pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mcmbbsqyp

mcmbbsqyp

Ostatnie 10 wpisów
A co to mojego faworyta zawiesili? king
A tu konkurencja rośnie ...
"AILIS: Automatyzacja nowoczesnej diagnostyki piersi jest koniecznością"
www.stockwatch.pl/wiadomosci/a...

Mogliby coś wymyślić i wreszcie zacząć robić bo po zawirowaniach z koronawirusem widać chyba jasno że przyszłość może będzie należeć do telemed, automatycznej diag, biotech itp

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Orientuje się ktoś co musi spełnić ta spółka żeby notowania wróciły? Raporty roczne za 2018-2020 są, układ jest, ... Interesuje mnie to od strony techniczo-formalnej a nie czy Getback dobry czy zły ;-)

link https://stooq.pl/n/?f=1418840

Cytat:

Warszawa, 28.04.2021 (ISBnews) - Rank Progress odnotował 57,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 8,08 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Zysk operacyjny wyniósł 85,18 mln zł wobec 20,68 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 119,64 mln zł w 2020 r. wobec 103,95 mln zł rok wcześniej.

No dobrze, coby nie mówić o tym "gniocie" to kapitalizacja równa zyskowi operacyjnemu to trochę żart :-)

Nie ma się co napalać. Ja u widzę raczej wejście gościa który z IT nie jest, ugadał się odkupił od fundu pakiet, zasiadł w RN - wchodząc w branżę na topie i też przyszłościową. Maks 2-3 lata i sprzeda z 2-3krotnym zyskiem. Oczywiście o ile spółka będzie dobrze przędła. Dajmy czas jej zarabiać niech pokaże wyniki roczne, niech dokona się operacja na SMie. Tak że 2-3 miesiące przerwy.

No Masoni-Esaliensi raczej skończyli już kilka-kilknaście dni temu. Normalnie widziałbym tutaj wchodzącego ValueFIZa ... z tym że oni już tutaj są, hmm ...
Patrząc na wykres 1-5-10Y to na takim dinozaurze - ale też stabilnej jakościowo dobrej spółki ze stabilnym akcjonariatem i niedrukarni - to coś tu się dzieje nie bez przyczyny. Ok, SP wstawiają swojego do RN co jasne, ale rezygnacja prezesa na dzień przed walnym ... oznaczać może że Zarmen musi wystawić albo się zgodzić na nowego prezia. Kurs też nie zareagował źle na to info, hmmm.
Nie ma się co napalać, jedynie życzyć spółce i akcjonariuszom kontraktów :-) Zdecydowanie nie jest to spółka dla spekulantów a dla inwestorów długoterminowych. Oby żyła z nami jeszcze wiele lat, zdrowia!

Quercus wychodzi na górce ale przed potencjalnym podpisaniem umowy? Pewnie kasy potrzebował na swoją emisję ...
Fakt że urosło sporo, obroty też duże były, może jakiegoś FIZa czy TFI powitamy za jakiś czas?

Normalnie przy takim akcjonariacie "rodzinnym" to ta spółka obecnie nadawałaby się na ściągnięcie z giełdy. Plus jakieś klimaty w stylu zastawy poręczenia.
No nie wiem, może wystrzał był pod umowę spółki zależnej (mln EUR)? Plus może trochę moda ostatnio na te "Instale" :-)

Stara gwardia :-) Myślę że jeszcze przez wiele lat zleceń im nie braknie. Czekam kiedy Massoni skończą sypać, może to już?

PS Podbijam różne stare wątki bo ileż można czytać o Getinach ;-)

Z jednej strony wygląda jakbyśmy witali kogoś >5% na pokładzie a z drugiej zaczynam powoli wierzyć że jak ci z zarządu napisali "zamierzamy ponownie kupić akcje" to słowa dotrzymali ale mogą za jakiś czas zrobić powtórkę z rozrywki i sprzedać głównemu jak ostatnio ...

Wg załącznika Middlefield tylko częściowo sypał w rynek, patrząc na liczby raczej ktoś ma podprogowo
infostrefa.com/infostrefa/pl/a...
Również jestem ciekawy czemu Orłowski ma tyle akcji

Ogólnie dzieje się w branży akurat ...
www.pb.pl/firmy-it-rozchwytywa...

Spółka kolejny raz uzyskała przedłużenie zwolnienia [link]

Cytat:
Spółka otrzymała w dniu 2 listopada 2020 r. od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju ( EBOR ) oficjalne zwolnienie za okres do 31 grudnia 2020 r. z wymogu utrzymania wskaźnika pokrycia obsługi długu na poziomie wymaganym przy Kredycie Zamiennym, wraz ze zwolnieniem z wymogu dokończenia restrukturyzacji warunków Kredytu Zamiennego, którego termin odroczono do 26 lutego 2021 r.

Wczoraj zeszło info że będzie megaemisja, po czy dzisiaj że już objęta i jeszcze z redukcją :-)
Pełna treść tutaj

Cytat:
Warunki umorzenia Kredytu
EBOiR warunkowo zgodził się umorzyć Kredyt i zawrzeć umowę w sprawie zniesienia zadłużenia (Deed of Release). W zamian Spółka zapłaci EBOiR 16,5 mln USD niezwłocznie po Dopuszczeniu do Obrotu, a EBOiR obejmie nieodpłatnie Akcje Zwykłe stanowiące 9,9% przewidywanego wyemitowanego kapitału zakładowego w momencie Dopuszczenia do Obrotu ( Akcje EBOiR ). EBOiR otrzyma dostęp do określonych informacji oraz inne prawa oraz zobowiązał się nie zbywać Akcji EBOiR przez 12 miesięcy od daty Dopuszczenia do Obrotu. Na 30 września 2020 r. zobowiązanie Spółki wobec EBOiR wynosiło 32,5 mln USD (kwota główna w wysokości 20 mln USD oraz naliczone odsetki w wysokości 12,5 mln USD).

Wykorzystanie wpływów z oferty
Wpływy netto zostaną wykorzystane na zapłacenie EBOiR kwoty 16,5 mln USD w ramach Propozycji oraz na sfinansowanie instalacji pierwszych pomp w ramach programu rekonstrukcji odwiertów na złożu Sabria w Tunezji.

Musiałem zacytować bo próbuję zrozumieć czy EBOiR
* nie miał wyjścia i zrobił (i jeszcze lockup roczny na akcje)
* spodziewa się się wyjścia z opresji i zrobił
i skąd te 9.9% się wzięło.

Jeszcze te tłumaczenia dokumentów i ich styl nie pomagają, bo wstępnie wynika że pomimo iż akcji przybędzie 788mln to tylko 10% będzie notowana?

A już jako extra temat zostawiam domniemania kto wyłożył kasę ...

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Uchwała została podjęta w głosowaniu jawnym: liczba akcji 44.321.029, z których oddano
44.321.029 ważnych głosów (co stanowi 94,51 % akcji w kapitale zakładowym), w tym za
uchwałą oddano 43.850.030 głosów, 470.999 głosów przeciwnych i 0 głosów wstrzymujących
się.

Akcjonariusze: Danuta Knabe, Witold Knabe, Paweł Bielesz, Waldemar Gradkowski zgłosili
sprzeciw do uchwały.

1) Czy oni to faktycznie mogą zdjąć z giełdy nie mając >= 95%
wg stanu na SW mają 92,84% a na walnym 94,51%

2) Co może zrobić akcjonariusz który został z akcjami po wycofaniu?

Oficjalne źródło
"Zarzuty dla Ryszarda K. i Romana G. w sprawie wyprowadzenia kilkudziesięciu milionów złotych ze spółki deweloperskiej"

pk.gov.pl/prokuratura/jednostk...

Kolejny kandydat do wycofania z giełdy? Albo ochrona lub "ochrona" przed potencjalnymi grubasami? Bo porozumienie sam-ze-sobą:

Cytat:
"Członkowie Porozumienia traktują Spółkę jako inwestycję długoterminową. Członkowie Porozumienia zamierzają prowadzić wspólną politykę wobec Spółki, której celem będzie zrównoważone budowanie jej długoterminowej wartości, opartej na rozwijaniu dotychczas prowadzonej przez nią działalności. Zamiarem wzywających jest utrzymanie notowań akcji Spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - napisano w komunikacie.

Dobra spółka, najgorsze minęło, główny grubas wierzył w nią i za grosze zbierał kiedy fundy sypały. Quercus też ją wypatrzył. Kontrakty wpadają. Ostatnie 3 m-ce obroty wzmożone, wykres prowzrostowy. No i bach ...

Dziwi mnie to mocno ostrożnościowe i mocno konserwatywne podejście z tymi rezerwami i ryzykami. A przy takim kursie to dywidenda wychodzi mi nawet ok 12-15%?

"FAMUR SA (4/2020) Objęcie przez TDJ Equity I Sp. z o.o. pakietu kontrolnego w kapitale zakładowym Famur Famak S.A., tj. spółki zależnej Emitenta."
Coś tam jednak porządkują i ogarniją

"9. Liczba obecnie posiadanych głosów i ich udział w ogólnej liczbie głosów: 64.042.109 głosów, co stanowi 65,66% ogólnej liczby głosów."

No, chyba Cordia ulży akcjonariuszom i spekulantom na Polnordzie - a także całemu rynkowi ;-)

Wycena czempiona jakby maszyny przestali robić ehh

Cosik się tu pewnie wydarzy bo raz że ten "Fundusz European High Growth Opportunities Securitization Fund" to musi komuś przesypywać akcje, a dwa że znajomi królika dokupują sporo. Think

Strasznie to poleciało aż do przesady. A QUERCUS coś tutaj jednak zobaczył ... ? Co jest o tyle ciekawe że jakiś czas temu stąd się wysypał.

Cytat:
Zgodnie z art. 69 ust. 4 pkt 2 Ustawy przed zmianą udziału Fundusze posiadały 10.834.217 akcji Spółki, co stanowiło 4,54% kapitału zakładowego Spółki. Posiadane akcje dawały 10.834.217 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, co stanowiło 4,54% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Zgodnie z art. 69 ust. 4 pkt 3 Ustawy na dzień 18 grudnia 2019 r. Fundusze posiadały 12.153.117 akcji Spółki, co stanowi 5,09% kapitału zakładowego Spółki. Posiadane akcje dawały 12.153.117 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, co stanowi 5,09% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Ciekawe kto jeszcze się wysypał czy tylko OFE/TFI Pzu czy może jeszcze np. Pko?
Pzu pozbyło się problemu - teraz niech martwi się nowy. Połowa kasy w ciągu kwartału odpłynie na obligacje i kredyty. Cordia musi mieć jakiś plan na Polnord bo inaczej przepali część kasy ze swoich obligacji. Szczerze to nie wiem jaki plan, oprócz tego że toto ściągnąć z giełdy i zrobić porządki po swojemu?

PS Oprócz Cordii objęto tylko ponad 1mln akcji, tzn było ugadane z branżowym czy nie było chętnych?

Przetłumaczcie mi to z polskiego na nasze

Cytat:
1) na podstawie art. 69 ust. 2 pkt 2 Ustawy, że w dniu 10.12.2019 r. w wyniku transakcji zbycia 10.000.000 akcji MIRBUD S.A. uległ zmniejszeniu dotychczas posiadany przez niego udział ponad 33% ogólnej liczby głosów o co najmniej 1% ogólnej liczby głosów oraz że na dzień 10 grudnia 2019 r. posiadał 30.837.453 akcji Spółki, stanowiących około 33,61% udziału w kapitale zakładowym MIRBUD S.A. i uprawniających do 30.837.453 głosów w MIRBUD S.A., co stanowiło około 33,61% ogólnej liczby głosów.

Przed zmianą udziału pan Jerzy Mirgos posiadał 40.837.453 akcji i tyle samo głosów z tych akcji, co stanowiło około 44,51% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz w ogólnej liczbie głosów;

2) na podstawie art. 69 ust. 2 pkt 2 Ustawy, że w dniu 11.12.2019 r. w wyniku transakcji nabycia 10.100.000 akcji MIRBUD S.A. uległ zwiększeniu dotychczas posiadany przez niego udział ponad 33% ogólnej liczb głosów o co najmniej 1% ogólnej liczby głosów oraz że na dzień zawiadomienia posiada 40.937.453 akcji Spółki, stanowiących około 44,62% udziału w kapitale zakładowym MIRBUD S.A. i uprawniających do 40.937.453 głosów, co stanowi około 44,62% ogólnej liczby głosów.

Przed zmianą udziału pan Jerzy Mirgos posiadał 30.837.453 akcji Spółki i tyle samo głosów z tych akcji, co stanowiło około 33,61% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz w ogólnej liczbie głosów.

mcmbbsqyp napisał(a):

Sypacz nam się ujawnił OFE PZU "Złota Jesień"
Na walnym 23.10. miał 1 730 000 głosów i 5,29 % w ogólnej liczbie głosów
Przed zawarciem transakcji miał 1 639 902 czyli 5,02%
30 000 sprzedał 26.11. pismo wpłynęło 28.11. jest pieczątka na skanie
Polnord podał dzisiaj 9.12. dopiero?

Na dzisiaj to OFE pewnie już się wysypało, patrząc po obrotach piątek-poniedziałek. Pozostaje pytanie klasyk kto odebrał taką ilość towaru?

Fajnie że ja tu o OFE PZU piszę a nie zauważyłem że końcem października również TFI PZU zeszło <10%
3 255 229 - 9,96%

No to nie jestem pewny kto z dwojga sypał, i patrząc po liczbach może jeszcze zasypać. Nie podoba mi się to. Nie rozumiem o co chodzi skoro SP jest w akcjonariacie i ma swoich przedstawicieli. Zwykle OFE sypią jak już statek idzie na dno ale tu jeszcze może jest jakieś drugie dno, jakaś rozgrywka się toczy?

Jak już wspominałem spółka w tym stanie stałą się do spekulacji zamiast do inwestycji. Jak pewnie każdy ciekawy jestem rozwoju sytuacji. Historia jak w dreszczowcu.

Parkiet coś pisze że zapisy na akcje są do czwartku. Skąd taki termin wynika?
www.parkiet.com/Budownictwo/31...
Bo może jakiś cień szansy jest ...

mcmbbsqyp napisał(a):

Teraz pytanie czy ktoś np. gruby między 10% a 5% pomaga sypiąc czy jakieś niedobitki <5% wywalają śmieciucha?

Sypacz nam się ujawnił OFE PZU "Złota Jesień"
Na walnym 23.10. miał 1 730 000 głosów i 5,29 % w ogólnej liczbie głosów
Przed zawarciem transakcji miał 1 639 902 czyli 5,02%
30 000 sprzedał 26.11. pismo wpłynęło 28.11. jest pieczątka na skanie
Polnord podał dzisiaj 9.12. dopiero?

Na dzisiaj to OFE pewnie już się wysypało, patrząc po obrotach piątek-poniedziałek. Pozostaje pytanie klasyk kto odebrał taką ilość towaru?

Jak dobrze sprawdzam to średnia 180 to 5,29 a średnia 90 to 3,99 czyli chyba ciągle za wysoko Pray
Teraz pytanie czy ktoś np. gruby między 10% a 5% pomaga sypiąc czy jakieś niedobitki <5% wywalają śmieciucha?

I pomyśleć że to wszystko kara za próbę wyprowadzenia Polnordu "za granicę" ... Whistle
Cóż od dłuższego czasu było widać że emisja ma być nisko, możliwie blisko 2,00. Nie przejmować się poniżej nominału nie mogą.
W komunikacie po walnym było że namiary do instytucjonalnych posiadają i sami się odezwą, a prywatni mają kontaktować się z DM, tak że jak ktoś ma min. 1% to lecieć.

Cytat:
Wobec powyższego Zarząd Spółki zwraca się do akcjonariuszy Spółki, którzy:
(i) zarejestrowali swoje uczestnictwo w Walnym Zgromadzeniu zwołanym na dzień 23 października 2019 r., lub
(ii) na dzień 7 października 2019 r. posiadali akcje uprawniające do wykonywania co najmniej 1% (jeden procent) ogólnej liczby głosów w Spółce,
do bezpośredniego kontaktu z Noble Securities S.A. jako podmiotu z którym Spółka zawarła umowę o oferowanie Akcji Serii T ("Oferujący"), celem uzyskania informacji o sposobie i terminach wzięcia udziału w procesie budowania księgi popytu.
Według informacji posiadanych przez Spółkę akcjonariuszy, którzy zarejestrowali swoje uczestnictwo w Walnym Zgromadzeniu zwołanym na dzień 23 października 2019 r. (z wyłączeniem akcjonariuszy będących instytucją finansową w rozumieniu ustawy z dnia 15 września 2000 r . kodeks spółek handlowych) oraz tych, którzy na dzień 7 października 2019 r. posiadali akcje uprawniające do wykonywania co najmniej 1% (jeden procent) ogólnej liczby głosów w Spółce jest nie więcej niż 68.

Cytat:
Jednocześnie Zarząd informuje, że Spółka posiada informacje dotyczące tożsamości akcjonariuszy będących instytucjami finansowymi, w rozumieniu ustawy z dnia 15 września 2000 r. kodeks spółek handlowych, którzy zarejestrowali swoje uczestnictwo w Walnym Zgromadzeniu zwołanym na dzień 23 października 2019 r. w związku z czym informacje dotyczące sposobu i terminów wzięcia udziału w procesie budowania księgi popytu zostaną udostępnione tym akcjonariuszom bez konieczności kontaktowania się przez nich z Oferującym w trybie wskazanym powyżej.

Dzisiaj to drugie zaskoczenie po PKN w Energę.
Ja chyba śnię Pekabex miałby niby objąć akcje Polnordu, i to ew. jeszcze kolejnej emisji ... buhahaa. Rozumiem jeszcze prefabrykaty (czyt. koszty) ale zaangażowanie kapitałowe???

Skarb Państwa z opóźnieniem ale jednak, nauczył się od rekinów rynku kapitałowego jak wprowadzać spółki po kilkanaście-kilkadziesiąt zł a ściągać za kilka zł. Przykładów w ostatnim czasie było tyle że ...
Tak działa kapitalizm, tak działa giełda ... jak za bardzo regulować to źle bo przecież wolny rynek - jak wolna amerykanka to regulować no bo jak tak można. Wszyscy w tym uczestniczymy :-(

Prezes wiadomo jak każdy prezes, a jeszcze gamedeva bajeruje. Natomiast obrzydzono tą spółkę a szczególnie nową grę nawet tutaj tak bardzo że aż się zainteresowałem. Czytałem recenzje, komentarze, oglądałem filmy i ... kupię tą grę bo mi się podoba - zwłaszcza po tak ostrej krytyce.
Jeśli spółka wydaje kolejne patche, ma obsadzonych influencerów, zrobi jeszcze jakiś marketing i promocje oraz wyda multiplayera to ja myślę że na tym jeszcze sporo pociągną. W sumie tak to działa i o to chodzi.
Spekuluję że ktoś już jest pod progiem patrząc na wolumeny sesji i zleceń po sprzedaży prezia.

Mamy raport a w nim:
Cytat:
Jednakże działania Zarządu dotyczące pozyskania środków na refinansowanie zobowiązań finansowych (w szczególności poprzez emisję akcji lub/i pozyskanie nowego finansowania dłużnego, których to powodzenie zależne jest od decyzji stron trzecich) mogą nie zakończyć się sukcesem, co świadczy o istnieniu istotnej niepewności, która może budzić wątpliwości, co do zdolności Spółki do kontynuowania działalności.

Też wydawało mi się że obligacje ktoś obejmie, nadal tak uważam ale uważam też że to była i jest zaplanowana akcja, a spekuluję że może chodzić nawet o "pozbycie się" problemu a Polnord jest takim "rakiem" na polskiej deweloperce. Cena emisyjna akcji spółki z takimi wynikami i w takim stanie też musi być odpowiednia, co zostało narzucone z góry.

Dobra, mały szantaż jak zrobicie mega analizę po 3 kwartałach to kupuję abonament.
Reszta też wyskakiwać z kasy :-)

Cytat:
Serinus Energy odnotował 5,61 mln USD skonsolidowanej straty netto w okresie I-III kw. 2019 r. wobec 2,19 mln USD straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży pomniejszone o opłaty koncesyjne sięgnęły 14,3 mln USD w I-III kw. 2019 r. wobec 6,19 mln USD rok wcześniej.

To coś mi się tu nie zgadza, przychody ze sprzedaży 2x większa a strata 2x większa - to jakaś nowa zależność? Anxious

"Serinus pozytywnie patrzy na II półr.; przeprowadzi badania w Rumunii i zwiększy wydobycie w Tunezji (wywiad)"
strefainwestorow.pl/wiadomosci...
Cytat:
Jak poinformował Auld, spółka nie planuje kolejnego podnoszenia kapitału, zamierza spłacać dług z cash flow operacyjnego.

To trzymam za słowo.

Jest to ewidentnie emisja ratunkowa, jak czytamy w profesjonalnym źródle, do końca roku potrzeba prawie 140 baniek na spłatę. Co ja wnioskuję że zarówno emisja obligacji jak i akcji jest potrzebna ... ?

obligacje.pl/pl/a/polnord-uchw...
Cytat:
Jak podano, celem emisji obligacji jest spłata istniejącego zadłużenia finansowego spółki oraz finansowanie bieżącej działalności spółki. Płynnościowa presja ciążąca na Polnordzie nie jest tajemnicą, na ryzyko kontynuacji działalności zwracała bowiem uwagę sama spółka, jak i jej audytor.

Na koniec września Polnord miał 162,4 mln zł krótkoterminowych długów odsetkowych, z czego większość wygasać będzie w grudniu. Zapadać wówczas będą cztery serie obligacji o łącznej wartości 107,2 mln zł oraz linia kredytowa na 30 mln zł w Getin Noble Banku.

Niedawno NWZ Polnordu wyraziło zgodę na ratunkową emisję akcji, z której spółka miałby pozyskać co najmniej 75 mln zł wpływów brutto.

Na Catalyst znajduje się siedem serii obligacji Polnordu. Trzy emisje wygasające w grudniu tego roku (czwarta nie jest notowana) wyceniane są między 98,49 a 98,8 proc. nominału wobec okolic 95,5-97,5 proc. z początku października.

Obligacje są zabezpieczone więc też znajomi królika je obejmą, natomiast nie do końca rozumiem te zapisy w emisji obligacji o emisji akcji, tych powiązaniach z wykupem. Potencjalnie "ktoś" może objąć i obligacje i akcje a potem mając akcje zażądać wykupu obligów?

Już chyba na walnym miało mniej akcji i może to ono "pomagało" w robieniu kursu? Między 10% a 5% to chyba nie trzeba nic raportować czyli mogą do 5,01% sypać a mogą nie i nie będzie wiadomo.
Odczytywałbym ten komunikat jako "groźbę" czy "ostrzeżenie" na zasadzie i tak zrobimy kurs taki jak trzeba do emisji Think

Tego że Hanapeta głosowała za emisją to nie rozumiem, ale może nie miała wyjścia? Może chciała pokazać że jakby co ma kasę i obejmie akcje? Natomiast średnio widzę jakieś niekończące się przepychanki między inwestorem a Skarbem Państwa, to nie ma sensu a Polnord aż tak chyba cenny (rozumiane wieloaspektowo) nie jest ... Sory ale jakby miało być wezwanie od Hanapety to już by dawno było.

No i świeżynka emisja 150mln obligacji - ja nie wiem albo sugerują że nie ma kasy albo faktycznie wychodzi że nie mają?
Cytat:
Zarząd Polnord S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") informuje, że w dniu dzisiejszym podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji ("Uchwała Emisyjna"). Uchwała Emisyjna została podjęta w nawiązaniu do informacji zawartych w Skonsolidowanym Raporcie Półrocznym za okres od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 30 czerwca 2019 r., w szczególności w pkt VI.6 Półrocznego Skróconego Skonsolidowanego Sprawozdania Finansowego sporządzonego zgodnie z MSSF zatwierdzonymi przez UE, w pkt V.4 Półrocznego Skróconego Jednostkowego Sprawozdania Finansowego Jednostki Dominującej - Polnord S.A., oraz pkt III.11, III.12, III.14 Sprawozdania Zarządu z Działalności Grupy Kapitałowej, zgodnie z którymi istnieją czynniki ryzyka dla działalności Grupy Kapitałowej Spółki oraz Grupa Kapitałowa Spółki prowadzi działania mające na celu zapewnienie możliwości kontynuacji działalności Grupy Kapitałowej Spółki, gdzie wśród głównych założeń dotyczących źródeł pozyskania środków niezbędnych do refinansowania obecnego zadłużenia wyróżnić można m.in. środki pieniężne z tytułu nowego finansowania dłużnego.

Ciekawe że po twoim wpisie:-) spółka opublikowała

Cytat:
Uzyskane wyniki badania i możliwość oceny ryzyka złośliwości stanowią wartość dodaną badania Innomed oraz wskazują na potencjał termografii kontaktowej jako metody uzupełniającej standardowe testy diagnostyczne.

Kurs skoczył 40% na wysokim wolumenie, po to żeby zjechać do bazy w ciągu 2-3 dni na podobnie dużych wolumenach. Osoba powiązana kupuje-sprzedaje z dnia na dzień. Dziwne ...

Rycina pt. Polnord i hossa deweloperów ;-)

kliknij, aby powiększyć

I tak oto spółka z kategorii tych do inwestowania przeszła do kategorii tych do spekulacji.
Zresztą jak to ktoś gdzieś określił to jest jak rak na polskiej deweloperce. Często odwiedzam duże miasta w kraju - wszędzie mieszkań od groma, każdy plac i każda łąka zabudowana, kto wie czy za chwilę nie będzie jakiejś nadpodaży?

A to co zrobiono tutaj akcjonariuszom z tym zjazdem kursu i ustawioną emisją to Shame on you ... a ludzie pamiętają takie rzeczy.

Wygląda jak sprzedaż z lekkim "dyskontem", pewnie ktoś się ujawni > 5%
A prezio ma kasę ... może dla siebie prywatnie a może wierzy w firmę i coś doinwestuje? violent1

No trochę was poniosło. Jeżeli uchwała skierowana jest do znajomych królika to i cena będzie "odpowiednia". A czasu jest pół roku od uchwalenia.

Cytat:
Cena emisyjna Akcji Serii T zostanie ustalona przez Radę Nadzorczą Spółki przy założeniu
maksymalizacji wpływów z emisji
Akcji Serii T oraz z uwzględnieniem wyników procesu budowania księgi
popytu
, a także z uwzględnieniem wszystkich okoliczności mających wpływ na ustalenie ceny emisyjnej
Akcji Serii T, w tym przede wszystkim koniunktury panującej na rynku kapitałowym w czasie
przeprowadzania procesu budowania księgi popytu na Akcje Serii T, oraz sytuacji finansowej Spółki
aktualnej
w czasie przeprowadzania subskrypcji, bieżących wydarzeń i perspektyw rozwoju Spółki.
Jednocześnie, zgodnie z Uchwałą cena emisyjna Akcji Serii T nie może być niższa niż 2,00 zł.
Z uwagi na zmienność sytuacji na rynkach kapitałowych oraz okres upływający pomiędzy dniem podjęcia
przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Uchwały a dniem ustalenia ceny emisyjnej Akcji Serii T,
udzielenie Radzie Nadzorczej upoważnienia w tym zakresie jest uzasadnione oraz zgodne z interesem
Spółki.

Niech ktoś przeczyta dokładnie projekt uchwały. Wydawało mi się że nawet Hanapeta jako że ma min. 1% na dzień 7X to może objąć akcje ale chyba jednak nie. Z punktu 3.c.ii.A+B wynika że trzeba być zaproszonym przez zarząd. Czy to nie jest trochę tak sformułowane jak ustawka w przetargu?

Czyli wiemy że to była taka zaplanowana akcja żeby dać 2-wujaka. Można już uznać za wysoce prawdopodobne że obecny zarząd został po to wstawiony. Wiele starać się nie musieli, trochę wygasili działalność, zaprzestali publikować jakieś informacje dodatkowe a Poldek i tak słabo w hossie deweloperów prządł. Poprzedni zarząd podejrzewam miał przekazać Polnord Hanapecie ale został odsunięty bo ci z SP się połapali. Porozumienie, zjazd kursu, teraz dodruk, przeszacowania w drugą stronę i odpisy. No taktyka taka jak na innych spółkach pod zniechęcenie i wezwanie. Z tym że nie znam sytuacji żeby wzywającym był SP?
Jest ciekawe kto sypał przez te wiele miesięcy a kto odbierał bo to może mieć znaczenie przy głosowaniu. Nie wiem skąd bierzecie akcjonariat ale mi wychodzi że Nationale z Hanapetą mają prawie tyle samo co BGK+PKO+PZU. Tak że nie jest powiedziane że to przegłosują.

PS Nie wiemy kto, ile i za ile ew. tych akcji obejmie. Bo może to jest info na wykończenie przeciwnika a wcale chętnych do wyłożenia kasy nie ma zbyt wielu.

Cytat:
W kredytowych objęciach – omówienie sytuacji finansowej Rank Progress po I kw. 2019 r.

To w miarę możliwości prośba o analizę, w jakich objęciach jest teraz :-) Chętni na analizę zgłaszać się.

A to nas Polnord zaskoczył :-) Muszę przyznać że szybciej bym się spodziewał bankructwa.
Czy to oznacza że cena była zbijana pod to wydarzenie?

Cytat:
Cena emisyjna Akcji Serii T zostanie ustalona przez Radę Nadzorczą Spółki przy założeniu
maksymalizacji wpływów z emisji Akcji Serii T oraz z uwzględnieniem wyników procesu budowania księgi
popytu, a także z uwzględnieniem wszystkich okoliczności mających wpływ na ustalenie ceny emisyjnej
Akcji Serii T, w tym przede wszystkim koniunktury panującej na rynku kapitałowym w czasie
przeprowadzania procesu budowania księgi popytu na Akcje Serii T, oraz sytuacji finansowej Spółki
aktualnej w czasie przeprowadzania subskrypcji, bieżących wydarzeń i perspektyw rozwoju Spółki.
Jednocześnie, zgodnie z Uchwałą cena emisyjna Akcji Serii T nie może być niższa niż 2,00 zł.
Z uwagi na zmienność sytuacji na rynkach kapitałowych oraz okres upływający pomiędzy dniem podjęcia
przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Uchwały a dniem ustalenia ceny emisyjnej Akcji Serii T,
udzielenie Radzie Nadzorczej upoważnienia w tym zakresie jest uzasadnione oraz zgodne z interesem
Spółki.

Myślę że jak coś zostanie z ryneczku NewConnect to ABS Investment będzie jeszcze jedną z niewielu spółeczek Think
A z takich ważniejszych spraw to:
Cytat:
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki ABS Investment S.A. z siedzibą
w Bielsku-Białej wyraża zgodę na podejmowanie przez Zarząd Spółki
wszelkich czynności zmierzających do rozpoczęcia procesu połączenia z
Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym SA z siedzibą w Bielsku-Białej.

Myślałem że bankrut ale po tym jak się dogadali z bankami, sprzedali zakłady i chcą coś jeszcze sprzedać myślę że będzie inaczej. A utwierdzają mnie w tym zakupy zarządu, konkretne pakietówki lecące od kwietnia oraz to

Cytat:

Glaspin Consultants Limited z/s w Larnace (dalej "Glaspin") działając na podstawie art. 69 ust. 1 i art. 69a Ustawy poinformował Spółkę, iż 12 lipca 2019 r., w wyniku przeniesienia na Glaspin przez LYBET Limited z/s w Larnace (jednostki zależnej Glaspin, dalej "Lybet")
[...]
Glaspin jest współkontrolowany przez Thomasa Lehmann i Ireneusza Gronostaja, członków zarządu Libet S.A. oraz Jerzego Gabrielczyka, przewodniczącego rady nadzorczej Libet S.A.

Wywalającym jest podejrzewam TFI Esaliens.

Cytat:
Zarząd Rank Progress S.A. (dalej:"Emitent") w nawiązaniu do informacji przekazywanej w raportach okresowych odnośnie spraw sądowych toczonych przed organami administracji publicznej w temacie "Postępowanie w sprawie zwrotu pożyczek" informuje, że w dniu 13 września 2019r w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł korzystny dla Emitenta oraz spółki zależnej Progress IV Sp. z o.o. prawomocny wyrok kończący spór ze spółką NCT Inwestycje Świętokrzyskie I Sp. z o.o. o zwrot pożyczek na rzecz Emitenta w wysokości 675 tys. zł oraz na rzecz Progress IV Sp. z o.o. w wysokości 24,3 mln zł. i utrzymujący w mocy wyrok Sądu I instancji.
Stronie przeciwnej przysługuje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego.

Pytanie na ile realne jest że spółka zobaczy tą kasę? Czy skończy się na zapisach księgowych.

No dobrze, słaba sprzedaż, sprzedaż biurowców, wykup obligacji - a my z końcem III kwartału dowiemy się na papierze jaki stan spółki na koniec II-go.
Ktoś coś może wie co oni mogliby sprzedać jeszcze do końca roku, z gruntów?

W międzyczasie kiedy kurs spada jak kamień pozostaje lektura ogólna :-)

obligacje.pl/pl/a/rynek-mieszk...
(raport PDF do pobrania)

"Większość działających obecnie dużych deweloperów funkcjonuje już od wielu lat i doświadczyła zarówno
pęknięcia bańki w 2008 r. i kryzysu budowlanego z 2012-2013 r., dzięki czemu lepiej potrafi sobie radzić
ze spowolnieniem koniunktury. Dobrym przykładem jest obecne sterowanie ofertą mieszkań przez
deweloperów – w momencie kiedy wzrosły ceny gruntów i robocizny deweloperzy zmniejszyli podaż
mieszkań, aby podbić ceny mieszkań i bronić marż. Również skala zakupów gruntów została ograniczona. "

Różne ciekawe wnioski ...

I jeszcze taki raport do pobrania za darmo. Dokładnie przeczytać, chyba wszyscy zgodzimy się że co dotyczy Polnordu to się zgadza?

Sytuacja największych deweloperów mieszkaniowych z rynku Catalyst – raport DM Navigator

Doskonałe uwagi. Miasto musiałoby wyłożyć ogromną kasę, więc raz że nie ta władza a dwa że to się będzie ciągnęło latami. I tu może się zadziać wariant zapowiadany, tym bardziej że spółka będzie mieć zaraz braki w kasie
www.polnord.pl/marcin-gomola-p...

Cytat:
Przez najbliższy rok musimy znacząco poprawić kondycję finansową spółki. Mamy aktywa na sprzedaż – grunty, których nie przewidujemy zabudowywać, ale także potencjalne roszczenia wobec Warszawy. Analizujemy rozwiązania pod względem korzyści sprzedaży roszczeń i reinwestycji gotówki.

Zresztą tak już bywało
www.polnord.pl/en/biuro-prasow...

Tak, zwykle to fundy są stroną sprzedającą. W takich spółkach to albo większościowy wzywa albo branżowy wchodzi.

Ja mogę tak samo poczekać. Analiza tej spółki (tych działek, udziałów i akrobacji) to może być nawet jakieś intelektualne wyzwanie dla ekipy SW + dziennikarstwo śledcze d'oh!

Nigdy nie zrozumiem po co, po spłaceniu kredytu 3letniego, ładują się w nowy oraz że zamiast sprzedać 1-2 galerie i ustabilizować sytuację (bo to chyba już nie okres na bum galerniany) to chcą kupić czy budować kolejne?

Pytanie ile realnie księgowo jest warty Polnord w stanie takim jakim jest obecnie, na podstawie raportu za 2018 i Iq 2019. Ja nie wiem jak to się wylicza, pytam mądrzejszych.

No łącznie ze mną to już ze 3 zainteresowanych :-)

Patrząc na wykres i na akcjonariat - jeśli spółka ma perspektywy rozwoju i zarabiania to ja zakładam że Domogała ją ściągnie.

1ketjoW napisał(a):
Ewidentnie widać, że chodzi o przejęcie spółki. Kurs jest zbijany coraz niżej.

Tylko kto miałby ją przejąć? Bo wycena (kurs) jak bankruta. Tutaj to chyba każdy jest stratny: Hanapeta, SP, drobni. Nie wiem czy Murapol nie zrobił dobrego dealu opychając Hanapecie.
Hanapeta to jedynie albo może się z NN dogadać albo dotrzeć do jakichś podmiotów <5%, powoli odbierać od nich albo pakietówką z zaskoczenia.

PS Korekta zeszła

Trwa czat z prezesem, można zadawać pytania w tym te trudne ...
strefainwestorow.pl/czaty-inwe...

No dobrze, PBSz sprzedane. Dywidenda całkiem przyzwoita uchwalona. Obligacje to jak zakładam na przejęcie czegoś. Na ich miejscu długo bym nie czekał ...

Ehh ten Rank. Spłacił kredyt (kajdany+dozór?) wziął następny na Chojnice (kajdany?). Dostanie kolejną kroplówkę od Vantage. No i nie poddaje się w sądzie
Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu

A w sumie to o czym wy piszecie? dontknow

Może warto zrobić jakąś analizę na portalu w jakiej kondycji jest nasza deweloperska perła - był raport roczny i kwartalny.

obligacje.pl/pl/a/niewielki-wz...
obligacje.pl/pl/a/plynnosc-pol...

Co do sprzedaży biurowców do PHNu to zakładam że
1. coś poszło nie tak i nie pójdzie to do holdingu
2. holding to moloch biurokratyczny SP więc obsuw 1-2 mce to jest w standardzie

Jak rozumiem kasa z tego załatwia spłatę obligacji w tym roku?

Hej. Miło że ktoś się interesuje też innymi spółkami a nie tylko CD Projekt i Getiny ;-)
Ja się czyta twój wpis to trochę jakby o Kanii ...

Przyznam że trochę szkoda tej spółki. Tu widać że w przeciwieństwie do takiej Kanii zarząd/spółka coś faktycznie robią od jakiegoś czasu a nie tylko piszą. Sprzedali fabryki zmniejszyli zadłużenie, mają już po raz drugi przedłużone terminy w bankach i jak do tej pory banki nie wypowiedziały umów (a zwykle jest odwrotnie czyli banki atakują). Strata za 2018 będzie pokryta z kapitału zapasowego. Wynik za Iq jest zrobiony sprzedażą zakładu. Posiadany majtek wg ostatniej zaktualizowanej wyceny 5-krotnie większy niż zadłużenie kredytowe. Jednak jest ryzyko że jak banki nie zgodzą się na czerwiec 2020 to będą musieli złożyć wniosek żeby się chronić. Na razie obstawiałbym wariant że uderzą kadłubem o skały ale będzie to blisko brzegu i nie zatoną :-)

No i ten miły akcent:
Cytat:
Warszawa, 06.02.2019 (ISBnews) - Członek zarządu Libetu Ireneusz Gronostaj zwiększył swoje zaangażowane w akcje spółki. W transakcji pakietowej kupił 520 tys. akcji po cenie 1,3 zł, przy kursie oscylującym wokół 1,14 zł, podała spółka.
"Libet od początku był dla obecnego zarządu długoterminową inwestycją. Wierzymy, że po trwającej reorganizacji, spółka niebawem powróci na ścieżkę wzrostu. Dlatego postanowiłem zwiększyć swoje zaangażowanie w akcje firmy. Pomimo, że cena z transakcji jest powyżej ceny rynkowej, uważam ją za atrakcyjną" - skomentował Gronostaj, cytowany w komunikacie.

Cytat:
Warszawa, 30.04.2019 (ISBnews) - Polnord zamierza pozyskać ok. 70 mln zł w tym roku ze sprzedaży działek niemających znaczenia dla kluczowej działalności, a ponadto liczy na sfinalizowanie sprzedaży biurowców Wilanów Office Park, poinformowali członkowie zarządu.
"Pracujemy nad zapewnieniem środków na spłatę wymagalnych w 2019 r. zobowiązań finansowych. Planujemy rolowanie części zobowiązań i mamy plan sprzedaży niekorowych aktywów, co ma wygenerować dodatkowe środki finansowe" - powiedział prezes Marcin Gomoła podczas konferencji prasowej.

"Planujemy sprzedaż szeregu działek niekorowych, pierwsze są w trakcie sprzedaży. Dla pozostałych uruchamiamy procesy sprzedaży. Planujemy pozyskać ok. 70 mln zł z ich sprzedaży w tym roku, poza biurowcami" - dodał członek zarządu i dyrektor finansowy Marcin Mosz.

Polnord ocenia, że sprzedaż biurowców Wilanów Office Park "jest na finiszu".

"Trwają negocjacje z PHN-em. Spodziewamy się, że w kwietniu-maju będzie można przystąpić do closingu i rozliczenia transakcji. Prawie wszystkie elementy umowy są wynegocjowane. Jesteśmy na finiszu transakcji" - wyjaśnił Mosz.

W prezentacji spółka podała, że w 2019 r. ma do wykupu obligacje na 136,8 mln zł i 45,3 mln zł kredytów do spłaty.

Dobrze bo nie samymi Getinami człowiek żyje a są spółki gdzie również akcjonariusze przeżywają dramaty i uniesienia Angel
Z powyższego infa że spółka się uratuje i wyjdzie co najmniej na zero: sprzeda biurowce (ok 130-140 mln tyle szukał kredytu PHN) i działki, dokładnie tyle kasy ile trzeba. Mieszkań nie musi budować Not talking Taki żarcik. To już powinny się pojawiać troszeczkę lepsze infa, no jeszcze musimy przeżyć raport 1Q. A co do rynku to akcji w obrocie praktycznie zanik, kilka-kilkanaście tysi dziennie ...

Tomasz Nawrocki napisał(a):
ZM Henryk Kania (ZMHK) nie dają o sobie zapomnieć w okresie świąteczno-noworocznym - kilka dni temu podano informację o zmianie audytora sprawozdań finansowych Emitenta (www.stockwatch.pl/komunikaty-s...).

W uzupełnieniu do przedstawionego jakiś czas temu omówienia wyników Spółki po 3kw warto odnotować, że decyzja ta jest pokłosiem obiekcji Spółki do raportu z zastrzeżeniem, opublikowanym przez wcześniejszego audytora (BDO) po sprawozdaniu półrocznym (www.stockwatch.pl/komunikaty-s...), w którym zakwestionowano zastosowane przez ZMHK rozliczenie połączenia ze Staropolskimi Specjałami.

Generalnie opór Spółki przed zastosowaniem się do sugestii audytora jest zrozumiały skoro wiązałoby się to z korektą in minus wartości firmy o 223,7 mln zł, aktywów trwałych o 19,6 mln zł i kapitału własnego o 243,3 mln zł.

Inna sprawa to, po czyjej stronie jest racja. Nie da się ukryć, że biorąc pod uwagę znaczne należności jakie miały Staropolskie Specjały wobec ZMHK, zastosowane przez Spółkę rozliczenie przejęcia Staropolskich Specjałów było jej bardzo na rękę. Z drugiej strony zastosowanie się do sugestii audytora oznaczałoby przyznanie się do papierowej jakości raportowanych przez wiele okresów sprawozdawczych wyników. Biorąc pod uwagę zachowanie notowań Spółki można stwierdzić, że rynek od dłuższego czasu jest bardziej po stronie opinii dotychczasowego audytora.

Ciekawe jak do sprawy odniesie się nowy audytor przy okazji badania raportu rocznego Emitenta za 2018 r.

Jak widać byłeś najbliżej prawdy :-)

Tak samo uważam że stanowisko spółki jest "zrozumiałe", dodatkowo myślę że teraz też chodzi o finansowanie długu ... Zobaczymy może spółka wystosuje jakieś dodatkowe info.

PS Swoją drogą co w takiej sytuacji jak jest raport roczny ale bez opinii?

@anty
Czy ty masz jakieś zdanie o co chodzi w tej spółce, dokąd to zmierza? Bo nie wiem wezwanie czy bankructwo? :-)

Nie ma już chyba co dalej gnoić i tak zgnojonej spółki. Zaraz będzie jeszcze przygnębiający raport za 2018. Z tym że to już jest przeszłość, wszyscy wiedzą że jest słabo.
Pytanie tylko dlaczego tak się dzieje że odnosi się wrażenie, delikatnie mówiąc, że wszystko jest źle i jeszcze jest to wzmacniane w przekazie. W jakim to jest celu? Pisanie że zarząd zły nie ma sensu bo zarząd rotuje już kolejny raz. Zarząd (ludzie) robią to co im każą właściciele ...

Popatrzmy na akcjonariat ostatni dostępny z walnego
Kod:
Hanapeta 20,13%
Nationale OFE 9,18%
   razem 29,31%
PZU TFI 10,00%
PZU OFE 5,29%
PKO BP 7,18%
BGK 6,38%
   razem 28,85%
(Aegon OFE 4,68%)

Skoro jest tak źle to czemu zakręciły się i nadal walczą(?) podmioty zagraniczne? Czemu krajowe zawiązują porozumienie ws sprzedaży akcji w wezwaniu? Nie chcą oddać Poldka jak Robyga?
Skąd wiadomo że w tym wywiadzie wyżej to po prostu straszą że sprzedadzą roszczenia żeby zniechęcić Hanapetę? Szybciej wezwanie przyjdzie ze strony Hanapety która łatwiej się dogada z zagranicznym fundem jak NN. Krajowe fundy nie wyłożą kasy, jedynie mogłyby dążyć przykładowo do połączenia, wchłonięcia przez PHN albo podobny podmiot.

Od kwartału zanik obrotów, wyrzucają ostatni zniechęceni a przy około 7 zł jeszcze popłyną. W tych okolicach powinna kończyć się formacja podwójnego szczytu jak dobrze widzę Think

Coś jak przed chwilą napisałem na Polnordzie:
brak infa o działalności operacyjnej
jest źle a będzie jeszcze gorzej

Zawiadomienie o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego i wkładu oszczędnościowego

Tutaj ewidentnie jest taka sytuacja że jest cisza o jakiejkolwiek działalności operacyjnej natomiast publikowane są tylko złe infa. Normalnie działalność można powiedzieć jest jakby wygaszona. Czyli jest źle a będzie jeszcze gorzej - co nie przeszkadza prowadzić przegląd opcji strategicznych i zawiązywać porozumienia ws sprzedaży akcji. confused2
Czy tu jest nie tylko 2gie dno ale też 3ie dno? Przez 2gie rozumiem sprawę sprzedaży akcji innemu podmiotowi niż Hanapeta. A 3ie to nie wiem, jakieś ruchy związane z PHN-em może?

Po wypowiedzi prezesa JSW robi się ciekawie. Myślę że to co ma Prairie to JSW akurat potrzebuje do układanki. A że Prairie ma kartę przetargową i robi szum medialny no to wiadomo.

Już było to cytowane z wywiadu z Gabayem że Hanapeta chce mieć pakiet kontrolny i wpływ na to co dzieje się w spółce. Coś ich musiało przyciągnąć tutaj skoro kilka grubych miesięcy trwały podchody i te zabiegi z walnymi, zarzucanie pytaniami itd. Pewnie napotkali opór fundów SP albo SP szykował już Poldka dla kogoś innego. A może Poldek to inwestycja długoterminowa fundów, z jakiegoś powodu to państwowy PHN kupuje te biurowce. Po co zawiązali porozumienie broniąc się przed spodziewanym wezwaniem, przecież jakby nie widzieli celu i sensu to spokojnie by sprzedali, jeszcze sami by prosili o inwestora.
Zawsze jest dwie strony medalu, może celem tej rezygnacji i wcześniejszych "zarzutów" Hanapety było/jest zobrzydzenie tej spółki? Niestety nikt z nas nie wie co tam się dokładnie dzieje.
Myślę że kurs 7-8 zł uwzględnia już tutaj wszystko co najgorsze angryfire

(PB) Duet odpuścił Polnord

Wynik tym robią czy jak? :-)

tratata napisał(a):
Proszę pilnie od odpowiedź jakiegoś prawnika. Czy Atlasest jako chyba spółka zarejestrowana na wyspie Guernsey podlega polskiemu kodeksowi spółek handlowych?

Podłączam się pod to pytanie bo chyba szykuje się wezwanie?

Patrząc po ostatnich wolumenach i pakietówkach to chyba już witamy kogoś na pokładzie?

Rozpoczęcie procedury wyboru doradcy transakcyjnego

Plus link 3
Czyli jeszcze nic się nie zaczęło a spółka już sprzedała udziały. Te komunikaty są mocno zakręcone, typu sprzedano 65/100 do spółki gdzie udziały są 45/100 Ranka. Skoro spółka sprzedała znaczy się nie jest już właścicielem. Prześledziłem wszystkie następujące po sobie komunikaty, wynika z nich że to Vantage rozdaje karty, tylko on coś póki coś kupuje i wykłada kasę, Rank mu tylko sprzedaje żeby mieć na kredyt. Co z tego że 159 mln jak pozbywa się kolejnych kawałków?

Kolegę @comtradera proszę o powstrzymanie się gdyż nie jest wiarygodny, patrz inne fora zaspamowane. Albo nie tyle niewiarygodny co tendencyjny. Tak że bez urazy ale chcemy się tu czegoś dowiedzieć.

mcmbbsqyp napisał(a):
Spółka nadaje się do sekcji "dla wytrwałych" którzy rozwikłują zagadkowe komunikaty i posunięcia spółki. Gdzie z pozoru negatywne infa powodują spadek i odwrotnie.
A to dziękuję za zainteresowanie moim postem :-) Rozumiem, będę czekał.

Normalnie sam siebie zacytuję :-)
Ale do rzeczy, potrzebna analiza fundamentalna i urealnione spojrzenie na spółkę. Jedni piszą że ma 200-300 mln zobowiązań, inni że bank ziemi na 800-900 mln. Tymczasem wyceniana podobnie jak Atlas jak prawie bankrut. Próbowałem zrozumieć czy ona ma jakieś te udziały w Popowicach czy nie ma ale nie zrozumiałem, wygląda na to że jednak piłeczka jest po stronie Vantage a Rank tylko się niejako podłączył do komunikatów link 1 link 2 (sprzedaż udziałów na spłatę raty) . Jak dobrze rozumiem wkrótce po spłacie raty do BOSia będzie miała ponad 100 mln mniej zobowiązań ale też ponieważ coś musi sprzedać więc spadną też aktywa o jakieś 35 mln. A gdzie jakaś kasa na kolejne inwestycje, na podtrzymanie działalności?

Były prezes w Radzie Nadzorczej? Czyli jak rozumiem Hanapeta zaproponowała Krawczyka i Gabaya do RN?

Cytat:
Zarząd Spółki informuje, iż XXXVI Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki powołało w dniu dzisiejszym do Rady Nadzorczej obecnej kadencji następujące osoby: Pana Henryego Gabay oraz Pana Dariusza Krawczyka, powierzając im funkcje Członków Rady Nadzorczej.

link

POLNORD SA (8/2019) Zawiadomienie o zawarciu porozumienia pomiędzy akcjonariuszami Spółki.

Obudzili się, oby trochę nie za późno. Wezwanie w drodze?

@1ketjoW
Tylko ty chyba cytujesz komunikat o "opcjach strategicznych" poprzedniego zarządu?

Generalnie tak czy inaczej tutaj nie chodzi obecnie o deweloperkę (tzn. firma ma ziemię i może budować ale obecnie "nie musi" a może "nie powinna" Shhh )

Jak widać odbyła się tutaj szybka akcja z ABB - co oznacza że chętni już byli ugadani. Cena poleciała ale spodziewam się że jakieś dyskonto musiało być. W sumie są słowni bo było to zapowiadane
www.pb.pl/nie-tylko-famur-czyl...

Cytat:
Akcjonariusz Famuru - TDJ Equity I, zakończył proces przyspieszonej budowy księgi popytu i sprzedał 57.476.321 akcji spółki, stanowiących 10 proc. w jej kapitale zakładowym - poinformował Famur w komunikacie. Cena sprzedaży ustalona została na poziomie 4,80 zł za akcję.
TDJ poinformował w komunikacie prasowym, że pozyskał 275,9 mln zł na dalszą realizację ogłoszonej w maju 2018 r. strategii inwestycyjnej.

Akcje zostały sprzedane inwestorom polskim oraz zagranicznym, m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Węgier i Estonii.

"Pozyskane środki pozwolą nam na aktywne uczestnictwo w procesach inwestycyjnych, mające na celu poszerzenie naszego portfela. Jednocześnie pozostajemy strategicznym inwestorem w Famurze, wspierając spółkę w jej dalszym rozwoju" – poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, Tomasz Domogała, właściciel i przewodniczący rady nadzorczej TDJ.

Można powiedzieć że TDJ wygrał podwójnie, raz że uzyskał środki na swoje jakieś tam cele a dwa że został nadal większościowym akcjonariuszem a już wcześniej zaklepał sobie na 5 lat naprzód dywidendę 50-100% zysku (oczywiście o ile ten zysk będzie).

link

Zarząd jest od sierpnia? Czyli realnie zaczął pracować gdzieś od września/października?

Cytat:
Polnord podał, że w samym czwartym kwartale 2018 roku sprzedaż grupy wyniosła 83 lokale netto wobec 355 w IV kwartale 2017 r. i 256 w III kwartale 2018 r.

Liczba przekazanych lokali, które zostaną rozpoznane w przychodach ze sprzedaży za 2018 r. wyniesie 968 lokali (910 lokali w 2017 r.), z tego w IV kwartale 2018 r. rozpoznanych zostanie 340 lokali.

W wyniku netto 2018 r. rozpoznanych zostanie 1.017 lokali (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy), z czego w IV kwartale 2018 r. rozpoznanych zostanie 359 lokali.

Tu trzeba zważać na słowa sprzedane/rozpoznane/przekazane - czy jest aż tak źle?

Jak widać Hanapeta i Aegon wstrzymali się od głosu ale nie głosowali przeciwko wprowadzeniu gościa z BGK-u do Rady. Jestem mocno ciekaw kto tu się z kim dogaduje.

link do uchwały

Przynajmniej od Hanapety są słowni:
Cytat:
Prowadzimy rozmowy z innymi znaczącymi akcjonariuszami na temat składu rady nadzorczej, który najlepiej reprezentowałby interes spółki, a więc i wszystkich akcjonariuszy — mówi Henry Gabay, który podpisał się jako pełnomocnik Hanapety pod wnioskiem o zwołanie walnego.

Cytat:
Strategia inwestycyjna Duet Private Equity zazwyczaj zakłada dążenie do stania się znaczącym, strategicznym akcjonariuszem spółek portfelowych, bo to najbardziej efektywna droga do zapewnienia wzrostu ich wartości dla wszystkich inwestorów. Jeżeli w Polnordzie dojdzie do zmian, które zapewnią realizację najlepszego interesu akcjonariuszy, możemy rozważyć umocnienie pozycji w akcjonariacie — zaznacza Henry Gabay

link do artykułu w PB

Mam nadzieję że śledzicie sprawę bo robi się coraz ciekawiej:

link walne 21.01.2019
Cytat:

[...] związku z otrzymaniem od akcjonariusza Spółki tj. HANAPETA HOLDINGS CO. LIMITED z siedzibą w Nikozji [...]
5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania rewidenta do spraw szczególnych do zbadania, na koszt Spółki, prowadzenia przez Zarząd spraw Spółki w zakresie prowadzenia rozmów z Catalyst Capital Ltd. z Londynu lub podmiotami z tym podmiotem powiązanymi, udostępniania tym podmiotom dokumentacji wewnętrznej Spółki (procesu due diligence) oraz sposobu komunikacji Zarządu Spółki w tym zakresie z rynkiem kapitałowym,

link odpowiedzi na pytania akcjonariusza
Te pytania niektóre trochę takie jakby tendencyjne, niektóre trochę tak jakby na siłę zawierały tezy (m.in. z płynnością finansową albo z kredytem w Getinie) ale podobają mi się - czy to ktoś ze StockWatch Dancing

Zaczynam się trochę co prawda gubić co tu kto chciał zrobić ale ...
np w punkcie 7 to już nie wiem teraz czy chodzi o Murapol czy o właśnie ów Catalyst Capital?

Inklinacje w kierunku teorii spiskowych?
Wystarczy uważna lektura dokumentu KNF jak zmieniał się właściciel Getbacka Think
www.knf.gov.pl/knf/pl/komponen...

Czyli co, napisz coś źle o LC i Getinach to już jesteś wyznawcą PISu? Gratulacje.
Niezależnie kto to powiedział (dla mnie mógł to być nawet emeryt-kodziarz), powtarzam, tak Getin to jest gorący kartofel. Obiektywnie patrząc wszedł na wojnę z rządem/władzą a jaka ona jest każdy widzi. Z jego spółek które w większości są już groszówkami pouciekały fundy, agencje ratingowe po wynikach pojechały równo po ratingach, zaprzestano wydawać rekomendacji.
Sprawa nagonki w TVPis to jedno, depozyty gwrantowane przez BFG większość kuma.

Wszystko co ma w nazwie Get* dorobiło się zasłużonej opinii. Lista afer jest duża: polisolokaty, franki, gruntowa, obligacje. Mało tego, to jest takie żmijowisko np. OpenFinance naciągali na franki, Idea naciągał na obligacje itd. Wszyscy skupiają się na tym że PIS czy KNF chce zniszczyć Getiny. Ale gdzieś tam w nagraniach pojawia się info że jest umoczony w kredytach walutowych i generuje ryzyko systemowe.

O różnych tych sprawach rozpisują się też portale jak PulsBiznesu czy Forbes np.
www.forbes.pl/biznes/leszek-cz...

Cytat:
Mimo że biznesmen znalazł się w ciężkim położeniu, a sam pomysł wywłaszczenia budzi niepokój, nie brakuje osób, które kibicują pomysłowi wyrugowania Leszka Czarneckiego z polskiego świata bankowego: w takim duchu wypowiadał się m.in. Jacek Kseń, były prezes BZ WBK (dziś Santander). Z założycielem Getinu kojarzy się wszystko, co toksyczne w branży: od kredytów frankowych, przez polisolokaty, a na GetBacku kończąc. Czarnecki jest postrzegany jako enfant terrible bankowości, który psuje reputację całej reszcie środowiska, ale nie jest jedynym winnym fatalnej reputacji polskich bankierów.

I dla kontrastu jak nie PIS to może Gazeta Wyborcza:
subiektywnieofinansach.pl/geti...

A przede wszystkim ginie z oczu sedno sprawy - dlaczego LC nie chce finansować już swoich banków?

Przywołam słowa różnych analityków i gości ze środka (to padło odnośnie plotek że PlusBank przejmie banki Leszka, co w ogóle jest samo w sobie od czapy): "Po co komu gorący kartofel?"

Od pewnego czasu widzimy tutaj takie coś: wyniki masakra i wysyp komunikatów że spodziewają się, że analizują, teraz że szukają inwestora. Wszedł na wojenną ścieżkę, no to wiadomo że nikt teraz w kraju tego nie kupi, no chyba że chce "zaistnieć" medialnie albo zrobić aferę większą niż już była.
Sam LC zobowiązał się do dokapitalizowania a już dosypywał wiele razy. Tak czytając trochę między wierszami, to dlaczego szukają inwestora skoro mocno większościowym jest LC? Znowu wejdzie jakieś coś typu Sarl czy BV czy Ltd? I tak samo tracimy z oczu że wszystko co negatywne kręci się wokół nazw Get*

Dla lubiących spiskowe ale inteligentne teksty znalazłem coś takiego na forach
"GetIn, GetBack, GetBust, GetOut"
businessoutsiderpl.wordpress.c...

Popatrzmy na akcjonariat
https://stooq.pl/q/h/?s=bos

Jak nic brakuje jakiegoś funda. Pierwszy z brzegu kandydat to .. OFE PZU ;-)

Jakby nie patrzeć to "walka" o Polnord trwa. Hanapeta ma już znaczny pakiet i po głosach widać że chyba wspiera ją Nationale.

Jej propozycje nie przeszły
Cytat:
W dniu 29.10.2018 r. wpłynął do Spółki od Akcjonariusza reprezentującego co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego tj. Hanapeta Holdings Co. Limited z siedzibą na Cyprze wniosek w sprawie umieszczenia w porządku obrad NWZ, zwołanego na dzień 19.11.2018 r. punktów porządku obrad w następującym brzemieniu:
1. "Udzielenie przez Zarząd Spółki informacji dotyczących bieżących spraw Spółki oraz planów Zarządu co do rozwoju Spółki.
2. Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki".

Co ciekawe nie przeszła też kontr-uchwała
Cytat:

Postanawia się usunąć pkt. 4 zaproponowanego powyżej porządku obrad, tj. usunięcie punktu
dotyczącego Udzielenia przez Zarząd Spółki informacji dotyczących bieżących spraw Spółki
oraz planów Zarządu co do rozwoju Spółki.

Podejrzewam to Aegon nasypał Hanapecie 1.5 mln akcji i nie ma go już na pokładzie.
Podejrzewam że Nationale zmierza w kierunku > 10%
Podtrzymuję - już sam nie wiem czy swoją czy zasłyszaną i wziętą jako swoją - teorię że kręcili się wokół spółki i prezes dlatego poleciał.
Jak te państwowe molochy zaśpią to zagranica zgarnie im kolejną spółkę sprzed nosa.

Cytat:
GETINOBLE (GNB): INFORMACJA O TRANSAKCJACH NA AKCJACH GETIN NOBLE BANKU S.A. (raport nr 105/2018)
26.11.2018 16:45

Raport bieżący nr 105/2018

Podstawa Prawna: Art. 19 ust. 3 MAR - informacja o transakcjach wykonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze.
Getin Noble Bank S.A. ("Emitent") informuje, iż otrzymał od Getin Holding S.A., jako podmiotu blisko związanego z osobami pełniącymi obowiązki zarządcze u Emitenta tj. Panem dr Leszkiem Czarneckim ? Przewodniczącym Rady Nadzorczej, Panem Krzysztofem Jarosławem Bieleckim ? Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej oraz Panem Remigiuszem Balińskim ? Członkiem Rady Nadzorczej, powiadomienie sporządzone na podstawie art. 19 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku ("Rozporządzenie MAR") o wpisaniu do rejestru zastawów zastawu rejestrowego na akcjach Emitenta i wygaśnięciu zastawu zwykłego na akcjach Emitenta.

W jakim celu ten zastaw na akcjach?

No to przed weekendem wyniki, które wszyscy spodziewają się słabych a możemy się zaskoczyć oraz zaraz po weekendzie walne pt. "decydujące starcie"? Zobaczymy rozkład sił i jak głosowali.

Zarówno w Getin Noble i Getin Holding nie ma już fundów gdyż sytuacja jest mocno niejasna. Za to jest od groma spekuły co widać po forach jaka nagonka raz w jedną raz w drugą.
Paradoks? Ludzie potracili w instytucjach LC grubą kasę, dorobki życia a zaraz potracą kolejni.
Spekuła zaprasza do tańca. Wystarczy żeby ktoś się ujawnił, najlepiej jakiś Cypr to się potratują.

link tutaj

Cytat:
Zarząd POLNORD SA ("Emitent") informuje, że w dniu 20.11.2018 r. został podpisany między Emitentem i jego dwoma spółkami zależnymi oraz Polskim Holdingiem Nieruchomości z siedzibą w Warszawie ("Potencjalny Kupujący") list intencyjny, określający zasady postępowania stron w odniesieniu do zamierzonej transakcji, polegającej na sprzedaży przez spółki zależne Emitenta dwóch nieruchomości, zabudowanych dwoma budynkami biurowymi "Betheone" oraz "Befree" w ramach projektu Wilanów Office Park ("Transakcja"), położonych w Warszawie przy ul. Branickiego 15,17, o łącznej pow. najmu (GLA) 17.580 m2.

Hmmm czyli jednak Skarb Państwa kupuje? No to może być kolejny argument co do "walki" między prywatnymi i państwowymi fundami w akcjonariacie ...

Nikogo nie dziwi że LC poszedł z taśmami do chwytającej się wszystkiego Gazety żeby jedynie co to dać pożywkę mediom "opozycyjnym" - zamiast iść od razu do prokuratury? Rozdmuchał wszystko do czerwoności i wziął specyficznego adwokata obecnego także w sprawach/przesłuchaniach dotyczących innych afer ... No jeśli tak ma wyglądać plan ratowania swoich banków to ja jestem ciekaw jak rozwinie się sytuacja.

Coś czuję że tutaj już wysypują się albo wysypały się wszystkie OFE i TFI a zwłaszcza państwowe. Sporo tutaj było takich w akcjonariacie co mieli po kilka % czy jakieś ułamki % ale to i tak było kilkanaście-kilkadziesiąt nawet milionów akcji, tyle że podprogowo. Tak że niestety nie dowiemy się kto ile.

https://stooq.pl/q/h/?s=gnb

Chodzi o to że w tej sytuacji i w tych okolicznościach już sam fakt nawet pogłosek że coś z tym BOŚiem trzeba zrobić jest "dobrą informacją" Angel
A ponieważ jest to państwowy bank i państwo nie chce się go pozbyć sprzedając jakiemuś zachodniemu inwestorowi no to pozostaje przejęcie przez państwowe instytucje. Przecież takie PKO PEKAO czy PZU śpi na kasie.

Robi się coraz ciekawiej, zaiste ciekawy artykuł do pogadania na forum tutejszym
"Jest plan na BOŚ Bank"
www.pb.pl/jest-plan-na-bos-ban...

Mocno ciekawe jest że Pruski przeskoczył z Nobla do Idei. Czekamy na nowego prezesa czy to już tak zostanie? Jego CV jest imponujące trzeba przyznać (KNF, ZBP, KSF, BFG, ...)
infostrefa.com/infostrefa/pl/a...

PS Ktoś się orientuje czy sprzedaż IG Leasingu wpłynie już pozytywnie na wyniki IIIq czy to dopiero w przyszłości?

Czy tu aby trochę słońca zza chmur nie wyjdzie? Emisja w sumie w większości objęta, wykup przedtermiowy obligacji, obniżenie bufora znaczące ... ? No może nie jest o BOSiu tak głośno jak o Getinie ale to dobry spokojny bank.

Drugie podejście Hanapety do wstawienia swojego człowieka

Cytat:
Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad NWZ i Wybór Przewodniczącego NWZ.

2. Stwierdzenie prawidłowości zwołania NWZ i jego zdolności do podejmowania uchwał.

3. Przyjęcie porządku obrad NWZ.

4. Udzielenie przez Zarząd Spółki informacji dotyczących bieżących spraw Spółki oraz planów Zarządu co do rozwoju Spółki.

5. Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki.

6. Podjęcie uchwały w sprawie uzupełnienia składu Rady Nadzorczej Spółki obecnej kadencji.

7. Zamknięcie NWZ.

Z raportu wynika że to znowu Kbdom przyczynił się do strat, Polnord już raz spisał udziały w KBD na starty teraz znowu wszystko jest zwalone na Kbdom. Szczegóły w raporcie - pytanie czy to się kiedyś skończy?

www.gazetagieldowa.pl/2018/09/...

Warto poczytać - ja uważam tak samo:
1) To nie Getback zdemolował wyniki
2) "Natomiast postępowania KNF i UOKiK w sprawie obligacji GetBack trwają. I ryzyko konsekwencji prawnych dalej jest obecne." (w sensie że dla banku nadal istnieje takie ryzyko)

Upadku banku nie widzę, natomiast uwzględnić trzeba ryzyko że jeszcze się komuś do skóry dobiorą albo kogoś posadzą za kraty. To są spółki z tej samej rodziny, "getinowska" Idea sprzedawała "getinowskie" obligacje Getbacku a "getinowski" Getin Noble Bank sprzedawał "getinowskiemu" Getbackowi wierzytelności (możliwe że zbyt drogo sprzedawał ala sytuacja na Altusie?).

Dobrze, Hanapeta dotankowała powyżej 10% a kurs się osuwa jakby wyniki miały być słabe?
Po tym kolejnym infie o wygranym procesie zaczynam mieć wrażenie że Polnord w pewnym momencie pokaże spory zysk tylko za samą kasę z z tych należności "sądowych" Dancing

A może chodzi o to że LC żeby nie robić emisji ale jednak dokapitalizować (a raczej zasypać tą wyrwę po tych odpisach rezerwach itp czyli poprawić wynik na papierze) to płaci za IGL. Inna teoria że bierze na siebie czystą/zdrową/dochodową (?) spółkę.

mcmbbsqyp napisał(a):
[...] Wydaje się że Getin Holding weszło na na ścieżkę zjazd-scalenie-dodruk-zjazd-scalenie-dodruk-...

Tak ja napisałem "wydaje się". 1) zjazd już był 2) scalenie zaraz będzie 3) czy dodruk to się zobaczy.
Generalnie tak chyba wygląda ścieżka 90% spółek które zaliczyły scalenie ...

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 7 maja 2021 16:13:47
Liczba wpisów: 149
[0,04% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,077 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +170,58% +34 116,32 zł 54 116,32 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło