pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

daber

daber

Ostatnie 10 wpisów
To co przeczuwałem stało się faktem, niestety nie doczekałem z funduszami na ten moment i nie mogłem uśrednić w górę;( Kurs zatrzymał się dziś na wparciu i przy ograniczeniu kanału wzrostowego budowanego od lipca. Zainteresowanie papierem poparte wolumenem. Można było przewidzieć ten spadek po sygnale sprzedaży na dziennym MACD, który na tej spółce chyba zawsze sprawdza się z ok 7-o dniowym opóźnieniem. Polecam do obserwacji.

Witam,

czy ktoś z forumowiczów interesuje się jeszcze tą spółeczką? Ja spokojnie (aż za spokojnie) obserwuję i dziś czytałem coś na ich temat pierwszy raz od około roku. blah5

Korci mnie, żeby już sprzedać, ale z drugiej strony po co skoro cały czas rośnie?? Po przeczytaniu paru artykułów z ostatniego czasu zacząłem myśleć, żeby podpiąć się pod trend i zacząć grać krótkoterminowo i wyłapywać to co znajdzie się przy tej, aż za ładnie wyglądającej, dolnej linii kanału wzrostowego.Dancing

Wg prezesa pracują nad poprawą zyskowności, co jest jak zauważył WD, główną bolączką tej firmy, niżej 2 linki na ten temat. Wygląda to optymistycznie, ale na razie tylko wygląda, bo marża cały czas prawie żadna. Ktoś ma podobny problem do mnie? Think

rozmowa z prezesem

artykuł o potencjalnym wejsciu w działalność wytwórczą folii

Ja tez od jakiegos czasu przygladam sie tej spóleczce. Bawilem sie na niej na dayu, bo ladne skoki po 30, 40 gr robi, ale czasem za mała plynnosc na takie zabawy. Wiec mysle teraz nad dluzszym terminem jak obroni 3,7. EKO przyciąga ;D

Widzę, że delikatnie zmieniłeś tekst Buffeta ;) "Bój się, gdy wszyscy są chciwi. Bądź chciwy, gdy wszyscy się boją".

Ja niedawno wyskoczyłem z 10% przy 3,6 i teraz pluje sobie w brodę. Uwierzyłem, że nie uciekną od ceny skupowej a tu takie jajka ;) Teraz znowu mam dylemat, bo moim zdaniem prędzej czy później to fiknie. Za dużo reklam funduszy w TV ;)A po drugie wróciłem na forum po dłuższej przerwie i to nie jest chyba dobry znak ;)Chyba trzeba zastosować się niedługo do Twojej sygnaturki ;D Czuję to w kościach ;)

Czy ktoś oprócz mnie siedzi jeszcze na papierku?

Moim zdaniem spółka warta uwagi i mój lokalny patriotyzm podpowiada mi kupuj ;) Alternatywy dla węgla na razie nie mamy, żadna jądrówka się nie buduje, ogrzewanie gazem czy elektrycznie tańsze raczej nie jest i chyba nie będzie, poza tym zgazowanie węgla, które przyciągnęło mnie i nie tylko mnie do papierów Puław. Zyskowna spółka, zadowoleni pracownicy i prawdopodobna dywidendam, czego więcej chcieć do szczęścia? :-D Tylko jedna wątpliwość - kiedy kupić? Chyba wszystkie ostatnie większe debiuty zaraz po starcie leciały na łeb na szyje. Chociaż tamte debiuty były przy trochę innych nastrojach niż teraz, ale z drugiej strony dużo osób wypatruje niedalekiego tąpnięcia, więc nastroje mogą się jeszcze zmienić. Do końca czerwca jeszcze czas. Najrozsądniej będzie chyba podzielić środki na obie ewentualności ;-)

Moim zdaniem już dawno się przebudziła, a jak ruszy skup to długo nie uśnie ;) Oby wiecej takich akcji jak wczoraj.

No i wyszła moja głupota ;D w historii transakcji.......14... oddaje mbankowi honor.

@karolhot
Dzieki za uswiadomienie. Ale wstyd.... ;)

@karolhot

U mnie widnieje jak nic 13.85 i tyle dostałem.

Napisałem własnie do departamentu nadzoru bankowego, z pytaniem jak to wygląda w świetle prawa itd. Jak ktoś jeszcze opisałby swój przypadek to może rzucili by okiem na ten cały mBank ;)

Nawet jezeli pomylilem godzine, w co watpie, to i tak w ciagu tych 2 dni nie bylo ceny nawet w poblizu 13.85. Bylo 13.7 i skok na 14. Luka. Do knf juz napisałem, ale pewnie nic to nie da. Pewnie nadzor bankowy zajmuje sie takimi sprawami? Nie dam im nawet tych 5 zł na mnie zarobić ;D

I chyba znalazłem swoją transakcję:
czas cena zmiana wolumen numer typ operacji
09:00:05 14,00 2.34% 34 16 TRANSAKCJA

Tylko że wolumen to chyba nie wolumen a liczba akcji. Dobra chyba nie ma sensu tego ruszać, tylko uciekać gdzie indziej.

Już widzę, że po reklamacji. Widzę już jak to robią. Zmienili godzinę zlecenia. Jestem na 100% pewien, że zlożyłem je po sesji, przed 18. A tu stoi jak byk Godzina zlecenia 15:49:09. I dziękuję. KNF nie ma nic do gadania.

edit:

Tylko że wczoraj też najwyzej bylo 13,70.

Na razie nic mi nie odpisują. Ale widzę, że wszyscy dają im te pieniądze za darmo i nic z tym nie robią. Trochę na tym ukręcą... U mnie to już z min 5 raz.

edit:

~buldi
Moich 13,85 tam nie ma. Nic nie ma ponizej 14. A od 08:02:25 TKO 14,00.

Dostałem gotówkę, ale dokładnie tyle ile chciałem. Trochę nie chce mi się szperać w regulaminie, bo pewnie cwaniaki mają na to jakąś linijkę... Majama, a gdzie Ty masz konto maklerskie?

Wielkie dzięki, u mnie poszło za 13,85. Chyba muszę zmienić rachunek, bo to już n-ty raz w mbanku. Ktoś ma doświadczenie z tego typu reklamacjami? Jak się do tego zabrać, żeby mnie nie olali. Marne grosze, ale nie lubię być oszukiwany. Jak chyba nikt ;)

Niestety nie mam dostępu do innej historii transakcji niz na darmowej bossie czy na interii. Ale i tu i tu jest to samo. Czy ktoś z dostępem do pewniejszej historii mógłby sprawdzić czy Azoty Tarnów były dziś delikatnie poniżej 14 zł ?

Witam,

mam pytanie do znawców, które od jakiegoś czasu bardzo mnie nurtuje. Po raz któryś wystawiłem parę akcyjek po cenie X kilka godzin po zakończeniu sesji. Następnego dnia cena otwarcia Y jest wyższa od mojej ceny, więc akcje sprzedane. I tu zaczyna się moje pytanie: dlaczego mojego zlecenia nie ma liście transkacji i dlaczego nie ma tam nawet żądanej przeze mnie ceny X, chociaż zlecenie zostało po niej zrealizowane.
Co dzieje się z różnicą Y-X, czy to bank tak jakby poza obrotem kupuje moje akcje i sprzedaje na własną rękę? Czy ja po prostu robię błąd ustalając cenę, nie wiedząc o czymś? Zawsze myślałem, że skoro cena otwarcia jest wyższa od mojej to tyle powinienem dostać. Proszę o wyprowadzenie z błędu ;)

Moim zdaniem jakiś czas posiedzimy pod 10. Teraz wskoczyliśmy do okienka z grudnia na dziennym, jak z niego wyjdziemy ponad 10 to następny przystanek 15 Pray Po drodze jeszcze opory 9.5, 11.15 i 12.1.

Aż miło popatrzeć Dancing Póki skup w toku, to ja się stąd nie ruszam happy7

Wreszcie się doczekałem. Maszyna ruszyła :D

Dla mnie jeszcze długo nie będzie gitara Boo hoo! confused3 Ale każdy grosik więcej cieszy ;)

Dobrze podejrzewałeś. www.bankier.pl/wiadomosc/BIOTO... Ale dalej to chyba maszyna już dziś nie ruszy.

Dzis na krakchemii moze byc ladnie ;) Na kupnie stoi (45.000) PKC a z drugiej strony po 4,00 zł (42.834). Jak ruszy to bedzie ciekawie ;)

Edit: Zapomnialem ze jest cos takiego jak widlyd'oh! Stanelo na widlach i pkc aunlowane. Na 4 zl bede musial jeszcze troche poczekac Eh?

Moze wreszcie ruszyli ze skupem, spory wolumen choc niedawno byl delikatnie wyzszy, wiec niekoniecznie. Albo po prostu ktos zdecydowal sie dobrac, a nie bylo chetnych na oddawanie ponizej 2 przed skupem.

No i doczekalem sie ;)

Pewnie tak jak na dragowskim nie bedzie, ale przy dobrych wiatrach pod 2 zl moze sie doczolgamy ;) Strasznie skromnie skupuja, nie wiecej niz 8000 dziennie.

konik napisał(a):

drugie pytanko dotyczy takiej sytucji: moja dziewczyna sprzedala akcje (ok 10 tys zl) pracownicze po zmarlym ojcu zarejestrowane jako darowizna. czy tutaj z punktu widzenia fiskusa mamy do czynienia z dochodem kapitalowym czy nieopodatkowana darowizna (bo rozumiem ze darowizna dla czlonkow najblizszej rodziny jest nieopodatkowana do jakiegos tam pulapu)?
czy w tym przypadku moze miec znaczenie fakt ze ojciec nabyl prawo do akcji przed 2004r

Co do Twojego drugiego pytania, na bossie znalazlem coś takiego: "W przypadku zbycia papierów wartościowych nabytych w drodze spadku lub darowizny cena nabycia zbywanego papieru wartościowego zostanie przez biuro maklerskie ustalona na poziomie 0 PLN." oraz "Zysk z akcji kupionych przed 24.12.2008 roku nie jest opodatkowany. Jeżeli jednak biuro maklerskie nie będzie posiadało informacji co do tego czy zbyte papiery wartościowe spełniają warunki pozwalające na uniknięcie opodatkowania, w formularzu PIT-8C wykaże przychód ze sprzedaży tych papierów jako przychód podlegający opodatkowaniu. Jeśli podatnik będzie dysponował jednak dowodami, że uzyskany przez niego dochód ze sprzedanych papierów wartościowych nie podlega opodatkowaniu, nie wykaże tego dochodu w swoim zeznaniu podatkowym."

Mi też się micha cieszy ;) Ostatni opór przebity, na miedzi też więc może być wesoło ;) jesteśmy przy górnym ograniczeniu kanału wzrostowego, dobrze byłoby jutro wyskoczyć ponad #:d/

Nawet nie wiedziałem, że Veno jest z NC ;D ale widzę, że to może być niezła ściema Brick wall

Dzięki za Twoje zdanie.
WatchDog napisał(a):
pytanie czy przyjdzie kiedyś wzrost (i skąd się weźmie), czy też się będzie kolebać na obecnych poziomach.

To pytanie dotyczy większości spółek ;) Moim zdaniem jest szansa na rozwój. Programy, którymi handluje Procad nie są tanie i wydaje mi się, że jeszcze wiele firm na nie nie stać. Deski kreślarskie jeszcze nie odeszły w niepamięć, tak na uczelniach jak i w firmach. Jeszcze wiele można zrobić w tym kierunku. Z tego co wiem, sprzedają głównie produkty firmy Autodesk, który sluży głownie do kreślenia 2d, a więc przydatnych w architekturze czy elektryce, mniej w mechanice , a gdyby tak sprobować z programami do modelowania 3d typu Catia (Dassault Systèmes), SolidWorks czy Unigraphics Siemensa. To jest przyszłość, tak samo MES, którym zajmuję się spółka zależna Procadu - Des Art. Ostatnio czytałem gdzieś o nowym mercedesie zaprojektowanym i przetestowanym w całości w wirtualnej przestrzeni, dzięki tego typu systemom. Jak znajdę link to wrzucę ;) Więc pole do popisu chyba jest.

edit:

Znalazłem:
Cytat:
Samochód zbudowany z 2130 GB danych...
Wiosną br. miała miejsce premiera nowego modelu mercedesa klasy C. Z założenia samochód ten miał stanowić milowy krok naprzód pod względem oferowanego komfortu i elegancji. Jak przystało na samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy.
Premiera ta oznaczała także wdrożenie nowej procedury prac projektowych przez producenta ze Stuttgartu – opracowywania cyfrowych prototypów pojazdów. Nowa Klasa C jest pierwszym na świecie samochodem seryjnym, opracowanym i skonstruowanym z tak szerokim zakresem wykorzystania technologii cyfrowego prototypu. W ramach tej procedury, Mercedes-Benz wykorzystał wszystkie dostępne metody obliczeniowe, wykorzystując 2130 gigabajtów danych do stworzenia kompletnego wirtualnego modelu samochodu. Symulacja komputerowa umożliwiła opracowanie i przetestowanie rozwiązań poprawiających poziom bezpieczeństwa zderzeniowego i ochrony użytkowników na potrzeby nowej C-klasy. W oparciu o wirtualny model pojazdu opracowano również takie parametry samochodu, jak: jego NVH (poziom hałasu – Noise, drgań – Vibration i barwę dźwięku), trwałość, oszczędność energii i – co okazuje się najprostsze – współczynnik aerodynamiki. Zastosowanie symulacji komputerowej umożliwiło inżynierom opisanie, przetestowanie i dopracowanie na wczesnym etapie pracy, głównych cech charakteryzujących nową limuzynę. Dzięki nowej metodzie już pierwsze jeżdżące prototypy czy modele testowe są rozwiązaniami w dużej mierze dopracowanymi i dojrzałymi........

wiecęj - www.konstrukcjeinzynierskie.pl...

a tu jeszcze coś z polskim akcentem - www.3dcad.pl/artykuly/wiecej/2...

Peetee napisał(a):
Tak, tak, wiem - głupi okres sobie wybrałem na naukę, ale polećcie coś od czego można zacząć ;)

Myślę, że okres to akurat wybrałeś najlepszy z możliwych. Ja zaczynałem w grudniu 2007, to była lekcja ;D Najważniejsze co mogę Ci poradzić - nigdy nie patrz ile możesz zarobić, a ile możesz stracić. Jeżeli zdecydujesz się już zacząć, to nie zaczynaj od razu z grubej rury. Na początku inwestuj małe kwoty, rozproszone po kilku papierkach. Ja prawie całą swoją kasę włożyłem już w pierwsze 2 inwestycje.... trzymam je do dzisiaj i potrzymam jeszcze trochę ;) Od samego początku zdecyduj jak chcesz grać - długo czy krótkoterminowo, oraz jaką stratę dopuszczasz a ile chcesz wyjąć. I czytaj. czytaj, czytaj. Im więcej wyniesiesz z lektury, tym mniej błędów popełnisz. Bo na początku na pewno popełnisz niejeden, ale człowiek podobno uczy się na błędach ;D I ja życzę Ci właśnie, żebyś się na nich uczył ;)

Dodaje raporcik bo widzę, że jeszcze nie został dodany.

www.bankier.pl/static/att/emit...

Chyba nie ma się do czego przyczepić. Nie wygląda to źle, tym bardziej, że zysk mniej więcej taki sam jak rok temu. A powtórzenie wyniku z ostatnich lat mimo kryzysu to raczej pozytywna informacja. Nieliczne spółki mogą się czymś takim pochwalić. Kapitał własny rośnie, zadłużenie znikome, ładny zysk operacyjny i skup, który jest w bardzo wczesnym stadium. Miałem trzymać tylko pod wznowienie skupu, ale myślę że potrzymam trochę dłużej.

Przetrzymują juz ok 3 tygodni ;D a do skupienia jeszcze "trochę" zostalo... No nic ja czekam dalej, dużo niżej niż 3 złote ;-)

Może ktoś wie dlaczego od jakiegoś czasu zaprzestali skupu? Kisze ten papierek juz od ładnych paru dni z nadzieją na wybicie przez skup a tu nic :-D nie można skupywać na jakiś czas przed raportem czy o co cho?

Tez bym wyszedl pieknie jak nie wszedlbym duzo za wczesnie ;D

Żebym tylko przypadkiem nie kupił tej kiełbasy ;)

WatchDog napisał(a):
hey, keep it real ;)

Z tydzień temu łażąc po centrach handlowych widziałem co najmniej dwa sklepy Vobis'u zamknięte z kartką "inwentaryzacja".
Wtedy mnie to nie zdziwiło, ale teraz trochę tak. Późno jak na inwentaryzację. Może trwa jakaś wycena, badanie firmy...?

No i niestety to była po prostu późna inwentaryzacja :) Kiszenia w okolicach 5 ciąg dalszy, jeśli nie powrót do 4 po infie o zerwaniu negocjacji z Vobisem :(

Nie wiem czy teraz można uznać dywidendę za plus, ja ostatnio przejechałem się na dywidendzie Action Eh? dużo lepiej bym na tym wyszedł, gdybym kupił po odcięciu dywidendy i wydaję mi się, że podobnie może być też w tym przypadku. Poza tym obroty na tym papierku jak w warzywniaku. Do plusów dorzuciłbym brak "opcji" Angel

Nie wiem czy ten wskaźnik jest znowu taki nowy, ale bez wątpienia jest bardzo ważny. W długim okresie kurs miedzi jest silnie skorelowany ze wzrostem ekonomicznym. W przypadku recesji znacznie obniża się ilość wznoszonych konstrukcji budowlanych takich jak: domy, mosty, itd.

Po czymś takim mam jedną spółkę mniej w ulubionych.... Pewnie nie tylko ja.

Plan dobry, tylko kiedy go zastosować ;)

Wrzucam artukuł "Chemia zaczyna odbijać się od dna":

chemia...

Nie wiem jak Wy to widzicie, ale po mojemu od dna pod koniec października trwa bardzo silna akumulacja na dużym wolumenie, na wykresie dopatrzyłem się początku budowy formacji trójkąta, co może być tego potwierdzeniem. Sytuacja na miedzi póki co nie wygląda źle, mniej więcej stały minimalny wzrost od jakiegoś czasu. Jeżeli sytuacja na miedzi drastycznie się nie zmieni, to moim zdaniem, może być ciekawie.

Pewnie nie patrzę na to obiektywnie, bo udało mi się załapać na ostatni dołek poniżej 27, i pewnie dlatego doszukuję się wszystkiego co wróży wzrosty, ale wydaje mi się, że powrót poniżej 30 zł, jeżeli do niego dojdzie, dużo ludzi uzna za promocję.

Dzięki za odpowiedź WD. Też widzę to tak jak Ty, ale przynajmniej wiem że nie kupuję potencjalnego bankruta, a mam zamiar wejść tylko pod skup, więc w razie niepowodzenia będę spokojnieszy ;)

Dorzucam link z rozmową z prezesem:

pdf

Widzę, że jeszcze nie ma watku Krakchemii wiec zakladam ;)

Co sądzicie o tej spoleczce? Tworzywa sztuczne powoli wypieraja popularniejsze materialy i sa uzywane coraz szerzej. Stosowane sa juz praktycznie wszedzie, poczynajac od protez i konstrukcji kompozytowych(osnowa polimerowa), przez coraz czesciej obecne szybkie prototypowanie (rapid prototyping) po opakowania i zastosowanie w elementach samochodow i wielu wielu innych dziedzinach. Chyba jedyny i zarazem bardzo wazny minus to wplyw na srodowisko...

Wczoraj wyszedl raport za IV kwartal w zwiazku z czym mialbym prosbe o mala analize do wiadomo kogo ;) Mam zamiar wejsc pod skup wiec przydaloby sie wiedziec co i jak ;D

A tu pare linkow:

rapid prototyping

rapid- potencjał

zastosowanie

tworzywa sztuczne

tomasz79 napisał(a):
powoli zaczyna się zabawa pod skup akcji...

Ja własnie przystapilem do tej zabawy ;) Ktos mial podobny pomysl do mnie? sign7
Od tygodnia nie ma info o skupie wiec mysle ze moga wykorzystac aktualna cene do podebrania papierku slaborekim ;)

Ok bo offtopa robimy ;) Kozi chcial znalezc hurtownie perfum a nie czytac nasze wypociny :cheese: cya

Polowa allegro jest z tira ;) ale jak dla mnie allegro to jeden z lepszych odnosnikow do cen wiekszosci produktow, juz takie zboczenie ze jak cos kupuje to patrze po ile to chodzi na allegro - szkoda ze akcji albo pochodnych tam jeszcze nie ma ;D Ominales jedna ewentualnosc "czarny koniu" ;) niektorzy mogli sie obkupic za granica jak funt i euro byly na dnie, a ten okres przypada akurat na wakacje, wiec troche takiego towaru tez moze zalegac na allegro.

A To widziales: http://www.mar-ta.pl/ ? Jak tak patrze to duzo taniej niz na allegro ;) moze sam sie tam zaopatrze ;D

Znalazlem taki artykulik na ten temat : ile pgnig placi za gaz. Wszystko to tylko domysly, bo oczywiscie nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie...

Zauwaz ze wszyskie nawozowe spolki polecialy na leb na szyje: Puławy i Azoty Tarnow tez pikuja. Moze to rzeczywiscie wina tego ze juz jesien i te spolki czeka gorsze drugie polrocze...

robertus napisał(a):
A może czas na Eko-hossę?
biopaliwa, ekożywność, CO2, oczyszczalnie, energia wiatrowa...

Moim zdaniem na pewno bedzie to cos zwiazanego z ekologią. Ale poszedlbym w inna strone niz biopaliwa itp. Mianowice recykling. Na NC mamy juz pare firm z tym zwiazanych np. Aton i Krec. Nie ma to jak robic pieniadze na czyms, czego ludzie nie chca i bardzo chetnie sie pozbeda :) Tak mi sie przynajmniej wydaje ;)

Ostatnio dużo sie mówi o modernizacji kolei. Branża kolejowa ma chyba dobre perspektywy. Zważywszy, że trafią do niej z Unii Europejskiej ogromne pieniądze. Ponad 4,5 mld euro w latach 2007-2013 między innymi na modernizację szlaków (4,1 mld) oraz zakup taboru(0,4). Na masową skalę ruszyły w ostatnich latach też modernizacje przestarzałego taboru. PKP Intercity do 2011 r. chce zainwestować w sumie 2,7 mld zł w modernizację i zakup nowych pociągów. Ambitne plany unowocześniania taboru ma PKP Cargo czy PKP Przewozy Regionalne. Skorzystac z tego chca takie firmy jak np. Trakcja, ZNTK Łapy, Zastal. Wedlug mnie moze tez na tym skorzystac RAFAMET.

RAFAMET S.A. jest producentem obrabiarek specjalnych dla kolejnictwa i należy w tej branży do firm o zasięgu globalnym. Wyroby RAFAMET S.A. wykorzystywane są przede wszystkim w sektorze kolejowym, energetycznym, maszynowym, lotniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży ogółem wynosi 70-80%. Firma jest jedyna firma tego typa w Polsce i jedna z 5 na swiecie. Jednym z akcjonariuszy Rafametu jest Zbigniew Jakubas. Jakis czas temu głośno bylo o jego planach zbudowania imperium kolejowego. Już dziś kontrolowany przez Jakubasa Newag postrzegany jest przez Czechów jako najgroźniejszy rywal w tej części Europy. Firma bowiem nie tylko remontuje zużyty tabor, ale też buduje własne konstrukcje. Wyroby Rafametu moga tu duzo wnieść.

Od jakiegos czasu przyglądam sie tej spolce i zastanawiam nad kilkuletnia inwestycja w ten papier. Tylko nie jestem pewien czy Rafamet, dzialajacy glownie jako eksporter, skorzysta z tego co dzieje sie w Polsce. Skoro modernizacja to chyba przydadza sie do tego odpowiednie obrabiarki. Pierwszy duzy kontrakt związany z modernizacja juz jest:

Cytat:
Zarząd Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. w Kuźni Raciborskiej informuje, że po zawarciu w dniu 08.09.2008 r. umowy z firmą "PKP Przewozy Regionalne" sp. z o.o. z Warszawy (Zamawiający), otrzymanej przez Spółkę w dniu dzisiejszym, łączna wartość umów zawartych z tym podmiotem w okresie ostatnich 12 miesięcy wynosi 7.847.080,00 zł, tym samym przekroczyła wartość umowy znaczącej.
Umową o największej wartości jest umowa zawarta w dniu 08.09.2008 r. na kwotę 3.930.000,00 zł. Przedmiotem umowy jest dostawa, montaż oraz uruchomienie tokarki podtorowej sterowanej numerycznie wraz z oprzyrządowaniem, przeznaczonej do obróbki mechanicznej zarysu zewnętrznego kół zestawów kołowych i tarcz hamulcowych w kolejowych pojazdach szynowych. Do zakresu umowy wchodzi także wykonanie przez Wykonawcę nowego fundamentu pod obrabiarkę.
Warunki płatności nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów. Termin realizacji umowy ustalono na 31.12.2008 r.

Tylko czy pojda za nim nastepne? Czy ktos wie cos wiecej na jej temat? WatchDog moglbys spojrzeć na raporcik i podzielić się swoimi uwagami? Byłbym wdzięczny ;)

Kilka ciekawych linków dotyczących spolki :

rynek rosyjski

jakubas

wyniki

wyscig po papiery rafametu

eksport do stanow

Witam,

jestem nowy na forum i zauważyłem ze nie ma jeszcze wątku dotyczącego Zakładów Azotowych w Puławach, więc postanowilem go założyc :glasses7:

Według mnie Puławy warte są obserwowania, szczególnie teraz, gdy cena wydaje sie atrakcyjna. Ja jak na razie widzę prawie same plusy: dywidenda, wysokomarżowe produkty, plany odgazowywania węgla itp. Długoterminowo powinna dać zarobic. Co Wy o niej sądzicie?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 10 stycznia 2019 00:06:58
Liczba wpisów: 60
[0,02% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,457 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d