pixelg
GETINOBLE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

GETINOBLE [GNB]

AKTUALNY KURS: 0,1984 zł (+2,37%) 23-06-2021 17:03
Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 15 stycznia 2010 14:44:51 przy kursie: 5,20 zł
Cytat:
Podsumowanie: Wartość jednej akcji spółki mieści się w przedziale od 1,43 zł do 2,39 zł. Aktualna cena jednej akcji wynosząca 5,45 zł wskazuje na przewartościowanie.

Potencjał zmiany kursu: -65%

Cytat:
Aktualne C/WK 6,89

wg SW Noble to najdroższy bank z WIG_BANKI.

kliknij, aby powiększyć

chyba WK Getin Banku nie zostało uzględnione, po połączeniu.
Edytowany: 15 stycznia 2010 17:09

007
007 PREMIUM
16
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 325
Wysłane: 22 stycznia 2010 15:27:07 przy kursie: 5,28 zł
Nie wiedzieć czemu czasami aktualne wskaźniki wydają się być jakieś takie kosmiczne.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 22 stycznia 2010 17:30:07 przy kursie: 5,28 zł
Aktualizacja będzie gdy wyjdzie sprawozdanie finansowe. Wcześniej to zgadywanki, lepsze czy gorsze ale mam opory przed korzystaniem z jakichkolwiek danych innych niż oficjalne SF przekazywane przez Emitenta.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

rafsty
rafsty PREMIUM
10
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 304
Wysłane: 22 stycznia 2010 17:40:44 przy kursie: 5,28 zł
Zgadza się. Zgadywanki i symulacje każdy może sobie zrobić sam w zaciszu swojego komputera. Potem będą pretensje.

007
007 PREMIUM
16
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 325
Wysłane: 22 stycznia 2010 18:05:35 przy kursie: 5,28 zł
Mimo wszystko przydała by się w takiej sytuacji jakaś kreska, kropka czy inna gwiazdka, bo dajmy na to wpada tu na chwilę inwestor, który sprawdza co tam słychać w jego portfelu raz na pół roku, a tu C/WK prawie 7 i zawał jak w banku.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 22 stycznia 2010 18:52:30 przy kursie: 5,28 zł
Trzeba by okropkować albo ogwiazdkować większość spółek, bo na dobrą sprawę w każdej "coś" się akurat dzieje, o czym warto wiedzieć.
Komunikaty i wiadomości trzeba śledzić, bo nigdy nie wiadomo, jaki numer może spółka wywinąć. SW może w tym wspierać - w usłudze abonamentowej są codzienne podsumowania obserwowanych spółek na maila. Zerwać stały kontakt z rynkiem, gdy się ma akcje? Ryzykowne...
Edytowany: 22 stycznia 2010 18:53

Wloczykij
0
Wpisów: 581
Wysłane: 22 stycznia 2010 21:28:53 przy kursie: 5,28 zł
Z tego co liczylem to po fuzji w raporcie będzie C/Wk > 2 ale <3. C/Z będzie > 10 ze wzgledu na kiepskie wyniki Getin Banku w tym roku. Rok 2010 może przynieść poprawę wyniku Getina bo będą mniejsze rezerwy.

W drugiej polowie roku mozna będzie prawdopodobnie zobaczyć już pierwsze większe efekty synergii / wzrosty zysków wskutek fuzji. Tak więc widzę pod tym wzgledem perspektywy bardzo różowo.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 22 stycznia 2010 22:27:50 przy kursie: 5,28 zł
Cytat:
Z tego co liczylem to po fuzji w raporcie będzie C/Wk > 2 ale <3. C/Z będzie > 10 ze wzgledu na kiepskie wyniki Getin Banku w tym roku. Rok 2010 może przynieść poprawę wyniku Getina bo będą mniejsze rezerwy.

wycena jednak trochę spadnie. przynajmniej tymczasowo. WK ma dużą wagę w większości metod.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 23 stycznia 2010 18:08:26 przy kursie: 5,28 zł
Zadanie domowe wykonałem, trochę na skróty, ale to lepsze niż nic.
Getin Holding przezornie nie podaje wydzielonych wyników poszczególnych spółek, tylko konsoliduje je po segmentach operacyjnych, ale nie z nami te numery. Znalazłem u źródła sprawozdanie finansowe Getin Banku SA za I półrocze 2009 r.
www.getinbank.pl/download/3006...
Nowszego nie mogę się dogrzebać. Przystawiłem je do analogicznego SF Noble Banku SA, zannualizowałem wartości RZiS, wrzuciłem aktualne wartości akcji i oto wynik, ciągle grubą kreską.

kliknij, aby powiększyć

Jeżeli więc przyjąć, że przez ostatnie pół roku nic się nie działo, to na dzisiaj można oszacować C/Z dla Getin Noble około 12, a C/WK jakieś 1,8.
Średni stan jak na banki: www.stockwatch.pl/gpw/indeks/w...
Sympatyczne jest to, że premia w przejęciu Getin Banku jest znikoma, czyli transakcja od strony księgowej jest bez zarzutu.

Ważna uwaga: tak naprawdę w międzyczasie trochę się działo. W strukturze holdingu pod Getin Noble przeszły pakiety akcji TU Europa, Getin Bank przejął kontrolę nad Getin Leasing, natomiast sam Getin Bank podniósł kapitał oraz zrolował swoje obligacje na sporą kwotę, wykupując złotówkowe (ok. 150 mln zł) i walutowe (500 mln € i 100 mln $), a emitując w ich miejsce walutowe dla Getin Finance PLC. Tak więc w zgadywankach można się sporo rozminąć z rzeczywistością. Raport roczny już w połowie marca.
Powyższa treść przez 14 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 23 stycznia 2010 18:08

Wloczykij
0
Wysłane: 8 marca 2010 10:01:22 przy kursie: 5,15 zł
Hello, jest nowy raport Getin Noble za 2009 rok, tylko że z racji zarejestrowania fuzji w styczniu, raport pokazuje tylko wyniki Noble Banku, bez Getinu. Na szczęście jest na koniec raportu sekcja z informacjami o zdarzeniach po dacie bilansowej i tam można znaleźć zestawienie podobne do powyższego i też z opisem, że to dane szacunkowe. Myślę jednak, że są one bardzo wiarygodne i aż mnie ciekawi, czy SW nie mógłby tych danych szacunkowych po fuzji podać zamiast danych sprzed fuzji, które bardzo wprowadzają w błąd.

Z danych zamieszczonych w sprawozdaniu skonsolidowanym (str 121-128) można się dowiedzieć, że GK Getin Noble miała 313 mln zysku netto za 2009, z czego 175 zarobił Noble a 139 Getin. Kapitały własne to 2 893 mln, z czego 785 to Noble a 2 109 to Getin.

Z tego wynika, że C/Z = 15,8 a C/WK = 1,71. O ile WK się zmienia powoli, to zysk Getinu był w 2009 roku symboliczny ze względu na gigantyczne rezerwy na złe kredyty. Jeśli w roku 2010 będą w stanie wrócić do poziomu rezerw sprzed kryzysu, to powinniśmy zaobserwować solidny wzrost zysku netto, tak z 313 do 500 mln spokojnie, co oznaczałoby spadek C/Z do 10 i taki scenariusz uważam za bardzo prawdopodobny.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

Wloczykij
0
Wysłane: 7 kwietnia 2010 20:55:48 przy kursie: 6,06 zł
Hello ponownie, oddalem akcje po 6,06 zł. Spólka jest niedowartosciowana ale coś mi tu śmierdzi. Myślę, że jest spore ryzyko wchlonięcia GNB przez Getin Holding, który może wycorać GNB z gieldy, emitując dla mniejszościowych GNB akcje Getinu przy przez siebie ustalonym parytecie. Mogą zmierzać do emisji jak najmniejszej liczby akcji, co możę skutkować że np. 1 akcja Getinu będzie się przeliczać na 2 akcje Getin Noble. Parytet taki oznaczalby kolejny już raz krzywdzenie mniejszosciowych.

Dlatego proponuję się przyjrzeć wskaźnikom także Getinu. Jeśli uważamy że jest drogi, to Getin Noble też lepiej sprzedać. Kiepski parytet zrównoważy bowiem efekt niedowartosciowania.

Niedawno można bylo poczytać o transakcjach kupna akcji Getin Holding przez LC Heart, fundację Czarneckiego. Akcje Getin Holding wychodzą drożęj niż GNB a jednak Czarnecki woli je kupować. Dla mnie jest to sygnał, że pewnie Getin Noble zniknie z gieldy oraz że Getin Holding mimo teraz wyższej ceny okaże się w sumie bardziej korzystny.

tpl2517
0
Wpisów: 9
Wysłane: 11 kwietnia 2010 21:42:45 przy kursie: 6,20 zł
A moze inne operacje poza GNB okaza sie tak dochodowe w IQ? Tzn. Europa i operacje wschodnie?
Edytowany: 11 kwietnia 2010 21:52

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 23 kwietnia 2010 20:02:45 przy kursie: 5,96 zł
Nieprawdopodobna historia:

Cytat:
Jak Czarnecki Leszek właściciel Getin Banku S.A. we współpracy z Domem Maklerskim IDM S.A. oszukuje klientów i manipuluje kursami akcji.

Dostępna tu: www.aferyprawa.com/index2.php?...

Fragment:

Cytat:
- Powtórzmy raz jeszcze opis mechanizmu tego działania Getin Banku, żeby czytelnicy, którzy nie orientują się zrozumieli na czym ono polegało: oto Getin Bank (którego właścicielem jest Leszek Czarnecki) udziela w skali kraju wielu miliardów kredytu, kilkuset osobom na zakup akcji LC Corp. Sprzedawanych przez Leszka Czarneckiego. Getin Bank nie ma tych pieniędzy, a klienci biorący kredyt nie mają zabezpieczenia ( 1% własnych pieniędzy to prawdopodobnie pieniądze przeznaczone na opłaty dla banku, biura maklerskiego, na sfinansowanie całej akcji - bo w system trzeba wpompować jakiś realny pieniądz). Państwo kupujecie akcje LC Copr., których kurs - na skutek tak wielu zleceń kupna zostaje gigantycznie zawyżony ...
- Dokładnie - Getin Bank udzielił ponad 10 miliardów pustych kredytów, zostało złożone wiele zleceń, następnie dokonano redukcji zleceń kupna 98,12% i w konsekwencji sztucznie podwyższono cenę akcji do wysokości 6,5 za akcję (początkowo miał to być kurs 5 zł za akcję). "Parkiet" w dniu 9/10 czerwca 2007 r. pisał: "Czy LC Corp. Powtórzy niedawny sukces Noble Banku (spółka Czarneckiego wprowadzana na giełdę przed LC Corp.) "Oznacza to, że przy tym poziomie zleceń cena za akcje będzie wynosić ok. 5 zł za walor".

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 23 kwietnia 2010 21:34:44 przy kursie: 5,96 zł
Przeczytałem cały artykuł cytowany przez nocnego gracza. Jak dla mnie udowadnia on tylko że najwięcej można zarobić na ludzkiej chciwości i głupocie. To, że banki pożyczają pieniądze, których nie posiadają to żadna nowość. Bohater artykułu wziął kredyt na akcje LCC na kwotę 20mln zł zabezpieczając go 400k zł swojej matki(sic!). Następnie trzymał akcje aż nie starczyło zabezpieczenia i musiał je oddać za 59 groszy. Efekt jest taki że do matki dobiera się teraz komornik. Smutna historia, ale artykuł nie rozwodzi się nad przyczynami: brak fundamentalnej wiedzy na temat giełdy połączony z nieskończoną chciwością i naiwnością. Ciężko mi współczuć takim ludziom. Żyjemy w kapitaliźmie i nie ma podstaw prawnych do oskarżania Czarneckiego. Co innego kwestia moralna, ale czego można oczekiwać od człowieka który od 18 roku życia donosił na kolegów?wave

Dobrze że wyszperałeś ten artykuł. Powinien być przestrogą dla ludzi planujących skorzystać z IPO Kulczyk Oil Ventures czy PZU. Być może lepiej poczekać aż akcje wyceni rynek?

ps. jak wpadłeś na trop tej nieprawdopodobnej stronki? Jak to dobrze że jest grupa niezależnych dziennikarzy, którzy strzegą nas przed żydami masonerią i inną hołotąlaughing6
Aktualnie: MRB(100%)

nocnygracz
0
Wysłane: 23 kwietnia 2010 22:25:23 przy kursie: 5,96 zł
Kamil napisał(a):

ps. jak wpadłeś na trop tej nieprawdopodobnej stronki? Jak to dobrze że jest grupa niezależnych dziennikarzy, którzy strzegą nas przed żydami masonerią i inną hołotąlaughing6

Po raz pierwszy od lat zajrzałem na forum bankiera. Tam na jednym z wątków dotyczących IDMu niejaka "Zemsta_pogan" zarzuciła tego linka.
Jak widać warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte bo rodzynki rosną czasem nawet w lesie.

Wloczykij
0
Wysłane: 23 kwietnia 2010 22:28:43 przy kursie: 5,96 zł
Historia opisana w tym artykule to kolejny dowód na to, żeby nie wierzyć innym ludziom, zwłaszcza jak chcą się zająć naszymi życiowymi oszczędnościami aby je rzekomo pomnożyć.

nocnygracz
0
Wysłane: 23 kwietnia 2010 22:32:52 przy kursie: 5,96 zł
@Kamil

Skoro Ci się ta stronka spodobała, co powiesz o tej:

www.polonica.net/Lista_zydow_w...

?

Na mnie swego czasu wywarła ona dosłownie powalające z nóg wrażenie

PS: Zapomniałem, że na StockWatchu link do strony powinien być wzbogacony opisem bądź cytatem. To ja może zacytuję:

Cytat:
polonofob, dywersant, mason, agent SB, komunista, marksista, polakożerca
wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego

podkreślenie własne.
Edytowany: 23 kwietnia 2010 22:45

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 24 kwietnia 2010 00:11:21 przy kursie: 5,96 zł
Wow nawet nie zdawałem sobie sprawy ze skali tego zjawiska, wszystko żydy. Najbardziej rozwaliły mnie żydowskie nazwiska doczepione najbardziej "zasłużonym". Wygląda na to że aby zostać kimś ważnym w tym państwie trzeba wywodzić się z narodu dawidowego;-) Od jutra zapuszczam pejsy.

A tak już całkiem serio, zastanawia mnie kto tworzy takie bzdury i jaki ma w tym cel? Komu chce się zadawać tyle trudu i czy ktokolwiek bierze te rzeczy na serio? A może ten ktoś jest bardziej inteligentny i po prostu robi sobie z nas żarty?
Aktualnie: MRB(100%)

kowalpik
0
Wpisów: 2
Wysłane: 24 kwietnia 2010 11:12:18 przy kursie: 5,96 zł
Przeczytałem fragmenty

www.polonica.net/Lista_zydow_w...

rzeczywiście powalające. Nie tyle nazwiska ile komentarze do nich typu "Orwellowska świnia". Dalej nie potrzeba już było czytać. Poziom ocen żenujący, albo jak mawiali zwolennicy Napoleona "ŻENUŁA". Można być podejrzliwym wobec innego człowieka, ale żeby ziać do niego nienawiścią!!! Czy ktoś jest winien tego kim się urodził? Czy ktoś może sobie przypisywać zasługi z tego tytułu, że urodził się z matki Polki i ojca Polaka? Niby na jakiej podstawie?
Czy autor polecający tę stronkę z Listą Żydów zna swoje korzenie? Warto sie im przyjrzeć bo nawet polskie nazwiska niczego nie gwarantują. Bycie Polakiem pseudo-katolikiem również. PO PROSTU ŻENUŁA !!!!!

Szybkiego powrotu do zdrowia!

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 14 maja 2010 09:24:29 przy kursie: 5,82 zł
Ukazało się pierwsze sprawozdanie finansowe banku po połączeniu.
Stwierdzam z zadowoleniem, że zgadza się idealnie z symulacją z 23 stycznia.

W międzyczasie bank wykazał jeszcze zysk netto 107 mln zł za I kwartał 2010 r. i kapitał własny wzrósł do 2,9 mld złotych.
Wzrosła też suma bilansowa, i to poważnie, bo bank rozwinął działalność i aktywnie udzielał kredytów, których wartość wzrosła z 25,5 mld zł do 26,2 mld zł.

Sprawozdanie jako takie nie niesie jeszcze istotnej wartości analitycznej, bo w danych porównywalnych mamy - co zrozumiałe - prezentację wyłącznie analogicznych wyników z I kwartału 2009 r.

Aktualne wskaźniki i wyceny oddają sytuację majątkową, ale nie oddają dochodowej. Dlatego wszelkie wartości należy traktować orientacyjnie przez jeszcze co najmniej pół roku, dopóki nie ustabilizują się one w wyniku pojawienia się większej ilości danych doprowadzonych do porównywalności.

To co możemy na pewno powiedzieć to WK na akcję 3,11 zł i rating nie za ciekawy, ale również typowy dla sektora B-.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10