pixelg
JUJUBEE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

JUJUBEE [JJB]

AKTUALNY KURS: 5,02 zł (-0,79%) 19-01-2021 16:04
krewa
krewa PREMIUM
236
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 475
Wysłane: 22 sierpnia 2017 11:32:46 przy kursie: 15,25 zł
Szklanka napisał(a):
Jujubee nie zarabia? Nie potrafi robić gier? Hahaha...

kliknij, aby powiększyć

jurror
0
Wpisów: 650
Wysłane: 22 sierpnia 2017 11:51:58 przy kursie: 15,25 zł
Nikt nie musiał przewidywać sukcesu TWoM. Wystarczyło zobaczyć peak oraz pozycjonowanie w bestach w weekend premierowy żeby wiedzieć że jest sukces. W poniedziałek popremierowy wystarczyło kupić akcje po 15 PLN przy wyecnie ok 30 mln PLN i cierpliwie czekać na dalszy rozwój. A on był taki ze przez długi czas TWoM wisiał w top 10 steam potem na 1 stronie steama itp. Efekt był taki że po 1.5 miesiącu TWoM ponad 300 K kopii versus 20 K kopii po 6 miesiącach realpolitiks.

Chcę w tym poście powiedzieć ,że nie koniecznie musisz się bawić w wróżbitę.Często wystarczy po prostu szybka analiza tego co się dzieje żeby zarobić lub nie stracić. Ten co ja zrobił mogł kupować 11 bit po 15 PLN jak już wiadomo było że TWoM to hit. Ten co tak zrobił mógł kupować CDR po 20- 2x pln wiedząc że to MEGA hit. CZAS w tych wypadkach działał na korzyść tych co taką analizę przeprowadzili.

Oczywiście można było kupować też JJB pod nieuzasadnioną pompę pod debiut RP , który był mizerny i kupować kwity po 25-27 PLN. Mogli kupować VVD po 8 PLN pod pompke pod RB2 który w rankingach grossing kiepsko wypadał. W tych wypadkach czas działał na niekorzyść inwestorów co kupowali kwity.

Wykres P/E obrazuje własnie to, czy dana spółka odnosi sukcesy czy nie szczególnie ważny jest ten wykres po premierach gier jeśli chodzi o GAMEDEV.

I teraz zobacz sobie jak wyglądał P/E 11 bit PO premierze TWoM pomimo wzrostu kursu o 600-700%, jak wyglądał wykres PE CDR po premierze W3, a jak wygląda wykres PE JJB po premiere RP. On pokazuje jedno JJB MUSIAŁOBY POAND 6 TYSIECY LAT POŚWIECIĆ ŻEBY ZYSKAMI DOGONIć WYCENE RYNKOWĄ. Mówi ci to coś.

czy kursk cos znaczącego zmieni, nie sadzę bo z tego co widziałem jest to kolejny symulator chodzenia, który nie odniesie sukcesu, ale to moja opinia ,każdy może na ta kwestie patrzec inaczej. CZAS zweryfikuje poszczególne założenia.

Kod:
mod: usunięto treści niezgodne z regulaminem
Edytowany: 22 sierpnia 2017 22:29

Szklanka
0
Wpisów: 4
Wysłane: 22 sierpnia 2017 18:21:59 przy kursie: 15,25 zł
Zysk netto wzrost o 96,3% tego już nie zaznaczyłeś :)
Coś strasznie o tym 11 bit piszesz na forum Jujubee...
Ludzie patrząc na trailer TWOM tez myśleli, że to symulator chodzenia.
Dalej porównywanie P/E RP i TWOM :) halooo? RP to była przejściowa, mała premierka!
Nikt nie oczekuje powtórzenia sukcesu 11bit a Ty w kółko o tym TWOM TWOM TWOM.
Ja, taka mała leszczynka mówię, że Jujubee jeszcze pokaże na co je stać.

timon
2
Wpisów: 212
Wysłane: 22 sierpnia 2017 19:28:37 przy kursie: 15,25 zł
Przy takiej cenie rynkowej to sporo ma jeszcze do pokazania, żeby przynajmniej ją uzasadnić, a dopiero później możemy mówić o potencjale do wzrostów.

Atakujesz userów i forum, tymczasem to Ty próbujesz ściągać dyskusję do poziomu bankiera. Czekam na Twoje argumenty, wyliczenia dotyczące tego czego oczekuje rynek i co już wycenia, dlaczego uważasz że JJB jeszcze pokaże na co je stać (grami które są już publicznie znane?).

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
125
Wpisów: 10 427
Wysłane: 22 sierpnia 2017 23:02:54 przy kursie: 15,25 zł
Kapitalizacja spółki wynosi ca 50 mln zł, a to dla mnie oczekiwanie powtarzalnego zysku netto na poziomie 3-4 mln zł. Dużo to czy mało?

Patrząc na wynik półrocza w którym miała premierę ważna gra, a spółka prawdopodobnie otrzymywała także wynagrodzenie za produkcję nad drugim symulatorem dla Astrogna i tantiemy z pierwszego to 100 tys. zysku po półroczu to nie jest wynik uzasadniający kapitalizacje w żaden sposób. Rynek liczy na znacznie większy sukces Kurska, a czy się przeliczy czy nie to zobaczymy po wynikach popremierowych.

Z drugiej strony kapitalizację na poziomie 50 mln miewał i 11Bit przy produkcji Anomaly. Potem kurs spadał nawet poniżej 10 zł, a kapitalizacja do 20 mln zł. Także jak na pierwsze gry z tych studiów to kapitalizacja się nie różni znacząco. Oczywiście w przypadku Jujubee mamy znaczne inne "story telling", co napędza kurs, ale to już inna historia. Nieco inny model biznesowy za to jest z jednej strony obciążeniem (mniejsze zyski) z drugiej mniejszym ryzykiem.

Acha, na zadane pytania do zarządu odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem. Nadal zastanawiam się czym handlują poza pisaniem gier ;)

baks
10
Wpisów: 2 446
Wysłane: 22 sierpnia 2017 23:12:20 przy kursie: 15,25 zł
jurror napisał(a):

Baks nie masz pojęcia o czym piszesz czy celowo SIEBIE wprowadzasz w błąd?

Fakty:

11 bit i anomaly _ kapitalizacja 11 bit z czasów anomaly przez lata utrzymywała się na ok 20 mln PLN, Anomaly wygenerowało do spółki jakieś 10 mln PLN przez pare lat. Pod koniec 2013 roku mieli ok 3 mln pln keszu przy kapitalizacji ok 20 mln pln i w drodze był już TWoM.

Może mi coś umknęło ale jestem na 11bit od początku .... i jakoś nie przypominam sobie aby mieli w kasie całe 3 bańki żywej gotówki.
Gdyby tak było to pewnie zaangażowałbym się na full (znam takich co tak zrobili) i dobrze na tym wyszli.
Być może mi coś umknęło ale nie chce mi się szukać, bo nie żyję przeszłością.
Ważna jest przyszłość i wybranie spółek do kolejnych inwestycji z chociaż zbliżonym potencjałem jak 11bit. Nie można wykluczyć wzrostu 11bit podobnego jak CDP w ciągu 5-10 lat. Jednak na Jujubee byłoby o to łatwiej o ile dadzą radę wybrać i zrealizować dobre projekty.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

baks
10
Wysłane: 22 sierpnia 2017 23:18:37 przy kursie: 15,25 zł
anty_teresa napisał(a):
Kapitalizacja spółki wynosi ca 50 mln zł, a to dla mnie oczekiwanie powtarzalnego zysku netto na poziomie 3-4 mln zł. Dużo to czy mało?

Patrząc na wynik półrocza w którym miała premierę ważna gra, a spółka prawdopodobnie otrzymywała także wynagrodzenie za produkcję nad drugim symulatorem dla Astrogna i tantiemy z pierwszego to 100 tys. zysku po półroczu to nie jest wynik uzasadniający kapitalizacje w żaden sposób. Rynek liczy na znacznie większy sukces Kurska, a czy się przeliczy czy nie to zobaczymy po wynikach popremierowych.

Z drugiej strony kapitalizację na poziomie 50 mln miewał i 11Bit przy produkcji Anomaly. Potem kurs spadał nawet poniżej 10 zł, a kapitalizacja do 20 mln zł. Także jak na pierwsze gry z tych studiów to kapitalizacja się nie różni znacząco. Oczywiście w przypadku Jujubee mamy znaczne inne "story telling", co napędza kurs, ale to już inna historia. Nieco inny model biznesowy za to jest z jednej strony obciążeniem (mniejsze zyski) z drugiej mniejszym ryzykiem.

Acha, na zadane pytania do zarządu odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem. Nadal zastanawiam się czym handlują poza pisaniem gier ;)

Z Jujubee dużo się wyjaśni w ciągu najbliższego 1-1,5 roku.
Jeśli faktycznie chcą wejść na główny rynek to sukces Kurska jest niezbędny. Mogą budować kapitalizację na produktach zleconych ale to znacznie wydłuży drogę.
W 11bit epoka Anomaly trwała 4 lata. Dopiero po TWOM spółka wykonała "skok w przestrzeń". Dla Jujubee takim skokiem może być Kursk ale wskazane by było aby sprzedali w ciągu roku więcej niż zakładane 200tyś na PC i konsole. Wtedy już wszystko byłoby inne i łatwiejsze. Jest jeszcze jeden warunek - nie mogą popełnić błędów jak CIG.Think

Scipio
0
Wpisów: 163
Wysłane: 22 sierpnia 2017 23:30:36 przy kursie: 15,25 zł
anty_teresa napisał(a):
Nadal zastanawiam się czym handlują poza pisaniem gier ;)

Kurcze, przegapiłem to w raporcie :)

Wartość sprzedanych
towarów i materiałów
237 469,87

No to też z dużą ciekawością będę czekał na "wieści z frontu" ;)
Edytowany: 22 sierpnia 2017 23:31

jurror
0
Wysłane: 23 sierpnia 2017 11:16:06 przy kursie: 15,30 zł
baks napisał(a):
jurror napisał(a):

Baks nie masz pojęcia o czym piszesz czy celowo SIEBIE wprowadzasz w błąd?

Fakty:

11 bit i anomaly _ kapitalizacja 11 bit z czasów anomaly przez lata utrzymywała się na ok 20 mln PLN, Anomaly wygenerowało do spółki jakieś 10 mln PLN przez pare lat. Pod koniec 2013 roku mieli ok 3 mln pln keszu przy kapitalizacji ok 20 mln pln i w drodze był już TWoM.

Może mi coś umknęło ale jestem na 11bit od początku .... i jakoś nie przypominam sobie aby mieli w kasie całe 3 bańki żywej gotówki.
Gdyby tak było to pewnie zaangażowałbym się na full (znam takich co tak zrobili) i dobrze na tym wyszli.
Być może mi coś umknęło ale nie chce mi się szukać, bo nie żyję przeszłością.
Ważna jest przyszłość i wybranie spółek do kolejnych inwestycji z chociaż zbliżonym potencjałem jak 11bit. Nie można wykluczyć wzrostu 11bit podobnego jak CDP w ciągu 5-10 lat. Jednak na Jujubee byłoby o to łatwiej o ile dadzą radę wybrać i zrealizować dobre projekty.

Pamięć bywa ulotna, dlatego czasami warto sięgnąć do źródła.

www.bankier.pl/static/att/ebi/...

2 wycinki z raportu rocznego za 2013 rok spółki 11 bit przy kapitalizacji 20 mln PLN, jak to się ma do kapitalizacji i osiągnięć obecnych JJB i nie tylko z resztą JJB.

Gamedev był grany nie ulega żadnej wątpliwości ze tak było, moim zdaniem teraz jest faza SHOW ME THE MONEY, a co za tym idzie i urealniania wycen poszczególnych spółek.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

baks
10
Wysłane: 23 sierpnia 2017 11:49:54 przy kursie: 15,30 zł
jurror napisał(a):
Nikt nie musiał przewidywać sukcesu TWoM. Wystarczyło zobaczyć peak oraz pozycjonowanie w bestach w weekend premierowy żeby wiedzieć że jest sukces. W poniedziałek popremierowy wystarczyło kupić akcje po 15 PLN przy wyecnie ok 30 mln PLN i cierpliwie czekać na dalszy rozwój. A on był taki ze przez długi czas TWoM wisiał w top 10 steam potem na 1 stronie steama itp. Efekt był taki że po 1.5 miesiącu TWoM ponad 300 K kopii versus 20 K kopii po 6 miesiącach realpolitiks.

No tak po fakcie każdy udaje mądrego .... pochwal się ile akcji kupiłeś i kiedy sprzedałeś ...hello1
Patrząc jak zawód sprawiały kolejne wersje Anomaly trudno było zakładać skok ilościowy w przychodach.
Pierwsza wersja była spoko ale po Anomaly Korea spodziewano się więcej a sprzedawała się słabo - było coś o wersji konsolowej. A wyszło jak wyszło ..... powietrze w gwizdek....Angel
Może nie byłeś wtedy na spółce ale ja byłem raczej zawiedziony trailerem. Nic nie wskazywało na sukces nawet w 1/4 taki jaki był. Nie przeszkadzało mi to dalej wierzyć w 11bit.
Jednak dokupiłem tylko dość symbolicznie w spotkałem na WZA takich co włożyli całość. Ale były to jednostki przynajmniej z nieco większym portfelem.
Mówienie teraz o pewności sukcesu TWOM jest komiczne.
Jak pamiętam tak samo niektórzy na forum twierdzili o Sniperze 3....wave

Może nie zauważasz tego ale Real był dla Jujubee tym czym Anomaly dla 11bit. Myślę, że liczyli na większe przychody - nie wypaliło to posiłkowali się emisją ..której ja spodziewałem się już rok temu
Spółka nie może czekać na premierę Kurska tylko musi tworzyć kolejne projekty na które aktualnie brak kasy. Kasa może przyjdzie a może nie wraz z Kurskiem. Tak samo jak w 11bit Anomaty Korea miało dać większe przychody niż Anomaly i nie wyszło. W międzyczasie 11bit też robił małe emisja dla instytucji. Tak samo robi Juju. Jeśli nawet Kursk przyniesie kilka mln zysku to po przesunięciu premiery o 6-9 miesięcy byłoby to za póxno na rozkręcenie produkcji poważniejszych tytułów i byłaby luka w przychodach po Kursku.

jurror
0
Wysłane: 23 sierpnia 2017 12:09:50 przy kursie: 15,30 zł
Baks , debiut TWoM był w piątek , w poniedziałek już było wiadomo ,że to duży sukces gry, więc ten co wie o co chodzi na rynku był już "mądry po fakcie". Wiadomo było że ok 14-15 PLN to jest tanio, pytanie tylko było do ilu może urosnąć i jak długo TWoM mógł się świetnie monetyzować, po czasie okazało się że bardzo długo.

Co do mądrości po fakcie, poczytaj co pisałeś w temacie JJB przy jakim kursie a co ja pisałem przy jakim kursie.

www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

P.S od premiery minęło 6 miesięcy na steamspy widnieje licznik ok 22 K sprzedanych kopii RP. po 1 wszym półroczu zaksięgowali ok 840 K przychodów ze sprzedaży produktów( czytaj debiutu RP), ale i tu ( o ile dobrze rozumiem) antyteresa ma co do tego jakieś wątpliwości czy chodzi tylko o sprzedaż gier jeśli chodzi o księgowanie przychodów . Czyli moje przypuszczenia które pisałem przy kursie 27 pln dotyczących RP kasy generowanej przez niego,się mniej więcej sprawdzą.

Ciekawe czy sprawdzą sie moje przypuszczenia co do kurska i w ogóle spraw związanych z JJB in future.

komtell
0
Wpisów: 1
Wysłane: 24 sierpnia 2017 10:03:18 przy kursie: 15,18 zł
jurror napisał(a):
Nikt nie musiał przewidywać sukcesu TWoM. Wystarczyło zobaczyć peak oraz pozycjonowanie w bestach w weekend premierowy żeby wiedzieć że jest sukces...

CO TY PORÓWNUJESZ TWOM DO REALPOLITIKS GRE ZA 250TYS ZŁOTYCH?

Kod:
mod: usunięto zbędny fragment cytatu oraz treść niezgodną z regulaminem forum. Uprzejma prośba o wyłączenie Capslock'a

Edytowany: 24 sierpnia 2017 13:12

baks
10
Wysłane: 24 sierpnia 2017 11:46:26 przy kursie: 15,18 zł
jurror napisał(a):
Baks , debiut TWoM był w piątek , w poniedziałek już było wiadomo ,że to duży sukces gry, więc ten co wie o co chodzi na rynku był już "mądry po fakcie". Wiadomo było że ok 14-15 PLN to jest tanio, pytanie tylko było do ilu może urosnąć i jak długo TWoM mógł się świetnie monetyzować, po czasie okazało się że bardzo długo.

Ciekawe czy sprawdzą sie moje przypuszczenia co do kurska i w ogóle spraw związanych z JJB in future.

Większość co mieli wcześniej była zainteresowana sprzedażą co było widać po ilości chętnych do sprzedania. Pozostawał fakt tylko za ile sprzedać.
Widziałem już wiele spółek które odniosły jednodniowy sukces np. Obserwer.
Spółka odtrąbiła sukces .... a "Ty kupując pod ten sukces" mógłbyś się zdziwić.
Wielki sukces nie był tak oczywisty.
Czytają rózne fora po dłuższym czasie wielu ujawniło, że sprzedał całość na poziomie 20zł lub mniej lub nieco więcej.
Więc jak widać dla wielu ten sukces (70-80zł) nie był aż tak oczywisty.
Na spółce już wiosną 2011 był wystrzał kursu na 25,50 i w ciągu kilku tygodni 2-3 spadł z powrotem do 9-10zł. Więc Twoja teoria "wszyscy wiedzieli nie trzyma się kupy....Angel

Kod:
mod: usunięto fragmenty wypowiedzi niezgodne z regulaminem forum. Kolejny wpis z wycieczką personalną zostanie usunięty w całości. Dotyczy wszystkich wątków, nie tylko JJB
Edytowany: 24 sierpnia 2017 11:50

jurror
0
Wysłane: 24 sierpnia 2017 12:59:05 przy kursie: 15,18 zł
komtell napisał(a):
jurror napisał(a):
Nikt nie musiał przewidywać sukcesu TWoM. Wystarczyło zobaczyć peak oraz pozycjonowanie w bestach w weekend premierowy żeby wiedzieć że jest sukces...

CO TY PORÓWNUJESZ TWOM DO REALPOLITIKS GRE ZA 250TYS ZŁOTYCH?

Kod:
mod: usunięto zbędny fragment cytatu oraz treść niezgodną z regulaminem forum. Uprzejma prośba o wułączenie Capslock'a

Ale można porównywać Anomaly do RP. Poza tym ja nie porównuję produktów tylko spółki i ich wyceny w stosunku do tego co osiągały. I dlatego właśnie pisałem o tym jakie były wyniki 11 bit przy 20 mln kapitalziacji, a jakie ma osiągnięcia JJB przy kapitalziacji 50 mln PLN. One są takie ,że po debiucie ważnej dla nich gry czyli RP musieli zrobić emisję akcji na kwotę 500 K żeby dokapitalizować spółkę.

Z resztą te wykresy pokazują , różnicę Wyceny w stosunku do zysków jakie spółka przynosi po debiutach ich gier i przed nimi. Takie wykresy często określają czy spółki są przewartościowane czy nie.

11bit

kliknij, aby powiększyć

JJB

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 24 sierpnia 2017 12:59

jurror
0
Wysłane: 24 sierpnia 2017 13:10:23 przy kursie: 15,18 zł
baks napisał(a):
jurror napisał(a):

Większość co mieli wcześniej była zainteresowana sprzedażą co było widać po ilości chętnych do sprzedania. Pozostawał fakt tylko za ile sprzedać.
Widziałem już wiele spółek które odniosły jednodniowy sukces np. Obserwer.
Spółka odtrąbiła sukces .... a "Ty kupując pod ten sukces" mógłbyś się zdziwić.
Wielki sukces nie był tak oczywisty.
Czytają rózne fora po dłuższym czasie wielu ujawniło, że sprzedał całość na poziomie 20zł lub mniej lub nieco więcej.
Więc jak widać dla wielu ten sukces (70-80zł) nie był aż tak oczywisty.
Na spółce już wiosną 2011 był wystrzał kursu na 25,50 i w ciągu kilku tygodni 2-3 spadł z powrotem do 9-10zł. Więc Twoja teoria "wszyscy wiedzieli nie trzyma się kupy....Angel

Kod:
mod: usunięto fragmenty wypowiedzi niezgodne z regulaminem forum. Kolejny wpis z wycieczką personalną zostanie usunięty w całości. Dotyczy wszystkich wątków, nie tylko JJB

Dla ciebie być może nie był oczywisty , ale oczywiste było że nawet bez steamspy można było określić, że taki peak graczy spowoduje, taki przyrost opinii powoduje iż gra sprzedaje się bardzo dobrze.
Głównym wywalaczem, w poniedziałek był OFE , który miał jeszcze do wywalenia ok 100 K akcji, co było potem każdy może zobaczyć 2 tygodnie i było 70 PLN.

wracając do JJB , zapodałem ci wyżej link do naszej dyskusji przy 27 PLN.Tam też opisałem jak mogą wyglądać kurs i formacje w przyszłości.Oczywiście mówiąc o przyszłości , mówimy o pewnych możliwych przypadkach a ich może być wiele. Co nie zmienia faktu, że te 15 PLN kurs osiągnął.
Teraz wkleję to co opisywałem przy 27 pln za akcje, jak kurs w przypadku bardzo niekorzystnych sytuacji może się zachowywać w przyszłości.

1 etap z linią szyi na 15 PLN sie zrealizował, jak będzie wyglądał wykres w przyszłości czas pokaże.

kliknij, aby powiększyć

baks
10
Wysłane: 25 sierpnia 2017 09:23:11 przy kursie: 13,61 zł
Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że takie "gdybanie" można zastosować do każdej spółki czy to giełdowej czy każdej innej ..... gdyby babcia miała.... itd
Każda spółka na każdym etapie rozwoju ma wzrosty i spadki. Nie świadczy to jednak, że to coś znaczy.
Każda spółka zalicza korekty i to normalne nawet spółka świetnie się rozwijająca nawet CDP z sukcesem W3 zaliczył kilka bolesnych korekt.
To, że z Juju napływały ostatnio słabsze sygnały - dość słaba sprzedaż Reala i znaczne przesunięcie Kurska nie są aż tak złe aby przekreślały perspektywy długoterminowe. Spółka ogłosiła 2 nowe projekty. Przesunięcie Kurska wcale nie musi być takie złe jak wygląda i może dać spore pozytywy. A jak będzie zobaczymy. Spodziewam się tu lepszych efektów niż na Blooberze ale mogę się mylić.
Jak sobie przypominam na 11bit też kreśliłeś bardzo złe perspektywy i jakoś słabo Ci się sprawdziły. Stawiasz tak jak w ruletce albo przegram albo wygram.
Nie ulegało wątpliwości, że spadki muszą być co jakiś czas. Po klapie Reala było to nieuniknione. Po info o przesunięciu Kurska i emisji było to jak najbardziej oczywiste. Nie do końca była oczywista skala przecen. Tyle, że podobne historie były na 11bit po obsuwach terminów i zobacz gdzie jest teraz 11bit. Ja bym nie przekreślał Juju. Zobacz jak szybko może zmieniać się sytuacja po jednym info .... wide CIG, czy 11bit. Jeden news czy jedna rekomendacja czasem zmienia wszystko.

jurror
0
Wysłane: 25 sierpnia 2017 09:51:25 przy kursie: 13,61 zł
Oczywiście ,że każdy może różne rzeczy dotyczące przyszłości sobie "przepowiadać". To co najistotniejsze to późniejsza weryfikacja przez rynek własnych "przepowiedni", bo od tego zależy czy zarabiasz i ile zarabiasz, czy tracisz i ile tracisz. przyszłości nikt nie z na w każdej chwili danej rzeczywistości każdy ma równe szanse, bo każdy zna na dana chwile kurs danej spółki.

Nie twierdzę , że tak będzie wyglądał wykres ( mówię o tych aktywacjach RGR-ów) , ale jest również i taka możliwość, miałeś zarzut taki " że po fakcie każdy mądry", no to napisałem jasny post jak może( ale nie musi) wyglądać przyszła sytuacja na kursie, czy przysłowiowa " babcia będzie miała wąsy", czas zweryfikuje, jak zawsze z resztą.

baks
10
Wysłane: 25 sierpnia 2017 12:49:15 przy kursie: 13,61 zł
Decyzje inwestycyjne mogą być różne przypomnij sobie jaka była panika i ewakuacja na 11bit gdy kurs osiągnął 120-140zł. Większość przeżyła szok wydawało im się, że to już kosmos. A jednak kurs mógł dalej rosnąć i może dalej. Wszystko zależy czasem od kilku zdarzeń lub splotu informacji. Spółka chyba nie powiedziała ostatniego zdania a ten spadek w jakimś okresie był do przewidzenia. Byli tacy co wieszczyli 10 czy 7zł. Tak samo na 11bit byli tacy są marzyli o 120 czy 70zł.
Czasem marzenia się spełniają ale nie zawsze. Jednak Giełda to gra na emocjach.

krewa
krewa PREMIUM
236
Wpisów: 7 475
Wysłane: 25 sierpnia 2017 13:00:25 przy kursie: 13,61 zł
baks o 12:49:15 napisał(a):
...a ten spadek w jakimś okresie był do przewidzenia

baks o 12:54:40 na innym wątku napisał(a):
Niczego nie da się przewidzieć na pewno.

baks
10
Wysłane: 25 sierpnia 2017 17:25:02 przy kursie: 13,61 zł
Nie ma tu sprzeczności .... wystarczy czytać.
Kwestie wyrwane z kontekstu można przedstawić dowolnie....

baks o 12:49:15 napisał(a):
...a ten spadek w jakimś okresie był do przewidzenia
w świetle (lub w zestawieniu) kilku faktów można się spodziewać
(przewidywać) jakieś zdarzenie

baks o 12:54:40 na innym wątku napisał(a):
Niczego nie da się przewidzieć na pewno.
Bez znajomości tego co się wydarzy nie da się przewidzieć nie potrafiąc "czytać z fusów"

To chyba jasne co miałem na myśli. Wiem Krewa, że lubisz sobie "dworować" ale myślę, że umiesz czytać ze zrozumieniem...Angel

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21