pixelg
PEPEES - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

PEPEES [PPS]

AKTUALNY KURS: 1,47 zł (-1,34%) 18-06-2021 15:51
WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 28 września 2008 15:00:57 przy kursie: 0,48 zł
Jeśli to realne, że za kilka czy kilkanaście lat będziemy jeździć na paliwach ze skrobi, to z pewnością skorzysta ten, kto trzyma łapę na ziemniakach. Bohaterem poprzedniej jazdy były spółki chcące pędzić bioetanol z rzepaku. O ile szybko powstanie technologia przemysłowa, ziemniaki też mogą zawładnąć zbiorową wyobraźnią inwestorów.

Rzeczpospolita napisał(a):
Inżynier chemik Randy Cortright z Virent Energy Systems podczas konferencji naukowej na Uniwersytecie Iowa wyjaśnił, jak cukier i inne węglowodany mogą z powodzeniem zastąpić ropę naftową jako surowiec do produkcji paliwa i chemikaliów dla przemysłu. Kilka dni po konferencji taką samą metodę zaprezentował James Dumesic z Uniwersytecie Wisconsin w internetowym „Science Express” i w magazynie „Science”. Kluczem do sposobu wytwarzania benzyny było opracowanie przez oba zespoły, niezależnie od siebie, procesu chemicznego który pozwala z cukru czy skrobii (np. krochmalu) bez specjalnych strat uzyskać składniki ropy naftowej ze szlamu powstającego np. w procesie przemysłowej produkcji środków spożywczych. Potrzeba do tego szeregu reakcji z użyciem katalizatorów.

Oba zespoły prowadząc oddzielne badania opracowały taką samą metodę. — Sposób uzyskiwania biopaliwa przyszłości zyskał wsparcie National Science Foundation (NSF — Narodowa Fundacja Nauki) — powiedział John Regalbuto jeden z dyrektorów organizacji. — Nawet gdyby energia słoneczna, wiatrowa czy nuklearna stały się o wiele bardziej efektywne niż obecnie, a samochody potrzebowały do jazdy jedynie energii elektrycznej, nadal potrzebowalibyśmy wysokoenergetycznej benzyny, oleju napędowego i paliwa do samolotów, pociągów i łodzi. Technologia, do jakiej doszły oba zespoły jest znakomitym przykładem poszukiwania nowych dróg pozyskiwania paliwa nowej generacji.

Według Dumesica kluczem do kontrolowania reakcji od cukru do weglowodorów na końcu procesu było osiągnięcie w fazie pośredniej bogatych w węgiel związków organicznych, z których łatwo dają się wyodrębnić poszczególne składniki paliw. — Składniki fazy pośredniej zatrzymują 95 proc. energii, choć stanowią zaledwie 40 proc. masy przerabianych odpadów. Składniki te po dalszej obróbce chemicznej z użyciem tlenu mogą być przekształcane w różne rodzaje paliwa. Co ważne, nie trzeba czerpać tlenu z zewnętrznych źródeł, pierwiastek ten pochodzi z przerabianych odpadków.

Dalsze prace, które potrwają jeszcze kilka lat, będą szły w kierunku opracowania metody uzyskiwania benzyny z węglowodanów na skalę przemysłową, aby w przyszłości do produkcji paliwa można było wykorzystywać nie tylko odpady przemysłu spożywczego, ale także rośliny, które dzisiaj traktujemy jak chwasty. Jedną z nich mogłaby być popularne w Ameryce Północnej i Środkowej proso rózgowe, chętnie hodowane jako roślina ozdobna przez miłośników ogródków przydomowych.


Przyjrzę się spółce.

rekin
0
Dołączył: 2008-09-06
Wpisów: 16
Wysłane: 28 września 2008 17:13:46 przy kursie: 0,48 zł
No właśnie - "zbiorową wyobraźnią inwestorów". A wyniknie z tego tyle co z rzepaku i tym podobnych ( np. słynna spółka na S która zapowiadała wdrożenia dawno inwestorzy podbili kurs i pewnie nic do tej pory nie zrobiła - pisze pewnie bo już dawno mnie to przestało bawić i przestałem to śledzić). Podobnym bezsensem jest na siłe wprowadzanie projektów gazowania węgla - które już w tym momencie brakuje i ceny już poszły 100/tonie a mówi się o dalszych wzrostach. A tak naprawdę złóż jest pełno tylko co najwyżej są troche głębiej położone i może przez to troche droższe.

opennetpr
0
Dołączył: 2008-09-09
Wpisów: 688
Wysłane: 28 września 2008 17:57:02 przy kursie: 0,48 zł
Takie paliwo ma przyszłość tylko jedno ale, musi być tańsze w produkcji od wydobycia ropy. Teraz trwa głównie nastawienie na biopaliwo drugiej generacji, z jakiś traw MISKANTUS GIGANTEUS. Jeśli to będzie tańsze to ma przyszłość, a jak na razie to przyszłość biopaliw opiera się na dotacjach, ma to jakiś sens, do czasu aż jakiemuś ważnemu urzędnikowi się nie umyśli, po co właściwie podatnicy mają dokładać do tego interesu. Wszystko zależy od cen ropy, jak ceny zejdą poniżej 30$ pierwsza zmieciona zostanie z powierzchni ziemi kosztochłonna produkcja paliw wszelkich. Na pocieszenie, jak cena zejdzie poniżej 25$ mamy najazd militarny na Iran Boo hoo! , chyba że USA kasa się skończy na armię.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl


owner
1
Dołączył: 2008-09-16
Wpisów: 2 859
Wysłane: 28 września 2008 18:08:56 przy kursie: 0,48 zł
czy bedzie paliwo czy nie kurs mamy jaki mamy. aktualnie na wskaznikach nic konkretnego ale zbliza sie do mozna powiedziec dlugoterminowej linii oporu (!!!) niedawno kurs przebil sie przez poprzedni opor co zaowocowalo znacznym wybiciem. moze i tym razem bedzie podobnie. mysle ze wolumen da pierwszy sygnal a jesli taki nastapi kupuje odrazu :)


kliknij, aby powiększyć
EEX
Edytowany: 28 września 2008 18:10

SlawekW
0
Dołączył: 2009-01-09
Wpisów: 878
Wysłane: 27 stycznia 2009 01:01:26 przy kursie: 0,38 zł
opennetpr napisał(a):
Takie paliwo ma przyszłość tylko jedno ale, musi być tańsze w produkcji od wydobycia ropy. Teraz trwa głównie nastawienie na biopaliwo drugiej generacji, z jakiś traw MISKANTUS GIGANTEUS. Jeśli to będzie tańsze to ma przyszłość, a jak na razie to przyszłość biopaliw opiera się na dotacjach, ma to jakiś sens, do czasu aż jakiemuś ważnemu urzędnikowi się nie umyśli, po co właściwie podatnicy mają dokładać do tego interesu. Wszystko zależy od cen ropy, jak ceny zejdą poniżej 30$ pierwsza zmieciona zostanie z powierzchni ziemi kosztochłonna produkcja paliw wszelkich. Na pocieszenie, jak cena zejdzie poniżej 25$ mamy najazd militarny na Iran Boo hoo! , chyba że USA kasa się skończy na armię.Jeśli to kogoś interesuje, to mogę w "pigułce" przedstawić tę roznicę między odnawialnymi pierwszej i drugiej generacji oraz źrodłami finansowania.
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....

majama
1
Dołączył: 2009-01-12
Wpisów: 1 178
Wysłane: 2 czerwca 2009 16:01:07 przy kursie: 0,47 zł
Zarząd mial w planie sprzedac sobie nowa emisję po 0,06zł a reszcie akcjonariuszy po 0,50zł. Czyste robienie wszystkich w konia. Na szczęście nie przeszło im to w głosowaniu i zostaje na razie tylko emisja po 50 groszy. Ciekawe czy kurs dojdzie do tej wartosci i czy emisja wogóle wypali. Cos tam dziwnego się dzieje w tej firmie.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Dołączył: 2008-07-25
Wpisów: 8 584
Wysłane: 8 czerwca 2009 22:23:31 przy kursie: 0,47 zł
Słowo się rzekło.
Lektura raportu (raporciku - jest krótki i szczerze mówiąc, prowadząc finanse takiej firmy usypiałbym z nudów) przypomniała mi, że kupowałem w niedzielę młode ziemniaki w Carrefourze, nie pamiętam po ile, ale obowiązkowa tabliczka głosiła, że pochodzą z... Cypru. To bardzo zła wiadomość, że taniej jest wozić drewno do lasu niż je ścinać na miejscu.

Osobom zainteresowanym branżą polecam rozejrzeć się fundamentalnie, w internecie jest dużo porządnych opracowań, np.
bip.minrol.gov.pl/FileRepozyto...

Zastosowanie skrobi, która jest wiodącym produktem firmy, jest bardzo szerokie. Stoi na niej kawał przemysłu spożywczego, oprócz tego korzystają z niej kosmetyki i farmaceutyki. Nie od wczoraj zresztą; przemysł jest stary jak świat.

O wynikach można powiedzieć jedno: popsuły się, choć tragedii nie ma. Jeszcze. W porównaniu do roku 2006, średnie kwartalne przychody spadły prawie o połowę. Poziom marży handlowej też się obniżył i ustabilizował na małych kilkunastu procent. To mało jak na producenta. Operacyjnie spółka jest od 4 kwartałów na minusie, czego wcześniej nie było. Mówimy o małych kwotach, ale minus to minus, zaś na poziomie zysku netto robi się z tego jakieś takie sterowane zero. Jak powiedziałem, tragedii nie ma bo gotówki mają sporo i finanse nie chorują, ale długofalowo spółka pochłania gotówkę i pożera wartość księgową przy spadających przychodach.

buldi
0
Dołączył: 2009-02-21
Wpisów: 5 064
Wysłane: 25 czerwca 2009 22:17:17 przy kursie: 0,46 zł
To jednak dalsze rozwodnienie wartości i po emisji wskażniki się pogarszają.
Trzeba mieć wiarę, że te pieniadze posłużą w przyszłości lepszym wynikom. Dzisiejszy spadek nie koniecznie o tym świadczy, choć przy tej płynności nie ma co wyciągać wniosków.
Od paru miesięcy grywam na PPS, ale ostatnio się ewakuowałem.

Vox
134
Dołączył: 2008-11-23
Wpisów: 6 639
Wysłane: 30 sierpnia 2009 21:25:10 przy kursie: 0,51 zł
Cytat:
Trzeba mieć wiarę, że te pieniadze posłużą w przyszłości lepszym wynikom.


nie mam tej wiary. historia lubi się powtarzać,
a co spółka zrobiła z kasą ze sprzedaży browaru łomża?

za kartofelki dziękuję Speak to the hand

limagraf
0
Dołączył: 2009-09-26
Wpisów: 412
Wysłane: 24 marca 2010 07:15:05 przy kursie: 0,44 zł
Pepees rozczarował
Giełdowa spółka zajmująca się przetwórstwem ziemniaków pokazała wyjątkowo kiepskie wyniki za 2009 rok. Czy ten będzie lepszy?

- Pomimo intensywnych działań sprzedażowych i wygenerowaniu przychodów na nieznacznie niższym poziomie niż w 2008 r., grupie nie udało się osiągnąć zadowalających zysków – czytamy w liście prezesa Pepeesu do akcjonariuszy.Obroty grupy spadły z 83 mln zł, do 81,9 mln zł. Strata operacyjna wzrosła z 4,3 mln zł, do 6,2 mln zł. Z kolei na poziomie netto spółka była aż 9,4 mln zł na minusie, wobec 1,9 mln zł straty rok wcześniej.

Zarząd Pepeesu zapowiada, że w tym roku liczy na poprawę wyników. Ma się do tego przyczynić prowadzona w grupie restrukturyzacja. Jej głównym celem jest ostra redukcja kosztów (m.in. logistycznych i sprzedażowych).

Rynek najwyraźniej spodziewał się, że wyniki grupy za 2009 r. będą lepsze. Akcje Pepeesu tracą dziś na wartości. O godzinie 10.45 kosztowały 0,44 zł, po spadku kursu o ponad 4 proc.

parkiet.com
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.


Malgos
0
Dołączył: 2009-04-09
Wpisów: 28
Wysłane: 4 czerwca 2010 17:22:00 przy kursie: 0,46 zł
A czy ktos wiec czy ten spor sie w koncu zakonczyl ? Mam PP tej spolki i z checia sie ich pozbede ....


Kamil Gemra
0
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 4 czerwca 2010 19:55:43 przy kursie: 0,46 zł
Sprawa tych PP jakby zawisła. Nie widziałem żadnych nowych komunikatów odnośnie tego co dalej. Jak coś będzie wiadomo to napisze na forum.

Z doświadczenia wiem, że to może trochę potrwać. Szczególnie jak są problemy z zatwierdzeniem prospektu. Kiedyś czekałem pół roku na PP Alchemii.

Kamil Gemra
0
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 6 czerwca 2010 15:52:53 przy kursie: 0,46 zł
Malgos napisał(a):
A czy ktos wiec czy ten spor sie w koncu zakonczyl ? Mam PP tej spolki i z checia sie ich pozbede ....


Jak już wspominałem emisje z PP mogą długo trwać. Najbardziej aktualny przykład to Duda.

Dzień ustalenia to 05.02.2009 r. www.stockwatch.pl/prawa-poboru...
Dopiero teraz został zatwierdzony prospekt, czyli prawie półtora roku sprawa PP była jakby zawieszona.

tekla
0
Dołączył: 2010-03-26
Wpisów: 47
Wysłane: 10 czerwca 2010 11:47:47 przy kursie: 0,48 zł
Malgos napisał(a):
A czy ktos wiec czy ten spor sie w koncu zakonczyl ? Mam PP tej spolki i z checia sie ich pozbede ....Pepees Korzystny wyrok sądu
Michał Chmielewski 10-06-2010, ostatnia aktualizacja 10-06-2010 07:46

Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił postanowienie o odrzuceniu pozwu Pepeesu przeciwko największemu akcjonariuszowi Midston Developments (kontroluje 28 proc. głosów na WZA).

Pozew dotyczy ustalenia, czy Midston może wykonywać prawo głosu z akcji spółki. Sąd niższej instancji uznał, że nie może rozstrzygać w sprawie, w której występuje podmiot cypryjski. Teraz wiadomo, że będzie się ona toczyć w kraju.

Midston Development kojarzony jest z Hubertem Gierowskim, który kontroluje Browar Perła. Spór z Pepeesem powstał przed rokiem, kiedy przedstawiciele udziałowca nie zostali wpuszczeni na NWZA, na którym podjęto decyzję o emisji akcji z prawem poboru. Emisja została zablokowana, choć prezes Peeesu zapewnia, że nadal chce pozyskać ok. 80 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę fabryki skrobi modyfikowanej.
PARKIET
_________________
Dwoma najpotężniejszymi wojownikami są cierpliwość i czas.

( hr. Lew Tołstoj )

Frog
6
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 488
Wysłane: 8 sierpnia 2010 10:00:35 przy kursie: 0,50 zł
Tak się zastanawiam...
Spoglądając na wykres 5-letni, spółka wygląda zachęcająco. Oczywiście fundamentalnie to jest zombie, ale takie spółki w szczytowej fazie hossy, nawet po jednym infie potrafiły rosnąć "w kosmos"... Think
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 8 126
Wysłane: 17 września 2010 13:05:08 przy kursie: 0,46 zł
no i mamy jesień. zaczyna się zbiór urodzaju. w polskim rolnictwie znane są wyłącznie dwa stany - albo występują słabe zbiory, albo klęska urodzaju, nic pośrodku.
tak też będzie i w tym roku - nie dość, że skurczyła się powierzchnia upraw ziemniaków to dodatkowe te, które przetrwają suszę i nie zaczną gnić w trakcie zbiorów będą wybitnie podłej jakości. a to odbije się na cenie.
spółkę czeka z jednej strony problem z zaopatrywaniem się w jakościowy surowiec a z drugiej zacz szansa na wyższe ceny wyrobów końcowych.

zjk
0
Dołączył: 2009-02-06
Wpisów: 923
Wysłane: 21 października 2010 19:45:37 przy kursie: 0,49 zł
tekla napisał(a):
Malgos napisał(a):
A czy ktos wiec czy ten spor sie w koncu zakonczyl ? Mam PP tej spolki i z checia sie ich pozbede ....Pepees Korzystny wyrok sądu
Michał Chmielewski 10-06-2010, ostatnia aktualizacja 10-06-2010 07:46

Sąd Apelacyjny w Białymstoku uchylił postanowienie o odrzuceniu pozwu Pepeesu przeciwko największemu akcjonariuszowi Midston Developments (kontroluje 28 proc. głosów na WZA).

Pozew dotyczy ustalenia, czy Midston może wykonywać prawo głosu z akcji spółki. Sąd niższej instancji uznał, że nie może rozstrzygać w sprawie, w której występuje podmiot cypryjski. Teraz wiadomo, że będzie się ona toczyć w kraju.

Midston Development kojarzony jest z Hubertem Gierowskim, który kontroluje Browar Perła. Spór z Pepeesem powstał przed rokiem, kiedy przedstawiciele udziałowca nie zostali wpuszczeni na NWZA, na którym podjęto decyzję o emisji akcji z prawem poboru. Emisja została zablokowana, choć prezes Peeesu zapewnia, że nadal chce pozyskać ok. 80 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę fabryki skrobi modyfikowanej.
PARKIET
_________________
Dwoma najpotężniejszymi wojownikami są cierpliwość i czas.

( hr. Lew Tołstoj )Czy ktos moglby mi racjonalnie uzasadnic, dlaczego Firma mogla nie dostac prawa glosu z akcji ktore posiadala (nabyla w legalny sposob za posrednictwem rynku)?

Prawnik zemnie raczje inzynierski, a problematyka interesujaca. Czy czasem w przypadku braku komunikatu o nabyciu/zbyciu akcji to raczej KNF moglby miec pewne prawne uwagi, niz sama spolka?

O co wlascwie chodzi w tym calym sporze, ktory odbija sie dosc niekorzystnie na sama firme.

del-21052018v3
0
Dołączył: 2010-07-31
Wpisów: 123
Wysłane: 21 października 2010 21:52:53 przy kursie: 0,49 zł
Vox napisał(a):
osobiście nie polecam nikomu tej spółki,
dziwne machinacje są na porządku dziennym.

ale kto wie, a nóż widelec spekuła da wam zarobić. Angel


Być może nawet już jutro? Wszak:

Cytat:
Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego "PEPEES" S.A. z siedzibą w Łomży, informuje o otrzymaniu w dniu 21 października 2010r. od osoby obowiązanej zawiadomienia o transakcjach na akcjach Emitenta. W dniu 18 października 2010r. Pan Wojciech Faszczewski – Prezes Zarządu PEPEES S.A. nabył 200 000 szt. akcji Spółki PEPEES S.A. w transakcjach na sesji zwykłej na GPW w Warszawie, według następującego wolumenu i cen: 100 000 szt. akcji w cenie 0,48 PLN oraz 100 000 szt. akcji w cenie 0,47 PLN. Raport sporządzono na podstawie art. 160 ust. 4 Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (Dz.U. Dz 2005r., Nr 183, poz. 1583, ze zm.) w zw. z art. 56 ust.1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.


majama
1
Dołączył: 2009-01-12
Wpisów: 1 178
Wysłane: 22 października 2010 13:35:57 przy kursie: 0,49 zł
Od roku albo dłuzej ludzi emaja zarejestrowane prawa poboru które zostaly zablokowane i teraz niewiadomo co z tym zrobic, sprzedac niemozna, rachunku zamknac niemozna, wyrzucic chyba tez niemozna.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

buldi
0
Dołączył: 2009-02-21
Wpisów: 5 064
Wysłane: 25 października 2010 11:36:57 przy kursie: 0,62 zł
Co ten kartofel dzisiaj taki gorący?
Prezes ostatnio zakupił pakiecik, ale niczego po za tym się doszukać nie mogę.
Ktoś coś wie?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,973 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło