pixelg
ERGIS - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

ERGIS [EEF]

AKTUALNY KURS: 3,86 zł (+0,26%) 12-12-2019 16:25
rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 300
Wysłane: 27 lutego 2010 00:28:32 przy kursie: 3,54 zł
A Prezes swoje. Tylko EBITDA i EBITDA: www.parkiet.com/artykul/25,900...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
33
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 580
Wysłane: 27 lutego 2010 07:02:29 przy kursie: 3,54 zł
Jak ktoś ze spółki mówi o EBITDA to ja się odwracam.
Dla mnie jest to jak strzepywanie termometru żeby udowodnić, że się jest zdrowszym
Wskaźnik jest zewnętrzny, analityczny, służy do porównań między spółkami i między okresami. Jego wartość bezwzględna nie ma sensu fizycznego. A na domiar złego, w pojęciu MSR / MSSF takie coś nie istnieje.

lechsie
0
Wpisów: 117
Wysłane: 27 lutego 2010 17:03:47 przy kursie: 3,54 zł
Niestety moje przewidywania co do przyszłości spółki sprawdziły się wcześniej niz myślałem.Myslałem,ze Q4 będzie jeszcze dobrze a zjazd wyników zacznie się od Q1 2010.Taka sytuacja oznacza ,ze spółka jednak jest słabsza niz myślałem i bardzo mocno uzalezniona od kursu złotego.Kurs poniże 4 za Euro to powolna wegetacja ergisu.Tak więc perspektywa kiepska.Dobrze ,ze zamknąłem tą pozycję jeszcze z duzym zyskiem bo tu osuwanie jest nieuniknione ....

Veri0n
0
Wpisów: 22
Wysłane: 3 marca 2010 10:43:30 przy kursie: 3,33 zł
Zastanawia mnie jedna rzecz. W przpływach z działalności finansowych w segmencie wpływy; kredyty i pożyczki są ze znakiem minus. Skąd taki wynik ? Jeśli wpływ to ze znakiem +. Chyba , że ma to powiązania jakieś z siła złotówki.

klik
Edytowany: 3 marca 2010 10:46

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Wysłane: 3 marca 2010 22:12:52 przy kursie: 3,33 zł
Taaa... w zeszłym roku też pokazali minus osiem. Firma nie spłaca kredytów, tylko jej znikają. Eh? Wysłałem do nich stosowne pytanie. Jak coś odpowiedzą, to dam znać. Jak nie, to... też dam znać.

olesss
0
Wpisów: 11
Wysłane: 23 marca 2010 12:52:02 przy kursie: 3,50 zł
I jak tam, odpisali coś czy cisza ?

lechsie
0
Wysłane: 23 marca 2010 21:25:58 przy kursie: 3,50 zł
Nie odpiszą bo sami nie wiedzą.To jedna wielka ściema

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Wysłane: 24 marca 2010 01:02:06 przy kursie: 3,50 zł
Wiedzą, wiedzą. Ale nie chcą tego rozpowszechniać na forum internetowym, bo nie chcą kłopotów z nierównomiernym dostępem do informacji, komunikatami w ESPI itp. Trochę dziwna filozofia, że spółka nie chce, żeby wyjaśnić w internecie wątpliwości związane z już upublicznionymi sprawozdaniami. Potem właśnie rodzi to takie komentarze, jak powyżej. Ale - ich sprawa. Mnie nie pasuje, jak spółki robią wielkie tajemnice z prostych spraw. Od siebie powiem tylko, że w raporcie za 2008 kwota z minusem była już przeniesiona do spłat, bo w raporcie rocznym dowolność prezentacji jest ograniczona. Czyli w tym roku też tak powinno być. Nie ma się czym przejmować.

olesss
0
Wysłane: 24 marca 2010 13:41:01 przy kursie: 3,48 zł
a powiedzcie mi czy przy obecnym kursie warto się zainteresować ? Spolka jest tania (pod względem wskaźników w stosunku do szerokiego rynku i sektora), poprzedni rok był bardzo udany, trochę nie widać na horyzoncie żadnych nowych informacji pod które może grac rynek no ale może dlatego właśnie cena jest taka a nie inna.
Pzd

Verion
0
Wpisów: 290
Wysłane: 24 marca 2010 14:10:02 przy kursie: 3,48 zł
Cytat:
Taaa... w zeszłym roku też pokazali minus osiem. Firma nie spłaca kredytów, tylko jej znikają. Wysłałem do nich stosowne pytanie. Jak coś odpowiedzą, to dam znać. Jak nie, to... też dam znać.

Zaraz zaraz, czy mógłbyś to wytłumaczyć obszerniej? Jak może znikać spółce kredyt ?Eh? lub co chcą zamaskować ? Dla mnie to w ten sposób wykazana pozycja wyglądała by na to , jakby to bank zawinił bo nie udzielił określonego wpływu za dany kwartał dlatego z minusem, coś jak przyszła należność.
Edytowany: 24 marca 2010 14:13

lechsie
0
Wysłane: 24 marca 2010 15:25:09 przy kursie: 3,48 zł
Verion napisał(a):
Cytat:
Taaa... w zeszłym roku też pokazali minus osiem. Firma nie spłaca kredytów, tylko jej znikają. Wysłałem do nich stosowne pytanie. Jak coś odpowiedzą, to dam znać. Jak nie, to... też dam znać.

Zaraz zaraz, czy mógłbyś to wytłumaczyć obszerniej? Jak może znikać spółce kredyt ?Eh? lub co chcą zamaskować ? Dla mnie to w ten sposób wykazana pozycja wyglądała by na to , jakby to bank zawinił bo nie udzielił określonego wpływu za dany kwartał dlatego z minusem, coś jak przyszła należność.

Poczytaj trochę o spółce to się dowiesz więcej na ten moment w/g mnie nie ma sensu wchodzić bo wyniki zeszłoroczne szybko sie nie powtórzą.Kredyty nie są problemem.Wiekszym problemem jest spadające Euro i wysoka wartość firmy.Relatywnie spółki niemieckie są coraz mniej warte.Aktywa Ergisa są lekko mówiąc mało interesujące.Jak odejmiemy wartość firmy z kapitałów własnych to wartość księgowa leci na łep na szyję i co wtedy?A spółki niemieckie nie będą drożały przy spadającym kursie Euro.Tak więc poczytaj i podejmij decyzję.W/g mnie w najblizszym czasie kiszonka od 3 do 4 w zalezności od szerokiego rynku.Po Q1 będzie można kupić w okolicach 3 zł i bedzie można popatrzeć na raport,który powie co dalej.

Verion
0
Wysłane: 24 marca 2010 16:05:46 przy kursie: 3,48 zł
Tak zgadzam się z Tobą w zupełności. Firma nie ma ciekawego raportu , a obecny kurs euro dobije ich jeszcze bardziej. Spółkę wziąłem pod uwagę , ale właśnie za jakiś czas, kiedy stanieje , a waluta zacznie im sprzyjać.
Jeśli jesteś już na bieżąco w wątku ,to może ty potrafisz odpowiedzieć mi na wyżej zadane pytanie w kierunku rafsty? Nie chodzi mi o to aby doszukiwać się dobrych stron czy złych spółki, ale o samo zjawisko ujemnych wpływów z pożyczki , jak to możliwe , że istnieje taka pozycja i jaki musiał nastąpić proces , aby w taki sposób została ona zaksięgowana ?

liczbero
0
Wpisów: 123
Wysłane: 24 marca 2010 16:20:49 przy kursie: 3,48 zł
Skoro kurs Ergisa jest tak mocno powiazany z Euro to chyba sie skuszeAngel
Jak tak sobie popatrze na wykres EUR\PLN to wydaje mi sie ze przynajmniej przez nastepne 2 miesiace czeka nas odreagowanie spadkow(umacnianie sie EURO). Z tego tez powodu licze na wzrost Ergisa. Jedana bolaczka to plynnosc-wejsc trudno, a wyjsc jeszcze trudniej.

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Wysłane: 24 marca 2010 17:42:08 przy kursie: 3,48 zł
Verion napisał(a):
Jak może znikać spółce kredyt ?Eh? lub co chcą zamaskować ? Dla mnie to w ten sposób wykazana pozycja wyglądała by na to , jakby to bank zawinił bo nie udzielił określonego wpływu za dany kwartał dlatego z minusem, coś jak przyszła należność.

Verion, zgadzam sie z Przedmówcą, że za bardzo przejmujesz się akurat tą sprawą. To o znikaniu, to był żart raczej. Nikt nie zawinił, niczego nie chcą ukryć. Takie ukrywanie byłoby tak subtelne, jak włamywanie się łomem w południe do jubilera na głównym rynku w mieście. To kwestia przyjętej konwencji prezentacji. Zwróć uwagę, że w 2008 za q4 też był minus, ale w rocznym już było to przeniesione. Raport kwartalny daje większą dowolność umieszczania poszczególnych cyferek. Niestety z niej skorzystali. Za 4 dni raport roczny.

Natomiast, jeśli czyta nas ktoś z Ergisa (a dostali adres tej strony), to może sobie zobaczyć, jak działa brak dostatecznej informacji. Z błahej sprawy można zrobić wizerunkowy problem. A wszystko rozbija się o sformalizowany kontakt z inwestorami.

Co do kredytów - rzeczywiście nie są problem, jeśli chodzi o ich obsługę, ale ich obsługa jest problemem, jeśli chodzi o generowanie pieniędzy dla akcjonariuszy. Rowiązaniem byłby tu może kredyt rewolwingowy. Bo teraz to się kręci w cash flow "na pusto".

Verion
0
Wysłane: 25 marca 2010 06:16:10 przy kursie: 3,48 zł
Może przejmowanie się to zbyt grube określenie, ponieważ spółka zabardzo mnie nie interesuje na obecną chwilę :) . Po prostu chciałem wiedzieć skąd wziął się ten minus, aby na przyszłość obserwując raporty innych spółek nie zdziwić się po natrafieniu na taką pozycje.
Po pierwszym rzucie oka myślałem , że czegoś niedostali ,a mieli.
Dziękuję za wytłumaczenie.

olesss
0
Wysłane: 29 marca 2010 13:28:19 przy kursie: 3,45 zł
Spółka faktycznie bardzo słabo zachowuje się na tle szerokiego rynku choć widać konsolidacje na poziomie 3,5 i bliskość średniej 200 sesyjnej chyba zaczyna tu działać. Spadek z 4,4 na 3,5 chyba jest wystarczającą karą za raport z IV kwartału ?

olesss
0
Wysłane: 15 kwietnia 2010 22:31:26 przy kursie: 3,61 zł
20 sesji stania w miejscu i wyraźnie widać ze ktoś jednak wychodzi ze spółki. Jakis tam popyt się pojawia, ale podaż jednak nie chce puścić kursu, czym to się skończy ?

lechsie
0
Wysłane: 16 kwietnia 2010 16:53:42 przy kursie: 3,56 zł
olesss napisał(a):
20 sesji stania w miejscu i wyraźnie widać ze ktoś jednak wychodzi ze spółki. Jakis tam popyt się pojawia, ale podaż jednak nie chce puścić kursu, czym to się skończy ?

Spadkiem ponizej 3 zł po wynikach za Q1 2010

arekw99
0
Wpisów: 103
Wysłane: 17 kwietnia 2010 10:40:15 przy kursie: 3,56 zł
a mozesz byc bardziej konkretny? na razie Twoja lakoniczna wypowiedz przypomina zwykle naganianie na spadki

lechsie
0
Wysłane: 17 kwietnia 2010 15:15:27 przy kursie: 3,56 zł
arekw99 napisał(a):
a mozesz byc bardziej konkretny? na razie Twoja lakoniczna wypowiedz przypomina zwykle naganianie na spadki

Na nic nie naganiam tylko informuję o swojej ocenie sytuacji.O spółce wiem bardzo dużo od ponad roku bardzo intensywnie ją analizowałem.Kiedyś łudziłem się,ze spółka jest niedowartościowana.Akcjonariuszem przestałem byc przy kursie średnim około 3,7 ale sprzedawałem w różnych cenach od 3,54 do 4,2.Zabrało mi to sporo czasu gdyż obrót na spółce jest znikomy.Dlaczego tak uważam,że q1 bedzie słaby:
1.Rosnąca konkurencja chińska i wewnątrzeuropejska przy kursie Euro poniżej 4,1 to idealnie widać w raportach spółki-przeanalizuj raporty w ostatnim roku to się przekonasz.Mimo zapewnień spółki przyjmij,że kurs Euro poniżej 4,1 jest dla spółki dołujący niezależnie od zapewnień Prezesa.Ja przewiduję dalsze osłabienie lub utrzymanie się Euro wzgledem złotego.
2.Kiepskie aktywa spółki jeśli jestes akcjonariuszem to zobacz majątek jakim dysponują.Znacznym elementem kapitałów własnych jest wartość firmy a co się dzieje z wartością niemieckich spółek przy słabnącym euro/odpowiedz sobie sam/.
3.Mimo zapewnień i zaklinań raport za q4 2009 był słaby.Zobacz jak wygladaja przychody i jak w tym wyglądają spółki niemieckie.
4.Mimo wejścia Warty inni instytucjonaliści sie nie kwapią a teraz nawet ktoś chetnie by wyszedł.
Podsumowując na żadne spadki nie naganiam bo przy kursie euro ponizej 4,1 nie jestem zainteresowany wejściem w spółkę gdyż nie ma ona żadnych szans na przyzwoite zyski/przyzwoite dla mnie to powyżej 15 mln rocznie/.
Czas pokaze czy mam rację odpowiedź da raport Q1 2010.Jednak zdecydowanie bardziej wolę teraz nie mieć tych akcji niż je mieć i czekać na cud i kolejne superowe perspektywy,które niestety już sa od 3 lat i jakoś nie nadchodzą.Q1 da Ci potwierdzenie tych perspektyw.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10