pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

grabson

grabson

Ostatnie 10 wpisów
Witam
Spółka według mnie wygląda ciekawie - spadki wyhamowały po ostatnich wzrostach i mozolnie kurs jakby ruszał do góry po rocznym kiszeniu się w boczniaku.
Wkrótce raport za 2020 rok przez pandemię pewnie będzie słabszy od poprzedniego za 2019, choć może firmy (hotele itp.) wykorzystały przestoje na uzupełnienie i uzbrojenie zaplecza od strony oprogramowania do obsługi gości...
Sam nie wiem.
Opinie o firmie zaczerpnięte z google są mieszane, choć podchodzę do nich z dystansem - sam wiem, że klient rzadko pochwali dobrą robotę, ale na pewno zawsze skrytykuje jeśli znajdzie ku temu jakiś powód jeszcze go wyolbrzymiając.
Spółka działa również za granicą więc różnice kursowe również na plus.
Co sądzicie o niej jako inwestycji?
Pozdrawiam

Jakby tego nie ujmować to spółka po wypuszczeniu "bubla", o czym wspominałem również gdzieś kole grudnia, straciła fotel lidera w wig20, obsunęła się notowaniami od ATH o ponad 50% i pewnie dobrze bo dzisiejszą sesją "utopiła" by notowania wszystkiego w koło...
Teraz wyceną sięga 2019 roku, a Ci odważniejsi co kupowali w "marcowym dołku" pewnie też dokładają się do dzisiejszej dystrybucji.

Cognor rośnie jak grzyby po deszczu.
Do tego wczorajsze notowania kontraktów na stal pokonały wieloletnie ATH hello1

pl.tradingeconomics.com/commod...

Witam
Jak obstawiacie dzisiejsze wyniki?
Płynność na spółce nie powala jednak wyniki powinny być pro-wzrostowe po roku pandemii i częściowym zamknięciu gastronomii.
Sam kurs ładnie się wspiął i być może po dobrych wynikach zaatakuje szczyty z 2012-2013r.
W spółce wiele się zmieniło otoczenie też sprzyja - ciekawie się to według mnie zapowiada.

Już w sierpniu w omówieniu raportu było zwrócenie uwagi na "zjedzenie" zysków przez stratę hrywny.
Kurs obsunął się o 30% w porównaniu z 2019 więc mieli sporo do nadrobienia.
Pod skrzydłami punkina nie będzie to proste (co do waluty)

Witam
Mam pytanie czy opłacalnym będzie trzymanie środków giełdowych na IKE?
Dobija mnie limit wpłat.
Chcąc przenieść środki z maklera zajęłoby mi to ..... 10 lat.
Na giełdzie inwestuję trzeci rok. Mam jakieś 30% skalę zwrotu wliczając dywidendy. Wszystko ponownie reinwestuję, co daje podwójnego kopa kapitałowi.
W sumie zyskuję brak podatku belki i można by przerzucać same "dywidendowe perły"
Jednak u mnie każda z nich to 2 lata transferu przy dzisiejszych limitach angry3
Technicznie nie widzę możliwości, chyba, że naprawdę sumiennie i powoli, jednak samych dywidend na ten rok wpadnie pewnie lekko licząc z 7 tysi a to prawie połowa limitu wpłaty.
Jak wy to rozwiązujecie?
Czy mam za dużo środków w akcjach (100%) i stąd ten problem?
Czy się nie przejmować i powoli przerzucać kapitał bez względu na czas i limity?
Na plus tego IKE przemawia mój długoletni plan inwestowania - myślę, że jakieś 25 lat jak zdrowie pozwoli.

Ps. IKZE już prowadzę na podbitym limicie dzięki działalności więc tam nic więcej nie przetransferuję.

Toya powoli jest dostrzegana.
Nie można być obojętnym na firmę, która tak się rozwija, wykręca takie wyniki i do tego dywidenda oscyluje pod 10%.
Każdy spadek kursu wystarczy wykorzystywać do napychania wora akcjami a kiedyś to zaowocuje.
Mam w swoim przykładzie asbis, który rok temu brałem po 1,7pla a chodził nawet taniej, nie wspominając o ciągłych dywidendach nie muszę mówić gdzie dzisiaj jest kurs...
Toya rozbudowuje się na potęgę, myślę, że to będzie efekt skali działania i za 2-3 lata półka cenowa akcji będzie zupełnie w innym miejscu.
Można teraz czaić się na 1złotowe korekty, a można po prostu skupować i czekać.
Ten rok pokazuje, że małe spółki rządzą według mnie również z powodu pokaźnych dywidend co w połączeniu z rosnącą ilością zakładających IKZE nie jest bez znaczenia.

Rozumiem.
Czytam ostatnio trochę na temat spekulacji.
Dla mnie lubiącego kupić i trzymać akcje to nie ta bajka.
Skupuję biomed od 8pln, udało mi się dzisiaj dokupić po potwierdzeniu dołka na 15 złotych, ale to co działo się później przerosło moje oczekiwania.
Rozumiem, że wystarczy kilka dogadanych osób z kapitałem - tutaj pewnie z 5 milionów w kasie i kolejne tyle w akcjach, aby manglować kursem ile wlezie?
Ciekawi mnie co będzie się działo jak pojawi się jakieś konkretne info.
Z tej branży mam od dwóch lat synektik i wiem, że tam kurs tyłka nie urywa mimo wielu sukcesów firmy...w odróżnieniu od Biomed'u, gdzie w sumie po ostatnich 4 spokojnych miesiącach wróciła niecodzienna zmienność.
Pozostaje trzymać się strategii i czekać na swój własny cel na kursie thumbright

Czyżby nasz kapitał spekulacyjny dysponował takimi kwotami, że wykręcają obroty po kilkaset milionów w sesję??
W sumie dawniej tyle to szło na pół obrotu na wig'u w ciągu dnia.

Witam
Wtrącę swoje 3 słowa.
Na wstępie nie obraź się gdyż styl wypowiedzi mam jaki mam Speak to the hand
Od wieków wiadomo, że kobietami żądzą emocje, jest to cecha "niepasująca" czasami do pewnych dziedzin/branż/stanowisk...
Wiem jak to brzmi... happy7
Analizując twoją kronikę, która nie ma nawet miesiąca 4ta linijka mojej wypowiedzi wchodzi jak w masło.
Z mojej strony podpowiem Ci pewną strategię, którą możesz przetestować na jakimś tam kapitale na którym Ci nie zależy:
-proponuję zakup waloru o dobrych fundamentach, płacącego dywidendę bez patrzenia na jego cenę nie ruszaj go przez rok. Jak wypłaci dywidendę dokup za nią jego akcji, ewentualnie dokupuj go jak będzie jakaś okazja rynkowa.
Porównaj po roku jaki zysk masz z trzymania raz kupionej spółki, a jaki zysk masz ze skakania po walorach "bo coś Ci się wydaje, albo ktoś coś tam napisał"
Nie liczysz pewnie czasu jaki zajmuje Ci śledzenie tych spółek pod te ruchy co wykonujesz, a większość prowadzi póki co do straty..
Przy takim tradingu można równie dobrze wybrać coś na chybił-trafił i pewnie skuteczność może zadziwić :)
Pozdrawiam i najlepszego

Wysokość dywidendy jest w 100% zgodna z ich polityką, zgadza się nawet z przewidywaniami dm mbank w ostatniej reko.
Spółka póki co mało dostrzegana ale to może i lepiej.

Atal wynikami pokazuje klasę hello1
Do tego jeszcze dywidenda i ładne perspektywy.

Cytat:
o widzę kolega nie kupił

Nie kupił i nie kupi - nie stać mnie - ile musiałbym puszek nazbierać d'oh!
Dalej będę twierdził, że "taki" walor w wig20 świadczy jedynie o "sile" gpw

Cytat:
na pewno kurs się urealni

To na pewno, kwestia czasu.

Cytat:
dla mnie to około 1500 zł za akcję

Z kwestiami wiary nie dyskutuję.

Ogólnie to oby kurs piął się w niebiosa, dzięki temu wyniesie indeks na szczyty szczytów, wszak stał się jego nieodłącznym składnikiem

Czyli koniec podbitki i domykanie "starej" luki.
Taki skup akcji kojarzy mi się gorąco z wypłatą dla głównego i ochłapami dla reszty.
Dużo lepiej odczuliby drobni (posiadający poniżej 200 akcji) inwestorzy dywidendę, choć może z drugiej strony "urealniłaby" ona kurs w okolice rozsądku.
W tym wszystkim ciekawi mnie okres bytowania lateksu w wig20 Think

Ja oceniam zasięg PZU do początku mej emerytury... Boo hoo!

Piękna sesja, która płaci długoterminowym graczom.
GPW i jego płynność nie daje wiele miejsca na rozsądne wykorzystanie SL.
Jak leci coś na łeb na szyję to SL może jedynie powiększyć stratę taka moja opinia...

Może się źle wyraziłem, ale nie chodziło mi o "grę" na krótko tylko zaznaczałem, że traktuję Torpol długoterminowo.

Tu idzie gra pod długoterminowy wzrost i dywidendę rzędu +10%
Jak ruszą przetargi na kolej to kurs wystrzeli i będzie to firma na miarę bdx według mnie.

Votum nabiera rozpędu.
Jeszcze lekko ponad tydzień do orzeczenia, kto miał kupić akcje to kupił i pewnie nie pożałuje :)
Ciekawe jak będzie z kursem banków

Witam
Wygląda na to że Echo już po korekcie.
Czy jest to atrakcyjna spółka z deweloperki?
Sporo inwestują, dywidenda również w okolicach 10%.
Cena jeszcze nie odjechała jak na innych.
Wcześniejsze obawy już prysły, wpływu pandemii na budowlankę nie widać.
Chciałbym rozszerzyć zaangażowanie w ten sektor właśnie o walor Echo bo wskaźnikowo wygląda ładnie i z inwestycji wynika, że przyszłość rysuje się równie elegancko.

Według mnie to też dobry kandydat do produkcji szczepionki

Fabryki mogą stanąć przez brak stali

Cognor grzeje pewnie piece do czerwoności :) i nie nadążają topić złomu hehe.

Dzisiaj pewnie powitamy 3-kę z przodu i czekamy cierpliwie na 4-ry.

Jakieś info w związku z wystrzałem?
Nigdzie nic i cisza!

Grodno będzie wykonawcą projektu farmy 50MW dla Bras'a:

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Ogólnie wraz z nastaniem wiosny zaczyna się ruch w interesie PV. Złożyłem zapytanie o instalację PV o ile wycenę osprzętu dostałem od ręki to wycena instalacji trwa już prawie tydzień.
Dostawy paneli schodzą im zanim się pojawiają zarejestrowałem się na kilku b2b w branży PV i widać "przemiał"
rabbit

Reko kupuj cena w górę hello1
Zostaje uzupełniać pakiet i czekać na dywidendę.

Rozumiem.
Dziwny ten cały debiut.
Chyba najdziwniejszy jaki widziałem - redukcja olbrzymia, zdawałoby się, że każdy będzie dokupował po debiucie, a w rzeczywistości taka padaka.
Pisałem przed debiutem, że dziwi mnie optymizm zapisujących się na kredyt na akcje, a nie biorących pod uwagę dokładnie takiego scenariusza jaki mamy, ale moje czarne wizje mogą wynikać z tego, że średnio interesuje mnie branża gier.
Ciekawe jak dalej się to potoczy i czy fundusze, które są w akcjonariacie pozwolą na mocniejsze dołowanie kursu.

Witam
Nie wnikałem nigdy w opcje stabilizacji kursu po debiucie.
Mam pytanie czy nie jest tak, że taka stabilizacja powoduje w sumie lekkie zamieszanie?
Chodzi mi o sytuacje gdzie po debiucie huuuge kurs leciał w dół, a na koniec sesji był wyciągany za uszy do góry. Kupujący mogli pomyśleć, że to pora dokupić bo będzie rosło, a na następny dzień to samo - wcześniejsza podbitka zgaszona, spadki i na koniec wyciąganie.
Jaki to ma sens?
Co jak stabilizacja się skończy?
Czy polega ona jedynie na skupowaniu akcji? Jeśli tak to kiedy później następuje sprzedaż?

Widzę, że akcje za wakanty rozeszły się jak ciepłe bułki.
Pozostaje czekać na raport i informację o wielkości dywidendy dla osłody :)

Witam
Jak ostatnie wydarzenia z zus i comarchem mogą wpłynąć na kurs?
Czy nie jest tak, że potencjalnie ComArch "podbierał" zarobek Asseco?

Masz różne programy wsparcia w starcie działalności.
Nie wyobrażam sobie w tych czasach sprzedaży bez działalności.
Większość transakcji na allegro jest już od dobrych 10 lat pod obserwacją skarbówki.
Załóż działalność będzie legal kasa i koszta do rozliczania za materiały.

Ale jedziecie... mam nadzieję, że ta kasa nie na walkę z giełdą, bo na szybko czytając to tracisz gdy wszyscy w koło zarabiają na akcjach...

Jeśli chcecie kapitału obrotowego do działalności to jest coś takiego na przykład jak limit w koncie.
Jeśli nie macie działalności bądź zaczynacie to nikt wam nic nie da za wiele, chyba że na otwarcie ze 40-60 tysięcy.

Cytat:
W pierwszej połowie roku możliwe jest uruchomienie naboru do kontynuacji programu Mój Prąd - poinformował Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Powiedzcie mi jak to jest, że raportuje ktoś zakup akcji w dniu 17.02.2021r (data transakcji na gpw z raportu) a podpisuje się pod raportem odręcznie z datą 12.02.2021r.
Zwykłe przeoczenie i pomyłka?

Witam
Czy ten poziom wykupienia na walorze zwiastuje rychłą korektę, czy może jedynie być spowodowany dużymi ostatnio zakupami na tej spółce.
Chciałbym dobrać jeszcze mały pakiet, jednak nie wiem czy nie wisi coś w powietrzu i ktoś nie robi zakupów na zapas, bo zaraz cena może pójdzie pod 500cet...

Według mnie wywód faktycznie kiepski.
Pasowałoby to edytować i usunąć (mówię o tym poście tyczącym się mobruk)
Akcjonariat jest już zacny, to nie stan sprzed pół roku temu.
Ktoś chciał wejść w papiery zdjął z giełdy co było w zleceniach i podziękował, bez zbędnego naganiania i nagłaśniania tematu.
Kurs poszybował, niektórzy wykorzystali to dla może szybkiego zarobku, choć nigdy nie wiadomo co będzie juto.
Widzę, że nadal sporo osób szuka "dziury w moście" ale karawana jedzie dalej.

Piękna sesja.
Ciekawe kto wchodzi w akcjonariat, lub kto wychodził :)
Na dzień dobry poszło akcji za około 20 000 000 zł
Ładne zakupy... pewnie warto było.
Zwiększenie FF na spółce zrobiło jej jedynie wiele dobrego.
W akcjonariacie pojawiło się wiele funduszy i widać, że ciągle dobierają.
Trzymam kciuki za 5tkę z przodu na kursie.

Fundusze wypięły się właśnie na wezwanie stwierdzając, że cena z wezwania jest niegodziwa.
Nie dziwię się. Perspektywy dla PEP są obiecujące i pewnie nie dojdzie do zdjęcia z gpw.

Według mnie wszystko będzie rozciągnięte sporo w czasie.
Ugody same w sobie zatopią banki, ewentualna pomoc NBP spotka się z pewnie jakąś "darowizną" od np. pzu itp.
Przewalutowanie związane ze skupem ogromnych ilości franka z rynku ?? To nie były przecież fizyczne pieniądze.
Dochodzi jeszcze oburzenie ludzi mających kredyty w złotych. Gadanie frankowiczów, że zostali wkręceni i na siłę musieli brać kredyt w franku śmieszy mnie do łez. Tym bardziej, że w tamtym okresie mieszkałem z takimi dwoma frankowiczami co pukali się w czoła co za "debile" kredytują się w złotówce binky
Sytuacja szybko się zmieniła :)
Mam trochę Votum spekulacyjnie pod te zagrania stoję i patrzę co będzie się działo.
Banki by wolały pewnie aby była cisza jak do tej pory, bo część klientów i tak pewnie pokornie spłaci co ma do spłaty.

Dziękuję za pomoc.
Wysłałem za poradą czekam na odzew.
od stycznia dopytuję na infolinii przez chmurkę i nikt nic nie wie, najlepsze, że zawsze trzeba czekać na "specjalistę" od obsługi maklera haha..

Cytat:

Dzięki za odpowiedź.

Może przyda się innym (w ramach info że to działa, nie reklamy) - zarejestrowałem IKZE w mBank z eMaklerem w jeden dzień. Rano wniosek o konto, mailem wysłałem wyciąg z CEIDG i oświadczenie o podwyższonym limicie, po południu dostałem info gdzie mam przesłać PLN. Najbardziej podoba mi się że nie ma w eMaklerze dla tego konta opcji "wypłać", więc nie da się pomylić ;)

Witam
Gdzie wysłałeś te dokumenty?
Ja męczę ich przez chat i nie wie nikt kiedy ogarną podniesienie limitu.

Branża medyczna ogólnie jest ciężka do inwestowania. Jedynie wchodzi w grę według mnie długi termin.
Brastera podkupowałem wcześniej ze względu na transakcje insiderów, które przeważnie wiele mówią.
Kapitał od małych inwestorów prędzej popłynie na mało pewną nic nie mającą spółkę z gamingu niż w branżę medyczną, gdzie sukces jest czasem okupiony czasem i wielkimi kosztami, ale jak już coś wypali to spija się śmietankę :)
Co do wiary bądź też niewiary każdego indywidualna sprawa - ja nie wierzę w gaming, średnio w OZE a ładuję się przemysłem, budowlanką i transportem. W 2020 te branże były beee... a gaming i OZE rosły aż puchły.
Można powiedzieć, że stałem z boku skupując "trupy" i patrzyłem jak inni mnożą pieniądze na popularnych tematach.
Tyle, że teraz puchnie co innego, co można było zbierać "za bezcen" choćby w odniesieniu do stóp dywidend, a szałowe tematy 2020 "shakowały" pewnie niejednego.
Cała giełda i to w niej lubię...najważniejsze podejście z dystansem i uzmysłowienie sobie, że czego się nie zcaschowało tego się nie zarobiło.

Witam
Widzę, że spółka dość świeża nawet na tyle, że nie ma jeszcze wątku.
Jakby nie było branża perspektywiczna - ze względu na rosnące ceny prądu, które podnoszą koszta funkcjonowania przedsiębiorstw.
Klientela poważna, a nie zwykły "domownik" oglądający z każdej strony złotówkę zanim ją wyda...
Wynikowo błyszczy coraz bardziej widać to z każdym raportem.

Co sądzicie o tej formie działalności?

Edit:
Proszę moda o przeniesienie na NC
Pozdrawiam

Odświeżę temat bo widzę, że zainteresowanie na forum tą spółką jest porównywalne do jej obrotów.
Właśnie wybija ATH.
Deweloperka działa prężnie.
Nowe rekordowe reko wczoraj wydane daje radość.
Czekam teraz na informację o wysokości dywidendy :)

Cytat:
Nie wiem czy to celowe, czy po prostu źle zrozumiałeś, ale wypowiedź brzmi:
"...na liście płac, wtedy kiedy pojawiłem się w radzie nadzorczej, było nawet 50 osób..." 9:18"

Dosyć istotna różnica w kontekście analizy..

Faktycznie moja pomyłka.
Przepraszam jeśli wprowadziłem kogoś w błąd jak pisałem oglądałem wywiad w nocy i stąd ten babol.

dejw napisał(a):
Nie wiem, o jakim wywiadzie piszecie, więc się nie odniosę, ale nie sądzę aby coś tu się mogło zmienić. Spółka ma produkt który jest niewypałem (nie byłby nim gdyby pewnego pięknego dnia ktoś w spółce nie wpadł na pomysł, żeby zrobić urządzenie telemedyczne). Nikt (generalizując) nie chce płacić co miesiąc po to żeby się stresować, czy może nie jest chory. Może to nie jest właściwa postawa ale tak jest. Z kolei lekarze od początku byli przeciwni tej metodzie, co nieraz bardzo mocno nawet wyrażali. Z tego powodu nie przyjmie się w gabinetach, przynajmniej nie w Polsce. Wydaje mi się że jedyna nadzieja to biedne kraje, gdzie dostęp do normalnych badań jest bardzo utrudniony. Może więc i te Indie są szansą, Ale ja osobiście w to nie wierzę.

Indie są stawiane za jedną z przyszłych potęg gospodarczych i najbardziej chłonnych rynków. Nie można lekceważyć potencjału ponad miliardowego społeczeństwa.
Ten sceptycyzm w Polsce też się niektórym skądś bierze, jednak uważam, że nikt u nas tego produktu definitywnie nie skreślił.

Dzisiaj doszedł jeszcze rynek koreański na nowej umowie, nowych zasadach i z wyłącznością.

Jednym słowem coś zaczyna się dziać na plus widać to choćby po ciągłym skupie akcji przez "bardziej wtajemniczonych"

Cytat:
Nie wiem, o jakim wywiadzie piszecie

proponuję obejrzeć

Wygląda na to, że wcześniej firma była po prostu "dojną krową" tyle, że nawet bez mleka...
Wystarczy fragment wywiadu gdzie pada stwierdzenie, że w radzie nadzorczej Brastera zasiadało nawet ........... około 50 osób salute
Wywiad oglądałem wczoraj w nocy z zaciekawieniem, bo zmienia pogląd na całą sprawę i daje nadzieję.

Ah... brak edycji.
Wyszło nowe wyższe reko.
kupuj cena docelowa 2.89zł hello1

Właśnie brak przejścia na GPW boli najbardziej do tego brak dywidendy...
Mieli z emisji pokrywać rozwój, mieli szybki plan rozwoju teraz się wiele zmieniło...
Wcześniej skupowali akcje na górce - nie wiedzieć po co (w sumie można się domyślać Shhh ) aby za chwilę wyskakiwać z emisją, na którą się nikt nie połaszczył.
Fakt jest taki, że jest to bardzo zyskowna branża i będą na pewno zarabiali, jednak dziwnych zagrań będzie też pewnie nie mało.

Witam
Odświeżę temat spółki.
Co o niej sądzicie na dzień dzisiejszy?
Kiedyś (za czasów początku moich zmagań z gpw) wisiałem u nich na haku i wychodziłem z podkulonym ogonem na lekkim plusie w ostateczności.
Ostatnio widziałem wywiad z prezesem i powiem wam, że mnie trochę przekonuje.
W sumie ma racje mają produkt, który nie jest powszechny, a dokładając do tego perspektywy rozwoju kierunku zapobiegania nowotworom Braster może mieć swoje 5 minut.

Wszystko toczy się jak wspomniałem parę postów wcześniej.
Zdjęcie tej ciemięgi uwolniło kurs, który miał hamulca przez lata.
Jeśli do wszystkiego dorzucimy wzrostowy rynek surowców i przyszłe inwestycje to 4pln pęknie wkrótce :)

Ciekawe jest to, że nikt przy tych "pożyczkach" nie bierze bod uwagę braku znaczącej redukcji, lub zjazdu kursu na debiucie...

Mogłoby bujnąć w dół jak na Mobruku hello1 tak dla uzupełnienia pozycji do pięciocyfrowej :)
Jakby nie było okolice 1.6pln były osiągalne tydzień temu.
Jednak mogą to być pobożne życzenia.
Z drugiej strony kisił się ten temat z 10 lat więc pewnie ktoś coś sypnie na wejście...

slomikow napisał(a):
Cześć,

wyjaśni ktoś nowicjuszowi (mi) jaki wplyw mogą mieć warranty i emisja akcji na aktualny kurs ?

Dziekuję!

Faktycznie.
Ostatnio logowałeś się pewnie w okresie przedostatniego krachu rabbit
Wyciągnąłeś wtedy jakieś użyteczne wnioski? A co bardziej mnie ciekawi czy doświadczenia wykorzystałeś w 2020?

Pozdrawiam

Dno się urywa...
Dobrą opcją było dobieranie Mobruk'a z jednoczesnym wychodzeniem z GTS.

Temat z emisją ciągnie się od wielu lat - tzn. bardziej temat warrantów.
Myślę, że to też poniekąd trzymało kursem.
Spółka wynikowo będzie błyszczeć za I kwartał.
Ceny stali poleciały o 100% w górę, co dzieje się ze wszystkimi surowcami nie trzeba powtarzać.
Ceny na skupach złomu również wysokie - wniosek jeden brakuje surowca (pocowidowe inwestycje, chiny konsumują co wytworzą)
Nie można zapominać o dywidendzie - jeśli się pojawi też będzie miłym pocieszeniem.
Kurs pokonał opór i znalazł się zasięgiem w roku 2012.

Teraz najważniejsze - pod co rósł kurs w czwartek i w piątek?
Już odpowiadam:

UE uchwaliło rezolucję, na którą wielu takich jak Cognor czekało, czyli tzw. "carbon tax". Będzie on nakładany m.in. na wyroby stalowe sprowadzane spoza uni, tak aby ograniczyć europejskim producentom brak możliwości konkurowania cenami z państwami, które normy emisji i ochronę środowiska mają głęboko w poważaniu i pchają swoje dobra do unii osłabiając jej wewnętrznych producentów thumbright

Rozumiem
Dziękuję za odpowiedź.

Widać, że z debiutem Genomtec temat będzie domykany w I kw. '21.
Dostali już przydział do ESPI więc niebawem pojawią się na giełdzie.
Jeśli INC dowiezie większość debiutów to będzie to dobra inwestycja na ten rok.
Trzymam za nich kciuki (ich akcje również :) )

Nie da się edytować więc post pod postem
Chodzi mi dla przykładu o Erbud.
ESPI zasypane pozytywnymi info ale z wejściem mam problem. Nie ma jakiekolwiek korekty, kurs pnie się prawie w pionie od 2 miesięcy.
Wskaźnikowo może jeszcze rosnąć tym bardziej patrząc na skalę działalności.
Jednak jak dochodzi do korekty to RSI ledwie drga.

Witam
Czy można sugerować się parametrem RSI w przypadku mało płynnych spółek?
Widzę, że w takich przypadkach RSI bardzo rośnie przy wzroście kursu, jednak wciąż pokrywa się jego zachowanie z kolejnymi historycznymi korektami na kursie.
Czy chęć wyłamania historycznych oporów będzie windowała RSI powyżej 90?!
Czy będzie to oznaczało wówczas korektę w każdym możliwym momencie, czy jednak ten parametr może tkwić powyżej 80 jeśli otoczenie sektora jak i sama spółka będzie pro wzrostowa??

Pewnie wyjdzie jak zawsze - wszystko na ostatnią chwilę pisane na kolanie w nadziei, że jakoś to będzie.
Patrząc po rezerwach bankowych na tematy frankowe interes na procesach frankowych będzie kwitł przez dłuższy czas.
Według mnie ciężkim orzechem do zgryzienia będzie dla banków zaproponowanie ich klientom w miarę korzystnych dla klientów ugód frankowych i wielu z klientów będzie wolało powalczyć "o więcej" w sądzie.
W marcu szykuje się ujednolicenie wyroczni sądowych w temacie spraw o kredyty.
Pozostał lekko miesiąc na to aby banki sprecyzowały swoje propozycje i aby zostały one zatwierdzone przez knf. A gdzie jeszcze droga do przekazania tych propozycji frankowiczom?
Stawiam na to, że będzie mniej więcej tak:
- propozycje ugód będą średnio korzystne dla frankwiczó
- niektórzy na nie przystaną
- większość uskrzydlonych otoczeniem i procentem wygrywanych spraw pójdzie walczyć o swoje
- media nagłośnią wyrok niekorzystny (według mnie) dla banków nakręcając spiralę indywidualnych postepowań
Co wy sądzicie o tym temacie?

Witam
Co możecie powiedzieć na temat piątkowej dystrybucji na początku sesji?
Wygląda jak wyjście insidera ewentualnie zebranie SL przed jakimś info.
Jak widać później kurs się pozbierał do pewnego poziomu potwierdzając istotność wsparcia na 17zł.
Martwi trochę brak funduszy w akcjonariacie - pewnie to pokłosie tego, że spółka tkwi na NC.
Ciekawe czy w tym roku padnie info o przesiadce na rynek główny GPW mogłoby to ruszyć kursem i urozmaicić akcjonariat.

Witam
Widać szykuje się wybicie oporów i wycieczka po nowe ATH w dłuższej perspektywie.
Inwestycje czynione przez firmę będą teraz procentować, z resztą widzą to już nawet analitycy stawiający Wielton w gronie faworytów '21.

Co do lepienia wirtualnych modeli to zupełnie tego nie chwytam i nie wiem czy będzie tym jakieś większe zainteresowanie.
Znam ludzi, którzy siedzą nad modelem statku po 3 lata wieczorkami i tak już po 20-30 lat poleciało, ale efekty ich pracy chociaż są namacalne.

Witam
Cognorek robi właśnie sygnał wybicia Typu B.
Proszę o zarysowanie możliwych celów.
Opór poleciał właśnie w niwecz na ostatniej sesji, dzisiaj mamy potwierdzenie.
Rynek stali widać będzie kwitł baza wynikowa za 2020 również nie jest zbyt wymagająca.
Do tego dywidendy Cognora też były pocieszne hello1

Witam
Czy zwężanie się wstęgi bollingera na wykresie połączone z wciąż idącą na północ średnią SMA30 może świadczyć o rychłym wybiciu kursu po okresie kumulacji papiera??
Sprawdzałem to na kilku wykresach i zawsze mi to daje to samo - wzrosty.
Pozdrawiam

Mam jeszcze jedno pytanie - czy pit8c można traktować jako wyznacznik rocznej stopy zwrotu z inwestycji?
Czy raczej nie?

Rozumiem.
Cyli w punkcie nr 5 trafiłem z gdybaniami.
Spoko, zdziwiło mnie, że aż tyle wyciągnąłem na +
Może nie byłem tego świadomy, bo cały czas reinwestowałem urobek, co jeszcze nakręcało skalę zysku Dancing wychodząc jedynie z dobrze zarobionych pozycji
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Witam
Może to trochę głupie pytanie, ale w sumie ponoć takich nie ma Think

Dostałem pit8c za 2020 i teraz mam zagwózdkę:
Handlowałem sporo w ciągu roku, efekty okazały się jak widzę po picie pozytywne king
Jednak zastanawiam się nad pewną kwestią:

1. Rozumiem, że od dywidendy z polskich spółek broker czy DM odciąga podatek belki w dniu wypłaty jej na moje konto (twierdzę, że tak) ?

2. Mam pozycję Przychód i pozycję koszt uzyskania przychodu moim zyskiem (bądź stratą) będzie różnica między przychodem a kosztem - to wiadomo do tej pory rozumiem)
Zakładam, że w ciągu roku wpłaciłem na konto dla uproszczenia 100pln. Na koniec roku mam na koncie 150pln. Więc z prostych działań wynika, że zysk to 50pln. Teraz na ten zysk składają się również dywidendy, różnice w cenie zakupu, sprzedaży akcji itp i od tego mam podatek belki z pita?? Czy jak?? (jako pytanie nr 2)

3. Jest 2021r mam sporą pulę w akcjach - zakładam, że większość środków będę inwestował w rozwój firmy, połowę wolnych na rodzinę, hobby a resztę na ikze. Jeśli w 2021 nie zakupię ani jednej akcji, nie dostanę grosza dywidendy, ale za to sprzedam połowę akcji - czyi za przykładowe 75pln to w picie będzie widniało:
przychód 75pln, koszt u_p 0 pln, zysk 75pln?? i od 75pln podatek belki??
Czy dobrze to rozumiem??

4. Idąc dalej tym tropem to wychodzi na to, że pieniądze, które z prowadzenia działalności zostają mi po odliczeniu podatków inwestuję w giełdę będą prędzej czy później obarczone podatkiem od zysków - dla przykładu punkt 3ci?? Czy coś pokręciłem.

5 Biorę jeszcze pod uwagę, że jest tak iż kolumna "koszt uzyskania przychodu" zawiera jedynie informacje o akcjach, które kupiłem w danym roku i wygenerowały mi ostatecznie "przychód", tylko co wtedy jeśli były zakupione rok wcześniej - jest brana pod uwagę ich cena zakupu (musiałaby nie być ujmowana wcześniej w pitach za lata poprzednie)
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Witam
Czy Pamapol może już zawracać w górę kursem, czy zjedzie jeszcze do 1,5 zł dla potwierdzenia??
Z tego co widzę robią od góry test wcześniejszych oporów na 1,75 zł po wybiciu notowań do 2 zł.
Obroty ostatnio też rosną tak jakby szykowało się odejście w górę.
Spółce nie powinien wadzić Covid a raczej pomagać.

Adagio napisał(a):
Ammianus napisał(a):

Dlaczego niestety ?

Niestety w troche przewrotnym znaczeniu... rynek amerykanski jest bardzo drogi, ale atrakcyjny... rynki europejskie i europejskie akcje sa relatywnie tanie, ale nie sa zbyt atrakcyjne, poniewaz rynek amerykanski ma cala mase zalet w porownaniu do europejskiego.
Jedna z istotniejszych to polityka dywidend, tam dostaniesz dywidende z reguly wyplacona kwartalnie a nawet miesiecznie. Mozna latwo zbudowac pasywny portfel pod dywidendy, w europie jest to o wiele trudniejsze. Wybor firm tez jest o wiele trudniejszy, tamten rynek jest lepiej zdywersyfikowany, tam tez jest moda na akcje. W krajach europejskich posiadanie akcji jest nawet "karane" przez panstwo poprzez bardzo wysokie podatki, popatrz na przyklad Niemcy ponad 25% podatku. Rzad ciagle cos majstruje w przepisach, zeby ograniczyc dostep przecietnego inwestora do rynku, podatek od transakcji, ograniczenie dzwigni, obecnie ograniczenie mozliwosci rozliczenia strat z derywatow do max 20 tys €...
tylko kilka procent obywateli gra aktywnie na gieldzie, w USA to jest ponad polowa... UE jest przeregulowana i inwestor to zly spekulant... temat rzeka... i dlatego wszyscy graja w USA... w tym sensie niestety...

Już pewnie nie długo z tą ozłoconą giełdą w usa.
Jeśli amerykańce pchnął opodatkowanie kapitałów giełdowych do czego się przymierzają to nie będzie ciekawie.

Cytat:
Wall Street jest w szoku po deklaracji Janet Yellen odnośnie możliwości pojawienia się podatku od niezrealizowanych zysków kapitałowych. Wiele wskazuje na to, że w USA może się pojawić podatek o wiele gorszy, niż polski podatek Belki (19% od zysków kapitałowych).

strefainwestorow.pl/artykuly/g...

Dla mnie dochodzi zagrożenie tego, że już małe okoliczne firmy ciągną panele prosto z chin na kontenery.
Przy takich zamówieniach nie obywa się bez gratisów.
Każde takie zamówienie odbiera zysk, lub zmusza do zejścia z marż na sprzedaży np. takie Grodno.

Według mnie cała branża PV się już tak bardzo rozwodniła, że z ładnego torta pozostało każdemu po okruchu. Tym bardziej już 2021 stoi pod znakiem zapytania jak z dofinansowaniami.
Z tego co widzę po wykonawcach to za PV wzięły się firmy z różnych branż i rosły na bazie 5000+.
Rozmawiając z lokalnym wykonawcą (3 ekipy 4ro osobowe) stwierdził, że bez dofinansowań odejdzie im większość zleceń.
Grodno może się jeszcze bronić tym, że robi instalacje dla większych podmiotów, gdzie nikt nie ogląda każdej złotówki dwa razy i nie wybiera ostatecznie najtańszych ofert.
Rząd na razie zwleka z ogłoszeniem kontynuacji wcześniejszego programu na podobną skalę.
Poza tym kolejny kwartał dla Grodna - jeśli większość zysku czerpią z instalacji PV również będzie pewnie kiepski sądząc po aurze uniemożliwiającej prace (głównie na dachach)
Takie moje zdanie

Czyli mają poniżej 1% akcji.
Chyba, że źle liczę albo skupowali go w lutym - marcu 2020.

Macie błąd na głównej w transakcjach na Atal'u poszło 300 000 akcji a nie 3 mln jak podajecie w oknie "INSIDER"

Wczoraj właściciela zmieniło 300 000 akcji po cenie 40złotych.
Pewnie wziął to jakiś fundusz tylko spodziewam się, że nic nie zaraportują jeśli nie przekroczą progu 5% ?

Witam
Czy dzisiejsze wzrosty to pokłosie wzrostów quercus'a jak i skarbca, czy jest coś innego na rzeczy i Altus nas zaskoczy jeszcze pozytywnie?

Witam
Wygląda na to, że firma wychodzi powoli z korekty.
Jak widzicie ten walor.
Fundamentalnie zapowiada się w porządku - wprowadzając coraz to nowe podmioty na giełdę, firma na tym zarabia pewnie też nie mało.
W 2020 wprowadzili około 10 debiutów a na '21 przewidują okolice 20. Zarobek z tego będzie co z resztą widać po wzroście przychodów.
Gotówka w kasie jest, przychody rosną, kolejne debiuty w drodze... czy spółka ta nie jest dobrym typem na średni termin inwestycyjny 2-3 lata?
Pozdrawiam

Wywiad widziałem.
Całość zapowiada się zacnie.

Cytat:
Zatem zyski związane z kończeniem spraw wynikające z success fee popłyną szerszym strumieniem raczej w roku 2022 a nie 2021. Ale trzeba pamiętać że to przychody rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu milionów za każde 1 tys. wytoczonych powództwo. Zapowiadane na 2021 8 tys. pozwów frankowych może dać w przyszłości przychód w wysokości odpowiadającej obecnym rocznym przychodom spółki. Co oznacza podwojenie biznesu.

Tak mniej więcej liczą również to "czasowo" w rekomendacji.
Jednak według mnie czas w którym zobaczymy już przełożenie wygranych spraw na wyniki, będzie w sumie "po-czasem" dla rozsądnego wejścia w akcje spółki, bo już pewnie odjedzie z cenami.

Atal ładną świecą przymierza się do ataku na soje ATH.
Ciekawe czy skończy się to jego wybiciem??
Jakby nie było to jeśli pokuszą się w tym roku o dywidendę (w 2020 była przerwa ze względu na koronę) to pewnie znów będzie dwucyfrowa hello1

Wiecie może kiedy będą podawali szacunkowe wyniki za ostatni kwartał?

Witam
Votum wciąż jest skupowane jest przez insiderów - o czymś to musi świadczyć.
Ciekawe czy ostatnia rekomendacja na 30pln wciąż jest do utrzymania.
Ostatnie sesje to lekkie wzrosty wygląda na to, że okolice 15,5zł są osiągalne.
Ten rok może być ciekawy na spółce widać, że ilość rozpraw rośnie lawinowo, co potwierdza chociażby otwarcie wkrótce wydziału sądu do rozpatrywania jedynie spraw o kredyty frankowe.

Według mnie stwierdzenie jest jedno:

- gra w obecnej postaci nie powinna być wydana.

Pokazywały to wcześniejsze zmiany terminów, do tego cała "ściema" z pokazaniem możliwości gry, maskując niedoskonałości rozgrywki na PS4.

Dodam, że nie mam akcji CDP i nie gram w gry, jednak w każdej branży wypuszczenie do sprzedaży niedziałającego w pełni produktu odbija się na renomie producenta.

Widać to po obsuwie kursu, który nie spada według mnie ze względu na ilość pozycji krótkiej sprzedaży.

Też właśnie doczytałem.
W sumie Ci z Mobile mają wprowadzić:
Cytat:
drug dealer simulator
w wersji mobilnej więc może być jakieś ożywienie.
Ruch na akcjach rośnie, kurs lekko też.
Stawiam na to, że poziomy rzędu 0.95 pln będą jeszcze odwiedzone co by wynikało z zamiany obligacji na akcje po właśnie takiej cenie. Chyba, że zaraz wykupi to w całości Movie Games.
Ciekawi mnie jak to się będzie miało do posiadanych akcji.
Załóżmy, że jestem akcjonariuszem Infoscan - to po jego przejęciu staję się akcjonariuszem MGM?
Czy może będzie wykup, bądź coś w rodzaju splitu bieżących akcji?
Warto pewnie poczekać nie wiem tylko czy warto dobierać akcje bo może to "promocja" salute

Tak jak pisałem przed miesiącem pomniejsi leszcze sprzedali co mieli i kurs pnie się do góry.
Dzisiaj ukazała się również rekomendacja z potencjałem wzrostu ponad 40% w stosunku do bieżącej ceny.
Według mnie jest to jedna z gałęzi gospodarki, która sporo skorzysta na eko-transformacji wspieranej strumieniami unijnej kasy.
Do tego branża, w której ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek negatywny wpływ covid na działanie.

Witam
Czy ktokolwiek tutaj interesuje się tą firmą ?
Pojawiły się przebąkiwania o wprowadzeniu na NC firmy Movie Games Mobile poprzez wykup przez nią Infoscan'a.
Po drodze jest jeszcze kilka warunków do spełnienia zanim się to ziści jednak kolejne kroki po deklaracjach zostały poczynione.
Zastanawia mnie jak zmiana o 180' kierunku działania spółki (choć w sumie ostatnio przypominali bardziej drukarnię papiera) wpłynie na jej postrzeganie.
Czy według was ma to szansę powodzenia?
Czy takie przypadki zdarzały się już w historii giełdy? Jeśli tak to jak wpływały na notowania przejmowanych podmiotów?
Przez ostatnie 3 lata Infoscan o zjazd kursu, dodruk papieru i raj dla kręcących kółka. Ciekawi mnie czy tym razem coś się zmieni.
edit:
Czy to czasem nie jest ten sam motyw co z tym K&K Herbal ? Ciekawe czy tam nie doszło do skutku czy Movie Games wprowadza więcej swoich firm na giełdę.

Witam
Z powodu coraz większych perturbacji z jednym z moich maklerów - konkretnie bm mbank zastanawiam się nad jego zmianą.
Wstępnie zainteresowałem się bossa.pl.
Głównie ze względu na to, że ogarniają zwiększenie limitu wpłat na IKZE dla działalności - co w mbanku brzmi jak świetlana przyszłość.
Jak u nich z prowizjami, stabilnością, platformą??
Dzięki za odpowiedź.

Dzisiaj ponownie odpisali (konsultant)

Cytat:
Przykro mi, obecnie nie oferujemy IKZE eMakler dla przedsiębiorców. O ewentualnych zmianach będziemy informować. Poproszę o cierpliwość.

Też tak mam wygląda jakby "uczyli się na przerwie"
nie jest to zbyt poważne.

Ładny wolumen na dzisiejszym odbiciu cieszy hello1

GPW Mistrzunio napisał(a):
daniels napisał(a):
Zalando również

Problem w tym, że Zalando jest najmocniejsze w Europie,widziałem raportu i w ciuchach Amazon nie ma z nimi szans (inne podejście klienta). Zalando jest jednak też mocne w kraju więc to już mocna, lokalna konkurencja.

Gdyby iść twoim tokiem rozumowania to tam gdzie jest Amazon i Allegro nie byłoby innych sklepów online, a są i mają się całkiem dobrze.
Wystarczy sprawdzić jak mocno rośnie GMV sklepów na platformach IdoSell. Pewnie w Shoper i innych podobnie. www.idosell.com/pl/shop/blog/i...

Według mnie chodzi również o zmianę pokoleniową w technologii.
Podejście 30-40 latków jest inne od podejścia 50+, które woli kupioną rzecz "pomacać" i przymierzyć.
Dzięki "smartom" darmowym zalando itp. nie chce mi się myśleć nawet o wyjściu do sklepu.
Wolę nawet 2-3 krotnie mierzyć i odsyłać np. buty mając same przesyłki za free, a i tak w kieszeni zostaje dobra stówka różnicy, niż miąłbym się szwendać po galeriach czego nie nawidzę...
Miejsca na rynku starczy dla wszystkich.
Dla mnie wyznacznikiem zmian są nawet same paczkomaty...Kiedyś (z rok temu) bez kolejki jeden paczkomat (miastko 10k mieszkańców) obsługiwał wszystkich. Dzisiaj 3 paczkomaty w tej samej mieścinie i kolejka na 5-7 osób przy każdym.
Rozmawiałem ostatnio z kurierem to ma rozkład dnia 150 paczek jeden paczkomat, 150 paczek drugi i jak się opróżni w międzyczasie poprzednio załadowany to kolejne 150 paczek... Jeżdżą we dwóch świątek piątek i niedziela...
Ktoś to kupuje, ktoś to sprzedaje...Skala przemiału gotówki jest olbrzymia. Lokalne sklepiki stacjonarne mają według mnie pozamiatane.
Nie brałem udziału w IPO Zalando bo gotówkę musiałem wrzucić na inwestycje w zbicie podatków rocznych z działalności Angel
Ciekawi mnie start notowań, zwłaszcza przy ogólnie pozytywnym póki co otoczeniu.
Ps. Telewizji nie posiadam, jednak od jakiegoś tygodnia między reklamami wśród bajek dzieciaków na YT często gości Answear.
Widać, że chcą zaznaczyć swój logotyp, jednak jak podpytuję wśród znajomych to króluje allegro i jako synonim ekskluzywu zalando

Witam
Dzisiaj nie idzie złapać żadnego konsultanta w dm mbank.
Nadal widnieje mi limit 6310 złotych na 2021r.
To jakieś nieporozumienie.
Akcje puchną a chcąc dokupić nie można angry3 tyle ile prawnie jest dozwolone.

Witam

Posiadam IKZE w BM Mbank.
Prowadzę działalność gospodarczą.
Począwszy od roku 2021 limit wpłat dla osób prowadzących działalność gospodarczą został podniesiony,

cytat z nn.pl

Cytat:
Maksymalny limit wpłat na IKZE samozatrudnionych jest podwyższony – wynosi 1,8-krotność przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego. W 2021 r. to 9466,20 zł. Pozostali posiadacze kont IKZE mogą wpłacić maksymalnie 1,2-krotności przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego. W 2021 r. to 6310,80 zł. Wysokość korzyści podatkowej z tytułu IKZE, zależy od wysokości wpłat w danym roku kalendarzowym, tego w jaki sposób i jaką stawką opodatkowane są uzyskiwane dochody (a także od innych indywidualnych czynników)

Mbank nie oferuje ikze dla działalności. Zastanawiam się jak można z tego wybrnąć.
Czy mogę założyć drugie IKZE i przenieść środki z Mbank, do brokera, który zaoferuje mi IKZE dla samozatrudnionych uzyskując automatycznie większy limit wpłat? Czy tam samym zapłacę z automatu podatek belki z zyskownych pozycji jak i otrzymanej dywidendy?
Gra jest warta świeczki bo limit wpłaty rośnie wtedy o jakieś 50%.
Na dzień dzisiejszy myślę zmieniać systematycznie położenie pozycji dywidendowych właśnie na portfel IKZE.

Jeszcze muszą się trochę akcje z emisji przemielić bo póki co łowcy groszy sypią akcjami...
Przedwczoraj minęła mnie okazja zakupowa, nie siedziałem akurat na zleceniach, a tymczasem kurs zszedł nawet pod 200pln.
Chyba trzeba będzie zostawić jakieś zapasowe zlecenie, bo poprzednie akurat wygasło a wpasowałoby się jak w masło d'oh!

Magicznym sposobem od momentu pisania posta papier podrożał o 60%, co przełożyło się na obniżenie straty z 85% na 61% na dzień dzisiejszy.
Pojawił się również ruch na akcjach i cena pnie się w górę...
Chyba jednak zaczekam na rozwój wydarzeń.

Główny gracz ma już ponad 87% akcji ciekawe czy i kiedy będzie wezwanie i zdjęcie spółki z giełdy?
A może do tego nie dojdzie?
Oby cena w momencie wezwania była godziwa.

Cytat:
A czy przypadkiem nie było planu zrobienia emisji po 32 pln? Czy coś źle kojarze?

Było tylko info jak kurs stał po 32 zł:

Cytat:
W związku z planowanymi wydatkami inwestycyjnymi, szacowanymi w I etapie realizacji strategii na ok. 30 mln zł, spółka planuje pozyskać kapitał z emisji do 500 tys. akcji na rynku NewConnect, co przy aktualnym kursie giełdowym daje ok. 16 mln zł. Do sfinansowania nakładów inwestycyjnych dedykowanych II etapowi spółka zamierza wykorzystać środki własne oraz finansowanie dłużne. Rozważana jest także kolejna emisja akcji po przejściu na rynek główny GPW, co planowane jest w 2021 r., podano również.

Budowali księgę popytu.
Cena jaką dostawali była niezadowalająca więc odwołali emisję.
Tak to widzę.

Cytat:
czyli chcą wyprowadzić firmę z giełdy. wezwanie po najwyżej cenie po której kupowali w ciągu ostatnich 12m? czyli wypada na 5 pln, a cena 3 z hakiem.

Też mi na to wygląda.
Nie miałbym nic przeciwko happy11

Dziś pcc podaje, że insider zakupił lekko ponad 1,1 miliona akcji po 4.5pln.
Oświadczenie wskazuje na transakcję na rynku głównym GPW.
Jednak patrząc po słupkach wolumenu jak również po cenach nijak to wydarzenie nie pasuje do danego dnia (2020-12-07)
Rozumiem jakby było, że poza systemem obrotu, jednak tutaj jest XWAR - GPW rynek akcji.

Jak to możliwe?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 16 kwietnia 2021 11:48:53
Liczba wpisów: 189
[0,05% wszystkich postów / 0,24 postów dziennie]
Punkty respektu: 17

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,051 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło