Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

nfs

nfs

Ostatnie 10 wpisów
Kilkukrotnie spotkałem się z tym problemem podczas próby przeglądania prospektów emisyjnych. Wielokrotnie pojawia się poniższa informacja:

Cytat:
"MATERIAŁY TE NIE SĄ PRZEZNACZONE DO UDOSTĘPNIENIA OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ NA TERYTORIUM STANÓW ZJEDNOCZONYCH, AUSTRALII, KANADY ORAZ JAPONII."

"Oferta publiczna akcji Spółki jest przeprowadzana wyłącznie ma podstawie Prospektu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej Prospekt nie może być traktowany jako propozycja lub oferta sprzedaży akcji Spółki, ani jako zamiar pozyskania ofert kupna akcji Spółki w jakiejkolwiek innej jurysdykcji w której podjęcie takich działań byłoby niezgodne z obowiązującymi regulacjami. Zamieszczone na tej stronie informacje i dokumenty nie są przeznaczone do publikacji lub dystrybucji poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Prospekt ani akcje nim objęte nie były przedmiotem rejestracji, zatwierdzenia lub notyfikacji w jakimkolwiek państwie poza Rzeczpospolitą Polską, w szczególności zgodnie z przepisami dyrektywy 2003/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 4 listopada 2003 r. w sprawie prospektu emisyjnego publikowanego w związku z publiczną ofertą lub dopuszczeniem do obrotu papierów wartościowych i zmieniającej dyrektywę 2001/34/WE lub przepisami prawa dotyczącymi oferowania papierów wartościowych obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.
Papiery wartościowe objęte Prospektem nie mogą być oferowane poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (w tym na terenie innych państw Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej) chyba, że w danym państwie taka oferta mogłaby zostać dokonana zgodnie z prawem, bez konieczności spełnienia jakichkolwiek dodatkowych wymogów prawnych. Ani Spółka, ani żaden inny podmiot działający w jej imieniu lub na jej rzecz nie podjął ani nie podejmie w przyszłości żadnych działań, które mogłyby zostać uznane za ofertę publiczną papierów wartościowych Spółki objętych Prospektem w jakimkolwiek państwie poza Rzeczpospolitą Polską."

Jako ze mieszkam poza granicami RP mam tu pytanie jak to z tym uczestnictwem w IPO jest. Czy obywatel RP z kontem w polskim banku może brać udział w ofercie? Z tego co tu jest napisane nie może nawet przeczytać prospektu? Po debiucie akcje sa w obiegu i można je kupować. Nie rozumie z czym to jest związane, dlaczego tak jest, a może dotyczy to jedynie obcokrajowców?

Vox nie znam odpowiedzi na to pytanie. Uważam jednak te zagrywki za niesprawiedliwe. Zdejmowanie z giełdy itp. Nie rozumie dlaczego nie wykupią akcji z giełdy. Jest tam przynajmniej 120tys szt po 3zl. Zrobili skup akcji na który nie łatwo odpowiedzieć. Osobiście nie mieszkam w Polsce i mimo ze chętnie oddam po 3zl nie mogę, nie mam takiej fizycznej możliwości tego załatwić.

Śledziłem kiedyś przejecie firmy SANYO przez Panasonic. Co zrobili: po stronie K w arkuszu ustawili wykup akcji po cenie ustalonej i po sprawie.

Pytania może bardziej techniczne.
Odpowiadając na wezwanie, pieniądze za akcje pojawiają się po zakończeniu wezwania czy w chwili sprzedaży?

Inna sprawa. Zakładając ze po tym wezwaniu EGB International osiągnie ponad 95% akcji, musi pojawić się kolejne wezwanie na resztę. Czy cena może być niższa jak z pierwszego wezwania?

EGB International S.à.r.l. 7 677 938 58,82%
Krzysztof Matela 1 864 000 14,28%
Jolanta Małgorzata Niewiarowska 269 000 2,06%

Według tej stronki:
http://stooq.com/q/h/?s=egb

fundusze maja łącznie 8.96%

Co daje w sumie 84.12%
Ten cały squeeze out jest od 95%. Chyba ze coś przeoczyłem.

Tylko ktoś oddaje akcje po 2,85 czyli poniżej ceny wezwania. Gdzieś tu jest jakiś haczyk czy coś. Teoretycznie nikt nie musi odpowiedzieć na wezwanie. Jednak po przekroczeniu jakiego progu % EGB International, wszyscy już będą musieli odpowiedzieć na kolejne wezwanie?

Dane finansowe z dnia 14.08 natomiast przynajmniej pozycje c/z i zysk netto bez zmian na stronie spółki.

Nie mogą jeszcze bardziej zmniejszać free float przez skup akcji z rynku gdyż to tym bardziej oddali wejście na główny parkiet. Potrzeba do tego chyba coś ponad 25% free float.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Powiedzonko się sprawdziło w tym przypadku. Dywidenda za 2011 rok nie wystarczy żeby stwierdzić ze firma jest dywidendowa bo ma za krotka historie wypłaty dywidendy. Szkoda ze przerwali ciągłość wypłat za 2012 rok.
Dodam tylko ze na stronie spółki jest wyraźnie napisane w celach strategicznych o systematycznej wypłacie dywidendy.

Sprawa dotyczy giełdy Nikkei ale czy tylko...
Od kilku dni spekuluje trochę na spółkach o niskim nominale 1 - 10 yen. Zdziwił mnie nagminnie proces wchodzenie na początek arkusza bez kolejki. Strasznie to denerwuje i nie rozumie jak to możliwe. Mimo iż rano bylem na początku arkusza na koniec dnia ciągle miałem cześć akcji mimo, iż obrót był znaczny.
Oszustwo w biały dzień czy to normalne w USA, JAP czy UK?

Vox. Według mnie za bardzo kombinują z dywidenda. Spokojnie ich stać na wypłatę przynajmniej 0,1zl dywidendy. Co to jest te 1,3mln jeśli i tak posiłkują się długiem po kilkadziesiąt milionów i tak będzie już zawsze. Myślę ze ogłoszenie regularnej i przejrzystej polityki dywidendowej może sprowadzić inwestorów na dłuższy termin. Tym bardziej przy tak niskich wycenach. Sadze ze robią błąd.
Pytanie tylko czy chcą poprawić płynność i zainteresować inwestorów. Czasami odnoszę wrażenie ze nie.

Zadaje sobie pytanie ale nie znam odpowiedzi czy słabość tej spółki wynika z jakiś niewidocznych na pierwszy rzut oka, negatywnych aspektów (przysłowiowe trupy w szafie), nieodpowiedzialnego zarządu itp. Czy może jest ona porostu ofiarą, niewolnikiem New Connect, giełdy gdzie większość poważanych instytucji nie inwestuje? Wskaźniki mówią kup a rynek nie reaguje.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 4 października 2014 05:58:40
Liczba wpisów: 125
[0,04% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,426 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d