pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mcmbbsqyp

mcmbbsqyp

Ostatnie 10 wpisów
Kolejny kandydat do wycofania z giełdy? Albo ochrona lub "ochrona" przed potencjalnymi grubasami? Bo porozumienie sam-ze-sobą:
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Cytat:
"Członkowie Porozumienia traktują Spółkę jako inwestycję długoterminową. Członkowie Porozumienia zamierzają prowadzić wspólną politykę wobec Spółki, której celem będzie zrównoważone budowanie jej długoterminowej wartości, opartej na rozwijaniu dotychczas prowadzonej przez nią działalności. Zamiarem wzywających jest utrzymanie notowań akcji Spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - napisano w komunikacie.

Dobra spółka, najgorsze minęło, główny grubas wierzył w nią i za grosze zbierał kiedy fundy sypały. Quercus też ją wypatrzył. Kontrakty wpadają. Ostatnie 3 m-ce obroty wzmożone, wykres prowzrostowy. No i bach ...

Dziwi mnie to mocno ostrożnościowe i mocno konserwatywne podejście z tymi rezerwami i ryzykami. A przy takim kursie to dywidenda wychodzi mi nawet ok 12-15%?

"FAMUR SA (4/2020) Objęcie przez TDJ Equity I Sp. z o.o. pakietu kontrolnego w kapitale zakładowym Famur Famak S.A., tj. spółki zależnej Emitenta."
Coś tam jednak porządkują i ogarniją

"9. Liczba obecnie posiadanych głosów i ich udział w ogólnej liczbie głosów: 64.042.109 głosów, co stanowi 65,66% ogólnej liczby głosów."

No, chyba Cordia ulży akcjonariuszom i spekulantom na Polnordzie - a także całemu rynkowi ;-)

Wycena czempiona jakby maszyny przestali robić ehh

Cosik się tu pewnie wydarzy bo raz że ten "Fundusz European High Growth Opportunities Securitization Fund" to musi komuś przesypywać akcje, a dwa że znajomi królika dokupują sporo. Think

Strasznie to poleciało aż do przesady. A QUERCUS coś tutaj jednak zobaczył ... ? Co jest o tyle ciekawe że jakiś czas temu stąd się wysypał.

Cytat:
Zgodnie z art. 69 ust. 4 pkt 2 Ustawy przed zmianą udziału Fundusze posiadały 10.834.217 akcji Spółki, co stanowiło 4,54% kapitału zakładowego Spółki. Posiadane akcje dawały 10.834.217 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, co stanowiło 4,54% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Zgodnie z art. 69 ust. 4 pkt 3 Ustawy na dzień 18 grudnia 2019 r. Fundusze posiadały 12.153.117 akcji Spółki, co stanowi 5,09% kapitału zakładowego Spółki. Posiadane akcje dawały 12.153.117 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, co stanowi 5,09% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Ciekawe kto jeszcze się wysypał czy tylko OFE/TFI Pzu czy może jeszcze np. Pko?
Pzu pozbyło się problemu - teraz niech martwi się nowy. Połowa kasy w ciągu kwartału odpłynie na obligacje i kredyty. Cordia musi mieć jakiś plan na Polnord bo inaczej przepali część kasy ze swoich obligacji. Szczerze to nie wiem jaki plan, oprócz tego że toto ściągnąć z giełdy i zrobić porządki po swojemu?

PS Oprócz Cordii objęto tylko ponad 1mln akcji, tzn było ugadane z branżowym czy nie było chętnych?

Przetłumaczcie mi to z polskiego na nasze

Cytat:
1) na podstawie art. 69 ust. 2 pkt 2 Ustawy, że w dniu 10.12.2019 r. w wyniku transakcji zbycia 10.000.000 akcji MIRBUD S.A. uległ zmniejszeniu dotychczas posiadany przez niego udział ponad 33% ogólnej liczby głosów o co najmniej 1% ogólnej liczby głosów oraz że na dzień 10 grudnia 2019 r. posiadał 30.837.453 akcji Spółki, stanowiących około 33,61% udziału w kapitale zakładowym MIRBUD S.A. i uprawniających do 30.837.453 głosów w MIRBUD S.A., co stanowiło około 33,61% ogólnej liczby głosów.

Przed zmianą udziału pan Jerzy Mirgos posiadał 40.837.453 akcji i tyle samo głosów z tych akcji, co stanowiło około 44,51% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz w ogólnej liczbie głosów;

2) na podstawie art. 69 ust. 2 pkt 2 Ustawy, że w dniu 11.12.2019 r. w wyniku transakcji nabycia 10.100.000 akcji MIRBUD S.A. uległ zwiększeniu dotychczas posiadany przez niego udział ponad 33% ogólnej liczb głosów o co najmniej 1% ogólnej liczby głosów oraz że na dzień zawiadomienia posiada 40.937.453 akcji Spółki, stanowiących około 44,62% udziału w kapitale zakładowym MIRBUD S.A. i uprawniających do 40.937.453 głosów, co stanowi około 44,62% ogólnej liczby głosów.

Przed zmianą udziału pan Jerzy Mirgos posiadał 30.837.453 akcji Spółki i tyle samo głosów z tych akcji, co stanowiło około 33,61% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz w ogólnej liczbie głosów.

mcmbbsqyp napisał(a):

Sypacz nam się ujawnił OFE PZU "Złota Jesień"
Na walnym 23.10. miał 1 730 000 głosów i 5,29 % w ogólnej liczbie głosów
Przed zawarciem transakcji miał 1 639 902 czyli 5,02%
30 000 sprzedał 26.11. pismo wpłynęło 28.11. jest pieczątka na skanie
Polnord podał dzisiaj 9.12. dopiero?

Na dzisiaj to OFE pewnie już się wysypało, patrząc po obrotach piątek-poniedziałek. Pozostaje pytanie klasyk kto odebrał taką ilość towaru?

Fajnie że ja tu o OFE PZU piszę a nie zauważyłem że końcem października również TFI PZU zeszło <10%
3 255 229 - 9,96%

No to nie jestem pewny kto z dwojga sypał, i patrząc po liczbach może jeszcze zasypać. Nie podoba mi się to. Nie rozumiem o co chodzi skoro SP jest w akcjonariacie i ma swoich przedstawicieli. Zwykle OFE sypią jak już statek idzie na dno ale tu jeszcze może jest jakieś drugie dno, jakaś rozgrywka się toczy?

Jak już wspominałem spółka w tym stanie stałą się do spekulacji zamiast do inwestycji. Jak pewnie każdy ciekawy jestem rozwoju sytuacji. Historia jak w dreszczowcu.

Parkiet coś pisze że zapisy na akcje są do czwartku. Skąd taki termin wynika?
www.parkiet.com/Budownictwo/31...
Bo może jakiś cień szansy jest ...

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 22 czerwca 2020 20:55:37
Liczba wpisów: 136
[0,04% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,414 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +127,89% +25 578,82 zł 45 578,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d