pixelg
URSUS - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

URSUS [URSUS]

AKTUALNY KURS: 0,759 zł (-0,13%) 05-06-2020 17:00
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 087
Wysłane: 4 kwietnia 2012 21:07:14 przy kursie: 1,30 zł
Niestety wyniki spółki są po raz kolejny rozczarowujące. Wyniki są trochę zdrowsze niż w czwartym kwartale ubiegłego roku, ale niestety wygląda na to, że wynika to głównie z coraz bardziej sprzyjającego otoczenia, a nie działań samej spółki.

Owszem, rozszerzanie asortymentu z pewnością ma wpływ na wyniki, ale w mojej subiektywnej opinii decydująca o popycie jest sytuacja materialna rolników i opłacalność produkcji. Dzięki wysokim cenom zbóż, nawet po korekcie, która nastąpiła w połowie roku, portfele producentów są grubsze. Podobnie postrzeganie przyszłości jest bardziej pozytywne, co stymuluje decyzje inwestycyjne w nowy park maszynowy. Nie bez znaczenia dla spółki są także wysokie notowanie dolara, co pozwala w znaczący sposób poprawiać marżę na sprzedaży. Zerknijmy na wykresy.


kliknij, aby powiększyć


Tendencja wzrostowa przychodów jest jak najbardziej pozytywna, podobnie jak rosnąca co kwartał rentowność sprzedaży, dzięki czemu w tym kwartale zaraportowano najwyższy zysk brutto ze sprzedaży. Cóż jednak z tego, skoro spółka nie potrafi na tyle ograniczyć kosztów, żeby wygenerować dodatni wynik na podstawowej działalności. Dzięki najlepszej sytuacji od ponad 4 lat na działalności operacyjnej mamy wynik w okolicy zera! To i tak dużo lepiej niż w roku ubiegłym, kiedy strata byłaby rekordowa gdyby nie przeszacowanie wartości nieruchomości nabytych od Ursusa. Poniższy wykres tłumaczy niemal wszystko:


kliknij, aby powiększyć


Rosną koszty zarządu i koszty sprzedaży. W ostatnim kwartale rdr mamy podobny poziom, ale to ciągle za mało na osiągnięcie progu rentowności. Dwa poprzednie kwartały, kiedy raportowano gorszy wynik sprzedażowy były lepsze niż ten rekordowy, choć w trzecim zysk pochodził głównie z pozostałej działalności operacyjnej.

Na poziomie netto mamy spory plus, ale nie jest to wynik zdrowy. Na działalności finansowej spółka wykazała 650 tys. zysku z tytułu należności za lata 2009-2011 w kwocie 1,6M. Pytam dlaczego odsetek nie naliczano i wykazywano przez cały czas? Czy to rozrzutność czy może próba pokazania lepszego wyniku w tym kwartale i pojawi się za rok odpis na należności z tytułu odsetek? Tak czy owak wynik ten jest na razie niegotówkowy, bo do spółki wpłynęło ledwie 150 tyś, a reszta powiększa należności i tym samym kapitał obrotowy.
Kolejna sprawa, to odwrócenie podatku dochodowego. W tym miejscu pojawia się dodatkowe 560 tys. PLN. Mamy 1,2 miliona zysku netto, ale zero do uznania za powtarzalne i prawie zero gotówki z tego tytułu...

Najbardziej w sprawozdaniu cieszy spory dodatni CF z działalności operacyjnej. Do kasy spółki wpłynęły 4 miliony złotych. Z kapitału obrotowego(zwiększenie zobowiązań handlowych) spłynęło około 1,7M. Amortyzacja to 1,4M, natomiast zapłacone odsetki to kolejne 600 tys., które wyłącza się z CF z działalności operacyjnej.

Wniosek z tego taki, że spółka potrafiła wypracować zysk pozwalający jedynie na pokrycie odsetek i wartości odtworzeniowej aktywów trwałych.

W mojej ocenie reakcja rynku była bardzo euforyczna, nie mająca większych podstaw w wynikach. Owszem ze względu na rosnącą sprzedaż mogą w przyszłych okresach się poprawić, ale warunkiem do tego jest restrykcyjna polityka kosztowa i sprzedażowa. Z rachunku rodzajowego wynika, że koszty najbardziej wzrosły w materiałach i energii, ale pracownicy także zarobili w 2011r sporo więcej – 2M PLN przy bardzo podobnej amortyzacji.

Wycena majątkowa jest niska, ale 18 milionów w bilansie to wartość nieruchomości inwestycyjnej, a 11,5 to wartości niematerialne. Rynkowe dyskonto do wartości księgowej jest większe o 10 milionów. Tutaj kłania się prawdopodobnie wątpliwość w wartość aktywów trwałych. Ekonomiczna na razie jest sporo mniejsza, skoro z tych aktywów nie ma zysku, natomiast bilansowa jest jaka jest i wcale nie oznacza, że za tyle mogłaby być sprzedana.
Spółek notowanych z dyskontem do wartości księgowej jest całe mnóstwo i Warfama niczym szczególnie się tutaj nie wyróżnia. Kluczem jest pokazanie zdrowego wyniku, a tego jak nie było tak nie ma. Całe roczne netto jest niepowtarzalne, a do dzisiejszej kapitalizacji potrzeba wypracować niecałe 3 miliony netto. Natomiast wycena w wartości księgowej wymaga około 5 milionów złotych... Na razie nic nie wskazuje na to, żeby taki wynik był możliwy. Tendencje są pozytywne, ale mogą okazać się niestety nietrwałe. Wystarczy wzrost cen materiałów, albo umocnienie złotego i spadać będzie rentowność. To trzeba wziąć pod uwagę inwestując w akcje WFM.


Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 4 kwietnia 2012 21:08

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 560
Wysłane: 7 czerwca 2012 22:36:32 przy kursie: 1,45 zł
Zmiana nazwy i symbolu spółki, a tym samym i nazwy wątku na Ursus.

Kasia Stefanska
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 243
Wysłane: 10 czerwca 2012 23:16:06 przy kursie: 1,48 zł
Osobiście muszę powiedzieć, że się z tej zmiany bardzo cieszę. Ursus to kawał historii i dobrze, że nie zginie.


sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2011-11-29
Wpisów: 2 533
Wysłane: 23 lipca 2012 08:22:50 przy kursie: 1,61 zł
Kurs wraca na zaorane pole – analiza techniczna spółki Ursus w porannym Wykresie dnia.


kliknij, aby powiększyć


Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/kurs-...

orestes84
Dołączył: 2011-09-15
Wpisów: 360
Wysłane: 1 września 2012 02:10:03 przy kursie: 2,04 zł
Wydaje mi się, że spółka pokazała bardzo interesujący raport, prosiłbym o omówienie.

Eduardo
Dołączył: 2012-09-01
Wpisów: 1
Wysłane: 1 września 2012 21:26:59 przy kursie: 2,04 zł
Omówienia nie dokonam, bo za słaby jestem w te klocki, ale mogę się podzielić swoimi spostrzeżeniami ;) A te brzmią następująco: moim skromnym zdaniem, czas Ursusa dopiero nadejdzie. W firmie dzieje się coraz lepiej, ale dopiero za kilka kwartałów będziemy oglądać szybki rozwój spółki. Myślę, że w ofercie firmy pojawią się nowe ciągniki i maszyny (albo zmodernizowane będą te, które dostępne są dziś) i usłyszymy o kolejnych partnerach, a może nawet ciekawych umowach na rynkach wartych uwagi. Ten producent ma wielki potencjał i spodziewam się, że zobaczymy powrót "polskiej legendy".

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 087
Wysłane: 3 września 2012 12:32:45 przy kursie: 1,94 zł
Wyniki dawnej Warfamy są naprawdę bardzo dobre. Oferta nowych modeli ciągników zwiększa sprzedaż spółki. Oczywiście świat nie jest różowy i jest też parę kwestii wartych zwrócenia uwagi.

Przychody Ursusa wzrosły względem porównywalnego kwartału aż o 35%, przy czym wzrost przychodów w całym półroczu dla ciągników wynosi 100%. To naprawdę dobry wynik. Względem poprzedniego kwartału wzrost nominalnie wyniósł 7,1M(13%), a sprzedaż sięgnęła 63,5M. Sprzedaż ciągników była wspierana przez fundusze unijne, w szczególności program PROW, z którego można uzyskać dofinansowanie do zakupu nowego ciągnika. W związku z rosnącą ofertą Ursusa oraz obowiązywaniem programu jeszcze w roku 2013 można oczekiwać zwiększonego popytu także w kolejnych kwartałach. Dzięki zwiększaniu sprzedaży i produkcji maleją jednostkowe koszty stałe, a spółka poprawia rentowność na najwyższym poziomie rachunku wyników:


kliknij, aby powiększyć


Po raz pierwszy udało się spółce zrobić 10 milionów zysku brutto ze sprzedaży, co stanowi wzrost w porównaniu do drugiego kwartału ubiegłego roku o 62%. Taki wynik pozwala oderwać się istotnie od granicy rentowności operacyjnej o ile oczywiście nie szaleje się z kosztami. Te odpowiedzialne za sprzedaż wzrosły o 40%(800k), natomiast koszty ogólnego zarządu o 30%. Co do pierwszych nie można mieć zastrzeżenia, bo rosną wolumeny sprzedaży, ale taki duży wzrost kosztów zarządu trochę niepokoi.


kliknij, aby powiększyć


Ponieważ koszty organizacji rosną wolniej od przychodów to udało się poprawić wynik na sprzedaży, który osiągnął wartość 3,5m wobec 990k przed rokiem. Tempo wzrostu zysku operacyjnego(312%) jest ciutek mniejsze i wynika z mniejszego wzrostu przychodów z pozostałej działalności od zysku ze sprzedaży(395%). Raportowana kwota EBIT została dopalona w tym kwartale przez 1,6M, natomiast w roku poprzednim tylko o 700k.
Niestety czym są pozostałe przychody do końca nie wiadomo, w małej części to zyski z wynajmu nieruchomości inwestycyjnych, ale przeważająca część znajduje się w pozycji inne, na temat której nie ma żadnej wzmianki w raporcie. Wiemy tylko z rachunku segmentowego, że przypisano je do segmentu Bioenergii. EBIT ostatecznie wyniósł 5,2M

Koszty finansowe obciążyły wynik w podobnym stopniu jak rok wcześniej(600k). Raczej należało się spodziewać wzrostu kosztów finansowych ze względu na zwiększenie średniego stanu kredytów w kwartale o 12% i wzrostu stóp międzybankowych będących odniesieniem dla naliczenia odsetek. Z rachunku przepływów wynika, że odsetki istotnie wzrosły. W rachunku wyników mamy prawdopodobnie różnice kursowe, które zwiększyły obciążenia w roku ubiegłym.
Troszkę dziwnie wygląda także stopa opodatkowania - 5%. Jeśli zerkniemy do noty dotyczącej podatku dochodowego okazuje się, że część przychodów nie jest opodatkowana. Za półrocze to kwota 1,1M. Być może dotyczy to części przychodów na pozostałej działalności.

Tak, czy owak, jest zdecydowanie lepiej, a sytuacja się cały czas poprawia. Jeśli zerkniemy do rachunku rodzajowego, to widać, że największą dynamiką wykazują się koszty materiałów, choć koszty pracownicze także rosną. Inaczej mówiąc zwiększa się produkcja przy mniejszym wzroście wartość kosztów stałych jak amortyzacja czy wynagrodzenia. Martwi tylko bardzo słaby wynik segmentu Bioinvest, który przy przychodach na poziomie 3,5 miliona pokazał w drugim kwartale stratę na poziomie zysku brutto w kwocie 0,5M. W pierwszym kwartale roku nie było lepiej, bo wynik jest 0+

Bardzo słabo niestety wygląda CF z działalności operacyjnej. Grupa wygenerowała tylko 317tys gotówki z podstawowej działalności. Aż 7 milionów pochłonął kapitał obrotowy. Dziwi bardzo duży wzrost należności - 19,5M, przy zwiększeniu sprzedaży pomiędzy kwartałami raptem o 7,1M. W zeszłym roku było podobnie choć skala troszkę inna. Wzrost należności o 23M przy wzroście przychodów o 13,5M. Wzrost sprzedaży nie przekłada się niestety na wzrost generowanej gotówki. Przez ostatnie 12 miesięcy spółka zarobiła netto 7 milionów złotych, natomiast CFO wyniósł tylko 6 milionów.

Rating spółki przebywa cały czas w strefie zagrożenia. Powodem takie stanu rzeczy jest cały czas stosunkowo niski kapitał obrotowy i spory poziom zadłużenia. Kredyty i inne zobowiązania odsetkowe stanowią 1/3 salda zobowiązań. Dług netto wzrósł z 33,8 do 39,1M, ale przy EBITDA na poziomie 14 milionów dostajemy wskaźnik obsługi długu DługNetto/EBITDA=2,78, czyli w miarę bezpiecznie. Wygląda na to, że spółka jest w stanie regulować zobowiązania.

Spółka pomimo mocnego wzrostu nadal nie wygląda na drogą:
www.stockwatch.pl/gpw/ursus,wy...

Pewnie z zysków trzeba troszkę wyłączyć przy projekcjach zdarzeń niepowtarzalnych, ale wynik nie jest mocno zaburzony. Wyłączyłbym 2,6M przychodów przed opodatkowaniem, pochodzących z pozostałej działalności. Dałoby to zysk netto w kwocie około 6M, z czego renta wieczysta wyszłaby poniżej wartości księgowej - 2,73 wartości na akcję. Problematyczne jest założenie powtarzalności, bo jak wiemy program PROW wygasa w roku 2013. Z drugiej strony mamy w zysku LTM stosunkowo słabe kwartały. Patrząc jeszcze z innej perspektywy obecna sytuacja nabywców produktów Ursusa jest bardzo dobra. Ceny żywności są na wysokich poziomach, co zwiększa opłacalność produkcji, zdolności nabywcze i w końcu wspomaga decyzje zakupowe. Jak długo taki stan się utrzyma?


Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 560
Wysłane: 14 września 2012 10:10:58 przy kursie: 2,76 zł
Dzisiaj rano w Wykresie dnia wróciliśmy na siodełko ciągnika.


kliknij, aby powiększyć


Omówienie sytuacji technicznej walorów w Wiadomościach SW
wiadomosci.stockwatch.pl/czarn...
Edytowany: 14 września 2012 10:12

Maksi Kaz
Dołączył: 2010-11-12
Wpisów: 103
Wysłane: 12 października 2012 12:12:13 przy kursie: 3,66 zł
Jest bardzo dobra kolejna informacja ze spółki:)

W sądzie w Bijeljinie (Bośnia i Hercegowina) została zarejestrowana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prawa
Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny pod firmą Fabrika Traktora d.o.o. Spółka ma dwóch wspólników URSUS i Bobar
Group d.o.o., z których każdy posiada 50% udziałów w jej KZ. Siedzibą nowozawiązanej spółki jest miasto Bijeljina
położone w Republice Serbskiej Bośni i Hercegowiny.

Maksi Kaz
Dołączył: 2010-11-12
Wpisów: 103
Wysłane: 19 października 2012 14:45:16 przy kursie: 4,54 zł
Panie i Panowie ładnie się działo a tu dzisiaj co taki spadek?? Macie jakieś niepokojące informacje??


Scarry
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 478
Wysłane: 19 października 2012 15:03:43 przy kursie: 4,54 zł
@MaksiKaz

w ciagu 2 miesięcy urosło z 1,40 zł na 4,40 zł. Czas na realizację zysków.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel: 80% CRJ, 10% JJB, 5% THD, 5% TBL.

ATTrader
Dołączył: 2010-09-27
Wpisów: 69
Wysłane: 19 października 2012 15:22:19 przy kursie: 4,54 zł
Edytowany: 19 października 2012 15:22

Maksi Kaz
Dołączył: 2010-11-12
Wpisów: 103
Wysłane: 22 października 2012 09:59:14 przy kursie: 3,91 zł
Do Scarry: uważam, że w przypadku Ursusa nie ma co tak szybko realizować zysków bo spółka ma naprawdę potężny potencjał wzrostowy i warto jeszcze poczekać.

Szutnik
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 666
Wysłane: 22 października 2012 10:14:55 przy kursie: 3,91 zł
@ Maksi Kaz

Cytat:
uważam, że w przypadku Ursusa nie ma co tak szybko realizować zysków bo spółka ma naprawdę potężny potencjał wzrostowy


Być może tak, a być może ten potencjał już się zrealizował. Ponad 300% wzrost powoduje, że takich, myślących jak Scarry jest całkiem sporo, a przy tak straszliwym technicznym wykupieniu to właśnie oni mają poważne szanse rozdawać karty w najbliższych tygodniach. A gdy oni juz zaczną bronić swych osiągniętych zysków ( a mają co bronić), to walor może dostać potężnego kopa w dół.

Technicznie rzecz biorąc, nawet spadek do okolic 3,20-3,50 nie musi jeszcze oznaczać zmiany trendu, bo bedzie to zaledwie strefa 38% zniesienia wzrostów, ale czy warto patrzeć, jak spada osiągnięty zysk, lub zamienia się w stratę, jesli brałeś akcje wyżej?

Na to pytanie odpowiedz sobie sam, z uwzględnieniem jednej z podstawowych zasad: staraj się nie dopuszczać, by papierowy zysk zmieniał się w realną stratę. Odkupić taniej zawsze można.
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Maksi Kaz
Dołączył: 2010-11-12
Wpisów: 103
Wysłane: 22 października 2012 15:03:36 przy kursie: 3,91 zł
Tak ale jak życie pokazuje często nie jest to regułą... Spółka Ursus obecnie przeżywa naprawdę duże odrodzenie i na pewno ich przychody będą na dużym plusie:) co będzie uwidocznione na wynikach.
Edytowany: 22 października 2012 15:04

Szutnik
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 666
Wysłane: 22 października 2012 17:44:15 przy kursie: 3,91 zł
@ Maksi Kaz

Cytat:
Spółka Ursus obecnie przeżywa naprawdę duże odrodzenie i na pewno ich przychody będą na dużym plusie:)


A co, jeśli to jest już w cenach? Brałeś w ogóle taką mozliwość pod uwagę?
Ponad 300% wzrost ceny sygnalizuje, że rynek już bardzo dużo uwzględnił w wycenie....A co, jesli przesadził? Nie wiem, nie jestem fundamentalistą, nie znam raportów firmy - ja tylko zadaję pytania, patrząc na wykres.

Nie jesteś jedynym, który wie o tym odrodzeniu. Poza tym rynki mają jedną, ciekawą właściwość: często kupują plotki (oczekiwania na poprawę wyników) po czym sprzedają fakty (publikacje tychże, już poprawionych) co nieodmiennie bardzo dziwi wielu analityków fundamentalnych Angel

To, co się obecnie dzieje z URS pokazuje, że "Scarrych" broniących swego zysku jest na tym papierze sporo. Ponad 12% spadek jest wynikiem skrajnego wykupienia i tego, ze dla bardzo wielu nawet ten 12% spadek ciągle oznacza tłuste zyski do wzięcia ze stołu.
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Scarry
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 478
Wysłane: 22 października 2012 19:17:10 przy kursie: 3,91 zł
@Szutnik

dobra, dobra, już się moim nickiem nie podpieraj. Ja bym w Ursusa nie inwestował póki co.

Niech chociaż 2 kwartały dadzą radę zachować marżowość na sprzedaży powyżej 2% albo niech choć trochę spadnie ogólne zadłużenie. Na razie spółka jest kompletną niewiadomą. Forma "Scarrych" jest nie na miejscu tutaj.

@Maxi Kaz

Cytat:
Spółka Ursus obecnie przeżywa naprawdę duże odrodzenie i na pewno ich przychody będą na dużym plusie:)

dasz za to głowę?
Jeśli tak, to czym się przejmujesz? Jeśli NA PEWNO bedą wciąż na dużym plusie to firma i tak pójdzie jeszcze dużo w górę.

A może jednak nie na pewno ? Przecież byłoby nielogiczne że się przejmujesz jeśli na pewno bedą zarabiać i iść w górę.... wave
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel: 80% CRJ, 10% JJB, 5% THD, 5% TBL.
Edytowany: 22 października 2012 19:27

orestes84
Dołączył: 2011-09-15
Wpisów: 360
Wysłane: 22 października 2012 19:59:23 przy kursie: 3,91 zł
To może i ja się wypowiem. Napewno ursus zrobił ogromny postęp jednak nie należy zapominać, że produkcja ciągników nie jest działalnością wybitnie innowacyjną tutaj liczy się skala i jak najniższe koszty jednostkowe. Ursus pomimo, że mu kibicuje nie znaczy wiele w porównaniu z takimi tuzami jak np Pronar nie wspominając już o zagranicznej konkurencji. Firma wykonała dobry ruch otwierając przyczułek na Bałkanacch, zakładając że EU się poszerzy i strumień EURO spłynie na lokalnych rolników to należy zakładać, że kupią oni nowe lśniące ciągniki, a że ursus to marka znana na Bałkanach to tym lepiej. Jeśli jednak EU się nie poszerzy albo co gorsza w związku z postępującym wzrostem cen żywności i poprawą sytuacji rolników ograniczy dotacje to sytuacja zrobi się nieciekawa dla producentów takich jak ursus. Ponieważ wielkopowierzchniowi kupią mocniejszy i bardziej wydajny sprzęt zachodniej produkcji, a mniejsi pozbawieni dotacji bedą ciągnąć używany sprzęt z zachodu, tak jak teraz ściąga się 20 letniego golfa po niewidomym dziadku z wermachtu i z przebiegiem 20 tys kmAngel . Ciągnik to narzędzie pracy więc jak przykrecą dotacje nadejdą chude czasy dla producentów ciągników o niskich mocach.

Szutnik
Dołączył: 2011-10-30
Wpisów: 1 666
Wysłane: 22 października 2012 20:14:22 przy kursie: 3,91 zł
Scarry napisał(a):
@Szutnik

dobra, dobra, już się moim nickiem nie podpieraj. Ja bym w Ursusa nie inwestował póki co.Nie wiem, czy byś inwestował czy nie. Pisałeś wyżej, ze "czas na realizację zysków"; ja określiłem Twoim nick'iem w cudzysłowiu zresztą wszystkich tych na URS, którzy pomysleli tak samo, a jak pomysleli, tak zrobili . Najwyraźniej wielu ich dziś było, stąd też takie a nie inne zachowanie papieru.

Nie sądzę, aby to było w jakikolwiek sposób uwłaczające Twojej osobie, ale jeśli uważasz inaczej, to przepraszam.
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Scarry
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 478
Wysłane: 22 października 2012 20:20:10 przy kursie: 3,91 zł
@Szutnik
może nie uwłaczające, ale kategoryzowanie nicka jest trochę dziwne.

Jakbym napisał "takie Szutniki sprzedają akcje bo im kreski źle wyszły", to też nie czułbyś się komfortowo czytając to. Angel w każdym razie nie mam żalu ;)

(a posty wybitnie do skasowania)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel: 80% CRJ, 10% JJB, 5% THD, 5% TBL.
Edytowany: 22 października 2012 20:20

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,546 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,64% +21 328,00 zł 41 328,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d