pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

tomasz79

tomasz79

Ostatnie 10 wpisów
czym spowodowane są ostatnie wzrosty?

"Drżyj, gdy inni są zachłanni. Bądź zachłanny, gdy inni drżą."

Czarny PR
Cytat:

Prokuratura bada, czy były prezes giełdowej spółki AmRest prowadzącej amerykańskie fast foody grał na warszawskiej giełdzie z wykorzystaniem poufnych informacji. Z kolei FBI sprawdza jego kontakty z polskim biznesmenem zatrzymanym kiedyś za przemyt ponad tony marihuany.

LINK

@Scarry
nie sądzę, by ktoś przez przypadek sprzedał tyle akcji...
myślę, że coś jest na rzeczy. każdy normalny wiedząc, że jutro jest raport nie pozbywałby się prawie "za darmo" tych akcji.

@pop

nie sugeruję wycieku danych, bo gdyby tak było sprzedających było by więcej, a przy tej płynności ... aż strach pomysleć.
możliwe, że znalazła się jedna osoba, która coś więcej wie...

chyba nie trzeba czekać do jutrzejszego dnia. dzisiejsze notowania i spadek o 16% pokazuje co nas jutro czeka w raporcie...Whistle

z nieoficjalnych informacji wiem, że chodziło o banalną sprawę (stopka w postach i linki w niej odnoszące się do stron, które widocznie WD się nie spodobały).
nie sądzę by morfeusz zechciał wrócić skoro założył bloga, w którym chce prowadzić swoją kronikę inwestycyjną. nawet jeżeli wróci to na pewno nie z takim zapałem jak kiedyś, co jest wg mnie oczywiście stratą dla tego forum.

kolega Tomasz Brzostowski (morfeusz) działa również w konkurencyjnym portalu zajmującym się analizą techniczną, i wydaje mi się, że dlatego jego konto zostało zwieszone.
szkoda kroniki, ale jego analizy można dalej w internecie śledzić...

myśle, że kolega morfeusz już nie wróci... bo niby po co, po 6 miesiącach rozłąki miałby zatęsknić za forum, od którego mmoderator próbuje go wyleczyć.

wiadać zainteresowanie na forum znikome. zadłużenie firmy odstrasza skutecznie...

no i już definitywnie nie ma restauracji Rodeo Drive we Wrocławiu.
wspólnota wygrała z AmRest'em, któremu eweidentnie nie opłacało się prowadzić restauracji w rynku bez alkoholu w karcie...
ciekawe dlaczego spółka nie poinformowała o tym w komunikacie...Think

najnowsze info ze spółki...

INFO

a kto będzie chciał zainwestować w taką spółkę? nie ma i na razie nie widać potencjalnych inwestorów.
problem spółki jest bardziej złożony i wydaje mi się, że już jej niewiele jest w stanie pomóc. wszyscy chcą wyjść z inwestycji. nawet kościuszko...

mathu napisał(a):
Mogę tego poszukać, jeśli chcecie.

można prosić o odszukanie tego linka? :)

to może inaczej. jak znalazłeś tych doradców?
jeżeli chciałbym zostać inwestorem prywatnym to gdzie szukać doradców?

@frog

możesz zdradzić z usług jakiego doradcy korzystasz?

z ciekawych informacji ze spółki...
maja problem z restauracją Rodeo Drive we Wrocławiu. wspólnota mieszkaniowa nie zgadza się na przedłużenie koncesji na alkohol. żądają pewnych gratyfikacji dla wspólnoty, a z tego co mi wiadomo zarząd nie chce się zgodzić. do środy ma się wyjaśnić czy restauracja będzie dalej działać czy zostanie zamknięta...

widać wyniki są sporym rozczarowaniem dla inwestorów.
spadek o 8,5% daje do myślenia. pytanie tylko gdzie się ta czerwień zatrzyma...

ja na razie obserwuję, bo nie widać jakoś zmiany trendu...Think

gdyby nie było redukcji nie byłoby 16% ;)

49,21

bardzo ładna informacja... blackeye
nic tylko wymienić to całe towarzystwo wzajemnej adoracji...

testy w stanach powinny juz dobiegać do końca...
podejrzewam, że szykuje sie jakiś kontrakt bo mocne wzrosty potwierdzone obrotami, są nie bez przypadku. może to nie jest kontrakt z samym BP, ale jakakolwiek pomoc przy oczyszczaniu plaż na pewno jest badzo dobra informacją, bo prac na tych plażach na pewno jest sporo... :)

miosnatra napisał(a):
mathu napisał(a):
Stracisz pieniądze.

Lepiej postaraj się nawet zapożyczyć żeby wykupić całość PP, a potem sprzedaj PDA, niczego wtedy nie stracisz.

Ale stracę te pieniądze które wpłaciłem na pp czy te, które są na rachunku maklerskim?

stracisz bo w dniu przydziału PP od ceny akcji odjęto wartość PP. zapłaciłeś za te PP nie bezpośrednio tylko pośrednio od ceny akcji spółki.

krishic napisał(a):
Na rachunku mam juz zaksiegowane akcje pod nazwa ATONHT-PNE*
nie ma jeszcze akcji z terminu dodatkowego

ja jeszcze nie mam....

epaulo napisał(a):
Plewek napisał(a):
...

Ty juz nie zrobisz nic..przepadły...ale dla mnie może coś z nich skapnie w zapisie dodatkowym hello1

mam do Ciebie pytanie czy z zapisu dodatkowego pobrali (zablokowali) ci już pieniądze z konta?

a tu coś podobnego....

www.swissDNAbank.com

kolejna umowa...

aton.com.pl

Cytat:
ATON-HT S.A. podpisał umowę na sprzedaŜ urządzenia do unieszkodliwiania odpadów
medycznych i poszpitalnych - Aton BWM. Wartość kontraktu to 250.000 Euro. Jest to juŜ
drugie urządzenie typu Aton BWM sprzedane przez Spółkę w tym roku.

hevelius napisał(a):
tomasz79 napisał(a):
hevelius napisał(a):
Czy macie już może akcje tauronu do wyboru w notowaniach ciągłych w mbanku?

już są...

A pod jakim symbolem? Bo ja nie widzę Eh?

jeszcze wczoraj był... Eh? nie wiem o co chodziThink

hevelius napisał(a):
Czy macie już może akcje tauronu do wyboru w notowaniach ciągłych w mbanku?

już są...

jak dla mnie 5.73

wachar napisał(a):
no tak "pop" ma racje to są środki do zwrotu
pozostaje tylko nie jasna sprawa zasady 934/935 - losowo?

jak ktoś zapisywał się wcześniej to dostał 1 akcję więcej...

dzisiejszy wywiadzik prezesa w tvn cnbc biznes...

tvn cnbc biznes

paya napisał(a):
Wystarczy minimalny pakiet (daje 5% rabatu). Jeśli będziesz miał większy pakiet to rabat będzie większy.

ale minimalny pakiet nigdzie nie jest określony, a przynajmniej ja nie mogę nigdzie tej informacji znaleźć.

a ile trzeba posiadać akcji by móc ubiegać się o zniżkę?

stafi napisał(a):
W tamtym roku Czesi skupowali akcje Tauron.

na pewno są zainteresowani ofertą... ciekawe tylko jak bardzo Think

mathu napisał(a):

I co do USA to nie są tylko ploty.

a możesz napisać coś więcej? skąd wiesz, że to nie plotki?

szczerze się przyznam że nie spodziewałem się tak dobrego otwarcia.
nie jest ono rewelacyjne, ale drobnym pozwoli trochę zarobić. zastanawiam się skąd się biorą pojedyncze zlecenia sprzedaży po około 1000 szt... kto z indywidualnych tyle ma na jednym koncie? może instytucjonalni sypią?

ja uważam, że strona popytowa sonduje sytuację (i w odpowiedniej chwili się wycofa), czego nie można powiedzieć o stronie podażowej, która chce jak najszybciej sprzedać z zyskiem. wg mnie szału nie będzie i podaż inwestorów indywidualnych będzie ogromna, a instytucjonalni nie są w idiotami i wiedzą, że jak będzie można kupić taniej to po co już na starcie przepłacać.
strach "świeżych" indywidualnych przed możliwą stratą jest bardzo duży więc już na samym początku może być lawina zleceń sprzedaży by tylko się pozbyć akcji pzu.

widać, że po rozmowie z prezesem zwiększył się popyt na akcje. Think

paya napisał(a):
Debiut odbędzie się 12 maja. Więc jeśli nie zdążą zdematerializować pracowniczych to nie będą uczestniczyły w debiucie.

czyli ci co wzięli udział w IPO będą na pierwszych sesjach wyprzedawać na pniu wszystkie posiadane akcje by zdążyć przed pracownikami, którzy też będą oddawać...
wygląda na to, że może ładnie spadać. pytanie tylko czy instytucjonalni będą odbierać czy poczekają aż będzie taniej... Think

v3nom napisał(a):

Tomasz, na lokacie to każdy akcjonariusz może trzymać sobie wolne środki, jeżeli spółka nie ma lepszego pomysłu na zagospodarowanie pieniędzy to powinna wypłacić dywidendę thumbright

to, że zarządzający pzu nie mieli i nie mają pomysłu na wyjście z kiepskiej sytuacji spółki, źle świadczy o nich, a wypłacanie sowitej dywidendy przed ipo pogarsza jeszcze bardziej złą sytuację, bo pieniądze, które mogłyby być zainwestowane w naprawę źle prosperujące działy spółki.

lajkonik napisał(a):

Co do potencjału PKO BP to bym nie przesadzał. Ja np. uważam ten bank za skostniały. Stronę wcześniej był tu wpis kogoś komu PZU skojarzyło się z PKO. I opisał PKO w swoim mieście. Moje odczucia na temt PKO BP i jego oferty są takie same. Tyle, że PZU z PKO BP nie mylę.

pko nie traci udziałów w rynku i wypracowuje zyski, mimo waszego negatywnego nastawienia do spółki.
pzu traci udziały w rynku i to w szybkim tempie. zysk maleje w oczach.
uważam, że kolejki w przypadku pierwszej spółki były uzasadnione, a w przypadku drugiej nie.
nie sądzę by większość "inwestorów" z ulicy analizowało raporty, prospekt pzu, bo idą za medialną nagonką... a jak będzie dramat to jak zwykle będzie winny rząd, Tusk i wyborcza...
nie uważam, że zarobek na ipo pzu jest niemożliwy, ale owczy pęd pseudo inwestorów mnie osobiście przeraża.

paya napisał(a):

Rozumiem, że ludzie stojący w kolejkach na akcje PKO BP stracili w pierwszy dzień. Nagonka była podobna.

porównaie do pko bp jest nie na miejscu. pko jest bankiem , który się rozwija i ma potencjał... a pzu traci udziały w rynku, zostały wypompowane ogromne pieniądze ze spółki w postaci dywidendy, które dawały spółce zysk bo były lokowane na lokatach. 1Q 2010 pokazuje kiepską sytuację w spółce i rozmijanie się założeń zarządu z rzeczywistością... palny mijają się z rzeczywistością rynkową. jedynie pzu życie utrzymuje tą spółkę, by nie zaczeła tonąć...
a ludzie myślą, że to będzie inwestycja życia, bo jak SP sprzedaje to musi być z zyskiem, a tu przecież nic niczego nie gwarantuje.

Artur napisał(a):
Tez sadze, ze SP zrobi wszystko, zeby debiut byl udany, bo inaczej nie opchnie akcji pozostalych spolek, ktore chce jeszcze sprzedac.

a co takiego wg Was może zrobić SP oprócz kreowania wizerunku firmy w mediach?
sprzedają psujące się jabłko, próbując wcisnąć ludziom papiery jako "inwestycję życia".
ryzyko straty jest większe niż potencjalny zysk...

obserwuję bacznie wypowiedzi w tym wątku, bo przyznam się bez bicia, że waham się mocno nad udziałem w IPO...
nie znam się za bardzo na rynku ubezpieczeniowym, ale moja małżonka pracuje w jednym z większych salonów francuskiej marki na dolnym śląsku i bacznie obserwuje rynek motoryzacyjny i to co dzieje się również u konkurencji.
wśród oferty dealerskiej (samochody nowe czyli AC+NNW+OC) PZU praktycznie nie istnieje. mimo spadku sprzedaży samochodów nowych w Polsce, oferta PZU nie jest na tyle atrakcyjna by dealerzy mogli oferować ją wraz z nowym samochodem. miejsce PZU zajął Allianz, który w większości przypadków ma ofertę dealerską (umowa wynegocjowana z importerem). we fiacie jest to Benefia.
ogólnie rzec biorąc nie wygląda to ciekawie od tej strony...

morfeusz napisał(a):
DI BRE BANK zaleca trzymanie Kopexu, cena docelowa 21,65 zł. Spodziewam się jednak że pierwszych zakupów dokonam w okolicach 20,50 zł

obawiam się, że troche będziesz musiał poczekac na te poziomy.Whistle
dzisiaj ładnie wybiło, tylko ciekawe czy będzie miało ono potwierdzenie w obrotach.

to, że w okresie wiosenno-letnim wzrasta zainteresowanie lokalami w centrum, to wiadomo od dawna. trochę taka sezonowość, bo wiadomo, że milej spędza się czas w ogródku popijając piwko i zajadając pyszny obiadek...
tylko problem z tym, że lokale powyższej spółki nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem.
wyniki mówią same za siebie. nie można tu mówić o ekskluzywności (tak jak we Wrocławiu ma Karczma Lwowska czy Pod Papugami), ani o wyrafinowanej kuchni, a pierogami może handlować prawie każdy. wg mnie brak pomysłu na wyróżnienie się na tle rynku. zarządzający mogą obiecywać wiele, ale jakiejś szczególnej poprawy nie oczekuję, bo bajek to ja już się nasłuchałem w dzieciństwie...

aequitas84 napisał(a):

- prezes wypowiada się, że będzie zysk (wierzę mu, bo widzę, że przynajmniej wrocławskie knajpki irestauracyjki przy rynku znów zapełniły się klientami - zatem...ludzie znów wydają kasę na jedzenie, dobre jedzenie

to akurat, że na wrocławskim rynku ludzie lubią jeść i to nawet płacąc dużo, to wiadomo od dawna i nie jest to jakaś szczególna nowinka. tam gdzie jest dobre jedzenie i jest to lokal w centrum miasta, to nawet w czasie kryzysu ciężko było znaleźć wolny stolik.
a tak w ogóle to nie słyszałem, by spółka miała jakiś lokal na wrocławskim rynku...

w TVN CNBC był wywiad z prezesem Szornakiem.

podsumowanie:
- konkurencja mocno depcze po pietach w sprzedaży mieszkań, bo idą śladami Ganta.
- 4Q 2009 był najsłabszy, bo wyprzedano prawie wszystkie mieszkania i nie było co sprzedawać, a 1Q 2010 będzie dużo lepszy.
- wiązanie dużych nadziei z Odra Tower oraz z projektami na ul.Legnickiej, ul.Opolskiej i na Stabłowicach.
- plany odnośnie zakupy gruntów pod Pragą (Czechy).
- finansowanie ewentualnych projektów z kredytów i emisji obligacji.
- zarząd nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za 2009 r.

Kamil Gemra napisał(a):
Jak podało Ministerstwo Skarbu Państwa Bogdanka została sprywatyzowana. 47 proc. akcji zostało sprzedanych 14 działającym funduszom emerytalnym po cenie 70,50.

Uważam, że to dobra informacja, choć krótkoterminowo cena z obecnych 74 zł pewnie będzie chciała zejść do ceny transakcyjnej MSP.

dobra informacja dla spółki bo będą nią zarządzać kompetentni ludzie, a nie z politycznego nadania. dla akcjonariuszy chyba mniej korzystna informacja, bo instytucje finansowe bez skrępowania moga wychodzić z inwestycji...

buldi napisał(a):
IDM i jego Wodzowie znów robią medialną karierę.Angel

no i znowu smród...
może i tym razem to wina dziennikarzy?
dziwni ludzie w spółce i dziwne kontrowersje wokół spółki...Shame on you

Kamil napisał(a):
Myślicie że prognozy dotyczące zysków i przychodów tego i następnego roku są możliwe do spełnienia? 1000 mieszkań w 2010 roku?

ja twierdzę, że wdrożenie Rekomendacji T dla banków przez KNF, spowoduje mniejszą dostępność do kredytów, a co za tym idzie mniejsze zainteresowanie m.in. na rynku nieruchomości...
plany chyba są troszeczke na wyrost.

Abner1984 napisał(a):
http://www.tv.bielsko.biala.pl/maszyna_za_milion_euro_3203.html

bardzo ciekawy materiał... Think

szkoda zawracać sobie głowy takim papierem...
dobrze, że przed wynikiami nie wszedłem, a kusiło mnie bardzo binky

ja również uważam, że to do spółki należy rzetelne przedstawianie sytuacji i wyjaśnianie ewentualnych watpliwości. to, że dziennikarze szukają i zadają pytania świadczy tylko o tym, że są niejaności i możliwe nieprawidłowości. nie widzę nic zdrożnego w wyjaśnianiu ewentualnych nieprawidłowości.
atakowanie dziennikarzy, którzy działają dla dobra sprawy i przejrzystości w relacjach spółka - akcjonariusze, jest nie na miejscu, nawet jeżeli na pytanie zostanie udzielona satysfakcjonująca odpowiedź.

dzisiejsze otwarcie nie wygląda za ciekawie...

popyt na spółeczce dość mocno się zwiększył. zastanawiające, bo żadnego komunikatu nie zauważyłem...

e:
dobra już widzę... :)

GPWInfoStrefa

jakub8174 napisał(a):
Mam pytanie do doswiadczonych.

Kiedy PP zaczely byc notowane pozbylem sie zarowno akcji jak i PP. Musialem tak zrobic, a i pakiet byl niewielki.
Po czym niedawno otrzymalem informacje z banku, ze na moim rachunku nadal posiadam PP i ze jak sie nie zapisze na akcje, to poniose strate.

Czy to mozliwe, ze nadal mam prawo do akcji nowej emisji, czy to wynika z balaganu w banku?

Probowalem znalezc odpowiedz na forum, ale nie udalo sie.

z gory dziekuje za pomoc.

pomyłka banku...
wysyłają z rozpędu...

Maniek napisał(a):
Dzisiaj zakupiłem symboliczne kilka k. akcji texa, pewnie niedługo się sprawy rozstrzygną i zamiast grać w lotto postanowiłem zagrać tutaj. Opcje są dwie albo -50% albo +300-400%.

a nie brałeś bardziej prawdopodobnej sytuacji jak -100%?

polmoney napisał(a):
Co na stooq'u o nas napisali?

widocznie nikt nie ma wykupionego abonamentu...Whistle

sbyszek napisał(a):
polmoney napisał(a):

Oby tego nie puścili w rynek, co na tą chwilę wydaje się bardzo prawdopodobne.

A po co ? Przecież tylko by na tym stracili. Wydaje się, że chodzi tu o kolejny argument dla sądu za układem. Zobacz stanowisko Komputronika w tej sprawie. A przez ten pakiet akcji stał się znaczącym partnerem w tych działaniach.

skoro wcześniej sąd na ten argument nie przystał (za tym był studencki i komputronik - w sumie ta sama ilość akcji) to nie liczył bym na to, że teraz zmieni zdanie. trzeba szukać innych argumentów.

nie wygląda to na podnoszenie się z kolan... Shame on you

Cytat:
Techmex powoli wygasza działalność

Termin rozprawy sądowej dotyczącej ewentualnej zmiany upadłości likwidacyjnej giełdowej firmy na przewidującą zawarcie układu z wierzycielami wciąż nie jest znany

parkiet.com

wywiad z prezesem...
parkiet.com

Cytat:
Rozmowa z Jerzym Mazgajem, prezesem Almy Marketu i jej największym akcjonariuszem oraz udziałowcem i szefem rady nadzorczej Vistuli

Jakie będą wyniki Almy za ubiegły rok?

Ubiegły rok był słaby, spodziewamy się straty wyższej niż po trzech kwartałach. Już pod koniec 2008 r. ostrzegaliśmy o kiepskich wynikach, spowodowanych bardzo dynamicznym rozwojem sieci w 2009 r.

i jeszcze rp.pl

rp.pl

Cytat:
Jak wyjaśnia dzisiaj, z powodu spowolnienia gospodarczego trzeba czekać nawet 24 miesiące, zanim sklep dojdzie do odpowiedniego poziomu obrotów, a co za tym idzie – zysku. Standardowo zajmowało to 12 – 18 miesięcy.

jak ktoś nie widział to niech podziwia...

myphone.com

dalsza część sporu, tym razem w oczach prezesa mostostalu

wroclaw.gazeta.pl

Cytat:
Jedynym elementem, który nie zafunkcjonował tak, jak byśmy sobie tego życzyli, był proces projektowy. Nie udało nam się go przeprowadzić w taki sposób, jak na początku planowaliśmy, i tylko to mamy sobie do zarzucenia.

Cytat:
Niektóre opóźnienia sięgały jednak nawet 90 dni.

- Tak, ale to dotyczyło parkingu sąsiadującego z koroną stadionu. Musieliśmy tam wymienić grunt i to była obiektywna przyczyna opóźnienia. To nie miało nic wspólnego z terminem zakończenia całej inwestycji. Nawet jeśli parking miałby 90 czy 120 dni opóźnienia, to i tak byłby gotowy przed ukończeniem stadionu.

Cytat:
Miasto twierdzi, że cała budowa była opóźniona o cztery i pół miesiąca.

- Termin oddania stadionu był przez nas traktowany jako święty. Byliśmy gotowi przeorganizować pewne roboty, by nadrobić te, które miały opóźnienia krytyczne. Natomiast, rzeczywiście, toczyły się rozmowy o ewentualnym późniejszym oddaniu całej inwestycji. (...) Chcieliśmy o tym rozmawiać, bo jeśli zakończylibyśmy prace miesiąc lub dwa po terminie, czyli 15 lutego albo 15 marca 2011 roku, to z punktu widzenia miasta nie byłby to koniec świata. Ale dla nas tak, bo umowa przewiduje 700 tys. zł kary za każdy dzień opóźnienia.

miłej nauki... :)

no i pozytywna rekomendacja ING na 5,5zł z 5,2zł (kupuj na kupuj)... Whistle
pulsbiznesu.pl

Versace napisał(a):

(...)Inspekcja sanitarna nic nie znalazła czego dowodem jest niski mandat 300 zł. Większy można dać wpadając do pierwszego lepszego sklepu.

wg mnie materiał kiepski, co potwierdza marność dziennikarzy tvp.
wysokość mandatu inspekcji nie świadczy o tym, że nic nie znaleźli, bo z tego co kiedyś usłyszałem to max jego poziomy to 500 zł!
ciekawy jestem czy wywalczą odszkodowanie od tvp...
mimo wszystko smród po nieprawidłowościach (bo to, że one były o oczywiste, bo po zamieszaniu doszło do sprzątania bałaganu, a przecież nie sprząta się czegoś czego nie ma) został, a jak wiadomo klienci, którzy się cenią bardzo szybko się obrażają (na wszystko, a szczególnie na jakość) i mogą już nie wrócić by wydawać swoje grube pieniądze w Almie...

w nawiązaniu do ostatniej afery jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał...

tvp.pl

2mek99 napisał(a):
[quote=tomasz79]

A może tak bez ironii? Mostostal to nie firma, która kopie rowy. Budowali mosty, metro, instalacje rafineryjne w Płocku, chemiczne w Puławach i sporo innych bardziej skomplikowanych obiektów.

Strona do której podałem link wyjaśnia jakie to "opóźnienia" wymyślili urzędnicy.

w moich wypowiedziach nie ma ironii. przedstawiany przez Ciebie profesjonalizm nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, bo są opóźnienia.
jeżeli miasto poprzez spółkę zarządzającą projektem opóźniało inwestycje i teren pod budowę był nie przygotowany już na samym początku, to zadam proste pytanie:
gdzie byli Ci profesjonaliści Mostostalu, którzy nie zgłaszali, żadnych zastrzeżeń i dbając o dobro akcjonariuszy nie informowali opinii o problemach?
dopiero kiedy pali im się grunt pod nogami, próbują się skarżyć jak dzieci w przedszkolu. to, że piszą "tajne" pisma do władz miasta świadczy tylko o tym, że próbują dojść do porozumienia, bo wiedzą, że w sądzie mogą mieć problemy. to miasto odkryło karty i poszło va banque zrywając umowę licząc się z tym, że może dojść do procesu.

półprofesjonalność firmy to nie tylko możliwość wybudowania obiektu w bliżej nieokreślonym czasie (opóźnienia w przypadku tej firmy w samym Wrocławiu są powszechnie znane - obwodnica Wrocławia), ale również terminowość, co w przypadku Mostostalu widocznie jest elementem nie do przeskoczenia...

nie posiadam akcji i staram się być obiektywny, bo widzę również po stronie miasta brak profesjonalizmu, ale w sytuacji w której próbuje się wybielać winy spółki muszę wyrazić swoją opinię.

z dnia na dzień wygląda to coraz gorzej...

gazeta.pl

2mek99 napisał(a):
tomasz79 napisał(a):

skoro mostostal to zawodowcy to pokaż ile stadionów wybudowali?

A ile stadionów wybudowali urzędnicy? :-)

Chodzi o doświadczenie w budownictwie a nie o stadion.

czyli jak mam doświadczenie przy kopaniu rowów to jestem super budowniczym? nie w tym rzecz...
chodzi o to, że łatwe do udowodnienia przed sądem jest to, że mostostal nie dawał sobie radę z terminowością (do czego sam się przyznawał) i mogło to wynikać z braku doświadczenia.
miasto nie musi mieć doświadczenia w budowaniu stadionów, wystarczy, że ma doświadczenie w realizacji projektów budowlanych i egzekwowaniu realizacji poszczególnych planów projektu.

to, że miasto też daje ciała to już inna kwestia...
tak w wolnym czasie do poczytania...
forum.gazeta.pl

2mek99 napisał(a):
johny_wroc napisał(a):
Mostostal jest firmą niewiarygodną, żadnej budowy nie ukończył w terminie. Niepotrzebnie się kopie z miastem skoro była możliwość załatwienia sprawy polubownie. Miasto ma atuty w ręku, nowego wykonawcę, nic na walce w sądzie nie traci. A firma przegrywając sprawę wylatuje z rynku zamówień publicznych na 3 lata. A będą to tłuste lata. Głupota zarządu i tyle.

Skoro tak twierdzisz to może jakiś przykład opóźnienia z wielkością kar jakie zapłacili za te opóźnienia?

Jeżeli opuszczenie placu budowy i zapłacenie bardzo dużej kary uważasz za polubowne załatwienie sprawy to gratuluję.

W takich sprawach nigdy nie udaje się zrzucić winy na jedną stronę. Zwłaszcza że po jednej stronie są zawodowcy (Mostostal) a po drugiej amatorzy (władze Wrocławia).
Proponuję poczytać oświadczenie Mostostalu
www.mostostal.waw.pl/uploads/i...
Okazuje się, że urzędnicy nie znają podstawowych zasad postępowania przed sądem.

Chciałbym się mylić ale ta sprawa podobnie jak Alpin Bau na A4 może się skończyć nieciekawie dla budżetu państwa (miasta) gdy będzie trzeba płacić ogromne kary.

skoro mostostal to zawodowcy to pokaż ile stadionów wybudowali?

skoro miasto jest winne opóźnieniom, to dlaczego spółka dbając o interesy akcjonariuszy nie informowała o nieprawidłowościach wcześniej? wniosek do sądu to woda na młyn dla rządzących wrocławiem, by kolejne dwie inwestycje pilnować i rozliczać mostostal co do minuty. nie wiem kto więcej na tym straci mostostal czy miasto, które ma już zastępcę na budowę stadionu...

Kasia Stefanska napisał(a):
tomasz79 napisał(a):
ładna reklama w dzisiejszych wiadomościach (tak od 19 minuty):

TVP.pl

No właśnie. Czy to oznacza, że idą na wojnę? Takie coś Almie może mocno zaszkodzić. Bo jak dziennikarze śledczy się wezmą za te markety i pokażą w kolejnych wiadomościach spleśniałe ryby, to ja tam więcej nie pójdę. I pewnie jakaś część klientów też zagłosuje nogami.

Jak dla mnie bardzo możliwy scenariusz to znaczący spadek obrotów w sklepach. Co myślicie?

Ech, znów będę musiała częściej jeździć do teściowej po domowe jedzonko...

wg mnie decyzja sądu o oddaleniu wniosku o wstrzymaniu reportażu, ma głębsze podstawy.
jest tam mowa o zastrzeżeniach sanepidu, a jeżeli ta instytucja dopatrzyła się czegoś złego to już musi być grubsza sprawa...
w wiadomościach nie powiedzieli co to za delikatesy, ale reportażowi i jego twórcom zrobiono niezłą reklamę i na pewno spora liczba ludzi obejrzy go w telewizji oraz w necie...

wygląda na to, że Mostostal idzie na wojnę z miastem Wrocław...
nie wróżę niczego dobrego po takich zagrywkach. w samym Wrocławiu mają dwie duże inwestycje, jak raz podpadną (a się mocno o to starają) to przy następnych inwestycjach będą rozliczani bez żadnych pobłażliwości.

gazeta.pl

Cytat:
Mostostal Warszawa próbował po cichu zablokować budowę stadionu na Euro 2012 po tym, jak miasto rozwiązało z nim umowę. - To wrogi gest ze strony tej nierzetelnej spółki - mówi prezydent Rafał Dutkiewicz i zapowiada pozew do sądu o odszkodowanie za opóźnienia.

Cytat:
- To niezwykle wrogi gest ze strony tej nierzetelnej spółki, na który zareagujemy pozwem o odszkodowanie. Jeśli wygramy, Mostostal przez trzy lata nie będzie mógł wykonywać zleceń publicznych. Ta sprawa może dla spółki skończyć się tragicznie.

ładna reklama w dzisiejszych wiadomościach (tak od 19 minuty):

TVP.pl

siekoo napisał(a):

z ciekawosci zerknalem na oferte mieszkan we Wrocku - 6.910zl/m2 na ulicy Pomorskiej (1km od rynku). i tu pojawia sie problem - kto kupi 70m2 mieszkanie za prawie pol miliona zlotych w miescie pieknym, ale nieprzejezdnym dla aut? a te przeciez te pol banki to nie koniec wydatkow...

z przejazdem przez miasto nie zawsze jest tak tragicznie, więc nie ma co przesadzać ;)
a jak już wybudują obwodnicę to wtedy na zakup mieszkania po ciekawej cenie będzie już za późno...

Wildthing napisał(a):
tomasz79 napisał(a):
tak do poczytania. bo chyba zrobiło się o tym głośno...

gazeta.pl

Cytat:
Sieć luksusowych delikatesów Alma chce, aby sąd zablokował emisję nieprzychylnego jej reportażu. Nie czekając na decyzję sądu TVP sama wstrzymała program. - Tak działa cenzura prewencyjna - ostrzega Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Naprawdę ktoś myśli że w innych marketach i delikatesach jest inaczej? Taki charakter biznesu, nawet małe prywatne sklepy kombinuja jak moga, tylko jedni dają się złapać inni nie. Albo jedni pracownicy są bardziej mściwi od innych. Anxious. Życie...

tylko, że inne delikatesy to nie spółki giełdowe, którym zależy na reputacji...
mimo wszystko ciekawy jestem jak ta sprawa się zakończy. jak będzie sądowy zakaz, to czy "przez przypadek" film nie wycieknie do internetu...

tak do poczytania. bo chyba zrobiło się o tym głośno...

gazeta.pl

Cytat:
Sieć luksusowych delikatesów Alma chce, aby sąd zablokował emisję nieprzychylnego jej reportażu. Nie czekając na decyzję sądu TVP sama wstrzymała program. - Tak działa cenzura prewencyjna - ostrzega Helsińska Fundacja Praw Człowieka

dzisiejszy dzień potwierdza, póki co ,realizację zysków...

portalspozywczy.pl

Cytat:
Prezes Almy Market: 2009 r. zakończyliśmy z około 40 mln zł straty, w tym roku wyjdziemy na plus.

nie wygląda to ładnie... blackeye

to może jest problem widziany z drugiej strony...

SkyscraperCity

Cytat:
Piszecie o rzeczach, o których nie macie pojęcia. Kilka faktów w odpowiedzi na powyższe posty obrażające Mostostal, bo czytając te bzdury nerwy mi puszczają
- umowa została zawarta i rozwiązana z Konsorcjum, wieszacie psy na Mostostalu, a on miał tylko ~33% wartości kontraktu, taki Avax miał np ~49%
- dwa miesiące opóźnienia powstały od kwietnia do czerwca, kiedy to wspaniałe biuro projektowe z Poznania MCD (niestety jeden z członków Konsorcjum) zwodziło wszystkich Konsorcjantów w sprawie procesu projektowania, a tymczasem projektowanie praktycznie stało w miejscu; po dwóch miesiącach, w skrócie mówiąc, MCD zostało wywalone na zbity pysk (a że im się to opłaciło to inna sprawa); projektowanie zostało powierzone komu innemu, niestety czas jaki musiał upłynąć, aż nowe biuro zacznie wypuszczać projekt wykonawczy spowodował kolejne tygodnie opóźnienia; Walasa i projektantów branżowych również to zadanie przerasta (delikatnie mówiąc)
- praca trwała praktycznie 24h/dobę, zwykle roboty ciesielsko-zbrojarskie trwały do późnych godzin wieczornych (20-22, czasem dłużej), betonowania zwykle zaczynały się w późnych godzinach popołudniowych i trwały praktycznie do rana (chcecie skan WZ z betoniarni na których jest godzina załadunku?) - pod warunkiem że były wydane zaakceptowane projekty, a z tym było gorzej; praca do 15 do kłamstwo, podobnie jak wiele innych informacji przekazywanych przez media
- wykonawcy tak naprawdę częściowo nadrabiali opóźnienia, które generowało projektowanie (niestety projektowanie jest częścią umowy, więc usprawiedliwienie marne, ale dlaczego Mostostal ma być za to obwiniany?), niestety dla ludzi z zewnątrz na kamerce widać tylko marny postęp prac, bo przecież nikt postronny nie ma wglądu w projektowanie; fakty są takie, że to nasze wspaniałe wrocławsko-poznańskie pracownie zawaliły
- inwestor dokładał do opóźnienia swoje trzy grosze, a raczej tygodnie - chyba żaden rysunek nie ujrzał akceptacji wcześniej niż po trzech tygodniach, samo przesyłanie dokumentacji z rąk do rąk (wymaganych kilka podpisów przed ostatecznym zaakceptowaniem) trwało ładnych kilka dni, oczywiście po tych trzech tygodniach często okazywało się, że projekt był odrzucany; podobno nawet był taki rozkaz z góry, że żaden rysunek nie może być puszczony wcześniej niż po trzech tygodniach
- projekt przetargowy wygląda jakby był zrobiony pod Maxa Boegla, można taki wniosek wysnuć, bo dokumentacja była również w języku niemieckim (a nie międzynarodowym angielskim), wpisane są do projektu niemieckie urządzenia i materiały, które nie mają jednoznacznych zamienników, albo np duża liczba prefabrykatów (co nie zawsze ma uzasadnienie), a przecież Max Boegl ma wytwórnię prefabrykatów bodajże w Dreźnie
- sprawa Specka - ten pan jest ściśle powiązany z Max Boeglem; miał, albo jeszcze ma, sprawy w sądzie za korupcję w swoim kraju, a u nas jest zatrudniany dziwnym trafem jako ekspert od stadionów, mam nadzieję, że CBA się tym zajmie
- ktoś pisał wcześniej, ze 20% prefabrykatów odjeżdżało - nie wiem czy to było faktycznie 20%, ale 99% tego co odjechało odesłali wykonawcy, a nie nadzór inwestorski, więc się tak nie zachwycajcie inwestorem jak to niby on dba o jakość
- spółka wrocław 2012 robiła Wam wodę z mózgu pisząc na swojej stronie jak to wszystko jest pięknie, a nagle na dzień przed nowym rokiem rozwiązuje umowę - nieudolność czy realizacja z góry przemyślanego planu? Umowa przewiduje inne możliwości przed rozwiązaniem umowy, po drodze jest jeszcze plan naprawczy (nawiasem mówiąc w trakcie realizacji i zaakceptowany przez spółkę wrocław 2012), albo wprowadzanie swoich podwykonawców, no ale przecież celem był Max Boegl jako GW
- efekt będziemy mieli taki, że prefabrykaty będą wozić z Niemiec, zamiast z Legnicy i z Siemianowic, wiele innych materiałów również będzie niemieckich, tak samo jak spora część kadry, Polacy natomiast znowu będą robić za Murzynów (bez obrazy i uprzedzeń), a w Polsce będzie niewiele firm mających doświadczenie w poważnych budowlach
- mam nadzieję, ze tym razem prezesi firm wchodzących w skład konsorcjum pokażą, że mają jaja (jak to ładnie pisaliście o Dutkiewiczu) i wywiozą sprzęt łącznie z żurawiami, drogami, betoniarnią (które to są własnością lub na zlecenie Konsorcjum), i częścią konstrukcji, za którą inwestor nie zapłacił, niech niemcy się troszkę napocą na początku, a i bez tego stadionu do połowy 2011 nie skończą, tylko że wtedy znajdzie się zapewne bardzo piękne tłumaczenie z obu stron
- jako ciekawostka - pierwsze stropy są już od kilkunastu dni gotowe, można robić słupy, ale projekty niezaakceptowane leżą u inwestora od ponad miesiąca (z wyjatkiem jednej z ośmiu sekcji)
- nie mówię, że Konsorcjum jest bez winy bo nie jest, ale rozwiązywanie umowy to przesada, mam nadzieję że sąd rozstrzygnie na korzyść wykonawców

mkk napisał(a):
tomasz79 napisał(a):
70 zł osiągnie na pewno po nowym roku...
wystarczy parę komunikatów, a do tego wyniki za 2009 rozpoczną wędrówkę we wspomnianym kierunku.
sama dywidenda jest sporą zachętą dla akcjonariuszy...thumbright

Hmmm... I fudamentalnie i technicznie nie jest to takie pewne. Mówię o krótszej, niż dłuższej perspektywie. Góral mówi, że raju w 2010 roku w branży nie będzie. Do tego od strony technicznej dotarliśmy do linii trendu spadkowego trwającego od 26 marca... Na razie bardziej prawdopodobny jest odwrót w okolice 6.10 (linia trendu wzrostowego) i dopiero wtedy z powrotem spacer ku niebiosom.

ja zbierałem na niższych poziomach (okolice 57-59zł) więc teraz sobie spokojnie czekam... Whistle

tak do poczytania w wolnym czasie...

bolg - Piotr Wrzosiński

grzegorzzalewski - blox

Versace napisał(a):
2mek99 napisał(a):

Bielany Wrocławskie to też trochę daleko od szosy.

Think Co do lokalizacji w Bielanach to widzę tu jeszcze jakiś sens. To w sumie główna nić łącząca Wrocław z południowymi "satelitami" miasta od kilku lat kojarzone z centrum handlu.

szkoda tylko, że tam ciągle pusto... szynki muszą zawijać w folię by się "nie wysuszyło".

Versace napisał(a):

Zastanawiałem się także kilkakrotnie nad sklepami Almy we Wrocławiu, a mianowicie nad ich lokalizacją przy EPI market. Na ile EPI "kradnie" potencjalnych klientów Almie to trudno oszacować...

EPI nie kradnie, tylko prędzej ALMA "przejęła" część klientów, których nie stać na jakość EPI. trzeba pamiętać, że w EPI pod względem jakości towarów i obsługi jest zdecydowanie lepiej.

Abner1984 napisał(a):
Też myślałem że wreszcie przebije 64...a tu powtórka z rozrywki.

Ciekawe..
"W gronie blue chipów spore obroty towarzyszą wymianie akcji Asseco Poland. W „Parkiecie” prezes Adam Góral mówi, że nie spodziewa się w 2010 r. ożywienia w sektorze informatycznym, a ci, którzy oczekują wzrostu rzędu kilkunastu procent mogą być rozczarowani. Kurs spółki traci jednak zaledwie 0,2 proc." (PB)
...ja miałem nadzieje ze kurs będzie zbliżał sie powoli ale regularnie do 70...

70 zł osiągnie na pewno po nowym roku...
wystarczy parę komunikatów, a do tego wyniki za 2009 rozpoczną wędrówkę we wspomnianym kierunku.
sama dywidenda jest sporą zachętą dla akcjonariuszy...thumbright

asbis.com

ASBIS wchodzi na rynek chiński...
widać ciągle poszerzają obszar swojej działalności.thumbright

Stoper napisał(a):
tomasz79 napisał(a):
Stoper napisał(a):
sprzedalalem rano.dziekiWhistle

widać, że ludzie nie wierzą w politykę firmy, bo od samego początku wywalają i kurs się systematycznie osuwa..., nie wierząc w to, że spółka może dalej się rozwijać i pozyskiwać kontrakty.
wygląda na to, że wg większości sprzedających akcjonariuszy to ostatni kontrakt.
jesli bym nie wierzyl to miesiac czasu bym na nien nie siedzial.glosno bylo ze bedzie wygrane .kupuj plotki sprzedaj faktyWhistle

racja, tylko wszystko zależy od tego co bierzesz za fakt... podpisanie umowy, zysk, czy cokolwiek innego...

Stoper napisał(a):
sprzedalalem rano.dziekiWhistle

widać, że ludzie nie wierzą w politykę firmy, bo od samego początku wywalają i kurs się systematycznie osuwa..., nie wierząc w to, że spółka może dalej się rozwijać i pozyskiwać kontrakty.
wygląda na to, że wg większości sprzedających akcjonariuszy to ostatni kontrakt.

Cytat:
Delikatesów jest przecież więcej. Think

to, że delikatesów jest więcej nie oznacza większego zysku. wiadomo, że nowo otwarte sklepy w początkowym okresie przynoszą straty..., a parę punktów generuje straty. wg mnie nic nie jest tak oczywiste jeżeli chodzi o wyniki w 4Q. Shame on you

Marcin71 napisał(a):
MartinS71 napisał(a):
POLAQUA częściowo przekieruje sie takze w stronę budownictwa branży energetycznej

Pojawiło sie dobre info jest również w wiadomościach o spółce na STOCKWATCH'u

www.parkiet.com/artykul/25,880...

takie info nie pomoże w lepszej wycenie spółki.
duże prawdopodobieństwo gorszych wyników za 4Q powoduje obsuwanie się kursu...
może w przyszłym roku przy zadowalającej marży w budowach dla energetyki polepszy się klimat wokół spółki.

JAG napisał(a):
Na Almie mieliśmy dół w okolicach 23 zeta. IV kwartał to najlepszy okres dla tego biznesu. Warto bliżej zainteresować się tym papierem.

to samo może dotyczyć BOMI...
choć dla mnie ALMA jest chyba ciekawsza...Whistle

Abner1984 napisał(a):
Według AT (MACD=0.7) pojawił się dziś sygnał do sprzedaży akcji...

Ja jednak cały czas wierze w potencjał społki(dobre wyniki Assecopol ostatnio) i licze na to że kurs powędruje niedługo w okolice 70.00pln.

Czy ktoś z Was trzyma ten walor w swoim portfolio i mógłby podzielić sie swoją opinią o nim?

spółka z mocnymi fundamentami wynagradzająca co roku swoich akcjonariuszy dywidendą.
na takim walorze nie spodziewałbym się jakiś drastycznych wahań kursu, no chyba, że przydarzy się jakaś katastrofa...
co do tego czy trzymać czy sprzedawać to musisz sobie sam zadać pytanie o swoją strategię inwestycyjną.
jak dla mnie to papier, który się kupuje (na dobrych poziomach) i spokojnie czeka na powolne, lecz regularne zyski... salute

ubrali w papier wielu naiwniaków, którzy wierzą jeszcze prezesowi... w "twarde" papiery Liar
szkoda gadać. ludzie się niczego nie uczą... Shame on you

internet99 napisał(a):
no i co z tego ze chcą/inwestują w hazard? dla inwestora ważne jest, że może to przynieść zyski. czy inwestowanie w hazard jest z moralnego punktu widzenia bardziej naganne niż produkcja np. alkoholu??? o co wogóle kaman??? IDM to biznes, który ma być opłacalny i działać zgodnie z obowiązującym prawem i tak jest. a jeżeli ktoś ma co do tego wątpliwości to niech złoży doniesienie do prokuratury a nie bije pianę na forum.

to czy i jak działają ma pokazać metody włodarzy tej spółki. to czy jest to zgodne z prawem - to się dopiero okaże, bo fakty dopiero wychodzą na jaw...
dobrze, że dziennikarze "biją pianę", bo pokazują moralnie naganny proceder i pokazują inwestorom, że włodarze spółki są zdolni do wszystkiego i może się tylko okazać kiedy i inwestorzy zostaną z ręką w nocniku...

cela22 napisał(a):
"(...)Zapewnia, że zarząd w uzasadnieniu zażalenia przesłał do sądu „twarde” dokumenty, z których wynika, że nie są to słowa rzucane na wiatr. – Liczymy, że jeszcze w tym roku sąd zmieni upadłość na układową – mówi."

ciekawe dlaczego tych "twardych" dokumentów nie pokazali na wcześniejszych rozprawach kiedy ważył się losy rodzaju upadłości...?

złożono zażalenie na decyzję sądu - za TVN CNBC

ATM S.A. w dzisiejszym Parkiecie

Cytat:
Tegoroczne wyniki ATM-u będą znacząco lepsze od tych z ubiegłego roku. Również kolejny rok, według przedstawicieli zarządu teleinformatycznej spółki, zapowiada się całkiem przyzwoicie.

Cytat:
Wiceprezes podtrzymuje deklarację, że spółka podzieli się zyskami z akcjonariuszami, jeśli będzie miała nadwyżki finansowe.

jak dla mnie spółka nie wyróżniająca się niczym szczególnym na tle rynku.
nie sądzę by oferta odniosła szczególny sukces...

krewa napisał(a):

mam pod bokiem dwa sklepy Almy - w Renomie i Arkadach Wrocławskich. Tuż obok znajduje się ikona sklepów delikatesowych - Epi. Różnicę w kategoriach produktów świeżych widoczne gołym okiem i są na niekorzyść Almy.

a ile jest sklepów EPI w Polsce?
EPI to chyba ewenement w skali całego kraju. wszystko świeże (owoce, ryby, pyszne sałatki itp.) i obsługa na najwyższym poziomie.
alma jest siecią i jest mnóstwo rzeczy, które trzeba poprawić... co nie zmienia faktu, że w arkadach coraz więcej ludzi robi tam zakupy. zupełnym przeciwieństwem jest alma w Renomie, gzie świecą pustki i często towar jest zawijany w folię by się nie "zwietrzał"...

ciekawie wygląda ALMA... Think

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 24 maja 2018 09:28:07
Liczba wpisów: 243
[0,07% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,701 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d