pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

rp74

rp74

Ostatnie 10 wpisów
Na pierwszy rzut oka kiepsko.
Pogorszenie r/r w każdym punkcie rachunku zysków i strat. O ile jeszcze przychody spadły o ok. 10%, to już spadek zysku operacyjnego o blisko 40% i zysku netto o ok. 25% nie wyglądają ciekawie.
Plusy to na pewno dodatnie przepływy operacyjne. Spółka jest bezpieczna. Świetne wskaźniki płynności, dużo gotówki, niewielkie zadłużenie, wzorowy Rating Altmana.
Dla mnie to jednak za mało. Obserwuję tą spółkę od dawna ze względu na jej chroniczne niedowartościowanie, jednak obecnie myślę, że można znaleźć ciekawsze inwestycje, nawet w sektorze budownictwa.

P.S. Do tego jeszcze zerwano z długoletnią tradycją wypłaty dywidendy.

Pytanie do użytkownika XTB_Dealer.

Wyjątkowo denerwujące dla mnie jest to, że przy Sidomii wymagane jest korzystanie ze starusieńkiej wersji 11 Javy. Przez to praktycznie niemożliwe jest korzystanie z aplikacji takich jak np. ISPAG.
Czy nie da się tego zrobić, aby Sidoma pracowała pod aktualną wersją Javy. Obecna sytuacja wygląda dla mnie tak, jakby ktoś np. publikował oprogramowanie, które pracuje tylko pod systemem Windows 98, troszkę to bez sensu, prawda?

rp74 - IPX 5 AST 5

rp74 - MSW zamiana MNI

rp74 - MSW 5 WAS 5

Jeśli chodzi o MSW postanowiłem zaryzykować. Uważam, że dramatyczne spadki w ostatnim czasie nie mają uzasadnienia w fundamentach. Mam nadzieję, że w lutym będzie odbicie.

WAS świetnie się rozwija, co rusz informuje o nowych umowach, a kurs od jakiegoś czasu stanął w martwym punkcie. Myślę, że zbliżający się raport (mam nadzieję, że rekordowy), napędzi wzrosty.

anty_teresa napisał(a):

Kurcze,
Napisałem maila do spółki i nawet dostałem odpowiedź na co zawiązano wspomnianą rezerwę. Niestety nie mogę się doczekać pozwolenia na publikację, choć to w sumie w zasadzie oczywiste.
Jak nie dostanę odpowiedzi wykluczającej do środy to wtedy napiszę własnymi słowami. Powiem tylko, że jeśli chodzi o tę pozycję to aż tak ostrożnym jak sugerowałem być nie trzeba ;)

Coś nowego w tym temacie? Dostaliśmy pozwolenie?

Chciałbym się odnieść do zestawienia dywidend. Uważam, że mogłoby to być bardzo fajne i przydatne narzędzie, niestety nie w takiej formie jak obiecnie.

Moja propozycja to:
- usuwanie na bieżąco z tego zestawienia wszystkich dywidend, które już zostały wypłacone (moim zdaniem historia dywidend umieszczona na stronie spółki w zupełności wystarczy)
- pozostawienie w zestawieniu tylko informacji dotyczących przyszłości.

Myślę, że taka zmiana uczyni to zestawienie bardziej przejrzystym i przydatnym.

Pozdrawiam

rp74 - SNS 5 MNI 5

Mam jeszcze pytanie. Czy możliwe jest dodanie do wskaźników średniego obrotu podanego za jakiś okres, np. pół roku. Płynność waloru jest dla mnie istotna przy wyborze strategii działania. Teraz muszę to wyliczać na piechotę, a taki wskaźnik mocno ułatwił by życie.
Dzięki.

Witam,
pytanie do załogi SW - dlaczego średnia płynność dla Impelu ma wartość ujemną?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 4 listopada 2012 13:03:01
Liczba wpisów: 60
[0,02% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,440 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +104,16% +20 832,60 zł 40 832,60 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d