pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

del-20130918

del-20130918

Ostatnie 10 wpisów
Nie pamiętam już czy była Tori Amos

Cały film jest świetny ;-)

Nie pamiętam czy była, to podrzucam....

@ Pink Floyd

No dzięki... odwalasz kawał dobrej roboty. Naprawdę nie wiedziałam, że taka strona wogóle istnieje!

Pink Floyd napisał(a):
Jak czas pozwoli, to postaram sie cos zaprezentowac. Nie wiem tez czego ktos oczekuje, to wtedy ewentualnie latwiej moze by bylo cos przygotowac.

Proszę napisz to, co Tobie wydaje się ważne. Niech to będą wpisy własne czy jak to się dzisiaj określa... "autorskie" love4

@ WD
Fajne motto blackeye

Pink Floyd napisał(a):
W gruncie rzeczy niewiele pozycji ksiazkowych jest na rynku w tym temacie, przepisywac ich nie warto :-) No a inna rzecz to juz implementacja rozwiazan i zywe przyklady z zycia. Ale nie mowie "nie".

No właśnie... nie o przepisywanie książek mi chodzi, bo to nie ma sensu.
Czekam z niecierpliwością love4

@ Pink Floyd

Widząc, że bardzo chętnie zabierasz głos w temacie MM, może otworzyłbyś osobny wątek?
W ten sposób, te informacje nie byłyby tak rozproszone. Pewnie nie jedna osoba by z nich skorzystała, łatwiej odnalazła...?

Pozdrawiam - Alicja

@ Szutnik

Również... BARDZO współczuję...

Pink Floyd

Ogromnie dziękuję. Ale ja mam nadal problem ze zrozumieniem.
Jeżeli właściwe/prawidłowe, magiczne 1% w MM czyni cuda, to dlaczego w strategii Tharpa było tyle dodatkowych założeń...?

Pink Floyd

Proszę zapodaj jakąś pracę/książkę/badanie, które pokazuje na prostej, nieskomplikowanej strategii (może być zwykłe przecięcie dwóch średnich - jako przykład), może być stratnej, że wyłącznie/głównie poprzez właściwe MM można poprawić jej wynik.

no może być w podsumowaniu za czerwiec :-) Tak

@ ucofb
Dzięki za wykres. Mam prośbę - dodałbyś do niego nasz EFT?

Ale ja nie wiem co to litość :-) Dziękuję

Poproszę o aktualizację love4

Troszkę też powinien pomóc ci blog Tomasza Chorodyńskiego
http://blogobligacje.blogspot.com/

Dołączam do stałych a przede wszystkim WIERNYCH czytelników tego wątku love4
Zorientowałam się, że jesteś stałym, baaardzo aktywnym czytelnikiem tego portalu, liczę więc na cudowny, konsekwentny rozwój Pray

Cavalleria Rusticana - w końcu znalazłam na YT troszkę lżejszą wersję filmową. Piękna fabuła, miejsce (Sycylia), wyśpiewana po włosku, przepiękna, porywająca muzyka

Polecam niesamowitej jakości nagrania koncertowe love4

Ależ cudowne WŁOSY :)

BROKEBACK MOUNTAIN - piękny film, przepiękna historia, świetna muzyka love4

Zielarz super
I podgrzejmy atmosferę love4

@ 100krotka

Dzięki 100krotne. Kocham takie zestawienia. Moja pełnia szczęścia love4

@ AT

Nie, no bez przesady. Proszę, nic nie usuwaj :-)
Może dzięki temu ty podrzucisz nam swoje ulubione kawałki love4

@ Ann

Lubisz prowokować Angel
Tu się tylko linkuje muzyczkę i proszę, niech tak pozostanie. Ja tu przychodzę odpoczywać love4

A jak tak bardzo chcesz wiedzieć, to chodź ze mną na dyskotekę - pokaże ci w praktyce. Zabawimy się 3some

Carla Bruni...

Zanim została "sławną żoną" śpiewała cudowne piosenki - bosa na scenie, z gitarą...

To podrzucam jeszcze Larę Fabian.
Była już, ale nie w wersji koncertowej.
Polecam za szczególną atmosferę na tych koncertach

@ Szutnik, dzięki nigdy tego wcześniej nie słuchałam love4

Och... świetne maski love4

I karnawałowo

Tu też masz taniej:

www.abc-inwestora.pl/?p=p_22&a...

Właściciel to prawdziwy profesjonalista.

Przepięknie wydana. Wiesz naprawdę ciężko się pozbywać akurat takich książek.

każdą :-)

przed - bo niosą nadzieję
w trakcie - bo są rodzinne
po - bo są refleksyjne

KNF - za całokształt

Mogę zasponsorować statuetkę Pray

Jak zwykle czegoś tam w wolnej chwili szukałam a znalazłam to...
Podzielę się z Wami :)

www.youtube.com/watch?v=LveS3t...

Świetne...

@ Buldi

Ogromnie Ci dziękuję, za to ile pracy a przede wszystkim serca w to wszystko wkładasz love4
Ja sobie nie wyobrażam poruszania się w tej materii bez totalnych pomyłek, kompletnie błędnych założeń.
To wszystko dopiero wychodzi przy takich właśnie próbach. Dla mnie to co robisz jak najlepiej świadczy o Tobie.
Z całego serca dalej trzymam kciuk. Nie będę ukrywała, jak wiele dobrego (co na końcu okazało się nieprzydatne) z tego co tworzysz zgarnęłam dla siebie.
Przełożyło się to pozytywnie na wyniki na rynku - i tylko to się liczy w ostatecznym rozrachunku.

love4

dbam o wasze (spekulantów) dobre samopoczucie love4

www.youtube.com/watch?v=rtZsrg...

chyba nie było jeszcze...

www.youtube.com/watch?v=oOT2-O...

@ Szutnik
Dzięki... pierwszy raz go słucham...

I jeszcze jeden szczegół - kto w 1994 roku był w posiadaniu 10k USD
Tak, gra w kości zawsze jest intrygująca love4

Cytat:
Aż się zarejestrowałem na tym forum żeby Cie bezinteresownie ostrzec:
1) Daj sobie spokój ze wszelkimi giełdowymi forami. W większości siedzą na nich ludzie, którzy nie zarabiają na giełdzie i nie mają pojęcia o tradingu.

Bardzo miłe z Twojej strony, ogromne dzięki love4
To ja od siebie dodam - daj sobie jeszcze spokój ze wszelkimi giełdowymi/maklerskimi BLOGAMI.
Bo nawet jeżeli piszący zarabiają to i tak tej wiedzy nie potrafią przekazać dalej. Nawet jeżeli tego chcą. Zastanawiałam się z czego to wynika i nie znam odpowiedzi.

hesoos napisał(a):
jak to co zaobserowałem ubrać w słowa, wytłumaczyć tak, żeby początkujący zrozumiał skąd się biorą te różnice, jaką rolę odgrywa ziarno, i co z tych wykresów można jeszcze wywnioskować

Próbuję zrozumieć i mam problem... Ty, początkujący chcesz to przekazywać innemu początkującemu?

NAJTAŃSZE, jeżeli chodzi o prowizje kupna/sprzedaży akcji/kontraktów;-)

Wszelkie zmysły zaspokajaj poza giełdą :-)

proszę, podlinkuj mi co to za produkt, może tak będzie łatwiej.

AnulaC

Ile czasu minęło od pokwitowania odbioru umowy? Jeżeli nie minęło 30 dni możesz odstąpić od umowy.
Na piśmie poproś wtedy o zwrot wpłaconej pierwszej składki, wskaż na jaki numer konta bankowego.

Problem w tym, że sprzedała za.... gotówkę? Nie, Nie!!! za obligacje wyemitowane przez sprzedane spółki! Tego się wystraszyli akcjonariusze i obligatariusze. Wydaje się, że słusznie, bo nie wiemy jak wyglądają objęte obligacje, jaki mają termin zapadalności itd

W ciagu jakiego okresu czasu to się stało?

Cytat:
Widzę, że większość uwag co do otwierania pozycji futures jest pozytywna, więc portfel będzie także bazował na tych instrumentach.
W zestawieniach wyników będę efekty, osiągane na futures'ach przedstawiać całkowicie osobno, co mam nadzieję powinno zadowolić AlicjęAngel

Dziękuję bardzo love4

Zainwestowałem wirtualne 15000 zł, obecnie mam 15401 zł. Nie jest to więc 15% strata, z której strony bym na to nie spoglądał .

Przepraszam, że się tak nieprecyzyjnie wyraziłam. Ja po prostu śledziłam co się z nią dalej dzieje.
Masz jak najbardziej racje.

No ok, ok
Szutnik zapytał - odpowiedziałam. Dla mnie ten wątek był atrakcyjny bo dotyczył wyłącznie akcji.

Eh... demokratycznie przegrałam :-(

@ Gutek
ALe przecież są tu dwa świetne wątki dotyczące kontraktów i opcji, prowadzone przez Buldiego.
Nie ma sieci cenniejszego materiału.

Chcesz mieć kolejny, ogólnikowy wpis? Tego jest za dużo.
Szutnik jak na razie wszedł w jedną akcję, która w ciągu miesiąca dała ponad 15% straty.
Dla mnie to bardzo ciekawe zjawisko.

Szutnik

Bardzo Ci dziękuje.

Proszę, kumuluj tematycznie w jednym miejscu.
Jeżeli teraz dołączysz do tego pochodne to już będzie całkiem inny portfel, inna strategia itp, itd.
Czy mógłbyś jednak założyć dodatkowy wątek dot: pochodnych?
Dla mnie łączenie tego razem jest za szybkie. Bo przeciez nie chodzi tylko o pokazanie wyniku, prawda?

wapkil

Masz rację. Jestem bardzo złą kobietą king

Prześledź jaką ofertę zawiera w sobie Aegon i wszelkie miksy różnych Instytucji przy współpracy z Aegonem - to te same fundusze.

Jeżeli potrzebujesz do inwestowania/trajdowania - obie są nieprzydatne

AlicjaS napisał(a):
Część IKE masz ulokowaną w funduszach IDEI. Jeżeli tak to nie byłoby tak źle. Sprawdź jakie.

Zobacz - pisałam to 11 czerwca. Dzisiaj mamy 18 lipca...
Odwiedź wątek IDM i prześledź dokładnie całą jego historię.

Witaj
Wiesz ta swoboda i kaprys to złudzenie :-)

Szczerze Ci radzę, dopóki nie poznasz rynku/produktów/mechanizmów nie wychodź poza lokaty bankowe.

@ Scarry
Też szczerze żałuję, że historia IDM zaczyna się tutaj dopiero od 2008r i że za mało jest wnikliwej analizy całej grupy pod kątem długu.

@ Sebasti1

Ogromne dzięki, że Ci się chciało to wyciągać. love4

nie... no po prostu OBRZYDLIWE puke_r
Ciekawa jestem czy klienci grupy IDM zdają sobie z tego wszystkiego sprawę?

Czy ktoś wie co się dzieje?

koszyk napisał(a):
AlicjaS napisał(a):
Natomiast nie istnieją na rynku umowy ubezpieczenia, które pokrywałyby ryzyko bankructwa jakiejkolwiek instytucji

Istnieją. Od CDS-ów, stosowanych na szczeblu makro (np.obligacje państw), po rozmaite warianty ubezpieczeń niewypłacalności firm.

Koszyk... piszę na linii przedsiębiorca/TU/a dalej, w sposób bardzo ograniczony Ustawodawca, albo jak wolisz w skali bardzo mikro. Bo chyba tylko o tym można rozmawiać na takim forum jak to, aby dotyczyło danego casusu. Wszelkie gwarancje, sprzedaż ryzyka przez TU u nas są bardzo zawężone.

Proszę podlinkuj mi stronę, gdzie mogę zakupić ubezpieczenie niewypłacalności firmy. Może być z segmentu średnich

Natomiast nie istnieją na rynku umowy ubezpieczenia, które pokrywałyby ryzyko bankructwa jakiejkolwiek instytucji

@ wapkil
Musi. Tylko spójrz na kwoty. I o TU bym się nie bała, bo tu wchodzi już reasekuracja.

www.mazovia.pl/komunikaty/art,...

Nie mogę już edytować, więc dopiszę - chodzi o KONTRAKT
A.

Poszukuję danych intra z jak najdłuższego okresu na SP, jeszcze sprzed 2007 roku.
Czy ktoś byłby w posiadaniu?

Alicja

@ AT

Jak znajdziesz chwilkę wrzucisz aktualizację z wykresami? love4

topfacet napisał(a):
Dostałem dziś na piśmie stanowisko XTB i rozliczam się sam, oprócz dywidend które podlegają pod podatek zryczałtowany(nie wiem czemu tak oni twierdza?).

W wolnej chwili napiszę z czego wynika to wyłączenie.

Taak :-)

Szukając innych interpretacji tego utworu, trafiłam na 200 stronicowe opracowanie historii Irlandii.
Skończyłam czytać, gdzieś około 5.00 nad ranem. Nieprzytomna poszłam do pracy.
Ale szczęśliwa love4

Dla mnie takich imprez powinno być jak najwięcej. To też jest bardzo ważny czas....

I owszem
Ale bardzo uważnie przeczytaj jeszcze art. 69 i 70 Ustawy o Obrocie instrumentami finansowymi. Bo czuję, że zaczynamy chyba rozmawiać o innej formie prowadzenia biznesu.

Nie mogę się wypowiadać o czymś, czego nie widzę, nie wiem z czym mam do czynienia.
Jest to dla mnie bardzo dziwne, ale już nie wnikam. XTB to Korporacja międzynarodowa, mają prawników, nie wiem za czasów jakich przepisów to się działo itd. itd.
Myślę że wątek samorozliczania się przez osobę prow. dz. gosp. został wyczerpany.

krishic napisał(a):
PS. Jesli chodzi o ostroznosc biur w kwestii podatkow to odczulem ja na wlasnej skorze. Mialem struktury emitowane przez spolke z Luksemburga. Zdeponowane w bossa, aliorze, bzwbk i xtb.
Z czterech DMow przy wykupie tylko xtb pobral podatek ryczaltem. Reklamacja nic nie pomogla, interpretowali przepisy inaczej niz konkurencja.

Niestety muszę ponownie zaprotestować. Nie masz racji.

Zerknij jeszcze raz do Ustawy PDOF i zobacz proszę czego, jakich instrumentów dotyczy taki sposób rozliczenia. Są one wyszczególnione.

Ustawa o podatku dochodowym odwołuje się do definicji papierów wartościowych i pochodnych zawartej w Ustawie o Obrocie instrumentami.

I tylko te korzystają z tej formy rozliczeń.

Jeżeli chodzi o struktury – na rynku funkcjonują takie, które są w ogóle nie opodatkowane. Zwolnienie może wynikać z ich konstrukcji itp.

I idąc głębiej, nakładają się na to jeszcze zapisy w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Inna jest umowa zawarta z Luksemburgiem a jeszcze inna z Cyprem, Czechami.
Nie chcę komplikować za bardzo tego wpisu, ale tam naprawdę sposób rozliczenia jest różny.

Nie możesz wrzucać wszystkiego do jednego kotła i dziwić się, że jest różne podejście (interpretacje. Będzie.

Proste instrumenty (akcje,obligacje, kontrakty, opcje, waluty) kupowane w ramach dz.g. korzystają z tych zapisów, które wskazałam wyżej. Mój DM robi dokładnie tak samo jak BOŚ.

wapkil...?

Teoria i założenia to jedno a życie i praktyka to drugie...

Jak myślisz, co przeważy - skrupulatna analiza własnych wskaźników dynamiki sprzedaży w excelu czy interes klienta detalicznego, jakiegokolwiek...?

Jak może GPW jeszcze tworzyć taką agencje i mówić, że będzie niezależna?

Co jeszcze powinno się w świecie finansów wydarzyć, aby zauważyć, że to konflikt interesów...?

Chciałabym znać Twoje zdanie.

Zadzwoń proszę do Swojego Biura Maklerskiego, powiedz, że:

1. Prowadzisz jednoosobowa działalność gospodarczą.
2. Rozliczasz na zasadach ogólnych
3. prowadzisz uproszczoną ewidencję podatkową: pkpir
4. Chcesz założyć rachunek na działalność gospodarczą i poprzez ten rachunek nabywać/zbywać instrumenty finansowe(akcje, obligacje, waluty, opcje - to ważne, bo nie od wszystkich instrumentów ustawa pozwala się tak rozliczać), oczywiście ze środków firmowych

i zadaj następujące pytanie:

Czy Biuro będzie pobierało zryczałtowany, 19% podatek od dochodu i poproś o podstawę prawną.

Daj znać, proszę - jestem ciekawa co odpowiedzą. Moje Biuro Maklerskie postępuje dokładnie tak jak opisałam wyżej. Czyli są 2 Biura, które zaprzeczają temu co piszesz, zaprzeczają wyrokowi WSA z Kielc

A Biura są bardzo ostrożne, bo są bardzo rygorystycznie traktowane jako PŁATNIK.

Przeczytałam podlinkowany artykuł. Ja naprawdę nie wiem, co akurat w tych 2 przepisach jest nie jasne.
Księguję wyciągi osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i mam obowiązek wpisać w książkę odsetki naliczone przez Bank. Bank nie pobiera od rachunku firmowego 19% zryczałtowanego podatku. Jak sięgnę pamięcią... od 10 lat?

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych odwołuje się do definicji papierów wartościowych zawartych w Ustawie o Obrocie (art.3). Jak połączysz te zapisy ze sobą, to chyba jedna z łatwiejszych interpretacji.

Oczywiście ja cały czas piszę o sytuacji, kiedy dzieje się to w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Istnieje związek pomiędzy transakcjami a działalnością gospodarczą.
Żeby nie było tak jak przy opcjach walutowych w 2008 roku - zakupowały je podmioty, które nie miały do czynienia w swojej działalności z rozliczeniami walutowymi. Niby "zabezpieczały" przychody, których nigdy nie mieli i nie byli w stanie wygenerować. Nie uwzględniali skali zobowiązań itd, itd...
Czyli czysta spekulacja, US wyciągnęły te przychody z tego źródła a co za tym idzie, wykluczyły możliwość rozliczenia poniesionych kosztów.

Czyli - nie dosyć, że stracili na opcjach to praktycznie również możliwość rozliczenia strat.

Bardzo Ci dziękuję za rozmowę love4
Daj znać, co odpowiedziało Twoje BM.

i równolegle kolejny fragment:

Art. 30b.

1. Od dochodów uzyskanych z odpłatnego zbycia papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych, i z realizacji praw z nich wynikających oraz z odpłatnego zbycia udziałów w spółkach mających osobowość prawną oraz z tytułu objęcia udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, podatek dochodowy wynosi 19% uzyskanego dochodu.

2. Dochodem, o którym mowa w ust. 1, jest:

1) różnica między sumą przychodów uzyskanych z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych a kosztami uzyskania przychodów, określonymi na podstawie art. 22 ust. 1f lub ust. 1g, lub art. 23 ust. 1 pkt 38, z zastrzeżeniem art. 24 ust. 13 i 14,
2) różnica między sumą przychodów uzyskanych z realizacji praw wynikających z papierów wartościowych, o których mowa w art. 3 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, a kosztami uzyskania przychodów, określonymi na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 38a,

3) różnica między sumą przychodów uzyskanych z tytułu odpłatnego zbycia pochodnych instrumentów finansowych oraz z realizacji praw z nich wynikających a kosztami uzyskania przychodów, określonymi na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 38a,

4) różnica między sumą przychodów uzyskanych z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółkach mających osobowość prawną a kosztami uzyskania przychodów, określonymi na podstawie art. 22 ust. 1f lub art. 23 ust. 1 pkt 38,

5) różnica pomiędzy wartością nominalną objętych udziałów (akcji) w spółkach mających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część a kosztami uzyskania przychodów określonymi na podstawie art. 22 ust. 1e,

6) różnica między przychodem uzyskanym z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) spółki kapitałowej powstałej w wyniku przekształcenia przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w jednoosobową spółkę kapitałową a kosztami uzyskania przychodów, określonymi na podstawie art. 22 ust. 1ł

- osiągnięta w roku podatkowym.

3. Przepisy ust. 1 stosuje się z uwzględnieniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, których stroną jest Rzeczpospolita Polska. Jednakże zastosowanie stawki podatku wynikającej z właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania albo niezapłacenie podatku zgodnie z taką umową jest możliwe pod warunkiem udokumentowania dla celów podatkowych miejsca zamieszkania podatnika uzyskanym od niego certyfikatem rezydencji.

4. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli odpłatne zbycie papierów wartościowych i pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacja praw z nich wynikających następuje w wykonywaniu działalności gospodarczej.

To powinno wystarczyć.

Podaję podstawę prawną:

Biuro Maklerskie, będąc płatnikiem musi respektować następujący artykuł - wklejam częściowo z Ustawy p.d.o.f

Art. 30a. 1.
Od uzyskanych dochodów (przychodów) pobiera się 19% zryczałtowany podatek dochodowy, z zastrzeżeniem art. 52a:

1) z odsetek od pożyczek, z wyjątkiem gdy udzielanie pożyczek jest przedmiotem działalności gospodarczej;

2) z odsetek i dyskonta od papierów wartościowych;

3) z odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, prowadzonych przez podmiot uprawniony na podstawie odrębnych przepisów, z wyjątkiem środków pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą;

Ten zapis czyta się wprost.

Nigdzie nie ma przepisów szczegółowych mówiących, o tym, że dotyczy to wyłącznie osób prawnych.
Nigdzie nie ma zapisów w Ustawie mówiących, że musi być to w ramach stosownego PKD.

Jest mowa tylko o środkach pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą.

Więc dla podmiotu, który ma rozliczenia w walutach może to być obrót walutami, kontraktami walutowymi, opcjami.
Spółka osobowa, osoba prowadząca jednoosobowa działalność gospodarczą, mająca oszczędności może je lokować i ma obowiązek rozliczyć to z całym swoim dochodem.

Jeżeli podatnik dokonuje takich czynności w ramach prowadzenia działalności, to rozliczenie jest dla niego korzystniejsze ze względu na możliwość zastosowania kosztów uzyskania przychodów z całej działalności gospodarczej.

Krishc
Ta interpretacja jest bodajże z 2007 roku. Wejdź na stronę MF, są nowsze potwierdzające to co piszę.
Polecam również stronę: orzeczenia.nsa.gov.pl

Natomiast w ustawie o podatku dochodowym od osob fizycznych (u.p.d.o.f.) kwestia poboru ryczaltu od odsetek jest jasno okreslona. W efekcie kazdy wspolnik spolki osobowej dostanie roczny PIT z biura maklerskiego.
W przypadku sp z o.o. i S.A. mamy oddzielna osobowosc prawna i podlegamy pod inna ustawe.

Nie masz racji.

Jeżeli zakup papierów wartościowych (i nie tylko) będzie dokonany w ramach działalności gospodarczej (nie ma znaczenia, czy podatnik posiada również stosowny do tego rodzaju działalności PKD), będzie dokonany ze środków firmowych, przeprowadzony przez konto firmowe - podlega wyłączeniu z przychodów kapitałowych, jest rozliczany w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Jutro podam dokładniej podstawę prawną, dziś już jest troszkę za późno.

love4
Wersja stadionowa jest o niebo lepsza, ale nie znalazłam :-)

A jakby ktoś chciał pośpiewać, wklejam słowa :-)

"Pola Athenry"

Przez więzienne mury,
Słyszę jak młode dziewczę woła
Michaelu, zabrali Cię ode mnie Za kradzież zboża Trevelyana
Taki młody, może ujrzy poranek
Okręt więzienny czeka już w zatoce

Nizinne, Pola Athenry
Gdzie niegdyś patrzeliśmy jak małe ptaszki fruwają
Nasza miłość unosiła się
Mieliśmy marzenia i co śpiewać
Jakże samotne są Pola Athenry

Przez więzienne mury,
Słyszę jak młodzieniec woła
Nic się nie liczy, Mary, póki jesteś wolna
Wbrew głodzie i monarchii
Zbuntowałem się, a oni pokonali
Teraz to Ty będziesz musiała godnie wychować nasze dzieci

Nizinne, Pola Athenry
Gdzie niegdyś patrzeliśmy jak małe ptaszki fruwają
Nasza miłość unosiła się
Mieliśmy marzenia i co śpiewać

Przez portowe mury,
Patrzyła jak spadała ostatnia gwiazda
Gdy okręt więzienny znikął za horyzontem
Na pewno zostanie, bedzie trwać w nadziei i modlić się
Za swoja miłość w Zatoce Botany

3:0 dla Polski

I Tytoń na bramce love4

Myślałam, że nic, nigdy nie jest w stanie przyćmić dzwięku gitary, ale... ten sposób pojenia piwem love4

Szutnik napisał(a):
Kupiony CIE 100 szt w cenie 18,9/szt (+ prowizja 18,90 zł)w związku z prawdopodobnym wybiciem powyżej linii trendu ciągniętej po ostatnich maksimach. Ponieważ wybicie nie jest jeszcze potwierdzone w cenach zamknięcia, stąd tylko ostrożne 100 szt z planem dokupywania wraz z dalszym potwierdzaniem się sytuacji. SL 17,50

Szutnik dzięki. Ogromna prośba - podpiąłbyś wykres?
Szczególnie tych Spółek, które wylatują z obserwowanych.

I dla czytelności jeszcze jedna prośba - raz w tygodniu, może być weekend (brak sesji) zrobiłbyś podsumowanie portfela?

Wartościowo, aktualne Spółki, pobrane koszty narastająco od uruchomienia itp itd.
To co jeszcze uważasz, że by się przydało do dalszych analiz, dla zobrazowania portfela, strategii.

Pozdrawiam - Alicja love4

Wpasowałem się" w produkt Ideabanku,czyli IKE o nazwie TAX FREE II powiązane z "Polisą na życie z ubezpieczeniowym funduszem kaapitałowym multi program inwestycyjny Aegon 2008 Prestige";uff nazwa zajefajna,co?

Ok - Idea podjęła współpracę z Aegonem tworząc wspólnie jakiś tam produkt o nazwie jak wyżej.
Nie ma to znaczenia.

Z tego konsekwencje finansowe:
1.10 587PLN roczna składka za 2012 rok IKE;

O tym pisałam wyżej. Musi być możliwość przetransferowania tej części kapitału pomiędzy innymi Instytucjami Finansowymi oferującymi IKE. Jeżeli nie chcesz większych strat musisz jak najszybciej uciekać z funduszy kapitałowych. Zamień je chociażby na fundusze inwestycyjne otwarte.
A transfer w ramach IKE gwarantuje ustawa o IKE. Doczytaj tylko warunki w sprawie opłat
Jest jeszcze jedna możliwość... Część IKE masz ulokowaną w funduszach IDEI. Jeżeli tak to nie byłoby tak źle. Sprawdź jakie.

2.12 000PLN roczna składka funduszu za 2012,tę ostatnią kwotę muszę powtarzać rokrocznie przez min. dalsze 4 lata.

To część z ubezpieczeniem. Dowiedz się dokładnie czy możesz zamienić ją na bezskładkową.
Powinno być w regulaminie albo OWU

Jednak nie kwoty i nie obowiązek kolejnych wpłat budzi moje zastrzeżenia.
Problem tkwi w tzw. opłacie likwidacyjnej,jej wysokości bowiem w pierwszych dwu latach wynosi ona 100%,w trzecim 80%,w czwartym 70%,w piątym 60% itd.

Opłata likwidacyjna nie powinna dotyczyć środków na koncie IKE - sprawdź proszę dokładnie.
Niestety swoboda zawierania umów obowiązuje wszystkich, to dlatego w tej sprawie KNF nic nie zrobi.
Przykro mi, ale tę analizę, którą dokonujesz teraz powinieneś dokonać przed podpisaniem umowy.
Nie czytając umowy wpłaciłeś naprawdę bardzo duże pieniądze. Tak się po prostu nie robi.

Sprawdź dokładnie to co napisałam wyżej i daj znać.

Super, dzieki.

Ale podałbyś od początku wszystkie parametry?
1. Kapitał początkowy,
2. sposób wejścia,
3. sposób wyjścia,
4. TP,
5. SL jeżeli używasz i czy go fizycznie stawiasz?
6. pobierane prowizje
7. jak podchodzisz do ryzyka
8. czy robisz testy wstecz i na czym?

Mnie kompletnie nie chodzi o kopiowanie, bo to bez sensu, ale o pokazanie w sposób kompleksowy danej strategii.
Nawet jeżeli będziesz ponosił straty, będzie to miało walor edukacyjny.

Chciałabym widzieć zachowanie akcji po wyjściu w jakimś okresie czasu itp., itd, słowem wszystko to na czym można potem pracować, aby stworzyć kompleksową strategię.

Życzę przede wszystkim własnych odkryć love4

Alicja

Nie bardzo zrozumiałam, albo przeoczyłam kiedy zawarłeś umowę....
W ciągu miesiąca od czasu podpisania umowy możesz odstąpić od niej bez podania przyczyny i odzyskać to co wpłaciłeś (w najgorszym razie zostanie pobrana jakaś minimalna opłata administracyjna). Gwarantuje ci to KC.

Zielarz
Tym bardziej nie rozumiem love4
Musisz się zrehabilitować, wrzucaj to co tam jeszcze trzymasz na swoim sprzęcie love4

Sprawdź w umowie jaka część z tej sumy, która wpłaciłeś faktycznie idzie na konto IKE.
Poproś o pisemną odpowiedz.

IKE możesz przenosić pomiędzy Instytucjami. Sprawdz po jakim czasie nie pobiorę od ciebie dodatkowej prowizji za przeniesienie. Standardowo opłaty z konta IKE są pobierane w przypadku rezygnacji przed upływem 12 m-cy. Czasem te koszty nie są też bolesne.

I wtedy natychmiast od nich odejdz

Obawiam się, że nic nie zrobisz.

Nie wiem jak ostatnio, czy cokolwiek zmieniano w ciągu ostatnich 2 lat, ale system pobierania opłat, między innymi różnica pomiędzy ceną zakupu a sprzedaży jednostek funduszy kapitałowych jest tak wysoka, że nawet gdyby udało ci się faktycznie skutecznie zastosowac timing (mało kto to potrafi - spójrz na wyniki fundów)-zjedzą cię koszty, stracisz jeszcze więcej.

Te produkty są tak skonstruowane, że masz wpłacić i zapomnieć na 10 lat.
Mniejsze znaczenie mają wysokości wszelkich opłat, a głównie sposób ich pobierania przez kolejnych pośredników.

Na tobie, twoich pieniądzach przez ten okres pożywią sie wszystkie TFI, Aegon jako konstruktor produktu i Bank IDEA, który zamiast zajmowac się tym do czego był powołany - zajmuje się pośrednictwem. Nie robi tego za darmo, prawda?

Przykro mi, że to czytasz. Możesz zawsze mieć nadzieję, że w najbliższej 10-latce nadejdzie mega-hossa i coś tam dla ciebie skapnie.

Masz IKE na lokatach, masz IKE w DM (m.in WBK, BOS), masz IKE na obligach, masz IKE bezpośrednio w fundach.

Dlaczego KNF ma działać, jeżeli działają zgodnie z prawem? Podobnie jak PROVIDENT czy inne instytucje finansowe?

Zielarz
Nie ma muzyki dobrej, złej...trywialnej.
Najważniejsze jest, że nas porusza... i co w nas porusza.

Tak więc ... piuuu love4

@ Marek

I jak idzie?

Przede wszystkim dokładnie policz ile to Cie będzie kosztowało u Brokera.

Na pewno wiesz, że takie zabezpieczenie działa w 2 strony - w przypadku wzrostu wartości waluty - stracisz na zabezpieczeniu...?
Nie wiem czy kwoty i terminy, które podałeś w pierwszym wpisie są przykładowe, ale jak dla mnie podany termin jest za krótki a kwoty w EUR za małe, aby dokonywać tego typu operacji.

Biorąc pod uwagę, że nie miałeś styczności z forexem, pewnie z opcjami tym bardziej - naprawdę przestudiuj wcześniej co niektóre wątki tu na forum.
Nie, żebym zniechęcała, ale to naprawdę nie jest takie proste. Zakładasz się o rynek...

@ Buldi

Marek wystawił fakturę w EURo. To jego przychód.

Obawia się spadku jego wartości, zanim pieniądze wejdą na rachunek bankowy od kontrahenta,

Jesteś pewien tego co napisałeś?

Przypomniałeś mi tymi pliczkami Ivete Sangalo.
Polecam jej cały koncert, chyba z 2006 r w Maracana. Ile energii ścieka z ekranu love4

Myślę, że w Polsce by nie dopuszczono do takiego koncertu, a piosenkarkę żywcem pogrzebano

Śliczne love4 Zapomniałam o jego istnieniu. Och...niech żyje YT :-)

Gotan Project - dość często są w W-wie. Polecam love4

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 18 września 2013 14:12:45
Liczba wpisów: 257
[0,07% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,397 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło