pixelg
SERINUS - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

SERINUS [SEN]

AKTUALNY KURS: 0,805 zł (+5,96%) 06-05-2021 17:03
Exar
3
Wpisów: 328
Wysłane: 25 listopada 2010 17:35:35 przy kursie: 16,20 zł
zabapinkfloyd napisał(a):
Exar wbij sobie wreszcie do głowy że żadnych praw poboru nie było w planie i nigdy nie będzie.

JK deklarował się parę stron wcześniej, że będzie rozmawiał o tym z prawnikami. PP może być uwzględnione po zmianie statutu spółki. PP jest kluczowe bo przy braku dobrych wieści przez długi czas (a na to się zanosi) pozwoli uniknąć rozwodnienia akcjonariatu i casusu Oila.

Cytat:

A twoje wizje o kilkuset zł to możesz sobie je wsadzić w buty, wtedy będziesz może lepiej wszystko widział :)i załapiesz że 5 zł to byłby kurs marzenie :)

Na gwp można było zarobić kilkaset złotych na akcję na wielu spółkach tylko je trzymając na rachunku. Ale czytając Twoje podniecone wyznania o zarobku 2 gr (edit: skasowane przez litościwego moda jak widzę) rozumiem, że to nie strategia dla takiego tygrysa :)
Sądzę, że zrealizowałbyś się giełdowo szalejąc na biotonie.
Edytowany: 25 listopada 2010 17:36

GDA66TY
0
Wpisów: 154
Wysłane: 25 listopada 2010 18:17:51 przy kursie: 16,20 zł
Tam też był swego czasu szał.
Ropę to mieli niemalże wiadrami zbierać z powierzchni ziemi i co ???
www.tvn24.pl/12692,1522409,0,1...
html
Liczą się twarde fakty i na nie czekamy.
Jestem bardzo mocno zarobiony na sp. SKOTAN i cały czas tam siedzę ze sporą ilością akcji.
Jeżeli tylko stwierdzę że ta spółka da mi zarobek to sprzedam SKOTAN i dokupię za wszystko
akcje sp. KOV. Na dzień dzisiejszy mam KOV ale nie mam bodźca do dalszych zakupów.
Plusy jakie tu widzę to główny inwestor Kulczyk, otwarty na forum Korczak ale to nie wystarczy. PETROLINVEST też zarabia na gazie.

kastalto
0
Wpisów: 434
Wysłane: 25 listopada 2010 21:57:29 przy kursie: 16,20 zł
MaximusMinimus napisał(a):
Niezłe przemyślenia kastalto.
Jest kilka pytań. Czy w grę doktora Jana zechcą grać AED i TAP - chłopaki nie lubią przecież siedzieć cicho, gdy mają się czym pochwalić.
Musimy także założyć, że do momentu decyzji o emisji nie znajdzie się więcej akcjonariuszy z pakietem 5% (klauzula o zgodzie na dodruk).
Po trzecie - co na to OZ - Cayman - Goldman Sachs. Musieliby się zgodzić na nowe reguły gry.
Myślę, że łatwiej będzie dołożyć troche więcej kasy, niż zawiązywać wielką konspirację.

W jednej sprawie zgadzamy sie. Kurs w wielu wypadakach był kreowany sztucznie. Komuś bardzo zależało, aby każde pozytywne info o spółce kojarzyło się ze spadkami.

Ja jednak myślę, że jest to robota kogoś z zewnątrz, kto sobie szykuje tani skok na akcję w odpowiednim momencie.

Przemyśl te kwestie.

Heh,
Jak dotychczas informacje mieliśmy w miarę pozytywne, trąbione jako wielki sukces przez wspólników AED/TAP i wstrzemięźliwie przez zarząd KOV.Nie zauważyłem żeby przełożyło się to na notowania KOV - fundamentalnie rynek odbiera te informacje 100% neutralnie. Nie ma więc przesłanki że będzie inaczej w przyszłości no chyba że zostanie ustrzelona wielka ropa ale to jednak jest mało prawdopodobne. BTW, czy ktoś śledzi notowania wspólników? Czy rezultaty wierceń przełożyły się na fundamentalny wzrost notowań tych spółek skorelowany z w/w infami?

Co do "OZ - Cayman - Goldman Sachs" - nie do końca rozumiem co masz na myśli. Konspiracja to wielkie słowo, mi raczej chodzi o podawanie informacji pozostając w zgodzie z ogólnymi regułami giełdowej gry.

k.

hazard
0
Wpisów: 86
Wysłane: 25 listopada 2010 22:32:34 przy kursie: 16,20 zł
kos123 napisał(a):
Oburzasz się o gorączkę czarnego złota, a potem takie rzeczy wypisujesz.
50zł jest kompletnie niemożliwe. Gdyby wszystko poszło ekstremalnie dobrze, co oczywiście jest mało prawdopodobne, to cena 20zł jest absolutnym maksem.
W realnym świecie nic nie idzie idealnie więc będziemy szczęściarzami jeśli kiedykolwiek osiągniemy 10zł. Na razie to mamy zasadnicze trudności z 2zł, a przecież idzie świetnie.

Rzekłbym że obecnie cena emisyjna wydaje się na razie jak "Mission impossible" a wy tu o 2 czy 20 złthumbright

Z drugiej strony nie jest tragicznie... przynajmniej dopóki kurs trzyma się powyżej 1,6 zł... (lub jak kto woli nie jest zbijany niżej).

Póki co - drobni zniecierpliwieni sprzedają, i wydaje się że ktoś z odrobinkę większym workiem bez pospiechu, po trochu zbiera sprzedając potem część aby kurs trzymał się nisko (chyba że to day-traderzy) i nikt na te akcje nawet nie miał zamiaru się rzucać, wręcz przeciwnie...

Jak każdy tu mogę tylko gdybać ale mam nadzieje że kurs nie będzie chciał osuwać się dalej - postawiłbym na całkowite wychłodzenie kursu na tych poziomach... na... jakiś czas i jakąś większą próbę wybicia któregoś pięknego dnia bez jakiegokolwiek infa. No ale przecież równie dobrze możemy jutro zacząć wracać w kierunku 1,7 - czego wam i sobie życzę.

Mieszko
0
Wpisów: 431
Wysłane: 25 listopada 2010 22:59:33 przy kursie: 16,20 zł
Kiedyś, w sierpniu, weszliśmy na 1,93. Nawet dokupiłem wtedy pakiet, bo sądziłem, że wlaśnie przebijemy 2 zł. Dlaczego wtedy kurs tak poszedł w górę? trudno powiedzieć. Może dlatego, że spodziewano się wyników wierceń w Brunei.
Czemu o tym mówię? Bo teraz nie ma żadnego racjnalnego powodu do wzrostów. A jeśli tak, to znaczy, że będa spadki. Po co kisić kapitał na KOV, skoro przez ten czas, który został do ogłoszenia wyników z Brunei można zarobić nawet na blue chipach? Kurs będzie się osuwał. Może odbije się wtedy, kiedy ktoś zagra technicznie i zacznie skupować w okolicy ostatniego dołka na 1,47. Ale gdybym to ja był sporym graczem i miał spore pieniądze, to nie wchodziłbym w te akcje teraz. Jest wiele innych okazji, a KOV przecież poczeka.
Trudno. Ja swoje sprzedałem i nie naganiam na spadki, ale uzasadniam swoją decyzję. A pod choinkę kupię sobie wielki i błyszczący pakiet KOV. Z czerwoną kokardką.

del-201504191
0
Wpisów: 854
Wysłane: 25 listopada 2010 23:17:27 przy kursie: 16,20 zł
A gdybyś był dużym graczem, nie tylko takim z IPO, ale i zbierającym na wcześniejszych wysypach, wychodziłbyś po 1,60 PLN? Odwracając pytanie odpowiedź jest oczywista. Do spadków trzeba dwojga, ktoś musi sprzedać aby ktoś kupił taniej. Bez infa będzie konsolidacja, sprzedający nie cisną, kupujący również ... do czasu. O ile brak wzrostów przy dobrych informacjach jest anomalią to spadki przy takim wysypie pozytywnych informacji są mało prawdopodobne. Renomę wśród indywidualnych buduje się latami, dajmy KOV nieco czasu. Oby inne spółki miały taki kontakt z przeciętnym polskim inwestorem. Technicznie jak wspomniałeś to nie wygląda źle. Może jutro wrzucę wykres.
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: http://www.ampfutures.pl
Edytowany: 25 listopada 2010 23:19

MaximusMinimus
0
Wpisów: 344
Wysłane: 25 listopada 2010 23:24:53 przy kursie: 16,20 zł
@ kastalto

Wszyscy piszą, że aby podnieść kurs potrzebne są wyniki testów i złoża ropy. Jednak wśród spółek wydobywczych mnożą się przykłady, jak infa całkowicie zignorowane w przypadku KOV powodują mega-wzrosty na innych giełdach.
Ascent Res. i kurs z 13 października - info o oszacowaniu złóż przez Fox Davies. Kurs razy 2
Loon Energy i kurs z 4 listopada - info podobne do naszego "słupa ropy". Kurs razy 3
Aurelian Oil & Gas z 30 września - info o oszacowaniu złóż prze Fox Davies. Kurs 25% w górę

Czy spółki te coś wydobywają. Ciężko znaleźć informację. Aurelianik (udziałowcem jest KI)
grzebie sobie w Polsce za łupkami, Ascent gdzieś tam w Europie Wschodniej, co kwartał strata. Gdybyś wziął portfolio KOV i którejś z tych trzech spółek to bez wątpienia wybrałbyś KOV. A jednak u nich rośnie a u nas nie.
Tutaj apeluję trochę do forumowiczów o rozwagę. Nie dajcie się zrobić w starą bajkę
"... a kupię, gdy już znajdą ropę.".
Wg mnie jakiś tam pakiet kupiony w okolicy 1,6 warto mieć.

Pozdrawiam

zabapinkfloyd
0
Wpisów: 514
Wysłane: 26 listopada 2010 09:38:12 przy kursie: 16,20 zł
Wyniki testów będą jak przyjdzie na nie czas i nie wcześniej.
Niewątpliwie są one potrzebne ale pod warunkiem że będą dobre :)
W innym przypadku może się okazać że ci co je tak chcieli będą zawiedzeni.
Najlepiej jakby teraz kurs poszybował do 2.00 zł. bez żadnych wyników i każdy mógł wyjść przy tej cenie z inwestycji.

A co do postu w którym się chwaliłem moim ogromnym zarobkiem w wysokości 5,96zł na 1000 akcjach kov to przy sporej ilości takich transakcji można zarobić na waciki o których wspominała nasza koleżanka z forum.

Proszę mi znaleźć spółkę która skoczyła z 1.6zł do np.300zł

quark62
0
Wpisów: 113
Wysłane: 26 listopada 2010 09:49:58 przy kursie: 16,20 zł
Dla mnie hamowanie wzrostów jest bardziej związane z jakimiś rozgrywkami politycznymi między spółkami. Wiem, że to co Wam za chwilę zaproponuję może pachnie teorią spiskową ale spróbujmy:

1. KOV kupił KUB-Gas Firmę ukraińską
2. Jakiś czas temu ukraiński analityk stwierdził, że KOV jest warty ok. 1,2 PLN
3. Ukraińska firma Geo Alliance niedługo wchodzi na polską giełdę. Zwracam uwagę na słowo Alliance.

Mój tok myślenia jest taki:

Geo Alliance jest wściekłe, że KUB-Gas przeszedł w ręce Kulczyka. W związku z tym zamawiają analizę dezawuującą KOV. W międzyczasie następuje kilkukrotne podejście przez grube ryby do "macania dna" na fixingach. W końcu ktoś kupuje pokaźne pakiety akcji zniżając kurs do okolic 1,47 PLN. Następnie po każdej pozytywnej informacji po krótkich wzrostach zbija kurs w niższe poziomy a w najlepszym wypadku nie dopuszcza do dalszych wzrostów.

Czyżby Geo Alliance chciał przeszkadzać KOV w budowaniu renomy atrakcyjnej spółki a tym samym zniechęcać inwestorów do kupna ich akcji? A może w jakiejś przyszłości ma ochotę na być może wrogie przejęcie?

Może to wszystko przesada ale tam gdzie chodzi o grube pieniądze śmiem podejrzewać, że taka działalność może mieć miejsce.

Co sądzicie? Przesadzam?

quark62
0
Wpisów: 113
Wysłane: 26 listopada 2010 10:33:48 przy kursie: 16,20 zł
Chodzi mi o to, że GeoAlliance chce zniechęcić inwestrów do KOV aby przenieśli kapitał na GeoAlliance. GeoAlliance zadba aby w jego przypadku kurs był pozytywny. Zobaczycie.

macgregor
0
Wpisów: 163
Wysłane: 26 listopada 2010 10:35:02 przy kursie: 16,20 zł
Nastała jakaś konsternacja po przebiciu oporu 1,60zł i powrotu.

MaximusMinimus
0
Wpisów: 344
Wysłane: 26 listopada 2010 10:49:18 przy kursie: 16,20 zł
UPS!

gratulacje dla wszystkich, którzy wyskoczyli wcześniej. Od Poniedziałku może być szansa na 1,59

lancet
0
Wpisów: 188
Wysłane: 26 listopada 2010 10:51:38 przy kursie: 16,20 zł
Niestety jest to prawdopodobne wybicie dołem z trójkąta z zasięgiem do 1,47. Ktoś opróżnił się na 1,62. Na tym poziomie poszło ponad pół miliona akcji i być może będzie chciał odkupić na niższym poziomie. Nie jest to drobny akcjonariusz. Jest nikła szansa, że jest to ostatni atak podaży przed silniejszymi wzrostami. Często stosują takie zagrywki rozgrywający. Oby ta ostatnia wersja była prawdziwa.

macgregor
0
Wpisów: 163
Wysłane: 26 listopada 2010 10:52:53 przy kursie: 16,20 zł
macgregor napisał(a):
Nastała jakaś konsternacja po przebiciu oporu 1,60zł i powrotu.

Oczywiście miało być wsparcia a nie oporu.

GDA66TY
0
Wpisów: 154
Wysłane: 26 listopada 2010 11:03:29 przy kursie: 16,20 zł
zabapinkfloyd napisał(a):
Wyniki testów będą jak przyjdzie na nie czas i nie wcześniej.
Niewątpliwie są one potrzebne ale pod warunkiem że będą dobre :)
W innym przypadku może się okazać że ci co je tak chcieli będą zawiedzeni.
Najlepiej jakby teraz kurs poszybował do 2.00 zł. bez żadnych wyników i każdy mógł wyjść przy tej cenie z inwestycji.

A co do postu w którym się chwaliłem moim ogromnym zarobkiem w wysokości 5,96zł na 1000 akcjach kov to przy sporej ilości takich transakcji można zarobić na waciki o których wspominała nasza koleżanka z forum.

Proszę mi znaleźć spółkę która skoczyła z 1.6zł do np.300zł

SKOTAN
www.money.pl/u/stock_chart.php...

zabapinkfloyd
0
Wpisów: 514
Wysłane: 26 listopada 2010 11:50:39 przy kursie: 16,20 zł
Miałem na myśli jakieś realne wzrosty a nie szukanie jeleni w lesie :)

del-25032021
0
Wpisów: 46
Wysłane: 26 listopada 2010 14:16:06 przy kursie: 16,20 zł
Licytujcie się dalej ale prawda jest taka, że kursy akcji AED OIL i TAP OIL spadają już od dłuższego czasu: www.google.com/finance?q=ASX%3...
Na tej podstawie można mieć obawy co do wyników testów...

del-201504191
0
Wpisów: 854
Wysłane: 26 listopada 2010 14:33:12 przy kursie: 16,20 zł
Kursy tych spółek żywiołowo reagowały wcześnie na dobre informacje. To żadne porównanie w obecnej sytuacji. U nas tej reakcji nie było, technicznie odreagowują, jest tam widoczna realizacja zysku.

Swoją drogą mamy mocną wymianę po 1,59-1,60 już średniego portfela 200k akcji w jednym zleceniu najpierw wjeżdża kupno później sprzedaż ... paczki po 50-80k akcji już częstsze. Wchodzi zlecenie na kupno i dostaje zleceniem po cenie albo PKCem sprzedaży. PLN dzisiaj traci, ale to okazja, bo rynek nie ma obrotu (walutowy), płytkość rynku walutowego (długi weekend w USA) robi kolegom zza oceanu promocję.
W moich wypowiedziach staram się zachować zarówno umiar jak i obiektywizm. Jestem otwarty na konstruktywną krytykę każdego postu. | Polecam: http://www.ampfutures.pl
Edytowany: 26 listopada 2010 14:41

Krzysiek9
0
Wpisów: 706
Wysłane: 26 listopada 2010 14:43:03 przy kursie: 16,20 zł
Do tego TAP Oil dostał po głowie za emisje dodatkowych akcji oraz nieudany odwiert Mawar-4 (czy jakoś tak chyba w Tajlandii ale dokładnie nie pamiętam). Dla porównania przypomnę spółkę z Kanady:

finance.yahoo.com/echarts?s=LN...:symbol=lne.v;range=1m;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

Tam kurs po dużym wzroście lekko się skorygował ale trzyma się od dłuższego czasu wysoko.

Kto ci wie co tera u nas się za zagrywki toczą. Przed chwilą transakcja po 1,59zł 195 tys akcji...

andrzej72
0
Wpisów: 278
Wysłane: 26 listopada 2010 15:08:17 przy kursie: 16,20 zł
Panowie naprawdę nie wiem o czym piszecie... Jakieś porównania robicie do innych spółek, które polskiej giełdy na oczy nie widziały... To inny świat.
Mam wrażenie, że od dłuższego czasu próbujecie wręcz na siłę doszukiwać się jakichś pozytywów w obecnej sytuacji giełdowej spółki. Panowie - tu póki co nie ma żadnych pozytywów i długo jeszcze nie będzie. Moim skromnym zdaniem kursowi nie pomoże nawet raport roczny, bo wszyscy nie na to czekają. Zmian w notowaniach można się spodziewać dopiero kiedy KOV raczy podzielić się z nami wynikami testów, a na to jak wiadomo trochę poczekamy. Dlatego stawiam na wahadło w notowaniach, a kto wie czy czasami nowego historycznego minimum kurs nie wyznaczy. A i to zaczynam się o te wyniki obawiać czy aby będą dobre...
Nie wiem, nie znam się...
www.stockwatch.pl/blog/andrzej...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53