pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Exar

Exar

Ostatnie 10 wpisów
krzychzet napisał(a):
Do końca roku spokojnie jeszcze 2-3 mln

Czy aby na pewno? Kampania marketingowa trwa w najlepsze - spam ogłoszeń dostaje non stop. Tym niemniej gracze już wiedzą o bugach, braku optymalizacji oraz akcji zwrotów.

Na prezent kupisz coś, co działa "tak se" ?
Coś z bugami, gdy 'helpmerefund' do wczoraj?
Gdy czekasz na RPG, a z cylindra wypada action-adventure?

IMHO dynamika mocno musiała spaść, gdy hype zderzył się czołowo z rzeczywistością.
To się tyczy zarówno graczy jak i inwestorów.

Vox napisał(a):
to teraz do kosztów zwrotów dojdą koszty procesówę sądowych w USA...
czarno widzę poniedziałkowe otwarcie.
ale sobie nagrabili problemów... A wystarczyło odpuścić złomowate konsole starej generacji.

Z perspektywy patcha 1.05 proces produkcji i jej finalizacja wygląda coraz słabiej. Z komentarzy widać, że aktualizacja daje na PS4 grywalność i wystarczył do tego niewiele ponad tydzień. Tym bardziej wręcz urągają prawdopodobne wcześniejsze priorytety - robota marketingowa i PRowa, choć trzeba przyznać, wykonane zostały koncertowo (do chwili premiery).

Vox napisał(a):
Czy Melvin wynajał prawników by zarobić na krótkiej Boo hoo! ?

Jaki jest root cause? Content.
Ewentualne spory prawne to już jest kwestia skalowania wielkości efektu. Sorry za anglicyzmy, ale zwięźle oddają problem. Tym bardziej jest zrozumiałe niezadowolenie developerów, że część hejtu spada na nich, bo kto ustala priorytety w JIRA itp.? Kto komunikuje, że "na każdej platformie gra działa świetnie"?

Na chłodno, idealny komentarz to jednak bankierowe "schodzi powietrze". Urealnienie wyceny pozwoli zastanowić się, co dalej pod kątem takich tematów jak zmiany w firmie, W4, 2078, 2079 (pewnie mało kto myśli teraz o przychodach z potencjalnych sequelów? Shhh ), itp. Jak wrócą do korzeni tj. wydawania dobrych, grywalnych gier - cała zabawa może się powtórzyć w długim terminie, z naciskiem na długi. Kryzys to zawsze szansa. Do tego czasu na kursie - graj muzyko!!! Boo hoo! Dancing

Kakarotto napisał(a):

To pokazuje w kogo producent gry celował: we wszystkich naraz. Zrobili coś dla kasy. Jak się robi coś dla kasy bez włożenia w to serca tylko czystą kalkulację to może i jakaś kasa się pojawi ale nie będzie to epickie dzieło jak to reklamowali.

Sedno sprawy!
CP to zwykły produkt do rotacji, przedstawiany jako efekt pasji, misji i takie tam banały. Tyle, że zwyczajnie trzeba założenia planu motywacyjnego realizować.
Sama gra na pewno dostarczy dziesiątek godzin rozrywki. Jednak fakt, że optymalizacja leży, bugi wypalają oczy, a zaawansowany edytor genitaliów funkcjonuje bez większych problemów, pokazuje, jak bardzo produkt był robiony pod publiczkę. Ktoś pamięta premierę ES:Arena Bethesdy? Oni też wtedy mieli swój "pierwszy raz" i już im tak generalnie zostało. Na CDP przewiduję zwykłą orkę i kręcenie kółek na kolejnych produkcjach (szczególnie pod hipotetyczne W4 Shhh ), zamiast longtermowego podejścia jakie miało wielu inwestorów. Czar prysł i król jest nagi. Dodatkowo ucierpią też planowane przychody. Zapewne wielu graczy po całej historii i obejrzeniu gameplay - tak samo jak ja - zakupi CP dopiero za 3-4 lata na wyprzedaży ze wszystkimi dodatkami i patchami za ~20% ceny wyjściowej.

WatchDog napisał(a):

edit: czymże innym jest wrzucenie na piracki sajt takiej drwiącej notki, swoją drogą słodkie i nieobliczalne - jak za dawnych lat

Na takie teksty mogą sobie pozwolić goście, którzy przyjechali Shinkasenem bez opóźnień, a nie Pendolino z enginem drezyny, zatrzymującym się na każdej stacji, by wszystkim wepchnąć bilety - nawet jak nie wejdą. Ten niegodny w kontekście całej szopki "żart", jest tylko nachalną propagandą sukcesu i niezamierzoną drwiną z graczy. Równie dobrze pirat mógłby stwierdzić, że "my tu nie ripujemy niedoróbek".

Na koniec cyberanegdotka sprzętowa.
nVidia Experience nagabywała do aktualizacji sterów do RTX2060. Drivery godnie reklamowane jako optymalizacja pod CP2077. Po instalacji dzieciaki próbowały coś pograć. Efekty:
- Fortnite - nie uruchamia się nawet - karta wykrywana jako za słaba do gry love4
- Warframe - crashe i wywalanie do pulpitu Dancing
- SW: Battlefront II - freeze/crash thumbright
Po downgrade wszystko działa bez problemów. Krótko mówiąc, idą grubo - ani chybi jest plan opanowania świata i zastąpienia wszystkich gier przez króla - CP2077. king !

GPW Mistrzunio napisał(a):

to pokazuje o co toczy się gra...

Faktycznie wiadomo, o co toczy się gra.
Za kilkadziesiąt M prowizji od kredytu każdy da radę przeżyć nawet w pandemii. king

Jako weteranowi Silent Service w czasach 8-miu bitów bardzo podoba mi się ta gra i emocjonujący gameplay.
Mega niszowy tytuł dla garstki osób. Angel

Vox napisał(a):

No cóż...
spółka jest już mocno przeceniona w stosunku do pierwotnej ceny debiutu (prawie 50%)

Ta bolesna lekcja inwestowania dopiero się rozkręca.

Pytanie było takie:
1ketjoW napisał(a):

Bez większego znaczenia jest liczba sprzedanych książek. Liczy się czy gracze znają autora i jego twórczość i czy uważają że to ciekawy pomysł zrobić z tego grę.

Twierdzę, że:
- zbiór klientów Amazona zawiera pokaźny podzbiór graczy, którzy nie mają pojęcia o Lemie,
- zbiór czytelników książek Lema zawiera niewielki podzbiór graczy.

Firma szuka klientów-graczy na grę, a nie na książki i będzie potrzebowała hajsu na marketing. Samo się nie sprzeda jak ostatnimi czasy dowolna inkarnacja "Gry o tron".

Martin nie umywa się do Mistrza Lema, za to ilość komentarzy mówi co nieco o popularności autora.

www.amazon.com/George-R.-R.-Ma...
www.amazon.com/Stanislaw-Lem/e...

Mój ulubiony "Eden" ma 52, "Niezwyciężony" całe 7. Dancing
Warto przygotować się z 77 komentarzami na "Fiasko". hello1

Może kiedyś rozpropagują Lema jak Sapka i prześcigną CDR. Ale najpierw twarde lądowanie! Speak to the hand

Elemis napisał(a):

Nie zapominamy o ryzykach. Także o ryzyku NIE UCZESTNICZENIA w przedsięwzięciu mającym chyba jednak spore szanse powodzenia. Ponoć najgorszym grzechem jest grzech zaniechania.  

Sukces przedsięwzięcia =/= krótkoterminowa wycena spekulacyjna.

Hazard =/= inwestowanie.

Byłem pewny rozpoczęcia wątku rynku regulowanego po wydaniu Warhammera, a tu taka ciekawa niespodzianka. king

Z tonu komunikatu przypuszczam, że 'grubi' sami się zgłosili z opcją nie do odrzucenia.

@aircanada15
Świetne porównanie. SuperHot wyszedł w 2016, zobaczymy w 2024 gdzie będzie DT, szczególnie po kolejnych contentach jak np. arena mode. Na razie rzeczona gra ma za sobą trzy tygodnie sprzedaży.

@Scarry
Życie uczy, że odpowiedź w formie "to żałosne" świadczy zawsze o trafieniu krytycznym.

Co do GH opcja VR zważywszy samą formę gameplaya, wydaje mi się znacznie wzbogacająca oraz urealniająca doznania w czasie rozgrywki. Patrząc po bieżącej ilości graczy, może nawet część kupi CRkity pod kątem GH, tak jak przed HLAlyx. Każdy przypadek jest dla segmentu VR wspaniałą wiadomością, więc osobiście trzymam kciuki za efekt prac Incuvo.

Osobną kwestia jest natomiast bieżący poziom kursu. Wzrost po coopie przypomina zmianę jakościową w odbiorze papieru przez rynek, jak miało to miejsce na 11bit po TWOM, więc może jednak jest szansa na utrzymanie dotychczasowych poziomów bez głębszej korekty.

Wydaje mi się, że zmarnowano pomysł na fajne DLC do RP2.

Krótko mówiąc, VR jest do bani, ale jak mojsze gamedev robi VR, to VR być dobra.

Pamiętając Twoje wpisy na CRB, mogę tylko pochwalić wysokość poziomu hipokryzji.

@lelo-pakero
Doskonale znam historię. Liczyłem, że nauczeni doświadczeniem nie będą robić sobie żartów.

W3 przesuwali i ostatecznie wyszło arcydzieło. Zebrali know how, wiedzą doskonale co i ile trwa. CP2077 to kolejna inkarnacja wiedźmina - open world, questy, nowa historia, dialogi, tekstury i modele - polewasz sosem cyberpunka i voila. Tu nie powinno być żadnych niespodzianek.

@Morasek
"tylko dwukrotnie"
Znam realia rozwoju oprogramowania i wiem, że różne "fuk-upy" po prostu się zdarzają. Ale dlaczego udowadniać sobie, że jest wspaniale? Przy ~40 miliardach nie jest.

Znając historię wydawania W3 i ostatnie komunikaty, nikt racjonalny nie uwierzy już w 2020.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/c...

Doskonały żart wyszedł. thumbright

Co do sukcesów lub nie, zwracam uwagę, że DT zapewnia de facto bieżące finansowanie pozwalając się firmie rozwijać. W wywiadach wielokrotnie informowano, że nie grozi w najbliższym czasie emisja. Dodatkowo dzisiejszy wywiad opublikowany na SI

strefainwestorow.pl/artykuly/w...

wskazuje, że dla firmy przełomem nie jest seria Wizards, ale WH. Dzisiaj poziom 60+ dla rynku wydaje się drogo, ale "winter is coming" i pojawiające się informacje nt. franczyzy Games Workshop mogą zmienić sytuację. A co będzie np. za 3 lata, jeśli VR się rozwinie, a na koncie spółki będzie już wtedy kilkanaście produktów? Kwestia hortyzontu i IMHO nie warto odnosić bieżącego kursu tylko do produktu jakim jest ostatnia gra.

11 bit kiedyś też było po 2 złote. Inne czasy, inne wyceny, ale jak zawsze - w przypadku potencjalnego sukcesu premia za ryzyko jest największa u tych, którzy wchodzą wcześniej, sorry za truzim. Potencjalna strata też jest mniej dotkliwa. W przypadku CS ma miejsce dodatkowa niepewność, związana z byciem technologii VR dla rynku terra incognita. Dlatego jak sądzę, osoby o niskim progu tolerancji ryzyka doświadczają tu dodatkowej niepewności.

Na pewno warto firmę obserwować, choćby, żeby mieć wskazówkę, co do potencjału produkcji VR, których wg zapowiedzi będzie coraz więcej w lokalnym gamedev.

Odwołujesz się do wyników za 2019 i Q1 2020 i to jest właśnie ex post. Po roku działalności. Wróć do Q1 2019, kiedy CRJ po miał 400k netto przy kapitalizacji 115M. I co wtedy rynek wyceniał? Sto milionów? Solidne fundamenty?! Można było tylko antycypować właściwy development gry.

CRB jest pół roku na parkiecie i w mojej ocenie ma miejsce ta sama sytuacja co rok temu na CRJ.
Czy zbankrutują w ciągu roku? Możliwe.
Czy zrobią mega emisję? Możliwie.
Przewartościowanie? Możliwe.
Czy DT po wydaniu na wszystkich platformach da satysfakcjonujące przychody, które pozwolą na dalszy rozwój firmy i zanegują powyższe trzy opcje? Możliwe.
Czy IP WH będzie światowym hitem VR? Możliwe.

Widzę tutaj powody, żeby angażować kapitał. Jednak nikogo nie namawiam do tego samego, a jedyne co mnie drażni, to gładkie pisanie o CRB w kontekście balonów bez zestawiania potencjalnych perspektyw i szans rozwoju.

Notabene kolega @Scarry popisuje się zabawną hipokryzją, tworząc listę co owym balonem jest, a potem obrazą majestatu, że "mówienie ze jakies tam parametry i balon po prostu jest słabe", gdy CRJ został przywołany w tym samym kontekście. thumbright

Dalszą dyskusję w temacie balonów i niebalonów zostawiam rynkowi.

Jakoś pomijany milcząco jest fakt, że zanim ten cudowny czas coop eldorado nastał, CRJ akumulował się był półtora roku w kanale 150-200 z kapitalizacją grubo ponad 100M i dyskusyjnymi zyskami. Ergo następuje teraz otrąbienie wyceny ex post, jak to czynią wszyscy wielcy mędrcy historycy.

W przeciwieństwie do zagotowanego CRJ, na CRB nadal są perspektywy i wyższy potencjalny ROI. Czy wart ryzyka to już każdy sam decyduje. Na pewno mając wyceny marcowe śpi się spokojniej w przypadku obu spółek.

Scarry napisał(a):
Creepy Jar jest w tej chwili jedną z bardziej konserwatywnie wycenianych spółek bo rynek boi się przesadzić... jeśli nie wiesz dlaczego to naprawdę totalna masakra że wypowiadasz sie o inwestycjach w spółki gamingowe...

No popatrz, dokładnie tak samo konserwatywnie jak CDP, a jeszcze emeryci się dorzucą zaraz na głównym haha.

GH zatrybiło dopiero na coopie, wcześniej bedąc earlyaccesową ciekawostką - tak samo przewiduję drugą młodość DT za jakiś czas z magic pvp. Z tym, że DT jest fajną i dopracowaną grą, a GH w singlu był dość przeciętny. Z resztą, w przypadku Carbona obstawiam, że ktoś ich i tak może wykupić wcześniej.

Pozostaniemy więc w swoich okopach, a rynek zweryfikuje. W przypadku obu firm pytania są jednak dla mnie znacząco inne: kiedy zacznie sensownie rosnąć vs kiedy nastąpi szacowna korekta?
Powodzenia. :)

Na VR nie ma wielu gier, a DT jest po prostu świetne. Porównywać staty do klasycznych gier PC/czy konsolowych można, ale jak ktoś orientuje się w liczbach VR kitów, trendach i estymacjach wzrostu to nie będzie się tak ekscytował 45 graczami zamiast np. 450. Poza tym steam to tylko jedna z platform dla DT, pozostałe będą sukcesywnie portowane.

Realna sytuacja jest taka, że longtermowcy zapakowani na dołkach covidowych śpią spokojnie, czekając na premierę WH i dalszy organiczny wzrost spółki, a peronowicze płaczą, że za drogo i balon. Klasyka.
Jak dla mnie to może sobie lecieć ponownie na 20. Chętnie dobiorę w tamtej cenie.

BTW
"aktualny portfel: 80% CRJ"
Kroczące C/Z 388,41 d'oh!
Ostro mnie rozbawiłeś przygotowaną przez Ciebie tak gruntownie listą balonów. king king king

No proszę i każdy grzecznie broni swojego własnego balona. Bardzo typowe rzekłbym. thumbright
binky

W przypadku sukcesu jest spora premia dla akcjonariuszy za 'early access'. ~10 lat temu wielu ludzi uważało, że 11b ma niszowy biznes, a Optimus to do bankructwa, a nie robienia gier rpg.
Jadnak cześć inwestorów widziała perspektywy i zajęła pozycję. IMHO w przypadku Carbona mamy do czynienia z takim samym przypadkiem.

Moderator:
Wyceny z czapy i bez uzasadnienie są kasowane. Regulamin się kłania

W jakim sensie potwierdziła, możesz rozwinąć? Bo akurat ogłoszenie premiery Alyx spowodowało zakup samego tylko Indexa w ilości 75k. A masz HTC, Rifta i inne brandy.

Co do cudu - Alyx ma obecnie wg steam stats: Owners: 500,000 .. 1,000,000
Dużo / mało? Jak na grę kosztującą 60$ to IMHO sporo i nawet licząc bundlowane ze sprzętem egzemplarze, jest liczbą znaczącą.

Na wykresie nie widać 20 lat niespełnionego rozwoju VR. Jednak patrząc na zawiedzione nadzieje, słabe hełmy i gogle, brak masowości i contentu, wysokie ceny - ten orgr mogę usprawiedliwić. Nagle przychodzi wirus, HL Alyx i pstryk - percepcja branży zmienia się znacząco.

Może to nie AT, a może pierwszy przypadek 'ever' ? Zobaczymy po premierze trailera Warhammera.

EDIT:
Jak kto próbował grał w VFX1 w Duke Nukem to powinien czuć temat. Ja mam zaliczone ;)

@Mona Ktoś wrzucił klarowne podsumowanie w wątku na bankierze, znajdziesz bez problemu więc nie będę przyklejał.

Dziwi mnie, że spółka nie wzbudza tutaj większego zainteresowania, mimo jak dla mnie wszelkich przesłanek, że pójdzie modelem 11 bit, robiąc dobre i dopracowane gry. Tymczasem prognozy rozwoju rynku VR wydają się nieubłagane.

Dzisiaj zrealizował się pierwszy ORGR, przyznam, znacznie szybciej niż myślałem.

Ja dzisiaj byłem na strefieinwestorów na webinariach.
Od CRB bardzo dobra prezentacja, a sama firma wydaje się mocno rozwojowa. Nie planują emisji, produkcje mają globalnie rozpoznawalne IP, natomiast wskaźniki wzrostowe przychodów i zysku powinny się utrzymać r/r. Zresztą, kurs też odpowiednio zareagował.

Parę dni temu bazgrałem sobie amatorsko kreski. Jak ktoś ma ochotę to link poniżej.
CRB

EDIT: Była mowa o potencjalnym trailerze Warhammera na E3 w czerwcu. Sama impreza jest odwołana, ale może będzie miała formę digitalową. Wtedy drugie wybicie by pasowało.

No, no. Owocny przegląd opcji strategicznych, nie ma co! Boo hoo!

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Zarząd Spółki zwoła Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy na którym zostanie poddana pod głosowanie uchwała dotycząca przeprowadzenia prywatnej emisji akcji ( Nowa Emisja ) kierowanej do członków obecnego Zarządu z wyłączeniem prawa poboru dla pozostałych Akcjonariuszy w wysokości 1.700.000 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda, które zostaną objęte w cenie emisyjnej 0,25 zł akcję. Akcje Nowej Emisji będą uczestniczyć w wypłacie dywidendy począwszy od wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2019, na takich samych warunkach jak inne akcje Spółki.

Dla przypomnienia:
Obecny poziom cen rynkowych: m/w oscyluje koło 3 pln.
Całkowity wolumen akcji: 1.450.000.
Zarząd jednoosobowy: prezes.

Ta ciekawie.Boo hoo!

Widzisz ff. Widzisz 2019 GHI. Wiesz wszystko.

Mnie to IPO pokazuje, jak bardzo wszyscy desperacko chcieliby znów czasów pre-Witcher i pre-Aanomaly.
Ale to se ne vrati - teraz to już branża dojrzała. 80 baniek za spacery w kosmosie?!? O.o Pray

Oprócz Kongresu, warto sprawdzić wyniki Solaris - Box office: 30 million USD, Budget: 47 million USD za wikipedią.

Pacholęciem będąc fascynowałem się oceanem na Solaris i podróżami Tichego i tak mi zostało. Co do reszty świata, to ma on Lema od dawna i jakoś go prawie nikt nigdy nie pokochał!
Speak to the hand

Czekam kto pierwszy w rodzimym game devie powie: robimy polski, sarmacki, Battle Royale i dajcie 500+ baniek!
love4 king Whistle

Sumulator jak sumulator - ciekawszy efekt może dać to:
http://www.imdb.com/title/tt4951982/
vs
http://www.kurskthegame.com/

anty_teresa napisał(a):
Pokazuje całe nic, bo jak pisaliśmy 132 tys. razy Z"Score nie nadaje się do spółek z branży finansowej, w tym funduszy inwestycyjnych.

Dziękuję za wyjaśnienie, miałem dysonans poznawczy.

Patrzę sobie w te ostatnie raporty za q3 i q4 (zysk netto) i zastanawiam się co pokazuje ten świetny Z-score ze strony SW w przypadku tej firmy?

Bardziej sensowna wydawałaby mi sie emisja kierunkowa, z podniesieniem kapitału spółki - wtedy byłaby kasa na produkcję mitycznych nowych gier. Szału nie ma!

Jakbyście szukali pracy to szukają ludzi do Neconde OML-42.

www.nestoilgroup.com/current-v...

"Production Engineer—Neconde - 017 Lagos, Nigeria 2012-03-23
Reservoir Engineer—Neconde -016 Lagos, Nigeria 2012-03-23"

U nas cisza ale wygląda na to, że w ciepłych krajach robota wre.

WatchDog napisał(a):
Niestety! Los czasem płata figle, a pogoda jest jego narzędziem.
Nie udało się wylecieć o czasie z Warszawy, przez co cały misterny plan legł w gruzach. Opóźnienie od kilku do kilkunastu godzin niweczy istotę wycieczki.
Nie miało żadnego sensu przedzierać się na miejsce inną trasą, bo nie wystarczyłoby czasu na porządną robotę w terenie. Co najwyżej dałoby się przybić piątkę na dwóch, max trzech koncesjach, zrobić parę zdjęć i wracać. Dlatego zdecydowaliśmy o przełożeniu wyprawy na najbliższy możliwy termin, bo jest to za poważny temat aby go odbębnić po łebkach.

kliknij, aby powiększyć

To już wiem dlaczego dzisiaj zleciało - tym razem o odwołaniu kluczowej wyprawy znów ktoś wiedział wcześniej blackeye

Pewnie większość widziała ale wklejam linka.
Erste obniża rekomendację

Jednak jest jakiś efekt prac w Brunei, Syrii i Nigerii przedstawionych w newsletterze :)

Przecież JK nic nie sprzedał od IPO (przerzucanki z Radwanem pomijam), wiec skoro nadal kontynuuje interes i nie pozbywa się akcji, jest to najlepsze orędzie. W końcu od IPO - biorąc pod uwagę ilość akcji KI - to on wtopił na niskim kursie najbardziej.
Dopóki w espi nie ma komunikatu, że KI zbywa swój pakiet akcji to imho można być w miarę spokojnym i dorabiać sobie na trendzie. A jak takie espi się pojawi to 'kto pierwszy PKC' :)

"Zarząd zaznacza, że będzie kontynuował proces pozyskania kapitału, aby w pełni zrealizować zakładane cele."

Fajnie byłoby jednak wiedzieć czy nadal planują dodruk kwita do pół bańki, czy jednak finansowanie dłużne? Szacowny zarząd mógłby się jakoś określić.
W każdym razie fiasko emisji w przypadku tej mającej sensowny potencjał firmy, ogromnie rozczarowuje.

A jeśli to koszt rautów w Lagos to może dlatego właśnie jest ta Nigeria? Mam nadzieje, że Londyn, Kijów i Bandar Seri Begawan też załapały się na jakieś balangi z korzyścią dla akcjonariatu ;)

IMO to sukcesywny spadek wydobycia z każdego odwiertu wynikający z wyczerpywania się złoża - mniejsze ciśnienie itp.

kz110 napisał(a):
Już wrzucili dzisiejszą rozmowę z p. Kulczykiem.
O Nigerii od 12 min.40sek. do 14 min.00sek.
http://www.tok.fm/TOKFM/0,88795.html

W tej rozmowe pojawia się plan developmentu, o który tu pytano wcześniej.
15k baryłek dziennie obecnie
20-25k na koniec roku
150-200k w ciągu roku/półotra
Brzmi nieźle jak dla mnie - pozostaje poczekać do stycznia i sprawdzić czy się uda. Jeśli tak, będzie to bardzo dobry prognostyk dla tej koncesji.

Akurat firmy z branży gier są wyjątkowo wdzięczne do wyciągania kasy - okres developmentu jest zwykle dość długi i mglisty, a przeciętny inwestor ma trudność w ocenie jakości finalnego produktu (vide Afterfall). No chyba, że łupało się za młodu w river raid i wolfensteina - po takiej szkole życia człowiek ma inny punkt widzenia na pewne sprawy ;)

Nieźle jak nieźle.
Raport rozwiewa marzenia, a podane wartości budzą niepokój - kasa 'w kasie' i zobowiązania krótkoterminowe. IMO wolumen w okolicach ~50 ostatnio to było wyłażenie pod ten fatalny raport. SUX

Najważniejsze, że obecnie jesteśmy na etapie 'kiedy i to na dniach', a nie 'czy'.
Przez ostatnie miesiące było wiele spekulacji, czy Nigeryjczycy będą w ogóle chcieli oddać swoje dobra obcym. Teraz już tylko najwięksi pesymiści oraz templariusze petrola mogą mieć tego typu wątpliwości.
Kierunek wig20.

Redface napisał(a):
BigLot napisał(a):

(...)
@Redface
Jeżeli dzisiaj została podana informacja o komercjalizacji odwiertu, to w bilansie za który kwartał zostanie ujawnione zwiększenie zasobów?

Witam,
Rozróżnijmy dwie rzeczy: komercjalizacja odwiertu - nie bardzo rozumiem, o co chodzi? Stwierdzenie, że odwiert jest w stanie produkować komercyjne ilości gazu? To faktycznie wczoraj.
Zasoby w bilansie - nie bardzo wiem, gdzie chciałbyś je zobaczyć... Nowe oszacowanie RPS, czyli niezależnego eksperta zapewne zostanie przeprowadzone kompleksowo, na cele raportu rocznego - to jest pewnik.
Pozdrawiam,
JKorczak /KOV/

Tak sobie gdybając lekko - z tego co pamiętam pełne przeszacowania miały nastąpić przed ofertą AIM. Nie sądzę, żeby robiono je co 2-3 miesiące tak więc chyba można przyjąć najwcześniejszą nową datę debiutu - ~Q2 2012.

Potwierdzono wpływ kursów walut na wynik. Jest git, teraz pytanie czy spekuła ma wolumen na zbicie kursu przed kwartalnym, żeby wyzbierać jeszcze więcej.

Po 1 minucie prawie wyłączyłem, ale przemogłem się i myślę, że jednak warto obejrzeć, koniecznie zwracając uwagę na mowę ciała. Aż kilka sobie wypisałem:
4:28 - gest rąk pokazujący wielkość nakładów
5:44 - freudowski lapsus z pierwszy/ostatni
7:37 - o szansach 'otwarcie mówimy' (z zamkniętymi oczami)...
7:40 - ...a otwarta wizja jest tak przeraźliwa ogromna, że aż trzeba zamknąć oczy na 3(!) sekundy...
7:53 - ...i po chwili poluzować kołnierzyk, bo szyja mrowi (pewnie od ww. wizji, a może to ciśnienie krwi wzrosło)
I na koniec wielka radość, że to już koniec.
Jak ktoś się zastanawia co tam w szraku siedzi to wcale nie jest to offtopic :)

może jutro klepną Nigerię? :)

btw
McDaniels
Calgary, Alberta T2P 3c6, Canada
KOV
Calgary, Alberta, T2P 3J4, Canada

@onochi
o 19:11 raport petrola poszedł do espi, właśnie sobie przeglądam
edit2
ok widzę, że widzisz :)

bialoczerwony napisał(a):
hello1
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Panie Irfy czekamy na komentarz-zapewne info podane żeby upchnąć 40 mln sztuk świeżego towaru.
Dancing

a jaki widzisz inny powód w informacji o zwiększeniu prawdopodobieństwa?

Jak dla mnie to następuje wreszcie urealnienie wyceny za 1 placówkę rehabilitacyjną, fajny pomysł i stos marzeń o bogactwie.

@kastalto
Nie zgodzę się z ustawianiem Syrii jako najmniej istotnej. IMO dla sukcesu AIM perspektywa dobrego rezultatu w block 9 wydaje się koniecznością. Brunei nadal jest rozbabrane, L leży dzięki AED, Chińczycy w M pewnie zabiorą się dziarsko do pracy, ale wnioski i efekty to 2012, Ukraina - to solidna baza ale w obliczu kolejnych odkrywanym wielkich złóż gazu (wczoraj np.South Yolotan–Osman) nie jest tak ekscytująca, Nigeria - to wiadomo sedno sprawy. I tu potrzeba Syrii z ropą jako wisienki na torcie do podbicia ceny emisyjnej.

Będąc optymistą debiut AIM obstawiam na grudzień (z pomostem finansowym z KI) i ropą w Syrii.
Kierunek jest jasny - wig20 kiedyśtam :)

www.asx.com.au/asx/research/co...
Poczytajcie sobie ostatnie komunikaty AED z tego tygodnia. Zostali powołani zewnętrzni zarządcy z KPMG. Wg prawa australijskiego (za wikipedią) takie rozwiązanie możliwe jest w przypadku zaistnienia groźby niewypłacalności. Pytanie co z planowanymi pracami na bloku L do końca roku?

Kiedyś padło tu stwierdzenie, że zarobek spekulantów nie jest priorytetem firmy. Uczciwe jest, że się tego trzymają. Inwestować można śmiało pod produkt, ale nie pod rozbudowany 'pijar'. A na kreskach można ugrać swoje i bez hiper super optymistycznych komunikatów.

Bruno 12 napisał(a):
Exar napisał - "Wg mnie firmę czeka kolejny rok betonu kursowego poniżej emisyjnej, do czasu kolejnej zapowiedzi AIM". To KOV dementował obecnie przewidywany termin debiutu na AIM ???? Czy KOV wydał komunikat ,że w Nigerii są jakieś nieprzewidziane kłopoty ???

Czytam tylko to co piszą. W info "Wystawienie niezabezpieczonych zamiennych skryptów dłużnych" z piątku pojawia się taki fragment:

"Środki posłużą KOV do obsługi zobowiązań finansowych przez następne 12 miesięcy, w okresie przed prognozowanym pozyskaniem dodatkowego kapitału, czyli do czasu dopuszczenia akcji spółki do obrotu na Alternatywnym Rynku Inwestycyjnym w Londynie."

Sytuacja co do AIM imho jest klarowna. Nie za bardzo za to rozumiem, jak w tej sytuacji Nigeria może być sfinansowana. Radwan i KI będą emitować kolejne skrypty?

rabbit napisał(a):

Wygląda na to że W Brunei wszystko jest gotowe do wydobycie.Jeszcze 2 lub 3 trafione odwierty i będą pierwsze dolary.Na dzisiaj właśnie Brunei ciąży na KOV.Nie widać ropy to nikt w nią nie wierzy.

Ja Brunei odbieram zupełnie inaczej, sytuacja jest tam niepewna i nie udało się zrealizować wszystkich prac (w raporcie jest fragment o wnioskowaniu o ponowne badania obszarów, które zostały oddane po fazie 1). TAP jest w trakcie sprzedaży block M i skupia się na aktywach potwierdzonych albo generujących cashflow. Dla mnie oznacza to niewiadomą na tą chwilę w block M, albo przynajmniej konieczność poniesienia sporych nakładów do czasu wydobycia. Block L to już aktualnie totalny znak zapytania - AED przy kapitalizacji ~30-40M$ dostało wezwanie do zapłaty kary 70M$ dla Puffin Services za jakieś stare sprawki. Raporty są na ASX.

Cytat:

Kiedyś naganiałem i promowałem Ukraine,teraz będę promował Syrię.Uważam że tam będzie jazda,kwestia czasu.

I to długiego, w scenariuszu optymistycznym nawet jak znajdą w Itherii, potem ew. w Bashir ropę/gaz to potem trzeba przygotować szyby i wiercić nowe, żeby zwiększać przychody. To kwestia imho okresu przynajmniej dwuletniego do początkowego wydobycia.

Cytat:

Na dzisiaj Ukraina to potencjał którego nikt nie potrafi docenić oprócz Ukraińców.Wiedzą co jest grane.

To faktycznie może być szansa, mam nadzieję, że dławiki są a konto koncesji poszukiwawczej, a jak w końcu zmienią ją na wydobywczą to nastąpi skokowy wzrost wydobycia bo puszczą zawory :) Ale to też okres pewnie połowy przyszłego roku

Cytat:

Pytanie na dzisiaj.Co z Mauritiusem???Jest jakaś szansa na co kolwiek??

Na Mauritiusie żadnej ropy proszę, tylko wakacje :)

Wg mnie firmę czeka kolejny rok betonu kursowego poniżej emisyjnej, do czasu kolejnej zapowiedzi AIM i lepiej, żeby wtedy już nadeszła koniunktura w gospodarce.

nie ma emisji na AIM (pewnie po niskich cenach ze wzgl na obecną sytuację), nie ma rozwodnienia, nie ma Nigerii?
generalnie ciekawe infa

czy to ranking w grach płatnych czy we wszystkich?

szooler napisał(a):

Prezes ostatnio mniej aktywny na forach,oby to był dobry znak,wytężonej pracy nad grą i odpowiedniej motywacji.Dni i tygodnie lecą nieubłaganie.Dalsze niedotrzymanie terminów skończy się...nie powiem czym.Liar
Po wakacjach może znowu warto.

No to już wiadomo, że może raczej nie. Dzisiejsze konsole wbiły kolejny gwóźdź do trumny po wpadce z frontline. A sprzedaż poza 'hot season' /koniec Q3 i Q4/ oznacza zdecydowanie mniejsze wpływy. O ile jakiekolwiek będą...

EDIT: We wrześniu powinny pojawić się jeszcze nowe infa z Syrii i Ukrainy.
Jeśli zaliczymy trafienie w Itherii osobiście liczę na 'paniczny wykup' akcji pod koniec września przed AIM. Nawet jeśli korekta przerodzi się w bessę. Inaczej być nie może, bo spółka ze złożami klasy światowej warta ~100 mln Euro to śmiech na sali.

Ale ryzyk fizyk, 19% szans o ile dobrze pamiętam z prezentacji meny.

wojteksn napisał(a):
(...)
najbardziej ciązy Syria (wezwania świata muzułmańskiego o nie zabijanie muzułmanów świadczy o powolnym przelewaniu goryczy w tej materii i każde rozwiązanie może być brane pod uwagę z tych gorszych scenariuszy)
pozatym nastawienie europy ta niepewność które państwo znajdzie się w tarapatach i poprosi o pomoc i te rozruchy w Królestwie Brytyjskim.
(...)

Czy w obliczu krachu i zamieszek w Londynie ktokolwiek martwi się Syria? Wg mnie nikt. Niedługo stłumią (pewnie krwawo) wszystkie protesty i śladu w wiadomościach nie będzie.

może być na 0, jak dla mnie cele są dwa
1. przypomnienie, że gra w ogóle istnieje przed premierą na iOS
2. skokowe podpicowanie wolumenu sprzedaży do raportów

"aby zabezpieczyć ich przyszłość."
O rodzinę trzeba dbać, pod tym się oczywiście podpiszę. Teraz chyba nikt nie ma wątpliwości na czym polega zabezpieczenie przyszłości - to zapowiedź wywalanka, niekoniecznie teraz, może za pół roku, za dwa lata lub pięć. Dobrze mieć jasno postawioną sprawę i perspektywy.

Po tym co napisałeś, wypadałoby prezesa wręcz pochwalić, że daje tyle możliwości do ciekawych dywagacji wszystkim zainteresowanym. Głaszczmy się po główkach!

Frog napisał(a):
Powiem szczerze, że mało mnie interesuje jakiekolwiek tłumaczenie

Roger that, ja bez trudu przeboleję, że Cię to nie interesuje. Jednak jesteś w mniejszości, a większość inwestujących w akcje ma prawo zastanawiać się, jakie mają perspektywy ich pieniądze.

darowizna przed samą premierą
akurat żeby dobrze nakarmić rybki

Tak 2015.
Ładne kwoty padają, 33 studnie, 8M$ każda - sam nakład inwestycyjny to ponad ćwierć miliarda dolarów. Przy podanym na wykresie wydobyciu ~110 MMbbl i netback 30 usd za baryłkę daje to ponad 110 mln usd rocznie przychodu, czyli dla KOV ~50M usd rocznie z Itherii.

szacunkowy netback z tych danych

Sprytne powiadasz. Cokolwiek się z tymi akcjami stanie to i tak właśnie super zaśmierdziało. Jednak altruistów tu nie ma.sex

pytanie do Redface

Redface napisał(a):

ad. 4. W przyszłym tygodniu odbędzie się TCM (technical committee meeting) wspólników Bloku L. Temat zapewne będzie omawiany. Ale wszystko jest w rękach operatora, nie naszych, więc proces nie do konca jest pod naszą kontrolą. Swoją drogą, ja bym się zdziwił, gdyby firma ubezpieczeniowa działała tak szybko - zawsze wyczerpują wszystkie procedury odwoławcze itd. Dla nas to nie jest główny temat - tam trzeba uzgodnić hamonogram, budżet i zacząć prowadzić prace i to jest obecnie dla nas najważniejsza sprawa.
Pozdrawiam,
JKorczak /KOV/

Czy są jakieś konstruktywne ustalenia z operatorem Block L po wspomnianym TCM ?
Z tego co patrzyłem na ASX ostatnio AED przyciągnęło kilka funduszy (raczej spekulacyjnych) i zebrało parę groszy na działalność z emisji prywatnych.
Będzie się tam coś jeszcze działo przed kolejną seria badań 3D?

rabbit napisał(a):
@Exar

Ja na przyszły rok wyliczyłem podobnie ok.40/45 mln dolarów przychodu ale z tego co na dzień 31.12.2011 "uda Nam się ustrzelić."W 2012 roku dojdą nowe odwierty,nowe podłączenia i zwiększenie produkcji.100 baniek $ na koniec 2012 roku to minimum na dzisiaj a to jest już spora kasa.

Może coś źle liczę, ale jak dla mnie to jest ~40 mln PLN
7 MMcf dziennie, marża 5,8$ na Mcf
razem 14,8M USD

Jak sobie liczę na szybko przy wydobyciu dziennym 7MMcf oraz marży netto 5,8$ z McF szacunkowy kwartalny przychód to ~10,5 Mln plnów z ukrainy.
~40 baniek rocznie zysku rocznie, fajnie, ale szału nie ma, tym bardziej, że raczej do netbacku nie policzyli kosztów kredytu z EBOR.

nie marudzić, M-19 w espi :)

Dapi napisał(a):
Mam IPAD-a i powiem że cięzko mi sie grało na tym w Simcity. Ale kwestia przyzwyczajenia i jakoś poszło. Szczerze to sobie średnio wyobrażam grać w cos takiego dynamicznego na ekraniku iphona...ale mało się na tym znam...bo własciwie w nic nie gram, nie grałem nigdy na takim urządzeniu i nie ma iphona.

Kolego tam w ogóle nie ma dynamiki :)
Bez konieczności dzielenia uwagi na konwój i kontrolę dowódcy (zbieranie upów, ściąganie ognia) gra kolosalnie traci na szybkości i jest o wiele bardziej taktyczna. Konieczność zbierania upów na PC łażąc wojakiem to była praktycznie zręcznościówka, na dotyku pukasz palcem i po temacie.
Po zobaczeniu gameplay nie dziwię się, że firma traktuje wersje na ios i duże kompy jako osobne produkcje.

ja gdzieś czytałem, że w Syrii jest sporo granitu i bazaltu ergo skał dość twardych

EDIT:
z ciekawości zgooglałem dodatkowo temat - jak ktoś chętny, to have fun :)
topografia i geologia Syrii

MACD, TRIX i STS zieleniły mi w lutym, niedługo przed odpałem marcowym, a także na początku czerwca. Od 13 do 18 znów wszystkie się zapaliły - rynek jest dość wyprzedany :)

@onochi
Widzę, że link wyleciał, więc wszyscy mogą nadal spać spokojnie Shhh

Pełny artykuł jest płatny, bo portal z tego żyje. Ale mają raczej niezłe źródła informacji, bo np AI podawała info o zakupie OML42 przez KOV jako pierwsza i to sporo przed oficjalnymi info.

Kod:
mod: linki bez cytatów są kasowane bez wnikania w ich zawartość

Po wyjściu goa robi się ponad 90%, rzeczywiście niski.
W ogóle jest klawo jak cholera Egon :)

Ha ja też czekam na wybicie VTI - to co będzie w drugą stronę pewnie? :)

AED właśnie sobie organizuje kasę na przetrwanie kolejnego półrocza, z rzeczy które Brunei dotyczą:
Specific activities which the proceeds will be used for include:
exploration and development activities in Brunei, including acquisition of 3D seismic for oil evaluation at the Jerudong oilfield and for evaluation of the Lempuyang gas discovery, along with pre-drilling costs for two or three wells to be drilled in early 2012;

Czyli na bloku L sytuacja jest raczej jasna do końca roku. Może jakieś nowe przeszacowanie się pojawi po sejsmice. Nowe odwierty w 2012.

@Redface
Zakładając optymistycznie potwierdzenie sensownych zasobów (po odwiercie i badaniach w H1'12, EDIT: jeśli faktycznie będą po sejsmice 3d) i biorąc pod uwagę lokalne warunki (infrastruktura), czy na ponowne zagospodarowanie złoża Jerudong i komercyjne wydobycie wystarczy druga połowa 2012?

Jakie ważniejsze wydarzenie, premiera iOS sama w sobie niczego nie wnosi.
Przecież od początku było wiadomo, że do niej dojdzie.

Na kurs będą miały wpływ pierwsze wyniki za Q2 (a tu szału raczej nie będzie) oraz sprzedaż/brak sprzedaży akcji przez insiderów jutro. Bardzo ciekawie będzie jak towarzystwo podstawi wory, a nie zacznie nic kapać. Oby :)

Dotacje dostał jeden z projektów, w którym VI ma z tego co pamiętam ok. 37% udziału.
10M realnie daje 54-55 pln do wyceny jednej akcji VI. A spółka ma także inne projekty.
I właśnie jeden z nich jest dla mnie potencjalną bombą. To Timecamp
Pomysł jeśli chodzi o biznesowe wykorzystanie wręcz doskonały i możliwy do implementacji właściwie wszędzie tam, gdzie ludzie pracują przy komputerze. Warto wiedzieć kto jest współudziałowcem.
"Inwestorzy
Asseco Poland SA
Venture Incubator SA"

Agri dopiero miało nabyć Tritona, który ma 20% udziału w block 9. Nie zgromadzili kasy więc przejęcie nie dojdzie do skutku. Agri ma wciąż 5% udziału w Tritonie, czyli pośrednio 1% w block 9. I to tyle konkretów w komunikacie.
Myślę, że na razie spokojnie należy podejść, nie ma nic o ewentualnym przesunięciu prac, bo i AAE nie jest stroną.

EDIT:
Podanie komunikatu przed samym rozpoczęciem odwiertów, wskazuje wg mnie na to, że AAE po analizie projektu wierzyło w odwierty i do ostatniej chwili szukało finansowania. Niestety dla siebie nie znalazło gotowych na tolerancję obecnego ryzyka Syrii (wszyscy już są w KOV zapakowani blackeye ).

Z żalem przyznam, że niestety nie miałem dostępu do dokumentu, a w sieci nie znalazłem. Natomiast nawet bez jego czytania zdecydowanie nie wierzę w zarobki z handlu sprzętem, ilekolwiek by tych D nie miał. blackeye Tutaj jako przychód oczywista jest dla mnie wartość dodana, w postaci treści 3d. I teraz pytanie, może mówi o tym prospekt - czy inwestycje w Chinach i Indiach to ma być outsource produkcji treści? Bo na pewno za 800k nie będzie miał produkcji - chyba, że chodzi po prostu o zakupy paneli u azjatyckich OEMów i brandowanie ich 'magic screenem'?

Notabene Philips wycofał się z biznesu TV jeśli chodzi o produkcje, tak więc raczej stawiam na dynamiczny duopol Samsung - LG.

"Jestem pewien, że choć dzisiaj jest to zupełna nowość na rynku, to za kilka lat takie ekrany będą normą - podkreśla Samborski."
I co wtedy chłopaki zrobią? Technologicznie temat bardzo ciekawy, ale forma jest w sam raz na wyskipowanie się generalicji po półtora działalności z worem pieniędzy ze sprzedaży akcji. king Zyski jak na początek działalności niezłe, prognozy jeszcze lepsze, jest efekt nowego. Jak tylko duże agencje reklamowe z wyrobionymi kontaktami bardziej pochylą nad tematem to ich zjedzą szybko.

Nie należy zapominać, że do tego czasu powinny być pierwsze informacje z syrii
i lepiej, żeby były pozytywne. Jeśli faktycznie KOV trafi na zapowiedź złoża klasy światowej to mimo wszystko wycena AIM powinna być godna, nawet bez Nigerii.

Próba fajna, ale zestawiłeś producentów drukarek 3d i elektroniki z developerem softu (i3D).
Na tej zasadzie mi brakuje jeszcze piekarni pana Józka (wypiek modeli 3d w chlebie).

Anulata Nigerii pewnie spowoduje wysypanie części akcjonariatu, ale w sumie tragedii nie będzie, bo OML42 nie ma jeszcze w cenie. Do emisji na AIM tak czy inaczej dojść musi, być może tylko jej cel się zmieni. Podejrzewam, że KI ma jakiś plan ratunkowy w zanadrzu.
Jeśli Ukraina da dobre info w tym tygodniu, to mimo wszystko może pociągnąć wybicie w górę.

ps.Rysio pisał w weekend, że sprzedaje część stepu, oby tylko nie było przejęcia Petrola blackeye

Może nieprzypadkowo Redace pisał 'że Londyn wyżej wycenie aktywa poszukiwawcze'd'oh!
Kanał.

A tu ciekawostka o innym bloku z licytacji, wprowadza w klimat nigeryjski
OML 30 and 34

@lancet
Rynek po prostu czuje, że obecna sytuacja jest dość skomplikowana i ryzyko znaczne
block M - operator sprzedaje koncesje, potwierdzone w ich ostatniej prezentacji, niby faza druga potwierdzona, ale z operatorem, który się skipuje to niewiadoma
block L - operator to australijska wersja Petrola, sami uwalają swój kurs, a jakiekolwiek pozytywy dopiero po 3d, a raczej po odwiertach w 2012. Do tego najprawdopodobniej będzie to nie jakaś super ropa, tylko odgrzewany kotlet - Jerudong
Syria - rewolta, niewiadoma
Nigeria - niepewność finalizacji kontraktu, niewiadoma

Ukraina - tutaj być może jedyne pozytywy wkrótce

Jak sobie to zsumujesz to można pomyśleć o PKC :)

antoni napisał(a):
Aktualne rekomendacje, to:
ERSTE kupuj 2.35 (podniesiona z 2 zł)

A ta cena docelowa jest 12 miesięczna od teraz czy to aktualizacja poprzedniej rekomendacji z września 2010?

Zyawa napisał(a):
teraz ktoś zebrał czy wysypał 100 K po 1,75 ?
ja widziałem, a wy ?
Jestem spokojny wave

Taka ciekawostka, jak przyjrzeć się godzinówce, w pierwszych dwóch kurs zaliczył spadki na wolumenie 90k i 77k, w trzeciej wszystko zostało odebrane spowrotem (~170k). Testy trwają?

kfahoo napisał(a):
Exar napisał(a):
Mam nadzieję, że JK będzie chciał docelowo (w horyzoncie wieloletnim) skonsolidować wszystkie aktywa, które wypalą, pod swoim imiennym brandem.

w Ophirze ma tylko? 13%

W Nigerii na razie będzie 9%. Na razie to tylko wishful thinking, ale jakby się udało...
"Ophir has an interest in 17 oil and gas projects in 8 different African jurisdictions."
Źle? Ja tu na nowego Exxona czekam ;D

EDIT: faktycznie z Syrią zaczyna w tym momencie trochę nieciekawie wyglądać
Many say they are fleeing the town of Jisr al-Shughour ahead of an expected military assault after dozens of soldiers were reportedly killed there.

Niestety to na terenie bloku 9 z tego co patrzę na mapie
en.wikipedia.org/wiki/Jisr_al-...

Interesujące info, będzie rozpoznanie walką, a KOV przy ofercie w sierpniu/wrześniu będzie mógł bazować na doświadczeniach spółki 'siostrzanej'.

Ophir, spółka Kulczyka, zadebiutuje w Londynie

Mam nadzieję, że JK będzie chciał docelowo (w horyzoncie wieloletnim) skonsolidować wszystkie aktywa, które wypalą, pod swoim imiennym brandem.

Jak nie uda się Nigeria to wszyscy przełkną gorzką pigułę. Kurs poleci w dół, przetrzepie małych, potestuje SL itp. Ci co zostaną będą czekać na wieści z Syrii, Brunei i zwiększanie cashflow na Ukrainie. Dywersyfikacja utrzyma firmę.
Nawet jednak przy fiasku Nigerii do emisji na AIM dojdzie i spółka kupi inne wydobywcze aktywa z kasy tam zebranej, kontynuując działalność i rozwój.

Nigeria jest mniejszą niewiadomą, bo tam już wydobycie było i ropa jest.
A Ty mi powiedz co sie stanie, jak się okaże, że - hipotetycznie - Koblandy są złożami nieeksploatacyjnymi?

Co do spekulacji się zgodzę. Petrol rulez, z inwestowaniem nie ma to jednak nic wspólnego.

Scarry napisał(a):
@Exar

patrz jak jednostronnie patrzysz
chwalisz KOV że dywersyfikuje biznes, a Petrol, kiedy w końcu robi to samo zjeżdzasz za to że to robi! Niezbyt nieobiektywne podejście.

Masz na myśli łupki? ~10 letni horyzont czasowy inwestycji (wydobycie) z tego segmentu jest bardzo odległe. Dla spółki wydobywczej mówi sie o ok. 5 latach. KOV dywersyfikuje, żeby skrócić okres do dodatniego cashflow. Oil dywersyfikuje dla drukowania komunikatów.
Cytat:

KOV wcale nie rozpoczął wydobycia ropy, KOV wydobywa gaz na Ukrainie w małych ilościach, to trochę taki biznes jak dla OILa handel gazem. Że tak powiem obydwa są "przy okazji", bo dają jakąś tam płynność firmom, trochę gotówki i trochę sprzętu pod zastawy kredytowe.

KOV wciąż ma tam koncesje poszukiwawczą, a wydobycie systematycznie jest zwiększane i co najważniejsze generuje już zyski. Gdy koncesja zostanie przekształcona w wydobywczą, będzie można wydobywać więcej i szybciej.
Petrol ma zyski głownie z działalności finansowej, sam sobie odpowiedz co to za działalność.
Cytat:

Obydwie firmy szukają ROPY, póki ich nie znajdą żadna nie odniesie sukcesu, ani gaz łupkowy ani większe zasoby gazu na Ukrainie nic to nie da. Tylko ropa działa na wyobraźnie inwestorów i tylko ona drastycznie może zmienić kurs obydwu spółek (czyli dać akcjonariuszom duzy zarobek). KOV próbuje brak sukcesu w poszukiwaniu ropy wyrównać zakupem pól roponośnych w Nigerii, ale ja osobiście, czysto subiektywnie, kompletnie nie jestem przekonany że w tak niestabilnym i niebezpiecznym uda im się zrobić duży wieloletni biznes. Kazachstan jest spokojnym terenem na którym faktycznie sa olbrzymie złoża ropy, Nigeria to inna bajka.

Obie firmy szukają ropy, a KOV po zakupie Nigerii tą ropę będzie miał. A że jak sam piszesz to główny czynnik - stawiam na KOV :)
Cytat:

Wybacz ale na KOV robi się powoli sławna w polskim internecie "sekta-KOV", gdzie wszystko co robi KOV jest super, profesjonalne itd, choć efektów żadnych nie ma.

To pejoratywne określenie jest wynikiem dość przejrzystej polityki spółki, która to polityka jest niedoceniania i nierozumiana przez sporą cześć polskich graczy. Gracze (celowo nie piszę inwestorzy) są przyzwyczajeni do szulerni. Tu jest jedna z niewielu spółek na gpw, w które można inwestować a konto zysków, a nie tylko na akcjach grać.
Cytat:

Dla mnie firmy są dokładnie takie same, ale OIL ma zdecydowanie lepsze tereny do teoretycznego odniesienia sukcesu (tyle że brakuje mu olbrzymiej kasy).

Coż, kwestia 'gustu', życzę szczerze powodzenia :)

sicc napisał(a):
@Exar
wczoraj czytałem tego newsa, niestety nie wiem czy to dobry news, chyba jednak nie.

Wg dostępnych ogólnie informacji można spekulować nt. dwóch opcji:
a) startuje odwiert Itheria-1, jak zapowiadało espi z 21 III (start prac na koniec Q2)
b) nastąpi opóźnienie prac ze względu na rewoltę w Syrii
Wiele powie zachowanie grubego, póki co jednak wywalania pod ewentualność negatywną nie widzę.

Coś się dzieje. Na ASX trading halt na AAE.
Zobaczcie w komunikat z jakiego powodu.

www.asx.com.au/asxpdf/20110608...

800mln baryłek pod stopami. Brzmi pięknie. Gorzej, że od 3 lat i nadal niewiele wiadomo poza potwierdzeniem oceny wysokiego potencjału złoża i konieczności dalszych odwiertów.

W każdym razie po casusie Petrola oraz KOV, każdy inwestor zainteresowany biznesem wydobywczym, wie już, że to mega czasochłonne zajęcie. Ale można sobie porównać obie spółki, żeby na tej podstawie klarownie określić potencjał firm.

KOV - od debiutu zdywersyfikował biznes, rozpoczął wydobycie, powiększa je, ma perspektywy rozwoju z możliwością wkomponowania biznesu w cały łańcuch up/downstreamowy

Petrol - od 3 lat 800 mln pod stopami, ale firma niestety bez spójnej wizji działania: Odwierty w Kazachstanie, zakończone raportami z bla bla bla, paliwo ze śmieci, nagle łupki, dystrybucja gazu przynosząca straty, generalnie biznesowy totalny chaos, który finansują akcje z gpw.

Te łupki szczególnie budzą moją radość, wg tego co pisze pudelek:
cyt. "Przemysłowe wydobycie tego surowca nie rozpocznie się jednak wcześniej, niż za 10-15 lat."
To wprost cudowna wiadomość, 10 lat druku akcji na poszukiwania!
Jeszcze długo będzie tu raj dla daytraderów-komandosów z gpw.
Jak nie na Petrolu to pewnie na Sylurianie.
I tylko wciąż ten sam dobroduszny Rycho trzymać będzie lejce :D

mdd napisał(a):
pozatym dobrze znac opinie fachowcow, potwierdzili troche moje przekonania o tym, ze spolka bedzie rosla i ma dobre perspektywy.

trawestując Steva Balmera, aż chce mi się krzyczeć
Fachowcy! Fachowcy! FACHOWCY!

fidelio77 napisał(a):

No więc dla mnie jako widza tej całej farsy najbardziej rozczarowujące jest to, że nie trzeba tutaj żadnej finezji, żadnych wyrafinowanych socjotechnik, to jest mniej więcej ten sam oklepany tekst mówiący o "perspektywicznych zasobach" zmodyfikowany mniej lub bardziej za każdym razem. Że się takie masy na to łapią za każdym zakichanym razem - niepojęte.

Masy się łapią, bo generalnie mają ropę, Rysia i 'Kobylanty' gdzieś. Masy grają na kreskach i marzeniu o 100% zysku w jeden dzień. Ropy wcale być nie musi, w ogóle najlepiej jakby całe działanie spółki ograniczyło się do wydawania pozytywnych komunikatów, byleby podciągnąć kurs, zarobić się i sprzedać z zyskiem.

kraff napisał(a):

Niestety, ale wiele osób ma problem ze zrozumieniem pisanego tekstu ! Info bardzo pozytywne bowiem potwierdza o istnienie ropy na jedenej z koncesji Petrola! Z czym macie problem ? Jak możesz pisać, że ropy nie ma ? chyba, że miałeś na myśli, iż nie bedą jej wydobywać ! ale to już są dwie odrębne rzeczy !

Stary, weź mi proszę jak prostemu chłopu zacytuj gdzie komunikat potwierdza istnienie ropy? Ja się doczytałem tylko tego co poniżej. Pogrubienia moje.

"Aktualnie, dzięki znacznie lepszym jakościowo danym sejsmicznym oraz wszystkim poprzednim rezultatom pozytywna ocena złoża na strukturze Koblandy potwierdza się, a szanse na przeklasyfikowanie zasobów złoża do wyższej kategorii są zdecydowanie większe.
Zasoby perspektywiczne dla struktury Koblandy zostały oszacowane przez niezależnego eksperta McDaniel&Associates na 801,4 mln baryłek ekwiwalentu ropy.

cytat z FAQ ze strony KOV
"Zasoby Perspektywiczne to ilości ropy naftowej lub gazu ziemnego, które według szacunków na dany dzień mogą potencjalnie zostać pozyskane z nieodkrytych jeszcze akumulacji w wyniku ich zagospodarowania w przyszłości. Zasoby Perspektywiczne dają zarówno szansę odkrycia jak i szansę zagospodarowania."

Szansa na sukces! I tylko/aż tyle - rozmowa jest w sferze prawdopodobieństwa, zresztą prawidłowo. Natomiast akcjonariat odczytuje to prawdopodobieństwo jako 100%.

Total oczywiście nie puścił żadnego komunikatu, bo to poważna firma. W przypadku Rycha trzeba upchnąć jakoś papier, a kto smaruje ten jedzie.

Pawlak_Grupa_Lotos_potrzebuje_partnera_o_wymiarze_globalnym

Niech mi ktoś proszę przypomni, czy może były jakieś ploty ostatnio, że KI startuje?
Kiedyś miał być jv z Tamoilem ale po rewolcie sprawa raczej nieaktualna.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 25 grudnia 2020 00:22:42
Liczba wpisów: 325
[0,09% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,465 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,55% +30 909,35 zł 50 909,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d