pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

cheron

cheron

Ostatnie 10 wpisów
Odpowiedź jest we free floacie obecnym, niecałe 3%. Nikt z poważniejszym kapitałem nie wejdzie w taki papier. Teraz w wolnym obiegu będzie 20 czy 30% więc sytuacja zmienia się diametralnie.
Branża bardzo perspektywiczna, systematycznie zwiększane przychody i minimalne zadłużenie zrobią swoje. Nie ma opcji, żeby fundy się tym nie zainteresowały, choćby przez branżę, w której spółek jak na lekarstwo na GPW.

Dostaniesz X akcji w cenie Y. Przy czym X będzie pomniejszone o ewentualną redukcję.

Przecież na całym świecie jest podobna sytuacja w przemyśle. Właśnie teraz gra toczy się o perspektywy odbudowy. Europa jakoś szczególnie nie odstaje od pozostałych części świata i mierzy się z podobnymi problemami. Tak jak już pisałem, moim zdaniem dużo ważniejsze są trendy światowe niż problemy naszego podwórka.

vanbandit napisał(a):
z tych wykresów co załaczyłeś to wynika, że JSW jest przewartościowane względem Warrior i KOL.US Think

Chodziło mi o kierunek ruchu kursu. Celowo ustawiłeś na wykresie HCC krótszy okres? Sprawdź ostatnie 2 albo 3 lata.

A ja bym powiedział, że spółka porusza się zgodnie z zagranicznymi spółkami z branży i co najwyżej krótkoterminowo nasze wewnętrzne perturbacje mają wpływ na kurs, a długoterminowo idziemy z trendem światowym..
Popatrzcie na korelację WARRIOR MET COAL (NYSE: HCC.US) albo VANECK VECTORS COAL ETF (NYSE: KOL.US) z naszym rodzimym Jastrzębiem.
HCC:
stooq.pl/q/?s=hcc.us&d=202...
Vaneck:
stooq.pl/q/?s=kol.us&d=202...

Chyba że to ogon macha psem.. ?king blackeye Shame on you

Przy C/Z nie są brane 4 ostatnie kwartały?

Od razu mówię, że nie śledzę tego wątku na bieżąco i jest szansa że to już było omawiane. Ostatnio popatrzyłem na wykres Take Two przed premierą Red Dead Redemption 2, jednej z najlepiej sprzedających się gier w historii i mocno wyczekiwanej. Premiera była na przełomie października/listopada 2018. Kurs ustanowił maksima na miesiąc przed premierą, później był dołek w marcu i dopiero dynamiczne wyjście w górę.
CDR i TTWO to dwie zupełnie inne spółki, ale daje to do myślenia czy kurs ustanowi jeszcze szczyt przed premierą. Zresztą trzymam kciuki za to, żeby zarówno polskie studio jak i akcjonariusze byli zarobieni hello1

To jest rekomendacja z dm BOSSA. Upublicznią ją po 3 dniach dla swoich klientów, stąd środa (albo czwartek). Prognozują 903 mln zysku za 2020 rok.

East Value Research prognozuje 100 mln zysku w H2 2020, wszystko powyżej powinno być przyjęte pozytywnie.

Nieco zapomniana spółka a systematycznie zwiększa liczbę przeprowadzonych testów na COVID poprzez spółkę VITO-MED. Wg komunikatów spółki liczba przeprowadzonych testów:
2020-06 5089
2020-07 14814
2020-08 31148
2020-09 ? będzie podane niedługo

za czerwiec i lipiec testy wygenerowały 5,4 mln przychodu, co daje średnio 280 zł na test. Przy założeniu takiej samej liczby testów we wrześniu co w sierpniu mamy 21,6 mln dodatkowego przychodu w Q3 2020. Przy 219 mln przychodów za ostatni rok i 52,6 mln w Q2 2020 wygląda to całkiem przyzwoicie.

Pozostaje czekać na dane za wrzesień hello1

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 29 listopada 2020 16:53:55
Liczba wpisów: 120
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,580 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,53% +25 106,02 zł 45 106,02 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d