pixelg
Mój portfel inwestycyjny "Masa" - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Mój portfel inwestycyjny "Masa"

Masa
5
Wpisów: 825
Wysłane: 28 stycznia 2018 18:43:39
Na piątkowej sesji zadziałał mi stop loss na SEKO.
Akcje sprzedały mi się w cenie 10,50 zł. Z inwestycji osiągnąłem zysk +11.49%.
Również i DINOPL troszku się podciągnęło tak że wirtualna strata nie jest już tak rażąca.
Cytat:
Business and business every day :)

Masa
5
Wysłane: 29 stycznia 2018 16:41:58
Na dzisiejszej sesji za uwolnioną gotówkę ze sprzedaży SEKO kupiłem akcje GETBACK.
Myślę że spółka ta również da osiągnąć dobrą stopę zwrotu :)

Czy próbował z was ktoś zainstalować aplikację NOL3 na telefon ?
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 2 lutego 2018 20:03:15
Czas na krótkie podsumowanie stycznia.
W minionym miesiącu zainwestowałem w trzy spółki. SEKO, DINOPL, GETBACK.
Akcje SEKO miałem trzymać dłużej ale niestety "wywaliło" mi je na stop losie. Za uwolnioną gotówkę nabyłem akcje GETBACK. Nie było to chyba patrząc na wykres spółki dobre posuniecie a przynajmniej trzeba było czekać aż zakończą się spadki. No i cóż...niby człowiek tyle lat na giełdzie a jednak głupi :)
Na razie kurs "broni" się przed spadkiem poniżej 18zł a z jakim skutkiem zobaczymy. W razie zejścia poniżej tej ceny będę musiał niestety rozstać się ze spółką a szkoda by było bo widzę w niej potencjał do coraz lepszych wyników.
Generalnie po miesiącu inwestycji sytuacja wygląda następująco:

DINOPL (49,40%) =+4,98%
GETBACK (49,67) =-5,10%

GOTÓWKA = 0,93%

Zysk/strata = +5,12%

Bardzo cieszy mnie DINOPL bo był moment że miałem stratę -8,5% na spółce a dałem sobie stopa na poziomie -10%. Na szczęście kurs tak nisko nie zszedł a teraz "w nagrodę" jestem na plusie :)
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 6 lutego 2018 07:28:54
Na wczorajszej sesji "wywaliło" mi GETBACK. Inwestycja zakończona niestety stratą. Papier do obserwacji. Ze względu na niskie RSI i dość dotkliwe spadki oraz ustalaniu nowych minimum myślę że dzisiaj kurs trochę odbije ale mogę się mylić. Niemniej jednak trzeba poczekać aż sytuacja rynkowa się ustabilizuje bo na razie nastroje inwestorów są mizerne.
Sprzedałem wczoraj również akcje DINOPL te z małym zyskiem jednakże suma sumarum z obu inwestycji wyszedł minus który "zjadł" mi część wypracowanego zysku w styczniu.
Obecnie zysk/strata od początku roku wynosi: +1,81%.
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 6 lutego 2018 11:50:29
Pisałem powyżej że muszę poczekać aż sytuacja się ustabilizuje. Niestety ciężko u mnie z tym postanowieniem gdy widzę takie spadki i promocję na kupno. Wiem że może być jeszcze taniej bo przecież niejedno na rynku przeżyłem ale siedzieć z boku tak bez żadnego zaangażowania to chyba nie dla mnie :)
Odkupiłem SEKO i ponownie wróciłem do GETBACK.
Obserwuję DINOPL.
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 8 lutego 2018 17:50:56
Dziwna sesja dzisiaj była jeżeli chodzi o moje spółki. Na SEKO całkowita stagnacja. Spokój i cisza...za to na GETBACK najpierw "podejście pod górkę" a potem "jazda w dół".
Pozbyłem się akcji w momencie gdy cena osiągnęła równowartość z cena z wczorajszego kupna.
Strata minimalna bo praktycznie prowizje ale i tak jestem zły że nie zrobiłem tego wcześniej bo mogłem wyjść na plusie z tej przygody z GETBACK a tak suma sumarum odnotowałem stratę.

Chciałbym być jak Benjamin Graham który powiedział iż jeśli chcesz mieć spółkę, jesteś jej pewien i jesteś inwestorem to chociażby nie wiadomo co się działo z kursem nie pozbywaj się tej spółki.
No cóż...może się tego nauczę ale póki co nie wychodzi mi to :)
Cytat:

Kakarotto
15
Wpisów: 1 013
Wysłane: 8 lutego 2018 19:07:18
Graham żył w czasach kiedy pieniądz był bliżej swojej wartości niż teraz i jego zasady wg mnie słabiej przystają do tego co się dzieje. Zwłaszcza na polskiej giełdzie.

Wojetek
80
Wpisów: 5 032
Wysłane: 8 lutego 2018 19:08:26
Cytat:
Chciałbym być jak Benjamin Graham który powiedział iż jeśli chcesz mieć spółkę, jesteś jej pewien i jesteś inwestorem to chociażby nie wiadomo co się działo z kursem nie pozbywaj się tej spółki.
No cóż...może się tego nauczę ale póki co nie wychodzi mi to :)

To się tyczy raczej insiderów. Jako drobny akcjonariusz przywiązywanie się do jakiejkolwiek spółki uważam za prostą drogę do sporych strat. To jest biznes i sentymenty trzeba odłożyć na bok, nawet mimo tego że na czymś wcześniej się udało świetnie zarobić, albo jesteśmy przekonani że wiemy lepiej i jesteśmy mądrzejsi od rynku. Przy ogromnej asymetrii informacji na rynku te grahamowe twierdzenia są zwyczajnie chybione. Wystarczy tylko przypomnieć sobie historie Ekoexportu czy Uboatline...
Edytowany: 8 lutego 2018 19:10

Masa
5
Wysłane: 9 lutego 2018 19:29:44
Po głębszym zastanowieniu się myślę że masz Wojetek rację.
Na dzisiejszej sesji kupiłem akcje PGE.
Cytat:

bava
0
Wpisów: 62
Wysłane: 9 lutego 2018 20:44:24
Dlaczego kupujesz akcje w trendach spadkowych, przy ostatnich zawirowaniach takie spółki jak ostatnio kupowałeś - w trendach spadkowych PGE czy GETBACK mocno oberwały, z drugiej strony spółki w trendach wzrostowych jak PCC ROKITA czy DOM Development, lub Pozbud zakończyły ten trudny tydzień wynikiem od -1 do +2,5 . Czy nie lepiej kupować spółki w trendach wzrostowych o mocnej sile relatywnej.
Moje spółki

ATD, BFT,WWL,BTM

Masa
5
Wysłane: 10 lutego 2018 12:04:21
Witam :)
Odpowiadając na Twoje pytanie muszę zaznaczyć że kupowałem spółki nie tylko w trendzie spadkowym ponieważ SEKO od września zeszłego roku ładnie rośnie co zresztą poparte jest wynikami tej spółki. Podobnie sytuacja ma się na spółce DINOPL która to w zasadzie od debiutu na GPW rośnie i którą to również posiadałem w protfelu.
Dlaczego wspominam o tych spółkach ?
Mianowicie dlatego żeby nakreślić mniej więcej moją strategię. Kupuję spółki mocne fundamentalnie z perspektywami do rozwoju ale również i takie które według mnie w najbliższej przyszłości pokażą swoją siłę. Do takich spółek według mnie nalezą właśnie PGE i GETBACK.
Jeżeli chodzi o tą pierwszą oprócz przejęć które pozwolą na zwiększenie mocy a co za tym idzie na poprawę wyników dochodzi jeszcze aspekt polityczny gdzie premier Morawiecki "planuje" stworzenie dwóch silnych grup energetycznych a jak sytuacja pokazuje obecny rząd raczej dopina swego w swoich postanowieniach niezależnie od tego czy są to decyzje dobre czy złe. Co do GETBAC-ku uważam że kurs który mamy obecnie bardzo zaniża wartość spółki ale obserwuję ją cały czas i mimo iż miałem dwa podejścia spróbuję po raz kolejny ale tym razem poczekam aż spadki wyhamują.
Moja strategia zakłada ponadprzeciętne zyski :) Oczywiście żeby tego dokonać muszę inwestować inaczej niż "większość" ponieważ tylko taki rodzaj inwestycji pozwoli na osiągnięcie zamierzonego celu. Oczywiście cała moja strategia może okazać się totalnym fiaskiem ale to już czas pokaże czy się myliłem czy nie.
Niemniej jednak jednym z jej elementów jest wejście w spółkę zanim zrobi to "większość" inwestorów i dlatego jak słusznie zauważyłeś inwestuję między innymi w spółki które na ten moment są w trendzie spadkowym.
Reasumując w moim portfelu można znaleźć spółki zarówno w trendzie wzrostowym jak i na ten moment spadkowym z perspektywą do zmiany trendu.

Cytat:

elpremiero
0
Wpisów: 9
Wysłane: 10 lutego 2018 14:39:36
Masa mógłbyś szczegółowiej opisać co Cie skłania do inwestycji w Dino szczególnie w kontekście obecnej wyceny i zmian w prawie?
Jak również PGE i ich fuzji? Ewentualna fuzja ma dać po prostu wyższą zdolność do budowy pierwszej EJ, a tak ceny regulowane, popyt stabilny, wysokie nakłady inwestycyjne w przyszłości no i najwazniejsze brak dywidendy.

Masa
5
Wysłane: 11 lutego 2018 19:42:42
Moim zdaniem DINOPL to bardzo zdrowy biznes. Spółka rozrasta się w szybkim tempie powstają nowe sklepy i to w większości na ziemiach wykupionych przez spółkę a więc odchodzą koszty związane z opłatą za grunt a skoro zwiększa się ilość sklepów to jest jednoznaczne ze zwiększeniem zysków r/r. Myślę że ciągły wzrost kursu nie jest przypadkowy inwestorzy widzą w DINO perspektywiczną spółkę. Mało tego nie tylko dzięki zwiększeniu ilości sklepów widoczna jest poprawa ale i w dotychczasowych już prowadzonych obroty wzrosły o kilka do kilkunastu procent w zależności od lokalizacji. Generalnie spółka warta zainteresowania. Oczywiście dotychczasowe wyniki nie gwarantują identycznych w przyszłości. Tego możemy się jedynie spodziewać aczkolwiek nic nie sugeruje na to aby miało być inaczej.
Jeżeli chodzi o PGE to moje zainteresowanie tą spółką ma ścisły związek z moją obraną strategią. Wszystko to co napisałeś w skrócie jest prawdą. Nie chciałbym na razie zdradzać szczegółów dlaczego wybrałem tą spółkę ale jeśli moje przypuszczenia i obrana strategia się sprawdzi postaram się wtedy bardziej szczegółowo ją opisać.
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 21 lutego 2018 10:52:58
Na dzisiejszej sesji stałem się "szczęśliwym" posiadaczem akcji Herkulesa. Zawsze chciałem mieć te akcje bo jakoś "lubię" tą firmę. Zakupiłem niewielki pakiecik ot tak żeby je mieć.
Swego czasu jak leżałem w szpitalu na jednej sali z pewnym lekarzem opowiedział mi że kupił akcje Herkulesa (wtedy chyba jeszcze Żurawi) po 12zł za prawie 100tyś. Gdy mi to opowiadał akcje były po 90gr czy może 1zł już tego nie pamiętam. Wiem że doradzałem mu wtedy że skoro już je ma to niech je trzyma bo szkoda się ich pozbywać z taką stratą. Od tamtej pory śledzę te akcje bardziej z ciekawości mając w myślach tego człowieka. Ciekawy jestem czy on nadal je trzyma. Jeśli tak to są już warte 3 razy więcej niż w tamtym czasie :)
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 7 marca 2018 20:34:59
Na dzisiejszej sesji pozbyłem się akcji PGE (słabe zachowanie kursu).
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 11 marca 2018 16:52:54
Na piątkowej sesji zakupiłem akcje KBJ.
Chciałem kupić więcej akcji ale zrobiłem szkolny błąd i zamiast złożyć zlecenie bezterminowe złożyłem zwykłe na jedną sesję i kupiłem tylko 38szt akcji.
No cóż...zdarza się i tak :)
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 13 marca 2018 17:29:18
Po niecałym miesiącu pozbyłem się akcji Herkulesa. Stwierdziłem jednak że na bok trzeba odstawić sentymenty a posiadać akcje dla samego posiadania nie ma sensu lepiej "zamienić je" na inne stąd moja decyzja.
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 19 marca 2018 15:00:31
Na dzisiejszej sesji dokonałem zakupu akcji PLAYWAY.
Mam nadzieję że inwestycja będzie udana :)
Cytat:

Wojetek
80
Wpisów: 5 032
Wysłane: 19 marca 2018 17:57:18
Strasznie wysoko wziąłeś PLW, technicznie już przy 93-94 był kolejny sygnał kupna. Ale długoterminowo może być dobrze (o ile szeroki rynek się nie zawali ;)), bo plany mają bardzo ciekawe a pod to gra rynek.

Masa
5
Wysłane: 20 marca 2018 09:36:57
No inwestycja planowo ma być długoterminowa ale już nieraz rynek skorygował moje plany więc zobaczymy co się będzie na papierze działo.
Natomiast dzisiaj napłynęła miła informacja odnośnie innej mojej spółki. Mianowicie zarząd SEKO rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 45gr na akcję :)
Cytat:

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32