pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

melo2005

melo2005

Ostatnie 10 wpisów
10 mln obrotu na czwartkowej sesji, trzeba być naiwnym, by stwierdzić, że nic się obecnie nie dzieje, wszedł nowy akcjonariat i widać, ze jest mocny; być może ktoś zwiększa zaangażowanie w ten walor; można oczywiście dyskutować skąd obecne wzrosty i skąd wzrost kurs, ale gdy cena będzie już odpowiednia to pewnie wszystko się wyjaśni samo; moim zdaniem II raport HBPOLSKA będzie bardzo dobry, stąd wzrosty; być może wrócą dyskusje o OHL a cenę przejęcia to już na pewno każdy zna; przy obecnej kapitalizacji - jest to na pewno ciekawa inwestycja; aczkolwiek kurs może nerwowo 'skakać' podobnie jak w przypadku odwracania trendu na Ciechu (było podobnie i równie wielu niedowiarków). pozdrawiam

ok 1 550 000 akcji należą do dwóch instytucji finansowych, które objęły te akcje

1550000/6547029+2200000 = 5,7 %

nie będziemy wiedzieli kto objął te akcje

C/WK - 0,74

wartość księgowa ujęta w raporcie za I kwartał 2011 0,94 zł/akcja

znacznie wzrosły wolumeny w ostatnich sesjach

sądzicie, że przychodzi czas odwrotu?

Wszelkie oscylacje ceny to sobie można wyłączyć na Oil'u.

Sentyment, który został zbudowany wokół spółki od podania informacji z Shyrak spowodował, że kurs jest w najlepszym układzie technicznym w jakim kiedykolwiek się znajdował, nawet wcześniejsze wzrosty, nie miały tak pozytywnego wydźwięku. Pan Krauze wyemituje akcje po 10 zł, więc przydałoby się, żeby jeszcze przed walnym były droższe na rynku. Do linii trendu myślę, że będzie jeszcze spokojnie, choć przy obecnych obrotach trudno mówić o jakimkolwiek spokoju, ale inwestorzy na pewno nabiorą pewności siebie gdyby linia trendu spadkowego została przebita. Cóż pozostają dywagacje czy ropa jest, czy jej nie ma...osobiście wolę nie zaprzątać sobie tym obecnie głowy, bo im więcej o tym myślę, tym bardziej skłaniam się ku stwierdzeniu, że Pan Krauze ma ropę...ale mam nadzieję, że ktoś schłodzi moje wizje.

Pozdrawiam

tak szacuje prasa branżowa

szacuje się, że Wiedźmin 2 sprzeda się w około 3 mln egzemplarzy, w Polsce cena na premierę to 99zł

3 mln * 100 zł = 300 mln przychodu

wyczytałem, że koszty poniesione przez OPT na grę to ok 30 mln

To tylko wstępne szacunki

To innaczej:

Ile wynoszą maksymalne zyski z W2 - w założonej przez Ciebie wycenie?

Bo instytucje finansowe wyceniają wartość firmy wg pewnych modeli, zatem ciężko jest jednogłośnie napisać, że 500% to już dyskonto wszystkich przyszłych zysków firmy.

Nie ma takiego modelu:

kapitalizacja + przyszłe zyski/ilość akcji = wartość akcji

Najwazniejsze jest to że rynek już dawno zdyskontował pełny sukces Wiedźmina 2 i to zdyskontował z olbrzymim zapasem na sukces wersji konsolowej i wszelkich możliwych dodatków czy gadżetów. To wszystko już jest uwzględnione w tym ogromnym przyroście akcji o ponad 500%.

Co za bzdura!

Dlaczego akurat 500% dyskonta to wycena przyszłych dochodów z Wiedźmina. Pokaż obliczenia, jaka metoda wyceny przyjęta.

Czy to takie forumowe, wydaje mi się ? :)

pozdrawiam

to wstęp do trendu

09.11. Warszawa (PAP) - Poniżej przedstawiamy wyniki LPP w III kwartale 2010 roku i ich
odniesienie do konsensusu PAP.

wyniki konsensus różnica
zysk netto 16,7 13,4 24,63%
EBIT 36,8 31,8 15,72%
przychody 543,4 536,3 1,32%

kliknij, aby powiększyć

IMO koniec spadków na jakiś czas, a może trend się obraca, bo wolumen spory; w każdym razie słupki będą z góry ścinane, bo podaż jeszcze się nie zorientowała, co w najbliższym czasie może się wydarzyć były 3xdead bounce, kończąca Elliotowska 5, w której widać było panikę; dodatkowo zniesienia Fibo i po dołkach linia wsparcia.

Z mojej analizy wykresy wynika, że brakuje jeszcze jednej wyprzedaży do okolic 5,3 - 5,4 zł. Można zaobserwować 5 falowy impuls następnie 3 falową korektę i obecnie jesteśmy w kolejnym 5 falowej wyprzedaży, a właściwie w jej końcówce. Czy tak będzie, niebawem się dowiemy. Pozdrawiam

W mojej ocenie dzisiejszy obrót jest istotny ponieważ została przełamana linia trendu spadkowego. W ostatnich dwóch miesiącach spółki, które wyłamywały się ponad linię dawały spore zyski, czy będzie tak samo z PolJadło, odpowiedź niebawem poznamy:

kliknij, aby powiększyć

p.s nie wiem dlaczego te obrazki są takie duże, na tym forum; nie chcę zostać zablokowany i prosiłbym o pomoc, jak prawidłowo zamieszczać obrazki

Niestety nie wkleję wykresu bo po raz kolejny dostanę bana, ale:

Analiza techniczna na wykresie (H1) można zauważyć przykład znajomej formacji Elliota z 3 falami impulsu, a następnie bardziej skomplikowaną formację spadkową, która jest pro-wzrostowa, ponieważ można zauważyć harmoniczne układy 50%AB = CD ciągu Fibonacciego. Cena dwukrotnie przetestowała harmoniczny układ i powstrzymały spadki. Z rynku dobre dane o przychodach. Sytuacja z punktu widzenia AT jest po stronie byków w najbliższym czasie, ale jak będzie. Zobaczymy.

pozdrawiam

p.s jeżeli dostanę bana po raz kolejny to proszę podać przyczynę:)

z analizy technicznej wynika, że między 3,74 - 3,81 będzie dobry moment do zajęcia pozycji; ponadto Mirbud wygrał niedawno przetarg na budowę centrum nauk biologicznych za 54 mln. pzdr

Powyżej 19 zł sygnał dla byków rozbicie długoterminowego oporu, potwierdzeniem będzie wyjście z trójkąta:

kliknij, aby powiększyć

zamknięcie mi się nie podoba, ogranicza górna krawędź kanału, więc jutro istotny dzień

wykres:

kliknij, aby powiększyć

kurs wciąż broni linii trendu trwającego od lutego, trend wyraźnie nie jest silny a głównym oporem są wciąż okolice 4 zł, jak wspomniałem wcześniej wybicie powyżej tej ceny sprowokuje byki, jeżeli nastąpi wybicie poniżej trendu to...wiadomo :)

kliknij, aby powiększyć

Drozapol

formacja:
trzy wzgórza i góra

warto obserwować reakcję popytu w okolicach 2,28

do DIR

zwróć uwagę jak zachował się kurs gdy wszedł w obszar zgrupowanych Fibo, przez moment z ok -10% do 0 więc byki są zainteresowane kupować po tych cenach

trochę technicznym okiem:

kliknij, aby powiększyć

zgrupowane zniesienia Fibonacciego obudziły byki wczoraj i kurs wystrzelił z poziom w okolicach 2,35 - 2,40 / wczoraj mieliśmy szpulkę która w takiej sytuacji jest pro wzrostowa, więc jeżeli popyt utrzyma się powyżej zaznaczonych na wykresie poziomów można będzie spodziewać się ruchu w górę, ale nie podejmę się prognozy do jakiej ceny

pozdrawiam

Witam,

kliknij, aby powiększyć

układ harmoniczny powstrzymał wyprzedaż waloru i po dłuższej konsolidacji powoli rusza w górę, wybicie ponad spadkową linię trendu sprowokuje byki na dłużej

pozdrawiam

Popyt okazał się bezradny przy linii trendu spadkowego, zobaczymy czy kolejnym razem (o ile nastąpi) będzie się cokolwiek działo.

kliknij, aby powiększyć

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 2 listopada 2011 20:16:31
Liczba wpisów: 32
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,564 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło