pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 501,00 zł (-3,65%) 06-05-2021 17:00
zbynio81
0
Wpisów: 25
Wysłane: 30 lipca 2011 23:08:55 przy kursie: 13,09 zł
Piotrch widzę, że masz pojecie o grach i bardzo dobrze-jest to przydatne chocby na 11bit

Niestety zagrywka Panów to czysta kpina i mi tu nie pier@#$%@% farmozonów MOŚCI PANOWIE king

Jednak myśl przewodnia jest taka-może super wyniki mamy i super się wszystko zapowiada-łacznie ze sprzedaża.
Może Chillingo zrobiło badania al'a OBOP hello1 (hehe) i wiedzą na co mozna liczyć plus ich wiedza na temat tej gry gatunku etc.

Akcje miałem trzymac i tak długo i tego bedę się trzymać.

Nawet niech spadnie dla mnie do 1 zł za akcje to chetnie uśrednię.

Jendak grając w ANOMALY WE na PC oczekuje hitu nie tylko na IPAD-y IPHONE-iki ale konsole, androidy a zwłaszcza PS2.
Rodzinka a raczej powiedzmy szczerze-synek ma akcje, córka ma akcje, żonka ma akcje, a i tak TATUSIOWIE rządzą tymi akcjami i to jest w pewnym sensie PLUS.

jednak kawał to żeście mi zafundowali niezły MOŚCI PANOWIE Think

POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZWŁASZCZA DARCZYNCÓW KTÓRZY I TAK TRZYMAJĄ WŁADZE NAD TYMI AKCJAMI 3some

zupełnie jak w polityce

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 30 lipca 2011 23:16:19 przy kursie: 13,09 zł
Mam dokładnie te same odczucia. Jak obdarowani zwalą cene na 5 zł, to będę chodził i zbierał od rodziny żeby dokupić.

Poniekąd zazdroszcze Frogowi, że miał odwagę wkładać pieniadze wtedy, kiedy wszystko było w powijakach. Ja do NC podchodzę z dużą rezerwą, bo tu się najzwyczajniej ludzi w ch*** robi, i tak jak pop kiedyś napisał, chodzi o to, żeby zrobić na ludziach wrażenie, że się plany zrealizuje, a z faktyczną realizacją bywa różnie. Tutaj jak na razie idzie nieźle.

Spółka na plany do 2012 i jeśli nie rozpadnie sie ten cały pokręcony system finansowy, to chciałbym z nia do tego czasu zostać.
Edytowany: 30 lipca 2011 23:26

Amphibious
2
Wpisów: 468
Wysłane: 31 lipca 2011 11:05:37 przy kursie: 13,09 zł
piotrch napisał(a):
Amphiboius: łącznie, całkowity zysk netto za 2011. Czemu katastrofa? Obecna kapitalizacja to 24,5 mln zł, przy 1 870 000 akcji. Te powiedzmy 1 mln zysku to jakieś 53 gr na akcje. C/Z = 24,5 czyli relatywnie ok biorąc pod uwagę, że to start-up, spółka z NC i spółka produkująca gry, a nie śrubki czy sery.
A tak jak mówię, te 1 mln zysku to miałby być efekt obojętności rynku na AWE. Parę osób kupi, ale generalnie bez rewelacji. A parę osób już kupiło. Forumowicze kiedyś takie para-statystyki prowadzili, i z tego co pamietam, te kilkanaście czy nawet już w dziesiąt tysiecy te liczby szły.
Trudno mi cokolwiek zakładać, jakieś liczby, bo ceny na iOS nie znamy,a śledząc poczynania CD Projektu wiem że jak prezes nie naprowadzi na marże, to nie sposób z raportu wyczytać ile trafia do wydawcy a ile do dewelopera, czy z czyjej marży idą ewentualne promocje itp. Tak samo ilość sprzedanych sztuk, jak spółka nie poda, to wszelkie szacunki są niewiele warte.
Jeśli natomiast gra będzie fajnie przyjeta przez rynek, ktoś się zachwyci, ktoś opisze i poleci znajomym to przekracza to mój potencjał intelektualny, gdzie 11 bit może być. Warto prześledzić historię ostatniego hiciora, mianowicie Minecrafta. Albo Terrari. Troche inny klimat, ale są cechy wspólne - gry casual.

Wiesz no wydaje mi sie jednak że to to bardzo dużo, c/z 24 ? nie siedze na 11bit i nie śledzę wątku ale porównując np do City gdzie c/z wynosi 12 a Prezes zapowiada oficjalnie w tvn cnbc skokowy wzrost zysku w 2012 roku to jakaś przepaść, rozumiem że wierzycie w potencjał spółki, ja siedzę akurat na blooberu tam też jest srt-up a prognozy od 3 do 6 mln zysku w 2011 roku. Piszę o tym tylko dlatego że spółki mają prawie identyczną kapitalizację i ostatnio zaczełem je porównywać. Ale tak jak pisałeś co innego jest zapewniać inwestorów że będą zyski a co innego realizować je , czas pokaże kto wygra w tej ,,grze,, Angel .
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 31 lipca 2011 13:22:46 przy kursie: 13,09 zł
Amphibious: No to od początku;)
Porównania CIA vs. 11bit, pomijając inne rynki (GPW vs. NC) inny jest model biznesu, inny sposób jego prowadzenia.
CIA życzę jak najlepiej, nie zmienia to faktu, że ich sukces z 2010 uznaję za jednorazowy - przecietna gra (bo jak inaczej oceniać grę która dostaje 5-6/10 w portalach branżowych) sprzedaje sie całkiem nieźle, a wynik spółki potęgowany jest faktem, że CIA zawsze robiło gry tanie więc i zestawienie "wydalismy 3 mln, zarobiliśmy 30 mln" fajnie wygląda. Uważam, że nawet jeśli potrafią zrobić grę dobrą jakościowo, to nie tak dobrą jak CDP czy 11bit(w swojej kategorii oczywiście). S: GW 2 możliwe, że sprzeda się podobnie, a nawet lepiej niż S1, także w perspektywie 2012 r. CIA może być dobrą inwestycją. Pytanie tylko, na jak długo ktoś chce sie wiązać ze spółką i czego od niej oczekuje. Podobnie zauważyłeś w przypadku Bloobera - w takim paper wars pewnie nie o grafike chodziło, nie mniej nie ma co ukrywać, że gra sprawia wrażenia... lipnej. Stąd ciekawe co pokażą tą produkcją na PS Vita.
Co więcej wg. mnie prezes CIA jest nieobliczalny pod względem ruchów korporacyjnych - sypanie w rynek już było, pytanie co będzie jeszcze? Programy motywacyjne z ogromnym dodrukiem akcji? Przecietnie oceniam też jego wiarygodność co do realizacji planów biznesowych (S:GW 2, ok, ale mówienie o jakimś filmie na podstawie gry Sniper?? Do tego jak może wiesz, CIA ma 2 dodatkowe projekty, oba właściwe strzelankowe, które produkują produkują i... produkują....). Myślę, że pomijając oczywiście fatalne warunki makro, wyżej wymienione aspekty takze wpływają na to, że CIA wygląda na "tanie".

Co więcej,też sporo porównywałem i efekcie tego wybór padł na 11bit i CDP bo są to spółki wbrew pozorom... podobne. Zreszta, obecne 11bit to jak większosć pewnie wie, stare Metropolis Software, które z kolei zostało przejęte przez CD Projekt. Stąd panowie mają zapewne podobne doświadczenia biznesowe, po i sposób prowadzenia biznesu ma wiele punktów wspólnych (np. znamienne "wszystko co robimy i wszystko o czym mówimy, mówimy dla dobra biznesu, nie akcjnariatu" - tym np. tłumacze czasem ciszę informacyjną np. na temat postępu prac czy ostatnio wiadomości na temat premiery AWE iOS ze strony 11bit).
Co do dalszych podobieństw i ich genezy polecam: technologie.gazeta.pl/internet...
Obie firmy cechuje produkt najwyższej jakości, o dobrej prasie oraz kadra, która bez wątpienia ma doświadczenie na rynku i są liderami w tym co robią. Myślę, że to wszystko wpływa na wycenę tych spółek(w szczególności kapitał ludzki). Stąd wycena 11bit może się wydawać mało atrakcyjna.

Co do prognoz, myślę, że lepiej jest być pozytywnie zaskoczonym, niż rewidować prognozy w dół. 11bici mogliby spokojnie napisać zysk 3-6 mln tylko po co? W DI coś wpisać trzeba, a to jaka jest prawda pokaże raport za półrocze. Swoją inwestycję oparłem o subiektywne przeczucie co do rynkowego sukcesu AWE(oparte z kolei na wrażeniach z gameplayu i relacjach portali branżowych/graczy). Zaś prognozy w DI, traktowałbym... mocno subsydiarnie.
Edytowany: 31 lipca 2011 13:26

topcom8
0
Wpisów: 4
Wysłane: 31 lipca 2011 23:07:02 przy kursie: 13,09 zł
Jestem tak w………y ta sytuacja, że postanowiłem napisać na forach może ktoś madrzejszy mi to wytłumaczy. Bardzo mnie to interesuje, jaką korzyść mieli szefowie firmy przekazując akcje akurat w tym czasie, a nie wcześniej, czy przede wszystkim za dwa tygodnie, gdzie kurs (chyba każdy się zgodzi) byłby spokojnie w okolicach 18-20 PLN. Przy tym obrocie, jaki teraz jest to wystarczy, że 3-5 leszczyków takich jak ja (posiadających kilkaset akcji) „obsra się” i zwali kurs do 5 PLN (podaję tę kwotę bo m yślę, że to już atrakcyjna cena dla naganiaczy). Więc ponawiam pytanie: jaki będą mieli teraz zarobek, chyba, że ich satysfakcjonować będzie cena sprzedaży 2 PLN . Przecież spekula rozbujałaby kurs, a więc byłoby o wiele większe zapotrzebowanie na akcje, które nowo-obdarowani mogliby małymi pakiecikami wprowadzać na rynek. Więc ponawiam pytanie: dlaczego teraz, a nie chociażby za trzy dni czy 12 lipca (gdzie byłby czas chociaż 3 tygodni na tzw. ochłonięcie). Ktoś napisał, że być może prezesi spodziewają się gorszych wyników sprzedaży, ale o tym dowiedzielibyśmy się dopiero 14 września, więc gdzie tu logika? Moim zdaniem jeśli w najbliższych dniach „nie popuścimy w kalesony” (tzn. do raportu z 12 sierpnia), to kurs będzie się trzymać w okolicach 13 PLN i naganiacze go nie zbiją. Tylko pytanie – co dalej? Bo bez wyraźnego sygnału z firmy nikt nie będzie chciał kupować akcji powyżej 20 PLN, nawet przy super wynikach.

Scarry
168
Wpisów: 4 876
Wysłane: 1 sierpnia 2011 08:58:24 przy kursie: 13,09 zł
ano taka że przekazując akcje rodzinie może być tak że nie ma żadnego spekulacyjnego podtekstu. Po prostu większośc z Was gra ze zbyt krótkim horyzontem czasowym i w każdym kroku odruchowo dopatruje się spekulacyjnego podtekstu. A jeśli obdarowanym wcale nie zależy żeby dziś-jutro-za miesiąc spekulanci rozbujali kurs tylko żeby firma była warta konkret za parę-parenaście lat?

Akura sam przyglądam się akcjom 11bit, i wcale nie doaptrywałbym się tak na siłę złej woli w tym przekazaniu.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 1 sierpnia 2011 09:00

Frog
6
Wpisów: 5 486
Wysłane: 1 sierpnia 2011 09:08:16 przy kursie: 13,15 zł
Pisałem o tym trochę wcześniej. Być może żadna akcja z tych darowanych nie trafi na rynek. Być może. Tego nie wiemy i być może nigdy się nie dowiemy. "Bliskie osoby" to nie koniecznie rodzina. Nie wiemy czy podlegają obowiązkom informacyjnym.

Spółka na obecną chwilę nie jest jakaś tam super tania. Zwłaszcza wskaźnikowo (uwzględniając prognozę) w porównaniu do innych spółek na NC. Jej plusem było postrzeganie jej właścicieli jako pasjonatów, osób nie zainteresowanych handlem akcjami ale produkujących gry.

Po darowiznach przyszły wątpliwości. Słuszne czy nie, faktem jest że inwestorzy są bardziej ostrożni. Na dłuższą metę to może i dobrze - mniejsze szanse na spekulacyjne ruchy.

A wzrosty, o ile będą, powinny być bardziej skorelowane z rozwojem samej spółki a nie z marzeniami o szybkim zysku.

Dużo niepewności, ale to jest giełda.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

regisek
0
Wpisów: 183
Wysłane: 1 sierpnia 2011 11:43:57 przy kursie: 13,15 zł
Czytam Was i czytam i naprawdę czasami takie teorie wrzucacie, że głowa mała :)

Po pierwsze - obecna wycena zakłada naprawdę dobre wyniki, jak będzie czas pokaże. Póki co, moim zdaniem na PC szału nie ma. Czekam na iOS (wiem, wiem, główne danie).

Po drugie - tak firma chce wypuścić 12 różnych produktów, ale nie będzie to 12 różnych gier a na pewno nie będzie to 12 różnych IP! To tak jakby rozróżniać forda combi i forda hatchback jako dwie różne marki. Jeśli ktoś kupi na PC Anomaly to nie kupi już raczej na iOSa bo to w 95% to samo!

Po trzecie - Minecraft i Terraria to nie gry dla casuali to raz a po drugie oferują naprawdę długą rozgrywkę. Anomaly na PC to dla upartego gracza gra na dwa wieczory, mi zajęła tydzień po godzinie wieczorami. Miejmy nadzieję, że wydłużą rozgrywkę na platformach mobilnych. Spójrzcie, ile Angry Birds mają poziomów i dodatków, ta gra żyje cały czas (to jeden z kluczowych czynników udanych produkcji mobilnych).

Sprawę darowizny akcji odbieram negatywnie (o rodzinę można zadbać na wiele sposobów) i ja nadal pozostaję poza rynkiem.

pozdrawiam!

zjk
0
Wpisów: 923
Wysłane: 1 sierpnia 2011 11:49:01 przy kursie: 13,15 zł
Kto wie moze 11bits, ma w planach wydać dodatkowy pakiet misji do gry np. za 1$ :))

mankomaniak
0
Wpisów: 572
Wysłane: 1 sierpnia 2011 12:39:55 przy kursie: 13,15 zł
Wielu z Was, w tym ja, zastanawia się, dlaczego akurat teraz prezesi zbywają akcje w formie darowizny. Doszukujecie się przesłanek fundamentlnych. Ale może powiniśmy spojrzeć szerzej, na rynek i strach przed bessą? Prezesi czytają te i tamte fora i zaczynają być może się bać. Jak wiadomo w bessie wszystko runie, szczególnie spekuły takie jak 11B. Zauważcie jaka zbieżność ostatnie spadki, kiepskie dane z gospodarki i nagle... darowizna. "Zabezpieczenie przyszłości" "bliskim" nagle się wydaje niemal oczywiste...
Co cię nie zabije, to cię udziwni

[**usunięto zakazaną treść**]

11 bit team member
0
Grupa: Emitent
Wpisów: 112
Wysłane: 2 sierpnia 2011 19:45:59 przy kursie: 13,27 zł
Witam,

Zapraszam do kupna Anomaly po super wyjątkowej cenie - w sklepie Steam do nocy z czwartku na piątek gra za jedyne 3.33 Euro, czyli jakieś 12 PLN. Jeśli ktoś chce się przekonać co robimy, to doskonała okazja - nie będą Państwo żałować, bo to świetna gra jest.

LINK DO GRY NA STEAMIE

kliknij, aby powiększyć

pozdrawiam!
Edytowany: 2 sierpnia 2011 20:49

Stockinger
7
Wpisów: 39
Wysłane: 3 sierpnia 2011 09:28:50 przy kursie: 12,30 zł

kliknij, aby powiększyć

po nocnym handlu jest wysoki wynik w rankingu best sellers.

abaton
0
Wpisów: 14
Wysłane: 3 sierpnia 2011 13:04:01 przy kursie: 12,30 zł
Gadu gadu tak tu radośnie a właśnie padło wsparcie na 12. Podejrzewam ze będzie teraz jazda i dobrze będzie jeśli po równi pochyłej.

iie
0
Wpisów: 57
Wysłane: 3 sierpnia 2011 13:17:09 przy kursie: 12,30 zł
ciekawe czemu tak nagle .... :/

Fidiasz
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 154
Wysłane: 3 sierpnia 2011 13:22:11 przy kursie: 12,30 zł
To co dzisiaj się dzieje z kursem ma się nijak do samej spółki, ot po prostu szeroki rynek daje do d**ie. Tak więc doszukiwanie się jakichkolwiek głębszych powodów takiego a nie innego zachowania kursu nie ma sensu.

abaton
0
Wpisów: 14
Wysłane: 3 sierpnia 2011 13:27:56 przy kursie: 12,30 zł
No nie żartuj ja się nie ma do spółki, to właśnie rynek reaguje na to co się dzieje w spółce.

del-25032021
0
Wpisów: 46
Wysłane: 3 sierpnia 2011 13:29:22 przy kursie: 12,30 zł
Fidiasz, a może to pierwszy pakiecik rodziny naszego szanownego zarządu?? hello1

regisek
0
Wpisów: 183
Wysłane: 3 sierpnia 2011 13:30:26 przy kursie: 12,30 zł
Moi drodzy jest tak, że 26 i 29 lipca przybyło nam chętnych do sprzedaży, dostali akcje gratis (z dużą przebitką mogą wywalić), jednocześnie nie ma w ogóle chętnych do kupna (nikt po prawej nie odbiera). Więc póki co kierunek określony :(

iie
0
Wpisów: 57
Wysłane: 3 sierpnia 2011 13:34:36 przy kursie: 12,30 zł
no wlasnie nie rozumiem czemu mialoby sie to tyczyc sytuacji w spolce, skoro maja taki plan wydawniczy, dobre wyniki itd. Takiego spadku oczekiwalem pare dni temu po tym calym cyrku z darowizna, myslalem ze sie przewalily czarne chmury = /

Fidiasz
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 154
Wysłane: 3 sierpnia 2011 13:35:33 przy kursie: 12,30 zł
abaton napisał(a):
No nie żartuj ja się nie ma do spółki, to właśnie rynek reaguje na to co się dzieje w spółce.

Moim zdaniem, dzisiaj rynek ma w głębokim poważaniu to co się dzieje w spółce. Dzisiaj po prostu co bardziej nerwowi zbierają swoje zabawki i wychodzą z piaskownicy (tzn. GPW i nie tylko).

Policaj, nie wydaje mi się, ktoś już musiałby naprawdę upaść na głowę, żeby akurat w takim momencie sypać. Zresztą raczej nie widać jakiegoś szaleństwa w zleceniach.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73