pixelg
CLNPHARMA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

CLNPHARMA [CLN]

AKTUALNY KURS: 32,05 zł (-0,47%) 27-03-2020 17:02
jurror
Wpisów: 650
Wysłane: 25 stycznia 2017 15:05:33 przy kursie: 31,55 zł
@ anty-tereso

Jak widać rynek bardzo duży optymizm, już uwzględnił w wycenie spółki.thumbright

Ewentualne dalsze wzrosty, już będą wchodziły w więcej niż bardzo duży optymizm. Sęk w tym ,że rynek nie tyle patrzy w przeszłość, ile w przyszłość. Ja bym się skupił biorąc pod uwagę obecna kapitalizację, na tym co może być w przyszłości z wartością spółki a konkretniej: w jaką kasę spółka może być zasilana w przyszłości,w stosunku do jej obecnej wyceny( z różnych z resztą możliwych źródeł i bynajmniej nie chodzi tu tylko o sprzedaż jednego leku o nazwie SALMEX).king
Edytowany: 25 stycznia 2017 15:07

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 924
Wysłane: 25 stycznia 2017 15:11:07 przy kursie: 31,55 zł
A dlaczego to do mnie kierujesz ten post, bo nie za bardzo rozumiem?

Z omówienia:
Cytat:
Jednak biorąc pod uwagę, że spółka chce 10 krotnie zwiększyć moce produkcyjne dotyczące Salmexu możemy optymistycznie założyć, że potencjał sprzedaży może zwiększyć się o ok. 600 mln zł, a uwzględniając marże zysku ze sprzedaży mamy potencjalne dodatkowe 132 mln zysku operacyjnego i ok. 107 mln zysku netto. Przy takim poziomie generowanych wyników (130 mln zysku netto) mamy wycenę rentą wieczystą na poziomie 1,3 mld zł przy wycenie spółki po ofercie na kwotę 735 mln zysku. Jest to oczywiście założenie bardzo optymistyczne, zakładające pełne obłożenie mocy produkcyjnych i powtarzalną strukturę kosztów, która prawdopodobnie się jednak zmieni na skutek umów licencyjnych, ale mimo wszystko pokazuje gdzie Celon Pharma mierzy i jak jest możliwa skala sukcesu.

jurror
Wysłane: 25 stycznia 2017 15:19:28 przy kursie: 31,55 zł
Myślałem, że ty jesteś autorem tego omówienia. Jeśli się pomyliłem przepraszam Speak to the hand , pasowało mi do ciebie to, że ktoś bardzo konserwatywnie podchodził do wyceny spółki np z c/z 10, podczas gdy np MDG, ma na chwilę obecną 120( trochę inna branża medyczna, ale też pod dystrybucje swoich produktów można podpiąć). To tak dodatkowo delikatne zastrzeżenie , pomijając kwestie do przemyślenia, o których w poprzednim poście wspomniałem.
Edytowany: 25 stycznia 2017 15:20

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 25 stycznia 2017 15:33:12 przy kursie: 31,55 zł
Ja jestem autorem omówienia które znajduje się na poprzedniej stronie wątku. Przecież przy tym wpisie świeci moj nick i avatar. Nadal nie rozumiem, dlaczego wpis odnosisz do mnie, tym bardziej po cytacie jaki z tego omówienia przedstawiłem.
Już pisałem Ci na wątku 11B parę razy, że nie liczy się dla mnie wskaźnik C/Z tylko wycena rentą wieczystą, która jest DCF przy powtarzalności wyniku. Co innego jak wynik ma rosnąć, bo wtedy tę rentę wyznaczam dla poziomów docelowych, co z resztą w przypadku CLN uczyniłem - cytat.

jurror
Wysłane: 25 stycznia 2017 15:58:40 przy kursie: 31,55 zł
Jeśli chodzi o "rentę" to uwzględniłeś Salmex, a spółka może mieć, dużo więcej do zaoferowania ( podając nawet ogólnikowe wyliczenia "tych możliwości" jeśli wszystko pójdzie po maxie), a to czy one się spełnią czy nie , to jest już ryzykiem inwestycyjnym.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 25 stycznia 2017 17:07:38 przy kursie: 31,55 zł
Oczywiście, że może. Tylko na dziś dzień moim zdaniem nie jest konserwatywnym założeniem zakładanie tego sukcesu do wyceny spółki. Przecież Mabion już 10 lat pracuje nad biopodobnym do Mabthery, debiutował w 2010 i wtedy zakładał wprowadzenie dwóch leków w latach 2013-2014, a mamy już 2017 i jeszcze ani złotówki z fizycznej sprzedaży leku. Nie jestem ekspertem, ale cząstki CP są chyba na wczesny etapie rozwoju, a właściwie badań.

jurror
Wysłane: 25 stycznia 2017 17:51:11 przy kursie: 31,55 zł
Warto posłuchać czasami, co ma prezes do powiedzenia na spotkaniach z inwestorami. Tam ciekawe rzeczy mówi i każdy może poszerzyć swoje informacje na parę tematów związanych np z tym jak widzą podpisywanie umów dystrybucyjnych na te nowe leki( co również wpływać będzie na generowanie kasy do spółki, pomijając samą dystrybucje leku po ewentualnym zarejestrowaniu).
Rynek, wierzy w rozwój celonu, nie bez przyczyny była taka redukcja akcji, chodzi oczywiście o rozwój leków i poziom ich sprzedaży, ale nie można zapominać też o innej otoczce. W tym wypadku mówię o możliwych bardzo wysokich poziomach dofinansowań , ulgach podatkowych itp które mogą również mieć duży wpływ na osiągane koszty i rentowności. Nie zapominałbym też o takim aspekcie jak posiadanie 8% głosów w MAB( na chwilę obecną), bo może się okazać że za rok, 2 lata wartość tego pakietu może być wielokrotnie większa, niż jest obecnie. Ten 'szczegół" również może być, bardzo istotny w stosunku do obecnego poziomu kapitalizacji, nawet jeśli przy ewentualnej sprzedaży tego pakietu wpływy pieniężne były tylko jednorazowe, to jednak w końcu kesz to kesz szczególnie jeśli można go świetnie zainwestować w rozwój spółki. Na koniec wspomniałbym też o drodze jaką wytycza mabion, nie zdziwię się jeśli celon będzie chciał za jakiś czas wejść też na inną giełdę, a kasa z emisji będzie wielokrotnie przekraczała tą którą zebrali z polskiego IPO. Mając te rzeczy, o których wspomniałem , na uwadze, warto się zastanowić czy kurczowo trzymać się "konserwatyzmu" na tej spółce i być może myśleć że wycena 1.3 Mld-1.5 Mld Pln, jest już bardzo optymistycznym wariantem wycenionym przez rynek, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka.
Edytowany: 25 stycznia 2017 17:53

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 25 stycznia 2017 18:02:03 przy kursie: 31,55 zł
Jurror, każdy może roztaczać przed sobą wizje nieograniczonego wzrostu. Nikomu tego prawa nie odmawiam :)

jurror
Wysłane: 25 stycznia 2017 19:09:52 przy kursie: 31,55 zł
Ja nie roztaczam wizji "nieograniczonego wzrostu", natomiast stwierdzam ze "Ograniczony" wzrost od IPO, na kapitalizacje 1.3 mld PLn, już się z jakiegoś powodu dokonał.

I teraz można dyskutować z jakiego powodu tak napuchł, co się stało, że tak urosło, jak będzie to wyglądało w przyszłości. Tu otwiera się pole do dyskusji i o to chodzi na forach takich jak to. Ja opisałem swój punkt widzenia, czy on jest poprawny( ? )przyszłość da odpowiedź,ale jeśli ktoś się z nim nie zgadza jest pole do dyskusji , dlaczego nie i przedstawienie swojej argumentacji.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 25 stycznia 2017 19:35:32 przy kursie: 31,55 zł
Cytat:
Ja opisałem swój punkt widzenia

Ja akurat odnoszę wrażenie, że poza puntem widzenia: spółka będzie się rozwijać, kurs będzie rósł... nie nie przedstawiłeś nic. Nie widzę w jakie poziomy sprzedaży mierzy Twoim zdaniem i w jakim czasie do osiągnięcia, ile będzie musiała wydać na rozwój cząstek i badania kliniczne, nie widzę szacunków prawdopodobieństwa odkupienia projektów, czy rozwinięcia pełnej ścieżki leku. Widzę tylko coś w stylu: "wyobraźcie sobie ile kasy może generować spółka z tych wszystkich projektów" To dla mnie są puste słowa. Punkt widzenia to liczby w założeniach. Nawet bardzo zgrubnych pozwalających jakkolwiek zwymiarować obraz.

jurror
Wysłane: 25 stycznia 2017 21:46:30 przy kursie: 31,55 zł
Czasami warto coś napisać, aby inni zaczęli sami szukać.

Warto zajrzeć do źródła jeśli chcesz wyrobić sobie sam Opinie na dany temat.

celonpharma.com/informacje-pra...

celonpharma.com/category/gener...

Potem warto sobie prześledzić jakieś spółki z innych rynków z tej branży, jak rozwój wpływa na kapitalizację( jaką skale osiągają przy jakich wynikach ). Dlaczego na innych rynkach(?) , bo u nas nie ma praktycznie skali porównawczej, a po drugie jest prawie pewne ,że CLN tak jak MAb będzie notowany też na innym rynku za jakiś czas, jak będzie gotowy po sięgniecie pieniędzy z zachodniej giełdy np.po to żeby przeprowadzać 3 fazę badań swoich innowacyjnych leków.

P.S odkupienie projektów traktuje jako umowę dystrybucyjną , upfront + kamienie milowe + jakiś procentowy udział celona w późniejszej dystrybucji leku, tak jak to ma miejsce w MAB z ich mabCD20.
Edytowany: 25 stycznia 2017 21:52

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 25 stycznia 2017 22:13:58 przy kursie: 31,55 zł
Cytat:
Czasami warto coś napisać, aby inni zaczęli sami szukać.

Jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia, tylko piszesz żeby podbić wątek to łamiesz regulamin. Nie było i nie ma zgodny na SW na naganianie. Chcesz innych zainteresować, to daj konkret.

jurror
Wysłane: 25 stycznia 2017 22:20:38 przy kursie: 31,55 zł
Za to jest chyba zgoda na anty - naganianie.Liar

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 26 stycznia 2017 07:22:42 przy kursie: 31,55 zł
Krytyczne, ale podparte argumentami oceny są z naszego punktu widzenia 5 razy więcej warte niż poklepywanie się po plecach. Osób kreujących dobry wizerunek, kreślenie świetlanych perspektyw jest aż nadto. Począwszy od smych zarządów, przez agencje PR, inwestorów z kwitami, ażdo pożytecznych idiotów na forach. Krytyczne uwagi i opinie , ale merytoryczne pozwalają postronnym osobom podjąć decyzję inwestycyjną mają bardziej kompletną wiedzę. Stoimy na stanowisku, że nasze forum nie jest po to, żeby ułatwiać realizację celów głównych akcjonariuszy, czy firm PR, ale po to, żeby drobni mogli podejmować działania z jak najpełniejszym zakresem wiedzy.

jurror
Wysłane: 26 stycznia 2017 10:21:24 przy kursie: 31,00 zł
Ja nikogo nie poklepuje po plecach.Argumenty możesz znaleźć w powyższych linkach, szczególnie w plikach filmowe. Dyskusja nie polega za każdym razem na przywoływaniu dokładnych liczb, bo rozmawiamy o przyszłości. Nikt nie wiedział gdy 11 bit startował jakie będzie miał wyniki za paę lat, ale ten co widział potencjał jak np WD zarobił na tym potężne procenty i mamone, to samo było z CDR jeśli ktoś w połowie 2010 roku by powiedział, że prawdopodobne jest 60 PLN za akcje albo i wyżej argumentując to Dokładnymi liczbami, to i tak nikt by nie uwierzył bo wtedy byłyby to zwykłe banialuki i wymysły. Czy zauważenie potencjału to jest czysta nagonka, jeśli mówimy o perspektywie np kilkuletniej( ?), jeśli twierdzisz że Tak to znaczy że nie rozumiesz idei inwestowania długoterminowego.
Nadmierny sceptycyzm wcale nie jest lepszy od nagonki bo on przeszkadza w zarabianiu naprawdę dużych procentów, każda skrajność nie jest fajna, a ty moim zdaniem jedną z tych skrajności operujesz często. Rynek nie polega na ochronie kapitału, polega na zarabianiu i z natury rzeczy jest dużo bardziej ryzykowny niż np konto w banku. Dlatego każdy powinien mieć świadomość tego ryzyka i samemu oceniać szanse, oraz zagrożenia dotyczące wybranych spółek. Dyskusja w tym może pomóc , ale nie wyręczy nikogo z samodzielnego myślenia, dlatego nie zgadzam się z twoja postawa twierdzącą np. że dokładnie wiesz czego rynek oczekuje i np. jakie " renty" chce ustalić z tego prostego powodu że:

Zobacz jakie ma przychody np. taki coherus o stratach nie wspomnę , ale warto je zobaczyć i jaką ma na tym tle kapitalizację, jak ma się do tego twoja "renta"?

Jeśli chodzi o celona mają w pipeline sporo leków, 2 z nich mają potencjał przynoszenia przychodów powyżej 1 MLD$ rocznie jeden powyżej 500mln $ rocznie. Oczywiście są to pewne założenia, ale jeśli się sprawdzą to radzę zobaczyć jaki np ma przychody Celltrion przy swojej 43 MLD PLN kapitalizacji. Obecna kapitalizacja Celonu to 1.5 MLD PLN ,czy za 7-10 lat możliwa jest kapitalizacja 40 MLD PLN ( ?), moim zdaniem tak jeśli będą mieli parę MLD przychodów i zysków rocznie,ale tak na prawdę nie chodzi o 40 MLD Pln kapitalizacji , chodzi o to że spółka ma potencjał i w każdym momencie trzeba samemu decydować czy go jeszcze posiada ,czy już warto wychodzić z akcji bo coś idzie nie tak, takie decyzje można podejmować każdego dnia. Akurat tak się składa ze c/z celltriona wahała się od 25-60 i jakoś mało kto , nawet na rynkach zagranicznych przejmuje się np twoimi "rentami" od coherusa zaczynając na celltrionie kończąc. Przypadek(?) . NIE SĄDZĘ.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 26 stycznia 2017 16:23:49 przy kursie: 31,00 zł
Cytat:
Ja nikogo nie poklepuje po plecach. Argumenty możesz znaleźć w powyższych linkach, szczególnie w plikach filmowe. Dyskusja nie polega za każdym razem na przywoływaniu dokładnych liczb, bo rozmawiamy o przyszłości. Nikt nie wiedział gdy 11 bit startował jakie będzie miał wyniki za paę lat, ale ten co widział potencjał jak np WD zarobił na tym potężne procenty i mamone,

Oczywiście że nikt nie wiedział, ale WD nie łaził po forach i nie pisał ile ta spółka zarobi, jakie ma świetlane perspektywy i jakiż to ją rozwój czeka. WD był w innej sytuacji, bo ludzi którzy powołali tę spółkę znał, miał wgląd w szczegółowe plany (był członkiem RN), ale też ryzykował swoje pieniądze. Też mogło wiele pójść nie tak (i poszło!), a sama spółka mogła pójść do piachu. Poza tym Miechowscy już coś w tym biznesie znaczyli.
Cytat:
to samo było z CDR jeśli ktoś w połowie 2010 roku by powiedział, że prawdopodobne jest 60 PLN za akcje albo i wyżej argumentując to Dokładnymi liczbami, to i tak nikt by nie uwierzył bo wtedy byłyby to zwykłe banialuki i wymysły.

Podobnie było z Kiciniakami. Ludzie i efekty ich pracy. Wiedźmina 1 jak na polskie warunki był mega hitem. To jest może i podobny przypadek do Celonu, bo związany Mabion już taki hit ma na wyciagnięcie ręki (jak CDR przed premierą), ale powtarzalność tego sukcesu na razie nie została udowodniona, z resztą jak sam sukces też na razie.
Cytat:
Czy zauważenie potencjału to jest czysta nagonka, jeśli mówimy o perspektywie np kilkuletniej( ?), jeśli twierdzisz że Tak to znaczy że nie rozumiesz idei inwestowania długoterminowego.

Ja wiem, że nigdy nic nie rozumiem i się na niczym nie znam. Przyzwyczaiłem się już ;) Ty przedstawiasz tylko tą pozytywną ścieżkę rozwoju i to mi nie odpowiada. Tylko tyle. Dlaczego Celon ma iść tylko po ścieżce sukcesu, a nie drogą Biotonu? Takiej refleksji nie widziałem nigdy w Twoich rozważaniach.
Cytat:
Nadmierny sceptycyzm wcale nie jest lepszy od nagonki bo on przeszkadza w zarabianiu naprawdę dużych procentów

To jasne, jeśli jest ktoś kto wkłada kij w szprychy naganiania, to ciężej znaleźć frajerów którzy napędza kurs. Tak działa przecież naganianie.
Cytat:
Rynek nie polega na ochronie kapitału, polega na zarabianiu i z natury rzeczy jest dużo bardziej ryzykowny niż np konto w banku. Dlatego każdy powinien mieć świadomość tego ryzyka i samemu oceniać szanse, oraz zagrożenia dotyczące wybranych spółek.

Sceptycyzm pomaga unikać znaczących strat. Wolę stabilne kilkanaście procent rocznie, niż 100 proc. zrobione w dwa lata i potem spadek o 50 proc. Problem w Twoich wypowiedziach jest to, że właśnie nie pokazujesz tych ryzyk i nie potrafisz ich ważyć. Pokazujesz tylko jedną stronę medalu.
Cytat:
Jeśli chodzi o celona mają w pipeline sporo leków, 2 z nich mają potencjał przynoszenia przychodów powyżej 1 MLD$ rocznie jeden powyżej 500mln $ rocznie. Oczywiście są to pewne założenia, ale jeśli się sprawdzą to radzę zobaczyć jaki np ma przychody Celltrion przy swojej 43 MLD PLN kapitalizacji. Obecna kapitalizacja Celonu to 1.5 MLD PLN ,czy za 7-10 lat możliwa jest kapitalizacja 40 MLD PLN ( ?), moim zdaniem tak jeśli będą mieli parę MLD przychodów i zysków rocznie[quote]
O i tutaj jest pół konkret. Parę mld przychodów i zysków. Tylko zawsze warto zapytać się o prawdopodobieństwo takiego stanu. Bo przecież możliwe także, że z badan nic nie wyjdzie i będzie dooopa. Czyli możliwe jest także, że za 7-10 lat będzie kapitalizacja 40 mln, a nie mld.
[quote]Akurat tak się składa ze c/z celltriona wahała się od 25-60 i jakoś mało kto , nawet na rynkach zagranicznych przejmuje się np twoimi "rentami" od coherusa zaczynając na celltrionie kończąc. Przypadek(?) . NIE SĄDZĘ.

Problem polega na tym, że Ty niestety nawet nie wiesz iż te „moje renty” są wykorzystywane w prawie każdym DCFie, także za oceanem. Renta wieczysta to nic innego jak wartość rezydualna. Jak zerkniesz do rekomendacji to każdy szanujący się analityk ma C/Z w nosie. Dają je w reko tylko dlatego, ze według standardów powinny być dwie metody wyceny, ale i tak mają wagę 10-20 proc. Dodatkowo porównywane są C/Z do przodu, a nie do tyłu, tylko to wymaga tego samego co DCF, czyli projekcji zysków. Reszta wagi w rekomendacjach to moja renta wieczysta, czyli DCF. Trochę inaczej jest ze startupami, ale to osobną historia.

PS: Jeśli chcesz nadal dyskutować o tym jak się nie znam, o modelach i rodzajach wyceny to załóż wątek Czego nie umie Anty_teresa, a Celona wątek zostaw w spokoju. Podobnie nie jest to wątek do dyskusji o spółkach z branży gamedev. Szkoda pisania, bo moderzy to i tak wywalą.
Edytowany: 26 stycznia 2017 16:24

jurror
Wysłane: 27 stycznia 2017 10:17:28 przy kursie: 31,40 zł
Moim zdaniem problem polega na tym, iż sądzisz że twoje postrzeganie inwestowania jest najsensowniejsze,najracjonalniejsze najbardziej efektywne: czyli np" kilkanaście" procent rocznie. Każda wizja iż może być dużo wyżej spotyka się z twojej strony mianem "nagonki".

Jest tylko jedno "ale" , kogo mam naganiać na SW (?) , w przypadku celonu grubasów z milionowymi portfelami(?), finansowych(?) itp. bo chyba zdajesz sobie sprawę,że drobnica przy takiej kapitalizacji nie spowoduje "spekuły wzrostowej " sama z siebie(?). To z reszta nie odnosi się tylko do CLN ale na 11 bit tez finansowi wiodą prym. Przecież te wymianki akcji czy dobieranie od ujawnionych( mówię o 11 bit) nie leszcze robiły tylko duzi gracze z grubymi portfelami, więc na prawdę sądzisz ze ja ich nagoniłem( ?).

Przechodząc do konkretów. Celon jak i mabion ma nawet na trudnym rynku możliwość ściągania dużego kapitału do spółek jak na polskie warunki i to już jest sama wartość dodana. Czym się Celon rożni od Biotonu wieloma rzeczami prezesem , właścicielem( który nie jest tylko finansowym ale ma sam olbrzymią wiedzę branżową nie przypomina ci to przypadku CDR czy 11 bit?). Spółka pokazuje,że się rozwija to nie jest start up jak kiedyś mabion. Spółka ma bardzo ciekawe innowacyjne projekty i ma ich sporo, jeśli któreś z nich wypalą , to będzie już zupełnie inna rzeczywistość, tak jak dla 11 bit inna rzeczywistością był czas po TWoM a w CDR czas po W3.
A ta rzeczywistość może przyjść , wcześniej niż ci się zdaje np. w przypadku leku opartym na ketaminie, wyniki 2 fazy badań mają już być znane pod koniec 2018 roku, jeśli powiążesz to z tym , że umowy według ich schematu najlepiej i najkorzystniej dla spółki jest podpisywać umowy w trakcie 2 fazy badań, to może się okazać że na bardzo ważne umowy, nie będzie trzeba czekać 6 - 7 lat jak to było na MAB tylko w ciągu 2017-2018 mogą podpisać kilka znaczących umów, bo do 2018-2019 roku mają zakończyć 2 fazę badan dla paru znaczących leków w ich pipeline.A w tym czasie może znaleźć się jeszcze sporo różnych informacji ważnych finansowo dla CLN, jak np dopłaty lub np sprzedaż pakietu akcji który posiadają w MAB, lub być może nawet w 2018 czy 2019 chęć wejścia na jakąś giełdę zachodnią.Nie zapominajmy o tym również że sam salmex może wnieść bardzo dużo do rozwoju finansowego spółki w najbliższych latach.

Właśnie dlatego być może kurs tak dynamicznie rośnie i na prawie 100% nie trzeba było czekać 2 lat, tylko parę miesięcy, bo za rok, 2 lata może się okazać , ze spółka jest w innej rzeczywistości. Tak jak to było np z CDR gdzie na długo przed W3 napompowali kurs na 1.5 MLD pln, po to żeby po W3 dołożyć jeszcze 4 mld do kapitalizacji. Podobnie może być tutaj, tylko że za kilka lat mogą w grę wchodzić dużo większe kwoty niż 3-4 MLD kapitalizacji +. Jeśli leki o potencjale kilku mld$ przychodów rocznie wypalą( jak np ten oparty na ketaminie) to w grę będzie wchodziło powiększenie kapitalizacji o dużo większe kwoty, niż np wspomniane 3-4 mld PLN.

Może ,ale nie musi. To" może" to szansa, "nie musi" stanowi ryzyko.
Edytowany: 27 stycznia 2017 10:22

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 27 stycznia 2017 14:38:01 przy kursie: 31,40 zł
Cytat:
Moim zdaniem problem polega na tym, iż sądzisz że twoje postrzeganie inwestowania jest najsensowniejsze,najracjonalniejsze najbardziej efektywne: czyli np" kilkanaście" procent rocznie. Każda wizja iż może być dużo wyżej spotyka się z twojej strony mianem "nagonki".

Nie, wcale tak nie sądzę. Uważam tylko, że ma większe podstawy merytoryczne od np inwestowania na fazach księżyca. Ale każdy robi jak chce. To, że każda spółka może być dużo wyżej, jest oczywiste, bo to giełda. Nawet Petrolinvest może kiedyś wydobywać ropę, a Farm51 zrobić dobrą grę.Z definicji nie jest to niemożliwe, ale na razie niewiele na to nie wskazuje. Ale przecież te spółki też mogą być znacznie wyżej prawda?
Jak na 11B napiszesz mi np, że kolejne gry po pierwszych hitach (dasz ze 3-4 przykłady) sprzedały się średnio 5 razy mocniej niż pierwszy hit, a wiec dlatego przychody 11B można za dwa lata szacować na tyle a zysk na tyle co daje w oparciu o coś tam kapitalizację na poziomie 1 mld USD to ja się tylko uciesze.

Cytat:
Jest tylko jedno "ale" , kogo mam naganiać na SW (?) , w przypadku celonu grubasów z milionowymi portfelami(?), finansowych(?) itp. bo chyba zdajesz sobie sprawę,że drobnica przy takiej kapitalizacji nie spowoduje "spekuły wzrostowej " sama z siebie(?). To z reszta nie odnosi się tylko do CLN ale na 11 bit tez finansowi wiodą prym. Przecież te wymianki akcji czy dobieranie od ujawnionych( mówię o 11 bit) nie leszcze robiły tylko duzi gracze z grubymi portfelami, więc na prawdę sądzisz ze ja ich nagoniłem

Przy poziomach średniej transakcji w okolicy 7-8 tys. faktycznie drobnych może nie być za dużo, ale zasada jest wpisana w regulamin i będzie egzekwowana nawet na PZU czy KGHM

PS: W kwestii moich umiejętności, moich wyników inwestycyjnych, patrzenia na giełdę, zasad forum proszę pisz w innych odpowiednich do tego wątkach. Ja już w tym dyskusji na powyższe tematy prowadził nie będę.

PS2: Naprawdę można dostosować poziom/jakość wypowiedzi do poziomu SW. Na Mabionie jest tego bardzo dobry przykład. To forum nie musi i nie będzie wyglądać jak podłoga czy bankrut

apostlepk
Wpisów: 9
Wysłane: 30 stycznia 2017 17:51:44 przy kursie: 33,39 zł
Anty teresa rzadzi. Po to leszcze przychodza do Stockwatch zeby znalezc troche wiarygodnych info i analiz dotyczacych spolek, a jesli chodzi o te ostatnie to Anty teresa ma dluga track. Mam dosc czytania pompy zapalonych mlodych inwestorow lub obietnic zarzadow spolek. Osobiscie wole przegapic okazje zycia niz obstawic ruletke i stracic wszystko.

High-Tech
Wpisów: 174
Wysłane: 3 lutego 2017 20:40:53 przy kursie: 30,85 zł
Na razie kurs budowany jest na obietnicach i kursie dolara. A co jak obietnice okażą się mrzonkami, a dolar spadnie...?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6