pixelg
TAURONPE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

TAURONPE [TPE]

AKTUALNY KURS: 3,54 zł (-1,58%) 15-06-2021 15:26
adam1226
0
Wpisów: 44
Wysłane: 14 lipca 2010 00:20:08 przy kursie: 5,12 zł
duzi moga sprzedawac, bo co trzymac cos, co za miesiac bedzie po takiej samej cenie, juz lepiej ta kase wrzucic na lokate, a duzi maja pewnie o wiele bezpieczniejsze i zyskowniejsze od akcji tauronu metody.
Obawiam sie, ze przynajmniej do sierpnia kurs bedzie tak dryfowal, bo to w koncu ludzie chca wyjechac na wakacje... i kazda wieksza zmiana do gory skonczy sie od realizowaniem zyskow im blizej sierpnia tym obawiam sie mniejsze wzrosty pociagna wyprzedaz.

robertuw
0
Wpisów: 9
Wysłane: 14 lipca 2010 11:30:12 przy kursie: 5,09 zł
czy moze mi ktos powiedziec jak czytac tabelki z transakcjami kupna i sprzedaży na stronie Pulsu Biznesu? tzn ktore to są transakcje kupna a ktore transakcje sprzedaży?

Kaval
0
Wpisów: 2
Wysłane: 14 lipca 2010 13:31:39 przy kursie: 5,09 zł
owner napisał(a):
mam wrażenie że ktoś to na ostatnich sesjach podbił żeby dzisiaj wyjść. technicznie słabo to wygląda Think

A ja mogę prosić abyś rozwinął tą myśl? W jaki sposób może podbijać? Jak chce wyjść z dużą ilością to musi je sprzedawać. Jeżeli zacznie to robić to może zabraknąć chętnych na zakup po danej cenie i zacznie ona spadać. Jakie więc praktycznie ma narzędzia do tego aby podbić cenę przed wypuszczeniem akcji?

Artur
0
Wpisów: 418
Wysłane: 14 lipca 2010 13:42:08 przy kursie: 5,09 zł
Kaval napisał(a):
owner napisał(a):
mam wrażenie że ktoś to na ostatnich sesjach podbił żeby dzisiaj wyjść. technicznie słabo to wygląda Think

A ja mogę prosić abyś rozwinął tą myśl? W jaki sposób może podbijać? Jak chce wyjść z dużą ilością to musi je sprzedawać. Jeżeli zacznie to robić to może zabraknąć chętnych na zakup po danej cenie i zacznie ona spadać. Jakie więc praktycznie ma narzędzia do tego aby podbić cenę przed wypuszczeniem akcji?

Żeby podbić cenę może kupować sam od siebie po coraz wyższych cenach. Ponosi tylko koszt operacji. Przy okazji skupi też część akcji. Jeśli inni zobaczą ruch do góry na papierze to też się podłączą i wtedy wystarczy tylko umiejętnie podtrzymywać popyt, przy okazji powoli wyrzucając już część akcji. Jest to proces powolny i tym wolniejszy im mniejszy obrót, ale da się zrobić.

Tomq
0
Wpisów: 45
Wysłane: 14 lipca 2010 14:18:29 przy kursie: 5,09 zł
Artur napisał(a):
... ale da się zrobić.

A czy da się zarobić? Czy to nie jest tylko jedna z opowieści o grubych rybach sterujących kursem? Wątpię, żeby takie sztuczki były opłacalne. Przecież gdy taka osoba zacznie sprzedawać zaczynając od wysokiej ceny (którą sama wywindowała), to cena zacznie szybko spadać.
Gdy pokonasz samego siebie nikt nie stanie na drodze do zwycięstwa.

Artur
0
Wpisów: 418
Wysłane: 14 lipca 2010 17:55:42 przy kursie: 5,09 zł
Tomq napisał(a):
Artur napisał(a):
... ale da się zrobić.

A czy da się zarobić? Czy to nie jest tylko jedna z opowieści o grubych rybach sterujących kursem? Wątpię, żeby takie sztuczki były opłacalne. Przecież gdy taka osoba zacznie sprzedawać zaczynając od wysokiej ceny (którą sama wywindowała), to cena zacznie szybko spadać.

Zarobić można, zależy ile osób uwierzy, że powinno rosnąć. Podaż nie może być na tyle duża, żeby zmienić od razu kierunek kursu. To co piszę to oczywiście teoria, bo sam nigdy takich operacji nie wykonywałem. Możliwe, że to tylko mit, ale nie jest to niewykonalne. Skoro ja na to wpadłem niedługo myśląc, to możliwe, że są bardziej wyrafinowane sposoby wyciągania kursu. W końcu dla tych, którzy pracuja w instytucjach finansowych takie operacje to nie nowina. Mając duże doświadczenie i pieniądze są w stanie o wiele więcej wymyśleć i zrobić niż ja.

ynwestor
0
Wpisów: 208
Wysłane: 20 lipca 2010 00:10:21 przy kursie: 5,07 zł
Cytat:
Na pierwszy rzut oka widać, że Tauron to potężna spółka o bardzo wysokiej sumie bilansowej. Liczby mówią o wzroście przychodów ze sprzedaży, wzroście zysków i niskim poziomie zadłużenia. Na pierwszy rzut oka Tauron to bezpieczna i zyskowna inwestycja.

Tauron to potężna spółka o bardzo wysokiej sumie bilansowej. Liczby mówią o wzroście przychodów ze sprzedaży, wzroście zysków i niskim poziomie zadłużenia. Na pierwszy rzut oka Tauron to bezpieczna i zyskowna inwestycja.

Analiza rachunku przepływów pieniężnych świadczy o tym, że spółka pożera pieniądze. Przepływy finansowe netto są regularnie ujemne, co świadczy o tym, że do spółki wpływa mniej pieniędzy niż z niej wypływa. W takiej sytuacji każdemu inwestorowi powinna zapalić się lampka ostrzegawcza na temat sytuacji fundamentalnej spółki.

Popatrzmy jeszcze na rachunek zysków i strat spółki.

Jak wiadomo każda spółka jest specjalnie przygotowywana do debiutu na giełdzie, a jej dane finansowe są specjalnie podkręcane do granic możliwości. Wg mnie na przykładzie Tauronu widać ewidentnie przykład malowania trawy na zielono przed debiutem. W jaki inny sposób wytłumaczyć tak znaczny wzrost zysku spółki, który absolutnie nie jest potwierdzony przepływami pieniężnymi? Rzetelność zysku netto jest tu wg mnie mocno wątpliwa i nie musi być tu niczym innym, jak tylko zapisem księgowym.

ynwestor.blogspot.com/2010/07/...

Kanoniers
0
Wpisów: 1 070
Wysłane: 22 lipca 2010 10:15:03 przy kursie: 5,12 zł
Wlasnie poszlo ponad 600tys. szt. po 5,12 Think

Czyzby i tutaj w koncu zaczely zagladac wzrosty ?!

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 22 lipca 2010 10:36:39 przy kursie: 5,12 zł
Kanoniers napisał(a):

Ja wolałbym się ekscytować skalą wzrostu kursu,niż skalą wzrostu wolumenu...3some

Nestor
23
Wpisów: 167
Wysłane: 22 lipca 2010 10:49:39 przy kursie: 5,12 zł
Ja zakladam ze jesli ktos skupuje pakiety po 500k (a widzialem takich kilka po 5,12) to szczerze wierzy ze calosc pojdzie sensownie do gory, albo ze w tym miejscu wytworzy sie wsparcie w dluzszym okresie. Ludzie, ktorzy kupuja pakiety powyzej 100k zdaja sie znac na rzeczy, a przynajmniej mozna by sie tego spodziewac ;-)

Kanoniers
0
Wpisów: 1 070
Wysłane: 22 lipca 2010 10:55:03 przy kursie: 5,12 zł
pop napisał(a):
Kanoniers napisał(a):

Ja wolałbym się ekscytować skalą wzrostu kursu,niż skalą wzrostu wolumenu...3some

a ja wole sie ekscytowac skala wzrostu wolumenu bo tak jak kolega wyzej napisal to zalzek czegos wiekszego a co mi po wzrostach na malych obrotach ??

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 22 lipca 2010 12:34:30 przy kursie: 5,12 zł
Kanoniers napisał(a):
pop napisał(a):
Kanoniers napisał(a):

a ja wole sie ekscytowac skala wzrostu wolumenu bo tak jak kolega wyzej napisal to zalzek czegos wiekszego a co mi po wzrostach na malych obrotach ??

Aby Was pogodzić sprawdzałem kiedyś system wybicia wolumenu i kursu /osobno/ i obydwa dały bardzo zbliżone wyniki...
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl

MAC
0
Wpisów: 76
Wysłane: 22 lipca 2010 12:42:28 przy kursie: 5,12 zł
Nestor napisał(a):
Ja zakladam ze jesli ktos skupuje pakiety po 500k (a widzialem takich kilka po 5,12) to szczerze wierzy ze calosc pojdzie sensownie do gory, albo ze w tym miejscu wytworzy sie wsparcie w dluzszym okresie. Ludzie, ktorzy kupuja pakiety powyzej 100k zdaja sie znac na rzeczy, a przynajmniej mozna by sie tego spodziewac ;-)

pod warunkiem że niejst to KGHMWhistle

Tomq
0
Wysłane: 22 lipca 2010 23:30:26 przy kursie: 5,12 zł
Nestor napisał(a):
albo ze w tym miejscu wytworzy sie wsparcie w dluzszym okresie.

Sam właśnie dlatego nie wywaliłem tauronu - nie chciałem sprzedawać, skoro kurs ładnie odbnijał się od okolic 5,05. A gdyby przyszło szybko z niego wyjść, to przy moim zaangażowaniu strata nie byłaby wielka.

Wolumen dzis ok. 6 razy wyższy niż ostatnio, wątpie zeby KGHM odkupowało tyle akcji bo - po co? Jakby chcieli kupić tą spółke, to oficjalnie podaliby to do wiadomości (albo choć wezwanie musieli by ogłosci, ale jestem zbyt zielony jeszcze by miec pewnośc, ze tak to działa). Skupowac dla ratowanai kursu też nie muszą - wybory już dawno za nami. Rozczarowanych nie trzeba już pocieszać i tak sprzedali na starcie, Ci co nie chcieli wyjśc ze stratą poszli sobie 12 lipca, a IMHO teraz zostali tylko Ci którzy wierzą we wzrosty.

Ja to widze swoim niedoswiadczonym okiem tak - ludzie zobaczyli poczatek trendu wzrostowego na giełdzie , nie chcieli ładowac sie w napompowane spółki z wgiu 20, a o tauronie często się wspomina, ze "urosnie ale jeszcze nie teraz".
Gdy pokonasz samego siebie nikt nie stanie na drodze do zwycięstwa.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wpisów: 10 651
Wysłane: 23 lipca 2010 01:27:33 przy kursie: 5,12 zł
Tomq napisał(a):

Wolumen dzis ok. 6 razy wyższy niż ostatnio, wątpie zeby KGHM odkupowało tyle akcji bo - po co? Jakby chcieli kupić tą spółke, to oficjalnie podaliby to do wiadomości (albo choć wezwanie musieli by ogłosci, ale jestem zbyt zielony jeszcze by miec pewnośc, ze tak to działa).

Nie musieli. Dla podmiotów posiadających poniżej 33% liczby głosów na walnym wezwanie trzeba ogłosić jeśli w ciągu 60 dni zamierza nabyć więcej akcji niż dającyh 10% głosów.
Reguluje to ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.
Jak przekroczą na rynku to muszą oddać w ciągu 3 miechów

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wpisów: 10 651
Wysłane: 23 lipca 2010 01:30:38 przy kursie: 5,12 zł
Nestor napisał(a):

Ja zakładam, że jak ktoś kupuje pakiety nawet po 100 sztuk to "szczerze wierzy ze calosc pojdzie sensownie do gory"...

leonik
0
Wysłane: 23 lipca 2010 08:28:31 przy kursie: 5,12 zł
A ktos kto mu sprzedaje w to nie wierzy... I co to ma do rzeczy?
Edytowany: 23 lipca 2010 09:34

pop
0
Wysłane: 23 lipca 2010 09:35:08 przy kursie: 5,13 zł
anty_teresa napisał(a):
Nestor napisał(a):

Ja zakładam, że jak ktoś kupuje pakiety nawet po 100 sztuk to "szczerze wierzy ze calosc pojdzie sensownie do gory"...

anty_teresa ujął sedno sprawy,a ja dodam jedynie od siebie jeden fakt,na który jakoś nikt nie zwrócił uwagi.Wczoraj widziałem jednorazowe pakiety sprzedaży po 500tys.-1mln sztuk.
Ciekawe zatem "w co wierzą"sprzedający pakiety tej wielkości...thumbright

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 23 lipca 2010 09:44:30 przy kursie: 5,13 zł
rozpatrywanie kto kiedy i ile kupił jest bezcelowe !! że ktoś sprzedał milion sztuk to co sobie myślał? a ten co je kupił? popatrzcie np na polnordzie na sejsę z 16 czerwca ktoś wywalał pakietówki a ktoś je zbierał. chłopaki zrobili obrót i co z tego wynikło. nie wiadomo !!! niby później był spory spadek więc ten co kupował to niby frajer ale czy napewno? może miał on okazję poprostu kupić większą ilość którą będzie trzymał przez najbliższe 10lat a spadek po jego zakupach mu wisi? Think
EEX

pop
0
Wysłane: 23 lipca 2010 10:01:22 przy kursie: 5,13 zł
owner napisał(a):
rozpatrywanie kto kiedy i ile kupił jest bezcelowe !! że ktoś sprzedał milion sztuk to co sobie myślał? a ten co je kupił? popatrzcie np na polnordzie na sejsę z 16 czerwca ktoś wywalał pakietówki a ktoś je zbierał. chłopaki zrobili obrót i co z tego wynikło. nie wiadomo !!! niby później był spory spadek więc ten co kupował to niby frajer ale czy napewno? może miał on okazję poprostu kupić większą ilość którą będzie trzymał przez najbliższe 10lat a spadek po jego zakupach mu wisi? Think

Ależ oczywiście Owner,że takie rozpatrywanie nie ma sensu,zgadzam się w 100%.O sprzedaży na sesji pakietu 1mln akcji podałem jedynie dla kontrastu wobec tych wcześniejszych nadziei co niektórych,że jak "ktoś kupuje po 500tys. akcji-to na pewno coś to znaczy".-Nic nie znaczy,podobnie sprzedaż też nic nie znaczy,ważne są jedynie informacje ze spółki,wykres oraz sytuacja na rynkach światowych...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44