pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Futro

Futro

Ostatnie 10 wpisów
Wietnam i Bangladesz to będą drugie Chiny, aktualnie tam się produkcja przenosi wszystkiego, bo jest mega tanio.

A najbardziej perspektywiczna to USA, dzięki rewolucji łupkowej i taniej energii będą supermocarstwem jeszcze długo. I hossa na giełdzie będzie też ;).

1. Dziwna rzecz, z ratingu AAA na bankruta.

2. Z ESPI:

Cytat:
Zawiadomienie dotyczy zawarcia transakcji kupna akcji zwykłych na okaziciela Spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przez Pana Adama Jabłońskiego - Prezesa Zarządu Alterco S.A.
W dniu 26 września 2012 r., Pan Adam Jabłoński nabył 10.000 (dziesięć tysięcy) akcji Alterco S.A. po średniej cenie 0,81 zł (osiemdziesiąt jeden groszy).


Aktualne C/WK 0,03 i teraz mam pytanie do spekulantów: Jakieś pomysły na grę na bankrucie? Całkowicie przypadkowe ruchy na wykresie, czy jakieś schematy z innych takich spółek? Zapraszam do dyskusji.

Była dzisiaj podbitka na 3 gronie jednak, pewnie ostatnia. Od 1 X notowania jednolite.

Co sądzicie o spekulacyjnym zakupie po 1 gr? Nie kojarzę takich sytuacji, dawno żaden bankrut tak nisko nie spadł.

Można by zrobić tak, że da się zobaczyć więcej niż 10 ostatnich postów użytkownika? np. wszystkie?

Przeczytałem ten temat ze 2 razy, jakoś rok temu i dzisiaj. Najlepsza jest ta wiara w spółki wypłacające "coraz większą dywidendę"king i nic nie warte spółki nie wypłacające ich wcale. Co by tu rzecz, jeśli istnieje jakaś wartość wewnętrzna (moim zdaniem ona zmienia się każdego dnia), to zarabiać trzeba na odchyleniach od niej jak Buffett, a nie kupować na szczycie hossy balona, wieszczącego wielkie dywidendy.

Gdyby ten scenariusz miaby się spełnić (wg IBnGR)


kliknij, aby powiększyć


To hossa powinna się zacząć od dzisiaj...

Każda spółka jest tak dobra jak jej ostatni raport, albo ESPI o emisji.

Don w końcu z kasy zarobionej na wydmuszkach i nowatorskiej inżynierii finansowej zacznie kupować sensowne aktywa i stanie się normalnym inwestorem (z kupą kasy). Moim zdaniem to czasy wykreowały tą postać - artysty, wizjonera. W czasie bessy i męczącego boczniaka Patro dał emocje inwestorom, którzy tak naprawdę są w większości zwykłymi hazardzistami. Don niczym Karkosik słowem rusza góry (i kursy) - jest prawdziwym alchemikiem, ma boskie moce - tworzy coś z niczego. Wasza zazdrość i pomówienia nie przesłonią prawdziwego geniusza, o nie! Don Patro to prawdziwy król GPW.

Tematy typowe dla bessy... Ciężko, żeby ktoś pozwolił na upadek systemu finansowego i zaryzykowanie chaosu na świecie. Dodruk i dokapitalizowanie banków jest bardziej prawdopodobne i tak się właśnie dzieje.

Szalomblackeye

1. Przeczytajcie najnowszy Bloomberg Businessweek (strona 6 i 7) - bardzo ciekawy temat o wzroście cen żywności, spekulacjach na towarach i ciekawy wykres. Ma być niby drożej.king

2. Wojna o ropę to chyba jakiś mit zeszłego stulecia - US, Kanada i Meksyk mają ropy na 200 lat, będą już niedługo samowystarczalni.

3. Stany zawsze miały jakieś niezdrowe zainteresowanie bliskim wschodem, dobrze wicie KTO za tym stoi blackeye.

1. W Stanach będzie hossa oparta o tanią energię z łupków i rosnące koszty pracy w Chinach (powrót miejsc pracy do US).

2. Na ile to spekuła na rynku żywności, a na ile potwierdzone popytem działania? Nie wiem, Szutnik w tym siedzi, co świnie wyżarły całą podaż z Morganami?

3. Co pisałem w ostatnim poście w tym temacie, że 60 mld nie wystarczy Hiszpanii, prawda? Info z dzisiaj www.pb.pl/2643597,89781,reuter...


Była hossa, teraz jest bessa. Nie panikujcie już tak.king

serpico napisał(a):
wychodzi facet do mikrofonów i kamer i gada jakby go prosto z Tworek wypuścili, mowa oczywiście o draghmi

Draghi robi to, co Kuczyński proponował na swoim blogu już dawno, a mianowicie, że EBC powinien ogłosić nieograniczony skup bondów powyżej jakiegoś % dla PIIGS - wtedy rentowność powinna spaść, a giełdy powinny iść do góry (i działa!). Gorzej jak rynek powie "sprawdzam" blackeye , poza tym są jeszcze jakieś problemy prawne.

Cytat:
ebc kończy się już amunicja

Eee, nawet nie zaczęli strzelać jeszcze.

Cytat:
cos musi upaść, przecież nie będziemy drukowac w nieskończoność

Raczej nic nie upadnie, bo mielibyśmy efekt domina, wszystko jest tu połączone w jeden organizm.

Będzie druk i inflacja, w ten sposób rozwiążą kryzys zadłużenia. Tylko czekajcie jak zaczną wszyscy luzować cel inflacyjny. Teraz 5% to dużo, zobaczymy za 3 lata. Bo macie inny pomysł?


Ale wszystko dzisiaj spada...

EEX - faktycznie perła, ale za droga by wejść. 11 bit wydaje się w porządku, Ciech w dłuższym terminie też... Poczekamy co będzie po tych spadkach, może jakieś perły się wyłowi.wave

Eee, dobry produkt to już jest jakaś baza. Teraz trzeba to tylko sprzedać z zyskiem.

@Scarry

Chyba jednak hossa z ewentualnym jeszcze lekkim przebiciem dołków wcześniej. Dużo czytałem ostatnio na tematy makro i za hossą przemawiają Stany jadące na taniej energii z łupków (to będzie nowa jakość) i QE3 jest w grze jeśli faktycznie coś by się zaczęło pieprzyć. Na minus Hiszpania - cholera wie co tam się będzie dziać, mega bezrobocie i recesja. Teraz wołają 60 mld na dokapitalizowanie banków, jutro może to być 600 mld. Tutaj pojawia się pytanie systemowe, czy strefa Euro w ogóle ma sens.

50/50 blackeye

Panowie, polećcie jakąś perłę pod obserwację, szukam inspiracji.

Po co piszesz o niemieckim banku? Mówimy o właścicielach hiszpańskich i włoskich. Banki to nie są prywatne firmy jak każde inne, to instytucje zaufania społecznego na których opiera się światowy system finansowy. Dlatego też istnieją te wszystkie regulacje i bailouty. Mam nadzieję na najlepsze, ale jestem przygotowany na najgorsze. Problem jest taki, że zarządzający w bankach wbrew wszystkim liberalno-kapitalistycznym teoriom dbają tylko o zysk, który się bierze z większego ryzyka, lewara... Chodzi im tylko o bonus, potem to niech się wali. Chyba przespałeś ostatnie kilka lat. W Polsce faktycznie nie jest najgorzej, ale to głównie zasługa nadzoru, a nie wolnego rynku. Niech żyje komuna!

Wolny rynek w bankowości powiadasz...blackeye

To jest to przekonanie, że właściciel robi wszystko jak najlepiej dla swojej firmy, po co miałby narażać ja (a zatem siebie) na bankructwo. Branie kasy do dystrybucji dóbr dla obywateli to co innego niż prywatna firma łupiąca depozyty Polaków. Jeśli byłoby inaczej to KNF by nie interweniował, a interweniował bo jest tak jak mówię.

Wywaliło mi SL. Potem wszedłem jeszcze raz i znowu blackeye. Ostatnio grałem pod info o ratunku od 5 zł, ale nominalnie mam mały zysk i nie jestem zadowolony. Zresztą % nie była to duża pozycja w portfelu.

Z bardziej pozytywnych informacji to DT na MCI mi szedł dobrze, poza tym liczę na dużą stopę zwrotu na tym walorze, który stanowi trzon mojego portfela. Nie będę naganiać i nie polecam kupna MCI bez SL, bo jak przyjdzie bessa/hossa to na takich spółach z dużą betą z kat. finansów będzie jazda.

Niedługo kończy mi się lokata, więc planuję potroić kapitał na giełdzie.


W kwestii reklam: Bez adblocka nie da się przeglądać normalnie internetu, bo te wyskakujące banery z grającą muzyczką na to nie pozwalają. Jaki jest sens takiej reklamy?

Agora otwiera nowe kina i kupiła Polmos(?!) - infa w espi. Ciekawe jaka z tego będzie kasa, może już czas sprzedać GW?

Chyba, że coraz więcej S ładują, co ma sens, bo przy aktualnej cenie opłaca się sypać tym co łyknęli te 98 mln akcji.

angry3

Poza ugraniem paru groszy spekulacyjnie na pbg, stagnacja i depresja. Jaki ja jestem w te klocki słaby, wszystkie fajne okazje przeszły mi koło nosa, aktualnie wszystko co jest rentowne jest drogie. Rynek się nie myli, ale aktualnie czaję się na tesgas, polnord i pbg/pxm spekulacyjnie.

angry3

Ja się zastanawiam jak można stracić na praktycznie każdej inwestycji grube setki milionów mając w swojej grupie kapitałowej dom maklerski, fundusz inwestycyjny i bank. Przecież to banalnie proste: DM kupuje akcje, a potem ze swoimi miliardami wchodzi tam TFI pompując kurs kasą swoich klientów. TFI wychodzi ze sporym zyskiem i tak w kółko. A tu każda inwestycja w bankruta w czasie, kiedy jest tyle spółek przecenionych przez bessę. Mi tu śmierdzi albo defraudacją (łapówki za obejmowanie obligów bankrutów) albo zwyczajną głupotą.

1,63 zł.

Ile ludzi, tyle opinii. Na pewno ciężko stosować AT całkowicie w oderwaniu od fundamentów i na spółkach o małej płynności. Może warto wypatrywać jakiś schematów zachowań na danym papierze, pewnie część walorów jest bardziej podatna, bo jest tam więcej "wierzących". Mnie denerwuje ta perfidia w tekstach "przecież AT to pokazywało" pisanych po fakcie.

Czytając dzienniki speców np. www.stockwatch.pl/forum/wpisy-... i www.stockwatch.pl/forum/wpisy-... można mieć mieszane uczucia.

Można by na wątku napisać co wam się najbardziej sprawdza z AT, dałoby to jakiś wgląd.

Chodzi pewnie o uchwalona emisje akcji.

Nie widzi mi się to bankructwo Japonii, to jakaś bzdura, typu jak w stanach były przepychanki czy uchwalić większy deficyt. Zresztą na tych bondach Jap jeszcze zarabia, paranoja.

Słyszeliście o drenowaniu naszych banków przez spółki-matki (zagranicznych właścicieli)? No właśnie. Polskich banków nie zostało dużo, PKO wydaje się najbezpieczniejsze.

To jest dobre info, gdyby obniżyli o pół % to by znaczyło, że jest fatalna sytuacja gospodarcza w Europie.Shhh

pulsinwestora.pb.pl/2629943,63...

Cytat:
Dwie spółki, przejęte przez Mariusza Patrowicza, przyniosły zdecydowanie najwyższe stopy zwrotu w I półroczu. Akcje Investment Friends Capital (dawniej Zakłady Mięsne Herman) podrożały o 586 proc., a Resbudu o 263 proc.


love4

Są jakieś zestawiania zaangażowania TFI/OFE, czy trzeba ręcznie szukać wszystkich informacji? Wiem, że trzeba zgłaszać posiadanie akcji powyżej progu 5%.

Fajny wykres, ale jak jakiś dłużnik zagra "short and distort" składając wniosek upadłość to na obecnie podatnym gruncie będzie dzida w dół.

Pytanie, mają już te wymagane 300 baniek?

Dzięki za opinię, bardzo mi pomogłeś. Tak, zapewne zbankrutują, szczególnie że zarabiają na zarządzaniu funduszami, a sami nie mają tych papierów...

10zł na debiucie, teraz 2,6zł. Jak wycenić TFI, na co patrzeć?


15% toothy10 Wiemy kto tu zarobi na 100%, fajny biznes.

Nie wypowiadałem się na wątku, ale czytam hobbistycznie. Coś, że mieli wydobywać ropę, ale nie znaleźli nic, tylko gaz pompują (jak stany wybudują już swoje gazoporty i zaleją świat tanim gazem z łupków to dalej będzie się opłacało wydobywać?)

W sprawie poszukiwań ropy: Szutnik fajnie napisał, jak to Krauze i Kulczyk postawili na ten biznes widząc xxx $ za baryłkę w niedługim czasie, niestety się pomylili

To oczywiście moja prywatna opinia, tak to widzę z pozycji nie wgryzionego w szczegóły potencjalnego akcjonariusza.

PS W sprawie "bogacenia się" obecnych milionerów/miliarderów na początku lat 90', to... Kto wie, ten wie.

W myśl zasady, że gdy wszyscy czegoś oczekują, a dzieje się coś całkiem innego, to skoro wszyscy o tym wiedzą i wszyscy to teraz piszą (tak jak Szutnik w każdym wpisie po dwa razy) to powinno być tak: gdy wszyscy czegoś oczekują, ale wiedzą, że to się nie zdarzy (gdyż wszyscy tego oczekują) to to powinno się zdarzyć. wave

Gdzieś zgubiłem art. o tym, że banki PIIGS siedzą zapakowane w obligach tych państw i to kiedyś będzie problem (i to spoory)angry3

Reszta też DT i inna spekuła, być może. Nie wydaje mi się, żeby ktoś "gruby" w tej chwili zbierał, bo czemu miałby to robić? Po głosowaniu układu być może ktoś się skusi.

Wg plotek www.parkiet.com/artykul/25,125...

Cytat:
Problemem okazała się kwestia zabezpieczeń. Nasze źródła twierdzą, że banki zażądały m. in. ustanowienia zabezpieczenia na papierach należących do prezesa Jerzego Wiśniewsniego. PBG nie zgodziło się na żądania instytucji, co doprowadziło zarząd tej firmy oraz Hydrobudowy i Aprivii do złożenia wniosków o ogłoszenie upadłości układowej.

Co to ma być, uniesienie honorem, próba wykiwania banków (po co oddawać cały dług jak można część), czy świadomość, że nawet mimo kredytu pomostowego nie wyrobią z płatnościami? Dziwne jest też to, że Wiśnia bez zabezpieczenia pożyczył 50 baniek.

Co do jakiejś wyceny, to przy układzie zakładając, że HB i PBG są warte zero zł, to sam pakiet Rafako będzie dawać na akcję PBG (przy uwzględnieniu też dodruku w proponowanym wariancie układowym) więcej niż obecna wycena.

Mam pytanie: Jak oceniacie możliwość układu?

Scarry

d'oh! nie mamy gdzie spadać w sensie, że przepaść nas czeka. Stany do ich rocznych dołków mają przestrzeń, a my na tych dołkach jesteśmy.

W tej chwili jeśli wystąpi jakaś panika (na razie takiej nie było co źle wróży) to nie mamy gdzie spadać w odróżnieniu od amerykańców.

Wiśnia dawaj info d'oh!.

Zastanawia mnie kwestia refinansowania zakupu Rafako, ewentualnie kredytu pod niego. Przecież banki powinny na luzie taki przyznać. Gdzie jest błąd w moim myśleniu?

Chyba nie rozumiesz o co chodzi z tym timingiem. Zainteresuj się terminem "płynność finansowa".

Dzisiejszy wzrost nic nie znaczy, niby piszą o tworzeniu się formacji spodka, ale to pytanie do dobrych techników.

Cały czas walor obciążony dużym ryzykiem, przeciągające się negocjacji w sprawie kredytu finansowego też rodzą wiele pytań.

Może tabelka ode mnie (sortowane wg C/WK Grahama):


kliknij, aby powiększyć


Oczywiście do własnej weryfikacji. Po ostatnich spadkach jest co wybierać.

@Szutnik

Bardzo ładnie napisane. Wg Twoich obliczeń jesteśmy teraz w dołku, a co powiesz na temat cykli koniunkturalnych? Przed nami powinna być hossa na obligacjach, potem akcjach?

@fundamentalista
Jest raport. Można liczyć na omówienie?

To może jednak gotówkę zamaist wypłacać lub na siłę wydawać lepiej po prostu trzymać? Zawsze można czekać na okazję, obniżyć zadłużenie, zrobić skup itp. Lepiej też wygląda bilans i wskaźniki np. płynności.

Tylko to objęcie było bezgotówkowe, w zamian dał jakąś firmę IMMOBILE Sp. z o.o. Co to za firma? Ile jest warta?

"grunt rolny" to też nieruchomość salute


Nie wiem co tu poznawać, najlepiej mieć domek w ładnej, zielonej dzielnicy blisko centrum. Tylko masz siedmiocyfrową sumę (duże miasta)?

Tutaj dużo zależy od kondycji światowej gospodarki, to się przekłada na kredyty. Na kolejny boom trzeba będzie chyba poczekać...

Rozmyślałem ostatnio na temat bezpieczeństwa kapitału i w razie jakiś większych problemów to ostatecznie nieruchomość jest najpewniejsza. Zawsze warto dywersyfikować portfel.

Sprzedali wszystkie oferowane obligacje (przy niższej niż ostatnio rentowności), a mogli ich opchnąć 2,5 raza tyle (no powiedzmy w teorii). Nie wiem, czy się robi redukcję, czy coś. niech spece odpowiedzą.

Tesgas chyba szuka dołka, bardzo ciekawa przecena, zobaczymy raport.

I jak się sprzedała książka? Będzie druga część dla bardziej zaawansowanych?

Jakieś opinie na temat przyszłości nieruchomości w turystycznych miasteczkach, np. w górach?

bez przesady:


kliknij, aby powiększyć


@Szutnik
Kiedy w końcu coś ruszy w US?

Słaby odczyt w US, futy ostro w dół. O ile trzeba zbić indeksy, żeby było QE3? Czy taką próbę zobaczymy?

Te nowe minima nie napawają optymizmem. Mamy kwiecień, kiedy TK? Dlaczego nie ma nowych plantów/projektów? Przecież ta firma jest jak rekin, jak nie pływa to utonie...

Widzę dużą znajomość realiów panujących w budownictwie u szanownych kolegów, ale czy ktoś sygnalizował 30zł na walorze?

W takiej rozmowie post factum bardziej zastanawia mnie to kiedy w końcu kasa zacznie spływać do firmy. Jakieś terminy odbiorów? Cokolwiek? Byłbym wdzięczny za info.

nie działa ani na najnowszym Firefoxie (z włączonym lub wyłączonym adblockiem), ani na IE8. Mam Windows XP.


teraz test na IE8, win XP


kliknij, aby powiększyć


dalej nie działa

test

Cytat:

I na takie info czekałem.

Cytat:
Teraz kolej na kolej ;)

Tam popłyną teraz unijne środki, ktoś to musi robić. Jak tu marże?


www.tvncnbc.pl/11689331,0,0,1,...

Krytyka anala z DM BDM.

Ciekawe na ile prawdziwe są te info od Wiśni o "zaawansowanych rozmowach" w tych wszystkich sprawach.

Proszę o analizę techniczną waloru kogoś z SW lub Szutnika*.

Bioton i Petrol jadą na stratach od zawsze, Pbg nie. To równie dobrze może być casus Lotosu lub KGHM, a jeżeli chodzi o samo sypanie to Polnord był po 11 (Templeton), a Gant (też fundy) z długami poniżej 6. to z ostatnich przykładów, przecież jest tego masa, rynek jest nad-reaktywny.

Wycena jest niska, ale wiemy co dyskontuje, więc ogólny obraz mamy. Faktycznie tu już ludzie łapali dołki na 150 zł, czy 80 zł, ale sądzę, że teraz w końcu czas na przesilenie.

Tylko jakie tu wnioski można wyciągnąć - mając odpowiedni kapitał (kilka[naście/dziesiąt] mln zł może na naszej giełdzie spekulować bezkarnie? Think

Od pewnego czasu mi zniknął przycisk do edycji. AD wyłączony na SW, mam najnowszego FF.

No ciekawy jestem tej rentowności na kontraktach energetycznych - jak się wszyscy na to rzucą to będzie presja i powtórka z rozrywki? Niby bariera wejścia jest większa, ale jestem cholerny ciekawy jak to będzie wyglądać. No i te należności - ciekawe ile z tego faktycznie spłynie na konto spółki.

Oczywiście, że mam perłę kupioną po taniości 0,3 CW/K. Wszytko jest kwestią ceny emisji.

Tak mnie coś natchnęło: Czy informacja o mega emisji nie powinna zostać podana w momencie, kiedy już ktoś jest dogadany wstępnie? Chyba, że to metoda na zbicie kursu i potem pokazanie, że "gruby obejmuje po ~80zł, dużo wyżej niż obecny kurs!" Eh? . No bo co to za sens krzyczeć: "Nie mamy kasy, niech ktoś się zlituje i weźmie udział w emisji". To jest raczej zwykłe zarzynanie kursu.

Będzie te "sterylizowane" QE w stylu EBC, czy nie? Think

@ Szutnik, co oni wyprawiają w tych Stanach, czy to już czas?

Nałykałem się Pbg po ~48zł jak pelikan, zobaczymy.Think

Jak nie akcje, jak to forum o akcjach?

Lokaty

@ucofb

Czytałem twój wpis, ale mam pytanie: Dlaczego aż taka duża emisja?

thomasw napisał(a):
Pamiętajmy też, że część aktywów MCI jest na giełdzie i do tych wycen możemy być pewni:

ABC Data – 200 mln
Genomed – 10 mln
Domzdrowia – 4 mln
Digital Avenue – 2 mln
Akcje ze skupu własnego – 9 mln

Razem: 225 mln – tego jesteśmy dość pewni.

Wiemy też na pewno, że dostali 46 mln w gotówce od skarbu państwa.

Dodatkowo wiemy, że w portfelu jest kilkadziesiąt innych technologicznych firm i sporo nieruchomości, których wycen nie jesteśmy pewni.

Obecna wycena giełdowa całego MCI to 317 mln.

Oj tam, oj tam king.

Szanowni Państwo, wyraźnie napisałem, że wyjście z inwestycji pokaże ile są warte te certyfikaty i wyceny. Sceptyczne opinie są jak najbardziej na miejscu, gdyby była euforia to pierwszy bym uciekał. A że ta spółka to kontrakt na WIG to wszyscy wiemy.

Zobaczymy też, czy aktualnie prowadzone inwestycje są (tak jak mówi Czechowicz) odporne na kryzys i przyszłościowe (e-commerce).

Każdy niech sobie gra pod co chce, kreski, DCF-y (lol) lub kupowanie pod odpowiedniej cenie cash cow, czy tam innych deweloperów.

2012/2013r. zweryfikuję nasze opinie. Tzn., nie kto miał rację, tylko kto zarobił ;).

Ładne wyniki na ABC Dacie, ale chyba potrzebne jest jakieś duże wyjście, żeby rynek uwierzył w NAV Think.

@ucofb

Bardzo ładnie. Co sądzisz o ostatnim raporcie Pbg?

Cytat:
Obligacje skarbowe są bezpieczniejsze niż lokaty.

Np. w Grecji blackeye. A serio to powyżej kwoty gwarantowanej przez BFG lepiej mieć obligacje, chociaż moim zdaniem "bezpieczeństwo" jednych i drugich jest podobne. Polecam dyskusję pod art. blogi.bossa.pl/2012/02/20/prof... w sprawie BGK i NBP.

Cytat:
Odsetki z obligacji mogą być wypłacane w okresach odsetkowych (np. 3-latki), z lokat - po zakończeniu lokaty.

W Eurobanku miałem lokatę, gdzie wypłacali odsetki z góry.

Niektóre lokaty dwuletnie są ładnie oprocentowane, warto się rozglądać.

Wystarczy Apple znacjonalizować i będzie ok blackeye. Jestem ciekawy jakby mia wyglądać ten skok technologiczny (może gaz i ropa z łupków?).

LTRO 530 mld Euro, 800 banków. Spójrzcie na rentowności obligacji PIIGS, niby ma być gra pod Portugalię, ale tam też sypia kasę. Mi to wygląda (tak jak pisze mdtrader) na chwilowe zakopanie problemów, więc co, nowe szczyty w US? Póki co forumowe niedźwiedzie nie miały racji na temat armagedonu, choć ten powinien przyjść w najmniej oczekiwanym momencie.

@Szutnik - twoje analizy wskazywały na dołek 27-29 lutego? Się przesunęło, czy jak?

Cytat:
Ktoś ma pomysł skąd te ostatnie spadki do 65 zł? Negatywny PR czy może coś fundementalnego?

Mamy spekulować? Ja bym obstawiał, że fundusz sypie, AT "przewiduje" spadki (wybicie z trójkąta). Trzeba czekać na raport. Szutnik pisał gdzieś o podobnej spółce, która była w bardzo długiej konsolidacji, ale każdy przypadek jest inny. Ci którzy liczyli na odbicie jak na Polnordzie i Gancie zawiedli się.

Rozumiem przesłanie i głęboką mądrość płynącą z Twojej wypowiedzi, ale rozmawiamy o spółce, a nie o branży.

Oczywiście każdy wyciąga wnioski i interpretuje fakty/zapowiedzi wg siebie.

Rewolucja łupkowa to bez wątpienia potężny cios w Rosję. Ciekawy jestem jaki ruch wykona imperium (obniżki cen, opłacanie zielonych itp.)Think

wiadomosci.onet.pl/raporty/deu...

Cytat:
Początek końca dotacji?

Udział instalacji solarnych w urządzeniach wykorzystujących energie odnawialne wynosi w Niemczech 20 procent. Równocześnie pochłaniają one ponad połowę wszystkich kosztów przewidzianych na wspieranie energetyki alternatywnej tak, jak ujęto to we wspomnianej wyżej ustawie EEG z 2004 roku. Ten stosunek może się zmienić jeszcze bardziej na niekorzyść innych energii odnawialnych.

Dlatego rząd postanowił zmniejszyć dotowanie instalacji fotowoltaicznych. Niezależnie od przyjętego wcześniej ich zmniejszenia o 15 procent od lipca tego roku, od 9 marca ich użytkownicy mogą liczyć maksymalnie na 19,5 centa za kilowatogodzinę. W porównaniu z rokiem 2009 oznacza to spadek cen o połowę za prąd dostarczany do ogólnej sieci energetycznej przez właścicieli takich instalacji. Ten trend ma się utrzymać. Dotacje będą systematycznie malały.

Nie jest dobrze.

Mówisz? Think

Gdybym myślał inaczej to bym nie grał. Trochę się nauczyłem SL pki co na cenach transakcyjnych ustalony, potem będzie powoli kroczył za wartym mam nadzieję choćby 0,5 C/WK Gantem i NAVem MCI.


Co to było? Jaką to kwotą zagranica(?) zbiła (i tak z niskich poziomów) WIG bez powodu? Rosyjska ruletka...

Gdyby Photon zachowywał się tak jak wcześniej (dobry zarząd i ładne pozyskiwanie nowych kontraktów) tom wszystko byłoby dobrze d'oh!. A tu nagle WSZYSTKO (nowe planty, sprzedaż elektrowni na Słowacji, wyrok TK, przejście na główny) stanęło w miejscu. Byłem świadomy ryzyka, ale bez jaj...

A teraz moja perła MCI idzie jak burza, Gant też powinien ruszyć. Tym razem się nie mylę.

Frogu, a nie myślałeś żeby wejść w przecenioną deweloperkę/budownictwo/przemysł np. zobacz Yawal?

Przyznam, że obserwuje kilka kronik i użytkowników na tym forum i póki co ty i bB86 poczynacie najlepiej thumbright. Dużo można się nauczyć od was, dzięki za posty.

Photon skrócony przy -50%. Ciężka, ale właściwa decyzja. Wszedłem w Ganta.kliknij, aby powiększyć


Jakieś komentarze? binky

Jeśli miałbym obstawiać info odpowiedzialne za spadki: www.forexfactory.com/news.php?...
Cytat:
Fed's Fisher to Wall Street: QE3 is "fantasy"


ale

www.reuters.com/article/2012/0...
Cytat:
China to keep investing in euro zone debt: China central bank

fundamentalnie blackeye wygląda lepiej.

Miała być korekta, oby tylko nie przerodziła się w spadki do 1400 pkt.

Pamiętam jak pod koniec lata wszyscy mówili, że to tylko lekka wyprzedaż, letnia korekta. A jak się skończyło to chyba nie muszę pisać.

@technicy: ile może się skorekcić max. żeby dalej były wzrosty?

Co oni kombinują w US, czekają o info w sprawie ugody z Grecją? Mogli zrobić korektę, a nie Think

Pokażcie te prezentacje, jak możecie.

Frogu, podałeś target 2 mln, ale nie piszesz jaki masz kapitał zainwestowany. To nie moja sprawa, ale ile potrzebujesz ugrać, 100%, 1000%? To wszystko zmienia. Ja pomijając lokaty mam w tej chwili akcje warte tylko 26k na swoim rachunku. Będąc najlepszym traderem na świecie musiałbym bić rynek po 100% rocznie, żeby po 7 latach mieć 2 mln. To jest niemożliwe, chyba, że przy 7 letniej mega hossie.
Tyle, że ja mam kasę jeszcze na lokatach...

Powodzenia i życzę ci tego złotego strzału.

www.forexfactory.com/news.php?...

Cytat:
Greek fin min: Final debt deal is hours away


Niedługo kolejne LTRO (~bilion euro), QE3 w US na razie mi się nie widzi, ale kto to wie.

Póki co dobrze idzie...

Szutnik napisał(a):
Mianowicie wiele dużych funduszy "ciągnie kupno pod datę FOMC" i okolice posiedzeń FOMC bywają wykorzystywane do robienia krótkoterminowych zwrotów i przemodelowywania portfeli. Rynki zagraniczne + miedź są już dość mocno wykupione (ot, choćby na RSI), więc jeśli dostaję na czasówkach Greenblatta punkt zwrotny w okolicy 25-26.01 na wielu instrumentach biorę to poważnie pod uwagę.
A KGH jest mocno grany przez Zagranicę (podobnie jak pozostałe najpłynniejsze spółki z tzw. WIG5) ktora ze swej natury dużo mocniej przejmuje się FEDem niż nasi.

Rozumiem, u nas zagranica to głównie UK. Swoją drogą ciekawe czy trwające tam kolejne QE jakoś na nas wpłynie, pewnie pośrednio tak.


Cytat:
Na takim Wig20 wychodzi mi teraz spadek do strefy 2200-2240 ze szczególnym wskazaniem na dolną połowę tej strefy, a na "moim" Nasdaq100 do okolic 2355 - 2380.

Czasowo bardzo ważny punkt zwrotny wyskakuje mi w okolicach 8-9 lutego i wcale się nie zdziwię, jeśli wtedy wypadnie dno tej korekty. Inny istotny punkt wyskakuje mi w okolicach 2-3 lutego, ale ten jest znacznie mniej ważny.

Dla mnie to nieistotne zbytnio, ale dzięki za informacje, powinno się coś skorekcić przed ewentualnym ruchem na północ.

Delikatne podnoszenie i stawianie SL pod ważnymi wsparciami to chyba dobra droga. Tylko musisz być przekonany, że np. twoja tanio kupiona, niedowartościowana spółka w związku z rosnącym WIGiem idzie w rejony optymalnego wg Ciebie kursu.

bankrucik napisał(a):

www.pb.pl/2550417,17872,anna-h...


robi się ciekawie.....:-))) bardzo ciekawie, kwota szokująca 30 000 000,00 trzeba jednak pamiętać, że to jeszcze nie proces:-)) tylko zawezwanie do próby ugodowej, prawnicy wiedzą o co chodzi:-))


Odpowiedź:

www.parkiet.com/artykul/118560...

Cytat:
Giełdowy fundusz całkowicie odrzuca roszczenia byłej pracownicy, która domaga się 30 mln zł

Była partner w funduszu walczy o pieniądze już od kilku miesięcy. W marcu ub.r. wezwała spółkę do zapłaty wspomnianej kwoty w związku z usługami, które świadczyła przy inwestycji MCI Management w ABC Datę. Jej zdaniem fundusz nie wywiązał się wobec niej ze zobowiązań kontraktowych przez co straciła należne jej premie za sukces. MCI Management odmówił zapłaty roszczeń zarzucając jej żądaniem „brak podstawy faktycznej jak również jakiejkolwiek podstawy prawnej".

Hejka zaskarżyła też część uchwał jakie zapadły na walnym zgromadzeniu MCI Management w czerwcu ub.r. dotyczących m.in., zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2010 r., które w jej ocenie, nie uwzględniało jej roszczeń. Pozew w tej sprawie trafił w sierpniu do Sądu Okręgowego w Warszawie.

MCI Management również ma roszczenia wobec Hejki. Domaga się zwrotu 250 tys. zł wraz z ustawowymi odsetkami z tytułu, m.in., wypłaconych i nie zwróconych zaliczek na poczet wynagrodzenia. Pozew trafił do płockiego sądu. Fundusz domaga się też (złożył w sierpniu pozew do sądu w Żyrardowie), żeby Hejka odsprzedała Alternative Investment Partners (wehikuł należący do Tomasza Czechowicza, prezesa MCI Management, poprzez który jest on głównym akcjonariuszem giełdowej spółki) 46 tys. akcji MCI Management. Wartość przedmiotu sporu została określona na 58 tys. zł.

Zobaczymy wave

Dlaczego posiedzenie FOMC miało być negatywnym sygnałem dla KGH?

www.parkiet.com/artykul/26,118...
Cytat:

Giełdowy fundusz objął udziały w spółce Frisco.pl prowadzącej internetowy sklep z artykułami spożywczymi.

Wiadomo jedynie, że pakiet kosztował kilka milionów złotych. Inwestycja została zrealizowana wspólnie przez fundusze Helix Ventures Partners i MCI.Techventures kontrolowane przez MCI Managament. Docelowo zaangażowanie giełdowej grupy we Frisco.pl może sięgnąć kilkunastu milionów złotych.


Co prawda tylko kilkanaście baniek, ale moim zdaniem dobry ruch.

Jeżeli ktoś chce poczytać więcej: www.dlahandlu.pl/tagi/frisco-p...

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 25 października 2011
Ostatnia wizyta: 25 listopada 2012 15:54:03
Liczba wpisów: 235
[0,06% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,926 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,10% +32 020,45 zł 52 020,45 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d