pixelg
BLOOBER - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

BLOOBER [BLO]

AKTUALNY KURS: 149,00 zł (+0,81%) 04-06-2020 09:02
Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wpisów: 446
Wysłane: 28 czerwca 2011 10:40:14 przy kursie: 21,70 zł
Hehe ja kupilem w appstore paper wars z ciekawosci , chcialem zobaczyc najgorsza gre w historii no do mnie ta promocja nie przemawia ale rekordy popularnosci na swiecie z gier mobilnych bije Angry Birds gdzie strzelasz kurczakami z procy.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 560
Wysłane: 28 czerwca 2011 11:05:19 przy kursie: 21,70 zł
pop napisał(a):
Pytanie do fachowców od 11Bit:
Jak oceniacie Paper Wars,bo ja mówąc szczerze jestem mocno negatywnie zaskoczony , jak porównałem do Snipera-to 2 bieguny...Ale to moja subiektywna opinia,nie mam akcji,nie zamierzam ani kupować,więc piszę szczerze o samej grze,ale nie jestem fachowcem w tej dziedzinie...salute

Nie byłoby to ani uprzejme, ani obiektywne, oceniać konkurencyjny produkt.
Oceniają gracze i dziennikarze.
Tutaj musi się jeszcze kilka zebrać, żeby wyszła jakaś średnia ocena
www.metacritic.com/game/ios/pa...

Mnie najbardziej cieszy, że w Polsce zaczęło się przetwarzać zdolności programistyczne i graficzne na biznes. Gry powstawały prawie od zawsze, pamiętam najstarsze początki, a potem zmagania twórców, żeby jakkolwiek zaistnieć na Zachodzie. Wreszcie się udało przebić, i to nie jednej firmie lecz kilku. Branża jest jednak nadal bardzo trudna.

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 28 czerwca 2011 11:13:00 przy kursie: 21,70 zł
Cytat:

Jak najbardziej się zgadzam,może nie uściśliłem zbytnio pytania,więc to moja wina,że tak zostałem zrozumiany,ale "pytanie do fachowców" kierowałem do inwestorów , którzy już inwestowali w np.w 11Bit Studio,jak też ewentualnie w inne spółki growe i mogą porównać te gry do Paper Wars,która -wg mojej opini- wygląda na mocno przestarzałą...

regisek
Wpisów: 182
Wysłane: 28 czerwca 2011 11:51:39 przy kursie: 21,70 zł
Amphibious napisał(a):
Hehe ja kupilem w appstore paper wars z ciekawosci , chcialem zobaczyc najgorsza gre w historii no do mnie ta promocja nie przemawia ale rekordy popularnosci na swiecie z gier mobilnych bije Angry Birds gdzie strzelasz kurczakami z procy.

I słusznie, że bije rekordy. Grałeś? Ta gra ma niesamowitą grywalność i bardzo wysoki poziom dopracowania. I jest przystępna dla każdego w każdym wieku.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 28 czerwca 2011 12:04:48 przy kursie: 21,70 zł
Angry Birds? zartujesz? pewnie ze ma zainstalowane u siebie w telefonie :) gram gram, naprawde poprawia humor :)

topfacet
Wpisów: 2 524
Wysłane: 28 czerwca 2011 12:19:08 przy kursie: 21,70 zł
Angry Birds uwielbiam, wcale sie nie dziwie ze odnioslo taki sukces. Wciagajaca gra bardzo.

Co do Bloobera- te ich gry sa takie mocno przecietne, wycenili sie bardzo wysoko, a teraz rynek dokonuje korekty tej wyceny.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 28 czerwca 2011 15:06:28 przy kursie: 21,70 zł
pop napisał(a):
Cytat:

Jak najbardziej się zgadzam,może nie uściśliłem zbytnio pytania,więc to moja wina,że tak zostałem zrozumiany,ale "pytanie do fachowców" kierowałem do inwestorów , którzy już inwestowali w np.w 11Bit Studio,jak też ewentualnie w inne spółki growe i mogą porównać te gry do Paper Wars,która -wg mojej opini- wygląda na mocno przestarzałą...

Tutaj masz po części odpowiedz na swoje pytanie, chociaż ja podzielam twoją opinię na temat gry

,,Grupa Bloober Team podbija światowy rynek gier. Paper Wars Cannon Fodder iFun4all, Spółki zależnej Bloober Team, wzbudza zainteresowanie wśród wydawców na całym świecie. - Jeden z największych chińskich funduszy typu VC wybrał naszą grę wśród wielu innych tytułów dostępnych na App Storze i będzie promował wersję na platformę Android na rynku chińskim. Obecnie jesteśmy na etapie negocjowania warunków umowy. – mówi Piotr Babieno Prezes Zarządu Bloober Team – Współpraca z partnerem z Chin to nowy rozdział w działalności Grupy Bloober Team, otwierający zupełnie nowe rynki na nasze produkty. – dodaje Piotr Babieno.
Zainteresowanie produktami Grupy zauważalne jest również w innych regionach świata. Spółka iFun4all, obok City Interactive i CD Projekt, wzięła udział w targach E3 Expo w Los Angeles. – Nasze stoisko było poświęcone grze Paper Wars Cannon Fodder w, planowanej do wprowadzenia w III kwartale br. na rynek, wersji na konsolę Nintendo Wii – mówi Piotr Babieno – Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem naszego tytułu wśród osób odwiedzających targi, a zainteresowanie grą potęgowane było nieszablonową dekoracją, polegającą na ustawieniu przy stanowiskach z grą toalet, co było spójne z wcześniejszymi działaniami reklamowymi, kreującymi tytuł jako najgorszą grę. Liczymy, że wyjazd ten zaowocuje nowymi umowami dystrybucyjnymi w ciągu najbliższych miesięcy – dodaje Piotr Babieno.
Media amerykańskie również doceniły grę – Paper Wars Cannon Fodder została wybrana jako jedna z najciekawszych 12 aplikacji na systemy Androida i iOS firmy Apple wśród wszystkich prezentowanych na targach aplikacji – mówi Piotr Babieno. ,,

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 30 czerwca 2011 12:42:54 przy kursie: 23,00 zł
Jest raport za 2010 jak kogoś interesuje, ale to już historia, 10 sierpnia ciekawiej bo raport za II Q 2011 trzy dni temu prezes mówił że jeszcze nie mają wyników sprzedaży z Appstore USA, w Polskim Appstore mieli drugie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się aplikacji płatnych. Ale prowizja z 0,79 Euro to chyba groszowe sprawy.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 1 lipca 2011 10:31:46 przy kursie: 22,99 zł
są plany wprowadzenia Bloober na rynek główny

"W tej chwili kapitalizacja spółki Bloober Team, która zadebiutowała w czerwcu na NewConnect wynosi około 30 mln zł. Chcemy, aby ta spółka zadebiutowała na rynku głównym do połowy 2012, ale to zależy od wyników sprzedażowych" - powiedział prezes ,, ( Satus )

link
Edytowany: 1 lipca 2011 12:11

generation
Wpisów: 128
Wysłane: 1 lipca 2011 21:42:47 przy kursie: 22,99 zł
Żeby przejść na główny parkiet potrzebna jest kapitalizacja minimum 15mln Euro. Zrobili sporo gier, szukają dla siebie miejsce na rynku i chyba im to wychodzi ponieważ już nieźle zaczęli z 2 grami za granicą. Skoro warci są obecnie 30mln oznacza to że mają apetyt na kolejne 100% wzrostu do połowy 2012. 100% w jeden rok...hmmm brzmi ciekawiehello1

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 4 lipca 2011 11:27:36 przy kursie: 22,00 zł
Na pewno znawcy tematu wiedzą to doskonale ale ja czytając różne artykóły nie mogę się nadziwić jakie możliwości mają w chwili obecnej producenci gier. Np. tak krytykowana przez nas wycinankowa gierka Paper Wars (jakby nie było w rankingu prestiżowego magazynu pspminis.com, jako pierwsza w historii, otrzymała ocenę 10/10 ) oferowana jest poprzez sieć na PSP, Playstation 3, Iphone i Ipada i w sumie w każdej chwili ma do niej dostęp ok 300 mln użytkowników na całym świecie ( 100 mln Sony , 200 mln Appstore ) jeżeli doliczymy do tego wejście w niedługim czasie gierki na Androida to dochodzi jeszcze dodatkowe przeszło 200 mln użytkowników. Mamy wtedy pół miliarda użytkowników systemów na które jednym kliknięciem można pobrać za symboliczną opłatą w ciągu kilku sekund gierkę. Oczywiście że to nie gwarantuje sukcesu, że kluczem do sukcesu jest wzbudzenie zainteresowania klientów produktem ale dlatego cel emisji czyli promocja swoich produktów ( nie koniecznie tylko Paper Wars )jest jak najbardziej uzasadniony bo to chyba klucz, ja sam i moje dzici jak sobie przeglądałem historię zakupów na appstore kupowaliśmy setki nieprzydatnych aplikacji które gdzieś tam wzbudziły nasze zainteresowanie, a były do niczego. Może trochę tak o niczym piszę ale patrząc na te liczby nie mogłem się oprzec małej reflekcji :)

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 13 lipca 2011 18:40:51 przy kursie: 20,00 zł
,, Allianz FIO ma ponad 5 proc. Bloober Team
13.07. Warszawa (PAP) - Allianz FIO w wyniku nabycia 69.004 akcji Bloober Team w dniu 29 czerwca ma 5,19 proc. akcji i głosów na walnym zgromadzeniu spółki - poinformował Bloober Team w środowym komunikacie.
Przed zwiększeniem udziału, fundusz posiadał 65.000 akcji spółki, co stanowiło 4,88 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki oraz głosach na WZA.(PAP),,

Spółka po cichutku staje się obiektem zainteresowania funduszy ( to już chyba trzeci ), cieszy mnie to ogromnie bo już wydawało mi się że tylko ja dostrzegam w spółce obrzymi potencjał.

taipan
Wpisów: 189
Wysłane: 14 lipca 2011 13:08:28 przy kursie: 20,38 zł
to raczej jeden z tych fundów, które weszły w Bloobera podczas oferty prywatnej. Dokupili z rynku raptem 4K akcji, żeby pokazać się ponad progiem 5%...

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 15 lipca 2011 12:57:28 przy kursie: 20,41 zł
Zgadza się, chociaż nie zmienia to faktu że na wykrwawiającym się rynku newconnect i odpływie kasy z funduszy każda inwestycja jest ważna. Gdyby kogoś interesowało to lockupy są do poziomów 40 zł ( Status ) i 50 zł ( Babieno, Bielatowicz ) powyżej tych cen mogą sprzedawać akcje. Jestem przekonany że jakiekolwiek zainteresowanie spółką ze strony funduszy związane jest z kontraktem z Sony. Na świecie jest 70 mln użytkowników psp jeżeli debiut ps vita będzie udany to możemy miec sukces finansowy na miare CI . Owiana jeszcze tajemnicą gra strtowa Boobera będzie wchodziła w skład pakietu chyba 20 gier ktore praktycznie każdy kupujący nową konsolę będzie zmuszony kupić, bez względu na to czy dana gra będzie fajna czy nie, no bo w coś musi grać a gry ze starej psp nie będą kompatybilne z ps vita ( emulatory to nie to ). Ja jestem ciekawy ile kasy będzie miał Bloober z każdego pakietu. Tak czy inaczej jeżeli do tego czsy kurs się nie osunie pod ciężarem kłopotów całej giełdy to przyszły rok może być ciekawy. Chociaż ciekawych spółek robi się coraz więcej przy tych cenach.

Qrczak
Wpisów: 75
Wysłane: 15 lipca 2011 15:52:52 przy kursie: 20,41 zł
Z tego co wiem to z tą kompatybilnością z grami z PSP jest trochę inaczej. PSV nie będzie obsługiwało gier wydanych na UMD z powodu braku tej formy napędu. Natomiast większość gier zakupionych na PSN ma działać bez problemu.

Polecam całkiem fajne podsumowanie informacji o tej nowej konsolce:

polygamia.pl/Polygamia/1,96455...

Przydałby się jakiekolwiek informacje o tej ich grze. Premiera PSV już nie długo, miejmy nadzieje że się wyrobią na czas.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 15 lipca 2011 19:08:41 przy kursie: 20,41 zł
Ta premiera jest kluczowa dla ich przyszłości i ich finansów, nie wyobrażam sobie żeby coś sknocili, debiut ps vita sony chce zrobić na święta wię całkiem niedługo, mają mało czasu ale to chyba ich priorytet. Swoją drogą ciekawe jak odbije się na finansach, ma kosztować kilka milionów złotych a emisja nie była na to przeznaczona, ciekawy jestem jak ją sfinansują, tym bardziej że pomimo tych kosztów i kosztów pracy nad nowym silnikiem oraz prac nad najważniejszą grą Bloobera czyli Quantum Wars planują osiągnąć 3-5 mln zysku ( wg Prezesa )

generation
Wpisów: 128
Wysłane: 16 lipca 2011 19:00:43 przy kursie: 20,41 zł
Już obserwuje to forum od jakiegoś czasu i widzę że jest tyle samo sceptyków co zwolenników inwestowania w Bloober.

Najpierw bardzo mnie rozbawiali ci obrażalscy co nie mogli wziąć udziału w IPO ze względu na dużą redukcję. Redukcja naprawdę była. Firma się tanio nie sprzedawała ale też nie aż tak drogo jak np. Medicalalgorythmics gdzie tamci uwzględniali swoją wycenę wraz z dochodami na 3 lata naprzód. Bloober wycenił że w tym roku zarobi od 3-4,5mln pln. To już jest uwzględnione w cenie. W kolejnych latach mogą zarabiać coraz więcej. Przypominam że CI zarabia obecnie 26.9 mln. CI przeniosła się z projektów nisko budżetowych do średnio budżetowych. Uważam że Bloobera czeka taka sama przyszłość.

Wiem że większość z was oczekiwała dużej zwyżki na debiucie. Przypominam tylko że IPO Bloobera był na znacznie wyższą kwotę niż na 11 BIT czy na Forever. Kolejna sprawa to kapitalizacja firmy i wartość księgowa.

BV Bloober'a to 1,4 mln pln. BV Forever'a to 1 mln ( czyli aż o 40% mniejsza ) a BV 11BIT to 0,7mln pln.

Nie wydaje mi się że zaangażowanie funduszy inwestycyjnych np. Alianz to przypadek. Bloober siłą rzeczy przejdzie na rynek główny. Uważam że to jest pewne.

Jeśli chodzi o wzrost ceny kursy... na razie nie ma dobrego momentu na inwestycję w Newconnect więc nikt nie inwestuje. Nie do końca chce mi się wierzyć że ktokolwiek wychodzi z inwestycji. Nie widać żeby kurs panicznie leciał w dół ani też żeby ludzie w panice pozbywali się akcji. Nie ma też żadnych przesłanek by to robić gdyż firma nie przekazała żadnych niepokojących informacji.

Wszyscy czekają na dobre informacje. Te trzeba podawać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie można tego robić na forach ani też na stronie internetowej firmy ale poprzez odpowiednie serwisy informacyjne.

Skoro już jest jeden fundusz, który się ujawnił to pojawią się kolejne. To oznaczam tylko tyle że tuż przed wejściem na rynek główny GPW będzie ostra zwyżka na północ ale póki tego nie ogłoszą to nic się nie będzie działo. Jak tylko to zrobią to ujawni się kolejny fund. Może nawet Quarcus lub BZWBK który tak zachęca do inwestowania w CI lub do wyważania Optimusa.

W krótkim terminie nie należy się spodziewać zwyżki aż do września. W średnim i długim terminie zyski będą rosły. Muszą rosnąć bo firma ma podpisane kontrakty, z kontraktów należy się wywiązywać! Wydaje mi się że taka firma jak Sony nie da sobie w kaszę dmuchać a dla Bloobera jest to okazja "one in a life-time".

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 17 lipca 2011 16:32:50 przy kursie: 20,41 zł
Ja myślę że tym tytułem na Sony może być Qantum Wars, prace na inne platformy nad tym tytułem zostały nagle dziwnie przerwane, mamy tylko zwiastun gry w postaci Future Fight. Nie wygląda żle na Iphonie, wiadomo na Sony można dużo bardziej zaszaleć, wg informacji ze spółki to właśnie Qantum Wars ma być sztandarowym tytułem.
Tu można zobaczyć gierkę w wersji na Iphona:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6mbjOfJD9oY&feature=player_detailpage/youtube]

piotrch
Wpisów: 808
Wysłane: 17 lipca 2011 18:53:44 przy kursie: 20,41 zł
Przejrzałem parę filmików na utube i szczerze mówiac... nie przemawiają do mnie te produkcje. Mniejsza o oprawę graficzną, tzn. ona jest ważna ale jak pokazały ostatnie produkcje w stylu minecraft i terraria nie to tu jest najważniejsze, nie mniej grywalność... Ileż można strzelać do kolejnych grup żołnierzy? Albo spuszczać bomby na kolejne statki kosmiczne? Odniosłem wrażenie, że te gry są po prostu... nudne.
Nie twierdzę, że te produkcje nie mogą odnieść komercyjnego sukcesu. Ale jak dla mnie nie ma w nich nic, co mogłoby przyciągnąć gracza na dłużej. Ciekaw jestem tej produkcji na PSV i czy rzeczywiście gry z PSP będą (a powinny...) kompatybilne, bo to tutaj jest kluczowe.

Amphibious
Amphibious PREMIUM
Wysłane: 18 lipca 2011 09:24:04 przy kursie: 20,00 zł
50% akcji Bloobera znajduje się w rękach funduszy

,, Według przybliżonych szacunków Spółki, poza akcjami należącymi do osób fizycznych - założycieli, blisko ponad połowa akcji znajduje się w rękach inwestorów instytucjonalnych.,,
( info ze strony Bloobera dział Aktualności )

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12