pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bobski

bobski

Ostatnie 10 wpisów
w mojej głowie została rozmowa jaka odbyła się całkiem niedawno z moim kolegą z pracy.

otóż ów znajomy i jego małżonka wybrali się do banku w celu ulokowania swoich oszczędności, nie mieli jednak pomysłu, jak to zrobić.

krawat za biurkiem zaczął naganiać na fundusz akcyjny z prze-świe-tną stopą zwrotu w skali roku rzędu kilkunastu procent. plansze, wykresy, słupki i cyfry na deser z prezentacją w power poincie miały przekonać do słuszności swych argumentów potencjalnych inwestorów.

- no bo proszę państwa, fundusz oparty jest na akcjach, które ZAWSZE stabilnie rosną! np. taki VOLKSWAGEN. No co się musi stać wydarzyć, żeby ruszyć TAKI KURS?!?!

kolega jednak przed przelaniem plata ( za dużo Narcos, sorry) postanowił propozycję przemyśleć.
Dzień później, po porannym serwisie informacyjnym, kolega przekonał się o wiarygodności doradcy :).

pozdrawiam.

Witam, nie wiem, czy to właściwy dział. Lepiej jednak dmuchać na zimne... jeśli info już jest na forum to proszę administrację o usunięcie postu...

Cytat:
Kilka godzin temu w sieci pojawiła się duża ilość materiałów opisanych jako wykradzione z serwerów Giełdy Papierów Wartościowych. Wstępna analiza wskazuje, ze twierdzenia osób odpowiedzialnych za wyciek mogą być prawdziwe

zaufanatrzeciastrona.pl/post/p...

Cytat:
PKP Cargo przegapiłeś.

A co wy się tak doczepiliście spółek SP ? Były fajne IPO latem, prywatne, i jesienią. Kto chciał to zarobił.

I jaki ciężki rynek ? To ze giełda leci na pysk, to normalne. Skoro to agonia OFE. Debiuty nic nie mają z tym nic wspólnego.

Jedno co mnie nie przekonuję to Gorenje, ale może właśnie na przekór kupię.

Ja wyszedłem z KGHM, Ekoexportu, Tarczyńskiego, Azotów.

Zostawiłem tylko spółki dywidendowe, myślę nad Neucą.

Jak to Mały Rycerz mówił, chyba jednak lepiej "spierd.....ć".

może i były, ale ja nie jestem fanem IPO, dopiero łapię doświadczenie w grze na debiutach. Wtedy było dla mnie na to za wcześnie aby brać w tym udział.

debity może nic nie mają wspólnego z tym, że rynek leci w dół. Gorzej, że ten rynek może mieć wpływ na debiuty. Otoczenie zawsze robi swoje.

a co do reszty to się zobaczy. Ja obecnie podkupiłem delikatnie KGH, reszta kapitału poza rynkiem.

jest niedosyt a jednocześnie ulga... 453 akcje.

ulga, ponieważ w razie czego straty do przyjęcia. IPO niepewne, korekta wisi w powietrzu, na parkiecie zrobiło się ciężkawo.

niedosyt, bo PKPCargo przegapiłem z powodów zawodowych salute , NEWAG i MERCATOR zagarnęły grubasy, zysk tyle co symboliczny. Pozostało czekać na debiut.

u mnie na rachunku (mbank) straszna leserka, zlecenie wciąż wisi jako przyjęte. Czekam na przydział akcji

9 akcji, darmo oddam!! komu?!? laughing5

zlożyłem zapis na 370 akcji a dostałem 9 Whistle

witam

czy jest szansa na omówienie ostatniego sprawozdania?

no to juz chyba nie ma szans na odwrót. pozostają już tylko strajki zalogi i protesty jako jedyna recepta na ten humbug ze strony rządu.

Gutek84 napisał(a):
Ciekawe jak będzie się spółka zachowywać w najbliższych miesiącach. Fundamenty zburzone, technika wspiera rynek niedźwiedzia, właściwie nie wiadomo od czego może się odbijać teraz. Wygląda na to, że KGHM zacznie mocno wyprzedzać rynek w bessie. Do niedawna tu się niektórzy podśmiewali, że lecimy na 20zł, a teraz to kto wie...king

to proste. wystarczy ogłoszenie strajku przez załogę i związki. W tych okolicznościach 20 zł masz na tacy. polecam lekturę tego wątku od pierwszej strony.

pozdrawiam

też dorzucę swoje trzy grosze. papier zareagował na ZAPOWIEDZI premiera spadkiem, wszyscy naokoło radzą ucieczkę od papieru który nagle zaczął parzyć w inwestorów w rączki. na takim papierze jak KGH nie ma lepszej okazji do zakupów jak takie przeceny, chyba, że znacie lepsze. Mam nadzieję, że Szutnik ma rację, i że ja mam rację, bo poubierałem się dzisiaj w ten papier jak miś polarny ;). pozdr!

Cytat:
stones napisał(a):
Czy może mi ktoś powiedzieć co się dzieje z Tauronem, normalnie na tej spółce nie ma takich spadków...żadnych informacji, które mogłyby się przyczynić do takiego nurkowania nie znalazłem...

Są informacje - program inwestycyjny zwiększony o 10 mld zł - do 45 mld.
Czyli kosmos. Plus infa o konieczności wyłączenia części mocy ze względu na zużycie. (w niedalekiej przyszłości)
Może spadać, ma prawo.

po co w takim razie uchwalono dywidendę? firma deklaruje podział zysków z akcjonariuszami kiedy potrzebne jest 35 nowych miliardów na inwestycje w spółkę? czy ten zarząd to ludzie kompetentni?

czy nikt nie zauważył że od dnia debiutu ta spółka znajduje się w trendzie spadkowym?

wiecie już coś? jaka redukcja, ile akcji dostaliście? u mnie na rachunku cisza jak makiem zasiał...

spadek do okolic 20 zl jest wg mnie bardzo realny chociazby ze wzgledu na szeroki, kurs spolki jest bardzo podatny na to co sie dzieje wokol, dowodza tego chociazby ostatnie tygodnie

zobaczymy. jak narazie ktos z rady wyskoczyl z 30mln sztuk akcji poza rynkiem. mowa o Elkop oczywisce

wzrosty narazie szlag trafił, szkoda bo fundament bardzo solidny

ok no to winda w gore, jakiego zasięgu wzrostów można się spodziewac przy takich informacjach?

Treść raportu

Zarząd Spółki ATM S.A. informuje, że w dniu 18.12.2009 roku zawarł z Ministrem Gospodarki umowę, której przedmiotem jest udzielenie Emitentowi dofinansowania na realizację projektu "Centrum Innowacji ATM" ze środków publicznych w ramach działania 4.5 Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2007–2013. O zakwalifikowaniu projektu do dofinansowania Emitent informował raportem bieżącym nr 52/2008 z dnia 12 grudnia 2008 roku. Wartość umowy, tj. wielkość otrzymanego dofinansowania wynosi 72 320 578,20 zł i stanowi 22,51% kosztów kwalifikowanych projektu (całkowity koszt realizacji projektu wynosi 392,02 mln zł z VAT, w tym wydatki kwalifikowane 321,28 mln zł). Przedmiotem planowanej inwestycji jest budowa ośrodka opracowującego i wdrażającego usługi oparte na najnowocześniejszych technologiach telekomunikacyjnych i informatycznych pod nazwą Centrum Innowacji ATM, co będzie powiązane z rozbudową obecnie użytkowanego Centrum Telekomunikacyjnego ATMAN-Grochowska. Projekt objęty dofinansowaniem będzie realizowany w latach 2010-2015 i podzielony jest na etapy, z których każdy będzie miał wpływ na zwiększenie przychodów i zysków Emitenta, co będzie warunkowało przystąpienie do kolejnego etapu zgodnie z harmonogramem realizacji projektu. Zrealizowany projekt umożliwi oferowanie w ramach Centrum Telekomunikacyjnego ATMAN-Grochowska profesjonalnych usług telekomunikacyjnych, szczególnie kolokacji i hostingu, jeszcze bardziej przystosowanych do potrzeb rynku. Stworzy także firmom technologicznym wyjątkowe możliwości prowadzenia i rozwoju działalności w CI ATM, poprzez zaoferowanie między innymi unikatową infrastruktury technicznej. Dofinansowanie projektu będzie mogło być realizowane poprzez zaliczkowanie poszczególnych etapów, przy czym pierwsza zaliczka nie może przekroczyć 30% kwoty dofinansowania. Rozliczenie dofinansowania poszczególnych etapów następuje po ich zakończeniu. Zakończenie i całkowite rozliczenie wszystkich wydatków kwalifikowalnych projektu nastąpić musi do 25 stycznia 2015 r. Realizacja projektu musi być zgodna z postanowieniami umowy oraz przepisami prawa dotyczącymi pomocy publicznej. Umowa nie zawiera postanowień o karach umownych. W przypadku naruszenia postanowień umowy w zakresie realizacji projektu z winy Emitenta, umowa może być wypowiedziana przez Ministra Gospodarki, co może skutkować koniecznością zwrócenia otrzymanego dofinansowania wraz z odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych. Umowa została uznana za znaczącą, gdyż jej wartość przekracza 10% kapitałów własnych
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Prezes Zarządu Roman Szwed 2009-12-18
Wiceprezes Zarzadu Tadeusz Czichon 2009-12-18

ok, czyli wygrali przetarg czy jeszcze nie?
WD wypowiedz się please na temat piątkowego raportu tej spółki

pozdr

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 1 lutego 2021 08:27:00
Liczba wpisów: 23
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,576 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d