pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cheron

cheron

Ostatnie 10 wpisów
Podoba mi się dalej Dino. Dzisiaj na tle spadkowego W20 jedyny jasny punkt binky wziąłem jedną porcję po jakieś 263. Podwoję pozycję w poniedziałek jak się sentyment nie zmieni.

Dobry dzień dziś Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo!

Jednak KGH wszedł w 190 zł jak w masełko i trochę za wcześnie zamknąłem pozycje. Przy odbiciu spróbuję ją odnowić king

PS. trochę spamuję w temacie, ale w przyszłości moje przemyślenia na gorąco będą miały znaczenie przy rewizji podejścia wave

Wyszedłem z KGH po 189,34, co przy 3 koniach daje jakieś 2,4k zysku. Do pozycji jeszcze pewnie wrócę - spodziewam się małego odreagowania.

Tak jeszcze na marginesie, za kontrakt płacę 1,7 zł, czyli przy kontrakcie na KGH prowizja wychodzi jakieś 0,01% Dancing

Dlaczego aż tyle? za kontrakt płacisz 30 zł? jeden opiewa na 100 akcji, czyli dla ekspozycji 30k potrzebujesz 10 kontraktów.

W międzyczasie wzięte 3 koniki na spadek KGH. Dzisiaj ładnie było widąć jak każda próba wyjścia w górę była gaszona przez podaż a kurs ciągle utrzymywał się na powierzchni. Średnia cena wyszła 197,6 czyli całkiem przyzwoicie.

wykres 5 minutowy:

kliknij, aby powiększyć

Będę zamykał w okolicy 190 zł, chyba że KGH wejdzie w nie jak w masełko hello1 hello1

Dzisiaj w międzyczasie zrobione kilka bezsensownych ruchów na których straciłem z 3 stówki puke_l Shame on you

Edit: wzięty zysk z S FW20 (S: 1986 K: 1972) 16 punktów wpadło thumbright Na koniec dnia zdecyduję co dalej Whistle

Nie podoba mi się słabość naszego rynku przy jednoczesnym ustanawianiu szczytów u Jankesów. W październiku przy w takiej sytuacji kroiła się większa korekta w USA i pogłębienie spadków u nas na grajdole. Podejrzewam, że więksi gracze którzy spodziewają się spadków na większych rynkach najpierw wychodzą na tych mniej płynnych i tak mamy w tym przypadku.
Dzisiaj rano zamknąłem DNP i PKN (kosmetyczne plusy) i wziąłem spadkowy na W20. Zobaczymy wave

Jeśli mam być szczery to kiedyś przeczytałem kilka artykułów o stochu a konkretne parametry wziąłem z jutuba o dużej ilości wyświetleń i lajków king king king
Bardziej bym tu zwrócił uwagę na samą ideę stochastica - pokazuje on momentum (impet) ruchu. Czyli powiedzmy przy trendzie wzrostowym przy niskim stochu podaży kończy się amunicja i swing wytrca swoją siłę. Swieczki są coraz mniejsze co często zostaje podlapane jako koniec korekty. Tak na chłopski rozum blackeye tylko zwróć uwagę na użycie - przede wszystkim musi być trend i po prostu szukasz lokalnej słabości na kursie.
Jeszcze w kwestii parametrów to można pokombinować i sprawdzić który ładnie do wykresu historycznie pasuje. Z tego co pamiętam to tam jest liczba obserwacji, jaką średnia ruchoma i stopień wygładzenia linii.

Jeszcze obiecane kreski:

DNP
Tutaj mamy do czynienia z długoletnim trendem wzrostowym. Na tym wykresie ładnie działa przecięcie Stocha z jego średnią ruchomą (generalnie w trendach to jest w miarę spoko wskaźnik do szukania momentu wejścia - przy trendzie wzrostowym dobrze jest wchodzić przy wyprzedanym Stochu i na odwrót). Od września 3 z 4 takich przypadków zapłaciło, stąd otwarcie pozycji. Kupno trochę na wyrost, bo wykres dalej nie wyszedł z tunelu i jest na linii trendu. Minus to, że jeden kontrakt ma wartość 100 akcji (~26k). Ostatnio też spore obroty na spadkach, co mnie trochę niepokoi no ale co poradzisz - bez ryzyka nie ma zabawy blackeye blackeye

kliknij, aby powiększyć

PKN
Kurs tak jakby kończył korektę. Ładnie zakrył lukę wzrostową, przetestował ostatni szczyt i dzisiaj kurs za uszy wyciągnięty do góry. Zobaczymy, ale widzę to dobrze binky Na minus dywergencja między RSI i kursem. Otwarte 4 konie Angel

kliknij, aby powiększyć

ALE
zamknięta pozycja dzisiaj. Coś nie chciało dalej spadać i sytuacja na Stochu analogiczna jak dla Dino, ostatnio w takiej sytuacji był ogień binky

kliknij, aby powiększyć

Na tę chwilę:
1 DNPH21 (26k)
4 FPKNH21 (25k)
8 FXTBH21 (16k)
Dźwignia: 1:6 (trochę za dużo king na dniach ją pewnie zredukuję)

Nie miałem czasu na podsumowanie zeszłego tygodnia, ale zysk w większości wyzerowany. Korekta na XTB i MRC dały o sobie znać.
W zeszłym tygodniu i dzisiaj wyszedłem całkowicie z Mercatora. Wyniki bez szału, co widać w zachowaniu kursu. Już pewnie nie wrócę na ten walor - jednak zachowanie kursu w ostatnich dniach + sprzedaż przez insidera to były słuszne lampki ostrzegawcze.. ALE dzisiaj też zamknięte, mam dziwne wrażenie że jesteśmy już pod koniec korekty na WIG20.. binky

Dzisiaj wszedłem w PKN i DNP, kilka wykresów wrzucę na dniach w wolnej chwili wave

Jakie warunki fundamentalne muszą spełniać spółki, żeby wejść do portfela? wave

Rozumiem, że oczekiwana stopa zwrotu i zyskownych transakcji bazuje na testach wstecznych?

Zwróćcie uwagę, że na dniach może się zaczynać okres zamknięty na akcjach dla insiderów. To też może być przyczyną.

Proszę o zakup spółki TOYA. Fundamentalnie spółka nie budzi zastrzeżeń - sprzedaje narzędzia co w covidowym szaleństwie ładnie schodzi. Powinna też w najbliższym czasie poprawiać wyniki. Do tego dochodzi technika, moim zdaniem kończymy korektę i pora na dalsze wzrosty. Tym bardziej, że nie skorzystała na ostatniej orgii wzrostowej Speak to the hand

TSI w pozytywnej strefie, rosnące RSI i schłodzenie na Stochasticu powinny wspierać kurs hello1

kliknij, aby powiększyć

W dłuższej perspektywie zakładam dojście do 7,3 i później ponad 15 robiąc nowe ATH Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo! wskaźniki tutaj też wyglądają dobrze, ostatnio mocno zwiększony wolumen. Tygodnie:

kliknij, aby powiększyć

Generalnie w XTB są zerowe prowizje dla akcji (nie CFD!) do obrotu 100k EUR miesięcznie bez płacenia żadnych składek członkowskich.
SII się opłaca wziąć dla zniżek dopiero od pewnego poziomu obrotów, trzeba by policzyć.

Tak, już w zeszłym tygodniu PKN poszedł w rynek.

Tak aktualizacyjnie, FW20 zamknięty w poniedziałek na kosmetycznym plusie z uwagi na pokrycie margin call.W międzyczasie upłynnione 3 sztuki XTB i dołożone 2 S na Allegro po ~81 (rynek przetestował od dołu jeszcze raz poziom 83). Spodziewam się w tym tygodniu wstępnych wyników MRC a do końca miesiąca XTB i do tej pory będę trzymał te pozycje. Na Allegro SL na 84 i trzymam tyle ile da rynek Whistle

Na tę chwilę:
9 FXTBH21
3 FMRCH21
-2 FALEH21

Oczywiście mogę zmienić zdanie jeśli na rynku będą się działy cuda thumbright

Cytat:
ale to kolejny dowód jak dwie osoby mogą widzieć co innego patrząc na to samo

Uroki analizy technicznej Whistle Whistle Whistle

Publikacja wyników to był tylko przykład. Bardziej chodziło mi o luki, w których SL nie ochroni kapitału. Można to podciągnąć pod jakikolwiek komunikat dający duży ruch na kursie albo nawet zjazd w USA po naszej sesji, wtedy nasza giełda może się otworzyć sporo niżej.
To o czym piszesz miałoby rację bytu przy zamykaniu pozycji przed zamknięciem sesji - wtedy unikasz wszelkich bodźców z zewnątrz na które nie można na bieżąco reagować.

Wybacz myster77777 za dyskusję w Twoim wątku, ale imo jest w temacie portfela Angel

Jeszcze przy większych obrotach jest możliwość negocjacji warunków prowizyjnych.

@mysiauek stop loss to oczywista sprawa, najgorsze w tym przypadku może być otwarcie luką poniżej ciasnego SL- wtedy duża pozycja może mocno poturbować portfel. Tym bardziej, że mówimy to o Mercatorze - walorze o ogromnej zmienności. Nie daj Boże pokazałby wyniki bardzo dobre, ale poniżej oczekiwań i mamy lawinę choćby jak na XTB po wynikach za Q2 (-14% luki i dalszy zjazd w trakcie sesji). Oczekiwania w stosunku do wyników MRC są tę chwilę b. wysokie.

Wynika bardzo ładny i pozostaje pogratulować 3some 3some

My chyba oglądamy inny portfel - ja widzę ok. 260k ekspozycji, z czego 146 tysięcy przypada na Mercator. Gdzie tu dywersyfikacja.. ? Przecież mamy tu do czynienia z ponad 55% w jednej spółce. Jeden zjazd MRC o 10% i zysk wyzerowany.

Swego czasu robiłem podobnie do Ciebie i niby wiedziałem żeby uważać, ale dopiero jak mi portfel w 2 dni zjadł 3 miesięczny zysk zrozumiałem co to znaczy dywersyfikacja. Oczywiście mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej, trzymam kciuki i życzę kosmicznych zysków Pray

Swoją drogą pozycję akcyjne masz bardzo małe i tutaj bym widział awersję do ryzyka, ale patrząc na pozycje kontraktowe to widzę totalnie drugi biegun Dancing Dancing

Proszę o sprzedaż Quercus. Kurs w strefie oporowej i spodziewam się korekty szerokiego rynku.

Witaj wave będę śledził portfel z ciekawością thumbright

Tak na marginesie, dlaczego nie podajesz dokładnie które masz spółki w portfelu? Myślę że sporo by to wniosło śledzącym portfel thumbright

Pora na podsumowanie pierwszego tygodnia portfela wave

Finansowo wygląda to całkiem przyzwoicie - kapitał urósł do 14,6k. Oznacza to wzrost o 3,9k (36%). Niby nieźle, ale w piątek zrobiłem kilka bezsensowych ruchów Eh? Zamiast trzymać rosnący Orlen zacząłem skakać po spółkach - oczywiście skończyło się to stratą. Zdecydowanie muszę ograniczyć ruchy w trakcie sesji i wracanie do spółek, które wyrzuciłem z portfela (na tej samej sesji, WTF?! angry3 ).
Trochę nie podoba mi się rynek ostatnio - wszystko rośnie i trwa wzrostowy bal. Najchętniej bym tu widział korektę spadkową. W związku z tym w piątek otworzyłem S na W20. Generalnie wykres w bardzo ważnym miejscu - na 3 letniej linii trendu spadkowego i na poziomie, który w ostatnich latach bronił wykresu 5 razy. Wydaje się to ważnym poziomem, choć nie takie opory rynek ostatnio przebijał z marszu. Trochę się obawiam, że skończy się to wtopą jak krótka na KGH, no ale zobaczymy już jutro.Tę pozycję traktuję trochę jako zabezpieczenie - jak będzie rósł szeroki rynek to zarobię na XTB, jak spadnie to W20 powinien dać zarobić. Taki trochę bieda hedge, no ale taki mamy klimat king

tygodnie:

kliknij, aby powiększyć

dni, tutaj widać lukę do zakrycia i taką święcę 'zawahania' na niemałym wolumenie.

kliknij, aby powiększyć

Pozostałe pozycje:
XTB - kurs po dynamicznych wzrostach zaczął korektę. Świeca nie jest straszna - wolumenowo mniejsza niż ostatnie wzrostowe.

kliknij, aby powiększyć

MRC - tutaj po wybiciu linii trendu spadkowego kurs się cofnął. Dość duży wolumen, jak spadnie do 440 może wyskoczę z obawy na pułapkę.. (ostatnio się na taką nadziałem i oberwałem porządnie..)

kliknij, aby powiększyć

Kolejny tydzień rozpoczynam z:
-560 zł blackeye pierwszy margin call w tym roku. Pewnie po prostu zamknę w ciągu dnia pozycję na WIG20. BOŚ daje czas jakośdo 12 na uzupełnienie. Jutro podejmę decyzję co z tym zrobić.
12 FXTBH21 (25k)
3 FMRCH21 (15k)
-1 FW202120 (-40k)

wytrzymałeś na otwarciu z KGHem? wave

Ostatecznie nie zdecydowałem się na Allegro. Wziąłem na dzisiejszą sesję 3 konie PKN po 63,6. Szykuje nam się wybicie ostatniego szczytu. Boo hoo!

kliknij, aby powiększyć

na tę chwilę:
gotówka 2,9k
12 FXTBH21 (25k)
3 FMRCH21 (15k)
5 FPKNH21 (31k)

dźwignia 1:4

po dzisiejszej sesji wypłacam nadwyżkę ponad 15k. Zobaczymy ile tego wyjdzie wave

W ogóle MRC na tygodniach wygląda zacnie. Stoch po przecięciu ze średnią rośnie, RSI zaczyna trend, TSI wypłaszczone i gotowe go ruchu w górę, kurs zareagował na MA30t. I do tego wybicie linii trendu spadkowego. Brakuje tylko wolumenu, ale jutro jeszcze też jest dzień. Zobaczymy jutro jak się zamknie świeczka. Na razie po wykresie wnoszę duży ruch w górę, może nawet liźnięcie ATH na 700 Dancing

kliknij, aby powiększyć

W temacie Allegro wygląda jak objęcie bessy, wzmożonym wolumenie (na tle ostatnich dni) + wybicie linii trendu wzrostowego. Chyba jednak jutro wskoczę love4 love4 love4

kliknij, aby powiększyć

Mercatora planuję sprzedać po szacunkach za Q4, tak szczerze to nie wiem o ilu może dojść do tej pory. Najbliższy opór to 525 - przed informacją o ABB.Dzisiaj kurs zdecydowanie wybił linię trendu spadkowego, tutaj może naprawdę być ciekawie.
Odnośnie KGH - po ostatniej wpadce czekam na jakiś sygnał do korekty, nie będę zajmował pozycji zanim on nastąpi Shame on you Kurs dzisiaj zrobił ATH, brak żadnych historycznych oporów może wznieść kurs dość wysoko. Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw binky

kliknij, aby powiększyć

Dzisiaj skróciłem się z połowy PKN i miałem wrzucić krótką na ALE. Powstrzymały mnie wzrosty wszystkiego wokół. NASDAQ nie był wzruszony wynikami do Senatu w USA. Na tę chwilę mam 4,5k w gotówce, która czeka na okazje king

Jakiś czas temu byłem subskrybentem tego portfela + brałem udział w szkoleniu z analizy technicznej Wojeteka i muszę przyznać, że z tego portfela można się bardzo dużo nauczyć. Głównie o analizie technicznej, prowadzeniu pozycji i wychodzeniu. Można go naśladować, ale docelowo i tak najlepiej 'pójść na swoje' a tutaj autor stara się przekazać wiedzę i swoje podejście najlepiej jak potrafi. Także polecam tego stockwatchowicza thumbright
Jeszcze w temacie powtarzania ruchów - nie zawsze jest to możliwe, sporo osób obserwuje ten portfel i instrumenty które tam wpadają mogą odjechać zanim je kupisz i przez to będziesz mia potencjalnie mniejsze zyski (dalej do SL i bliżej do TP).

Mocno mnie kusi wejście w krótką Allegro. Demokraci z większością w Senacie USA powinno negatywie wpłynąć na spółki technologiczne, Myślę, że Allegro też oberwie. Do tego technika nie napawa optymizmem - możliwe wyjście z trójkąta zwyżkującego dołem + złamanie trendu na RSI, hm.. Przy 83 pewnie otworzę pozycję.

kliknij, aby powiększyć

JSW nie zachowuje się tak jak chciałem więc wylatuje z portfela po 26,16 (strata 120 zł). Dorzuciłem PKN po 62.

gotówka 1000 zł
12 FXTBH21 (25k)
3 FMRCH21 (13k)
4 FPKNH21 (24k)

Wzięte z rana 3 konie JSW po 26,6, sprzedany jeden XTB po 21,5. PKN zachowuje się ładne to został. Gotówki 100 zł, w trakcie/na koniec sesji zamknę pewnie JSW bo nie mam gotówki na pokrycie ew. zjazdu i margin calla.

Na teraz:
gotówka 100 zł
12 FXTBH21 (25k)
3 FMRCH21 (13k)
3 FPKNH21 (18k)
3 FJSWH21 (8K)

Patrzę sobie na kurs JSW w porównaniu do HCC.US (Warrior Met Coal) - ich konkurenta z USA. Z tego co zauważyłem obie spółki zwykle poruszają się w podobnych kierunkach. Ostatnie 2 dni dla HCC to wzrosty o 2,3% i 3,6% przy spadku we wtorek JSW o 3,88% i braku sesji dzisiaj. Myślę, że może tu być pole do ugrania kilku % na jutrzejszej sesji. Zobaczę jak się jutro otworzą moje pozycje i jeśli JSW się nie otworzy zbyt wysoko wrzucę kilka kontraktów pod wyrównanie z amerykańskim bratem :) W zamian pewnie zredukuję trochę XTB albo Orlenu (też zależy od otwarcia). Zagranie na jedną sesję - jak będzie spadać uciekam, jak wzrośnie też uciekam Whistle

Nie pisałem o tym, żeby nie zaśmiecać, ale po informacji o porozumieniu Rosja - Saudowie w kwestii ropy + ładne wyciągnięcie kursu po 15, dołożyłem jedną porcję PKN po 60,1 we wtorek. Portfel obecnie:

gotówka 1200 zł
13 FXTBH21 (27k ekspozycji)
3 FMRCH21 (13k)
3 FPKNH21 (18k)

kapitał vs ekspozycja: 1:4,2

@eamon, tak szczerze to spodziewałem się czegoś więcej po odpowiedzi od Ciebie. Rozkładając ją na czynniki pierwsze:

eamon napisał(a):
Grasz zbyt krótkoterminowo, starasz się przewidywać kursy jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.

Co w takim razie ma znaczenie w zarabianiu na giełdzie jeśli nie kursy.. ?

eamon napisał(a):
Średnie, wskaźniki... To było dobre 30 lat temu. Dziś krótki termin jest nieopłacalny. AT to złudzenie które fajnie wygląda wstecz. Nawet mój Gann był losowy.

Jaki termin w dzisiejszych czasach jest opłacalny? Na jakiej podstawie zajmujesz pozycje w swoim portfelu?

eamon napisał(a):
Emocje cie zniszczą tak jak brak zarządzania pozycja.

Które emocje będą dla mnie niszczące? Jak poprawić zarządzanie pozycją?

Tak jeszcze podsumowując, bez rozwinięcia punktów powyżej dalsza dyskusja nie ma większego sensu, bo operujesz na samych uogólnieniach. Nie schodząc do szczegółów nie wnosi nic do dyskusji.

Generalnie jak już wytaczasz tak mocne działa stosuj na przyszłość konstruktywną krytykę - wszyscy z tego wyniesiemy coś pozytywnego.

eamon napisał(a):
Masz 11k i bawisz się w kontrakty? być może masz swoje 5minut ale w dłuższej perspektywie stracisz więcej niż zarobisz. a pogrąży cię brak strategii. sorry.

Ten portfel to jakieś 5-10% całego kapitału zaangażowanego w akcje. Na jednej transakcji staram się nie ryzykować więcej niż 0,5-1% łącznego kapitału. Po prostu mój 'profil' wymaga takiej zabawy i stąd to wydzielenie. W życiu nie ryzykowałbym całego kapitału z takim ryzykiem i dźwignią.
Swoją drugą wysnuwasz dość mocne wnioski o przyszłości tego portfela. Mógłbyś rozwinąć dlaczego tak myślisz?

Ciekawe, czy ludzie w końcu przejrzą na oczy Think nadmienię tylko, że obecnie, wg danych SW, jest 40,5 mln akcji blah5

Dzisiaj kolejne zakupy.

1 FMRCH21 po 441. Kurs podszedł pod linię trendu spadkowego. Stawiam swoje dinary na wybicie. Na razie ostrożne wejście z uwagi, że poprzedni spadek z 520 do 340 mnie dość mocno pokiereszował Speak to the hand

kliknij, aby powiększyć

2 FPKNH21 po 59,4. Kupione przy linii trendu z wąskim SL w okolicy 57. Generalnie zmiana sentymentu powinna podciągnąć molochy niezależnie od udziału SP, Obajtków i innych gazet. Jeśli ma nastąpić przepływ kapitału na rynki wschodzące to sporo zyskają większe spółki. Chociaż u mnie kupione z dużo krótszą perpektywą blackeye

kliknij, aby powiększyć

Generalnie moim problemem jest, że wchodzę często za wcześnie, przed wygenerowaniem klarownego syngału. Szczęśliwie nie mam problemu z wychodzeniem z błędnych pozycji. Tutaj prawilnie byłoby wejść w te spółki powyżej ostatnich szczytów- PKN 61 a w MRC 530.

Stan portfela:
gotówka 980 zł
13 FXTBH21 (26k ekspozycji)
3 FMRCH21 (13k)
2 FPKNH21 (12k)

dźwignia 1:4

dobrego dnia i wysokich zysków! hello1

Niesamowite. Ciekawy jest też swoisty kult Januarego i wchodzenie z automatu w spółki z jego stajni. Koniec końców i tak zarobi ten kto miał zarobić puke_l

Podpowiedzcie mi proszę co się tu odjaniepawla.. ?

Spółka w październiku 2018 pożycza 2 mln zł od os. fizycznej. Daje ona możliwość konwersji pożyczki na akcje wycenione na 1,89 za sztukę (czyli ponad 1 mln akcji). Spółka może spłacić ją wcześniej bez żadnych konsekwencji.

Teraz okazuje się, że spółka nie spłaciła tej pożyczki i w zamian pożyczkodawca dostanie akcje o wartości 60 mln zł (1 mln sztuk * 60 zł).

Jak to jest, że spółka wyceniana na 2,4 mld złotych nie spłaca pożyczki o wartości 2 mln zł, co w konsekwencji powoduje rozwodnienie kapitału i rośnie jeszcze dzisiaj 6%? Think Think Think

Jeszcze w kwestii tego portfela dodam, że upubliczniłem go jako trochę taki 'pamiętnik' żeby z perspektywy czasu móc wyciągnąć jakieś sensowne wnioski. Służy mi on do skakania z kwiatka na kwiatek, bo czuję taką potrzebę na giełdzie binky Pozycje akcyjne tez są dość ruchome, ale nie tak bardzo jak ten.
W zeszłym roku spekulacyjny portfel dotarł mi w pewnym momencie do +200%, zakończyłem na +70% a wydzieliłem go jakoś w połowie roku. Głównym celem tej kroniki jest ograniczenie ruchów w dół, chociaż nie wiem czy to jest możliwe przy takiej dźwigni.. Think

Oczywiście liczę na Wasze głosy krytyki! hello1

Dokładnie, XTB dzisiaj bardzo ładnie się zachowuje Boo hoo! Odrobiło mi stratę na KGH.

W ogóle dzisiaj bardzo dobry dzień dla całego portfela, moje pozostałe pozycje akcyjne wg udziału: XTB, ATC, OPN, MRC, AST, KER, MBR hello1

XTB trzymam od 8 zł i mi znacząco zwiększyło udział w portfelu - będę musiał się zastanowić nad skróceniem po wynikach za Q4 2020 i informacji o dywidendzie.. thumbright

Nie mogę drugi raz edytować posta. Nie ma co się kopać z koniem, wygląda to na wyjście KGH z formacji górą- zamknięta pozycja po 180,2. Strata na pozycji ~1k. Druga porcja MRC otwarta po 433.

2 FMRCH21 - ~8,6 ekspozycji
13 FXTBH21 ~ 26k ekspozycji

Dźwignia w stosunku do kapitału na spekulację jakieś 1:3,5.

Miedź nie spełnia założonego scenariusza, na teraz +2,4%. Nie wybiło jeszcze górą, ale oddala się widmo korekty.

Zamknąłem jeden kontrakt na KGH (186,45) i otworzyłem zaczepną pozycję na MRC (416).

Otwarte pozycje:
-1 FKGHH21
1 FMRCH21
13 FXTBH21

Oczywiście komentarze są jak najbardziej wskazane.

Pozycja na KGH to czysta spekulacja pod korektę. Technicznie jest dużo lampek ostrzegawczych, które same w sobie nie generują sygnału sprzedaży, ale liczę na ich skuteczność thumbright Mam świadomość, że pod prąd się nie gra, ale widzę tutaj możliwość dynamicznego schłodzenia gorących głów king

Technicznie:
1. słabnące RSI od jakiegoś czasu - notuje coraz niższe szczyty
2. konsolidacja przy szczytach w sierpniu-wrześniu (zaznaczone na czerwono) doprowadziło do korekty przed wybiciem nowych lokalnych szczytów. Z drugiej strony obecnie rysuje się trójkąt zwyżkujący, który ma (niestety) sporą skuteczność wzrostową (argument oczywiście na minus)
3. większe wolumeny przy spadkowych świecach w ostatnich 2 tygodniach. Zauważ, że wzrostowym świecom towarzyszyły relatywnie mniejsze wolumeny
4. miedź traci impet wzrostowy i tutaj głównie spodziewam się schłodzenia też KGH wave kurs jak na razie przy dolnej bandzie, ale jak wybije dołem będzie ciekawie thumbright

kliknij, aby powiększyć

edit: oczywiście tę kronikę należy traktować jako krótkoterminową ryzykowną spekulację. Ja lubię emocje, stąd część portfela w kontraktach które powodują duże ruchy na kapitale love4 love4 love4

Witajcie,
Już od początku zeszłego roku nosiłem się z zamiarem dzielenia się swoimi przemyśleniami i typami inwestycyjnymi. Pokażę tu część portfela najbardziej spekulacyjnego (jakieś 5-10% całego zaangażowania w akcje), opartego głównie o kontrakty terminowe. Z dźwignią bywa różnie, ale dość mocno ją wykorzystuję w celu maksymalizacji ekspozycji (i zysków Dancing ). Oczywiście z pełną świadomością, że to broń obusieczna thumbright Pozycje często zmniejszam/zamykam jak znajdę jakiś ciekawy setup w trakcie sesji blackeye próbuję ograniczać emocje w trakcie sesji, ale z tym różnie bywa. Portfel z racji oparcia o kontrakty ma mocno ograniczony zakres spółek, dorzucam do tego jeszcze warunek niskiego spreadu (dobrej płynności). Nadwyżki ponad 15k wypłacam Dancing

Pozycje na spadek będą z ujemnym znakiem, np. FKGHH21 -2 oznacza w kontrakty terminowe na spadek.

Rok zaczynam z kapitałem 10 689,64 zł. Otwarte pozycje:

913 zł gotówki

-2 FKGHH21, ekspozycja 36,6k na spadek
Tutaj w ostatnim czasie kurs ma problemy z przebiciem 190 zł i spodziewam się korekty. Dodatkowo miedź nieśmiało w ostatnim czasie rysuje RGR - w przypadku niespełnienia się formacji ucieknę z pozycji. Pozycja otwarta po 185, ale na potrzeby kroniki biorę ostatni kurs, czyli 183.
SL 190 zł co kwotowo daje potencjalną stratę 1400 zł
TP 160 zł - okolice linii trendu

kliknij, aby powiększyć

13 FXTBH21, ekspozycja 23,8k na wzrost
Kurs w konsolidacji od sierpnia, dogoniła go średnia MA30t i kurs od niej odbił. Spodziewam się kontynuacji ruchu w górę pod wstępne wyniki za Q4 2020.
SL 16 zł => 3000 zł (kupione po 16,72)
TP co najmniej 28

kliknij, aby powiększyć

Podoba mi się też Merator, po przebiciu 460 zł pewnie zamknę jeden kontrakt KGH i otworzę na MRC.

kliknij, aby powiększyć

Proszę o zakup Quercus. Niskie stopy procentowe powinny pozytywnie wpływać na migrację gotówki z kont do funduszy inwestycyjnych, co się przełoży na aktywa pod zarządzaniem i wyniki spółki. Technicznie też nieźle - spółka w trendzie wzrostowym.

.

To i ja się wpisuję w kolejkę wave

MX5 napisał(a):
Naprawdę nikt nie zapyta w którą stronę ? ;)

To się okaże dopiero po ruchu binky w zasadzie obie drogi są otwarte, choć AT daje większe szanse na kontynuację ruchu, czyli góra binky

Skąd wiecie co jest w cenach a czego nie ma?

Jak dla mnie to czysto hipotetyczne stwierdzenia. Zresztą przy takiej liczbie uczestników rynku u każdego co innego 'jest w cenie'.

Najważniejsze pytanie czy łącznie miał pozycję netto po krótkiej stronie. Możliwe, że mieli pakiet akcji, który zabezpieczyli krótką sprzedażą. Tak naprawdę nic nie wiadomo ponad to, że mają sporą krótką pozycję binky

Odpowiedź jest we free floacie obecnym, niecałe 3%. Nikt z poważniejszym kapitałem nie wejdzie w taki papier. Teraz w wolnym obiegu będzie 20 czy 30% więc sytuacja zmienia się diametralnie.
Branża bardzo perspektywiczna, systematycznie zwiększane przychody i minimalne zadłużenie zrobią swoje. Nie ma opcji, żeby fundy się tym nie zainteresowały, choćby przez branżę, w której spółek jak na lekarstwo na GPW.

Dostaniesz X akcji w cenie Y. Przy czym X będzie pomniejszone o ewentualną redukcję.

Przecież na całym świecie jest podobna sytuacja w przemyśle. Właśnie teraz gra toczy się o perspektywy odbudowy. Europa jakoś szczególnie nie odstaje od pozostałych części świata i mierzy się z podobnymi problemami. Tak jak już pisałem, moim zdaniem dużo ważniejsze są trendy światowe niż problemy naszego podwórka.

vanbandit napisał(a):
z tych wykresów co załaczyłeś to wynika, że JSW jest przewartościowane względem Warrior i KOL.US Think

Chodziło mi o kierunek ruchu kursu. Celowo ustawiłeś na wykresie HCC krótszy okres? Sprawdź ostatnie 2 albo 3 lata.

A ja bym powiedział, że spółka porusza się zgodnie z zagranicznymi spółkami z branży i co najwyżej krótkoterminowo nasze wewnętrzne perturbacje mają wpływ na kurs, a długoterminowo idziemy z trendem światowym..
Popatrzcie na korelację WARRIOR MET COAL (NYSE: HCC.US) albo VANECK VECTORS COAL ETF (NYSE: KOL.US) z naszym rodzimym Jastrzębiem.
HCC:
stooq.pl/q/?s=hcc.us&d=202...
Vaneck:
stooq.pl/q/?s=kol.us&d=202...

Chyba że to ogon macha psem.. ?king blackeye Shame on you

Przy C/Z nie są brane 4 ostatnie kwartały?

Od razu mówię, że nie śledzę tego wątku na bieżąco i jest szansa że to już było omawiane. Ostatnio popatrzyłem na wykres Take Two przed premierą Red Dead Redemption 2, jednej z najlepiej sprzedających się gier w historii i mocno wyczekiwanej. Premiera była na przełomie października/listopada 2018. Kurs ustanowił maksima na miesiąc przed premierą, później był dołek w marcu i dopiero dynamiczne wyjście w górę.
CDR i TTWO to dwie zupełnie inne spółki, ale daje to do myślenia czy kurs ustanowi jeszcze szczyt przed premierą. Zresztą trzymam kciuki za to, żeby zarówno polskie studio jak i akcjonariusze byli zarobieni hello1

To jest rekomendacja z dm BOSSA. Upublicznią ją po 3 dniach dla swoich klientów, stąd środa (albo czwartek). Prognozują 903 mln zysku za 2020 rok.

East Value Research prognozuje 100 mln zysku w H2 2020, wszystko powyżej powinno być przyjęte pozytywnie.

Nieco zapomniana spółka a systematycznie zwiększa liczbę przeprowadzonych testów na COVID poprzez spółkę VITO-MED. Wg komunikatów spółki liczba przeprowadzonych testów:
2020-06 5089
2020-07 14814
2020-08 31148
2020-09 ? będzie podane niedługo

za czerwiec i lipiec testy wygenerowały 5,4 mln przychodu, co daje średnio 280 zł na test. Przy założeniu takiej samej liczby testów we wrześniu co w sierpniu mamy 21,6 mln dodatkowego przychodu w Q3 2020. Przy 219 mln przychodów za ostatni rok i 52,6 mln w Q2 2020 wygląda to całkiem przyzwoicie.

Pozostaje czekać na dane za wrzesień hello1

Dokładając do tego ładnie zachowanie Warrior Met Coal które obecnie rośnie o 3% końcówka tygodnia będzie obfitowała w emocje hello1

Jeszcze nie dodałeś, że Top Glover od początku roku wzrósł o 300% a Mercator o 400% salute

może to?
www.synektik.com.pl/pl/oferta/...
Moderator:
może krótki cytat?

Cytat:
Łatwy w użyciu, prosty i szybki test do badania przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego pandemię COVID-19. W ciągu 10 minut uzyskasz odpowiedź, czy pacjent przechodził zakażenie, bez potrzeby użycia analizatora.

greqq napisał(a):

Jeśli Wojtek to @BearHand to pisał też o podejściu pod 370 :) Ja na pewno nie będę czekał aż spadnie do 221, kółeczko mogą zrobić a i owszem, nie wykluczam, to co mieliśmy przez ostatni miesiąc, zejście do 205 było tylko okazją, zresztą okazji było bardzo dużo na całym rynku. Wracając do CDR, czy jest przewartościowany to czas pokaże, IMO nie jest patrząc na zagraniczną konkurencję...

Mógłbyś rozwinąć temat zagranicznej konkurencji? Na jakiej bazie to porównujesz?

Tak na szybko sprawdziłem Electronic Arts i Activision Blizzard - pod względem P/E mają odpowiednio 11 i 31. Nie wspominając o Ubisoft Entertainment, który ma stratę za ostatnie 12 miesięcy. Przy wskaźnikach CDR na poziomie 270 dyskonto jest spore.
Dopiero patrząc na CDR przez pryzmat oczekiwań wycena może nie być wygórowana, tylko ten parametr jest ciężko mierzalny.

Ostatnie zalecenie KNFu o niewypłacaniu dywidendy i nawis bankowy (Alior i Pekao) robią swoje na kursie.

cheron napisał(a):
pandorinium napisał(a):
Francuski regulator wprowadził dziś zakaz krótkiej sprzedaży akcji w przypadku 92 spółek. Od rana mówiło się jedynie o 24 godzinach, natomiast już teraz pojawiają się sygnały, że restrykcja ta może zostać przedłużona do końca miesiąca.

Orientujecie się jak taki zakaz wygląda w praktyce? Co się dzieje wtedy z otwartymi pozycjami?

Już wiem, kontraktów to nie dotyczy także szaraki takie jak my nie są zagrożone Dancing

pandorinium napisał(a):
Francuski regulator wprowadził dziś zakaz krótkiej sprzedaży akcji w przypadku 92 spółek. Od rana mówiło się jedynie o 24 godzinach, natomiast już teraz pojawiają się sygnały, że restrykcja ta może zostać przedłużona do końca miesiąca.

Orientujecie się jak taki zakaz wygląda w praktyce? Co się dzieje wtedy z otwartymi pozycjami?

cheron napisał(a):
Ja z kolei proszę o sprzedaż JSW. Kurs poszedł nie w tę stronę co powinien blackeye
Proszę o kupno Ailleron. Uzasadnienie wrzucę wieczorem.

Zaległe uzasadnienie Ailleron:

Fundamenty:
- liczę na poprawę wyników w najbliższych kwartałach, baza z zeszłego roku nie jest wygórowana i wyniki rdr powinny się poprawiać
- dobra sytuacja płynnościowa - łączne zobowiązania na poziomie 35 mln przy 70 mln aktywów obrotowych
- stale rosnące przychody, w ciągu ostatnich dwóch lat nie przekładające się na większe zyski. Mam nadzieję, że w końcu ogarną rentowność i zyski wzrosną skokowo Pray

Technika:
- Spadki trwały od 2018-07 do 2019-05. Już 10 miesięcy w konsolidacji między 6,7-9,3. Kupno trochę na wyrost, bo sygnał kupna będzie po wybiciu poziomu 9,3
- MA30 na wykresie tygodniowym wypłaszczona czyli kwestia jest otwarta w ustaleniu kierunku thumbright
- TSI>0
- na wykresie dziennym złoty krzyż w styczniu, co powinno wspierać kurs
- MA200 wypłaszczona na wykresie dziennym

Abstrahująca od powyższych argumentów trochę mnie niepokoją ostatnie spadki - przy spadającym całym runku pewnie poleci też ALL Think

tydzień:

kliknij, aby powiększyć

dzień:

kliknij, aby powiększyć

Ja z kolei proszę o sprzedaż JSW. Kurs poszedł nie w tę stronę co powinien blackeye
Proszę o kupno Ailleron. Uzasadnienie wrzucę wieczorem.

Tak, tak - to jest oczywiste, że nie mają nic wspólnego ze szczepionkami na koronowirusa. Mój poprzedni wpis był mocno ironiczny binky
Odnoszę wrażenie, że jak jakiś temat robi się modny są grane spółki jakkolwiek powiązane z branżą czy sektorem niezależnie od wpływu danej sytuacji na spółkę. Wystarczy cienka nić połączenia. Chociaż to pewnie spełnia definicję czystej spekulacji blackeye

Ostatnio spore obroty jak na tę spółkę, do tego próba wybicia z konsolidacji. Myślicie, że otoczenie szczepionkowe, w której działa może polecieć na fali koronawirusa, podobnie do Mercatora? Whistle
W końcu nazwa zobowiązuje blackeye „BIOMED-LUBLIN” Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

Dzisiaj ostatnia sesja 2019 roku hello1

Proszę jeszcze o dorzucenie dzisiejszej dywidendy na LVC thumbright

a ja poproszę o zakup JSW. Jeszcze nie było wybicia i trwa akumulacja, ale zaryzykuję Whistle

Mam cichą nadzieję, że JSW będzie gwiazdą następnego roku hello1

Technicznie trwa trend spadkowy, SL ~18 zł

kliknij, aby powiększyć

To i ja poproszę o miejsce w nowej edycji hello1

Proszę jeszcze o dodanie dwóch dywidend, które w międzyczasie mi wpadły do LVC Boo hoo!

Dziękuję i pozdrawiam! wave

Wojetek, miałem zamienić lvc na etl, który się okazał być zajęty Speak to the hand chciałbym pozostać przy poprzedniej spółce, bo to miała być transakcja wiązana a jakoś nie mogę się na nic innego zdecydowa. Tym bardziej, że koniec konkursu tuż za rogiem hello1

Proszę zatem o przeniesienie postu do dawnego lccorp i zmianę nazwy king

Widzę, że spółka nie ma swojego tematu wave

Macie jakieś przemyślenia o tej spółce?

Spółka trochę zapomniana - niedawno nastąpiła zmiana struktury właścicielskiej - LC sprzedał swój udział funduszom. Spółka dywidendowa, płacąca w dwóch ostatnich latach po ok. 10% dywidendy (kwotowo 107 i 121 mln zł za 2017 i 2018 rok).
Obecna kapitalizacja to 1,1 mld przy 600 mln gotówki na koncie. Dodatkowo do końca roku ma zostać dopięta sprzedaż nieruchomości za 100 mln EUR, z czego połowa pójdzie na spłatę kredytu. Czyli w tym roku wpadnie ekstra 200 mln na konto.

Myślę, że funduszom w akcjonariacie będzie zależało na porządnej stopie dywidendy. Nawet przy poziomie z zeszłego roku będzie to ponad 10%, przy czym na 2018-12-31 gotówki było 468 mln a na 2019-12-31 zapowiada się ~800 mln.

Myślicie, że może się tutaj doszukać analogii do Echo? Też swego czasu była zmiana struktury właścicielskiej i zaczęli spieniężać inwestycje dzieląc się hojnie dywidendą.. Boo hoo!

789piotrek to ja, jakiś czas temu przeszedłem rebranding wave

Proszę o sprzedaż LVC i zakup ETL (Eurotel). Kurs po wyznaczeniu ATH, przetestował punkt wybicia i mam cichą nadzieję na kontynuację wzrostów. Trochę niepokoją wolumeny na spadkach gdzie akcje sprzedawał Rockbridge, ale myślę że fundamenty tutaj się obronią thumbright tylko nie jestem pewien czy do końca konkursu będzie to widoczne na kursie Think generalnie spółka warta zainteresowania - rokrocznie płaci dwucyfrowe dywidendy, z rosnącymi przychodami i zyskami, praktycznie niezadłużona. Do tego jeszcze wskaźnikowo petarda C/ZO <5. Dołożę jeszcze info, że mają spółkę zależną z modnej branży fotowoltaiki Soon Energy, która w przyszłości powinna dokładać do wyniku (na razie leci na stracie).
Tak jak pisałem niepokoi mnie Rockbridge, ale zaryzykuję hello1

EDIT: widzę, że spółka jest zajęta d'oh! ale i tak w tym momencie jest godna zainteresowania Whistle

kliknij, aby powiększyć

Marshall Wace LLP, AQR Capital Management, LLC, Connor i Clark & Lunn Investment Management Ltd. też się pewnie butów nie doczekali i otworzyli pozycje krótkie na 2,38% Dancing

cheron napisał(a):
Wytłumaczcie mi jedną rzecz, bo nie wiem czy dobrze rozumiem- mamy dwie sytuacje:
1. Pozycja krótka na kontrakcie terminowym na akcje. Popularna forma gry na spadki na GPW.
2. Krótka sprzedaż, którą rozumiem jako pożyczenie akcji, sprzedanie ich i odkupienie w wymaganym terminie po cenie rynkowej. Z tego co się orientuję na GPW nie jest to popularna forma.

Short squeeze dotyczy krótkiej sprzedaży, czyli sytuacji w której nagromadzenie zleceń obronnych (SL) powoduje dalszy wzrost kursu w "efekcie domina". W kontrakcie terminowym też są SL, ale nie następuje odkupowanie walorów po wyższych cenach, bo rozliczenia kontraktów terminowych jest gotówkowe. Wytłumaczycie mi to na chłopski rozum?

Ktoś się orientuje w tym temacie? d'oh!

Cytat:
Tak, jest to co opisałem dotyczy tylko i wyłącznie krótkiej sprzedaży a w umowach możesz napisać co chcesz, z doświadczenia wiem, że terminy oddania nie są podawane (niestety nic nie grozi za niepodanie terminu, natomiast prawnie jest określone, że termin ma być podany).

Moim zdaniem wątpliwe jest nazywanie złodziejstwem sytuacji, w której podpisujesz umowę krótkiej sprzedaży bez daty zwrotu akcji, w konsekwencji której zwrot następuje po delistingu. Przecież umowa pozostawiała w tej kwestii dowolność a dwie strony zaakceptowały jej treść.

Wytłumaczcie mi jedną rzecz, bo nie wiem czy dobrze rozumiem- mamy dwie sytuacje:
1. Pozycja krótka na kontrakcie terminowym na akcje. Popularna forma gry na spadki na GPW.
2. Krótka sprzedaż, którą rozumiem jako pożyczenie akcji, sprzedanie ich i odkupienie w wymaganym terminie po cenie rynkowej. Z tego co się orientuję na GPW nie jest to popularna forma.

Short squeeze dotyczy krótkiej sprzedaży, czyli sytuacji w której nagromadzenie zleceń obronnych (SL) powoduje dalszy wzrost kursu w "efekcie domina". W kontrakcie terminowym też są SL, ale nie następuje odkupowanie walorów po wyższych cenach, bo rozliczenia kontraktów terminowych jest gotówkowe. Wytłumaczycie mi to na chłopski rozum?

@muaddib77
To co napisałeś dotyczy krótkiej sprzedaży a nie kontraktów terminowych, których dotyczy temat.
Odnośnie oszustwa przy oddaniu akcji po delistingu to jest bardziej skrajny (choć możliwy) przypadek. Tak przy okazji - zawierając transakcję krótkiej sprzedaży nie jest z góry ustalony termin oddania akcji? Delisting nie nsatępuje z dnia na dzień.

Cytat:
W Polsce "shortowanie" istnieje tylko dla takich, którzy chcą uniknąć podatku i/lub oszukać innych

Rozwiń proszę kwestię unikania podatku lub oszukiwania innych przez pozycję krótką w kontraktach terminowych Think powiem szczerze, że nie zrozumiałem tych skrótów myślowych d'oh!

Witajcie,

Rozpocząłem niedawno edukację w temacie kontraktów terminowych i nasuwa mi się pytanie: czy jest jakiś związek między LOP a kursem kontraktu? Oczywiście pomijam kwestię braku płynności i spowodowane przez to duże spready.
Innymi słowy- jak interpretujecie LOPy? Macie jakieś ciekawe lektury w tym temacie?

5!

Dzięki za szybką odpowiedź.

Rzeczywiście, zapisując i później wczytując szablon mogę przywrócić poprzednią analizę. Przy takim rozwiązaniu pewną niedogodnością jest rozrastanie się listy szablonów. Bo przy każdym nowym elemencie przy kolejnej analizie powstaje nowy szablon.

Wydaje mi się, że z punktu widzenia użytkownika super opcją byłoby automatyczne (albo opcja) zapisywanie wyglądu ostatniego wykresu spółki. Później wchodząc na AT danej spółki startowanie od ostatniej / ostatnio zapisanej analizy.

Widzę, że bazujecie na silniku tradingview, na ich oryginalnej stronie tak to działa domyślnie. Nie ukrywam, że u nich jest to wygodniejsze.

Moglibyście sprawdzić czy to jest wykonalne u Was? Bardzo poprawiłoby to użyteczność.

Witajcie,

Czy istnieje możliwość zapisania wykresu danej spółki?

Chodzi o sytuację, w której dodaję do wykresu np. linie trendu, strzałki z wejściem itp. później zapisuję to i wchodząc kolejny raz w moduł analizy technicznej mam dostęp do poprzednio naniesionych rzeczy na wykresie i nie muszę ich znowu nanosić.
Teraz korzystam z szablonu, jednak on zapamiętuje tylko wskaźniki.

Na pewno na tradingview.com tak działa AT - przy każdym wejściu na spółkę startuję od poprzedniej analizy. Uda się u Was podobny schemat wprowadzić?

Pozdrawiam!

Czy mógłbyś rozwinąć kwestię pochodnej krótkich z kontraktów? Think

Marcin71 napisał(a):
Same dobre wiadomości a akcje tracą na wartości i to spektakularnie.
Czy jest jakiś powód o którym nigdzie nie piszą?

Powodów może być wiele. Wyniki lekko poniżej konsensusu, przegrzanie wskaźników i konieczność schłodzenia kursu, a może po prostu sprzedaż faktów.. ? Think Myślę, że w ten sposób można by długo gdybać binky

i kolejny artykuł w temacie otwarcia rynku handlu ziemią na Ukrainie.

Cytat:
Reforma gruntów rolnych, niepopularna wśród części społeczeństwa i opóźniona o lata, zostanie zatwierdzona do końca roku - zapowiedział.

Po objęciu urzędu przez Zełenskiego może po tylu latach to w końcu unormują.. ? d'oh!

Może bossa ? Zwróć tylko uwagę na dywidendy, wcześniej dane nie były historycznie korygowane.
Kiedyś dane były też dostępne na stooq ale teraz nie mogę znaleźć linka.

A jak można was znaleźć?

z nowości w spółce:

zamiast umorzenia akcji będzie program motywacyjny Shame on you stąd prawdopodobnie ostatnia przecena. Za to zarząd ma minusa! Liar

Zwrot 8,3 mln nienależnie pobranego podatku przez urząd skarbowy. Pieniądze są już fizycznie na koncie Dancing

wyniki za Q1 2019. Podsumowując jednym słowem: REWELACJA!
zysk netto 13,7 mln (Q1 2018 2,5 mln!!!) najwyższy w historii. Tak dla wyczucia powagi sytuacji blackeye cały 2017 11 mln, a w 2018 było 26,8 mln. Jak do tego dołożymy ponad 20 mln przepływów operacyjnych (gotówki) wychodzi bomba hello1

ciekawe jak jutro zareaguje kurs.. ?Boo hoo!

edit: widzę, że nie tylko mi się spodobały wyniki i zostałem uprzedzony.. hello1

Chwilowa panika po uziemieniu Boeingów 737 max wydaje się być za nami. Po spadku o prawie 15% jesteśmy znowu przy rocznych maksimach.

Tymczasem gotowa jest nowa wersja oprogramowania i jest po testach

Z drugiej strony, Enter wystąpi o odszkodowanie za uziemienie maszyn , dodatkowo w okresie uziemienia wypożycza dla LOTu swój samolot.

Powyższe kwestie powinny wspierać wyniki w 1. i 2. kwartale 2019. Wyniki za 2018 już za tydzień, prawdopodobnie będą rekordowe. Warto wspomnieć, że Q3 2018 miał wyższy wynik niż cały 2017 rok. Pozostaje czekać.. hello1

Witajcie,
Sytuacja jest taka: podmiot dokupuje akcje spółki notowanej na GPW i po tym przekracza 66% udziału w kapitale.

Mamy z Ustawę z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych:

Cytat:
Art. 74.
1. Przekroczenie 66% ogólnej liczby głosów w spółce publicznej
może nastąpić, z zastrzeżeniem ust. 2, wyłącznie w wyniku ogłoszenia wezwania
do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę wszystkich pozostałych akcji tej spółki.
2. W przypadku gdy przekroczenie progu, o którym mowa w ust. 1, nastąpiło
w wyniku pośredniego nabycia akcji, objęcia akcji nowej emisji, nabycia akcji w wyniku oferty publicznej lub w ramach wnoszenia ich do spółki jako wkładu
niepieniężnego, połączenia lub podziału spółki, w wyniku zmiany statutu spółki,
wygaśnięcia uprzywilejowania akcji lub zajścia innego niż czynność prawna
zdarzenia prawnego, akcjonariusz lub podmiot, który pośrednio nabył akcje, jest
obowiązany, w terminie trzech miesięcy od przekroczenia 66% ogólnej liczby
głosów, do ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę
wszystkich pozostałych akcji tej spółki, chyba że w tym terminie udział
akcjonariusza lub podmiotu, który pośrednio nabył akcje, w ogólnej liczbie głosów
ulegnie zmniejszeniu do nie więcej niż 66% ogólnej liczby głosów, odpowiednio
w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego, zmiany statutu spółki lub
wygaśnięcia uprzywilejowania jego akcji.

Art. 79.
1. Cena akcji proponowana w wezwaniach, o których mowa w art. 73
i art. 74:
1) w przypadku gdy którekolwiek z akcji spółki są przedmiotem obrotu na rynku
regulowanym, nie może być niższa od:
a) średniej ceny rynkowej z okresu 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie
wezwania, w czasie których dokonywany był obrót tymi akcjami na
rynku głównym, albo
b) średniej ceny rynkowej z krótszego okresu – jeżeli obrót akcjami spółki
był dokonywany na rynku głównym przez okres krótszy niż określony
w lit. a;
2) w przypadku gdy nie jest możliwe ustalenie ceny zgodnie z pkt 1 albo
w przypadku spółki, w stosunku do której otwarte zostało postępowanie
restrukturyzacyjne lub upadłościowe – nie może być niższa od ich wartości
godziwej.
2. Cena akcji proponowana w wezwaniach, o których mowa w art. 73 i art. 74,
nie może być również niższa od:
1) najwyższej ceny, jaką za akcje będące przedmiotem wezwania podmiot
obowiązany do jego ogłoszenia, podmioty od niego zależne lub wobec niego
dominujące, lub podmioty będące stronami zawartego z nim porozumienia,
o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5, zapłaciły w okresie 12 miesięcy przed
ogłoszeniem wezwania
, albo
2) najwyższej wartości rzeczy lub praw, które podmiot obowiązany do
ogłoszenia wezwania lub podmioty, o których mowa w pkt 1, wydały
w zamian za akcje będące przedmiotem wezwania, w okresie 12 miesięcy
przed ogłoszeniem wezwania.
3. Cena akcji proponowana w wezwaniu, o którym mowa w art. 74, nie może
być również niższa od średniej ceny rynkowej z okresu 3 miesięcy obrotu tymi akcjami na rynku regulowanym poprzedzających ogłoszenie wezwania.

Poprawcie mnie jeśli się mylę:
Podmiot chcący przekroczyć (przekroczył?) 66% w kapitale musi przeprowadzić w ciągu 3 miesięcy od przekroczenia progu wezwania na pozostałe akcje po cenie nie mniejszej niż najwyższa z 3 opcji:
1. średnia cena rynkowa z 6 miesięcy
2. najwyższej ceny jaką zapłacił za akcje w przeciągu ostatnich 12 miesięcy
3. średnia cena rynkowa z 3 miesięcy

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Dzisiaj zostały opublikowane wyniki sprzedażowe za marzec - wzrost o 335 klientów hello1
dane mają się następująco:
2019-01 204
2019-02 165
2019-03 335

dla porównania zeszły rok:
2018-01 263
2018-02 321
2018-03 374

Wynik marcowy napawa optymizmem, może powoli wracamy do poziomów przyrostów z zeszłego roku? Think

kurs USD też sprzyja, w ostatnim kwartale wahał się w przedziale 3,7-3,8, rok temu były to wartości rzędu 3,3-3,4. A 95% przychodów jest w dolarze. Z niecierpliwością czekam na wyniki Dancing

Spółka trochę zapomniana na forum. Ostatnio trochę się technicznie dzieje - walka z SMA200 a dzisiaj największy obrót od półtora roku. Wyniki już za tydzień Whistle

Fundamentalnie jedna z ciekawszych ostatnio informacji prosto z NFZ:
tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny będą finansowane bez limitu. Co istotne to są jedne z usług, które świadczy Voxel hello1

kliknij, aby powiększyć

Proszę o zakup Livechat. Spółka w trendzie spadkowym, ale wydaje mi się, że sytuacja niedługo się odmieni :)
Kreśli coraz wyższe dołki i szykuje się po raz trzeci do ataku na 30 zł. Po drodze jest jeszcze SMA200, którą mam nadzieję uda się też sforsować :)
Fundamentalnie sporo się słyszy o dużej konkurencji i kłopotach w pozyskiwaniu nowych klientów. Dynamika zdecydowanie siadła, ale nadal co miesiąc raportują przyrost. Sporo zwiększyli zatrudnienie i rozwijają nowe produkty, trzymam kciuki za sukces ;)
W ostatnich wynikach zarząd otrzymał spore premie co obniżyło wyniki, które i tak były rekordowe. W połączeniu z przeglądem opcji strategicznych może mają w zanadrzu jakiegoś kupca i chcą wycisnąć ze spółki ile się da, póki jeszcze mogą.. ? binky

kliknij, aby powiększyć

Proszę o sprzedaż Tauronu. Myślę, że spółka będzie dalej rosła ale poszła teraz w bok zamiast do góry :) w każdym razie za mało dynamiczny ruch na ten konkurs :)
Kolejną spółkę podam niebawem.

a Ropczyce powoli, w swoim stylu wspięły się na 11-letnie maksimum hello1

Swoją drogą, na ten rok planowane jest umorzenie akcji własnych w posiadaniu spółki (1,9 z 6,3 mln wszystkich akcji). Daje to ~30% mniej akcji ogółem. Zysk na akcję wzrośnie, ciekawe czy to przełoży się na kurs? Think

Do sprzedania są też nieruchomości o wartości ~60m z wyceną bilansową <40m. Może to wygenerować sporo gotówki (wzrost z 25m do 85m), nie wspominając o podwojeniu zysku rocznego (za ostatni rok 20m) Whistle

Do wyników jeszcze 3 tygodnie, może być ciekawie Dancing

edit: poprawiłem liczbę akcji.. thumbright

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 6 marca 2021 16:19:35
Liczba wpisów: 170
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 9

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,091 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d