MBFGROUP - Spółki od A do Z - NewConnect - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
idź do strony: << < 1 2 3 4 [5] > >>
MBFGROUP [MBF] Opcje AKTUALNY KURS: 1,57 zł (+3,29%) 16-10-2017 12:39
Stopień: Obeznany
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 59
Wysłane: 20 stycznia 2017 23:31:16 przy kursie: 1,25 zł
Spółka wyszła ponad 5% prób w PIXEL a tutaj żadnego komentarza? Pytanie czy dokupią kolejne 88.000 akcji po cenie 44gr jest raczej retoryczne z uwagi na to gdzie mamy teraz kurs Blue Ocean Media... Przydałoby się więcej takich ruchów a dawno pożegnalibyśmy nominał... salute
Aus Bres
Wpisów: 97
Wysłane: 25 lutego 2017 19:51:13 przy kursie: 1,13 zł
Pixel (Blue Ocean Media), to jedno, ale to co w portfelu od dawna to drugie. Kiedy debiut VABUNa? Pora wycenić MBF GROUP SA w końcu rzetelnymi pieniążkami. Czuję, że wycena powinna być 2-3x wyższa jeśli uwzględnić rynkową wartość VABUNka. Jeden tydzień i seria pozytywnych recenzji produktów ze spółki portfelowej. A rynek nie jest łatwy.

Recenzja 1 | Recenzja 2 | Recenzja 3 | Recenzja 4

Sporo się dzieje... Trzeba jeszcze tylko dziewczyny zachwycone perfumami zachęcić do inwestowania. Albo chłopaków/mężów tychże pań love4

A tak na poważnie... Wydaje się, że kolejna fala wzrostowa po tym spadku spowodowanym wprowadzeniem akcji serii E powinna nastąpić po jakimś solidnym infie. W końcu są jakieś negocjacje - Poczta Polska, Rossmann. Duży deal jakby został przypieczętowany byłoby to cuś pięknego :)
krewa PREMIUM
krewa
Stopień: Opętany
Grupa: . , Engineer, StockWatcher, Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 4 098
Wysłane: 25 lutego 2017 23:21:06 przy kursie: 1,13 zł
Aus Bres napisał(a):
Jeden tydzień i seria pozytywnych recenzji produktów ze spółki portfelowej. A rynek nie jest łatwy.

Pozytywne, bo kupione, nie oszukujmy się. Mogliby jednak staranniej dobierać recenzentów, bo ilość błędów gramatycznych, interpunkcyjnych i ortograficznych bije po oczach.

Jeden z moich ulubionych fragmentów
Cytat:
Wszystkie zapachy perfum zostały idealnie opatentowane, by ich jakość była jak najlepsza

Odnoszę wrażenie, że autor w swej recenzji używa słów, znaczenia których zaledwie się domyśla.
Edytowany: 25 lutego 2017 23:25
krewa PREMIUM
krewa
Wysłane: 26 lutego 2017 13:54:31 przy kursie: 1,13 zł
Spojrzałem czym jest Vabun SA. Spółka założona w 2015, w której niepodzielne rządy sprawuje R. Majdan.
Czym się zajmuje spółka? "Produkuje" perfumy. Cudzysłów jest jak najbardziej na miejscu, bo w rzeczywistości produkcja wygląda w następujący sposób:
- w drogerii wybiera się zapach z top-10;
- następnie zwraca się do producentów kompozycji zapachowej o wyprodukowanie identycznego zapachu;
- jeżeli chcemy np. zapach podobny do Fahrenheit, to dostawca przesyła nam niemal identyczną o nazwie "Far and High" w cenie kilkunastu EUR za kilogram;
- zamawiamy w hucie szkła niezastrzeżoną butelkę;
- podobnie z opakowaniem.
- mieszamy kompozycję z alkoholem, rozlewamy, pakujemy i voila!

Co więcej, nie robimy tego sami - za nas z przyjemnością uczyni to jedna z licznych firm rozlewających perfumy. Ostateczny koszt takiego falkonika to ca. 4 zł + marża firmy rozlewającej. Dalej narzucamy swoją marżę i poprzez dystrybutora wrzucamy do drogerii, gdzie perfumy zyskują niechlubne miano "półkownika", czyli towaru nierotującego.

Czym Vabun wyróżnia się na rynku? W założeniu wyróżnikiem miała być twarz Radosława. Kim jest Radosław? Ex Dody, co w żadnym wypadku nie czyni jego wyjątkowym, gdyż konkurencje ma lichą i liczną. No, może jeszcze figurować jako przyszły ex pani domu. Czy to wystarczy, by produkt zaistniał? Najwyżej w świadomości bywalców Ekwadoru z Manieczek.

Tego typu produkt mógłby sprzedawać się w sektach, zwanych dla niepoznaki MLM, ale nie w drogeriach. Ach, zapomniałem o placówkach Poczty Polskiej. Cóż, Vabun nie będzie pionierem - na półkach PP kurzą się już perfumy innego polskiego Diora.

Najbardziej rozbawiła mnie zachęta do współpracy w zakresie eksportu - bo niby z czym do ludzi?

Edytowany: 26 lutego 2017 14:05
krewa PREMIUM
krewa
Wysłane: 26 lutego 2017 20:09:59 przy kursie: 1,13 zł
Ech Aus Bres, wywołałeś wilka z lasu...

MBFGroup napisał(a):
Potencjał, możliwości i zakres ewentualnej współpracy będzie dopracowywany w specjalnie powołanej grupie roboczej.

W normalnych firmach tego typu deale załatwia jedna osoba. Aż się boję zapytać ile osób angażuję MBF do wkręcania żarówki.
Exar
Stopień: Elokwentny
Wpisów: 294
Wysłane: 26 lutego 2017 22:53:37 przy kursie: 1,13 zł
Patrzę sobie w te ostatnie raporty za q3 i q4 (zysk netto) i zastanawiam się co pokazuje ten świetny Z-score ze strony SW w przypadku tej firmy?

anty_teresa PREMIUM
anty_teresa
Grupa: Engineer , Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 629
Wysłane: 27 lutego 2017 09:38:38
Pokazuje całe nic, bo jak pisaliśmy 132 tys. razy Z"Score nie nadaje się do spółek z branży finansowej, w tym funduszy inwestycyjnych.
Aus Bres
Wysłane: 27 lutego 2017 10:20:36
krewa napisał(a):
Spojrzałem czym jest Vabun SA. Spółka założona w 2015, w której niepodzielne rządy sprawuje R. Majdan.
Czym się zajmuje spółka? "Produkuje" perfumy. Cudzysłów jest jak najbardziej na miejscu, bo w rzeczywistości produkcja wygląda w następujący sposób:
(............)
Tego typu produkt mógłby sprzedawać się w sektach, zwanych dla niepoznaki MLM, ale nie w drogeriach. Ach, zapomniałem o placówkach Poczty Polskiej. Cóż, Vabun nie będzie pionierem - na półkach PP kurzą się już perfumy innego polskiego Diora.

Najbardziej rozbawiła mnie zachęta do współpracy w zakresie eksportu - bo niby z czym do ludzi?

Dla mnie osobiście spółka może sprzedawać najgorszej jakości papier toaletowy do podcierania tego i owego, ale jak będzie na tym zarabiała, to i ja na tym pośrednio zarobię :) Nie za bardzo rozumiem o co kaman, poza tym, że akurat ten rodzaj biznesu jest dosyć drobny, bo rządzą na nim wielcy gracze.

Jeśli chodzi o osoby związane ze spółką, no to sorry, ale tutaj sprawa jest jasna. Można nie być czyimś fanem, można być wręcz anty_fanem Radzia albo innej Teresy, ale niezależnie ile "śmiesznych żartów" się napisze o kimś, to ten ktoś regularnie zagląda do nas co tydzień z okładek paru gazet i internetu.

W takim interesie o to chodzi. Mam podejrzenie, że wyroby jednak mogą się sprzedawać nieco lepiej jeśli będzie je reklamował pan R.Majdan od tych reklamowanych przez pana Krewa ;-) Z całym szacunkiem, ale rozpoznawalność jest "nieco" większa ;)

Może właśnie dlatego produkt wszedł parę miesięcy temu do Hebe, czyli zrobili deal z Jeronimo Martins. Jak będzie jeszcze kolejny duży gracz, to nie dlatego, że kupiec miał kaprys, tylko dlatego, że towar się rotuje. Bo inaczej kupiec by taki chłam wypie...lił.

A że może nam to nie pasować, to jakie ideały dzisiaj lubi młodzież i starsze Panie, to co mi do tego. Ze strony fejsbukowej Vabuna dowiaduje się, że było do tej pory jakieś 40 recenzji i większość jest pozytywna, tak jak i komentarze. No chyba, że wszystko kupione (oprócz forum Stockwatcha of koz love4 ).

O gustach się nie dyskutuje. Dlatego jak wejdą dodatkowo w papier toaletowy i zaczną kosić kasę - nie mam nic przeciwko :)
krewa PREMIUM
krewa
Wysłane: 27 lutego 2017 10:57:51
Aus Bres napisał(a):
...nie dlatego, że kupiec miał kaprys, tylko dlatego, że towar się rotuje. Bo inaczej kupiec by taki chłam wypie...lił.

Niestety, rzeczywistość wygląda nieco inaczej - kłania się zasada 20/80. Zapewniam, że Vabun należy do tych 80%, generujących zaledwie 20% przychodów - czyli zbiera kurze na półkach.

Tak się składa, że krewie ta branża nie jest aż tak całkiem obca, więc wiem o czym mówię. Wystarczy popatrzeć na obroty Vabun SA za pierwsze trzy kwartały - są żenująco niskie. "No name'y" generują większe, znacznie większe.

Co dotyczy komentarzy, a w szczególności tych "pozytywnych" - je się po prostu kupuje. Płaci się blogerom, płaci się firmom zapewniającym wpisy na FB. Przykro mi, jeżeli Cię rozczarowałem, ale taka jest rzeczywistość.
Exar
Stopień: Elokwentny
Wpisów: 294
Wysłane: 27 lutego 2017 18:58:44
anty_teresa napisał(a):
Pokazuje całe nic, bo jak pisaliśmy 132 tys. razy Z"Score nie nadaje się do spółek z branży finansowej, w tym funduszy inwestycyjnych.

Dziękuję za wyjaśnienie, miałem dysonans poznawczy.
Aus Bres
Wysłane: 12 września 2017 22:16:08 przy kursie: 1,30 zł
Spółka wylezie w końcu z czeluści NCAP<5MPLN? Zrobiło się głośno (Vabun idzie na NC). Pójdzie za tym jakiś konkretny pieniądz? Nawet na Pudlu coś napisali :) ;)

Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum
idź do strony: << < 1 2 3 4 [5] > >>