pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

absmak

absmak

Ostatnie 10 wpisów
I nadziejesz się na korektę przy wyższych cenach :) Piękno giełdy spekulacyjnej - kiedy korekta, kiedy "odjazd z peronu, pójdzie albo w górę albo w dół, i tak dalej.

Panowie, bierzecie pod uwagę to, że bodajże 40% spółek w USA jest o co najmniej 20% poniżej swej wyceny sprzed pandemii ? Nasza giełda jest bardzo tania (w sporej mierze dzięki Sasinom i jego poprzednikom od ratowania węgla), USA co prawda na rekordach, ale ciągną ją firmy, które rokrocznie osiągają i poprawiają kilkudziesięciomiliardowe zyski. A więc firmy, na które wpływ pandemii jest niewielki lub żaden. Patrzenie na poziom samego indeksu jest trochę mylące.

Ponadto oberwały punktowe branże - turystyka, kina, wynajem aut, linie lotnicze, itd. A masa firm jednak utrzymała, albo poprawiła swoje wyniki. Przemysłu i usług niematerialnych (IT) nikt nie wyłączył i tego nie zrobi. Szczerze mówiąc nie liczyłbym w horyzoncie roku na inny scenariusz niż dalsze wzrosty (choć nie tak dynamiczne), przedzielane różnymi korektami.

* dlaczego kilka różnych osób naraz ?

Fakt, nie zjechałem niżej, tylko policzyłem pierwszą kolumnę.

Do tego drugi członek zarządu milion, i EŻ do tego ca. 4 miliony.

Tymczasem Kruszewski wywalił akcje za prawie milion.

Info o szczepionce Pfizera :) To jednocześnie dobitnie potwierdza, jak "fundamentalnie" postrzegana jest ta spółka. Oczywiście nie wiadomo, czy to zatrybi, długa droga, ale -15% oznacza, że rynek nie wierzy w utrzymanie zysków po pandemii.

Może sprzedają właśnie ci, którzy obawiają się, że jak gospodarka padnie, to będący w tak dobrej sytuacji bank, dotychczas nietknięty węglem, zostanie rzucony do ratowania innych. Przy tych rządach możliwe jest wszystko.

A "testy" lub prace nad nimi wykonuje pewnie kilkaset firm.

Pamiętacie bodajże maj i list intencyjny w sprawie przejęcia przez jedną z firm big pharmy binky ?

Serio ? W tych czasach, przy indolentach u władzy, ktoś próbuje bronić tezy, że to działanie na plus dla spółki ?

W marcu to była zupełna nowość, nikt nie wiedział jak to się potoczy i skończy, można to było porównać tylko do wybuchu wojny czy jakiegoś ataku meteorytów, zwłaszcza widząc obrazki z Chin. Teraz przeciwnik jest już znany, prawdopodobieństwo, że czymś zaskoczy (jakieś dziwne mutacje, itd.) jest bardzo małe, teraz wszystko rozbija się o liczby zgonów i śmierci i o to, aby nie zamykać gospodarek i firm, które pokazały, że nawet w takiej sytuacji wiele z nich potrafi poprawiać wyniki, a potężne spadki PKB wynikają z zakazów prowadzenia działalności przez poszczególne państwa. Nawet hotelarstwo trzeba podpiąć pod zamknięcie branży, bo jak mają zarabiać, jak nie można gdzieś polecieć bez ryzyka kwarantanny i uziemienia na czas nieokreślony ? Ciężko, aby nie było spadków po 5-10%, jeżeli wyłączyło się sporą część gospodarki.

Nie przewiduję paniki, bardziej coś na kształt jakiejś powolnej korekty, bo ja wiem, 10-15% ? Prawdopodobieństwo tego, że wskazane spółki polecą o te 10-15%, a jednocześnie nie odrobią tego w średnim czy długim terminie i to ze sporą nawiązką, jest dość niskie.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 17 czerwca 2020
Ostatnia wizyta: 27 listopada 2020 12:20:12
Liczba wpisów: 89
[0,02% wszystkich postów / 0,53 postów dziennie]
Punkty respektu: 10

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,498 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +126,44% +25 288,37 zł 45 288,37 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d