pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 080
Wysłane: 14 stycznia 2012 12:20:59
dolny cień pierwszej świecy dyskwalifikuje ją w moich oczach, Szutnik, jest zbyt długi. dodatkowo nie mieliśmy do czynienia z lokalnym dołkiem - kolejny powód do nieprzypisywania większego znaczenia tej formacji
Edytowany: 14 stycznia 2012 12:22

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 3 938
Wysłane: 14 stycznia 2012 14:29:28
tak sobie próbuję znaleźć analogię i ciekawi mnie czy ogłoszenie cięcia ratingu krajów UE to ogłoszenie upadłości lehman brothers czy to inny etap w tej analogi...

Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

lajkonik
Wpisów: 1 307
Wysłane: 14 stycznia 2012 14:37:21
Brak analogii.

Szutnik
Wpisów: 1 666
Wysłane: 15 stycznia 2012 12:22:22
bankrucik napisał(a):
tak sobie próbuję znaleźć analogię i ciekawi mnie czy ogłoszenie cięcia ratingu krajów UE to ogłoszenie upadłości lehman brothers czy to inny etap w tej analogi...

Proponuję poważnie przemyśleć spójność myślenia i działań:

bankrucik

Wysłane: 11 stycznia 2012 17:22:23
w petrolu stawiam na koncesje łupkowe,
dobrałem tez cedc i DUDE
Wysłane: 13 stycznia 2012 11:31:34
i znowu duda i cedc oraz jeden tajemniczy miś dobrany

Albo oczekujesz "Lehmanna II", więc po co kupujesz akcje, albo kupujesz akcje, bo wzrosną, więc dlaczego oczekujesz Lehmanna?
Coś tu jest "nie teges".

Edit: Literówka
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain
Edytowany: 15 stycznia 2012 12:23

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 15 stycznia 2012 12:41:09
a ja nie widzę tutaj zadnej niespójności....
po pierwsze:
wszystkie 3 spółki którę kupowałem ostatnio to spółki w których liczę na zdarzenia nadzwyczajne w perspektywie 2-3 miesiecy.... albo nawet na czystą spekulację... więc kryzys tutuj się mniej dla mniej liczy... i dodatkowo zabezpieczam pozycje akcyjne walutami ( pkt 2)

po drugie : ewentualne analogie sa mi potrzebne ze względu na dwie pozostałe duże moje pozycje w portfelu czyli dolary i funty, tam mnie dalsza sytuacja bardzo interesuje... bo jeśli dalej spadki to waluty będą zarabiać dalej i zabezpieczać pozycje akcyjne;-))) PISAŁEM O TYM CZEŚNIEJ NA MOJEJ KRONICE

po trzecie:
mam w portfelu akcje kilku eksporterów więc liczy się ewentualny dalszy wzrost walut w stosunku do złotówki...

po czwarte: zakładam, że w ewentualnej kolejnej fazie już nie wszystkie papiery poleca o tyle samo w dół

a ty wyciąłeś tylko 2 komentarze moje które pasowały Tobie do postawionej tezy, mam nadzieję trochę wyjaśniłem..
taką mam strategię...czy dobrą rynek pokaże, na razie się sprawdza nieżle.

Edytowany: 15 stycznia 2012 12:43

Szutnik
Wysłane: 15 stycznia 2012 13:58:31
mam nadzieję trochę wyjaśniłem

Nie bardzo. Zajrzałem sobie na wykresy Twoich spółek z 2008 r i jeszcze mniej z tego wszystkiego rozumiem po Twoich wyjaśnieniach, niż przed ich przeczytaniem.
Składam to na karb tego, że najwyraźniej jesteś przedstawicielem jakiejś nowoczesnej szkoły analizy, której chyba nie znam.

Mark Twain

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 15 stycznia 2012 14:33:38
no teraz to ja nie rozumiem porównywania wykresów spółek z 2008 z dzisiejszymi czasami....

przykładowo jeżeli spółka w 2008 miała straty albo niewielkie zyski a teraz ma dobre zyski to jaki jest sens porównywania wykresów... ja nie patrzę na analizę techniczna spółki tylko na to jakie ona ma teraz fundamenty a jakie miała wtedy...( szacuję ile ewentualnie może ten zysk spaść albo wzrosnąć w 2012r.) jeśli mi wychodzi ze w 2012 spółka może miec c/z na poziomie 5 to ile moze spaść jeszcze jej cena ? albo jak długo tam będzie stała? oczywiście pewnie znajdziesz spółki ze to się nie sprawdza... ale cóż właśnie zawsze może wyskoczyć jakiś trup w szafie danej spółki...

dodam, że nie oceniasz całości mojego portfela ( waluty jako zabezpieczenie w przypadku dalszego złego rozwoju sytuacji) tylko wybierasz jeden jego fragment...

jak chcesz oceniać "negatywnie" moje transakcje czy moją strategię to analizuj wszystko i wszystkie aspekty, a nie tylko to co ci pasuje do twojej tezy którą widocznie sobie obrałeś...

pozdrawiam

Edytowany: 15 stycznia 2012 14:37

Szutnik
Wysłane: 15 stycznia 2012 15:22:04
dodam, że nie oceniasz całości mojego portfela ( waluty jako zabezpieczenie w przypadku dalszego złego rozwoju sytuacji)

No cóż, ja osobiście nie zabezpieczałbym pozycji na rynku gruszek pozycją na rynku elektronicznych pamięci masowych bez sprawdzenia siły korelacji cen na szeregach czasowych z obu tych rynków, ale tak, jak pisałem - najwyraźniej Ty reprezentujesz zbyt nowoczesną dla mnie szkołę analizy.

jeśli mi wychodzi ze w 2012 spółka może miec c/z na poziomie 5 to ile moze spaść jeszcze jej cena

Nie bardzo też rozumiem, dlaczego w sytuacji zagrożenia totalną zapaścią finansowego systemu Świata (Lehmann II) ktoś miałby się przejmowac jakimiś wycenami fundamentalnymi, zamiast wyrzucać wszystkie pozycje jak leci, ratując swoje wskaźniki technicznej wypłacalności, ale liczę na to, że tę w sumie drugorzedną kwestię dla Twojej ogolnej wizji bez trudu mi wyjaśnisz w 2-3 prostych zdaniach.

Wychodzi na to, że jednak ciągle jestem "misiem o małym rozumku"....

Mark Twain

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 15 stycznia 2012 22:29:06
myślę, ze szkoda już rozmawiać w tonie kpiocą-drwiącym, który u czytam u Ciebie...

Szutnik
Wysłane: 16 stycznia 2012 15:50:55
myślę, ze szkoda już rozmawiać w tonie kpiocą-drwiącym, który u czytam u Ciebie...

Wybacz, Kolego. Nie wytrzymałem, gdy zacząłeś mi udowadniać, że nie ma sprzeczności między kupowaniem akcji a oczekiwaniem na rychły finansowy koniec świata.
Po prostu powaliła mnie Twoja logika i już nie mogłem się podnieśćAngel
Tą logiką trochę przypominasz mi faceta, który skacze prosto w szalejące płomienie z kołem ratunkowym, bo "kiedyś przyjedzie straż pożarna, zaleje ten pożar i wtedy nie utonę"

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja nadal nie rozumiem, jak można oczekiwać, że wszystko wkrotce się załamie i będzie ostro spadać i jednocześnie kupowac akcje i jeszcze udowadniać pytającym o sens tego działania, ze one wzrosną.

Najwidoczniej jednak jestem tym "misiem o małym rozumku"...

Kod:
mod: obaj Panowie proszeni są o nie dyskutowanie na swój własny temat

Mark Twain
Edytowany: 16 stycznia 2012 15:58

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 16 stycznia 2012 16:08:18
Jak na tak złe informacje w piątek,to rynki są dosyć spokojne...Think
Trudno wyrokować co to oznacza na przyszłość,tego dalej nie wiadomo,ale mam wrażenie,że sporo osób zajęło pozycję obserwacyjno-wyczekującą.Tak czy inaczej póki co jest całkiem nieźle,choć bez wątpienia dla wielu może to być dosyć zaskakujące...Eh?

Scarry
Wpisów: 4 400
Wysłane: 16 stycznia 2012 16:28:15
@pop

zgodnie z zasadą że rynek zachowuje się tak żeby skaleczyć jak największa masę inwestorów to jest to całkiem logiczne - zbyt dużo ludzi siedzi na shortach żeby był zjazd, bo wtedy mnóstwo drobnicy zarobiłoby na spadkach, a na to finansowi potentaci sobie nie pozwolą. Więc najpierw ludziska muszą wyjść z shortów, przekonać się do kupowania akcji (nie wiem czy to bedą godziny czy dni czy może nawet tygodnie) i dopiero będzie zjazd king
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz

mrk
Wpisów: 1 880
Wysłane: 16 stycznia 2012 16:40:02
Scarry
biorąc pod uwagę sentyment, do którego link wkleił Szutnik na wątku szczyt hossy:
www.aaii.com/sentimentsurvey/s...
to można dojść do wniosku, że ludziska siedzą na eLkach

Scarry
Wpisów: 4 400
Wysłane: 16 stycznia 2012 16:45:47
@mrk
nie do końca - taki sentyment z głosowania nie jest równy realnie podjętym decyzjom finansowym, to tylko głosowanie a nie zliczanie zajętych pozycji.

w życiu bym sam nie zajął pozycji patrząc na jakiś "poll".
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 16 stycznia 2012 16:48

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 16 stycznia 2012 19:32:14
Scarry napisał(a):
@pop

zgodnie z zasadą że rynek zachowuje się tak żeby skaleczyć jak największa masę inwestorów to jest to całkiem logiczne - zbyt dużo ludzi siedzi na shortach żeby był zjazd, bo wtedy mnóstwo drobnicy zarobiłoby na spadkach, a na to finansowi potentaci sobie nie pozwolą. Więc najpierw ludziska muszą wyjść z shortów, przekonać się do kupowania akcji (nie wiem czy to bedą godziny czy dni czy może nawet tygodnie) i dopiero będzie zjazd king

To mnie tylko utwierdza,że sporo osób jest na gotówce w oczekiwaniu na spadki...Think
Oczywiście informacje zewsząd są złe,ale...rynek je po prostu olewa...d'oh!
Edytowany: 16 stycznia 2012 19:32

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 16 stycznia 2012 21:32:59
pop napisał(a):
Jak na tak złe informacje w piątek,to rynki są dosyć spokojne...Think
Trudno wyrokować co to oznacza na przyszłość,tego dalej nie wiadomo,ale mam wrażenie,że sporo osób zajęło pozycję obserwacyjno-wyczekującą.Tak czy inaczej póki co jest całkiem nieźle,choć bez wątpienia dla wielu może to być dosyć zaskakujące...Eh?

ciekawe co będzie jutro.... po dzisiejszym zaskoczeniu dla wielu inwestorów, co już jest w cenach????

- obniżenie ratingu ?
- obniżenie ratingu EFSF?
- bankructwo grecji?

- co jesszcze??

a najlepsze ze jedne banki z problemami ( santander ) chce przejać UNIcredit ( czyli drugi bank z jeszcze wiekszymi poblemami)

Edytowany: 16 stycznia 2012 21:40

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 17 stycznia 2012 23:15:04
jak na przewidywane mocne spowolnienie to ta informacja coś tutuj nie pasuje

W Warszawie wynajęto w ubiegłym roku ponad 573 tys. m kw. powierzchni biurowej, to najwyższy wynik w historii rynku nieruchomości biurowych stolicy - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Jones Lang LaSalle.

www.pb.pl/2545401,10020,rekord...

lajkonik
Wpisów: 1 307
Wysłane: 19 stycznia 2012 17:31:19
Z tymi biurami to nie do końca tak dobrze się tłumaczy.
Wynajęto prawie 5 razy więcej niż weszło na rynek. Skąd te pozostałe 4 razy ? Stało wolne i czekało na klienta ? Pewnie część tak, jednak za dużą część tego ruchu odpowiadają zmiany właścicielskie i przenoszenie się dotychczasowych właścicieli do nowych siedzib. Generalnie oznacza to spadek stawek czynszu i zmiany miejsc najmu tak by obniżyć swoje koszty. Czyli jak ze wszystkim - na dwoje babka wróżyła. Zobaczymy jak się będą wynajmować nowe powierzchnie biurowe, których podaż w 2012 będzie 2 razy większa.

Futro
Wpisów: 235
Wysłane: 23 stycznia 2012 14:45:54
www.bloomberg.com/apps/quote?t...:IND

Można by coś podciągnąć nasz indeks Think

buldi
Wpisów: 5 064
Wysłane: 24 stycznia 2012 23:11:56
Trochę mnie ubawiły dzisiejsze tytuły ze Stooqa ;
"Pora na odpoczynek po solidnych wzrostach"
czy
"Realizacja zysków na złotym może być dłuższa niż jednodniowa..."
Jak to sie łatwo zapomina z jakich poziomów spadaliśmy lub od jakich rośniemy na usd/pln:)
Ja wiem, dzisiaj znów odezwały sie demony Grecji i Portugali, ale jednocześnie wskaźniki wyprzedzające w Niemczech czy Eurolandzie odnotowały wzrosty na poziomy nie widziane od miesięcy. Pamiętajmy że jest to również echo podobnych, wcześniejszych odczytów w usiech.
Kolejna sprawa, umocnienia złotego z ostatnich sesji wcale nie uważam za temat zamkniety. Wręcz przeciwnie na wczorajszej sesji usd/pln został rozwalony trend wzrostowy (conajmniej w średnim terminie) czego bym nie lekcewazył. Spadki zatrzymały się na 50% zniesieniu ostatniej fali i dzisiejszy korekcyjny ruch wg mnie był jedynie pochodną osiągnięcia tego poziomu. Świeca na tej parze wyrysowała spory górny knot, który może świadczyć o przegranej strony obstawiającej dalszą deprecjację złotego.

kliknij, aby powiększyć

Patrząc na dzisiejsze wystepy WIG20 można się również dopatrzyć typowych symptomów "korekty w locie" - tzn spadków na mniejszym wolumenie - na poczatku sesji oraz wyjścia na poziomy wczorajszego zamknięcia na zwiększonym, które potwierdzają odczucia z notowań pary "złotówkodolarowej".
Indeks cenowy naszego banana też zignorował dzisiejsza pseudokorektę, a mój ulubiony BP pokazał kolejny ilościowy wzrost sygnałów zakupu nad sygnałami sprzedaży. W ogóle jest bardzo bliski obecnie potwierdzenia sygnału zakupu.

Reasumując - dawno nie byłem tak byczo nastawiony i zaangażowany jak obecnie.
Z tego co pamiętam, podobnie było w październiku 2008' - co wbrew pozorom wcale nie nie jest byczą wróżbą:)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość