pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

pandorinium
46
Wpisów: 910
Wysłane: 25 sierpnia 2020 15:28:36
To jak tacy znawcy z was to dajcie cynk kiedy skończy się hossa i zacznie bessa to sprzedam wszystkie akcje przed paniką.

Adagio
24
Wpisów: 722
Wysłane: 25 sierpnia 2020 15:41:10
Zalezy co masz, kazda spolke trzeba analizowac osobno... Wszystkie naraz nie wejda w korekte...chyba ze bedzie krach, jest kilka metod fundamentalnych i technicznych, ktore pomagaja przynajmniej okreslic przyblizony moment wyjscia... takie tam lanie wody i czarna magia...
Na kilku spolkach ostrzegalem, ze wyglada mi to na owczy ped i szczyt euforii i kursy sa juz 50% nizej... ;-)

pandorinium
46
Wpisów: 910
Wysłane: 25 sierpnia 2020 15:49:32
Bo zapewne te spółki nic sobą nie prezentują, rosły bo wszystko rosło :) Dlatego ja osobiście twierdzę, ze na NC śmieciach mamy hossę, na całej reszcie bessę z małymi wyjątkami, czyli np biomedem który dla mnie jest szaleństwem mimo że na gpw. Swego czasu sądziłem, że ta firma jest na NC bo takie spekulacyjne pompowanie pod marzenia to wypisz wymaluj spółdzielnie z nc.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

Ammianus
16
Wpisów: 528
Wysłane: 29 sierpnia 2020 23:30:03
orzech napisał(a):
Na NEW CONNECT działy i jeszcze dzieją takie cuda, że prędzej czy później krew się poleje...takich wzrostów jak tam, które przecież co wyżej napisane wygenerowała "ulica" i drobnica strach się nie bać...ja czasem tam coś tam kupowałem, ale od dwóch miesięcy nawet nie zerkam...szkoda trochę tej ubranej w bezwartościowe w wielu przypadkach akcje ulicy, choć może jakaś mała cześć na tej spekulacji zarobiła krocieThink
Zgadzam się z Tobą, nadchodzi chyba czas w którym fundamentalnie mocne spółki będą powoli inaczej postrzegane, choć pewnie też wielu "świeżych inwestorów" z giełdy zostało już wyleczonych...

Doprawdy przejmujące są te obawy o dobro innych uczestników rynku, aż nie wiadomo z jakiej strony wgryźć się w komentarz bo łza się w oku kręci. Może bym nie ironizował, ale co niektórzy piszą o tym w kółko.
Brakuje tylko odniesień do Bitcoina.

Ja też nie wiem, jaka część uczestników Rynku zarobiła na tych spekulacjach, a zupełnie nie wiem, skąd Ty wiesz, że to część "mała".

Kto i co tam robi, kto jakie kółka kręci i po raz który?
Ja mam tam nadal lepiej niż pół portfela, procentowo zarobiłem ..."krocie".... kwotowo nie, bo nie jestem rewolwerowcem i gram ostrożnie, za to i tak rozczulony jestem tą troską w internecie.
Zwłaszcza, że wiem, że są tam też tacy, co uśredniali na niektórych walorach już kilka razy.
Rzecz jasna w górę.

Nie negując, że wyceny są mega napompowane, index zmęczony i ogrom "smieci" poza paroma perłami, zwróciłbym uwagę, że mimo to, cała kapitalizacja tego miejsca, to pewnie ledwie połowa kapitalizacji jednego z głównych banków W20 Angel
Przy okazji zwróciłbym też uwagę na rząd kwot, jakie obecnie spoczywają na nieoprocentowanych depozytach bankowych. To w kontekście całego Rynku, a nie tylko NC.

bankrucik
54
Wpisów: 4 316
Wysłane: 30 sierpnia 2020 23:31:52
Vox napisał(a):
Moim zdaniem hiper inflacyjne wzrosty dopiero się zaczynają.
U nas znów ma być kolejny dodruk, 100mld z tarczy już sie rozeszło.
Tak samo w USA.

Ludzie uciekając przed rabunkiem państwowym (inflacja), będą nadal ładować wszystko w złoto, mieszkania i akcje. A wiec wymuszonej hossy ciąg dalszy.

do tego w Polsce powoli dochodzi wizja ujemnych stóp na razie od firmowych pieniędzy ale pojawiły się takie rozwiązania więc w końcu ktoś wpadnie na "pomysł", żeby mocno ściągnąć kasę od ludzi z ROR, co napędzi hossę na kilku aktywach, zresztą może o to chodzi w końcu jak w USA rosną ceny akcji i domów to od razu konsumpcja strzela w górę
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

mikhael
6
Wpisów: 18
Wysłane: 1 września 2020 08:01:24
Amazon sponsoruje BLM

www.dailysignal.com/2020/07/07...://t.co/Z95Gx5yxUG

a BLM stawia gilotynę pod domem szefa Amazona

twitter.com/i/status/129902288...

Mylił się Lenin, gdy twierdził, że kapitaliści sprzedadzą sznurek, na którym ich powieszą.
Oni go podarują...

Ostatnie wyczyny ANTIF-y i BLM wpłynęły bardzo pozytywnie na notowania Trumpa.

U bukmacherów Donald szybko odrabia straty.

absmak
24
Wpisów: 155
Wysłane: 3 września 2020 17:35:37
Wykrakałeś ?

szamot-kb
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 440
Wysłane: 3 września 2020 17:46:54
U nas oczywiście będzie marazm, ale rynki bazowe szykują się do bicia max, czym większe korekty tym zalecą wyżej j wyżej....wszystko zgodnie z planem, do wyborów w USA nic poważnego się nie wydarzy, no chyba, że będzie inaczej,....Shhh

myster77777
8
Wpisów: 626
Wysłane: 3 września 2020 18:19:52
Dużą część wzrostów na sp500 wypracowało 5 spółek amazon, facebook , alphabet(google) ,
apple , microsoft tworzących ponad 25 % procent tego indeksu.
Duża część inwestujących w te spółki to młodzi ludzie zachwycenie technologią.
W USA może być nerwowo szczególnie, że niedługo wybory.

szamot-kb
0
Wpisów: 440
Wysłane: 3 września 2020 18:42:26
Wszystko prawda, ale trzeba pamiętać o ETF, FIO inwestujące w spółki z USA, wszyscy gadają tylko o Stanach Zjednoczonych, będzie szarpało, z banana parę osób spadnie, ale generalnie wzrosty są niezagrożone koniec kropka. Nie zdziwię się jak zobaczę 4000 punktów w listopadzie na wyborach, Tramp zyskuje to co stracił ostatnio ,za wszelką cenę będą gonić królika.

Vox
134
Wpisów: 6 641
Wysłane: 3 września 2020 22:58:03
co się stało się?
Mocne spadki w USA... jutro korekta i u nas?

kmsc2
8
Wpisów: 267
Wysłane: 3 września 2020 23:22:50
W USA korekta od szczytów wszechczasów, a u nas WIG nie odrobił do teraz marcowych spadków.

Szutnik
122
Wpisów: 1 825
Wysłane: 4 września 2020 07:14:30
Cytat:
co się stało się?
Mocne spadki w USA... jutro korekta i u nas?

Ciągnęli i ciągnęli bez końca bez drobnej nawet poprawki, doprowadzając RSI(14) do gigantycznego jak na indeksy wykupienia (81 pkt to bardzo dużo dla indeksów i rzadko jest robione), to i reakcja gwałtowna.
W środę szczyt zrobiony na gospodarczym optymizmie FED w Beige Book (beżowej księdze), a czwartek - piątek 3-4.09 serial o bezrobociu w danych, to przy takim wykupieniu choćby dla bezpieczeństwa zaczęli wyrzucać papiery.
Pewnie też dane okażą się nie takie fajne.

Gdy srebro miało na początku sierpnia RSI >90 pkt, to zaraz następnego dnia zrobiło -15% odejście od szczytu blackeye tak to bywa z tym ekstremalnym wykupieniem

Cytat:
W USA korekta od szczytów wszechczasów, a u nas WIG nie odrobił do teraz marcowych spadków

Spokojnie. Najważniejszy warunek do tego, by Mr Zagranyca mógł w Polsce robić prawdziwą hossę na ciężkich walorach, czyli trend spadkowy na USD już mamy.
Teraz tylko pozostaje poczekać na zmianę postrzegania przez globalne fundusze europejskich banków i finansówki, na co przyjdzie pewnie trochę poczekać, patrząc na indeks Eurostoxx Banks.
Ale jak już nastąpi, będzie mocne ciągnięcie w górę, na fali kupowania akcji Emerging Markets

PS. Dolar, umacniając się, już od początku tygodnia zapowiadał korektę. Wróciliśmy do schematu, granego na USD w latach 2000-2010: dolar i/lub jen słabną do walut - "wszystko" rośnie. Dolar i/lub jen się korekcyjnie umacnia, a jen do tego umacnia się wobec USD, "wszystko" łapie korekty.
Pora wrócić do uważniejszej obserwacji USD i JPY. To na pewno się teraz przyda
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Kakarotto
37
Wpisów: 1 103
Wysłane: 4 września 2020 22:40:30
S&P500 zatrzymał się na szczytach - cóż za niespodzianka. Stany nie mają żadnych kompleksów jeśli chodzi o wzrosty.

Z naszego podwórka wig-'nieszczęsna energetyka' oparła się o okolice 1750pkt. Wygląda jakby chciała zejść niżej. Wig-banki też zaczynają pukać w denko kanału bocznego.

kmsc2
8
Wpisów: 267
Wysłane: 5 września 2020 09:59:37
"S&P500 zatrzymał się na szczytach - cóż za niespodzianka. Stany nie mają żadnych kompleksów jeśli chodzi o wzrosty."

No tak S&P500 na 3356pkt fajnie się wybroniło.
Mam nadzieję, że jeszcze 1,5miesiąca wytrzyma, bo mam ostatnią inwestycję do zrealizowania. Jak skończę inwestycję to najbliższe pół roku wolę mieć jednak wszystko spieniężone.
Edytowany: 5 września 2020 10:00

Ammianus
16
Wpisów: 528
Wysłane: 6 września 2020 15:00:50

Z tym "bardzo kiepsko" to bym nie przesadzał.
Wygląda zwyczajnie ...nijak na ten moment.

Kakarotto
37
Wpisów: 1 103
Wysłane: 6 września 2020 15:31:37
Wig 20 póki co, leci bokiem. Przyjdzie wybicie lub przebicie i sprawa się wyjaśni. Im dłuższy będzie boczniak tym lepsza szansa do rozegrania. Trzeba czekać.

Adagio
24
Wpisów: 722
Wysłane: 6 września 2020 20:17:28
Media już znalazły winnego wzrostów i spadków na amerykańskich giełdach... SoftBank spekulował w wielkim stylu opcjami call i akcjami spółek technologicznych, zainwestowali 4 mld USD...
Fajnie, tylko ze średnie dzienne obroty na rynku opcji w ostatnich dwóch tygodniach wyniosły 335 mld każdego dnia... trzy razy tyle co w ostatnich 3 latach...
Schemat spekulacji zgoda, ale SoftBank ze swoimi 4 miliardzikami nie miał większego wpływu na rynek... jeden z wielu plus miliony nowych graczy, którzy w USA chętnie spekulują na rynku opcji...
Zapewne bedą jeszcze bronić rynku zanim przełożą na put...

donadoni
3
Wpisów: 65
Wysłane: 7 września 2020 14:05:47
Szutnik napisał(a):
[

Spokojnie. Najważniejszy warunek do tego, by Mr Zagranyca mógł w Polsce robić prawdziwą hossę na ciężkich walorach, czyli trend spadkowy na USD już mamy.
Teraz tylko pozostaje poczekać na zmianę postrzegania przez globalne fundusze europejskich banków i finansówki, na co przyjdzie pewnie trochę poczekać, patrząc na indeks Eurostoxx Banks.
Ale jak już nastąpi, będzie mocne ciągnięcie w górę, na fali kupowania akcji Emerging Markets

Jak rozumiem, to obecny czas można uznać za dobry do akumulacji akcji największych spółek?

Szutnik
122
Wpisów: 1 825
Wysłane: 7 września 2020 14:23:44
Cytat:
Jak rozumiem, to obecny czas można uznać za dobry do akumulacji akcji największych spółek?

Nie. USD jest już bardzo mocno wyprzedany i zaczyna szukać miejsca do poważniejszej korekty wzrostowej ponad półrocznych spadków. Zdążysz kupić znacznie niżej, nie ma sensu robić tego już teraz
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość