pixelg
FARM51 - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

FARM51 [F51]

AKTUALNY KURS: 52,30 zł (-3,86%) 23-04-2021 16:26
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
212
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 578
Wysłane: 13 czerwca 2013 15:14:48 przy kursie: 5,85 zł
@Games_analityk
Na początku próbowałeś pokazać nam ile warte są akcje za pomocą błędnej analizy porównawczej. Poza tym pisałeś o 3M zysku przy 200 tys. egzemplarzy co nie ma potwierdzenia w wypowiedziach(200 tys to próg rentowności gry, a nie spółki!) Teraz wmawiasz jaka to gra jest super i jakie ma super recenzje, co poniekąd mija się z prawdą-> vide cytaty.
Oczywiście jest szansa na jakiś tam sukces, bo istnieje pewna nisza na PC i XBOX. Na tym właśnie zrobił sukces Sniper 1 pomimo fatalnych recenzji. Wierzysz w sukces? Masz prawo! Tak samo jak posiadać akcje. Nie przeginaj jednak. My już wiemy, że wierzysz i nie musisz nam o tym przypominać co chwilę, bo to czy nisza jest na tyle głęboka, żeby był sukces będzie można stwierdzić dopiero po sprzedaży.
Edytowany: 13 czerwca 2013 15:17

games_analityk
0
Wpisów: 181
Wysłane: 13 czerwca 2013 15:29:03 przy kursie: 5,85 zł
anty_teresa napisał(a):
Cytat:
okazały się jednak średnio interesujące, więc szybko skierowano się w stronę bardziej liniowej zabawy

Cytat:
Do celu prowadziła przeważnie jedna droga

Cytat:
że to pokaz „kiepskiej” inteligencji przeciwników, chętnie włażących w niebezpieczne miejsca.

Cytat:
Producent przyznał jednak, że z powodu ograniczonych środków zabawa w sieci jest dla niego kwestią drugorzędną.

To cytaty z drugiego linku. Chyba wystarczy...

tak dla równowagi oby jednej opcji politycznej tylko nie prezentować :)
to cytaty z recenzji z maja 2012 (rok temu !)

Cytat:
W tym momencie Adventurer wygląda całkiem nieźle, ale jeżeli chłopaki posiedzą nad nim kolejny rok, dopieszczą go, przerobią i dopracują pewne elementy, to mogą wyjść na rynek z prawdziwym hitem.

Cytat:
Mechanika rozgrywki i sama akcja były jak najbardziej w porządku, nie zrozumcie mnie źle. Widzieliśmy jakieś pół godziny biegania po jukatańskiej dżungli i zrujnowanym mieście Majów. Zawierało się w tym unikanie sprytnych pułapek, rozwiązywanie prostych łamigłówek przypominających jako żywo zagadki z Indiany Jonesa oraz strzelanie do żołnierzy w mundurach w kolorze feldgrau. I to wyglądało dobrze, nie powiem, że nie.

Cytat:
Silnik Unreal 3 posłużył Farm 51 do stworzenia naprawdę fajnej atmosfery i przyjemnej oprawy.

Cytat:
Zagadki nie wymagały zbyt wiele, ale oferowały przyjemną odmianę i w połączeniu z eksploracją sporych poziomów mądrze hamowały tempo. Potem przyspieszało ono w czasie strzelaniny i znów nieco zwalniało i znów przyspieszało, więc gra miała niezłą dynamikę, a jednocześnie nie męczyła jednostajnością.

Cytat:
Bo ta całkiem sympatycznie wyglądająca, klimatyczna gra może wiele zyskać, jeśli położy się większy nacisk na fabułę i ogólną filmową prezentację.

Cytat:
To akurat już teraz wygląda nieźle. I powinno wystarczyć do zaserwowania porządnej gry. Tyle, że żeby odnieść sukces, trzeba mierzyć trochę wyżej niż "porządne", zwłaszcza jeśli będzie się zestawianym cały czas z Uncharted i naprawdę potrzebuje się jakichś solidnych argumentów po swojej stronie.

Cytat:
Na razie zaś po tym pokazie ludzie z Farm 51 wypracowali u mnie kredyt zaufania. Dlatego, że widać, że nauczyli się czegoś na NecroVision. I dlatego, że uwielbiam Indianę Jonesa i takie przygodowe klimaty, zwłaszcza przedwojenne. Trącają czułe strony gdzieś tam w środku mnie. Oby pełna wersja Adventurer zagrała na nich jakąś melodię, której później nie będzie się dało zapomnieć..

chyba wystarczy ...

"Strasznie trudno będzie Panu Bogu zbawić człowieka, który nie jest wolny i nie jest rozumny. Ten człowiek wciąż jeszcze nie jest sobą. Więc co tu można zbawiać - skórę i kości? " JST
Edytowany: 13 czerwca 2013 15:29

games_analityk
0
Wysłane: 13 czerwca 2013 15:40:46 przy kursie: 5,85 zł
anty_teresa napisał(a):
@Games_analityk
Na początku próbowałeś pokazać nam ile warte są akcje za pomocą błędnej analizy porównawczej. Poza tym pisałeś o 3M zysku przy 200 tys. egzemplarzy co nie ma potwierdzenia w wypowiedziach(200 tys to próg rentowności gry, a nie spółki!) Teraz wmawiasz jaka to gra jest super i jakie ma super recenzje, co poniekąd mija się z prawdą-> vide cytaty.
Oczywiście jest szansa na jakiś tam sukces, bo istnieje pewna nisza na PC i XBOX. Na tym właśnie zrobił sukces Sniper 1 pomimo fatalnych recenzji. Wierzysz w sukces? Masz prawo! Tak samo jak posiadać akcje. Nie przeginaj jednak. My już wiemy, że wierzysz i nie musisz nam o tym przypominać co chwilę, bo to czy nisza jest na tyle głęboka, żeby był sukces będzie można stwierdzić dopiero po sprzedaży.

stary ja też wiem ze jesteś sceptykiem i Ciebie nie przekonam
cały czas nie wiemy przecież ile spółka ma na jednej kopii więc twój próg rentowności także jest błędnie zakładany, infa ze spółki w tym temacie nie są do końca jasne,

także mam prośbę abyś jako guru i moderator tego forum nie przeginał w drugą stronę
dla równowagi dałem cytaty,których rozumiem nie zauważyłeś.

Cytat:
żeby był sukces będzie można stwierdzić dopiero po sprzedaży.

zgadzam się z Tobą w 100% czas pokaże tylko że wtedy nasze rozważanie teoretyczne nie będą miały sensu bo albo pociąg odjedzie na północ albo winda niczym w Wielczce zaliczy południe
"Strasznie trudno będzie Panu Bogu zbawić człowieka, który nie jest wolny i nie jest rozumny. Ten człowiek wciąż jeszcze nie jest sobą. Więc co tu można zbawiać - skórę i kości? " JST
Edytowany: 13 czerwca 2013 15:53

Scarry
150
Wpisów: 4 849
Wysłane: 13 czerwca 2013 15:54:14 przy kursie: 5,85 zł
@games_anality
Prowadzę sporo rozmów biznesowych, byłem też właścicielem serwisu internetowego i nigdy nie przepuściłem redaktorom recenzji zbyt agresywnej bezpośredniej krytyki produktu, jeśli nie umieli tego właśnie napisać w sposób odpowiednio zawoalowany.

Naganiasz na tą biedną grę od paru dni na granicy wręcz zażenowania poziomem zaangażowania. Tu już wzrostów nie będzie, inwestorzy widzieli trailery, mleko się rozlało. Oczywiście pewna grupa będzie zaklinać grę jeszcze długo długo.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 13 czerwca 2013 15:56

Amphibious
1
Wpisów: 458
Wysłane: 13 czerwca 2013 16:08:42 przy kursie: 5,85 zł
Padły mocne słowa, ależ będa emocje w końcówce roku , nie mogę się doczekać aż się okaże który z was się skomprmitował , nawet sama premiera zaczyna schodzić na dalszy plan 3some
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

games_analityk
0
Wysłane: 13 czerwca 2013 16:14:44 przy kursie: 5,85 zł
Scarry napisał(a):
@games_anality
Prowadzę sporo rozmów biznesowych, byłem też właścicielem serwisu internetowego i nigdy nie przepuściłem redaktorom recenzji zbyt agresywnej bezpośredniej krytyki produktu, jeśli nie umieli tego właśnie napisać w sposób odpowiednio zawoalowany.

Naganiasz na tą biedną grę od paru dni na granicy wręcz zażenowania poziomem zaangażowania. Tu już wzrostów nie będzie, inwestorzy widzieli trailery, mleko się rozlało. Oczywiście pewna grupa będzie zaklinać grę jeszcze długo długo.

sporo już żyję na tym świecie aby wiedzieć jedno
nikt bezinteresownie nie jest na tym wątku no może poza moderatorem (anty_tersa) :)

robimy tak : kto nie miał racji ten napisze "Myliłem się, przepraszam" (nie musi być boldem ani w kolorze)

przyjmujesz zakład ?

Scarry
150
Wysłane: 13 czerwca 2013 17:29:36 przy kursie: 5,85 zł
games_analityk napisał(a):

sporo już żyję na tym świecie aby wiedzieć jedno
nikt bezinteresownie nie jest na tym wątku no może poza moderatorem (anty_tersa) :)

JASNE wave Dancing
pierwszy etap
"jeśli czepiają się spółki - na pewno mają w tym interes, bez dwóch zdań"

następny drugi etap również znam, brzmi on (i zacznie się lada moment)
"słuchajcie - nie ma sensu stawiać stop lossa, odbije a jak postawicie to tylko stracicie",

po nim trzeci etap
"nie oddawajcie takich tanich akcji! Próbują wam wydrzeć za bezcen!"

i na końcu czwarty...
konto bez słowa znika z forum, jak wiele wcześniej.

nie - nie zakładam się z niepoważnymi ludźmi, rozmawiam o faktach i szukam okazji do inwestycji. Jakbym chciał się zakładać poszedłbym grać w ruletkę a nie inwestował na giełdzie. Tutaj zarabiamy rozumem a nie szczęściem.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 13 czerwca 2013 17:35

krewa
krewa PREMIUM
372
Wpisów: 7 892

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
212
Wpisów: 10 578
Wysłane: 13 czerwca 2013 18:21:08 przy kursie: 5,85 zł
games_analityk napisał(a):

stary ja też wiem ze jesteś sceptykiem i Ciebie nie przekonam
cały czas nie wiemy przecież ile spółka ma na jednej kopii więc twój próg rentowności także jest błędnie zakładany, infa ze spółki w tym temacie nie są do końca jasne,
także mam prośbę abyś jako guru i moderator tego forum nie przeginał w drugą stronę
dla równowagi dałem cytaty,których rozumiem nie zauważyłeś.

Wiemy ile ma na jednej kopii i akurat tutaj padły precyzyjne sformułowania. Mamy próg rentowności dla 200 tys sztuk, co daje około 15PLN na sztukę zysku. Ty pokazujesz świat i spółkę w samych superlatywach, to ja pokazuję dziury w tym świecie. To akurat jest proste i nie świadczy o tym czy mam akcje, czy nie mam.
Pozwolę sobie zacytować fragment artykułu, który napisałem jakiś czas temu(styczeń):
Cytat:
Przygodówki na PC rzadko stawały się hitami, ale prawdą jest także, że takich gier mało się wydaje, a sukcesy takich firm jak TellTale pokazują, że można jednak w tej tematyce coś zdziałać. Sama spółka liczy na sprzedaż w okolicy 400 tys. kopii. To niedużo w razie trafienia z tematyką w gusta, ale z drugiej strony bardzo dużo jak na nieznaną markę. Żeby szacować wynik, musielibyśmy znać cenę tego produktu. Na razie skapitalizowane koszty nie są duże, bo wynoszą 2,3 miliona złotych. Wydaje się, że jest miejsce na wzrost kursu, jednak wszystko zależy od oceny produkcji przez graczy.

Jeśli ktoś mnie dłużej czyta, to wie, że to naprawdę pochlebny tekst, bo ja jestem bardzo krytyczny i to dla wszystkich spółek. Nie jest więc tak jak zakładasz. Jeśli założysz, ze po tym tekście kupiłem papier i mam go do dzisiaj to jak odnieść moje uwagi z forum do mojego finansowego interesu?
Edytowany: 13 czerwca 2013 20:59

Amphibious
1
Wysłane: 13 czerwca 2013 18:36:09 przy kursie: 5,85 zł
,, ... jednak wszystko zależy od oceny produkcji przez graczy. ,,

Prwdopodobnie te słowa mogłyby być jedynymi na tym forum , reszta jest zupełnie nieistotna Angel wystarczy przejrzeć wątek City ...tak od 3-4 strony by zrozumieć że nie ma tu mądrych i wszyscy się mylili a prosta i nieskomplikowana gierka o słabej grafice pokroju Snajpera 1 może wynieść Spółkę na szczyt. Ale zapamiętałem słowa Tymińskiego gdy napomknął w wywiadzie że mają grę która ma małą konkurencje i trafia w niszę , no życzę Farmerom żeby też jakąś niszę zapełnili bo to fajny zespół z pomysłami na przyszłość tylko kasy im brakuje a szkoda żeby skończyło się jak z Nico .

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 13 czerwca 2013 19:23:20 przy kursie: 5,85 zł
Amphibious: Argument, że "CIA się udało, uda i innym" jest całkowicie chybiony. CIA to ewenement, przypadek, wyjątek i zrządzenie losu. Liczenie, że kupię jakąś spółkę bo może ten ewenement (przypomnijmy - w niektórych przypadkach stopa zwrotu rzędu 1000% w rok) się powtórzy to jak kupowanie losu w toto lotka. Gorzej, bo w toto lotku jesteś w stanie wyliczyć prawdopodobieństwo trafienia, w przypadku gier - nie.
Dalej, wspominasz o twierdzeniach Tymińskiego, że mają małą konkurencję, że gra trafiająca w niszę. Jeśli uważnie prześledzisz wątek CIA to znajdziesz na nim posta, w którym WatchDog zrobił zestawienie gier o snajperach i okazuje się, że palców jednej ręki zabraknie, by je wszystkie zliczyć. Wszystkie ten sam typ rozgrywki, ten sam model zabawy. Czemu produkcji CIA się udało? Nie wiem. Wiem, że wolę włożyć swoje pieniądze w spółkę, która świadomie i odpowiedzialnie kreuje swój biznes a nie liczyć na cud jak w przypadku snipera. Jeśli uznać, że F51 rządzą ludzie świadomi, to obecny kurs dyskonuje tą świadomość potencjału spółki. Dalej są już tylko marzenia i liczenie na cudowny sukces, czego F51 koniec końców życzę.

Amphibious
1
Wysłane: 13 czerwca 2013 20:13:23 przy kursie: 5,85 zł
Zwróciłem uwagę na spółkę i grę gdy usłyszłem wywiad z piotrem Sawalą z WInvestments gdy mówił o zamkniętej prezentacji gry i o osobach które w nią grały i były zachwycone , podkreślam : ,, osoby które w nią grały ,, . To było dosyć dawno ale jak widać opłaciło się słuchać a był to czas straszenia na forach Veniakami, Huzarią i Arinerą i Bóg wie czym jeszcze. Jeżeli piszesz ze Snajper 1 to był cud to też powiem ci że to nie prawda a wiem co mówię bo City obserwowałem rok przed Snajperem 1 i ..... więcej nie napisze bo nie chcę łamać regulaminu . Jest coś w tej grze Farm51 co moim zdaniem przyciąga, nie wiem jeszcze co ale nie jest żadnym gniotem tego jestem pewien , może to klimat , może grywalność, może coś innego . Poza tym zrobili już Painkillera i większość ocen jest bardzo pozytywna ( podkreślam : większość ) i to jest kolejny powód że porównywanie do Nico jest bezpodstawne.

Kod:
/mod: Proszę o brak wycieczek personalnych. Wycięto treści niezgodne z regulaminem. /
Edytowany: 13 czerwca 2013 21:07

VCP
0
Wpisów: 33
Wysłane: 14 czerwca 2013 12:11:46 przy kursie: 5,80 zł
krewa napisał(a):

@krewa
czy interpretacja "wzrosty zostały wykorzystane do pozbycia się akcji" ma czegoś dowodzić ?
Dla mnie to normalne, że część inwestorów realizuje zyski z uwzględnieniem czasu inwestycji, rozmiarów wzrostu, a szczególnie ochrony kapitału.
Sam wychodziłem z części akcji. Mam teraz komfortową sytuację do podjęcia decyzji czy, kiedy, jaką kwotą i na jakich poziomach się zaangażować.

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 14 czerwca 2013 12:25:28 przy kursie: 5,80 zł
Wydaje się, że tu chodzi o co innego.
http://investorsi.pl/ad.htm
Cytat:
AD - (accumulation/distribution Line) wskaźnik akumulacji i dytrybucji, który zakłada istnienie korelacji pomiędzy ruchem cen (zwyżka, zniżka),a wzrostem wolumenu. Jeżeli następuje wzrost wskaźnika razem ze wzrostem cen, któremu towarzyszy jednoczśnie wzrost wolumenu to ruch cen jest wiarygodniejszy. W takiej sytuacji następuje akumulacja i zwiększa się prawdopodobieństwo kontynuacji zwyżki.

To tak w podstawowym zakresie. Z analizy krewy wynika więc, że ten ruch był mało wiarygodny, zaś jego kontynuacja jest mocno niepewna.

Amphibious
1
Wysłane: 14 czerwca 2013 13:26:38 przy kursie: 5,80 zł
Wygląda że gracze jednak dobrze oceniają produkt Farm51, Pankiller HD który ma ten sam silnik Unreal 3 Engine co Deadfall Adventures ma dużo lepsze oceny niż Snajper 2

Painkiller Hd 8/10
www.gry-online.pl/gra-ocena.as...

Snajper 2 5,3/10
www.gry-online.pl/S016.asp?ID=...

Scarry
150
Wysłane: 14 czerwca 2013 13:35:39 przy kursie: 5,80 zł
jeśli próbujesz kwantyzacji ocen gier to tylko przez serwisy takie jak Metacritics a nie że jakas pojedyńcza stronka jedną lepiej oceniła a drugą gorzej. Jedzie amatorszczyzną.

UE3 jest przy CryEngine 3 starszy o dwie generacje. Obydwie firmy póki co dokumentnie skiepały posiadane engine, ale trzeba przyznać że CIA skiepało droższy. Więc w tym sensie fail Farmerów jest mniejszy aczkolwiek nie umniejsza to jak słabo wykorzystują posiadane możliwości. Farmerzy korzystają z tego engine bo zdaje się że jest darmowy od pewnego czasu.

Średnia ocena przez graczy Painkillera HD to 6.4, średnia ocena Snajpera 2 to 52 (z metacritics)

Ale to ocena gry a nie engine gier. Wizualna strona gry to tylko cząstka sukcesu.
Edytowany: 14 czerwca 2013 13:40

Amphibious
1
Wysłane: 14 czerwca 2013 13:52:07 przy kursie: 5,80 zł
Jest tego więcej:

Insidegamingdaily
www.insidegamingdaily.com/2012...
8.5/10

Destructoid
www.destructoid.com/review-pai...
8/10

Gamespot
www.gamespot.com/painkiller-he...
7/10

Biogamergirl
www.biogamergirl.com/2012/10/p...
9/10

Reviewgraveyard

www.reviewgraveyard.com/00_rev...
8/10

CD Action
www.cdaction.pl/artykul-29781/...
7.5/10

Interia
gry.interia.pl/kategoria-pc/ne...
7/10

Nieżle jak na spółkę którą do Nico porównywałeś

Scarry
150
Wysłane: 14 czerwca 2013 14:10:10 przy kursie: 5,80 zł
nie porównuje spółki do Nico, lol - prosze zacytuj albo nie konfabuluj. Przed obejrzeniem trailera miałem zastrzeżenia (i mam) do akcjonariatu. Po obejrzeniu dokonań firmy dopiero napisałem co myślę o produkcie.

znowu pozwalasz sobie na daleko idący subiektywny wybór - kiedy wystarczy podać ocenę metacritics i masz średnią wszystkich recenzji a nie tylko te które pasują nam do bieżącej teorii.

natomiast wydaje mi się, jak już piszesz o NCG, że jak najbardziej można porównać produkty - tutaj kroi się podobna wtopka jaka przyliczył Afterfall, na produkcie który firma ma wydać a nie na Painkillerze (bo zacząłeś mieszać w wypowiedziach te pojęcia).
Edytowany: 14 czerwca 2013 14:20

VCP
0
Wpisów: 33
Wysłane: 14 czerwca 2013 14:14:01 przy kursie: 5,80 zł
to jest generalny problem wskaźników i ich interpretacji.

rozważmy taki przykład korzystając z Farmy.
mamy takich inwestorów:
Grubasa A (GA)- niech to będzie inwestor który "wszedł" w spółkę :) w 2012 roku, powodem decyzji jest potencjał jaki niesie droga między nikomu nieznaną spółką a spółką która zrealizowała swój pierwszy cel, ma pokaźny pakiet akcji, przyjmując następujące założenia - dwu letnia inwestycja realizacja ewentualnych zysków >50%
Grubas B (GB)- czyli inwestor który zainteresował się spółką w 2013 roku, wchodzi on w inwestycję na zupełnie innych danych i z innych powodów, spółka może być ciekawa na tle branży, istnieją modele porównawcze z innymi podmiotami które osiągnęły sukces (CDR, CIA, 11B) czy poniosły porażkę Nicolas, interesuje go pokaźny pakiet akcji (płynność spółki powoduje że zebranie takiego pakietu wymaga czasu, a średnia cena jaką zakłada ze skupu to 8 zł natomiast do tego poziomu musi mieć istotny pakiet), oczekuje scenariusza CIA i realizacji ewentualnych zysków w okolicach 16zł.
drobni inwestorzy (DI) - oczekiwania wszelakie.

i co się dzieje:
GB zaczyna zbierać akcje od poziomu 3,50 powoli realizując swoją strategię, kurs rośnie bo nie ma podaży, w między czasie dołączają sie drobni inwestorzy powodując przyspieszony wzrost kursu, GB realizuje nadal swoją strategię, wzrost ceny akcji powyżej 4,50 powoduje że GA realizuje swoje cele i wychodzi z części akcji.
Wskaźnik DA będzie wyglądał dokładnie tak jak zaprezentowany.
Czy to znaczy że wzrost jest mało wiarygodny? GB nadal będzie kupował, GA nadal będzie sprzedawał, DI będą szukać swojego zysku, im bliżej wydania gry będą rosły oczekiwania na sukces - kurs raczej będzie rósł.

Oczywiście do tego DA można dopisać dowolną liczbę podobnych interpretacji, oczywiście znajdziesz mi dziesiątki przykładów gdzie po analogicznym układzie było tylko niżej, a ja znajdę dziesiątki przykładów gdzie było dokładnie odwrotnie.
Do czego zmierzam: ilu inwestorów tyle interpretacji,
wskaźniki są przydatne ale nie wszech wiedzące. Zależą od określenia danych wejściowych i nie uwzględniają wyjątków.

krewa
krewa PREMIUM
372
Wpisów: 7 892
Wysłane: 14 czerwca 2013 14:48:55 przy kursie: 5,80 zł
VCP napisał(a):
to jest generalny problem wskaźników i ich interpretacji.

zgadzam się. żeby właściwie zinterpretować wskaźniki, należałoby najpierw poznać ich konstrukcję. wiele popularnych narzędzi, w tym AD, da się odtworzyć w zwykłym arkuszu kalkulacyjnym. umożliwia to obserwację zachowań wskaźnika przy zmianach wejściowych danych. można wtedy popatrzeć co stałoby się, gdybyśmy wprowadzili wyższą wartość High lub niższą Low, jak zachowywałaby się linia przy zwiększeniu/zmniejszeniu wolumenu. wtedy wiedzielibyśmy CO dokładnie obrazuje wskaźnik i CZEMU zachowuje się tak a nie inaczej. i nie wyjeżdżalibyśmy z przykładami GA i GB.
wielokrotnie słyszałem argumenty w stylu "na tej spółce AD nie działa". tak było w przypadku peTrola, tak też było w przypadku KOV i wielu innych spółek.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12