pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Jacobs

Jacobs

Ostatnie 10 wpisów
Również mogę potwierdzić kiepskie działanie Aliora. Bardzo często brak możliwości wykonywania zleceń przez www. Od miesiąca również nie jestem w stanie uruchomić ich aplikacji mobilnej Alior Giełda - nie da się w ogóle zalogować do aplikacji.
Szczerze odradzam korzystanie z Aliora do giełdy. Konta osobiste/firmowe są ok.

Fundamentalnie wszystko pięknie: wyniki dobre, klarująca się współpraca z globalnym producentem żywności - Daesang Corporation (http://www.pepees.pl/index.php?wiad=1116), ale na kursie chyba ciąży niepewność co do tej emisji...

resor napisał(a):
o fundamentach i wycenie będzie sie rozmawiać podczas korekty ;) a nie w połowie hyberboli. wklejać rakiety :p


Taka ładna, na czasie...i nawet księżyc jest na obrazku ;)

Mały argument na plus: jest jeszcze GOG i pozostałe gry na różne platformy (Nintendo Switch), zawsze to dodatkowa nóżka, którą można podeprzeć kosmiczną wycenę...


kliknij, aby powiększyć

Od dziś notowania zawieszone.
Dzień przymusowego wykupu akcji - 18.12.2019
Cena wykupu 3.88 pln

Finergis i Marek Górski posiadają łącznie ponad 92% akcji.
Posiadacz akcji chyba nie musi robić nic w takim przypadku. Po 18 grudnia, jego akcje zostaną automatycznie zamienione na gotówkę.
biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

Podnoszenie kapitału zakładowego przez emisje akcji wychodzi niektórym bokiem.

KNF nałożyła na ZM Invest karę w wysokości 500 tys. zł

"Wskazane zmiany udziału ZM Invest w ogólnej liczbie głosów w spółce ZM Ropczyce nastąpiły w związku z dwukrotnym podwyższeniem kapitału zakładowego ZM Ropczyce"

biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

Słono kosztuje nietrzymanie terminów.

Emisja prawie 1 mln akcji bez prawa poboru, po cenie emisyjnej 2,99 pln.

"Celem emisji akcji serii N jest pozyskanie środków obrotowych dla Eko Export SA w celu zabezpieczenie dostaw surowca niezbędnych do zwiększenia produkcji (...) Najlepszym sposobem pozyskania takiego finansowania, w opinii Zarządu Spółki, jest oferta prywatna skierowana do 8 zainteresowanych inwestorów Spółki, z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Brak wyłączenia prawa poboru przysługującego dotychczasowym akcjonariuszem skutkować będzie zbyt długim okresem dla zamknięcia nowej emisji akcji serii N, a tym samym z brakiem środków pieniężnych pilnie wymaganych dla rozwoju Spółki. (...) Jednocześnie emisja ta związana jest ze spłatą przez Spółkę zadłużenia wobec akcjonariuszy, którym mają być zaoferowane akcje (o czym Spółka informowała w raporcie bieżącym 23/2018) i pozwoli na ponowne uzyskanie przez Spółkę tych środków pieniężnych, tym razem w formie bezzwrotnego finansowania kapitałem. "

link:
infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Wzór umowy cywilno-prawnej na kupno/sprzedaż akcji:

www.infor.pl/prawo/umowy/umowy...


Są informacje o emisji akcji bez prawa poboru....
stooq.pl/n/?f=1267581&sear...

Jak to się ma do obecnej sytuacji spółki ? Raczej nie jest to emisja mająca na celu pozyskanie funduszy na inwestycje ani na ratowanie firmy, ponieważ ta regularnie przynosi zyski i finanse ma raczej w porządku. W komunikacie jest mowa o pozyskaniu inwestora:

"...uchwała podejmowana jest w interesie spółki i służyć ma realizacji strategii pozyskania dla spółki inwestora oraz poprawę sytuacji finansowej spółki."

Czy tak rozumiany "interes spółki" przekłada się pozytywnie na interes akcjonariuszy mniejszościowych ? Emisje bez praw pp raczej rzadko są pozytywnie postrzegane przez drobnych.

Dwóch dużych akcjonariuszy rok temu ogłosiło wezwanie na akcje po cenie 1.45 zł.

Czy przy pomocy tej emisji i rozwodnienia akcjonariatu może dojść do zwiększenia udziału w spółce obecnych, dużych akcjonariuszy ?

Proszę kogoś z większym doświadczeniem o rozjaśnienie, jak należałoby interpretować przegłosowanie takiej emisji w PEPEES.

Pozdrawiam,


Podniesienie rekomendacji przez PDM z 15.51 pln do 16.09 pln.
Informacja z dnia 23.10.
www.polskidm.com.pl/pliki/rapo...

o obligacjach nic mi nie wiadomo, jednak jeśli chodzi o prezesa, to chyba wciąż funkcjonuje w biznesie bez przeszkód. Tym razem jako szef fundacji :)

Ostatnie wzmianki o działalności tego pana to pewien amerykański start-up. Pomysł sam w sobie całkiem szlachetny i ciekawy (system wynagradzania za odnalezienie i zwrot zagubionej rzeczy). Do początkowej idei dodany został bardzo ostatnio modny motyw blockchain oraz ICO. I tutaj zapala się kolejna (poza osobą prezesa) czerwona lampka.

O ile sama technologia blockchain (poprawnie wdrożona) jest przydatna i przyszłościowa, to niewiele firm/organizacji posiada kompetencje aby zaimplementować ją z suckesem do swojego biznesu. Niestety w wielu przypadkach powoływanie się na blockchain i kryptowaluty służy oszustom do wyciągnięcia pieniędzy od mało świadomych inwestorów.

Sądząc po tym jak skończyła się historia spółki Uboat Line, obawiam się że stworzenie własnej kryptowaluty i przeprowadzenie oferty ICO przez funcację również może być nastawione na uzyskanie indywidualnych korzyści, z pominięciem innych akcjonariuszy/inwestorów.

W każdym razie, biznes chyba nie do końca wystartował. Strona główna projektu nie działa, fb i pozostałe social media świecą pustkami. Formalnie firma zarejestrowana w Polsce jako fundacja.

www.krs-online.com.pl/fundacja...

Gorąco życzę wszystkim poszkodowanym powodzenia w odzyskaniu funduszy straconych w akcjach i obligacjach UBT.

Kolejne informacje o ciekawych sposobach na finansowanie działalności spółki.
Członkowie zarządu wprost udzielają pożyczek firmie.

Uchwały z dnia 25.08.2017 roku. Decyzje NWZ:

- (...)postanawia wyrazić zgodę na zawartą przez Spółkę (Pożyczkobiorca) umowę pożyczki pieniężnej z dnia 28 czerwca 2017 roku z Panią Jolantą Sidziną-Bokun - członkiem Rady Nadzorczej Spółki (Pożyczkodawca) na kwotę 520.000,00 zł (pięćset dwadzieścia tysięcy złotych), z 8% oprocentowaniem w skali roku i z terminem spłaty do dnia 31.12.2017 roku.

- (...)postanawia wyrazić zgodę na zawartą przez Spółkę (Pożyczkobiorca) umowę pożyczki pieniężnej z dnia 28 czerwca 2017 roku z Panią Agnieszką Bokun - członkiem Rady Nadzorczej Spółki (Pożyczkodawca) na kwotę 807.000,00zł (osiemset siedem tysięcy), z 8% oprocentowaniem w skali roku i z terminem spłaty do dnia 31.12.2017 roku.

- (...)postanawia wyrazić zgodę na zawartą przez Spółkę (Pożyczkobiorca) umowę pożyczki pieniężnej z dnia 28 czerwca 2017 roku z Panem Zbigniewem Bokun - Prokurentem Spółki (Pożyczkodawca) na kwotę 1.620.000,00 zł (jeden milion sześćset dwadzieścia tysięcy złotych), z 8% oprocentowaniem w skali roku i z terminem spłaty do dnia 31.12.2017 roku.

źródło: biznes.pap.pl/pl/news/search/i...(33-2017)-uchwaly-podjete-na-nadzwyczajnym--walnym-zgromadzeniu-w-dniu-25-08-2017r-
nhyt napisał(a):
Prośba do Szutnika o opracowanie analizy EEX, spojrzenie z większego zakresu czasowego.
Pamiętam Twoje analizy z 2013 r. i rozrysowane wtedy widły Andrewsa. Działały do bólu ...

Druga prośba dot. opracowania analizy dla PBG. Czytałem i te analizy, szkoda że zwątpiłeś w papier w analizie napisanej w samym dołku.


Również dołączam się do prośby o analizę EEX metodami Szutnika :)
Spóła osiąga przychody na podobnym poziomie, jak w poprzednich okresach. Kurs w ostatnich miesiącach się obudził i mamy wybicie z trendu bocznego.

"Według wstępnych wyliczeń przychody netto ze sprzedaży od stycznia do końca września 2016 r. wyniosły ca 17 262 tys. PLN w porównaniu do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie 2015r., które wyniosły 17 336 tys. zł."
biznes.pap.pl/pl/news/search/i...(30-2016)-wstepne-przychody-za-iii-kwartaly-2016-r-

Panowie,

dziękuję za odpowiedzi. Po głębszej analizie wykresów, faktycznie wychodzi na to, że charakter świecy (spadkowa/wzrostowa) w danym okresie czasu (dzień/tydzień) ma wpływ na ostateczny kierunek wykresu wskaźnika. Spółki, które podałem w przykładach nie należą do najpłynniejszych, dlatego pojawienie się dużych wolumenów ma mocny wpływ na wykres ceny oraz wskaźników, wahnięcia wskaźnika AD bardzo rzucają się wtedy w oczy i "mącą" wyciąganie wniosków.

W obu przypadkach wykresy tygodniowe wskaźnika AD mają kierunek wzrostowy w momencie pojawienia się większych wolumenów, co sugeruje raczej wzrost zainteresowania inwestorów tymi walorami. Wykres dzienny sugeruje z początku co innego, trzeba zatem podchodzić do niego z większą rezerwą i zawsze sprawdzać co się dzieje w szerszej perspektywie :)

Dziękuję jeszcze raz za zaangażowanie w wątek, wszystkie odpowiedzi były pomocne.

Pozdrawiam,
Jacobs

Witam,

natknąłem się na ciekawe zjawisko przeglądając wykresy spółek w narzędziu do analizy technicznej w popularnym portalu Stooq.pl. Podczas zmiany zakresu czasowego wyświetlania danych pomiędzy dziennym a tygodniowym, dochodzi do odwrócenia wykresu reprezentującego wskaźnik AD (Accumulation Distribution).

Najlepiej będzie jeśli pokażę to na przykładzie:

1a. spółka VOTUM, wykres dzienny
- wskaźnik AD pokazuje spadek


kliknij, aby powiększyć


1b. spółka VOTUM wykres tygodniowy
- wskaźnik AD pokazuje wzrost


kliknij, aby powiększyć


Inny przykład:

2a. spółka BIOMEDLUB, wykres dzienny

kliknij, aby powiększyć


2b. spółka BIOMEDLUB, wykres tygodniowy

kliknij, aby powiększyć


Skąd się bierze różnica? Czy wykresy działają poprawnie czy jest to może jakiś błąd w narzędziu portalu Stooq? Jeśli ktoś coś wie w tym temacie, proszę o wyjaśnienie.

ps. mój pierwszy post na Stockwatch, witam wszystkich :)

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 11 sierpnia 2011
Ostatnia wizyta: 18 stycznia 2021 19:47:17
Liczba wpisów: 14
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,516 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +153,98% +30 796,18 zł 50 796,18 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d