pixelg
INSTALKRK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

INSTALKRK [INK]

AKTUALNY KURS: 25,20 zł (-1,95%) 08-03-2021 17:00
majama
0
Dołączył: 2009-01-12
Wpisów: 1 176
Wysłane: 2 listopada 2010 23:06:18 przy kursie: 19,50 zł
Patrząc po samej ilosci zlecen po obu stronach i zachowaniu ostatnim wyglada jakby inwestorzy bardziej opuszczali spółke. Wskaźnikowo wygląda ona dobrze, więc to raczej brak wiary w utrzymanie wyników i ogólny odwrót od firm budowlanych. Spaść myśle że nie zechce bo wyglada atrakcyjnie wskaźnikowo a spółka dywidendowa to zaraz ktos to skupi, ale tez niewidac checi pójscia w górę. Jak sie nie pojawi jakis nowy intratny kontrakt lub przełomowy wynik to możemy tu mieć taki zastój. Troche mala płynność tez odstrasza pewnie wielu inwestorów.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

jewgienij
jewgienij PREMIUM
0
Dołączył: 2009-12-29
Wpisów: 41
Wysłane: 17 listopada 2010 12:01:47 przy kursie: 19,20 zł
anty_teresa: wielka prośba o rzucenie fachowym okiem na najnowsze sprawozdanie, oraz podzielenie się uwagami z nami- forumowiczami :)


anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
163
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 502
Wysłane: 17 listopada 2010 13:42:20 przy kursie: 19,20 zł
Jasne, tylko nie umiem podać dokładnego terminu. Dziś raczej nie dam rady. Wstawiam do kolejki
Edytowany: 17 listopada 2010 14:21


anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
163
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 502
Wysłane: 18 listopada 2010 15:04:07 przy kursie: 19,15 zł
Omówienie raportu finansowego Instal Kraków S.A. za III kwartał 2010 r.

Omawianie raportów innych niż roczne w przypadku tej spółki jest dość trudne, ze względu na małą ilość danych do analizy, czyli odpowiednich not wraz z komentarzami. Na kompleksową ocenę trzeba więc będzie poczekać prawdopodobnie do raportu rocznego. Niemniej jednak z danych jakie otrzymaliśmy w SF można wyciągnąć sporo wniosków.

Przychody spółki spadły o 5,7% w porównaniu do odpowiadającego kwartału w roku ubiegłym. Niestety nie da się powiedzieć jasno dlaczego i który segment jest za to w największym stopniu odpowiedzialny. Spółka w roku ubiegłym zastosowała tylko podział geograficzny wyniku, bez prezentacji osobno segmentu deweloperskiego oraz ogólnobudowlanego. Przyczyny takiego stanu mogą być co najmniej dwie.
Pierwsza trywialna, czyli mniejsza ilość realizowanych projektów. Działalność w obszarze budowy oczyszczalni ścieków i podobnych silnie zależy od nakładów inwestycyjnych gmin, które mogły je wstrzymać w związku z kryzysem.
Druga możliwość jaka istnieje to brak możliwości rozpoznania przychodów z segmentu deweloperskiego, czyli zgodnie z MSR18 było istotnie mniej praw własności do przeniesienia. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie spółka rozpoznaje przychody z dwóch inwestycji deweloperskich skłaniałbym się do tezy, że znacząco spadły przychody w segmencie budowlanym.

Potwierdzenia takiej tezy możemy szukać we wzroście rentowności zysku brutto na sprzedaży, która wzrosła w porównaniu do poprzedniego roku o 1,8 punktu procentowego do poziomu 15,6%.
Segment deweloperski jest znacząco bardziej rentowny niż działalność budowlana, nawet w tak wydawałoby się specjalistycznych pracach jak sektor „wodny” czy „energetyczny”. Wzrost marży jest zjawiskiem przeciwnym w odróżnieniu od innych spółek budowlanych, co jeszcze bardziej uprawdopodobnia postawioną tezę.

Rosnąca marża na sprzedaży pozwoliła na wypracowanie większego o prawie 5% zysku brutto na sprzedaży(gross profit). Koszty sprzedaży, choć istotnie wzrosły stanowią nieznaczne kwoty. Godny podziwu jest natomiast 27-o procentowy spadek kosztów ogólnego zarządu. Niestety rozpatrując dziewięciomiesięczne okresy poprawy nie ma. Można więc sądzić, że nastąpiło pewne przesunięcie w rozpoznawaniu kosztów pomiędzy kwartałami. Mogło się to stać np. przez późniejsze otrzymanie faktury. Tezę o lepszej kontroli kosztów będzie można postawić jeśli się tendencja spadkowa utrzyma w kolejnym kwartale.


Z rachunku segmentowego wynika, że w porównaniu do pierwszego półrocza zwiększył się udział przychodów z segmentu budowlanego z 37 do 41%, kosztem głównie działalności jednostki w Niemczech. Na uwagę zasługuje znaczne zwiększenie marży w segmencie budowlanym w porównaniu do pierwszego półrocza. Zaraportowano wzrost rentowności na sprzedaży z 3,5% do 14,7. Taka zmiana oznaczałaby znaczącą poprawę i w końcu osiągnięcie odpowiedniej w stosunku do realizowanych prac marży. Liczby mówią jedno, a intuicja drugie. W segmencie tym zanotowano bardzo duże kosztu pomiędzy zyskiem ze sprzedaży, a zyskiem brutto. Jak wynika z ogólnego rachunku wyników spółka stworzyła odpis aktualizujący na aktywa niefinansowe. Ze zmian pozycji w bilansie pomiędzy II i III kwartałem oraz przepływów pieniężnych w okresie można sądzić, że odpis dotyczy aktywów obrotowych. Budzi się podejrzenie, że marża wcale nie uległa takiej poprawie tylko inaczej zaksięgowano jakiś koszt. Sprawozdanie nie było badane przez biegłego, więc dopuszczam taką możliwość.
W tej sprawie poprosiłem spółkę o wyjaśnienia. Jeśli udzieli odpowiedzi, to za zgodą zaprezentuję ja na forum.

Jak widać, jest sporo niewiadomych w prezentowanych wynikach. Zysk netto był mniejszy o 28%.

Przepływy z działalności operacyjnej w III kwartale były dodatnie na kwotę 4,5 miliona złotych. Mniej niż wynik nie mówiąc o amortyzacji. To niestety efekt pozycji inne oraz podatku.
Przy okazji stwierdziłem złą prezentację w korekt w raporcie za II kwartał. Została odjęta od zysku zamiast być dodana. Jak to puścił biegły?

Przepływy z działalności finansowej były ujemne na kwotę około 8,3 miliona złotych, ale tylko 2,5 wydano na inwestycje w aktywa trwałe i nieruchomości. Reszta stanowi prawdopodobnie pożyczki, bo salda po stronie wydatków i wpływów są duże, a w zasadzie nie ma różnic kursowych w raportowanym okresie. Przepływy z działalności finansowej są dodatnie na kwotę ponad 2 milionów. Zaciągnięto nowe kredyty i spłacono odsetki od starych.

O bilansie prawie wszystko już wiadomo z analizy przepływów i rachunku zysku i strat. Aktywa trwałe się prawie nie zmieniły. To co zostało zamortyzowane zastąpiły nowe zakupy na kwotę 0,5 miliona. Nabyto za około 2 miliony nieruchomości, czyli prawdopodobnie grunty pod działalność deweloperską.
Aktywa obrotowe spadły na skutek zmniejszenia się zapasów oraz należności. Wzrosło saldo inwestycji krótkoterminowych, czyli prawdopodobnie udzielonych pożyczek.
O zobowiązaniach wiadomo niestety niewiele. Spadły prawdopodobnie te handlowe oraz wzrosły kredytowe, bo tak mówią przepływy. Zwiększyło się także saldo rozliczeń międzyokresowych. Czy na skutek zaliczek od klientów budowlanych czy od nabywających nieruchomości nie da się stwierdzić.

Ważne jest to, że zapasy w których są głównie mieszkania spadły znacznie mniej niż wynikałoby to z przychodów w segmencie deweloperskim. Oznacza to, że w dużej mierze sprzedane lokale są odbudowywane. Spółka będzie z czego miała rozpoznawać przychody i zyski. Jak to w sprawozdaniu kwartalnym nie ma rozbicia zapasów na produkcję w toku wyroby gotowe i materiały, ciężko więc ocenić stopień zaawansowania prac w nowych deweloperskich projektach.

Wyceny dają naprawdę spory potencjał tej spółce:
www.stockwatch.pl/gpw/instalkr...

To czego można się delikatnie czepnąć to jedynie poziom pożyczek w aktywach. Jest ich 37 milionów na 134 kapitału własnego. Saldo ciągnie się już jakiś czas, a nie wiadomo jak one pracują dla spółki. Poza powtarzalnością zysków z segmentu deweloperskiego nie bardzo jest się do czego przyczepić, oczywiście poza nie do końca rzetelnym komunikowaniem się z rynkiem i błędami w raportach.

Ja czekam na porządne sprawozdanie roczne. W omówieniach będzie Instal :)

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

rp74
0
Dołączył: 2009-02-03
Wpisów: 60
Wysłane: 22 listopada 2010 13:53:51 przy kursie: 19,05 zł
Anty-tereso, czy da się jakoś ustalić jaki jest poziom gotówki w spółce?
Nie ma takiej pozycji w bilansie, zapewne przez to na stronie spółki w SW widnieje zero www.stockwatch.pl/gpw/instalkr...

Chyba że rzeczywiście są goli jak święty turecki binky

Teresa
Teresa PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-07-31
Wpisów: 4 710
Wysłane: 22 listopada 2010 14:13:27 przy kursie: 19,05 zł
Po wtornej analizie gotówka została pobrana z przepływów.
Dane zostały zaktualizowane i czekają na odświeżenie.
A wiesz przynajmniej dlaczego przegrałeś?...

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
163
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 502
Wysłane: 22 listopada 2010 15:21:14 przy kursie: 19,05 zł
Jak są przepływy to zawsze się da :)
Ilość gotówki na koniec w przepływach powinno się zgadzać z bilansem spółki. Reszta może się rozjechać, ale kasy powinno wychodzić zawsze i tu i tu tak samo.

Kurcze,
Napisałem maila do spółki i nawet dostałem odpowiedź na co zawiązano wspomnianą rezerwę. Niestety nie mogę się doczekać pozwolenia na publikację, choć to w sumie w zasadzie oczywiste.
Jak nie dostanę odpowiedzi wykluczającej do środy to wtedy napiszę własnymi słowami. Powiem tylko, że jeśli chodzi o tę pozycję to aż tak ostrożnym jak sugerowałem być nie trzeba ;)

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
163
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 502
Wysłane: 25 listopada 2010 09:37:10 przy kursie: 19,00 zł
Dostałem informację, że na zgodę na publikację wspomnianego wyżej maila trzeba jeszcze poczekać. W związku z tym faktem czekam.

rp74
0
Dołączył: 2009-02-03
Wpisów: 60
Wysłane: 5 stycznia 2011 09:25:27 przy kursie: 19,00 zł
anty_teresa napisał(a):

Kurcze,
Napisałem maila do spółki i nawet dostałem odpowiedź na co zawiązano wspomnianą rezerwę. Niestety nie mogę się doczekać pozwolenia na publikację, choć to w sumie w zasadzie oczywiste.
Jak nie dostanę odpowiedzi wykluczającej do środy to wtedy napiszę własnymi słowami. Powiem tylko, że jeśli chodzi o tę pozycję to aż tak ostrożnym jak sugerowałem być nie trzeba ;)


Coś nowego w tym temacie? Dostaliśmy pozwolenie?

carollo11
0
Dołączył: 2010-11-10
Wpisów: 71
Wysłane: 13 stycznia 2011 09:35:01 przy kursie: 19,30 zł
Cos nowego ?


anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
163
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 502
Wysłane: 13 stycznia 2011 09:38:18 przy kursie: 19,30 zł
No niestety nie... Powiem tylko, że to odpis na pewne wykonane prace z szansą na jego odwrócenie.

MarcoG
0
Dołączył: 2010-08-12
Wpisów: 7
Wysłane: 18 lutego 2011 11:52:20 przy kursie: 19,80 zł
INSTAL KRAKÓW SA zmiana znaczącej umowy

18.02. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 6/2011

Zarząd Instal Kraków S.A. informuje, że w dniu 17.02.2011 roku podpisał aneks do Umowy Ramowej o Udzielanie Gwarancji zawartej z Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. (PKO BP SA) z siedzibą w Warszawie, Regionalny Oddział Korporacyjny w Krakowie, na mocy którego posiadany limit na gwarancje bankowe udzielane przez PKO BP SA podwyższony został z 45 mln zł do 65 mln zł, a okres jego obowiązywania przedłużony został do dnia 16.02.2012 roku.

kom espi zdz

www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

a co z tym mailem?

janpagonski
0
Dołączył: 2011-02-05
Wpisów: 14
Wysłane: 3 marca 2011 20:41:51 przy kursie: 19,45 zł
Czy wie ktoś dlaczego Instal Kraków podpisał umowę na wykonanie robót z Krakbau ? zamiast wykonać je samemu ?

Raport bieżący nr 8 / 2011
Data sporządzenia: 2011-03-02
Skrócona nazwa emitenta
INSTALKRK
Temat
Zawarcie znaczącej umowy
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd Instal Kraków S.A. informuje, że w dniu 02.03.2011 roku podpisał umowę, na mocy której Krakbau S.A. (Krakbau) przyjmuje do realizacji, w ramach zadania "Budowa zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z garażami, miejscami postojowymi wraz z instalacjami wewnętrznymi w Krakowie, przy ul. Przewóz", kompleksowe wykonanie budynku B6, dróg, parkingów i chodników oraz wykonanie zagospodarowania terenu. Budowa ta stanowi kolejny etap inwestycji Instal Kraków S.A. przy ul. Przewóz w Krakowie.
Termin zakończenia realizacji umowy określony został na 15.07.2012 roku, natomiast wartość umowy wyniosła 25.881.800 zł netto.
Instal Kraków S.A. może dochodzić kar umownych za zwłokę w usuwaniu stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie gwarancji usterek, w przypadku nie wykonania w terminie przez Krakbau określonego w umowie przedmiotu Umowy, oraz w przypadku rozwiązania umowy z przyczyn zależnych od Krakbau. Krakbau może dochodzić kar umownych w przypadku rozwiązania umowy z przyczyn leżących po stronie Instal Kraków S.A.
W przypadku gdy szkoda przekroczy wysokość kary umownej, Instal Kraków S.A. może żądać odszkodowania uzupełniającego.
Kryterium uznania umowy za znaczącą była wartość kapitałów własnych emitenta.

www.bankier.pl/wiadomosc/INSTA...

Bartosz
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2008-11-12
Wpisów: 364
Wysłane: 4 marca 2011 08:03:48 przy kursie: 19,45 zł
moze dlatego ze instal to jednak firma inżynieryjna nie ma doświadczenia w realizacji takich inwestycji. Poza tym jeżeli Krakbau realizuje to na zasadzie generalnego wykonawstwa to Instal musi ich "tylko" nadzorować, a nie tworzyć kolejną jednostkę w swojej firmie do obsługi inwestycji, szukać kadr itd. Koszty wyższe ale mniej pracy.

janpagonski
0
Dołączył: 2011-02-05
Wpisów: 14
Wysłane: 5 marca 2011 19:55:34 przy kursie: 19,87 zł
Bartosz jesteś może zorientowany , czy poprzednie budynki też wykonywał Krakbau , czy też umowa była podpisana z inną firmą ? ( Mam na myśli oś Śliczna i poprzednie budynki na oś Nowy Przewóz )
Czy ma ktoś takie informacje ?


Bartosz
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2008-11-12
Wpisów: 364
Wysłane: 9 marca 2011 08:41:26 przy kursie: 19,58 zł
poprzednie etapy wykonywała chemobudowa kraków s.a.

MarSix
0
Dołączył: 2010-10-06
Wpisów: 23
Wysłane: 17 marca 2011 15:50:56 przy kursie: 19,18 zł
Jak myślicie wyniki tuż tuż bo 21 marca , czego można się spodziewać ?

janpagonski
0
Dołączył: 2011-02-05
Wpisów: 14
Wysłane: 19 marca 2011 21:09:35 przy kursie: 19,10 zł
Witam . Moim zdaniem wyniki za 2010 rok mogą nie być tak wysokie jak w roku 2009. Już po III kwartale można było zauważyć słabszy wynik ( zysk operacyjny, zysk netto ). Mimo to sądzę, że wartość spółki dalej wzrośnie, a wskaźnik C/WK oraz C/Z , który jest teraz bardzo atrakcyjny na tle rynku, nadal będzie warty uwagi i zaangażowania.
C/WK na dzisiaj wynosi 1.00 ( sądzę że po danych osiągnie wartość dużo poniżej 1.00 , więc spółka jest i będzie mocno niedowartościowana na tle sektora )
C/Z na dzisiaj wynosi 7.60 ( jeśli dane rzeczywiście okażą się trochę słabsze to zmieni wartość – zakładam że do około 9.00-10.00, ale i tak będzie to wartość niedowartościowania na tle sektora budowlanego).
Kiedy będzie większe zainteresowania INK inwestorów , oraz graczy ! ? Boo hoo!
Pozdrawiam
Jan.P.P

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
163
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 502
Wysłane: 19 marca 2011 22:43:46 przy kursie: 19,10 zł
Pytanie brzmi czy analiza sektorowa jest właściwa? Bo niby do jakiego porównywać? Budowlanego?
A jaki związek ma deweloperka z budowaniem np bloków energetycznych, czyli stawianiem linii kolejowych?

janpagonski
0
Dołączył: 2011-02-05
Wpisów: 14
Wysłane: 19 marca 2011 23:27:54 przy kursie: 19,10 zł
Hmm też prawda. Think
Moim zdaniem , ponieważ spółką zajmuję się budownictwem i działalnością deweloperską do porównania wezmę średnią z tych dwóch sektorów :

C/WK
średnia sektor budowlany - 1.48
średnia sektor dewelop - 1.01
średnia budow+dewelop - 1.25
C/Z
średnia sektor budowlany -12.27
średnia sektor dewelop -10.81
średnia budow+dewelop -11.8

Podsumowując
Instalkrk - C/WK- 1.00 C/Z-7.6
średnia (budowlany+dewelop) - C/WK- 1.25 C/Z-11.8

Dlatego uważam, że spółką jest niedowartościowana

Pozdrawiam
J.P.PBoo hoo!
Edytowany: 19 marca 2011 23:47

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,010 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d