pixelg
URSUS - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

URSUS [URSUS]

AKTUALNY KURS: 0,656 zł (+5,30%) 22-05-2020 17:00
sasky
sasky PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 532
Wysłane: 23 października 2012 08:19:44 przy kursie: 3,91 zł
Ursus wrzuca niższy bieg - analiza techniczna w porannym Wykresie dnia.

kliknij, aby powiększyć

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/ursus...
Edytowany: 23 października 2012 08:20

Maksi Kaz
Wpisów: 103
Wysłane: 25 października 2012 09:09:36 przy kursie: 4,10 zł
Ursus jak widać ni niższy bieg włączył żeby przy redukować:) i od dzisiaj znów atak na północ

Szutnik
Wpisów: 1 666
Wysłane: 25 października 2012 10:57:50 przy kursie: 4,10 zł
@ Maksi Kaz

Cytat:
Ursus jak widać ni niższy bieg włączył żeby przy redukować:) i od dzisiaj znów atak na północ

Przy tak potężnym niedawnym wykupieniu najlepsze, co może spotkać URS to ruch boczny między 4,89 a powiedzmy 3,40 w najbliższych kilku - kilkunastu tygodniach. Każdy inny wariant jest niestety gorszy...

Na dalsze szybkie bicie rekordów bym nie liczył. Jeśli URS ma w ogole w dłuższym czasie rosnąć to teraz przyszedł czas na nudne kolebanie boczne, które sprawdzi cierpliwość inwestorów...
Czas na trend boczny...
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Szutnik
Wysłane: 3 listopada 2012 00:05:25 przy kursie: 3,75 zł
@ nick46

Cytat:
jesli chodzi o fundusze, to one już są w Ursusie, jednakże ich stany nie przekraczaja 5%, i dlatego nie mają obowiązku sie ujawniać

Jeśli jest tak, jak piszesz, to najwyraźniej traktują one pozycję w URS jako pozycję spekulacyjną, a to nie jest dobre dla kursu spółki w dłuższym terminie.
To oznacza, że fundusze zostawiają sobie furtkę do szybkiej ucieczki, bez informowania o tym kogokolwiek i akcjonariusze URS powinni być ostrożni.

Mark Twain

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 10 065
Wysłane: 4 listopada 2012 23:11:03 przy kursie: 3,75 zł
Cytat:
Moim zdaniem marka, branża, do tego wstępne stadium działalności (ledwo kilka miesięcy po reaktywacji Ursusa) - podpowiadają że to raczej czas inwestowania, a nie realizacji zysków.

To ja porozmawiam obrazkami thumbright

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 4 listopada 2012 23:11

rafsty
rafsty PREMIUM
Wpisów: 2 278
Wysłane: 5 listopada 2012 03:08:31 przy kursie: 3,75 zł
No właśnie - "każdy niech rozstrzyga indywidualnie".
Ale musi mieć co, więc pomału z tym zakazywaniem. W 2007 budowlanka, którą pominąłeś, nie była z tego, co pamiątam, uważana za "syfa". Przeciwnie - to miał być złoty biznes, bo Euro itp. itd. Każdy mądry we wskazywaniu "syfów" po fakcie.

W czymże Ursus ma te perspektywy? Oświeć mnie, bo się nie znam na traktorach.

ucofb
ucofb PREMIUM
Wpisów: 1 191
Wysłane: 5 listopada 2012 03:35:39 przy kursie: 3,75 zł
Każdy Polak na pytanie z czym kojarzy się marka Ursus odpowie, że traktory.
Pytanie jest inne: ile osób spoza Polski wie, czym zajmuje się Ursus? Bo jak Ursus ma sprzedawać traktory tylko w Polsce to średnio to widzę.

Biznes to biznes, liczą się liczby i statystyki. Ile można sprzedać tych traktorów (to złe określenie bo teraz to są specjalistyczne maszyny) i na jakiej marży?

Nie wydaje mi się, ze można ich sprzedać nagle 3 razy więcej niż dotychczas. Można zreorganizować grupę, przeprowadzić restrukturyzację, zmniejszyć jakieś koszty czyt. poprawić efektywność. Nie da się jednak zwiększyć przychodów bez odpowiednio zbudowanej sieci sprzedaży oraz bez wyróżniania się na tle rynku zarówno pod względem innowacyjności jak i ceny.

Czy Ursus wyróżnia się pod względem ceny i innowacyjności? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam, a przede wszystkim na pytanie czy będzie się wyróżniał w przyszłości bo to ma istotniejszą wagę na wygląd kursu akcji.

"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett
Edytowany: 5 listopada 2012 03:41

Szutnik
Wysłane: 5 listopada 2012 07:54:06 przy kursie: 3,75 zł
Ursus nie ma już tak łatwo, jak kiedyś.
Polskę zalewa w tej chwili fala używanych maszyn rolniczych z Europy Zach, po cenach mocno konkurencyjnych względem nowych produktów URS.
Trzeba do tego dodać, że to samo, co się działo z kradzieżami samochodów w Niemczech przez Polaków w latach 90-tych, dzieje się teraz z bez porównania gorzej od samochodów zabezpieczanymi maszynami rolniczymi.
W Brandenburgii rolnicy już nie zostawią na noc kombajnu na polu, jak do niedawna robili (a pola tam są wielohektarowe), bo nie będą mieli po co przyjść rano.
Wywieźć taką maszynę przez granicę bez porównania łatwiej, nie ma szczegółowych dowodów rejestracyjnych itd, a podrobienie umowy kupna/sprzedaży jest 5x łatwiejsze.
Co prawda dotyczy to głównie "potworów" w rodzaju kombajnu wieloczynnościowego "New Holland", ale i inne maszyny rolnicze są mocno kradzione, by potem po "preferencyjnej cenie" trafić na polski rynek.

To także "zabiera" rynek Ursusowi

Mark Twain

Maksi Kaz
Wpisów: 103
Wysłane: 5 listopada 2012 08:58:41 przy kursie: 3,75 zł
Czy może ktoś napisać kiedy będą wyniki kwartalne? To wtedy będzie można powiedzieć coś więcej na temat spółki.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 5 listopada 2012 09:12:22 przy kursie: 3,82 zł

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 5 listopada 2012 13:02:52 przy kursie: 3,82 zł
Warto trzymać akcje i brać udział w emisjach?! Ja myślę, że w biznesie uczestniczy się, żeby kasę wyjmować, a nie dokładać. binky

Kod:
mod: dyskusja musiała być przerwana, bo użytkownik zażądał usunięcia konta
Edytowany: 5 listopada 2012 13:39

addi
Wpisów: 1 086
Wysłane: 8 listopada 2012 19:29:52 przy kursie: 3,97 zł
A więc Good Bye Ursusie wave :
"INFORMACJA O CENIE EMISYJNEJ AKCJI OFEROWANYCH I OSTATECZNEJ LICZBIE AKCJI OFEROWANYCH, OFEROWANYCH W OFERCIE ORAZ STOSUNKU PRAWA POBORU".
My chcemy dywidendy thumbright
Może powrócimy tutaj za kilka miechów wave
Edytowany: 8 listopada 2012 19:30

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 8 listopada 2012 23:40:42 przy kursie: 3,97 zł
W sumie dziwne, że się wyniósł kolega...
Na podłodze szaleje, a tutaj nie walczył o to aby przekonać userów?
Może uznał, że poziom dyskusji jest za niski i lepiej bazgrać tam? blackeye

A w sumie, przecież nikt spółki nie dezawuuje, tylko wymienia argumenty...

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 9 listopada 2012 02:43:34 przy kursie: 3,97 zł
Giełda jest o emocjach i ich kontroli. Wygląda na to, że jeszcze nie jest gotowy. :))

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 9 listopada 2012 23:38:06 przy kursie: 3,95 zł
anty_teresa napisał(a):
tutaj nie walczył o to aby przekonać userów?

Za to walczy "tam" Dancing
anty_teresa napisał(a):
A w sumie, przecież nikt spółki nie dezawuuje, tylko wymienia argumenty...

No ale jak się ma takie argumenty... (to cytat z forum Parkietu, podkreślenia moje):
Cytat:
Oni tam promują swoje spółki (które z resztą rzadko kiedy rosną ). Z ich forum nie zniknąłem, zostałem zbanowany !! Bo śmiałem dobrze napisac o Ursusie, zaprzeczyć bredniom które tam pisano. Porównano Emisję Ursusa do emisji Petrolinvestu, wklejając wykres Petrola na wątku Ursusa jako argument przeciwko Ursusowi Tak więc zablokowano mi wjazd na forum, w związku z czym poprosiłem o skasowanie mojego konta i danych osobowych.

Panowie Szutnik i Ucofb - chyba wiecie, że też uczestniczycie w tym anty-ursusowym spisku? blackeye

Szczerze mówiąc, myślałem, że gość jest bardziej kumaty. Pozory mylą Eh?
Edytowany: 10 listopada 2012 03:26

mindek
Wpisów: 1 091
Wysłane: 9 listopada 2012 23:44:03 przy kursie: 3,95 zł
wcześniejsze deklaracje ursusa co do środków pozyskanych z emisji sugerowały cenę emisyjną blisko 1PLN.

Na moje zarząd chce wykorzystać bardzo mocne wzrosty i podniósł cenę o 100%. Zrobili hossę poprzez PR i teraz skasują w emisji więcej kasy. Chytrze.

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 10 listopada 2012 00:13:10 przy kursie: 3,95 zł
Bardzo chytrze, bo dostaną tyle, ile chcieli. Chcieli ca. 7,5m razem z kosztami emisji. A teraz będą mieli jeszcze pół bańki na waciki. A do tego Pol-Mot spokojnie zachowa kontrolę bez uczestniczenia w emisji. Czyli może nawet te PP komuś spylić. Jednocześnie nie świrują, bo jest okazja i zmniejszyli ilość oferowanych akcji. Czyli nie chcą kasy kisić w spółce bez sensu. Manewr jest thumbright
Edytowany: 10 listopada 2012 00:14

ucofb
ucofb PREMIUM
Wysłane: 10 listopada 2012 01:54:39 przy kursie: 3,95 zł
Jestem szkodnikiem Ursusa... nie wiem jak teraz będę mógł z tym żyć, mój system wartości uległ rozkładowi. A tak poważnie emisja może i ok, tyle, że ja z natury nie lubię spółek, które robią emisje... to takie spaczenie. Jak ursus wyprodukuje samo jeżdżące traktory tak jak google samochody to pierwszy kupie akcje tej spółki.

PS Z innej beczki zainwestowałbym też w firmę która opatentuje i jako pierwsza wprowadzi na rynek bezprzewodowe słuchawki (baterie) pod prysznic. Już od jakiegoś czasu myślę jak to wyprodukować ale cholera no nie mam pojęcia, jak ktoś będzie miał pomysł niech da znać :D Zawsze mnie wkurza ten wąż od baterii... :D
Edytowany: 10 listopada 2012 01:56

rafsty
rafsty PREMIUM
Wysłane: 10 listopada 2012 03:57:27 przy kursie: 3,95 zł
Ufunduj nagrodę i zacznie się wyścig. Na tej samej zasadzie jest podobno nagroda dla pierwszego faceta, który zajdzie w ciążę. Taki niby-Nobel.

A z tymi samojeżdżącymi ciągnikami to możesz być bliżej, niż myślisz. Te maszyny Googla, to podobno jeżdżą bez problemu po poligonach. Chociaż te akurat chyba nie są Googla, tylko DARP'y... :)
W każdym razie największy problem jest z ruchem drogowym i innymi kierowcami. Specjalnie mnie to nie dziwi. Wystarczy wyjechać na miasto w okolicach świąt typu Wielkanoc, albo Wszystkich Świętych i wiadomo, o co chodzi.

Sam jestem ciekaw wyników Ursusa w najbliższych kwartałach. Nie znam się na niuansach rolnictwa, ale wydaje mi się, że rynek jest trudny, bo w Polsce jest pewnie konkurencja ze strony demobilu z Zachodu (jak w przypadku samochodów), a na Zachodzie Polska nie kojarzy się z niezawodną technologią. A w polu potrzeba sprzętu niezawodnego. Pozostają kierunki wschodnie, gdzie musi być tanio.

Czyli dochodzi jeszcze problem ceny, czyli de facto produktywności. Trzeba robić dobrze i tanio. Ale nie da się tego osiągnąć po prostu polską, tanią siłą roboczą, bo ta siła wcale nie jest taka tania. Tu dochodzimy do organizacji pracy. A my tu w PL orłami w organizacji nie jesteśmy.
No ale zobaczymy.

W sumie mogłoby im się udać. Taka Skoda związała się z Volkswagenem i proszę. Mogą mówić o ciągłości marki. Marki technologicznej. I to jakiej! Widziałem w tym roku w Wolsztynie ich przedwojenną lokomotywę parową. Piękna rzecz.

A nasze wszystkie takie marki w zasadzie szlag trafił.

P.S. Więc nie jestem wcale taki anty-ursusowy, jak zniknięty kolega wmawia. Po prostu, jak czytam, że firma ma perspektywy, bo robi emisję, a robi emisję, bo ma perspektywy, to mnie diabli biorą.

ucofb
ucofb PREMIUM
Wysłane: 10 listopada 2012 05:15:18 przy kursie: 3,95 zł
Najgorsze jest to, że ja nie potrafię tak z głowy wymienić więcej niż 5, 6 polskich firm podbijających świat albo będących w czołówce światowej w danej branży... pierwsze co mi przychodzi do głowy to pesa, solaris, fakro, fasing, kopex, kghm... tyle, że większość firm jest w systemie b2b, pesa sprzedaje samorządom, solaris podobnie, fasing, kopex do górnictwa.

A jakaś inna firma niż Fakro będąca światowym liderem i sprzedająca produkty zwykłym klientom czyt. Kowalskim, Smith'om? Potrafi ktoś wymienić...

Wiem, że trochę odbiegam od tematu Ursusa, ale ursusowi jeszcze trochę brakuje do bycia światowym liderem...
Edytowany: 10 listopada 2012 05:16

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12