pixelg
Vabank - portfel tratata - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Vabank - portfel tratata

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 900
Wysłane: 22 stycznia 2019 16:15:40
Koruptos napisał(a):
A jak na 10 osób 3 tak stwierdzą, to pozostałe 7 osób powie, że nie będzie płacić z własnej kieszeni za coś, z czego będą korzystać ci, co nic nie dali. I w ten sposób nikt nigdy w takim miejscu chodnika nie zrobi.

Nie zauważyłem tego wcześniej.
Nawet w socjalistycznej definicji ekonomii z Begga ekonomia to nauka o tym co jak i dla kogo wytwarzać. Zwyczajnie, jeśli nie dojdzie do budowy chodnika to będzie oznaczało tylko i wyłącznie o tym że mieszkańcom bardziej zależało na innym wydaniu swoich pieniędzy. To jest różnica między wydawaniem własnych pieniędzy na własne potrzeby a cudzych pieniędzy na cudze potrzeby przez urzędnika.

Na dzisiaj dziękuję za dyskusję. Była bardzo ciekawa jak to o polityce, ale nic nie wnosząca bo nikt nigdy jeszcze nikogo nie przekonał w takim sporze. Zgodnie z zasadą To dobrze że masz swoje zdanie, nie mogę Cię zmusić żebyś miał rację. Mam inne ważne rzeczy do roboty, a strasznie dużo czasu tutaj dzisiaj spędziłem. Pozdrawiam
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 22 stycznia 2019 16:18

abcabc
Wpisów: 226
Wysłane: 22 stycznia 2019 16:37:08
Nie sądzę, żeby to poziom podatków, czy wydatków osobistych decydował o wolności. I tak dopóki masz załóżmy 3000 tys. to wiadomo na co wydasz - mieszkanie, jedzenie, ubrania. Nie jesteś finansowo wolny w żadnym tego słowa znaczeniu. Co z tego, że masz podatek 80%, jak zarabiasz 200 tys?

Poza tym nie ma obecnie 81% podatku, chyba że komuś się wydaje, że każda możliwa opłata czy składka to podatek. Pewne rzeczy są z tego finansowane i też możesz sobie odliczyć, czy ich używasz - właśnie ta komunikacja, drogi, szkoły.

Według mnie o wolności decyduje obszar na jaki się ma wpływ, a nie same prywatne wydatki. Jesteś wolny, bo kupisz żółty ser zamiast białego, czy wolny, bo możesz decydować czy twój kraj jest w tej unii?

Czy państwo dąży do tego, żeby nie było samochodów? Nie wydaje mi się, wręcz przeciwnie. Komunikacja publiczna jest ogólnie likwidowana poza centrami dużych miast. Samochodów jest coraz więcej.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 22 stycznia 2019 17:04:02
Ehh musiałem wrócić.

Mi się wydaje że każda z tych opłat to podatek, nawet księgową którą zatrudniam przez skomplikowany system uważam za podatek. W normalnych warunkach to co "oferuje" państwo wolałbym zastąpić tym co oferuje sektor prywatny. Kupując np edukację w kraju wolnorynkowym mam większy wybór i zazwyczaj wyższy poziom. Z własnego doświadczenia wiem, że na publicznej uczelni gdzie studia były płacone pośrednio przeze mnie a bezpośrednio przez państwo ani mi oraz innym studentom ani wykładowcom nie zależało na studiowaniu/nauczaniu dlatego poziom był marny. W normalnych warunkach student musi zapłacić a uczelnia musi go zachęcić żeby wydał te pieniądze, ba musi go zachęcić żeby wydawał pieniądze przez kilka lat.

Co do Wolności to uważam że zaczyna się ona na moim podwórku, na mnie samym. Dużo większe znaczenie ma dla mnie to czy mogę iść do apteki i kupić sobie dowolny lek, czy mogę dowolnie dysponować swoimi pieniędzmi, czy mogę bronić siebie swojej rodziny i swojego majątku osobiście itd Samo bycie czy nie bycie w unii jest bardzo nagłaśniane przed media ale na moje osobiste życie, na moje cele i marzenia ma mniejszy wpływ.

Państwo dąży do tego żeby Polacy mieli mniej samochodów niż by chcieli. Dlaczego niby podnosili cła na samochody? Jak Trump, żeby bronić rodzimych producentów? Przecież takich nie mamy a do tego te cła dotyczą używanych tanich aut
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 22 stycznia 2019 17:06

abcabc
Wysłane: 22 stycznia 2019 17:15:36
Chcą, żeby było mniej, ale trupów na drogach. Przecież nikt nie broni kupić nówki. To już nie jest twoja prywatna sprawa, bo te samochody zalewają ulice używane przez wszystkich i są kłopotem dla innych.

Unia to był przykład, że masz wpływ na decyzje, które w innym wypadku odbywałyby się w 100% bez twojego udziału. Czy to nic nie znaczy? Według mnie jednak wpływ jest, bo bez kontroli obywateli szybko znalazłbyś się w konflikcie np. z Rosją. Jeśli uważasz, że jest inaczej, to masz ogromne zaufanie do polityków - tylko nie zapominaj, że jeden z nich dla swoich interesów chciał polecieć na front. Jak nie będą się musieli liczyć ze zwykłymi obywatelami, to znowu usłyszysz, że "najważniejszy jest honor" a potem wszyscy polecą na wycieczkę do UK, a ty zostaniesz tutaj.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 22 stycznia 2019 17:32:11
Najlepsza odpowiedź na pytanie kogo popierasz PiS czy PO jest nikogo z nich.
Chyba już dawno powinieneś to zauważyć. Nie mam zaufania ani do krajowych polityków ani do zagranicznych, szczególnie że UE nie ma nawet armii, a w myśl zasady że najważniejsze jest ludzkie życie podobno jakiś generał z państwa członkowskiego powiedział że obowiązkiem żołnierza jest wywiesić białą flagę.
Ogólnie to jestem monarchistą, dobry król raz stworzyłby działający system który nie jest nieustannie zmieniany w zależności od tego czy dany polityk ma ładny uśmiech a do tego po królu państwo dziedziczy jego syn a potem wnuk więc zależy mu na silnym i dobrze funkcjonującym państwie na pokolenia.

Przepraszam, lubię sobie ględzić ale na prawdę mam dużo roboty. I tak żaden z nas nie przekona drugiego
Uwaga

Kakarotto
Wpisów: 777
Wysłane: 22 stycznia 2019 17:43:41
Aż Ciężko dać wiarę że nie jesteś licealistą po wykładzie nabuzowanego dopalaczami Korwina :D

Wcześniejszej lub później sam zauważysz że te wszystkie nibyteorie ni jak mają się do rzeczywistości. Kładą się przy kontakcie z fachową wiedzą i szczegółami.

ps. i nie nazywaj pochopnie innych socjalistami tylko dlatego, że mają inne zdanie ;)

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 22 stycznia 2019 17:50:33
Licealistą nie jestem, jestem osobą która miała starcia z systemem. Doznała jego "dobroci" itd. Jestem po wykładzie nabuzowanego Korwina i innych
Uwaga

Kakarotto
Wysłane: 22 stycznia 2019 19:27:44
Jak rozumiem dostawałeś pieniądze od państwa, i to jest problem?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 22 stycznia 2019 21:39:18
Tak, bardzo duży. Bardzo łatwo jest pogodzić się z losem jak nie jest się głodnym i zmarnować życie wegetując. Mam też na pieńku z systemem z innych powodów. Nie lubię też jak ktokolwiek chociażby próbuje podejmować za mnie decyzje. Chociażby ZUS
Uwaga

Kakarotto
Wysłane: 22 stycznia 2019 23:08:02
Zrzucasz swoje zaniedbanie na system.

Jak ZUS podejmuje za Ciebie decyzje?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 stycznia 2019 05:18:01
To jest lekka hipokryzja skoro system płaci za nic nie robienie a jak kiwniesz palcem w bucie to wiesz że te darmowe pieniądze stracisz...

Wpłacanie co miesiąc kaski na ZUS to nie jest moja dobrowolna decyzja
Uwaga

Edytowany: 23 stycznia 2019 05:27

Koruptos
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 169
Wysłane: 23 stycznia 2019 10:47:28
tratata napisał(a):
Ogólnie to jestem monarchistą, dobry król raz stworzyłby działający system który nie jest nieustannie zmieniany w zależności od tego czy dany polityk ma ładny uśmiech a do tego po królu państwo dziedziczy jego syn a potem wnuk więc zależy mu na silnym i dobrze funkcjonującym państwie na pokolenia.

Bez obrazy ale myślę, że to kończy poważną dyskusję.
Jest sporo powodów, z których monarchia (realna) się nie sprawdziła. Daleko nie szukając chociażby dlatego, że ktoś taki król nie buduje "silnego i dobrze funkcjonującego" państwa ale folwark, w którym JEMU ma być dobrze. Po co miałby to robić? Co go interesują inni? Dla dziecka / wnuka? A co jeśli dziecko/wnuk jest kretynem, któremu w głowie tylko "szampan, kawior i panienki/chłoptasie"? Uważasz, że dzieci celebrytów byłyby dobrymi władcami i dbały o Twoje dobro (np. Paris Hilton)? A jeśli taki władca miałby wiele dzieci, z różnymi kobietami (a czemu nie, skoro to wszystko jego?) to co? Nowe rozbicie dzielnicowe?

abcabc
Wysłane: 23 stycznia 2019 11:00:00
W bardziej cywilizowanych krajach system to zazwyczaj złotówka za złotówkę, czyli nie tracisz uprawnień, dopóki nie zarobiłeś więcej niż dostajesz. Znacznie prostsze rozwiązanie, niż tworzenie królestwa, jeśli akurat ten aspekt tak bardzo ci przeszkadza.

Idealizujesz monarchię, ale nie obawiasz się, że znaleźli by prostsze rozwiązanie twojego problemu np. żeby cię zlikwidować, bo za dużo zrzędzisz? Dlaczego mieliby dbać o ciebie, zginiesz dla królestwa :)

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 stycznia 2019 13:14:51
Koruptos napisał(a):

Dyskusja przez cały czas dotyczyła czego innego a Ciebie najbardziej zbulwersował mój pogląd poboczny, tak bardzo żeby się chyba wręcz obrazić.
Dobrze że wcześniejszą część dyskusji uważałeś za w miarę poważną, większość ludzi kierujących się głównie emocjami nie przyjmuje żadnych argumentów leseferystów nawet pod rozwagę. Nawet w tej dyskusji widać że każdy dość szeroki argument próbują obalić często skrajnie rzadkimi potencjalnymi sytuacjami bo wydaje im się że to jest dyskusja w której muszą wygrać a nie znaleźć jakąś sensowną myśl.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 stycznia 2019 13:35:42
abcabc napisał(a):
W bardziej cywilizowanych krajach system to zazwyczaj złotówka za złotówkę, czyli nie tracisz uprawnień, dopóki nie zarobiłeś więcej niż dostajesz.

Idealizujesz monarchię, ale nie obawiasz się, że znaleźli by prostsze rozwiązanie twojego problemu np. żeby cię zlikwidować, bo za dużo zrzędzisz? Dlaczego mieliby dbać o ciebie, zginiesz dla królestwa :)

Były w historii zarówno złe jak i dobre monarchie. Demokracje też potrafiły być bardzo złe.

Myślę że jestem niegroźny dla systemu, czyta to max ze 100 osób, 3 ze mną dyskutują nie przekonałem do najmniejszego argumentu i nigdy nie wierzyłem że przekonam kogokolwiek. Miałem cień nadziei na to, że znajdzie się jakiś sprzymierzeniec. W moim towarzystwie jest więcej ludzi podobnie myślących do mnie niż na tym forum co wydaje się dość logiczne.

Złotówka za złotówkę ładnie brzmi. Ale wiesz, np w moim przypadku jak nie skończyłem studiów, kilka lat zmarnowałem i miałem puste CV musiałbym pewno iść do pracy za 1500, dajmy na to że socjal teraz to 1000. 8h pracy 25 dni w miesiącu za dodatkowe 500zł. Rzeczywiście bardzo zachęcające szczególnie że na socjalu można grać na kompie w tym czasie i nie jest się głodnym. Brakujące 500zł zgarniesz sobie sprzedając jakieś drobne przedmioty z gry.
Uwaga

Edytowany: 23 stycznia 2019 13:44

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 stycznia 2019 18:04:10
Chciałem jeszcze dodać że szanuję to że chcecie pomagać niepełnosprawnym takim jak np oficjalnie ja jestem, ale nie tędy droga. Opiszę Wam jak wyglądał mój przykładowy dzień

Wstawałem kiedy miałem ochotę, jadłem śniadanie za 2zł,
Odpalałem kompa użwanego z allegro core 2 duo+2gb ram za 80zł
Grałem na pirackich serwerach w lineage 2, oglądałem filmy na youtube i pirackie. Teraz oglądałbym netflixa który jak się dzieli konto to kosztuje z 10zł za miesiąc
Paliłem zamiast normalnych papierosów gilzy nabijane szemranym tytoniem 70zł/kg czyli paczka fajek ok 1zł
Jadłem syfny obiad
Grałem dalej pijąc spirytus z mety za 12zł/litr
Kolacja, książka z biblioteki publicznej, dyskusje na forach i na facebooku

Pytanie tylko czy to rzeczywiście niepełnosprawność i czy branie na to pieniędzy jest moralne.
Grając gadałem przez team speaka czyli mógłbym pracować np w Call Center
Sprawnie posługiwałem się komputerem więc mogłem wykonywać bardzo wiele prac
Dyskutowałem czyli miałem coś do powiedzenia, mogłem np prowadzić bloga i zarabiać na nim
To tylko 3 przykłady z dziesiątek tysięcy jak mogłem pracować, ale po co?
Uwaga

Edytowany: 23 stycznia 2019 18:12

Kakarotto
Wysłane: 23 stycznia 2019 18:42:51
To Ty byłeś zwykłym leniem a nie niepełnosprawnym thumbright

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 stycznia 2019 19:00:06
Byłem przez miesiąc w psychiatryku po tym jak mnie policja tam wsadziła.
Orzeczono umiarkowany (drugi z trzech) poziom niepełnosprawności. Jest mnóstwo takich osób jak ja, tak właśnie żyje się na socjalu. Doi się ile wlezie pracujących ludzi.

Nie byłem tak w 100% leniwy. Tylko jak miałem orzeczenie o niepełnosprawności to musiałem je pokazywać na rozmowach kwalifikacyjnych bo pracodawca inaczej nie dostanie refundacji z PFRONu za moje miejsce pracy. 1725 zł II stopień+choroba psychiczna. Jedyny problem systemu to że w tym orzeczeniu bykiem było napisane SCHIZOFRENIA PARANOIDALNA i nikt mnie nie chciał zatrudnić
Uwaga

Koruptos
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 169
Wysłane: 23 stycznia 2019 20:02:04
tratata napisał(a):
Koruptos napisał(a):

Dyskusja przez cały czas dotyczyła czego innego a Ciebie najbardziej zbulwersował mój pogląd poboczny, tak bardzo żeby się chyba wręcz obrazić.
Dobrze że wcześniejszą część dyskusji uważałeś za w miarę poważną, większość ludzi kierujących się głównie emocjami nie przyjmuje żadnych argumentów leseferystów nawet pod rozwagę. Nawet w tej dyskusji widać że każdy dość szeroki argument próbują obalić często skrajnie rzadkimi potencjalnymi sytuacjami bo wydaje im się że to jest dyskusja w której muszą wygrać a nie znaleźć jakąś sensowną myśl.

Na jakiej podstawie przyjmujesz, że kieruję się głównie emocjami? Troska o niezrażanie do siebie rozmówcy na to nie wskazuje, powiedziałbym, że wprost przeciwnie, bowiem stara się oddzielić dysputę od emocji. Wiem, że dyskusja dotyczyła czego innego, ale na rozmówcę patrzy się z perspektywy całości jego poglądów. Możemy sobie rzeczowo rozmawiać o giełdzie, ekonomii itd. ale jeśli nagle zacznę Cię poważnie i usilnie przekonywać, że Ziemia jest płaska, to zaczniesz inaczej postrzegać i oceniać całość mojego sposobu myślenia, argumentacji itd. Niedorzeczność jednej tezy osoby A rzutuje na wiarygodność innych stawianych przez nią tez.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 stycznia 2019 20:51:00
Nie napisałem konkretnie o Tobie i nie chodziło mi o wszystkie (napisałem każdy ale to byłą źle sformułowana myśl) odpowiedzi, ale jakbyś się przyjrzał niektórym postom pod tym względem innych dyskutantów to chyba zauważysz że nie chodzi o to czy dany pogląd jest sensowny tylko o podważenie go w jakikolwiek sposób czepiając się skrajnych, bardzo rzadkich przypadków jak np dziadek który kupił w młodości dom na górce, nie jest go w stanie sprzedać i kupić normalnego a nie ma samochodu i musi iść pod tą górkę. I to że kupił ten dom na górce i tak droga powstała to jest wina bezwzględnego kapitalisty. Nawet nie pisałem w dyskusji że w takim razie ludzie w ogóle nie powinni się osiedlać w górach bo kiedyś będą starzy a jest to nierozsądne i ktoś kto nie zgadza się z faktem że człowiek podejmuje najlepsze decyzje odnośnie własnej osoby powinien żądać zakazu osiedlania się w górach.

Nie uważam żebym jakoś bardzo usilnie Cię przekonywał co do monarchii. Do mnie jesteś bardzo negatywnie nastawiony, jestem ciekaw czy wszystkich równo traktujesz i sprawiedliwie tak jak mnie. Nie zgadzasz się np z poglądem jednego polityka w jakiejś sprawie, uważasz to za absurdalne i negujesz z miejsca wszystko inne to co mówi?

Takie dyskusje zawsze kończą się tym że ktoś się obraża na kogoś innego. Nikt nigdy nie przyznaje racji drugiej stronie nawet jakby napisała coś rozsądnego tylko to przemilczy a przyczepi się do czegoś innego, przeważnie mniej ważnego. Z tego rodzą się niezdrowe emocje
Uwaga

Edytowany: 23 stycznia 2019 21:10

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14