pixelg
GAMFACTOR - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

GAMFACTOR [GIF]

AKTUALNY KURS: 15,53 zł (+2,85%) 08-03-2021 16:48
korky
2
Wpisów: 4
Wysłane: 23 lipca 2020 12:24:35
Witam serdecznie. Tutaj leszczu nowicjusz co się generalnie jeszcze NIE ZNA.
Mój pierwszy debiut/zapisy. Chciałbym dokupić akcję, ale się zastanawiam czy to jest sens. Mianowicie pytanie to- czy podczas poprzednich debiutów spółek gameingowych na wykresach pierwszy dzień dwa to notowania ciągłe czy jednolite ? W sensie czy zazwyczaj jak już dojdzie do zrównoważenia rynku i zaczynają się notowania czy następuje od razu korekta czy jeszcze rośnie ?

indyan
21
Wpisów: 199
Wysłane: 23 lipca 2020 12:27:36
Cytat:
Czy jest możliwe by otwarcia nastąpiły z taką różnicą cenową? Jeśli tak to jak media będą tytułowały debiut, czy może wyliczą średnią z debiutu akcji i PDA?

Nieraz, gdy na debiucie do obrotu wprowadzano akcje i pda, ich kursy były "rozjechane". Powód jest prosty - pda zazwyczaj trafiają do indywidualnych, a akcje do instytucjonalnych, stąd na debiucie podaż akcji jest mniejsza, przez co kurs wyższy. Potem wszystko się wyrównuje.

W mediach prawie zawsze relacjonując debiut podawany jest kurs akcji.
Edytowany: 23 lipca 2020 12:35

Tarantino
1
Wpisów: 42
Wysłane: 23 lipca 2020 13:18:51
Nie jestem w stanie ogarnąć tego, że ktoś chce kupić coś identycznego za cenę znacznie wyższą, chyba , że faktycznie to ma być marketing, a akcje kupują podmioty powiązane z właścicielami spółki w celu zrobienia większego "szumu medialnego". Czy ja o czymś nie wiem i jest tu jeszcze jakiś inny haczyk?

Vox
102
Wpisów: 6 557
Wysłane: 23 lipca 2020 20:27:20
Generalnie widąc że analizy można sobie w buty wsadzić.
spolki najgorzej oceniane, debiutują najwyżej.

ciekawy jestem kiedy to sie otworzy i po ile... dzis rano bylo nawet TKO 30.000zl przez moment,
co daloby wycene cdprojektu...

a może anty teresa sie myli i to jednak będzie drugi PLAYWAY?
P.S
Ładna okazja do arbitrażu - PDA za bezcen w stosunku do ceny akcji.
Edytowany: 23 lipca 2020 20:29

igen
igen PREMIUM
25
Wpisów: 180
Wysłane: 24 lipca 2020 09:56:46 przy kursie: 31,30 zł
No i macie otwarcie - zaraz może być wodospad

igen
igen PREMIUM
25
Wpisów: 180
Wysłane: 24 lipca 2020 10:05:32 przy kursie: 31,30 zł
igen napisał(a):
jonik napisał(a):
Kiedy puszczą notowania?

Kiedy kilku "indywidualnych", którzy się "zapisali" ze sporym kapitałem (stąd ta redukcja) uzna, że kilka mln zysku (w kilka tyg.) im wystarczy.....

No i macie "swoich" indywidualnych - w arkuszu - w cenie otwarcia kilka zleceń poszło po kilka tś. szt. akcji do kilkunastu tyś. szt. akcji. Przy takim poziomie redukcji - to musieli się zapisywać na kilku milionowe kwoty......

Włodarze tego waloru to kolejni spece od "przekształceń własnościowych" cudzej gotówki....
Edytowany: 24 lipca 2020 10:07

Rentaag
0
Wpisów: 2
Wysłane: 24 lipca 2020 11:19:59 przy kursie: 31,30 zł
Mam pytanie odnośnie obu wersji instrumentu (normalne akcje i PDA). Czy notowania dotyczące tych dwóch instrumentów zostaną kiedyś scalone, czy już na zawsze będą notowane osobno?

Scarry
120
Wpisów: 4 809
Wysłane: 24 lipca 2020 11:52:26 przy kursie: 31,30 zł
może ja jestem dziwny ale zgodnie z powiedzeniem Buffeta żeby inwestować w to co się lubi i rozumie to o ile biznes rozumiem nieźle, to ludzie.... przecież Human Farm to czysty skok na kasę przez znalezienie sobie mega kontrowersyjnego tematu w stylu Gore/Cannibal movies i na takiej obrzydliwości budowanie hype-a... a poza elementem etycznym, to jest jeszcze problem że przecież wykonanie tej gry jest no po prostu straszne, ona wygląda jak lata 90te jakością grafiki. Nawet tak obrzydliwy i kontrowersyjny temat nie pociągnie sprzedaży przy takiej grafice.

generalnie to że takie niewiarygodne guano robiące słabe średniaki i na deser mające ten slapstickowy horror-symulator Human Farm ma takie wejście na giełdę, pokazuje tylko jak głupi i spragnieni sukcesu wczesnego wejścia w cokolwiek co jest "gaming" są drobni inwestorzy na GPW.

co jest tylko moim prywatnym subiektywnym zdaniem. W życiu bym w taką spółkę złotówki nie włożył.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 24 lipca 2020 11:58

lelo-pakero
10
Wpisów: 697
Wysłane: 24 lipca 2020 13:28:33 przy kursie: 31,30 zł
Scarry napisał(a):
generalnie to że takie niewiarygodne guano robiące słabe średniaki i na deser mające ten slapstickowy horror-symulator Human Farm ma takie wejście na giełdę, pokazuje tylko jak głupi i spragnieni sukcesu wczesnego wejścia w cokolwiek co jest "gaming" są drobni inwestorzy na GPW.

co jest tylko moim prywatnym subiektywnym zdaniem. W życiu bym w taką spółkę złotówki nie włożył.

Moderator:
Usunięto treść niezgodną z regulaminem

Skupiłeś się na Human Farm czyli grze, która mnie osobiście na ten moment guano obchodzi, bo spółka ma kilkanaście innych gier z nieporównywalnie większą wishlistą i grupą na steamie, które wyjdą znacznie wcześniej niż Human Farm.
Edytowany: 24 lipca 2020 13:36

Vox
102
Wysłane: 24 lipca 2020 13:38:13 przy kursie: 31,30 zł
mają 30 gier++ i jak któraś mocno wypali obecna kapitalizacja to bedzie okazja.
oczywiscie może żadna nie wypalić i obecna wycena jest za wysoka.

to jest gaming... tu może zdarzyć sie wszystko Whistle

Scarry
120
Wysłane: 24 lipca 2020 14:14:59 przy kursie: 31,30 zł
lelo-pakero napisał(a):
Scarry napisał(a):

Moderator:
Usunięto treść niezgodną z regulaminem

Skupiłeś się na Human Farm czyli grze, która mnie osobiście na ten moment guano obchodzi, bo spółka ma kilkanaście innych gier z nieporównywalnie większą wishlistą i grupą na steamie, które wyjdą znacznie wcześniej niż Human Farm.

spółka łapie się wszystkiego co popadnie żeby zaskoczył gdzieś jej chwytliwy temat. Ma w nosie jakieś poczucie smaku, etyki, czy nawet jakość gier. Do tego jak widzę tak naprawdę jeszcze nawet nie umie zarabiać na robieniu softu. Dla mnie to nędzna podróbka Playway-a. A kiedy Human Farm wychodzi to jest sprawa bez znaczenia akurat. Chodzi raczej o to że dobremu solidnemu studiu najzwyczajniej w świecie byloby totalnie wstyd coś takiego i z taką jakością wykonania pokazywać ludziom.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 24 lipca 2020 14:23

lelo-pakero
10
Wpisów: 697
Wysłane: 24 lipca 2020 14:50:49 przy kursie: 31,30 zł
@Scarry
Nie chcę występować w roli obrońcy spółki, bo traktuję ją na dzień dzisiejszy wyłącznie jako spekulację, ale czy to nie wspomniany przez ciebie Playway wydał dzieło o nazwie Agony? Produkt z myślą o "graczach" śliniących się na widok demonicznych nagości i diabelskich jęków? Gdyby dana spółka skupiała się na produkcji/wydawaniu wyłącznie takich gier to można by bić na alarm, ale nie w sytuacji gdy to jest jedna gra spośród kilkudziesięciu. Ty tymczasem opisujesz sytuację jakby ta gra ich definiowała.
Edytowany: 24 lipca 2020 14:51

Dux88
0
Wpisów: 1
Wysłane: 24 lipca 2020 15:01:21 przy kursie: 31,30 zł
Myślicie, że w next week będzie zjazd jak w poprzednich przypadkach czy się utrzyma ? binky

Vox
102
Wysłane: 24 lipca 2020 15:02:18 przy kursie: 31,30 zł
dokladnie

plejwej jedzie tak samo na kontrowersji
- symulator jezusa
- symulator menela
- symulator księdza
no i oczywiście agony

GF stara się kopiować sprawdzone wzorce gejmingowe blackeye blackeye blackeye

Scarry
120
Wysłane: 24 lipca 2020 15:26:44 przy kursie: 31,30 zł
lelo-pakero napisał(a):
@Scarry
Nie chcę występować w roli obrońcy spółki, bo traktuję ją na dzień dzisiejszy wyłącznie jako spekulację, ale czy to nie wspomniany przez ciebie Playway wydał dzieło o nazwie Agony? Produkt z myślą o "graczach" śliniących się na widok demonicznych nagości i diabelskich jęków? Gdyby dana spółka skupiała się na produkcji/wydawaniu wyłącznie takich gier to można by bić na alarm, ale nie w sytuacji gdy to jest jedna gra spośród kilkudziesięciu. Ty tymczasem opisujesz sytuację jakby ta gra ich definiowała.

nie wiem jak Ty, ale ja widzę ewidentną różnicę między najpodlejszymi tytułami PLW a tym czymś. Ale to ja, jak mówię, zgodnie z podejściem Buffeta, nie inwestuję w coś jeśli nie lubię tego co ta firma robi. Wg mnie smród robienia tak dyskusyjnej i jeszcze tak paskudnej graficznie gry będzie się ciągnął za spółką długo.

Mam nadzieję że CI spekulacja wyjdzie, rynek jest rozgrzany choć bardzo niestabilny, drobni inwestorzy zostali potężnie przetrzepani na stratach na gamingu w ostatnich latach, nawet 11bit było tu bardzo wymagające, bo kurs osuwał się 2 lata, więc obecne wzrosty i hossę gamingową traktują na zasadzie "wejść, zgarnąć 100-200%, chodu" a nie na zasadzie inwestowania długoterminowego.

Elemis
Elemis PREMIUM
56
Wpisów: 297
Wysłane: 24 lipca 2020 18:15:11 przy kursie: 31,30 zł
Scarry napisał(a):

Mam nadzieję że CI spekulacja wyjdzie, rynek jest rozgrzany choć bardzo niestabilny, drobni inwestorzy zostali potężnie przetrzepani na stratach na gamingu w ostatnich latach, nawet 11bit było tu bardzo wymagające, bo kurs osuwał się 2 lata, więc obecne wzrosty i hossę gamingową traktują na zasadzie "wejść, zgarnąć 100-200%, chodu" a nie na zasadzie inwestowania długoterminowego.

Celna uwaga. Rynek jest niestabilny i na pewno nie jedno kierunkowy, o czym patrząc na ślepą wiarę ulicy można (prawie) zapomnieć. Nie wydaję mi się też niestety, żeby większość świeżych "gamerów" wiedziała o czym piszesz...Sick

To co teraz wyprodukuję nie jest odniesieniem akurat do GIF-a, ale tak jakoś przymyślenia mnie naszły czytając wątek bieżącyblah5 .

Aktualnie kluczem do dobrego giełdowego zarobku jest słowo "Gaming" w nazwie ( bądź jego odmiana ) i hasło pre - ipo. Mamy multum nowych inwestorów na rynku. Kilkadziesiąt spółek PLW w drodzę do "Edenu". Teraz kolejne huby grupujące wysoce perspektywiczne studia.

Mamy też coraz podejrzliwiej patrzącą GPW. Coraz bardziej rygorystyczne procedury wejścia na rynek. Coraz dłuższy proces.

Zaczynam też obserwować zadyszkę / cofkę koni pociągowych - największych graczy na rynku. CDP, TSG, PLW, 11B, CRJ, Sim Fabrik. Czy oby bijemy tu wciąż rekord za rekordem? Kursy wciąż pozostają na swoich maksach? Może to już rybka zaczyna się psuć. Od głowyShhh

Jak dla mnie gaming pozostaje mocny. Perspektywy ma świetne. Jest naszym towarem eksportowym. Ale dzień ( tydzień, miesiąc, kwartał....) w którym następi chwilowe katharsis wieszające na hakach ochoczo kupującą wszystko świeżą gwardię może nadejść szybciej niż się wydaje. Nie oszczędzi też nikogo. Pod wodę zejdą i silni i słabi. Pytanie - czy wszyscy po czasie wypłyną na powierzchnie?Speak to the hand

Podsumowując: zalecałbym wysoką selektywność w wybieraniu sobie świeżego mięska. Sytuacja rynkowa w chwili debiutu naszego Gaming X może być drastycznie różna od obecnej Boo hoo!

gandalfp
3
Wpisów: 264
Wysłane: 27 lipca 2020 10:10:22 przy kursie: 40,00 zł
Czy była już podana data połączenia PDA z akcjami? Bo jest niezłe dyskonto w tej chwili.

grabson
grabson PREMIUM
11
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 162
Wysłane: 27 lipca 2020 13:07:15 przy kursie: 40,00 zł
Jak to będzie wyglądało po połączeniu PDA z kursem akcji?
Kurs się ujednolici proporcjonalnie i cena zrówna?
Czy kurs notowań PDA będzie "podniesiony" do obecnych notowań akcji, a ilość akcji_pda będzie posiadaczom proporcjonalnie zmniejszona dla zrównania ceny?
Różnica na ten moment to ponad 10%

Vox
102
Wysłane: 27 lipca 2020 13:32:22 przy kursie: 40,00 zł
stooq.pl/mol/?id=13472&sea...

kolejny dzien euforii.... i gdzie ci sceptycy?

gandalfp
3
Wpisów: 264
Wysłane: 27 lipca 2020 14:00:27 przy kursie: 40,00 zł
grabson napisał(a):
Jak to będzie wyglądało po połączeniu PDA z kursem akcji?
Kurs się ujednolici proporcjonalnie i cena zrówna?
Czy kurs notowań PDA będzie "podniesiony" do obecnych notowań akcji, a ilość akcji_pda będzie posiadaczom proporcjonalnie zmniejszona dla zrównania ceny?
Różnica na ten moment to ponad 10%

Kurs powoli zacznie się wyrównywać. W dniu połączenia po prostu PDA automatycznie będą miały cenę akcji, a ich ilość się zsumuje.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5