pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

del-25032021

del-25032021

Ostatnie 10 wpisów
Witam,
mam pytanie, które mnie zastanawia w przypadku wielu spółek na polskim parkiecie, a mianowicie kto kieruje spółką?
Jak to jest w przypadku gdy w akcjonariacie spółki nie ma większościowego akcjonariusza tak jak to jest poniżej dla Asseco? Think

1 OFE Aviva BZ WBK 12.53%
2 Adam Góral 9.74%
3 OFE PZU Złota Jesień 6.02%
4 OFE Nationale-Nederlanden 5.03%

Przejrzałem status spółki ale nie znalazlem żadnego zapisu:
asseco.com/see/assets/Uploads/...

z góry dzięki za wyjaśnienie!

Dzisiaj wyniki ciekawe co pokażą, liczę na dobrą dywidendę oraz spełnienie prognoz :)

Póki co cieszy fakt, że nie ma opóźnień w produkcji Flirtów dla PKP IC oraz że spółka dynamicznie się rozwija:

www.sadeczanin.info/gospodarka...

Co myślicie o tej spółce?
Osobiście uważam, że jest najlepszą z całego WIG-Ukraina.
W tym roku EBITDA ma wzrosnąć o 70-80% a cena akcji nieodzwierciedla tego skoku.

Po wynikach III kw. Industrial Milk Company podtrzymuje prognozę wzrostu EBITDA o 70-90% w 2013 r.

stooq.pl/n/?f=812921&searc...

Witam,
Mogę prosić o analizę sprawozdania spółki?
SW nie posiada wiele danych dla tej spółki ponieważ jest ona dość młoda, dlatego też myślę, że taka analiza by się przydała.

Z niecierpliwością czekam na omówienie sprawozdania finansowego. :)

Witam,
Chciałem porównać wskaźniki ale widzę, że na każdej stronie jest inaczej.
Money:
C/Z 9,34
Stockwatch:
C/Z 20,44
GPW:
C/Z 17,7

Które wartosci sa poprawne?
Z góry dzieki za informacje

topfacet
Jaki jest lockup na akcjach serii C?
a jaki na A & B?

dzięki za info

Obrót na teraz to 185k
Ogólnie wacha się od 11 - 14 gr.

Ciekawe co dalej?
Kto to dalej pociągnie w górę?Think

W obecnej chwili nie wydaje mi się by to był dobry moment na zakup słabo znanej spółki z NewConnect.Eh?

pablo

Po twoich argumentach zastanawiam się czy kupiłeś akcje po 13 czy może 15 zł.
Naganiasz i snujesz opowieści.

Używam wskaźnika P/E ponieważ zysk oraz zadłużenie spółki są dla mnie najważniejszymi wskaźnikami w trakcie doboru portfela. Owa spółka posiada już bardzo niekorzystny wskaźnik, a będzie jeszcze gorszy z powodu emisji - tym samym rozwodnienia akcji.

Cytat:

Rozwodnienie akcji - zwiększenie akcji + zwiększenie kapitału = zwiększenie sił przerobowych = więcej gier= szybsze zyski

Jest wiele sposobów na pozyskanie kapitału...
Dlaczego nie potrafią się finansować sami? Skoro mają wykazać na koniec roku zysk operacyjny na poziomie 1,2 mln zł?
Znając zagrywki zarządu z przeszłości nie zdziwiłbym się gdyby zrobili emisje dla siebie samych, a finansowali ją pieniędzmi ze sprzedaży (4,99% * 2) akcji, które oddali niedawno bliżej nieznanym osobom.

Spółka wprowadziła jedną niskobudżetową grę w czasie około 1,5 roku - czy to dużo?
Odpowiedzcie sobie sami.

Gra wyszła na takie platformy jak PC, MAC oraz iOS (pewnie wyjdzie na Androida), więc proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd pisząc o xbox i PSP!!

^micmak
Uargumentuj to, że cena jest atrakcyjna.

Dla mnie ona nie jest:
1) P/E nawet przy zakładanych wynikach wyniesie 15
2) Zbliża się rozwodnienie akcji
3) Nieładne zagrania zarządu w przeszłości nie rokują dobrze dla spółki.

investkid napisał(a):

to chyba ewenement w skali globu - spolka wyceniana na 17 mln zl a wciaz ma ogromne straty i zadnych, powtarzam zadnych dochodow :(

Najpierw poczytaj i sprawdź, a później pisz bo zachowujesz się jak investkid.

"W 2010 r. spółka wypracowała 29,4 mln zł przychodów i 2,4 mln zł zysku."

na Gamecenter nie ma wszystkich osób, które pobrały aplikację.
Trzeba się tam zarejestrować - ja np. tego nie zrobiłem.

Cytat:
As of December 2010 Apple was selling 280 million apps per month, which works out to just over 9 million apps sold per day.

Since December this is number has almost certainly gone up substantially.

gigaom.com/2010/01/12/the-appl...

Gra utzymuje się już od tygodnia w top 10 w UE oraz w stanach.

Ja uważam, że milion został już przekroczony.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na dobrze się sprzedającą wersję w MAC Store...

Cytat:
Nie było wielkich pakietów, więc nie podejrzewam żeby cichaczem zwiększał się FF. Wygląda to tak, jakby wielu grało "pod premierę".

Naprawdę myślisz, że ktoś Ci uwierzy?

Przecież wszyscy się domyślają kto sypie - człowiek dostał w spadku 4,99% king

crowl napisał(a):
takie ilości, które ma rodzinka, to można tylko na mega podbitce wywalić a nie na drobnym wyskoku...

Przecież to nie jest drobny wyskok.

Taki obrót to na tą spółkę nie zdaża się często i często się nie powtórzy!

Szkoda, że rodzinka prezesa sypie pakietem akcji 4,999% :)
Tak to mogło by być dużo lepiej.Think

Samych misji jest 15.
Przechodziłem na najtrudniejszym poziomie.
Zajęło mi to jakieś 3 godziny. (ostatni poziom jest o dziwno najłatwiejszy ;)).
W tym momencie mam dodane dodatkowe cele do każdej z ukończonych plansz np. zniszczenie wszystkich wierz etc. - to są dodatkowe 3 godziny.

Na końcu jest również chyba Assault mode (nie wiem czy też dla iPhona) - jeszcze nie doszedłem ;)

Gra posiada także funkcję "Crystalized" tzn. że w trakcie rozrywki można zdobywać Achievemeny np. zniszczenie 100 towerów itp.

Skończyłem wszystkie misje, lecz okazało się, że mogę grać dalej w kolejnym trybie.
Świetny pomysł, bo to znacznie wydłuża grywalność.
Jak dla mnie jest to chyba najlepsza gra w jaką grałem na iPhonie, ale to oczywiście zależy od człowieka, ponieważ jestem fanem gier strategicznych.
Pokazywałem grę znajomym i wszyscy byli zachwyceni niezależnie od tego na jakim systemie mają telefon.
Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiego wejścia.
Może być hit...

crowl napisał(a):
w USA Anomaly na iPada już na 17 miejscu w TOP PAID APPS,
iPhone na 78 w TOP PAID APPS a w TOP PAID GAMES na 41 miejscu

wszędzie dobre informacje ...

3 godziny później:
w USA Anomaly na iPada już na 4 miejscu w TOP PAID APPS,
iPhone na 22 w TOP PAID APPS

Niewiele recenzji się jeszcze pojawiło, ale tu jest jedna z nich :)
toucharcade.com/2011/08/11/ano...

Cytat:
Anomaly: Warzone Earth [$1.99 / HD] has something new to share and its fresh conceits are executed in some of the most graceful, simple, and visually striking ways I’ve seen in a long time. It nails its strategy component by providing unique constructs, it nails its controls, and it nails its look, which is really is a treat on touch devices.

Kod:
mod: dostawiaj cytaty do linków

Właśnie gra pojawiła się w AppStore.
W tej chwili się ściąga i zaraz rozpoczynam pierwsze testy ;)

Pozdrawiamsalute

Pricing confirmed on PocketGamer - incredibly low :D
$1.99 for iPhone and HD version $3.99 for iPad

Ceny z potwierdczone na facebooku

Fidiasz, a może to pierwszy pakiecik rodziny naszego szanownego zarządu?? hello1

piotrch napisał(a):
Z drugiej jednak strony te pieniądze do spółki trafią. Kwestia jest tylko, że będzie to nie 4Q11 a 1Q12.

Skąd ta pewność o tym, że pieniądze do spółki trafią?
To wszystko dopiero zbada sąd. Wiadomo, że może nam się z góry wydawać, iż Namco bezpodstawnie wniosło sprawę do sądu, ale nie znamy szczegółów umowy.

Nie chcę naganiać, lecz istnieje możliwość zapłaty odszkodowania przez CDRED.

Gra wisi także w marketingowej próżni, bo na zbliżających się ważnych targach Gamescom 2011 nie będzie można gry promować.

@kastalto
Muszę stwierdzić, że jesteś niepoprawnym optymistą jak zresztą wielu na tym wątku.Shame on you
Jeden nakręca drugiego, a tymczasem przyszłość jest bardzo niepewna.

Myślisz, że co się stanie ze specjalistycznym sprzętem gdy wkroczy rozwścieczona ludność?
Widziałeś co się stało np. z salonem BMW w Egipcie? :)
W najlepszym wypadku poszukiwania zawieszone lub będą opóźnione na kilka lat. Pytanie czy złoża nie zostaną znacjonalizowane jak np. w Wenezueli.Shame on you Pray

Pozdrawiam

Jako że o zgrozo nie da się edytować kolejny link:

Cytat:
W 2010 r. chce mieć 0,7 mln zł przychodów. W kolejnych latach sprzedaż ma jednak rosnąć skokowo. W przyszłym roku mają sięgnąć 4,36 mln zł, w kolejnym już 6,6 mln zł. Zysk w 2012 r. ma wynieść 1,74 mln zł. W 2013 r. sprzedaż ma wzrosnąć do 7,6 mln zł a w 2014 r. do 8,5 mln zł.

11 bit studios pracuje nad 12 grami, w tym sześcioma na urządzenia przenośne. Produkty będą przeznaczone wyłącznie do dystrybucji elektronicznej z pominięciem takich nośników jak płyty CD lub DVD. Gry trafią na rynek w latach 2010-2012.

www.parkiet.com/artykul/961455...

Pozdrawiam i miłego weekendu!salute

Przypomnijmy parę liczb bo zdaje mi się, że co niektórzy pozapominali:
W emisji zalozycielskiej (A i B) zostalo wyemitowane 1 494 200 szt akcji po 10 gr czyli 149 420 zł!!Shhh
w emisji akcji serii C pozyskano 700 tys zł co oznacza, że w debiucie akcja kosztowała 1,85zł.
blah5
Wszyscy zainteresowani powyżej mogą te akcje sprzedać bo nie ma już lockupów (kto o zdrowych zmysłach by nie chciał mając taki zysk).
Pytanie komu się uda - jak samych akcji prezesów czekających na sprzedaż jest 155 000 co daje (przy obecnym kursie) wartość 2 mln zł.

Można sobie łatwo policzyć jaki zysk mają założyciele za stworzenie jednej gry inwestując jakieś 15 tyś zł wyciągają 2mln zł:)love4

Stąd od początku wycena tej spółki to była dla mnie ewenementem.

A na zakończenie obietnica stworzenia 12 gier w trzy lata:
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

Jak okaże się, że w Syrii będą tak same przewroty jak ostatnio w Libii to jedyna nadzieja pozostanie w złożach Nigeryjskich wg. mnie jeszcze bardziej niepewnych.

Info odnośnie zamachów na ropociągi:
wyborcza.biz/biznes/1,100896,1...

Spółka wykazała niezłą stratęSick
Jednak nie jest tak różowo Eh?

Ten film dla Paradyża pokazany kilka postów wyżej nie robi na mnie wielkiego wrażenia.
Żekłbym nawet, że jest słaby...
Ponadto widzę, iż w wątku wypowiadają się same osoby które brały udział w IPO i temat jest wypełniony mnóstwem naganiających linków. Obserwuję to wszystko z zainteresowaniem i muszę powiedzieć jedno: Brawo Panowiehello1

Jeśli chodzi o sprzedaż Quazara to nie dziwne, że sprzedał się na Politechnice śląskiej skoro firma jest z Gliwic. Zobaczymy dalej - szkoda, że nie ma więcej informacji na jego temat bo chętnie porównałbym go sobie z

Jeśli chodzi o spółkę to wg mnie ona zajmuje się wizualizacjami (symulacje pracy maszyn, architektura itp...) więc nie ekscytował bym się tak całym rynkiem 3D bo to tyle samo wspólnego co picie w szczawnicy, a szczanie w piwnicy :)

- W tym momencie 11bit dał zarobić zarządowi sto kilkadziesiąt razy

- Na IPO można było zarobić ponad 2000% (a już na debiucie było wiele opinii dot. zbyt wysokiej ceny)

A co w tej chwili jest wyceniane?
Gra która sprzedała się w ilości kilku - kilkunastu tys egzemplarzy?

12 lipca puszczają Lock Upy

Oj będzie się działo...

Czy jeżeli nie mam rachunku maklerskiego w PKO BP to nie mogę zapisać się na IPO?

Na forum widzę ostatnie posty to sami PRowcy :)
Coś mi się wydaję, że wiele osób się w to umoczyło bigsmurf

Spółka ciekawa lecz bałbym się w nią teraz wchodzić.
Zobaczymy czy będą jakieś konkrety oprócz wielkich obietnic.

Anty_teresa wcześniej napisał:

"Lepiej wygląda Petrol. Za złotówkę kupujesz majątek wartości 1,3 PLN. Natomiast w KOV za złotówkę kupujesz 20 groszy majątku."

Jak on to wyliczył?

Według mojej subiektywnej opinii newconnect bazuje głównie na emocjach.

Jak dla mnie była to kwestia tego, że kilka osób sprzedało żeby wykazać stratę na koniec roku. Reszta drobnych też zaczęła sprzedawać bo myśleli, że sprzedają grubasy.

grubinnio napisał(a):
Sądząc po zachowaniu kursu wydaje się być pewne że szykuje się kolejna emisja akcji.

Pozostaje też możliwość, że jest to manewr ze względów podatkowych.

gielda.onet.pl/gieldowe-manewr...

Nie chcę spekulować ale po ostatnich ruchach na tej spółce wydaje mi się, że możemy mieć do czynienia z jakąś emisją. Panu Richardowi może brakować pieniędzy na opłacenie reżysera...

Licytujcie się dalej ale prawda jest taka, że kursy akcji AED OIL i TAP OIL spadają już od dłuższego czasu: www.google.com/finance?q=ASX%3...
Na tej podstawie można mieć obawy co do wyników testów...

Nareszcie korekta:) Czekam na 4,5 zł bo ta cena to jakieś nieporozumienie patrząc na wskaźniki.

Frog mam pytanie:
Po ile można było kupić akcje na IPO?
Nigdzie się tego doszukać nie mogę Think

Dziękiking

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 23 marca 2017 15:59:19
Liczba wpisów: 46
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,616 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,00% +31 999,59 zł 51 999,59 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło