkład pod stabilniejsze wzrosty i może skończą się wreszcie te pseudo arbitrażowe zagrania między futami. Jak ktoś ma wątpliwości może sobie nałożyć na wykres w czasie rzeczywistym stronkę z jakiejś plarformy notującej w tym samym czasie futy amerykańskie. Na wykresie minutowym idą świeczka w świeczkę. Tak samo wygląda ustalanie ceny na końcowym fiksie. Podobnie zachowują się też inne kontrakty europejskie.
Futy na indeksy i waluty to jedna wielka manipulacja. Rynki są regulowane wedle uznania dużych graczy. Uważam, że obecna panika też jest efektem nieczystych zagrań. To taka sama manipulacja jak wcześniejsze podciąganie przy przebijaniu oporów.
Nagonka medialna w stanach na upadek gospodarczy uni europejskiej też robi swoje, stąd taka paniczna wyprzedaż. Przy okazji wyłazi ile tego zielonego badziewia wpompowali w nasze papiery i nic do tego nie mają odczyty bezrobocia. Przecież juz od paru miesięcy nawet na tym wątku wałkujemy temat wiarygodności tych danych. Nie przeszkadzało to jednak do tej pory w pobijaniu kolejnych szczytów.

Z tym dobieraniem S na odbiciu VOX lepiej uważać. Jedna dluższa biała po dobraniu załatwi w jeden dzień z nawiązką wypracowane zyski. W czerwcu spadliśmy o 322pkt, obecnie 305, co nie znaczy że nie pobijemy czrwcowego rekordu. Wtedy też można było w trakcie dopatrzyć się niższego szczytu i niższego dołka, ba nawet potwierdzony RGR się objawił i co z tego wyniknęło? Czy wtedy zakończył się średnioterminowy trend wzrostowy? Jak na tym wyszli ci którzy dobrali S pod linią szyi? Zamiast kontynuacji spadków, wzrosty i to jakie. Nie zdziwiłbym się gdybyśmy ujrzeli w ciąga najbiliższych dwóch tygodni ponad 5% białą świeczkę.
Kontrakty to piekielny wynalazek, dlatego z tym dobieraniem , to nie do końca tak - jak na akcjach. Wszystko jest OK dopóki zakładany scenariusz się sprawdza, natomiast przeciwny ruch powoduje bardzo szybki przyrost strat. Dlatego ja wole w przypadku kontraktów stopniowo zamykać pozycje niż je dobierać. Przerabiałem ten temat na własnej skórze.blackeye

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 5 lutego 2010 21:29:58
Brawo i dziękuje buldi. Napisałeś jeden z najlepszych postów jaki przeczytałem na tym forum.
Albo my ich, albo oni Was.

slawek87
0
Wpisów: 41
Wysłane: 5 lutego 2010 21:34:03
Jeżeli mogę dorzucic swoje 2 grosze do całej dyskusji. W pełni zgadzam się z komentarzem, który Swierszczu zlinkował.

1.Wszyscy wokół oczekują skorygowania, a niektórzy załamania rynku. Weźmy takie dzisiejsze obroty. 2 mld zł, spadek WIG20 o 3,95%, WIGu 3,29%. Nawet jeśli chodzi o duże spółki o to głównie one napędzają spadki, to przecież WIG20 nadaje tempo rynkowi. Ludzie boją się o swoje pieniądze. Mamy niepewne czasy. Myślę, że wiele osób odebrało solidną nauczkę w 2007 roku i później. Wiele już długo na giełdę nie wróci (ale w końcu od tego są korekty). Wiele osób pomyśli kilka razy zanim znów zainwestuje. I nie chodzi o rozważanie typu "jest tanio to tankuję". Dlatego popyt nie będzie już miał takiej siły jak wcześniej. I niech sobie ludzie mówią, że "naturalnym" poziomem jest ponad 3000 pkt. No ciekaw jestem, kto miałby nas tam podrzucic. Moim zdaniem rynke nie ma siły na takie wzrosty,

2. Ludzie, którzy nakupowali akcji w marcu, kwietniu, maju (na początku wzrostowej fali) wiedzą, że kiedyś wzrosty się skończą. O co mi chodzi...byle Andrzej nie kupował wtedy akcji (bez obrazy dla Jędrusiów:P). Jestem święcie przekonany, że większośc z nich albo już zrealizowała spory zysk, albo dopiero zacznie go realizowac teraz, kiedy zaczęły się "paniczne spadki" (dwie sesje zjazd o cirka 4%). I nawet jeśli drobni inwestorzy są w stanie podrzucic kurs takiego "giganta" jak np AMPLI (podany przykład jest zupełnie przypadkowy) to nie są w stanie podtrzymac spółek dużych. Tu trzeba kapitału z zagranicy (ale o tym zaraz), poza tym rynek pokazał, że nie ma siły już dawno temu,

3. Wszyscy piszą, że "wzrosła awersja do ryzyka". Lubie takie komentarze. Bo jak nie wiadomo co się dzieje, to awersja do ryzyka najlepiej daje radęDancing i jest git, bo nie można się z takim komentarzem nie zgodzic. A co ja myślę? OK, kapitał zagraniczny ucieka gdzieś, pewnie do Stanów. No bo w końcu jak się pożycza w Stanach grube miliony w przekonaniu, że na świecie będzie rosło, a kurs EUR/USD spada do 1,3x, a pożyczyło się po 1,5x to trzeba trochę więcej EURO na $ wymienic. No ale pewnie się jakoś forwardami, albo opcjami zastawiają. No to może inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę, że rynek jest niestabilny, słaby i rosło nie będzie. I najzwyczajniej w świecie zrealizowane zyski przenoszą na obligacje w Stanach, albo jakieś inne zabawki (kontrakty? chociaż to akurat oznaczałoby, że apetyt na ryzyko nie zmalał, wręcz przeciwnie, przecież kontrakty są dużo bardziej ryzykowne niż nawet akcje w Polsce Think). Tak, nasza "hossa" jest wirtualna,

4. Oczy inwestorów kierują się ku Grecji. No tak, a deficyt i dług w Grecji urodził się wczoraj. Inwestorzy, którzy badają ryzyko przed inwestycją doskonale wiedzą, że Grecja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Islandia (PIIGS) to tykające bombki deficytowe i jeśli szybko czegoś z finansami publicznymi nie zrobimy (bo problem zacznie dotyczyc także Polski) to się wykoleimy,

5. Problemy w USA wcale się nie skończyły, zostały odsunięte w czasie. Problemy zaczynają miec mniejsze banki, które próbują funkcjonowac tak jak na bank dla zwykłego śmiertelnika przystało. Oferują kredyty itd. Ale niestety, what a shame!, są ZA MAŁE, żeby je ratowac. Bezrobocie rośnie, sytuacja nie jest różowa, bo oto....transfer kryzysu finansowego do realnej gospodarki następuje. Świat się przegrzał. W USA konsumpcja na całego, ale kiedyś musi się nam odbic jak sie nażarliśmy za następne 100 lat. W chinach ... wystarczy poszukac materiału o martwym mieście, żeby zobaczyc jak Chińczycy "budują" nową potęgę. Tak naprawdę to aż boję się myślec, co to będzie za kilka miesięcy jak się okaże, że w Stanach będzie inflacja (hiper?Think ), pieniądze w obronie przed spadkiem wartości będą umieszczane na jakiś lokatach itd.

Można by tak pisac i pisac, bo scenariuszy jest wiele, ale morał jeden....miło nie będzie, przynajmniej moim zdaniem. Może trzeba znaleśc jakąś alternatywę dla giełdy?:P

Napisałem tego posta, bo chciałem skonfrontowac swoje spostrzeżenia (młodego, ciągle czytającego i pochłaniającego wiedzę szczura pokładowego [bez kitu przeczytałem chyba większośc wątków na forum ostatnio]) z uwagami bardziej doświadczonych kolegów. W celach rozwojowo relaksacyjnych oczywiście. Pozdrawiamwave

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 5 lutego 2010 21:35:54
W USA indeksy o godz. 15 ichniejszego czasu napotkały na wykresie mur. Nie udało się przez niego przebić, nie udało się go obejść a i podkop nie wyszedł.

Zobaczymy co dalej. Mur przeskoczony, a po drugiej stronie poziom gruntu jakby wyższy.

Panie, co to sie dzieje, co to sie dzieje...
Edytowany: 5 lutego 2010 21:40

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 5 lutego 2010 21:57:59
Chłopaki gotowi na plus jeszcze wyciągnąć wszystkie 3 najważniejsze indeksy (SP500, Nasdaq, Dow). Dwie minuty zostały, a 2 z nich już zielone.

edit:
No i stało się. Wszystko w górę.

To Wam miśki zgotowano lukę bessy na poniedziałek...
Pozdrawiam i udanego weekendu:)
Edytowany: 5 lutego 2010 22:02

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 5 lutego 2010 22:00:40
bedzie luka up w poniedziałek u nas i jeszcze zależy jak będą stały futy z rańca salute
EEX

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 5 lutego 2010 22:03:15
Cytat:
Futy na indeksy i waluty to jedna wielka manipulacja. Rynki są regulowane wedle uznania dużych graczy. Uważam, że obecna panika też jest efektem nieczystych zagrań. To taka sama manipulacja jak wcześniejsze podciąganie przy przebijaniu oporów.

no tak. zobaczcie ze wczoraj była interwencja Szwajcarii w azji. więc był atak spekulacyjny. a akcja z tpsa? morgany zrobiły false start i się wydało.

dodatkowo mamyna SP500 formację odwrócenia trendu... oczywiście na wzrostowy. mówię o 15 minutowym wykresie, na weekendowym też fajnie to wygląda. w poniedziałek wieszczę korekte spadków i mocny open. potem oddamy połowe wzrostów ale będzie to koniec korekty na która tak wszyscy czekają i czekali. ci co dziś brali akcje myślę ze najwięcej na tym zyskają, premia za ryzyko, w poniedziałek to już będzie na wielu walorach zapewne za późno.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość