pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 501,00 zł (-3,65%) 06-05-2021 17:00
piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 28 lipca 2011 21:30:22 przy kursie: 13,10 zł
Pewnie, do tego dochodzi jeszcze jeden aspekt - horyzontu inwestycyjnego. Jeśli ktoś "zagrał pod premierę na ios" to rzeczywiście się może wkurzyć. A w dłuższej perspektywie, myślę, że jeśli AWE iOS odniesie sukces to wyniki przemówią do inwestorów, bez wzgledu na to czy ktoś sypnie 90k akcji czy nie.
Pewnie, zaufanie inwestorów zostanie nadszarpnięte, paru się obrazi, ale jak sam Frog napisałeś, inwestowanie to biznes, nie ma sentymentów. Tylko, że zamiast zarobić za pół roku może się zarobi za półtora.

bankrucik
52
Wpisów: 4 305
Wysłane: 28 lipca 2011 22:32:09 przy kursie: 13,10 zł
piotrch napisał(a):
Teoretycznie tak, ale tym zdaniem wyrażasz mentalność spekulancką, nie właścicielską. WD kiedyś to fajnie opisał - sprzedajesz, zabierasz kasę ze stołu i co dalej? Szukasz następnej spółki? Po co, skoro robisz to co lubisz, i jesteś właścicielem.
Ty być moze masz swoje okazje inwestycyjne już upatrzone, ale dla kogoś kto całe życie robił gry, nieważne, mógł i mosty budować czy rope wydobywać, nie jest to już takie proste i oczywiste co z tą kasą zrobić. Następna spółka robiąca to samo co poprzednia? Albo konsumpcja?

ale można mieć radość z samego zarabiania pieniędzy, po prostu traktując to jako ciekawe hobby, dzięki inwestycjom poznajesz mnóstwo ciekawych/ czasami nieciekawych ludzi, branż, pomysłów itd...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

bankrucik
52
Wpisów: 4 305
Wysłane: 28 lipca 2011 22:38:55 przy kursie: 13,10 zł
Frog napisał(a):
Powiem szczerze, że mało mnie interesuje jakiekolwiek tłumaczenie.
Bo i co ma prezes powiedzieć?

Obdarowany? Kolega, ale obiecał że nie sprzeda.
Ilość? Akurat lubię liczbę 90.000. A że to niewiele poniżej 5% całości akcji to przypadek.
Termin? To, że w przeddzień infa, że tuż po wygaśnięciu lock'up i że przed podaniem wyników sprzedaży to zbieg okoliczności.

Czy to coś zmieni? Nie sądzę. Musimy oceniać fakty i na ich podstawie podejmować decyzje. To jest biznes, w grę wchodzą pieniądze. Tu nie ma sentymentów.
Można czuć się oszukanym, potraktowanym niesprawiedliwie, zawiedzionym itp. Najważniejsze to wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Możliwe, że ani jedna sztuka z tych 90k akcji nie trafi na rynek. Możliwe też, że trafią wszystkie. I każda z ewentualności może mieć miejsce niezależnie od tego co by napisze prezes.

ja nie wierzę w przypadki i zbiegi okoliczności:-)))nie w biznesie i na giełdzie
podobnie było wcześniej na petrolu, orzełopony (moja ulubiona spółka, oponeo i pewnie kilkudziesięciu innych spółek gdzie tego nie widziałem i nie słyszałem i zawsze było tak samo ... pojawiała się znaczna podaż akcji! co nie zawsze wpływało w dłuższym terminei na wycenę ale w krotkim terminie zawsze powodowało dół !

ryzyko dla inwestycji wzrosło znacznie i teraz kazdy musi sobie je sam wycenić...

a tłumaczenie czy motywy prezesa tez uwazam za niezbyt istotne... no chyba ze np choroba kogoś z rodziny i potrzeba kasy na operacje

choc jakieś wytłumaczenie pewnie by pomogło niektórym w ocenie sytuacji
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

11 bit team member
0
Grupa: Emitent
Wpisów: 112
Wysłane: 29 lipca 2011 19:12:19 przy kursie: 13,09 zł
Witam,

Przesyłam komentarz od założycieli odnośnie ostatnich komunikatów giełdowych:

Drodzy Akcjonariusze,

Dnia 25 lipca 2011r i 26 lipca 2011r. przekazaliśmy część posiadanych akcji spółki 11 bit studios S.A. bliskim nam osobom, aby zabezpieczyć ich przyszłość. Od tej chwili stały się one współakcjonariuszami spółki i nasze wspólne losy są jeszcze bardziej związane.

My, niżej podpisani założyciele i członkowie Zarządu, jesteśmy nadal wraz z pozostałymi osobami, odpowiedzialni za budowanie wartości spółki i sukces rynkowy jej produktów. Przedsięwzięcie, w którym uczestniczymy, jest naszym głównym zajęciem, z którym wiążemy przyszłość naszą i naszych rodzin. Dotychczasowe osiągnięcia potwierdzają, że przyjęta strategia jest słuszna, a firma ma bardzo duży potencjał, który staramy się wykorzystać w interesie wszystkich akcjonariuszy.

Grzegorz Miechowski
Michał Drozdowski

pozdrawiam

Frog
6
Wpisów: 5 486
Wysłane: 29 lipca 2011 19:20:52 przy kursie: 13,09 zł
Cytat:
Dnia 25 lipca 2011r i 26 lipca 2011r. przekazaliśmy część posiadanych akcji spółki 11 bit studios S.A. bliskim nam osobom, aby zabezpieczyć ich przyszłość.
(...)
Grzegorz Miechowski
Michał Drozdowski

Rozumiem, że niedługo komunikat o darowiźnie pana Michała Drozdowskiego...

Edit: O! Już jest:

Cytat:
Członek Zarządu Michał Drozdowski dokonał zbycia w drodze darowizny 65.000 sztuk posiadanych akcji zwykłych na okaziciela.

LINK
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 29 lipca 2011 19:22

pablo_n
0
Wpisów: 358
Wysłane: 29 lipca 2011 19:21:02 przy kursie: 13,09 zł
No i miałem rację -oczywiście przyszłość zweryfikuje słowa...

topfacet
10
Wpisów: 2 614
Wysłane: 29 lipca 2011 19:43:50 przy kursie: 13,09 zł
Nie zmienia to mojego negatywnego nastawienia do tych ruchów...

piotrch
0
Wysłane: 29 lipca 2011 21:09:50 przy kursie: 13,09 zł
Lepszy taki komentarz niż żaden. Ciekaw jestem tylko czy są to osoby bliskie w rozumieniu ust. w oborcie instrumentami finansowymi. Pewnie, nie zmieni to faktu jeśli akcje w rynek będą leciały, ale przynajmiej policzyć będzie można ile zostało.
Myślę, że jeśli tygodnie będą mijać a podaż od strony obdarowanych pojawiać się nie będzie to rynek zapomni. Pytanie na ile ci obdarowani to osoby świadome spółki oraz samych procesów rynkowych.
Pozostaje czekać. I sprawdzać jak sie AWE sprzedaje.
Czy poza most popular na stronie apple jest jeszcze jakiś ranking sprzedaży gier na iOS?

Exar
3
Wpisów: 328
Wysłane: 30 lipca 2011 10:44:38 przy kursie: 13,09 zł
"aby zabezpieczyć ich przyszłość."
O rodzinę trzeba dbać, pod tym się oczywiście podpiszę. Teraz chyba nikt nie ma wątpliwości na czym polega zabezpieczenie przyszłości - to zapowiedź wywalanka, niekoniecznie teraz, może za pół roku, za dwa lata lub pięć. Dobrze mieć jasno postawioną sprawę i perspektywy.

del-25032021
0
Wpisów: 46
Wysłane: 30 lipca 2011 11:14:32 przy kursie: 13,09 zł
Przypomnijmy parę liczb bo zdaje mi się, że co niektórzy pozapominali:
W emisji zalozycielskiej (A i B) zostalo wyemitowane 1 494 200 szt akcji po 10 gr czyli 149 420 zł!!Shhh
w emisji akcji serii C pozyskano 700 tys zł co oznacza, że w debiucie akcja kosztowała 1,85zł.
blah5
Wszyscy zainteresowani powyżej mogą te akcje sprzedać bo nie ma już lockupów (kto o zdrowych zmysłach by nie chciał mając taki zysk).
Pytanie komu się uda - jak samych akcji prezesów czekających na sprzedaż jest 155 000 co daje (przy obecnym kursie) wartość 2 mln zł.

Można sobie łatwo policzyć jaki zysk mają założyciele za stworzenie jednej gry inwestując jakieś 15 tyś zł wyciągają 2mln zł:)love4

Stąd od początku wycena tej spółki to była dla mnie ewenementem.

A na zakończenie obietnica stworzenia 12 gier w trzy lata:
www.stockwatch.pl/artykuly/pos...

del-25032021
0
Wpisów: 46
Wysłane: 30 lipca 2011 11:19:33 przy kursie: 13,09 zł
Jako że o zgrozo nie da się edytować kolejny link:

Cytat:
W 2010 r. chce mieć 0,7 mln zł przychodów. W kolejnych latach sprzedaż ma jednak rosnąć skokowo. W przyszłym roku mają sięgnąć 4,36 mln zł, w kolejnym już 6,6 mln zł. Zysk w 2012 r. ma wynieść 1,74 mln zł. W 2013 r. sprzedaż ma wzrosnąć do 7,6 mln zł a w 2014 r. do 8,5 mln zł.

11 bit studios pracuje nad 12 grami, w tym sześcioma na urządzenia przenośne. Produkty będą przeznaczone wyłącznie do dystrybucji elektronicznej z pominięciem takich nośników jak płyty CD lub DVD. Gry trafią na rynek w latach 2010-2012.

www.parkiet.com/artykul/961455...

Pozdrawiam i miłego weekendu!salute

Amphibious
2
Wpisów: 468
Wysłane: 30 lipca 2011 12:41:47 przy kursie: 13,09 zł
Mam pytanie do osób zorientowanych w temacie ( a wiem że takich tu wiele ),ostatnio przyglądam się 11bit przez pryzmat bloober team i tak mnie zastanawia strategia wprowadzania produktu jakim jest Anomaly na rynek. I tu i tu mamy tą samą platformę jaką jest iOS , tam mamy infa o podpisywaniu umów na dystrybucję, sprzedaż i promocję gry na poszczególne rynki tutaj nie zauważyłem takich komunikatów ( może nie doczytałem wszystkiego ). czy to oznacza że 11bit woli sama to robić, jeżeli tak to czy ogóle czy takie umowy są korzystne bo jednak chyba trzeba się dzielić zyskiem. Oczywiście pomijam sprawę samego produktu który jest wg mnie nieporównywalny ( na korzyść 11 bit ).
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!
Edytowany: 31 lipca 2011 11:00

piotrch
0
Wysłane: 30 lipca 2011 14:37:27 przy kursie: 13,09 zł
Policaj: inny przykład, jest taki pan, Karkosik się nazywa, w 1996 wprowadził spółkę boryszew na giełdę. Od tego czasu ma już chyba z 5000% zwrotu jak nie wiecej. Ladny wynik, nie? A może by się tak zcashować? Kto by się oparł takiej pokusie...

Co do liczb. Owszem, założenia były jakie były, poszło troche inaczej - stąd taka korekta - z 25 na 13. To niewątpliwa kara od rynku.
Nie zmienia to faktu, że wszystko rozegra się o wersję iOS. 11bit dostali niezwykle prestiżową nagrodę Apple Design Awards, gra ma świetne recenzje. Co sie z tego potencjału urodzi, zobaczymy. A kolega nie wiem na ile się orientuje, ale rynek gier na tablety to potęga. Wielokrotnie przytaczane tu Angry Birds sprzedało się w grubo ponad 40 mln egzemplarzy. Sprzedając gierkę za 3 czy 5 euro w 40 mln sztuk, można bez problemu przegonić w kapitalizacji CDP i CIA razem wzięte. To rynkowe ewenementy, ale możliwe.

Jedziemy dalej: 12 gier, to w nomenklaturze firmy 12 różnych produktów. Są to gry AWE, AWE 2 oraz jeden dodatek do AWE, jeśli dobrze pamietam. Gry tworzone są tak, że wrażenia z gry na różnych platformach są różne, stąd traktowanie ich jako 12 produktów. Mamy środek 2011 roku, firma wypuściła już wersje PC, Mac, PC tablet (chociaż to raczej w kategoriach patcha należy traktować), iOS iphone, iOS iPad. Także cel wejścia na NC można powiedzieć, że zrealizowany jest już połowicznie. Teraz oczekiwałbym wersji na konsole stacjonarne a później na androida. Co wiecej spółka zapowiedziała, że przychylnie patrzą się na ps2, co także jest sporym rynkiem. Jest więc duża szansa, że AWE dotrze do licznej grupy kliektów, co przełoży sie na przychody i zyski. Doganiając obecną kapitalizację. Bo nie ma się co oszukiwać, inwestor patrzący z boku widzi spółkę za 24 mln zł i nie generującą zysku. Nie zmienia to faktu, że tu potencjał z przewartościowania do znaczącego niedowartościowania jest spory.

Amphibious: z tego co się orientuję, 11bit ma podpisaną umowę dystrybucyjną z Chiilingo:
www.chillingo.com/upcoming_gam...
I na tym kanale dystrybucja się opiera. AWE na Maca i PC, jako że wyszło w wersji pudełkowej, dystrybuowane było przez lokalnych wydawców.
Edytowany: 30 lipca 2011 15:05

mrk
18
Wpisów: 1 948
Wysłane: 30 lipca 2011 15:11:57 przy kursie: 13,09 zł
piotrch napisał(a):
Policaj: inny przykład, jest taki pan, Karkosik się nazywa, w 1996 wprowadził spółkę boryszew na giełdę. Od tego czasu ma już chyba z 5000% zwrotu jak nie wiecej. Ladny wynik, nie? A może by się tak zcashować? Kto by się oparł takiej pokusie...

Karkosik nie wprowadzał Boryszewa na giełdę tylko w swoim stylu skupował akcje z rynku korzystając z dużego niedowartościowania. Było to w 98 albo 99Angel

piotrch
0
Wysłane: 30 lipca 2011 15:27:28 przy kursie: 13,09 zł
Moje niedopatrzenie, niestety w tamtych czasach uczestnikiem rynku nie byłem, nie obserwowałem wiec wydarzeń bezposrednio.
Ale to tylko przemawia na korzyść Pana Karkosika - stopa wzrotu wychodzi mu pi razy drzwi 10000%, pomijając kasę którą wpompował w kolejne emisje.

Ostatnia taka moja osobista refleksja na temat 11 bit - spółka jest obecnie wyceniana na umiarkowany sukces wersji iOS i zysk rzędu 1 - 1,5 mln zł. pod koniec 2011.

Amphibious
2
Wpisów: 468
Wysłane: 30 lipca 2011 16:02:56 przy kursie: 13,09 zł
rozumiem że mówisz tylko o zysku w wesji iOS 1-1,5 mln ? no bo gdyby to miał być zysk spółki za cały rok to byłaby katastrofa.
Water=70% Land=30% Its a Divers World !!!

nfs
0
Wpisów: 127
Wysłane: 30 lipca 2011 16:21:16 przy kursie: 13,09 zł
@piotrch
Piszesz ze wrażenia na rożnych platformach są inne. Na czym to polega? Czym różni się granie na PC i MAC a nawet tablet (tu tylko tym ze grasz palcem)?
Tak samo gra na iPhone i iPad? W iPad masz większy ekran. Czy to ma być to odmienne wrażenie z gry płynące z większego LCD. Jeśli gra na PC i MAC nie rożni się planszami, misjami, fabula, jak można mówić o innej grze? Według mnie z tymi 12 grami to trochę przesadzili.

baks
24
Wpisów: 2 576
Wysłane: 30 lipca 2011 21:34:49 przy kursie: 13,09 zł
Nie wiem czy wiesz na czym polega granie i jakie są różnice w wielkości i możliwościach obliczeniowych i wyświetlania grafiki.
Są bardzo duże różnice w możliwościach sprzętu - więc gry różnią się zasadniczo. Poszukaj sobie opisów jakie są różnice. Dla przykładu w tej produkcji na urządzenia przenośne nie będzie dowódcy i sporo innych zmian, przez co zupełnie zmienia się rozgrywka. Poza tym muszą być zmienione rozdzielczości plansz gry itp. Dokładniejsze opsmy bez problemu znajdziesz w necie.
Chcąc się wypowiadać warto wiedzieć o czym się mówi. Może mowa o 12 grach to trochę przesada ale nie jest to ta sama gra. Gdyby to było takie proste to czy myślisz, że City wypuściłoby Snipera na PS3 prawie po roku od XBOXA360 lub Optek nie wypuściłby od razu Wiedźmina na konsole.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

piotrch
0
Wysłane: 30 lipca 2011 21:46:19 przy kursie: 13,09 zł
baks, myślę że watek spółki to też miejsce by pytać "ale o co chodzi?" Angel Wychodząc z założenia "doczytaj sobie" w ogóle nie byłoby dyskusji, bo wszystko w internecie doczytać można.
nfs: Co do tych 12 gier, od początku tajemnicą nie było, że to raczej chwyt marketingowy by przyciągnąć inwestorów do spółki, po prostu dobrze brzmi. Ale z drugiej strony nikt nie przeczy, że jeśli palmolive wypuści szampon rumiankowy, migdałowy i kokosowy to ma w ofercie 3 szampony. Tu chyba gra podobna logika i ja nie mam nic przeciwko, bo de facto produkt dociera do różnych grup klientów.
Tak jak baks napisał, ze względu na wymagania sprzętowe, jedne mapy są większe inne mniejsze, jedne wersje mają dodatkowy element rozgrywki jakim jest dowódca, inne nie. To tyle co wyczytałem bo empirycznych doświadczeń nie mam.
Edytowany: 30 lipca 2011 21:57

piotrch
0
Wysłane: 30 lipca 2011 22:52:35 przy kursie: 13,09 zł
Amphiboius: łącznie, całkowity zysk netto za 2011. Czemu katastrofa? Obecna kapitalizacja to 24,5 mln zł, przy 1 870 000 akcji. Te powiedzmy 1 mln zysku to jakieś 53 gr na akcje. C/Z = 24,5 czyli relatywnie ok biorąc pod uwagę, że to start-up, spółka z NC i spółka produkująca gry, a nie śrubki czy sery.
A tak jak mówię, te 1 mln zysku to miałby być efekt obojętności rynku na AWE. Parę osób kupi, ale generalnie bez rewelacji. A parę osób już kupiło. Forumowicze kiedyś takie para-statystyki prowadzili, i z tego co pamietam, te kilkanaście czy nawet już w dziesiąt tysiecy te liczby szły.
Trudno mi cokolwiek zakładać, jakieś liczby, bo ceny na iOS nie znamy,a śledząc poczynania CD Projektu wiem że jak prezes nie naprowadzi na marże, to nie sposób z raportu wyczytać ile trafia do wydawcy a ile do dewelopera, czy z czyjej marży idą ewentualne promocje itp. Tak samo ilość sprzedanych sztuk, jak spółka nie poda, to wszelkie szacunki są niewiele warte.
Jeśli natomiast gra będzie fajnie przyjeta przez rynek, ktoś się zachwyci, ktoś opisze i poleci znajomym to przekracza to mój potencjał intelektualny, gdzie 11 bit może być. Warto prześledzić historię ostatniego hiciora, mianowicie Minecrafta. Albo Terrari. Troche inny klimat, ale są cechy wspólne - gry casual.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72