Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mcmbbsqyp

mcmbbsqyp

Ostatnie 10 wpisów
Myślę że jak coś zostanie z ryneczku NewConnect to ABS Investment będzie jeszcze jedną z niewielu spółeczek Think
A z takich ważniejszych spraw to:
Cytat:
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki ABS Investment S.A. z siedzibą
w Bielsku-Białej wyraża zgodę na podejmowanie przez Zarząd Spółki
wszelkich czynności zmierzających do rozpoczęcia procesu połączenia z
Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym SA z siedzibą w Bielsku-Białej.

Myślałem że bankrut ale po tym jak się dogadali z bankami, sprzedali zakłady i chcą coś jeszcze sprzedać myślę że będzie inaczej. A utwierdzają mnie w tym zakupy zarządu, konkretne pakietówki lecące od kwietnia oraz to

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Cytat:

Glaspin Consultants Limited z/s w Larnace (dalej "Glaspin") działając na podstawie art. 69 ust. 1 i art. 69a Ustawy poinformował Spółkę, iż 12 lipca 2019 r., w wyniku przeniesienia na Glaspin przez LYBET Limited z/s w Larnace (jednostki zależnej Glaspin, dalej "Lybet")
[...]
Glaspin jest współkontrolowany przez Thomasa Lehmann i Ireneusza Gronostaja, członków zarządu Libet S.A. oraz Jerzego Gabrielczyka, przewodniczącego rady nadzorczej Libet S.A.

Wywalającym jest podejrzewam TFI Esaliens.

Cytat:
Zarząd Rank Progress S.A. (dalej:"Emitent") w nawiązaniu do informacji przekazywanej w raportach okresowych odnośnie spraw sądowych toczonych przed organami administracji publicznej w temacie "Postępowanie w sprawie zwrotu pożyczek" informuje, że w dniu 13 września 2019r w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł korzystny dla Emitenta oraz spółki zależnej Progress IV Sp. z o.o. prawomocny wyrok kończący spór ze spółką NCT Inwestycje Świętokrzyskie I Sp. z o.o. o zwrot pożyczek na rzecz Emitenta w wysokości 675 tys. zł oraz na rzecz Progress IV Sp. z o.o. w wysokości 24,3 mln zł. i utrzymujący w mocy wyrok Sądu I instancji.
Stronie przeciwnej przysługuje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego.

Pytanie na ile realne jest że spółka zobaczy tą kasę? Czy skończy się na zapisach księgowych.

No dobrze, słaba sprzedaż, sprzedaż biurowców, wykup obligacji - a my z końcem III kwartału dowiemy się na papierze jaki stan spółki na koniec II-go.
Ktoś coś może wie co oni mogliby sprzedać jeszcze do końca roku, z gruntów?

W międzyczasie kiedy kurs spada jak kamień pozostaje lektura ogólna :-)

obligacje.pl/pl/a/rynek-mieszk...
(raport PDF do pobrania)

"Większość działających obecnie dużych deweloperów funkcjonuje już od wielu lat i doświadczyła zarówno
pęknięcia bańki w 2008 r. i kryzysu budowlanego z 2012-2013 r., dzięki czemu lepiej potrafi sobie radzić
ze spowolnieniem koniunktury. Dobrym przykładem jest obecne sterowanie ofertą mieszkań przez
deweloperów – w momencie kiedy wzrosły ceny gruntów i robocizny deweloperzy zmniejszyli podaż
mieszkań, aby podbić ceny mieszkań i bronić marż. Również skala zakupów gruntów została ograniczona. "

Różne ciekawe wnioski ...

I jeszcze taki raport do pobrania za darmo. Dokładnie przeczytać, chyba wszyscy zgodzimy się że co dotyczy Polnordu to się zgadza?

Sytuacja największych deweloperów mieszkaniowych z rynku Catalyst – raport DM Navigator

Doskonałe uwagi. Miasto musiałoby wyłożyć ogromną kasę, więc raz że nie ta władza a dwa że to się będzie ciągnęło latami. I tu może się zadziać wariant zapowiadany, tym bardziej że spółka będzie mieć zaraz braki w kasie
www.polnord.pl/marcin-gomola-p...

Cytat:
Przez najbliższy rok musimy znacząco poprawić kondycję finansową spółki. Mamy aktywa na sprzedaż – grunty, których nie przewidujemy zabudowywać, ale także potencjalne roszczenia wobec Warszawy. Analizujemy rozwiązania pod względem korzyści sprzedaży roszczeń i reinwestycji gotówki.

Zresztą tak już bywało
www.polnord.pl/en/biuro-prasow...

Tak, zwykle to fundy są stroną sprzedającą. W takich spółkach to albo większościowy wzywa albo branżowy wchodzi.

Ja mogę tak samo poczekać. Analiza tej spółki (tych działek, udziałów i akrobacji) to może być nawet jakieś intelektualne wyzwanie dla ekipy SW + dziennikarstwo śledcze d'oh!

Nigdy nie zrozumiem po co, po spłaceniu kredytu 3letniego, ładują się w nowy oraz że zamiast sprzedać 1-2 galerie i ustabilizować sytuację (bo to chyba już nie okres na bum galerniany) to chcą kupić czy budować kolejne?

Pytanie ile realnie księgowo jest warty Polnord w stanie takim jakim jest obecnie, na podstawie raportu za 2018 i Iq 2019. Ja nie wiem jak to się wylicza, pytam mądrzejszych.

No łącznie ze mną to już ze 3 zainteresowanych :-)

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 14 września 2019 23:25:05
Liczba wpisów: 107
[0,03% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,524 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d