pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

grabson

grabson

Ostatnie 10 wpisów
Adagio napisał(a):
Ammianus napisał(a):

Dlaczego niestety ?

Niestety w troche przewrotnym znaczeniu... rynek amerykanski jest bardzo drogi, ale atrakcyjny... rynki europejskie i europejskie akcje sa relatywnie tanie, ale nie sa zbyt atrakcyjne, poniewaz rynek amerykanski ma cala mase zalet w porownaniu do europejskiego.
Jedna z istotniejszych to polityka dywidend, tam dostaniesz dywidende z reguly wyplacona kwartalnie a nawet miesiecznie. Mozna latwo zbudowac pasywny portfel pod dywidendy, w europie jest to o wiele trudniejsze. Wybor firm tez jest o wiele trudniejszy, tamten rynek jest lepiej zdywersyfikowany, tam tez jest moda na akcje. W krajach europejskich posiadanie akcji jest nawet "karane" przez panstwo poprzez bardzo wysokie podatki, popatrz na przyklad Niemcy ponad 25% podatku. Rzad ciagle cos majstruje w przepisach, zeby ograniczyc dostep przecietnego inwestora do rynku, podatek od transakcji, ograniczenie dzwigni, obecnie ograniczenie mozliwosci rozliczenia strat z derywatow do max 20 tys €...
tylko kilka procent obywateli gra aktywnie na gieldzie, w USA to jest ponad polowa... UE jest przeregulowana i inwestor to zly spekulant... temat rzeka... i dlatego wszyscy graja w USA... w tym sensie niestety...

Już pewnie nie długo z tą ozłoconą giełdą w usa.
Jeśli amerykańce pchnął opodatkowanie kapitałów giełdowych do czego się przymierzają to nie będzie ciekawie.

Cytat:
Wall Street jest w szoku po deklaracji Janet Yellen odnośnie możliwości pojawienia się podatku od niezrealizowanych zysków kapitałowych. Wiele wskazuje na to, że w USA może się pojawić podatek o wiele gorszy, niż polski podatek Belki (19% od zysków kapitałowych).

strefainwestorow.pl/artykuly/g...

Dla mnie dochodzi zagrożenie tego, że już małe okoliczne firmy ciągną panele prosto z chin na kontenery.
Przy takich zamówieniach nie obywa się bez gratisów.
Każde takie zamówienie odbiera zysk, lub zmusza do zejścia z marż na sprzedaży np. takie Grodno.

Według mnie cała branża PV się już tak bardzo rozwodniła, że z ładnego torta pozostało każdemu po okruchu. Tym bardziej już 2021 stoi pod znakiem zapytania jak z dofinansowaniami.
Z tego co widzę po wykonawcach to za PV wzięły się firmy z różnych branż i rosły na bazie 5000+.
Rozmawiając z lokalnym wykonawcą (3 ekipy 4ro osobowe) stwierdził, że bez dofinansowań odejdzie im większość zleceń.
Grodno może się jeszcze bronić tym, że robi instalacje dla większych podmiotów, gdzie nikt nie ogląda każdej złotówki dwa razy i nie wybiera ostatecznie najtańszych ofert.
Rząd na razie zwleka z ogłoszeniem kontynuacji wcześniejszego programu na podobną skalę.
Poza tym kolejny kwartał dla Grodna - jeśli większość zysku czerpią z instalacji PV również będzie pewnie kiepski sądząc po aurze uniemożliwiającej prace (głównie na dachach)
Takie moje zdanie

Czyli mają poniżej 1% akcji.
Chyba, że źle liczę albo skupowali go w lutym - marcu 2020.

Macie błąd na głównej w transakcjach na Atal'u poszło 300 000 akcji a nie 3 mln jak podajecie w oknie "INSIDER"

Wczoraj właściciela zmieniło 300 000 akcji po cenie 40złotych.
Pewnie wziął to jakiś fundusz tylko spodziewam się, że nic nie zaraportują jeśli nie przekroczą progu 5% ?

Witam
Czy dzisiejsze wzrosty to pokłosie wzrostów quercus'a jak i skarbca, czy jest coś innego na rzeczy i Altus nas zaskoczy jeszcze pozytywnie?

Witam
Wygląda na to, że firma wychodzi powoli z korekty.
Jak widzicie ten walor.
Fundamentalnie zapowiada się w porządku - wprowadzając coraz to nowe podmioty na giełdę, firma na tym zarabia pewnie też nie mało.
W 2020 wprowadzili około 10 debiutów a na '21 przewidują okolice 20. Zarobek z tego będzie co z resztą widać po wzroście przychodów.
Gotówka w kasie jest, przychody rosną, kolejne debiuty w drodze... czy spółka ta nie jest dobrym typem na średni termin inwestycyjny 2-3 lata?
Pozdrawiam

Wywiad widziałem.
Całość zapowiada się zacnie.

Cytat:
Zatem zyski związane z kończeniem spraw wynikające z success fee popłyną szerszym strumieniem raczej w roku 2022 a nie 2021. Ale trzeba pamiętać że to przychody rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu milionów za każde 1 tys. wytoczonych powództwo. Zapowiadane na 2021 8 tys. pozwów frankowych może dać w przyszłości przychód w wysokości odpowiadającej obecnym rocznym przychodom spółki. Co oznacza podwojenie biznesu.

Tak mniej więcej liczą również to "czasowo" w rekomendacji.
Jednak według mnie czas w którym zobaczymy już przełożenie wygranych spraw na wyniki, będzie w sumie "po-czasem" dla rozsądnego wejścia w akcje spółki, bo już pewnie odjedzie z cenami.

Atal ładną świecą przymierza się do ataku na soje ATH.
Ciekawe czy skończy się to jego wybiciem??
Jakby nie było to jeśli pokuszą się w tym roku o dywidendę (w 2020 była przerwa ze względu na koronę) to pewnie znów będzie dwucyfrowa hello1

Wiecie może kiedy będą podawali szacunkowe wyniki za ostatni kwartał?

Witam
Votum wciąż jest skupowane jest przez insiderów - o czymś to musi świadczyć.
Ciekawe czy ostatnia rekomendacja na 30pln wciąż jest do utrzymania.
Ostatnie sesje to lekkie wzrosty wygląda na to, że okolice 15,5zł są osiągalne.
Ten rok może być ciekawy na spółce widać, że ilość rozpraw rośnie lawinowo, co potwierdza chociażby otwarcie wkrótce wydziału sądu do rozpatrywania jedynie spraw o kredyty frankowe.

Według mnie stwierdzenie jest jedno:

- gra w obecnej postaci nie powinna być wydana.

Pokazywały to wcześniejsze zmiany terminów, do tego cała "ściema" z pokazaniem możliwości gry, maskując niedoskonałości rozgrywki na PS4.

Dodam, że nie mam akcji CDP i nie gram w gry, jednak w każdej branży wypuszczenie do sprzedaży niedziałającego w pełni produktu odbija się na renomie producenta.

Widać to po obsuwie kursu, który nie spada według mnie ze względu na ilość pozycji krótkiej sprzedaży.

Też właśnie doczytałem.
W sumie Ci z Mobile mają wprowadzić:
Cytat:
drug dealer simulator
w wersji mobilnej więc może być jakieś ożywienie.
Ruch na akcjach rośnie, kurs lekko też.
Stawiam na to, że poziomy rzędu 0.95 pln będą jeszcze odwiedzone co by wynikało z zamiany obligacji na akcje po właśnie takiej cenie. Chyba, że zaraz wykupi to w całości Movie Games.
Ciekawi mnie jak to się będzie miało do posiadanych akcji.
Załóżmy, że jestem akcjonariuszem Infoscan - to po jego przejęciu staję się akcjonariuszem MGM?
Czy może będzie wykup, bądź coś w rodzaju splitu bieżących akcji?
Warto pewnie poczekać nie wiem tylko czy warto dobierać akcje bo może to "promocja" salute

Tak jak pisałem przed miesiącem pomniejsi leszcze sprzedali co mieli i kurs pnie się do góry.
Dzisiaj ukazała się również rekomendacja z potencjałem wzrostu ponad 40% w stosunku do bieżącej ceny.
Według mnie jest to jedna z gałęzi gospodarki, która sporo skorzysta na eko-transformacji wspieranej strumieniami unijnej kasy.
Do tego branża, w której ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek negatywny wpływ covid na działanie.

Witam
Czy ktokolwiek tutaj interesuje się tą firmą ?
Pojawiły się przebąkiwania o wprowadzeniu na NC firmy Movie Games Mobile poprzez wykup przez nią Infoscan'a.
Po drodze jest jeszcze kilka warunków do spełnienia zanim się to ziści jednak kolejne kroki po deklaracjach zostały poczynione.
Zastanawia mnie jak zmiana o 180' kierunku działania spółki (choć w sumie ostatnio przypominali bardziej drukarnię papiera) wpłynie na jej postrzeganie.
Czy według was ma to szansę powodzenia?
Czy takie przypadki zdarzały się już w historii giełdy? Jeśli tak to jak wpływały na notowania przejmowanych podmiotów?
Przez ostatnie 3 lata Infoscan o zjazd kursu, dodruk papieru i raj dla kręcących kółka. Ciekawi mnie czy tym razem coś się zmieni.
edit:
Czy to czasem nie jest ten sam motyw co z tym K&K Herbal ? Ciekawe czy tam nie doszło do skutku czy Movie Games wprowadza więcej swoich firm na giełdę.

Witam
Z powodu coraz większych perturbacji z jednym z moich maklerów - konkretnie bm mbank zastanawiam się nad jego zmianą.
Wstępnie zainteresowałem się bossa.pl.
Głównie ze względu na to, że ogarniają zwiększenie limitu wpłat na IKZE dla działalności - co w mbanku brzmi jak świetlana przyszłość.
Jak u nich z prowizjami, stabilnością, platformą??
Dzięki za odpowiedź.

Dzisiaj ponownie odpisali (konsultant)

Cytat:
Przykro mi, obecnie nie oferujemy IKZE eMakler dla przedsiębiorców. O ewentualnych zmianach będziemy informować. Poproszę o cierpliwość.

Też tak mam wygląda jakby "uczyli się na przerwie"
nie jest to zbyt poważne.

Ładny wolumen na dzisiejszym odbiciu cieszy hello1

GPW Mistrzunio napisał(a):
daniels napisał(a):
Zalando również

Problem w tym, że Zalando jest najmocniejsze w Europie,widziałem raportu i w ciuchach Amazon nie ma z nimi szans (inne podejście klienta). Zalando jest jednak też mocne w kraju więc to już mocna, lokalna konkurencja.

Gdyby iść twoim tokiem rozumowania to tam gdzie jest Amazon i Allegro nie byłoby innych sklepów online, a są i mają się całkiem dobrze.
Wystarczy sprawdzić jak mocno rośnie GMV sklepów na platformach IdoSell. Pewnie w Shoper i innych podobnie. www.idosell.com/pl/shop/blog/i...

Według mnie chodzi również o zmianę pokoleniową w technologii.
Podejście 30-40 latków jest inne od podejścia 50+, które woli kupioną rzecz "pomacać" i przymierzyć.
Dzięki "smartom" darmowym zalando itp. nie chce mi się myśleć nawet o wyjściu do sklepu.
Wolę nawet 2-3 krotnie mierzyć i odsyłać np. buty mając same przesyłki za free, a i tak w kieszeni zostaje dobra stówka różnicy, niż miąłbym się szwendać po galeriach czego nie nawidzę...
Miejsca na rynku starczy dla wszystkich.
Dla mnie wyznacznikiem zmian są nawet same paczkomaty...Kiedyś (z rok temu) bez kolejki jeden paczkomat (miastko 10k mieszkańców) obsługiwał wszystkich. Dzisiaj 3 paczkomaty w tej samej mieścinie i kolejka na 5-7 osób przy każdym.
Rozmawiałem ostatnio z kurierem to ma rozkład dnia 150 paczek jeden paczkomat, 150 paczek drugi i jak się opróżni w międzyczasie poprzednio załadowany to kolejne 150 paczek... Jeżdżą we dwóch świątek piątek i niedziela...
Ktoś to kupuje, ktoś to sprzedaje...Skala przemiału gotówki jest olbrzymia. Lokalne sklepiki stacjonarne mają według mnie pozamiatane.
Nie brałem udziału w IPO Zalando bo gotówkę musiałem wrzucić na inwestycje w zbicie podatków rocznych z działalności Angel
Ciekawi mnie start notowań, zwłaszcza przy ogólnie pozytywnym póki co otoczeniu.
Ps. Telewizji nie posiadam, jednak od jakiegoś tygodnia między reklamami wśród bajek dzieciaków na YT często gości Answear.
Widać, że chcą zaznaczyć swój logotyp, jednak jak podpytuję wśród znajomych to króluje allegro i jako synonim ekskluzywu zalando

Witam
Dzisiaj nie idzie złapać żadnego konsultanta w dm mbank.
Nadal widnieje mi limit 6310 złotych na 2021r.
To jakieś nieporozumienie.
Akcje puchną a chcąc dokupić nie można angry3 tyle ile prawnie jest dozwolone.

Witam

Posiadam IKZE w BM Mbank.
Prowadzę działalność gospodarczą.
Począwszy od roku 2021 limit wpłat dla osób prowadzących działalność gospodarczą został podniesiony,

cytat z nn.pl

Cytat:
Maksymalny limit wpłat na IKZE samozatrudnionych jest podwyższony – wynosi 1,8-krotność przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego. W 2021 r. to 9466,20 zł. Pozostali posiadacze kont IKZE mogą wpłacić maksymalnie 1,2-krotności przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego. W 2021 r. to 6310,80 zł. Wysokość korzyści podatkowej z tytułu IKZE, zależy od wysokości wpłat w danym roku kalendarzowym, tego w jaki sposób i jaką stawką opodatkowane są uzyskiwane dochody (a także od innych indywidualnych czynników)

Mbank nie oferuje ikze dla działalności. Zastanawiam się jak można z tego wybrnąć.
Czy mogę założyć drugie IKZE i przenieść środki z Mbank, do brokera, który zaoferuje mi IKZE dla samozatrudnionych uzyskując automatycznie większy limit wpłat? Czy tam samym zapłacę z automatu podatek belki z zyskownych pozycji jak i otrzymanej dywidendy?
Gra jest warta świeczki bo limit wpłaty rośnie wtedy o jakieś 50%.
Na dzień dzisiejszy myślę zmieniać systematycznie położenie pozycji dywidendowych właśnie na portfel IKZE.

Jeszcze muszą się trochę akcje z emisji przemielić bo póki co łowcy groszy sypią akcjami...
Przedwczoraj minęła mnie okazja zakupowa, nie siedziałem akurat na zleceniach, a tymczasem kurs zszedł nawet pod 200pln.
Chyba trzeba będzie zostawić jakieś zapasowe zlecenie, bo poprzednie akurat wygasło a wpasowałoby się jak w masło d'oh!

Magicznym sposobem od momentu pisania posta papier podrożał o 60%, co przełożyło się na obniżenie straty z 85% na 61% na dzień dzisiejszy.
Pojawił się również ruch na akcjach i cena pnie się w górę...
Chyba jednak zaczekam na rozwój wydarzeń.

Główny gracz ma już ponad 87% akcji ciekawe czy i kiedy będzie wezwanie i zdjęcie spółki z giełdy?
A może do tego nie dojdzie?
Oby cena w momencie wezwania była godziwa.

Cytat:
A czy przypadkiem nie było planu zrobienia emisji po 32 pln? Czy coś źle kojarze?

Było tylko info jak kurs stał po 32 zł:

Cytat:
W związku z planowanymi wydatkami inwestycyjnymi, szacowanymi w I etapie realizacji strategii na ok. 30 mln zł, spółka planuje pozyskać kapitał z emisji do 500 tys. akcji na rynku NewConnect, co przy aktualnym kursie giełdowym daje ok. 16 mln zł. Do sfinansowania nakładów inwestycyjnych dedykowanych II etapowi spółka zamierza wykorzystać środki własne oraz finansowanie dłużne. Rozważana jest także kolejna emisja akcji po przejściu na rynek główny GPW, co planowane jest w 2021 r., podano również.

Budowali księgę popytu.
Cena jaką dostawali była niezadowalająca więc odwołali emisję.
Tak to widzę.

Cytat:
czyli chcą wyprowadzić firmę z giełdy. wezwanie po najwyżej cenie po której kupowali w ciągu ostatnich 12m? czyli wypada na 5 pln, a cena 3 z hakiem.

Też mi na to wygląda.
Nie miałbym nic przeciwko happy11

Dziś pcc podaje, że insider zakupił lekko ponad 1,1 miliona akcji po 4.5pln.
Oświadczenie wskazuje na transakcję na rynku głównym GPW.
Jednak patrząc po słupkach wolumenu jak również po cenach nijak to wydarzenie nie pasuje do danego dnia (2020-12-07)
Rozumiem jakby było, że poza systemem obrotu, jednak tutaj jest XWAR - GPW rynek akcji.

Jak to możliwe?

Myślę, że dzisiaj można było zebrać papier w fajnych cenach.
Jednak to, że kurs nie zanurkował w okolice 20pln pokazuje, że niewiele osób jest zainteresowanych jego sprzedażą.

Emisja skierowana do "wybranych" czyli pewnie ziomki, ziomki i fundy...
Ciekawe jak z ceną się ustawią.

Tak jak pisałem bez pół bańki na wstępie gra nie warta świeczki.
Mbank nadal "śpi" coś jak z Mobruk'iem było inni sypali gdy inni czekali...

Dzięki za potwierdzenie przypuszczeń.

Witam
Ten rok zapowiada się całkiem pomyślnie dla moich inwestycji.
Z tego co upłynniłem (jakieś 95% wartości na +) będę miał do zapłacenia podatek.

Pytanie moje brzmi:

Jeśli mam jakieś "badziewne papiery" z początku zabawy z giełdą to jeśli je sprzedam teraz na stracie to rozumiem, że stratę tą będę mógł rozpisać w pit z zyskami, czyli najkrócej:
- zarobiłem 30 tys.zł na sprzedanych akcjach, straciłem 10tys na sprzedaniu badziewi, łącznie dało mi to 20 tys. rocznego zysku od tego płacę podatek belki tak?

Teraz to badziewie co sprzedałem straciło tyle, że już pewnie spaść niżej nie może (wiem, wiem happy8 ) więc odkupuję je powiedzmy w okolicy ceny odsprzedaży w ten sam dzień.
Strata idzie w obniżenie podatku, a akcje mam nadal i łudzę się nadzieją, że odbiją..

Czy dobrze myślę, czy coś pokopałem??

Pytam ogólnie jest w ogóle jakiś sposób na zabezpieczenie pozycji u maklerów online?
Jakie środki można podjąć aby skopiować bilans środków na koncie, akcji, zleceń itp?
W sumie nie ciężko założyć, że wyłoży się dowolny makler po jakimś fundamentalnym wydarzeniu - nie dawniej jak w marcu mieliśmy sytuację takich przetasowań na akcjach że niedziałanie systemu transakcyjnego w ciągu sesji pozamiatałoby majątki wielu graczy.
Można dokonać w jakiś sensowny i do udokumentowania później sposób stan posiadanych środków??

Ja mam pytanie co do czasu na jaki będą zblokowane środki.
Czytam w prospekcie, że
Cytat:
do 11grudnia 2020 r.przydział Akcji Oferowanych („Dzień Przydziału”)

a dalej:

Cytat:
około 6 tygodni od Dnia Przydziału zakładany pierwszy dzień notowania Akcji Nowej Emisjina GPW, co będzie równoznaczne z notowaniem na GPW wszystkich Akcji Dopuszczanych

Rozumiem, że rozliczenie nastąpi w dniu przydziału i środki będą już uwolnione w przypadku redukcji w dniu 11 grudnia??
W innym przypadku przy redukcji 95% mrożąc przykładowo kapitału na 1000 akcji, nie wiemy kiedy dokładnie wystartują notowania do tego jeszcze pda akcji, i gruba kupka kasy będzie leżała w próżni.
W tym momencie możemy np. ominąć zjazd po debiucie i możliwość kupienia akcji bezpośrednio z rynku...

Według mnie patrząc z boku na "gaming" potrzeba jakby urealnienia wycen niektórych spółek. Nie będę przytaczał dokładnie o których mówię, ale co niektóre nic nie zrobiły prócz kilku grafik i espi, a gdzie tu do realnych zarobków.

Z kalkulatora wynika, że dostałeś ok.
Jednak jest to średnia redukcja, więc im mniej ktoś chciał tym mniej dostawał w przeliczeniu tak to rozumiem, że zredukowano bardziej "mniejsze" zapisy niż te duże.
Ja jak patrzę procentowo to dostałem więcej niż średnia zapisów o niecałe 2 akcje względem pakietu.

mswoboda napisał(a):
Handel ruszył, kurs mocno w dół, a ja dalej nie mam akcji na koncie maklerskim. O co chodzi?

Witam
Przecież nie ma jeszcze końcowego rozliczenia.
Akcje widnieją w prawidłowej liczbie, jednak zlecenie kupna nie jest jeszcze zdjęte z maklera.
Kasa jest już rozliczona.
Widzę, że można wystawiać na nich zlecenie sprzedaży.
Pewnie do końca sesji tak będzie.

Cytat:
Wiesz może kiedy te akcje będą w obrocie bo podobno rozliczenie transakcji w KDPW we wtorek czyli w środę "debiut" ? Dobrze kombinuję

Oficjalnej daty nigdzie nie widziałem podanej.

Cytat:
Bierzesz udział w ipo PCF? Jaka przewidujesz tam redukcję?

Wezmę udział.
Akurat wyszedłem dobrze ze Skarbca, zostało środków z C+, jak również skapnie po mobruk (choć jeśli wystartują notowania 2.12 to ustawię zlecenie kupna)
Co do redukcji w ipo PCF to nikt pewnie nie wie.
Stawiam, że będzie można trafić między 3 a 10% zapisu - akcji nie ma wiele a do tego kwota też nie jest zaporowa, aby większość nie zapisała się na co najmniej 100-200 sztuk.

Cytat:

Kto lub co decyduje o tym czy otrzymam na rachunek akcje lub PDA? Kolejność zapisu? Czy losowy przypadek?

Idealne pytanie do zadania na czacie z prezesem.
Dobrze, że jest przed końcem IPO to będzie można coś więcej wywnioskować, bo na razie to widzę, że większość opinii jedzie na wydawaniu gier AAA a do tego długaaaaaaa droga.

Nie ma podaży bez popytu.
Jakby była to płynna spółka i zleceń kupna byłoby w tysiącach powiedzmy do 200 złotych to ok.
Jeśli popyt byłby nie wiadomo jak duży to też redukcja wyszłaby z 90%.
Spodziewam się, że będzie spadek kursu. Może nawet niektórzy puszczą po pkc i spadnie poniżej 100pln przy takim arkuszu, kto wie?
Cena przy 200zł była godziwa bo wątpię, że więksi gracze wzięliby coś bez uzasadnienia cenowego.
Kolega wcześniej pisał, że rok temu śmigali po 40 zeta, ale patrząc w ten sposób to takie clc było też to wzięcia pod korek poniżej 2 zł w 2019r, nie wspominając już o takim mercatorze.

Jedno jest pewne - nie będzie nudno po dopuszczeniu akcji dla tych co ustawili się na szybki zarobek :)

Cytat:
Ciężko będzie akcje wyrwać bo ich zazwyczaj będzie mało w obiegu, a 4 letnia blokada tego 86% daje gwarancję, że długo nie zasypią wzrostów...
Prócz CDR to nie ma konkurentów w segmencie gier AAA więc jak się patrzy na kapitalizację CDR, a PCF to jest x20...
wszyscy wiedzą co osiągnęło CDR i to x20 rozpali inwestorów, nawet jak to ma być dopiero w 2024r. to na starcie zacznie się mega przewartościowanie tej spółki...

Chyba bardziej w 2034r.
Jednak wpiszę się tym bardziej, że rozliczenie mobruk'a wpadnie we wtorek, a do czwartku jest czas na zapis.
Jednak nie liczę na szał. Przy spodziewanej redukcji trzeba by mieś z pół bani na zapis, żeby wyjść ostatecznie z jakimś fajnym pakietem w kieszeni.
Stawiam, że dostanę z 10-15 akcji - w sam raz aby podarować je dzieciakowi na 18stkę w tym 2034

Może zakładają, że nie będzie taniej? A może po prostu chcą kupić po tyle po ile kupują, patrząc długoterminowo.
Dziwniejsze dla mnie jest to, że ktoś jest w stanie kupić akcje po 3-4 dniach "pionowych wzrostów" firm wydmuszek z kilkoma chwytliwymi espi.

Ciężki orzech do zgryzienia z tym IPO.
Zapisując się na akcje może nas dopaść spora redukcja rzędu 99%. Więc blokując 50000 możemy liczyć na jakieś 10-20 akcji, bądź "nie akcji " czyli PDA.
PDA będą penie niżej premiowane na wstępie więc też nie jest tak różowo.
Do tego cała atmosfera przed CP w której gaming obrywa rykoszetem, a po premierze może być jeszcze gorzej.
Realnie wyciągnie się z tego krótkoterminowo pewnie jakieś złotówki ale rewelacji wielkich nie ma.
Co innego długoterminowo ale to bezpieczniej według mnie brać akcje po debiucie.
Jak wy to widzicie?

Cytat:
Zostawmy obrót na boku bo to jest nawet mniej istotne. Wyjaśnijcie mi jedno. Jak może rozsądnie myślacy człowiek kupować akcje spółki po 300 zł wiedząc,że za kilka dni kupi je duzo taniej ??? Zapewne niewiele wiecej jak po 200 zł.
No chyba,że nagle po zwiekszeniu FF wszyscy drobni inwestorzy i fundy bedą solidarnie trzymac akcje długoterminowo i nie sprzedawać i obronia kurs 300 zł. Choc to raczej nieprawdopodobne założenie.
Może ktos wie kiedy te nowe/stare akcje zadebiutują na giełdzie? Ciekaw jestem co się będzie działo z kursem.

Właśnie w obrocie jest szkopuł.
Widziałeś kiedyś arkusz zleceń na mobruk? Podpowiem Ci, że jest tam zleceń na niecałe 500 sztuk papiera sumując dwie strony arkusza.
Jeśli ktoś pisał się na akcje aby je tak od razu sprzedawać to zleceń kupna starczy na niecałe 200 akcji.
Sam wziąłem więcej z oferty i bardzo się z tego cieszę, że na tyle się złapałem.
Traktuję to jako inwestycję długoterminową, gdyż:
- jest dywidenda
- branża rozwojowa i bez niespodzianek
- spółka niezadłużona
- od kilku lat usługi "około śmieciowe" drożeją po kilkadziesiąt procent rocznie i nic z tym za wiele nikt nie zrobi...
Liczysz pewnie, że indywidualni zapisali się i dostaną teraz akcje,a następnie w pierwszy dzień notowań wszyscy na hura je wysypią dla kilkuset zeta zysku... king
Ja w sumie też na to czekam, ale po drugiej stronie rynku w postaci zleceń kupna, może trafią się jakieś skalpy po xx zeta :)

Średnia stopa redukcji zapisów dokonanych przez inwestorów indywidualnych wyniosła 56,6%.

Witam
Jak to wygląda w przypadku gdy zapisałem się na X akcji po maksymalnej cenie w prospekcie, a cena emisji jest niższa (Y) niż maksymalna?
Zakładając brak redukcji dostanę X akcji po cenie Y, czy może w kwocie jaką zdeklarowałem przy cenie maksymalnej będę miał analogicznie większą liczbę akcji?
Cena według mnie rozsądna. Przy założeniach polityki dywidendowej wychodzi jakieś 5% rocznie.

Oby udało się złapać jakiś większy pakiet, a nie jakieś okruchy.
Pewnie dziś albo jutro podadzą jaka będzie redukcja dla publiczności z ulicy.
Może ze względu na wysoką cenę i start zapisów od 10 sztuk część ludzi odpadła w przedbiegach?
Jakby nie było jednak to jedynie 100 000 akcji więc potencjalne 10 000 chętnych dostanie po 10 sztuk..

Tyler_Durden napisał(a):
Mnie osobiście niepokoi to że prezes systematycznie od 4 lat pozbywa się swoich akcji...
Nie wygląda to dobrze i budzi obawy przed powtórką historii Aquatech angry3

Takie prawo prezesa, nie on pierwszy i nie ostatni...
Interes się trzyma dobrze i rokuje na przyszłość.

Przynajmniej firma nie jest postrzegana jak covidówki, które jak tylko wspomniały o covid w tytule espi rosły po 100% w 3 dni... brakowało chyba już tylko długopisów wspierających walkę z coroną.

Dzisiaj był mocny wystrzał przy dużych obrotach. Też mam nadzieję, że ruszy kursem w dobrą stronę thumbright

I stanąłem w kolejce po akcje.
Ciekawi mnie jaka będzie redukcja.
Do tej pory jak się pisałem to nie schodziło poniżej 80% z tego co pamiętam. No może prócz Canal+ blackeye
Pozdrawiam

Słusznie.
Kurs jest niedoszacowany na dzień dzisiejszy, a spadki były mega okazją na zakupy :)

Dziś trwa próba przebicia się przez opór, który póki co został ominięty luką wzrostową hello1

Świeża rekomendacja dla Allegro:
Sprzedaj - cena docelowa: 54pln
Ciekaw co na to rynek.

Obstawiam, że świeża sprzedaż akcji przez członka zarządu może pomóc w domknięciu wszelkich luk wzrostowych na tym papierze.

Ponawiam moje pytanie.
Zastanawiam się czy wcześniejsze wzrosty wynikały z fundamentów, czy były pokłosiem niskiego ff na akcjach i braku chęci ich sprzedaży?
Jak oceniacie atrakcyjność emisji?
Cena całkiem rozsądna patrząc na ostatnie szczyty na kursie.
Jednak zastanawiam się czy zwiększenie ff nie sprawi zjazdu na kursie i powrót do przedziałów 200-250zł, bądź niżej?
Pozdrawiam

Widzę, że Wielton drugi dzień z rzędu jest dobrze grzany.
Bardzo dobrze - w końcu oddaje to choć po części co dzieje się z rozwojem firmy.
Ciekawi mnie tylko czy entuzjazmu starczy do ataku na 8pln czy wcześniejszy opór okolic 6pln da o sobie znać.

Witam
Jak oceniacie wiadomość o sprzedaży części udziałów przez akcjonariuszy w ofercie publicznej?
Cena akcji ustalona na maksymalnie 260zł wydaje się być perspektywiczna.
Dzisiaj reakcja rynku raczej negatywna jednak widać, że powoli kurs się broni.
Czy jest sens wchodzić w tą ofertę? Czy lepiej dokupić przecenionych akcji dzisiaj?
Pozdrawiam

Nie wiem jak analizy ale ja poniekąd świadcząc usługi dla dwóch dużych firm śmieciarkowych podpytuję ich czasami o perspektywy interesu.]
Wniosek jest jeden - w sprawie kosztu wywozu śmieci będzie tylko drożej.
Na mojej okolicy każdy ma już 5 rodzajów koszy, dojdą jeszcze dwa - szkło białe i materiały niebezpieczne.
Czasem zastanawiam się gdzie jest sens bo wchodząc na podwórko kilkurodzinnej kamienicy kosze zajmują większość jego powierzchni

Po dzisiejszym zagraniu myślę, że IPO Canal+ już nie będzie.
Pewnie duzi gracze naciągali cenę a właściciele akcji mają w poważaniu niższą kwotę i się wypięli.
W sumie niecodzienna sytuacja Not talking

Od jutra zapis dla instytucji.
17 listopad przydział akcji i wtedy najpewniej informacja o redukcji.
Za 2 tygodnie tj. 23.11 debiut na gpw.

pandorinium napisał(a):
goral09mat napisał(a):
Jest napisane: pierwsza dawka chroniła 28 dni a druga dodatkowe 7.

w polskich serwisach, przeczytaj zagraniczny komunikat i zrozumiesz o co chodzi. Po 35 dniu też jest ochrona, tylko nikt nie wie jaka.

Żeby się nie skończyło jak po szczepieniach na świńską grypę.
Już widzę kolejki chętnych do szczepień...

Cytat:
CDA -8,5%, Netflix -7% rynek telewizji i streamingu chyba nie za bardzo zadowolony z powodu szczepionki. Ludzie zamiast siedzieć w domach i konsumować treści ze szklanego ekranu będą spędzać czas poza domem. Jak to może wpłynąć na IPO canal +?

Canal + jest marką powszechnie rozpoznawalną.
Jeszcze niejedno zawirowanie będzie na rynku i nikt tego nie zmieni...
Można by przyjąć, że "wczoraj" uwielbiany producent pewnego gumowego artykułu teraz zbankrutuje bo jest info o szczepionce.
Według mnie część firm drożała pod covid'a czasem bez większego uzasadnienia, a część firm o dobrych fundamentach taniała bez większego uzasadnienia.
Dzisiaj jest zielono i kolorowo, jednak trzeba by sobie zadać pytanie kto będzie chętny zaszczepić się z marszu "nie wiadomo czym"

Również spodziewam się dużej redukcji.
Oferta jak na GPW wysoka więc akcje będą cieszyły się dużym zainteresowaniem małych i dużych inwestorów.
Ciekawe czy do końca listopada zostaną wprowadzone na giełdę.
Oferta Canal+ sama w sobie nadal dobrze się sprzedaje i to z ładną marżą :)

Witam
Jak po dzisiejszych wynikach oceniacie szanse na utrzymanie wsparcia w rejonie 24zł?
Unimot podąży pewnie trajektorią kursu przypominającą kurs lotosu
Swoją drogą już się prawie zrównali cenowo.
Kusiło mnie ostatnio wejść ponownie bo ostatnio wypłaciło mi to ładnym zyskiem ale dobrze, że się powstrzymałem do wyników.

flesz napisał(a):
Zamknąć musisz kontrakt, a nie akcje. Jak nie zamkniesz do dnia wygaśnięcia, zostanie automatycznie rozliczony po cenie instrumentu bazowego czyli ceny akcji z dnia wygaśnięcia kontraktu.

Za kontrakt płacisz określony przez BM depozyt.

Jeżeli otwarłeś kontrakt za 480 zł, czyli jego wartość jest 4800 zł, musiałeś wpłacić depozyt, na ogół jest to wartość z przedziału 8-13% wartości kontraktu

Wartość kontraktu weryfikowana jest po każdej sesji - jeżeli jesteś na plusie, to BM zasila Twoje konto gotówkowe zyskiem określonym jako różnica między wartością wczorajszą a dzisiejszą. Jak wartośc ta będzie ujemna, pobierają Ci odpowiednią kwotę z wolnej gotówki. Jak gotówki brakuje, zamkną Ci kontrakt automatycznie około południa dnia następnego.

Witam
Przepraszam, że tak dopytuję w tym wątku ale chciałbym się dowiedzieć jaki broker pozwala na grę na kontraktach i na krótko?
Z tego co się dowiedziałem to xtb ani mbank tego nie mają w ofercie, a póki co z nich korzystam.

Znalazłem.

Czyli dla przykładu: jeśli kupię 1 kontrakt:

Cytat:
FMRCM21

-który wygasa 18.06.2021r i odpowiada liczbie 10 akcji mercatora

to mam czas do terminu jego wygaśnięcia na jego zamknięcie w dowolnym momencie (podczas trwania sesji) Czyli odkupienie fizycznie 10 sztuk mercatora, czy sam kontrakt??

Czy coś źle rozumiem?

Jeśli cena zakupionego dziś kontraktu to 480 złotych, a za tydzień będzie 800, to ja muszę mieć bufor pieniędzy na pokrycie tej "górki" i jak ją przeczekam do momentu spadku do np.300 to sprzedaję z zyskiem?
Czy mogę kupić sztukę a broker rozliczy mnie na koniec kontraktu jeśli wcześniej nie sprzedam?

Jest komunikat - redukcja 96,853%
Myślałem, że będzie większa.
Szkoda, że dzisiaj odbiło bo przy 4 pln można by było dokupić.

Cytat:
Wzięte 4 kontrakty na Mercatora, czyli skromnie zobaczymy co się stanie w poniedziałek

Witam
Możesz coś więcej opisać o kontraktach na Mercator?
Każdy makler je udostępnia?
Z jakich poziomów gotówki możliwe jest wejście?
Pozdrawiam

Wiadomo już coś o skali redukcji?
Czy komunikat pojawi się dopiero 30 października?

Cytat:
Już link w espi, więc pozwolę sobie post pod postem bo nie mam już możliwości edycji

Jeśli nie ogłoszą wezwania po przyjętej tu cenie maksymalnej to nic z niej nie wynika...
Równie dobrze mogą poczekać na domknięcie luki z lipca '20 i skupić po 160 albo jeszcze niżej.
Takie moje zdanie.

Faktycznie źle zera policzyłem.
Więc zakładam, że przy dobrych wiatrach można załapać się na jakieś naście akcji.

Akcji jednak było w ofercie niewiele.
Zakładając, że można maksymalnie zapisać się na 4000 sztuk to prawie 1% wszystkiego dla indywidualnych to redukcja będzie bardzo duża. Pewnie większa jak w przypadku GF.
Coś tam pewnie każdemu skapnie ale maks pewnie pod 100 akcji..

Podają 1 500 000 sztuk dla indywidualnych.

Witam
Czy jest jakieś czasowe ograniczenie co do sprzedaży akcji po ich przyznaniu?
Bo jeśli 15% akcji po cenie 4.07 wejdzie na rynek przy cenie obecnej ~7.3 pln to łatwo przewidzieć co się stanie z kursem.
Ogólnie firma z ciekawymi projektami i wydaje się przyszłościowa.

Sądzisz, że możliwe jest zejście poniżej wsparcia na 0,85 ?

Dalej pewnie będzie test kolejnego wsparcia poniżej, czyli okolic 85 groszy gdzie nastąpiło odbicie również w 2019 roku na kursie.

Witam
Jaki wpływ na kurs może mieć informacja o zamiarze emisji akcji - może bardziej o wstępnym projekcie na walne o nowej emisji akcji w celu podniesienia kapitału??
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...
Dlaczego niedawno skupowali akcje w celu ich umorzenia, co pozbawiło zysku sporą część drobnych akcjonariuszy (brak dywidendy, kłopotliwe/kosztowne pozyskanie świadectwa depozytowego przy niewielkiej ilości akcji) wydając na to sporą część z zysku, a teraz szykują emisję bez prawa poboru.
Pozdrawiam

Witam
Jak to teraz wygląda niemrawo...
Jest jakaś szansa na odbicie? Słyszy się o tylu inwestycjach w kolej tzn. "kolej+" itp...prosto licząc są to kwoty idące w miliardy.
Jednak po kursie tego nie widać...

Pasowałoby domknąć lukę z maja ale to na razie moje oczekiwanie w fazie dalekich marzeń... w sumie coraz bliższych Dancing

Witam
Czy jest jeszcze szansa na dokupienie pakietu akcji w celu otrzymania dywidendy?
Ustalenie prawa mija 30.07 jednak nie wiem jak z tą zasadą T+2... wynikałoby mi z niej, że ostatnią okazją był dzień wczorajszy 28.07 może jednak się mylę i dnie ostatniej szansy będzie 30.07?

Pozdrawiam

Cytat:

Kurs powoli zacznie się wyrównywać. W dniu połączenia po prostu PDA automatycznie będą miały cenę akcji, a ich ilość się zsumuje.

Rozumiem.
Dziękuję za odpowiedź.

Cytat:
Na pierwsze pytanie nie odpowiem. Odpowiedź na drugie brzmi - 46,60 zł (2) i 58,40 (2,618)

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam

edit:

Mam jeszcze jedno pytanie:
Dzisiaj w arkuszu zleceń na SNT pojawiła się pozycja sprzedaży ponad 18k papiera, co zbiło by kurs w okolice 16pln.
Pozycja niestety została wycofana przed samym startem notować co nie pozwoliło skorzystać.
Moje pytanie odnośnie takich zagrań:
Czy ma to na celu "wystraszenie" drobnych inwestorów i skłonienie ich do złożenia zleceń sprzedaży, usunięcia w ostatniej chwili swojego, a następnie "wessanie" papierów przez większego inwestora/grupę inwestorów?
Czy może to było efektem pomyłki w systemie?
Bo kursem w dół minimalnie drgnęło ale jedynie na zakres -1%.

Jak to będzie wyglądało po połączeniu PDA z kursem akcji?
Kurs się ujednolici proporcjonalnie i cena zrówna?
Czy kurs notowań PDA będzie "podniesiony" do obecnych notowań akcji, a ilość akcji_pda będzie posiadaczom proporcjonalnie zmniejszona dla zrównania ceny?
Różnica na ten moment to ponad 10%

Witam
Czy dzisiejsze rozbicie oporu na zwiększonych obrotach można traktować jako sygnał do zwiększenia pozycji na walorze?
Jakie są kolejne ewentualne poziomy docelowe w przypadku staranowania teoretycznego 39pln?
Pozdrawiam

Według mnie dokłada się do tego bardziej zwiększenie puli dofinansowania w branży gier przez NCBR, a Moonlit też wnioskował o granty.

Moderator:
Zachęcam do lektury regulaminu forum. Na wątkach spółek nie upubliczniamy własnych transakcji ani warunków wejścia/wyjścia z papieru, od tego jest dział Kroniki Giełdowe

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Wynika z zachowania rynku, że dobierać można w ciemno dla powiększenia pakietu.
Ciekawi mnie właśnie ten obszar 46 złotych.
Pozdrawiam

Witam
Jaki może być realny zasięg obecnej fali wzrostowej?
Czyżby wyglądało na to, że będzie rosło przynajmniej do momentu dywidendy?
Pozdrawiam

Witam
Mam pakiet Altusa z moich początków z giełdą. Teraz średnia to okolice 3.6pln.
Jeśli posiadam 2500 sztuk papierów to na moje liczenie jeśli skupią ode mnie 10% papiera po 10pln to lepiej mi się opłaci opchnąć go po obecnych cenach ze stratą? Chyba, że coś źle wnioskuję.
Moje wyliczenia:
na skupie
250 sztuk * 10 pln = 2500 pln - reszta akcji w sumie to śmieć (chyba że się mylę)
jeśli sprzedam po nawet 2pln to mam z tego 5tys i mogę odpisać stratę w pit??

Czy dobrze myślę.
Proszę o doświadczonych o wypowiedź.
Pozdrawiam

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 27 stycznia 2021 23:16:59
Liczba wpisów: 108
[0,03% wszystkich postów / 0,15 postów dziennie]
Punkty respektu: 8

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,644 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +149,55% +29 910,11 zł 49 910,11 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d