pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

nfs

nfs

Ostatnie 10 wpisów
Wybaczcie ale przycisk edytuj nie działał mi na ipad.
Chciałem doprecyzować. Jeżeli opłaty za fundusz są już w cenie jednostki to jak to pogodzić z tym że a ta jest notowana na giełdzie. Dodatkowo przecież ETF podąża za ceną złota. Zakładając teoretycznie, że ktoś kupił i trzymał 50 lat. Po tym czasie cena złota była taka sama jak w dniu zakupu. Czy wycena jego jednostek będzie o 25% niższa. 0,5%x50 lat?

Mam pytanie o SPDR® Gold Shares. Ewentualne inne podobne. Ten ETF ma opłaty 0,5% rocznie. W jaki sposób te opłaty będą pobierane jeśli jednostki ETF kupowane są normalnie na rynku jak każde akcje?

Kilkukrotnie spotkałem się z tym problemem podczas próby przeglądania prospektów emisyjnych. Wielokrotnie pojawia się poniższa informacja:

Cytat:
"MATERIAŁY TE NIE SĄ PRZEZNACZONE DO UDOSTĘPNIENIA OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ NA TERYTORIUM STANÓW ZJEDNOCZONYCH, AUSTRALII, KANADY ORAZ JAPONII."

"Oferta publiczna akcji Spółki jest przeprowadzana wyłącznie ma podstawie Prospektu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej Prospekt nie może być traktowany jako propozycja lub oferta sprzedaży akcji Spółki, ani jako zamiar pozyskania ofert kupna akcji Spółki w jakiejkolwiek innej jurysdykcji w której podjęcie takich działań byłoby niezgodne z obowiązującymi regulacjami. Zamieszczone na tej stronie informacje i dokumenty nie są przeznaczone do publikacji lub dystrybucji poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Prospekt ani akcje nim objęte nie były przedmiotem rejestracji, zatwierdzenia lub notyfikacji w jakimkolwiek państwie poza Rzeczpospolitą Polską, w szczególności zgodnie z przepisami dyrektywy 2003/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 4 listopada 2003 r. w sprawie prospektu emisyjnego publikowanego w związku z publiczną ofertą lub dopuszczeniem do obrotu papierów wartościowych i zmieniającej dyrektywę 2001/34/WE lub przepisami prawa dotyczącymi oferowania papierów wartościowych obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.
Papiery wartościowe objęte Prospektem nie mogą być oferowane poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (w tym na terenie innych państw Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej) chyba, że w danym państwie taka oferta mogłaby zostać dokonana zgodnie z prawem, bez konieczności spełnienia jakichkolwiek dodatkowych wymogów prawnych. Ani Spółka, ani żaden inny podmiot działający w jej imieniu lub na jej rzecz nie podjął ani nie podejmie w przyszłości żadnych działań, które mogłyby zostać uznane za ofertę publiczną papierów wartościowych Spółki objętych Prospektem w jakimkolwiek państwie poza Rzeczpospolitą Polską."

Jako ze mieszkam poza granicami RP mam tu pytanie jak to z tym uczestnictwem w IPO jest. Czy obywatel RP z kontem w polskim banku może brać udział w ofercie? Z tego co tu jest napisane nie może nawet przeczytać prospektu? Po debiucie akcje sa w obiegu i można je kupować. Nie rozumie z czym to jest związane, dlaczego tak jest, a może dotyczy to jedynie obcokrajowców?

Vox nie znam odpowiedzi na to pytanie. Uważam jednak te zagrywki za niesprawiedliwe. Zdejmowanie z giełdy itp. Nie rozumie dlaczego nie wykupią akcji z giełdy. Jest tam przynajmniej 120tys szt po 3zl. Zrobili skup akcji na który nie łatwo odpowiedzieć. Osobiście nie mieszkam w Polsce i mimo ze chętnie oddam po 3zl nie mogę, nie mam takiej fizycznej możliwości tego załatwić.

Śledziłem kiedyś przejecie firmy SANYO przez Panasonic. Co zrobili: po stronie K w arkuszu ustawili wykup akcji po cenie ustalonej i po sprawie.

Pytania może bardziej techniczne.
Odpowiadając na wezwanie, pieniądze za akcje pojawiają się po zakończeniu wezwania czy w chwili sprzedaży?

Inna sprawa. Zakładając ze po tym wezwaniu EGB International osiągnie ponad 95% akcji, musi pojawić się kolejne wezwanie na resztę. Czy cena może być niższa jak z pierwszego wezwania?

EGB International S.à.r.l. 7 677 938 58,82%
Krzysztof Matela 1 864 000 14,28%
Jolanta Małgorzata Niewiarowska 269 000 2,06%

Według tej stronki:
http://stooq.com/q/h/?s=egb

fundusze maja łącznie 8.96%

Co daje w sumie 84.12%
Ten cały squeeze out jest od 95%. Chyba ze coś przeoczyłem.

Tylko ktoś oddaje akcje po 2,85 czyli poniżej ceny wezwania. Gdzieś tu jest jakiś haczyk czy coś. Teoretycznie nikt nie musi odpowiedzieć na wezwanie. Jednak po przekroczeniu jakiego progu % EGB International, wszyscy już będą musieli odpowiedzieć na kolejne wezwanie?

Dane finansowe z dnia 14.08 natomiast przynajmniej pozycje c/z i zysk netto bez zmian na stronie spółki.

Nie mogą jeszcze bardziej zmniejszać free float przez skup akcji z rynku gdyż to tym bardziej oddali wejście na główny parkiet. Potrzeba do tego chyba coś ponad 25% free float.
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Powiedzonko się sprawdziło w tym przypadku. Dywidenda za 2011 rok nie wystarczy żeby stwierdzić ze firma jest dywidendowa bo ma za krotka historie wypłaty dywidendy. Szkoda ze przerwali ciągłość wypłat za 2012 rok.
Dodam tylko ze na stronie spółki jest wyraźnie napisane w celach strategicznych o systematycznej wypłacie dywidendy.

Sprawa dotyczy giełdy Nikkei ale czy tylko...
Od kilku dni spekuluje trochę na spółkach o niskim nominale 1 - 10 yen. Zdziwił mnie nagminnie proces wchodzenie na początek arkusza bez kolejki. Strasznie to denerwuje i nie rozumie jak to możliwe. Mimo iż rano bylem na początku arkusza na koniec dnia ciągle miałem cześć akcji mimo, iż obrót był znaczny.
Oszustwo w biały dzień czy to normalne w USA, JAP czy UK?

Vox. Według mnie za bardzo kombinują z dywidenda. Spokojnie ich stać na wypłatę przynajmniej 0,1zl dywidendy. Co to jest te 1,3mln jeśli i tak posiłkują się długiem po kilkadziesiąt milionów i tak będzie już zawsze. Myślę ze ogłoszenie regularnej i przejrzystej polityki dywidendowej może sprowadzić inwestorów na dłuższy termin. Tym bardziej przy tak niskich wycenach. Sadze ze robią błąd.
Pytanie tylko czy chcą poprawić płynność i zainteresować inwestorów. Czasami odnoszę wrażenie ze nie.

Zadaje sobie pytanie ale nie znam odpowiedzi czy słabość tej spółki wynika z jakiś niewidocznych na pierwszy rzut oka, negatywnych aspektów (przysłowiowe trupy w szafie), nieodpowiedzialnego zarządu itp. Czy może jest ona porostu ofiarą, niewolnikiem New Connect, giełdy gdzie większość poważanych instytucji nie inwestuje? Wskaźniki mówią kup a rynek nie reaguje.

W Japonii od 1 stycznia 2014 roku rośnie podatek od zysków kapitałowych. Z 10,147% do 20,3%. Ostatnie szaleńcze wzrosty dadzą potężne zyski za 2013 rok. Sadze ze przed końcem roku będzie realizacja zysków żeby załapać się na niższy podatek. Swoja droga niezła podwyżka o 100%.

Na rynku azjatyckim jest sporo takich funduszy. W USA są fundusze REIT.

REIT
www.bloomberg.com/quote/093120...:JP

Fundusz akcyjny rynki wschodzace:
www.bloomberg.com/quote/423110...:JP

Fundusz akcyjny Azja i Oceania
www.bloomberg.com/quote/093110...:JP

Od pewnego czasu inwestuje w fundusze dywidendowe. Nie mieszkam już od jakiegoś czasu w Polsce, wiec nie wiem czy są tam dostępne. Jak dla mnie to najlepsza forma inwestycji. Dywidendy wypłacane co miesiąc. Stopy dywidendy sięgają często 15% - 20% rocznie. Opłaty raczej wysokie. 3,15% za kupno/zbycie jednostki. Ciekawe czy ktoś z forum inwestuje w podobne instrumenty?
Z ciekawostek. Dywidenda jest standardowo opodatkowana. Jednak w przypadku jak kurs jednostki w funduszu spadł poniżej ceny zakupu, od dywidendy nie jest pobierany podatek i wypłacana jest w całości na konto. Szczerze nie wiem jak to działa może ktoś o tym słyszał.

Vox Ty ciągle tutaj. No chyba ze ponownie. Myślałem, ze tylko ja czekam na dobre czasy.
Wzrost przychodów niesamowity, ale w parze nie idzie z zyskiem netto. To mnie zastanawia. Ile jeszcze muszą wzrosnąć przychody, żeby poprawić wyniki. Wszystko ciężko idzie w tej spółce. Z zewnątrz wygląda OK, ale coś się ślimaczy. Gdyby to był start up to co innego, a tu już 17 lat na rynku.

Czy w rozwoju portalu bierzecie pod uwagę analizy spółek zagranicznych, notowanych na innych giełdach? Domyślam sie ze nie mozna sledzic wszystkich giełd i akcji bo to troche szaleństwo ale jakas analiza na zamowienie. Nie wiem ile jest użytkowników którzy inwestują poza GPW. Gdyby bylo ich wiecej czy jest taka możliwość?

kliknij, aby powiększyć
[/URL]

Nikkei

Czy da się to jeszcze uratować? Jakas negacja tej negacji, czy coś.. Pray

Dzisiaj cały dzień nie mam notowań ciągłych. Na górnej belce wyskakuje informacja "autentykacja nieprawidlowa". Czy ktoś ma ten sam błąd? Ostatnio mBank mnie nie lubi d'oh!

Chyba potwierdza się teza. Wzrosty = cisza. Spadki = buzia się otwiera. Watek na forum stracił na popularności (sceptyków). Jak to mówią pieniądze lubią cisze. Czytam watek od dawna. Chce podziękować forumowym bykom, gdyż robią sporo dobrej roboty analizując, licząc, przewidując.

A jednak awaria systemu. Informatycy pracują nad problemem eh.....

Kilka minut temu dałem zlecenie kupna akcji. W bieżących zleceniach operacja widnieje jako przyjęta jednak zlecenie się nie wykonuje mimo iż powinno gdyż cena rynkowa pokrywa się ze zleceniem.

Czy WZA bedzie można oglądać na żywo w internecie jak to bylo rok temu?

@Funkytown
Nie.
1. Zrezygnowali z Nigerii gdyż nie zostali operatorem i to jest główny powód.
2. Niełacalnosc rozwodnienia akcji wynika tylko z braku statusu operatora. Dodrukujesz akcji i nie masz fizycznego wpływu na to co sie tam dzieje.

Ciekawe dziś te dwa pakiety. W przeszłości podobne sytuacje zwiastowały sprzedaż akcji przez głównych udziałowców( zwiazanay z wcześniejszym ich wykupem przed debiutem na NC).Nic czekamy na ewentualne info na ESPI. Obym się mylił bo ten proces już chyba dawno się zakończył.

Nie sadzicie ze ostatnie decyzje o EGB Finance i Neruchomosci sa troche nie fair. Wyplynelo ze spolki 250 tys i ponad 2 miliony w wierzytelnosciach do jakis pobocznych firm. Co prawda w ramach grupy EGB ale mimo wszystko na gieldzie jest EGB Investments a nie Nieruchomosci czy Finance. Byc moze jestem przewrazliwiony na punkcie naszej szulerni GPW. Do tego czasu EGB uwazalem za nr 1 jesli chodzi o transparentnosc.

Wyniki za II kwartał spółka tłumaczy:
Cytat:
Sytuacja ta była spowodowana kilkoma podstawowymi czynnikami:

• Dodatkowymi kosztami poniesionymi przez Spółkę w związku z prowadzonymi działaniami
sprzedażowymi, rozbudową działu handlowego, działaniami promocyjnymi, a także w związku z
rozpoczętymi inwestycjami.
• Kosztami prac związanych z uruchamianiem i testowaniem nowych produktów w zakresie programów
multipartnerskich, których sprzedaż Spółka rozpoczęła w listopadzie 2011r.;
• Wzrostem kosztów działalności związanych z funkcjonowaniem w formie spółki akcyjnej w porównaniu z
analogicznym okresem roku 2010/2011.
• Niższą rentownością sprzedaży spowodowaną zmianą struktury benefitów jakie otrzymują uczestnicy
prowadzonych przez Spółkę programów lojalnościowych w segmencie B2B. Sytuacja spowodowana
jest pochodną nowelizacji ustawy o VAT z kwietnia 2010, w związku z którą klienci Spółki zdecydowanie
częściej decydują się na zaoferowanie w ramach programów i promocji lojalnościowych benefitów w
postaci gotówki lub bonów towarowych.
• Zjawiskiem sezonowości charakterystycznej dla spółek z branży reklamowej związaną z okresem
wakacyjnym.

Jak widać komentarz niemal kopiowany z poprzedniego kwartału. Zysków brak. Firma przed wejściem na giełdę wiedziała jak przynosić zyski, po zastrzyku gotówki z emisji wychodzi na zero. Przychody rosną ale koszty tez i błędne kolo się zamyka.

Przeglądałem dokument informacyjny i nie widzę tam nigdzie prognoz na poszczególne lata. Jeśli mogę prosić, Vox, na której stronie to jest? Szukam również informacji jaka maja rentowność na takich pakietach wierzytelności. Czy to są zarobki rzędu 1-5% czy może 10%?

Dla mniej doświadczonych co oznaczają przychody zastrzeżone? Czy uwzględniane są w raportach okresowych?

W raporcie 26/2011
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

można przeczytać:
Cytat:
....Zgodnie z UKP, KI przejmuje udział KOV w Skryptach Dłużnych zgodnie z UW. UW i UKP stanowią, że Skrypty Dłużne będą zarejestrowane na firmę KI do czasu, gdy KOV spłaci kwoty płatne z tytułu UKP. Skrypty Dłużne są oprocentowane według stopy odsetek równej 15% w stosunku rocznym, przy czym odsetki są płatne w każdą rocznicę ich emisji. Zgodnie z UKP środki wypłacone przez KI z tytułu udziału KOV w Skryptach Dłużnych są oprocentowane według stopy odsetek równej 10% w stosunku rocznym, przy czym odsetki naliczane są codziennie.
Tytułem zabezpieczenia KOV będzie posiadał swoje udziały w Neconde w zarządzie powierniczym na rzecz KI do czasu, gdy – i w stopniu, w jakim – będzie mógł spłacić swoje zobowiązanie wobec KI wynikające z finansowania pomostowego. Jeśli KOV nie zwróci tych środków do 31 października 2011 r., KOV przeniesie swoje udziały w Neconde na KI.....

Według tego raportu KOV od dziś posiada udziały w Neconde, a w razie braku spłaty pożyczki udziały przechodzą na KI. Ja to tak rozumie. Pytanie czy ten stan rzeczy jest ciągle aktualny?

Tu coś o operatorze:

www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Cytat:
Pozostałe 55 proc. udziałów w koncesji OML 42 należy obecnie do Nigerian National Petroleum Company (NNPC). NNPC poinformowała, że przekaże swoje udziały spółce Nigerian Petroleum Development Company, która będzie operatorem bloku.

konris napisał(a):

Ale mam jeszcze inne pytanie:
jaki był sens wydzielania Rabatu z GK Bomi, co ostatnio nastąpiło i do tego tuz przed zapowiadanym (kolejny raz!) rzekomym IPO rabatu na NC, skoro to własnie rabat pracuje na zyski grupy Bomi?

Cytat:
"Planujemy wprowadzić Rabat Service na NewConnect w grudniu, przed świętami. W chwili obecnej domykamy procesy formalne związane z dopuszczeniem akcji do obrotu. Przeprowadziliśmy emisję o wartości kilkunastu mln zł, co daje wycenę tej spółki na poziomie około 275 mln zł" - powiedział prezes.

Powtórzył, że Bomi nie zamierza sprzedawać akcji swojej spółki zależnej.

"Nie ma planów redukcji zaangażowania w Rabat Service. Wprowadzając spółkę na NewConnect chcemy pokazać rzeczywistą wartość spółki. To też rodzaj obrony przed wrogim przejęciem, bo pokazuje, że cała grupa jest warta 120-130 mln zł, a jedno z jej aktywów jest wyceniane na ponad 270 mln zł. To oznacza, że wartość grupy jest wyższa" - powiedział Romanowski.

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

Nie wiem dokładnie co masz na myśli przez wydzielenie, ale wywiad mówi ze Rabat pozostaje pod kontrolą BOMI.

Na SW nie ma oficjalnie, aktywnej osoby, reprezentującej spółkę. Moze po prostu zadać to pytanie w akcji inwestor. Czyżby spłacili 300 mln długo od momentu pojawienia się raportu za 3Q ?blackeye

Cytat:
I kw. 2011 = -2,43 mln USD (wobec -4,13 mln USD straty rok wcześniej)
II kw. 2011 = -3,83 mln USD (wobec -7,59 mln USD straty rok wcześniej)
III kw. 2011 = -1,07 mln USD (wobec -4,34 mln USD straty rok wcześniej)

Na infostrefie wygląda to trochę inaczej.

1USA = 3,1zl
2011rok strata netto:
Q1 -5.405.000zl = -1,741,000 USA
Q2(narastająco) -14.492.000zl(-4.674.000 USA) czyli Q2 to -9.087.000zl = -2.931.000 USA
Q3(narastająco) -21.774.000zl (-7.023.000 USA) czyli Q3 to -7.282.000zl = -2.349.000 USA

W raporcie 38/2011 szacowany net back to 5,8 USD za Mcf.Nie wiem czy ceny się zmieniły

Jest pozytywne info ale czegoś nie rozumie.
W raporcie 38/2011 jest napisane (Pogrubienia moje):
Cytat:
Udane podłączenie odwiertu M-19 do urządzeń produkcyjnych zwiększyło łączną produkcję z czterech koncesji produkcyjnych KUB-Gasu na Ukrainie o blisko 70%, średnio do 10 MMcf/d (7 MMcf/d przypadające na 70 proc. efektywny udział KOV).

W dzisiejszym:
Cytat:
Wraz z ukończeniem i podłączeniem odwiertu O-9, łączna produkcja KUB-Gasu wynosi obecnie ponad 12 MMcf/d (8,4 MMcf/d netto dla KOV). Oznacza to wzrost o 150% w stosunku do okresu, w którym KOV realizował transakcję nabycia udziałów w KUB-Gasie (w czerwcu 2010 r.) oraz 100% wzrost wobec odnotowanej w drugim kwartale 2011 roku średniej produkcji.

10 MMcf/d --> 12 MMcf/d
7 MMcf/d ---> 8,4 MMcf/d

Patrząc na te liczby raczej nie można powiedzieć ze to wzrost o 100%...

Czy na McBookAir bądź McBookPro uruchomię notowania ciągle w Javie z mBanku?

Funkytown ma tu racje. Przychód z Ukrainy nie można brać pod uwagę przy wydawaniu kasy, gdyż liczy się zysk netto z działalności KUB-GAS. Jeśli dobrze patrze, na stronie 18 sprawozdania finansowego jest tabelka gdzie widnieje zysk netto z Ukrainy po 6 miesiącach $1,128,000.Juz kiedyś pytałem na forum jak wygląda sprawa z dywidenda dla KOV. Czy te środki można sobie wypłacać z KUB GAS? Przyjmując ze następne miesiące będą lepsze to jest optymistycznie 2,5 - 3mln dolarów w kasie KUB GAS na koniec roku zysku netto. (?)

Dlaczego na SW w tabelce KOV informacje ogólne widnieje zysk netto 74mln zl c/z 6.9 itd?

fidelio77 napisał(a):
Kanoniers napisał(a):
A jak Usiaki zrobia psikusa i dzis znow skoncza na zielono Dancing .

Wczoraj byli na zielono i dziś nie ma co zbierac. Rozumiem, że marzy Ci się powtórka ;-)?

Moze właśnie o to chodzi. Zacznie rosnąc wtedy jak już wszyscy będą myśleli ze nie ma szans na wzrosty a dzisiejszy dzień ma wszystkich do tego przekonać. Eh jak to fajnie sobie pomarzyć. Whistle

@piotrch
Piszesz ze wrażenia na rożnych platformach są inne. Na czym to polega? Czym różni się granie na PC i MAC a nawet tablet (tu tylko tym ze grasz palcem)?
Tak samo gra na iPhone i iPad? W iPad masz większy ekran. Czy to ma być to odmienne wrażenie z gry płynące z większego LCD. Jeśli gra na PC i MAC nie rożni się planszami, misjami, fabula, jak można mówić o innej grze? Według mnie z tymi 12 grami to trochę przesadzili.

Czy iPad2 obsługuje darmowe rozmowy Skype jak to ma miejsce w PC? Chodzi mi o połączenie iPad2 Skype ----> PC Skype w trybie 3G z wideo-rozmowa.

@Scarry
Podpisuje sie pod tym co skomentował mila. Z mojej stromy dodam tylko mala uwagę. Krytykujesz KNP za to ze jego założyciel ma wadę wymowy i nie umie przełykać śliny. Czy naprawdę to ważne jak opakowany jest `towar` na polkach czy może to co ze sobą niesie. Ja glosując na KNP oddaje głos na idee które niesie a czy wprowadza je JKM czy ktoś inny to już nie ma znaczenia.

@Gutek84
Zgadzam się z Toba w 100% jednak polityka rządzi się swoimi prawami dodając do tego socjalizm ciężko wprowadzić zmiany. Jest potężna grupa ludzi żyjąca z naszych podatków. Wez samych urzędników + ich rodziny to około 2 miliona osób którzy nie dopuszcza do tego żeby ich córusie, wnuczki, tatusie stracili prace głosując na KNP. Obrazując to sytuacja w której ktoś go opluwa a on mówi ze deszcz pada. To expose dobitnie to pokazuje. Masz czarno na białym kłamstwa i przekręty ale odpowiedz jest ....`nie nie to nic widocznie tak musi być`.
Byc może będzie tak jak powiedział Rybinski w programie Młodzież kontra ze ludzie się w końcu obudza jak już się wszystko zawali. Jak już skończą się pieniądze, przywileje i posady.

Edit:
@bldn
Sorry to porównanie z deszczem tak wyszło pisaliśmy w tym samym momencie. salute

@Bosman
Od ponad 20 lat na scenie politycznej jak sam mówiłeś są ci sami politycy. Jedynie zmieniają partie jak rękawiczki i co 4 lata wymieniają się rządami. Nie wiem ile jeszcze można dawać im kolejnych szans. No chyba ze według Ciebie wszystko jest w kraju tak jak być powinno to można glosować. Osobiście nie oddam na nich głosu a zagłosuje na KNP. Chce zmiany a obecni posłowie ich nie wprowadza a jak pokazali wcześniej ich obietnice to zwykle kłamstwa. Chociażby deklaracje zniesienia podatku belki czy jednomandatowe okręgi wyborcze. Popieram wyplewienie socjalizmu z kraju a to nie daje mi większego wyboru. KNP

PS. Dajesz jeszcze jedna szanse PO. Na jakie reformy i obietnice będziesz czekać? Jeśli możesz wymień kilka.

pop napisał(a):
Kurczę,jak można unieważnić oddany głos...?d'oh!
Kliknąłem na partię Kongres Nowej Prawicy,myśląc,że otworzą się jakieś informacje o tym czymś,bo jest mi nieznane,a tu komunikat : "dziękujemy za oddany głos"...
Na pewno nie mam zamiaru na coś takiego glosować, poza tym niewiadomo,czy inni też przez przypadek nie postąpili jak ja...d'oh! ................

Z tak infantylnym wytłumaczeniem dość dużego poparcia dla tej partii spotykam się pierwszy raz.Eh?

Zastanawia mnie czy istnieje gdzieś możliwość składania zleceń kupna z limitem aktywacji ale skierowanym na inny instrument np WIG czy S&P?
Dla przykładu. Kurs akcji xyz wynosi 10zl. Ustawiam zlecenie kupna akcji PKC jeśli kurs jakiegoś indexu wzrośnie do x poziomu.

Nie ma ideału ale przy demokracji jest pewne ze politycy będą myśleli tylko o sobie i o przyszłych wyborach. Nie ma innej możliwości bo inaczej przegrają kolejne.
Poza tym demokracja prowadzi do socjalizmu (którego nie popieram) o czym mówił już Karol Marks. Trzeba ludowi obiecać to i owo. Tylko ze głupi lud nie rozumie ze żeby im coś dać to trzeba jeszcze więcej zabrać.
Przy monarchii jest przynajmniej szansa ze król będzie dobry. Jeśli nie... no cóż 1 oszołoma łatwiej odsunąć od władzy niż kilkaset pijawek.

142

Ostatni post WD mówi o tym ze gdyby nie miał lockupa skorzystałby z prawa sprzedażny akcji jak to robiła ulica. Film mówi o gościu co sprzedał akcje za tanio i skoczył z mostu z tego powodu (mimo sporego zysku).To dwie przeciwstawne przesłania.

Wydaje mi się ze jesteśmy w kluczowym momencie dla inwestora. Od 2007 roku zyski netto znacząco rosły rok do roku (prospekt emisyjny strona 73). W 2010/2011 zysk prawdopodobnie będzie tylko trochę lepszy. Ta dynamika gdzieś zanikła. Spolka jest 3 miesiące na giełdzie i pozyskane fundusze z emisji zainwestowała w nowe programy. Pytanie czy te pieniądze pracowały już na raport za IV kwartał? Jeśli tak to coś tu nie działa jak powinno. Jeśli nie, oczekiwania od kolejnego kwartału muszą być już o wiele większe.
Kwestia czy im uwierzyć czy nie....

W dzisiejszych czasach świat stoi do góry nogami i w firmach rządzą pracownicy a nie właściciele. Dla mnie naturalna rzeczą jest sytuacja jak się komuś nie podoba to niech zmieni prace. Niestety dzisiejsze prawo wspiera związki zawodowe i właściciele się ich boja.

Czytam wpis rabbita i mam takie spostrzeżenie. Każdy ma inny sposób inwestowania. Jedni preferują spore wzrosty inni godziwe dywidendy. Ciekawe do jakiej grupy będzie można zaliczyć KOV za 2 - 3 lata. Osobiście preferuje godziwe dywidendy ale nie jestem pewien czy spółka poszukiwawcza takowe dywidendy będzie wypłacać. Firma zawsze będzie poszukiwać, wiercić nowe dziury wiec będzie potrzebować kapitału na rozwój.

Tu się pojawia ta najwaleczniejsza sprawa ile jest tak naprawdę tego zysku. Jak na razie cieszymy się z powiększających przychodów z kwartału na kwartał ale przychody to jeszcze nie zysk i nie wiemy tych pieniędzy po odliczeniu wszystkich kosztów i podatków pozostaje dla KOV.

Wybaczcie jeśli zaniżam tym pytaniem poziom forum ale zastanawia mnie pewna sprawa.
W jaki sposób KOV pobiera swój zysk z KUB-GAS? Jak wiadomo KOV kupił 70% akcji KUB-GAS wiec są to nadal 2 oddzielne spółki z oddzielnymi kasami, zarządami itd. Czy jest to w formie corocznej dywidendy? Tu nasuwa mi się koleje pytanie jaki jest ten zysk? W raporcie za I kwartał widzimy dane przychodach ale brak chyba informacji o zysku netto.

Zgadza się. Jest jedno ale..... od tamtego czasu firma wyemitowała ponad 100 milionów nowych akcji. Sytuacja nie możne być adekwatna do tej 2009 roku.

Pisałem już o tym wcześniej. Bedzie emisja w Londynie. Zagraniczne fundusze wycofują akcje z KOV-GPW będą obejmować akcje w Londynie. Zapłacą taniej tam ponieważ cena emisji nie możne odbiegać od rynkowej a rynek poprzez ta nadpodaż wycenia akcje już o 15 gr taniej jak przed ostatnimi informacjami. To dal nich czysty zysk pomijam już aspekt braku ryzyka z wahań GBP/PLN.

Dla tych co nie wiedza tu PDF z WZA
media.kulczykoilventures.com/s...

Ja mam jeszcze takie przemyślenia aczkolwiek nie wiem czy trafne.
Zakładamy, ze nowa emisja prawdopodobnie odbędzie się na giełdzie Londyńskiej. Zakładamy również ze kapitał z UK jest silnie aktywny na naszej giełdzie. Również na naszym walorze. Czy korzystnym posunięciem instytucji z Londynu będzie przesiadka z KOV-GPW na KOV-LON.Tam inwestycja nie będzie już obarczona ryzykiem kursowym i obrót panierami o wiele tańszy. Czy taka operacja nie zbiła by kursu ponownie na poziomy 1,6 - 1,7. Jeśli cena emisyjna będzie zbliżona do giełdowej spadek ceny jest dla nich korzystny.
Po co się bawić w KOV GPW jak się go ma pod nosem....

Wywiad z dnia 4 maja 2011r.

Czy nie jest to taka sytuacja ze KOV odpowiada tu za sprawy techniczne i jest tu jakby tylko podwykonawca. Te złoża nalezą do KI. Kto to finansuje ten jest właścicielem i przyszłe zyski z wydobycia idą do tego podmiotu, który w to zainwestował.Chyba nie sadzicie ze my jako posiadacze KOV dostaliśmy prezent od KI w postaci części złoża. Będziemy musieli za to jakoś zapłacić. hm.....
Szczerze powiedziawszy nie rozumie tej sytuacji.

41,75

Botami nikt nie rządzi. Nie od dziś wiadomo ze na zachodzie większość transakcji realizowana jest przez automaty. Nie twierdze ze u nas jest to, aż tak zaawansowane ale pojawienie się automatów na spółce możne być związane z wejściem do mWig40 albo zainteresowaniem jakiegoś większego gracza. Wystarczy spojrzeć na zlecenia. Dzis było już przynajmniej kilka takich transakcji, ze paczka sprzedawana to 31,6% wartości zlecenia kupna.Przypadek?

Tydzień, dwa tygodnie temu padały pytania o Norweskie złoża i Pan J. Korczak odpowiadał konkretnie ze KOV nie zmierza w tamtym kierunku. Jak pojawiły się pierwsze pytania o Nigerię to był już tylko `no comments`.Niby nic nam nie mówi, ale jednak `no comments` tu ma swój przekaz, ze coś jednak jest na rzeczy.
Takie jest moje odczucie.

Jeden z warunków przejścia:
Cytat:
kapitalizacja spółki (rozumiana jako iloczyn liczby wszystkich akcji emitenta
i prognozowanej ceny rynkowej) powinna wynosić co najmniej równowartość w złotych 15.000.000 EUR (z wyjątkiem emitentów, których akcje co najmniej jednej emisji były przez okres co najmniej 6 miesięcy przedmiotem obrotu na innym ryku regulowanym lub na NewConnect, których kapitalizacja może wynosić 12.000.000 EUR)

Zastanawiam się co jest podstawa do wyliczenia kapitalizacji 12 mln EUR. Czy jest to kurs zamknięcia z ostatniej sesji, bądź średnia z jakiegoś przedziału czasowego np 3 miesięcy?

Pewnie to:
Plany strategiczne EGB Investments S.A. na 2011 rok
www.newconnect.pl/index.php?pa...

W tym roku na GPW...

Nie broniąc FE, bo akcji nie mam i nie mam zamiaru tego nawet dotykać, ale nasz Mis Uszatek jest znany w Japonii. W 2008 roku był tu puszczany w kinach. Obecnie sprzedawane są DVD. To nie jest do końca tak ze mis spada raptem z nieba i ma zwojować chociaż promil rynku.
http://www.oyasumi-kumachan.com/

Czegoś nie rozumie albo mi umknęło. Co z lock up'em na akcje Prezesa i Wiceprezesa?

Jest jak pisze Vox. Jak tylko popyt dobrał się do "batona" ten został wycofany. :)

Zastanawiam się kto o zdrowych zmysłach i mając na celu sprzedaż akcji, wystawia po stronie S tak duże pakiety na dodatek bez zleceń ukrytych (zakładam ze NC ma ta opcje dostępną) na spółce o tak malej płynności. Dodatkowo pojawił się bohater 1 akcji, który zbija nią kurs niżej. Ewidentnie, ktoś sobie pogrywa.

Pomyślałem nad dodatkowym sortowaniem komunikatów i informacji ze spółek. Na chwile obecna mamy: Najnowsze | Dziś | Wczoraj | Wszystkie . Moze dodać "spółki obserwowane". Wyświetlały by się tylko komunikaty z tych firm które mamy w obserwowanych na SW.
Cos podobnego pisał Kolega robertus tutaj:

www.stockwatch.pl/forum/defaul...

Dzieciństwo i okres szkoły był to czas gier. ATARI, AMIGA, PSX, PS2. Moze się mylę i oszalałem, ale wydaje mi się, ze zamieniłem tamte gry na aplet Javy w eMaklerze. Wybrałem opcje Hobby.

Mam pytanie odnośnie debiutów. Czytałem ostatnio kilka prospektów ale już na etapie zdobywania informacji o firmie natrafiałem na przeszkody. Strony internetowe "atakują" mnie takie oto informacje:
".....W związku z powyższym, o ile nie ma zastosowania zwolnienie na podstawie obowiązujących przepisów o obrocie papierami wartościowymi, papiery wartościowe Spółki nie mogą być oferowane, zbywane, odsprzedawane, wydawane ani dystrybuowane, pośrednio ani bezpośrednio, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Japonii lub Republice Południowej Afryki ani w innej jurysdykcji, gdyby stanowiłoby to naruszenie obowiązujących przepisów prawa lub wymagało rejestracji w danej jurysdykcji."

Tak się składa ze przebywam aktualnie w jednym z tych krajów. Jestem obywatelem Polski, mam meldunek w Polsce itd. Czy w takiej sytuacji jest możliwość podpisania umowy z autoryzowanym doradca i czy ewentualnie nie będą mię za to ścigać?d'oh!

Masa, widzę ze kupowaliśmy Bomi po tej samej cenie. Ja brałem po 10,61zl wiec grosz drożnej. Czy dokopywałeś już te akcje aby obniżyć średnia? Osobiście zdecydowałem uśrednić w dol do 8,7zl i naprawdę czuje się teraz znacznie lepiej Whistle

Rzeczywiście było takie zlecenie PKC. Pytam ogólnie. Wczoraj sprzedano 640tys akcji. To chyba nie drobni akcjonariusze zrobili takie obroty? DT? hm...
Podobnie jak część z nas tez mam nieszczęsne akcje i liczę na to ze możne ktoś z zarządu czy RN czy fundusz dokupi akcje. Taka wiadomość potwierdziła by wiarygodność przyszłorocznych prognoz jak i wizerunkowi zarządu.
Oczywiście informacja zmniejszenia zaangażowania jest również ważną. Oto powody mojego pytania.

Ile czasu od transakcji maja głowni akcjonariusze aby powiadomić rynek o zmniejszeniu zaangażowania w spółce, ewentualnie o zwiększeniu?

Nie znam się na raportach ale wynik slaby. Pozycja "Uslugi obce" znacznie wzrosła. Czy to ma związek z wejściem na NC?
Ciekawa sprawa na razie w 2010r maja 1 mln zysku netto a szacuja ze będą mieli 2,8mln zysku netto. Pozostaje 1 kwartał. To będzie musiał być mega rekordowy kwartał. dontknow

Ciekawa reakcja na to info z Quercus TFI - spadek kursu. Czy nie powinna wywołać odwrotnej reakcji?
Inna sprawa nie ma tej informacji w EBI ani na gpwinfostrefa. Dlaczego?

nfs: 45,25

Myślę ze Vox jest na tyle znany na forum i jednocześnie doświadczonym inwestorem iż taka deklaracja kupna akcji mogla być sygnałem dla początkujących aby spróbować kupić. To moglo pomoc we wzrostach Angel Ciekawe tylko czy Vox o tym wiedział i to podstępnie wykorzystał
(joke oczywiście).
No dobrze. Patrząc na wykres sytuacja wydaje się analogiczna jak przy sprawozdaniu 16.08.2010. Kurs spadał kilka sesji przed sprawozdaniem wybił się w gore. Byla informacja o zmianie terminu przekazania raportu okresowego i po wynikach dalej w dol. Wszystko niemal kopia z sierpnia.

Mam pytanie. Jak i gdzie sprawdzić po jakiej średniej cenie są zaangażowani główni akcjonariusze w mostostalu?

Ten błąd nie jest ważny ale czasami możne mylić. Zawsze jak jest informacja o Amplilco OFE zazwyczaj o zwiększeniu bądź zmniejszeniu zaangażowania w akcjach pojawia się ona w firmie Ampli. Jednak Amplilco OFE nie ma tej firmy w portfelu. Domyślam się ze związane jest to z podobna nazwa i automat przypina ta wiadomość właśnie do Ampli.

http://www.finviz.com dziś widzę pierwszy raz i jak dla mnie strona miażdży. Szkoda ze tylko rynek amerykański. Jednak jak będziemy lepsi to nic tylko uzbroić się w cierpliwość. :D

Widzę ze po obrocie 73mln szt handel niemal zamarł. Coś jak by się nasycili, albo odpoczynek tylko.
PS. Dziękuję za 14 dniowy kod.

6.10

Pieniądze w mBanku już są na koncie. Jednak widzę pewna anomalię. Posiadam 934 akcje po cenie 0,7zl a ubyło 4801zl. Ładnie oszukali Think

Czy znacie stronę z akcjami japońskimi?

Sprzedane po 351zl +12,3%

Cena emisyjna 1,89zl na akcje czyli jednak mniej jak poprzednio było mówione. Co teraz o tym sądzicie?

Czy to nie jest młotek na wykresie? Dzisiejsza świeczka. Pokaźny młot. Zmiana trendu?

Mam pytanie może bardziej od strony technicznej. Kiedy PDA "łączą się" z normalnymi akcjami? Co się dzieje jeśli cena zamknięcia PDA i akcji będzie różna? 0,03<>0,02

Czy znana jest wysokość dywidendy na akcję? O ile dobrze myślę takowa będzie jeszcze wypłacana w tym roku. To może byś dodatkowym argumentem dla kupna akcji.

Edit:
Ciekawostka. Nie mieszkam w Polsce i prospektu emisyjnego nie mogę przeczytać.

"Dostęp do informacji zawartych w tej części niniejszej strony internetowej podlega ograniczeniom wynikającym z postanowień przepisów o papierach wartościowych kraju Twojego zamieszkania. Informacje tu zawarte nie są zatem dostępne dla osób znajdujących się w Twoim kraju zamieszkania."

Posiadamy listę najbliższe raporty spółek. Pomyślałem że lista najbliższe dywidendy z ich wysokością według mnie jest dobrym pomysłem.

Odnośnie PKC i New Connect. Czy są już tam dostępne takie zlecenia? Jeśli nie to w jaki sposób szybko sprzedać tam akcje. Przykładowa sytuacja:
Chemy sprzedać 100 akcji.

K
szt cena
20 2.88
30 2.85
60 2.80

Chciałbym zapisać się na te akcje. Posiadam PP ale nie wiem jak to technicznie zrobić. Posiadam eMaklera ale w zakładce oferta publiczna nic nie ma. Trochę się zgubiłem. Wiem że powstał wzór formularza zapisu na akcję www.newconnect.pl/index.php?pa... ale można to chyba jakoś załatwić bardziej na miarę XXIw bezpośrednio w eMaklerze? Proszę o pomoc.

Przycisk edytuj nie działa to musiałem dopisać post.

PS. Czy jak proporcja jest 2:3 to nie powinno to być 45000akcji. Za Każde 2PP przysługują 3 akcje? 2PP - 3akcje
30000PP - x

www.newconnect.pl/?page=get_eb...
Oto publikacja terminów.
Dziękuję za wyjaśnienie.

Jeśli mogę to proszę o wyjaśnienie zagadnienia związanego z PP tych akcji. Dziś na rachunku pojawiło mi się powiedzmy 30000 Veno PP o wartości 0,01zl Czy to oznacza że od 2 lutego mogę się zapisać na 30000 akcji nowej emisji po 2 gr każda?

Ja mam pytanie od strony technicznej. Siedziałem dziś przed notowaniami i obserwowałem jak znajomy kupował akcje. Dla przykładu było 500 akcji do kupna po 20gr. Znajomy dal zlecenie kupna 1000 akcji. Po czym zlecenie zostało zrealizowane natychmiast, a po stronie S siedziało ciągle 600 akcji. Widziałem wszystko na żywo. Jak to możliwe ze zlecenie zostało zrealizowane jak po stronie S było mniej akcji niż po stronie K? Taka sytuacja miała miejsce kilka razy.
Dodam ze wszystko działo się na NC. Spolka ma mała płynność.
Znajomy powiedział ze ktoś sprzedaje z ukrycia. Jednak to wytłumaczenie wydaje mi się dziwne. Jak z ukrycia. O co tu chodzi?

Dziś na giełdzie euforia a gdzie w tym wszystkim jest polski złoty. Do tej pory jak nasza GPW rosła to złoty sie umacniał do popularnych walut. GBP, EUR, YEN, USD. To było widać, wyrażnie. Dziś jedynie USD osłabiony do naszej waluty. Inne systematycznie rosły przez cały dzień. Dlaczego tak się dzieje?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 2 grudnia 2020 23:37:18
Liczba wpisów: 127
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,074 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło