pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

amajsterek

amajsterek

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Przecież to jakiś absurd. Skąd ty wziąłeś taki forecast? Przy wzrostowej spółce wymyślileś sobie że oni teraz pojadą z dywidendą 50% zysku, potem będą płacili 89 groszy, bo co, resztę sobie na koncie zostawią? ludzie uciekną do innej platformy i przestaną zarabiać? te 800 milionów w gotówce to tak sobie wyparuje i w nic nie zainwestują? Bzdury gadasz

Jakąś część zysku sobie zostawią bo muszą, żeby spełniać wymogi kapitałowe. Już w tym roku robili kombinacje, żeby mieć możliwość wypłaty 75%. A po co to robili, skoro wypłacają tylko 50%? Nie wiem. Możliwe, że główny akcjonariusz jednak wymusi wypłatę 75%.
Ale jeśli będą się baaaaaardzo szybko rozwijać (w sensie sumarycznej wartości otwartych pozycji) to będą potrzebowali baaardzo zwiększyć kapitały. i rzeczywiście resztę sobie na koncie zostawią lub kupią obligacje:-)

64310 ja dokładnie to samo twierdzę co Ty, tylko z mniejszą dozą pewności :-)

Tak jak wcześniej wspomniałem widziałem taki opis procedury, nawet poparty indywidualnymi interpretacjami, w całkiem poważnych miejscach. Chyba nawet jakiś artykuł sygnowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Ale...

Gdzieś mi się kołacze po głowie również (tylko za diabła nie wiem gdzie) uzasadnienie wyroku, który podchodził do tematu w sposób odmienny.

www.podatki.gov.pl/media/1910/...
Dywidendy wypłacane przez spółkę mającą siedzibę w Umawiającym się
Państwie osobie mającej miejsce zamieszkania lub siedzibę w drugim Umawiającym się Państwie
mogą być opodatkowane w tym drugim Państwie.
2. Jednakże takie dywidendy mogą być opodatkowane także w Umawiającym się
Państwie
, w którym spółka wypłacająca dywidendy ma swoją siedzibę, i zgodnie z
prawem tego Państwa, ale jeżeli rzeczywisty beneficjent dywidend ma miejsce
zamieszkania lub siedzibę w drugim Umawiającym się Państwie, jeżeli nie określono
inaczej, podatek tak ustalony nie może przekroczyć:
a) 5 procent kwoty dywidend brutto, jeżeli rzeczywistym beneficjentem
jest spółka, która posiada bezpośrednio co najmniej 10 procent prawa
głosu w spółce wypłacającej dywidendy;
b) 15 procent kwoty dywidend brutto we wszystkich pozostałych
przypadkach.

Tak w ogóle to ta konwencja fajnie sprawę opisuje. Mogą być opodatkowane w drugim państwie jednakże mogą być i w pierwszym ale do 15%
... Bosko:-)

Swoją drogą to SII mogłoby trochę powalczyć o interpretację ogólną czy coś.

A jeszcze taki cytat z FXMAG
www.fxmag.pl/artykul/jak-rozli...

Cytat:
Jeśli podatek od dywidendy u źródła był wyższy lub równy 19%, to wtedy nie musimy nic więcej dopłacać, zgodnie z art. 30 ust. 9 ustawy o PIT.

W sytuacji, w której nasz kraj nie ma umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z krajem z którego pochodzi spółka wypłacająca nam dywidendę powinniśmy odprowadzić od niej pełen 19% podatek, bez względu na to czy podatek u źródła wyniósł 15%, 20% czy 30%

Cytat:
Nie możesz kompensować nadpłaty kanadyjskiej z dopłatą amerykańską

Lubię taką pewność siebie:-) no ale dlaczego? Właśnie kolejny raz sobie czytam i ustawę o PIT i umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania (z usa akurat) i nie widzę podstaw do takiego twierdzenia.

<Lekki offtopic> Faktem jest, że w kliku poważnych miejscach czytałem, że dywidendy z USA opodatkowane 30% (przy braku W8-BEN) powinniśmy sobie jeszcze pomniejszyć o kolejne 4 procenty. Bo co prawda nie złożyliśmy W8-Ben ale mogliśmy. A jak nam nie pasuje to należy się zgłosić do Bidena. Podobno część tych twierdzeń została potwierdzona przez KIS, a nawet indywidualne interpretacje podatkowe. Tylko, że z samych paragrafów to kompletnie nie wynika. Gdzieś widziałem też, że są orzeczenia sprzeczne z ww poglądem, a zgodne ze zdrowym rozsądkiem, tj odliczam zapłacony podatek jakkolwiek duży, byle nie większy niż nasze narodowe 19%.

Tak samo z kompensatą. W ustawie o pit jest info, że podajemy otrzymane dywidendy zagraniczne i odejmujemy zapłacony podatek (warunek 19%). Jest info, że nie możemy łączyć dochodów z kapitału z innymi dochodami i tyle. Gdyby ustawodawca chciał zakazać kompensacji to powinien to napisać chyba. Ostatecznie płacimy 19% podatku. Nie bogacimy się nadmiernie.

No ale to są tylko moje wynurzenia. Ogólnie chciałbym stwierdzić, że wszystkie nasze DM i większość portali są beznadziejne bo w materiałach edukacyjnych piszą ciągle co to akcja co to obligacja a temat tak podstawowy jest przez nikogo nieopisany, albo opisany w sposób... No że trudno uwierzyć w fachowość opisu
PZDR

A czy nie będzie koniecznie rozpoznanie dodatkowego zysku przez idea money?
A tak a propos protestu poszkodowanych przez getbeck. Idea Inwestment kasę miala właśnie ze sprzedaży getback

Może się komuś palec omsknął?

No popatrzcie jaką siłę ma Comparic... Jeden artykuł i już ponad 4% na plusie i spore obroty:-)

A tak na serio.

Na spółce się dzieje to ludzie na jej temat dużo piszą, mniej lub bardziej mądrze, grunt, że nazwy nie przekręcają.
Szczerze mówiąc, nie wiem co może komuś nie pasować w samym artykule lub podejściu Comparic.
Przypominam, że sam tytuł to
"XTB jedną z gorętszych spółek na GPW w 2020 r. Co dalej z kursem"?,
a więc nie obiecuje gruntownej analizy fundamentalnej spółki tylko raczej luźne spostrzeżenia na temat jej zachowania na giełdzie w najbliższym czasie. I o ile z każdym wnioskiem z artykułu można się nie zgadzać to trudno im zarzucić, że są zupełnie od czapy.

Jest cały akapit "zagrożenia" Może i nieduży, ale jest. Także, ten, no ... Quo Vadis Gerda:-)

Dzięki za odpowiedź.

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego po transakcjach pakietowych nie ma infa o nowym akcjonariuszu albo o zmianie posiadania? W jednej transakcji poszło ponad 7% kapitału.
Z góry dziękujesalute

www.parkiet.com/Finanse/305059...

Nie tylko na bankierze informacje o ABB. Wszędzie to samo powtórzone.
Podobno informacja wzięta z serwisu bloomberg

Ale czy to prawda?

Cytat:
Pytanie czy racjonalnym byłoby oczekiwanie wyników 2Q podobnych do 1Q przy utrzymującej się zmienności na rynkach.

Chyba nie, bo statystyki odwiedzin strony xtb cały czas rosną, jaja na ropie w kwietniu też były niezłe, jeśli nie lepsze niż w marcu no i nie mamy 23 baniek odpisu. Więc chyba racjonalnym by było oczekiwać lepszych wyników w 2Q. hello1

Cytat:
Jeśli tak, to czy to ryzyko prawne związane z branżą

Już chyba ryzyko prawne się skończyło na XTB? Kara poszła, teraz może zostać co najwyżej uchylona (bo chyba nadal walczą?) Zresztą która branża teraz nie ma ryzyka prawnego? Siedziałem sobie jakiś czas temu na bankach a tu małe TSUE, duże TSUE i spokój ducha poszedł w diabły

Cytat:
Kurs zachowuje się bardzo źle w stosunku do rynku od kilku dni i podejrzewam że jak zwykle na bananowej niektórzy wiedzieli wcześniej i mogli już wcześniej wyrzucać. Info wydaje się być neutralne gospodarczo pod kątem sytuacji PZU, ale widzę jedynie to ryzyko wychodzenia części funduszy / inwestorów.

stooq.com/q/?s=pzu&d=20200...

Bez przesady. Na 3 miesiącach PZU idzie równo z WIG20. Na miesięcznym 5% gorzej. NA 5 miesięcznym dużo lepiej

Cytat:

Mysle ze to zagrywka glownego. Podobna historia miala miejsce na Getinie holdingu.

A cóż takiego Leszek na GTN zrobił?

Taaaaa jasne... cała kwota na kocie i jeszcze frytki w dostawie...

www.stockwatch.pl/obligacje/em...

Data wykupu 30-03-2020 nie jest trudna do sprawdzenia więc po co nabijać posty?

Jeszcze jakby link był na awizwany temat....

O, rzeczywiście dziwne. Wygląda jakby od 14 się dane nie wczytałyThink
Bo i obroty za niskie podaje

Emitent wstępnie szacuje, że w przypadku uprawomocnienia się Decyzji, co skutkować będzie wykonaniem przez Emitenta zobowiązań z niej wynikających, kwota Rekompensaty może kształtować się na poziomie około 42.000.000 PLN.

Albo tylko prawie 4%. Obroty średnie, może koniec końców okaże się, że kara wcale nie taka wysoka, a odpadnie główny czynnik niepewności? I wtedy... (cholerka, obudziłem się:-)

007 napisał(a):
Świetny plan naprawczy. Zwiększą rentowność i poprawią współczynniki kapitałowe. Sądzę że zasługuje na nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. A tymczasem Santander istotnie zwiększa rezerwy na kredyty frankowe.
Santander-skokowo-zwiekszyl-rezerwy-frankowe
Getinoble pewnie nie zwiększy, bo to się nie pokrywa z planem.

Co się tyczy kosztów w przypadku unieważnienia umowy, banki chcą odzyskać koszt użytkowania kapitału czyli WIBOR w PLN. Zakładając, że uda im się to wygrać w sądzie dla frankowicza będzie to oznaczać tani, bo bez marży kredyt złotówkowy.

A gdzieś można zobaczyć ten nowy plan GNB? Bo jakoś nie natrafiłem

Ale zobaczcie, że nawet Rudke się nawrócił. Wcześniej po kilka razy opisywał te same negatywne infa a teraz pierwszy, żeby o pozytywach pisać? Wiatr historii zawiał... 😁

A propos kancelarii:
www.bankier.pl/wiadomosc/UOKiK...

Niby nic, ale jednak lekki pstryczek w nos jest.

www.pb.pl/jest-wyrok-w-sprawie...

Czyli GNB ma jednak klauzule abuzywne w umowach :-(

Tylko teraz to już kompletnie nie wiadomo o co chodzi. Klauzula indeksacyjna nie jest postanowieniem głównym umowy.
Odsetki może będzie libor ,może nie. Zwrócić kasę GNB musi już teraz (znaczy chyba tylko z tyt. odsetek a nie kapitału). A w ogóle artykuł napisany tak, że nie wiem co autor miał na myśli. Prawdopodobnie do czasu uzasadniania nie będzie również wiadomo co sąd miał na myśli d'oh!

Zgodnie z wyrokiem konsument jest chroniony przed negatywnymi skutkami unieważnienia umowy. Gdzieś też czytałem, że sąd może rozłożyć płatność na raty.
Pozostaje kwestia bezumownego korzystania z kapitału.

No to teraz mam pytanie. Jak zainwestować w kancelarię prawniczą?

Cytat:
Może obracam się w specyficznym środowisku, ale znam jedynie frankowiczów cwaniaków: sprawdzali, weryfikowali i liczyli, że dodatkowa zarobią. Czysta spekulacja.

Chyba tyczy się to tylko czasów po którejś tam rekomendacji. Na początku zdaje się, że zdarzały się sytuacje, że frankowy kredyt był bardziej dostępny niż złotowy z racji niższej raty.Ale i kurs franka na początku nie był tak niski więc i problem teraz mniejszy.

TSUE nie zastanawia się czy kredyty frankowe były zgodne z prawem tylko ma odpowiedzieć na ogólną kwestię co zrobić z umową gdy jej podstawowe zapisy zostają uznane za niebyłe. Chociaż pytanie prejudycjalne dotyczy sprawy konkretnej p. Dziubaków to odpowiedź ma być wskazówką do orzekania we wszystkich sprawach na linii profesjonalista-konsument (a przynajmniej ja tak to rozumiem). Kwestia czy frankowicze byli cwaniakami czy zostali oszukani nie wiąże się z wyrokiem TSUE tylko co najwyżej z linią orzeczniczą polskich sądów.

Właściwie połowa (ta większa) dyskusji w internecie na temat frankowiczów jest bezprzedmiotowa bo nie dotyczy rzeczywistych problemów z tymi umowami. To nie ambergold.

I jeszcze tylko dwie kwestie.

1. Banki strasznie dały dupy z ustalaniem kursu wymiany wg własnych tabel. Wiadomo, że chciały ukryć spread (albo oszukać klientów co kto woli), ale sposób był nieładny i prawnie wątpliwy. I co wtedy UOKIK robił? (ja nie pamiętam)

2. Kwestia linii orzeczniczej. Z sądami to nigdy nie wiadomo. Zazwyczaj dura lex sed lex i jeszcze pacta sunt servanda, ale czasami nagle zasady współżycia społecznego, ochrona konsumenta interpretacja literalna, zawężająca, rozszerzająca albo jeszcze inne i nie wiadomo nagle jakie jest prawo.

I na koniec. Może wystarczyłoby nagiąć trochę interpretację art 358 KC
www.arslege.pl/spelnienie-w-wa...
wywalić bankowe tabele w kosmos i zostać przy kursie NBP? (choć to temat na inne forum.) Kredyty frankowe już w ogóle stracą dochodowość dla banków, ale przynajmniej system nie klęknie.

No nic. Byle do jutra:-)

Cytat:
To jest tylko podkładka pod to by Commerzbank uciekając z tonącego okrętu (mBank + wyrok TSUE)

mBank tonącym okrętem? Think nawet przy niekorzystnym TSUE to jednak daleko idąca interpretacja

I jeszcze czy nie jest tak, że jak na dzień rewizji cena będzie znacząco powyżej 50gr to odstąpią od fixów?

Ciekawe co się tli i pod kim...

Coś o Chrzanowskim od dawna cichoEh?

Kakarotto napisał(a):
Pisałem skrótem myślowym, sprzeda idea Bank a za tą kasę wykupi zbliżające się obligacje gnb.

Zdaje się, że płynność, przynajmniej na razie, nie jest problemem GNB. Brakuje kapitałów, ale własnych i tu się sytuacja pogorszy gdy zabraknie obligacji podporządkowanych zaliczonych do TIER. Ale chyba te o najbliższej zapadalności i tak się do TIER nie liczą (amortyzują się czy coś, nie pamiętam)

Ale oczywiście sprzedaż IB za znaczącą cenę i władowanie tego w GNB poprawi nam wszystkim humor.

Tylko skoro dużo ludzi boi się panicznie GNB i jego kredytów frankowych to skąd pewność, że i Leszek się nie wystraszy i jednak obiecanej kasy nie wyłożyd'oh!

A co mają obligacje do kapitalizacji?Not talking

Ale swoją drogą Leszek uznał, że GNB nie sprzedaje, a IB cały czas oferuje. Może IB sprzeda i GNB dokapitalizuje (zdaje się, że zobowiązał się jeszcze do kolejnej wpłaty). Może jeszcze GTN się do tego dołączy?

Cytat:
Póki co na Idei jest chyba bardziej chętny

A to nie dlatego, że muszą poczekać na wyniki IDEI żeby swoje ogłosić?

Pod przyśpieszenie raportu:-)

Za czapkę drobnych...

kokospl napisał(a):
Jak to dlaczego zabrolini polaczenia? Polaczenie dwoch bankow z ogromnymi lukami kapitalowymi przy braku jasnych i wiarygodnych deklaracji dokapitalizowania takiegoz banku to tylko droga do potencjalnie jeszcze wiekszych problemow systemu bankowego....

Właśnie o to mi chodziło. Teoretycznie połączenie było sprytnym pomysłem. Nic dziwnego, że w GNB nikt nie chciał po 2,73 wchodzić a po połączeniu by można było dokapitalizować po cenie +/- rynkowej.
To że nie było chętnych to bardzo możliwie. Ale nikt się nie dziwi że brak zgody na połączenie to brak możliwości na dokapitalizowanie po sensownej cenie.
Może KNF nie mógł inaczej się zachować, może nie było sensownej oferty na połączone banki a może to kolejny argument Leszka z pozwu.

Moim zdaniem punktem zwrotnym będzie wyrok TSUE. Jeśli będzie ok to może wrócimy do tematu połączenia i dokapitalizowania po 2 zł? Ciekawi mnie decyzja KNF dlaczego zabronili połączenia i nie odnieśli się do ew. inwestora w połączony bank? Czy nie było nikogo? Pewnie tak, ale dlaczego nikt na to nie zwrócił uwagi?

NBP udzielił wsparcia bo do tego go zobowiązuje ustawa. Nie zrobił tego za darmo i nie bez zabezpieczenia. Co więcej nie było to nie wiadomo jakie wsparcie tylko płynnościowe.
Wyjście o własnych siłach jest najlepsze dla Państwa, BFG, systemu bankowego,Leszka, nas, może nawet i dla rządzących, ale problemem jest to, że część urzędników miała, zdaje się zupełnie inne marzenia.

kokospl napisał(a):
Ale kto wywolal afere tasmowa?
Zeby byla jasnosc : Nie bronie pana Ch. ale gdyby Getin wyszedl na prosta (bo LC zdecydowalby sie wstrzymac z ujawnieniem tasm) to KNF nie mialby zadnych narzedzi do strasznenia resolution...
Zamiast tego woli robic z siebie meczennika "dyktatury Kaczynskiego"

Jeszcze raz przypomnę cytat.
Gdyby Leszek taśm nie ujawnił i nie spierniczył w bagażniku, czapce niewidce, czy w inny sposób i został zatrzymany to dym by pewnie był jeszcze większy niż jest. Możliwe, że i plan Zdzisława by wypalił.
I wtedy dopiero by był męczennikiem. Na szczęście woli być cfaniakiem niż męczennikiem.

A w akcję w "wiecie, rozumiecie jest tu taki zdolny prawnik..." uwierzyłbyś gdyby nie nagrania?

A w zatrzymanie Olechnowicza wierzysz?

A w zatrzymanie Kwaśniaka wierzysz?

A w zatrzymanie Kapicy wierzysz?

A więc tak. Wierzę, że chciano zatrzymać Leszka. I wierzę, że nie wszystko zawsze naszym (i nie tylko) służbom wychodzi.

Ale wyznanie wiary walnąłemThink

Ponek napisał(a):

Cała grupa tego Pana jest ciekawa w szczególności jeżeli popatrzymy na emisje, zakup akcji, strukturę własnościową i na wnip. Podmioty z grupy też nie cieszą się najlepszą opinią na rynku, wśród klientów.

A cóż w tym wszystkim takiego ciekawego? Cokolwiek co drastycznie odbiega od "standardów" bananowej?

A opinie klientów to chyba jednak stosunkowo pozytywne są. Nie śledzę dokładnie, ale w rankingach jest chyba nieźle?
Niezadowoleni zawsze się znajdą, bo na przykład okazuje się, że spłacając kredyt trzeba wpłacić więcej niż się otrzymało. A jeśli kredyt był wieloletni to nawet dużo więcej... Serio to niektórych zaskakuje.

kokospl napisał(a):
Ale kto wywolal afere tasmowa?
Zeby byla jasnosc : Nie bronie pana Ch. ale gdyby Getin wyszedl na prosta (bo LC zdecydowalby sie wstrzymac z ujawnieniem tasm) to KNF nie mialby zadnych narzedzi do strasznenia resolution...
Zamiast tego woli robic z siebie meczennika "dyktatury Kaczynskiego"

Pan Ch. wywołał aferę taśmową. Nie mylmy przyczyn ze skutkami.
Pewnie, Leszek mógł tego nie ujawniać, ale przypominam, że mógłby już być w areszcie gdyby nie bagażnik. A co by było gdyby Leszek został chociaż zatrzymany? Dopiero by się działo.

laughing3 laughing3 laughing3

Sprawiedliwy, ale nie równy. laughing5

Cytat:
Domysły i dywagacje to normalna sprawa, ale wypowiadanie ich w kategoriach faktu to delikatnie mówiąc nadużycie i chęć przypisania sobie otoczki eksperta dobrze poinformowanego.

Tylko że nikt nic takiego nie robi. Każdy pisze co mu się wydaje... i fajnie bo czasami można na problem spojrzeć z innej perspektywy.

Kapitał własny się nie zmieni jak rozumiem. Spadną współczynniki TIER. (przynajmniej tak mi się wydaje, jakby co to mnie poprawcie)

Tylko, że jakby tak zrobili to prokurator pewny.

"Zadna formalna decyzja nadzoru nie byla wymierzona w Getin/IB"

Oczywiście większość decyzji odnosiło się do wszystkich banków. Ale sposób w jaki te decyzje wpływały na poszczególne banki był dość łatwy do przewidzenia (szczególnie przez KNF, w końcu tam specjaliści pracują).

Normalnie bym uznał, że KNF jest ponadstandardowo ostrożny, a że to oznacza największe kłopoty dla Leszka to przypadek. Nie jest to też pierwszy raz, że działania państwa polskiego pośrednio powodują największe problemy dla polskiego (niepaństwowego) kapitału (zawsze mi się drogowcy przypominają).

Sam starałem się zawsze trzymać od Getinów z daleka właśnie z powodu głównego akcjonariusza.

No ale się nagrało coś niecoś i już mi ciężko uznać, że w KNF gapy pracują (pracowały) i nie widzieli, że akurat prywatny polski bank oberwie najbardziej.

Podziękować wave

Mam tylko nadzieję, że mieli uprawnienia do oferowania tych produktów a nie jak z GetbackThink

Jeśli to nie tajemnica to jakie cuda proponowali?

Nie no jasne. Skoro Leszek święty nie jest (w sumie model biznesowy i niektóre działania GNB i IDA na pewno, o Leszku nie wiem :-)) to działania nadzoru, nagrane i nienagrane nie miały żadnego wpływu. Przynajmniej ja tak rozumiem ten artykuł i radośnie się z tą tezą nie zgadzam. Natomiast pisanie co chwila artykułów i mielenie tych samych informacji brzydko mi pachnie i tyle.

Nie powiedziałbym, że opinia tylko wytwór taśmy produkcyjnej jednego autora. Ostatnio Pan Rudke strzela artykułami na temat LC jak z kałacha. Ja w tym sensu nie widzę, ale może jakiś jestd'oh!

A kurs odniesienia nie maleje po odcięciu dywidendy?

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

No to Obligi serii H wyemitowane, OTS0220 są normalnie w handlu, warunki emisji OTS1120 czy też obecnie po zmianach już OTS0511 ustalone, ale dlaczego są nadal zawieszone?
Ma ktoś jakiś pomysł kiedy to się skończy?

GNB już nie potrzebuje pieniędzy, czy Leszek już nie ma (albo planuje je inaczej wydać)

IDEA zaczyna się bronić

www.stockwatch.pl/wiadomosci/d...

Niby nic nowego ale ładnie korespondowało z dzisiejszym wzrostem

www.bankier.pl/wiadomosc/OT-LO...

Które to już zebranie? Chodzi tylko o to żeby nie odwiesić notowań?

Kolejny raz tylko na kawie się spotkali... Ktoś ma pomysł o co chodzi?

Nie musimy się zgadzać. Co więcej nawet nas nikt o zdanie nie zapyta.
Obligi wyemitowane przed nową ustawą nie wymagają jednomyślności przy zmianie warunków.

Dla odmiany sam sobie odpowiemDancing

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Dookreślenie sposobu zamiany Obligacji D na H i przesunięcie emisji tychże...
Ale co to szkodzi i komu to już do mądrzejszychsalute

Wczoraj zawieszono obrót OTS1120(dawniej OTS1118). Wiadomo z jakiej przyczyny oprócz "ze względu na interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu" ?
Ktoś, coś?

le rom Ty to potrafisz nastraszyć. Sory ale kurs akcji ma zawsze 3 kierunki i PKO nie będzie tu wyjątkiem myślę.
Co do stóp proc. to dlaczego myślisz, że cały czas będą niskie. Kurcze jak by było nudno gdyby świat był taki przewidywalny jak sugerujesz. Pzdr.

Cytat:
To nie BRE pobiera podatek, ani też DI BRE. DI BRE księguje takie kwoty, jakie dostaje z KDPW.
DI BRE otrzymał 26 czeskich koron na 1 akcję, ponieważ kwota dywidendy na 1 akcję wynosiła 40 koron i od tego emitent potrącił 35% podatku, więc przesłał kwotę do wypłaty (26CZK).
Kwota ta została przewalutowana na złotówki po kursie 0,1564, co dało wypłatę w PLN ok 4,0664.

Taką odpowiedź dali w mBanku na forum. Znaczy się mogę to wszystko rzucić w diabły i tylko w zeznaniu rocznym się pochwalić, że zapłaciłem 35% podatku od dywidendy więc nic dopłacać nie muszę chyba?hello1

Ale jak to zrobić żeby być w zgodzie z naszym Rostowskim i nie musieć się z nikim handryczyć. Miałem tych akcji taką znikomą ilość, że naprawdę czasu mi szkoda, a i koszt znaczków zje mi całą wypłatę bandhead Zresztą z moich obliczeń wynika, że utrącili mi właśnie 35% plus 3,7% kosztów jakiś innychcrybaby
Chciałbym zapłacić te parę groszy fiskusowi naszemu, sprzedać akcje i więcej takiego błędu już nie popełniać.

Cytat:
Cytat:
Art.10 ust. 2: Jednakże dywidendy takie mogą być również opodatkowane w tym Umawiającym się Państwie, w którym spółka wypłacająca dywidendy ma swoją siedzibę i zgodnie z prawem tego Państwa, ale jeżeli osoba uprawniona do dywidend ma miejsce zamieszkania lub siedzibę w drugim Umawiającym się Państwie, to podatek w ten sposób ustalony nie może przekroczyć 5 % kwoty dywidend brutto. (...)

Pragnę zwrócić uwagę na słowa mogą i również. Tylko skąd w Czechach mieli wiedzieć, że mają pobrać te 5%, a nie 15% akurat od nas? Dziwnie czuję że trzeba było złożyć jakiś papiórek. Ale jak by to ktoś w jasny sposób wyłożył co teraz zrobić jak się tych parę groszy przytuliło i jak to liczyć to byłbym wdzięczny.

Cytat:
w dniu 11 kwietnia 2013 r. w ramach realizacji odpowiedzi na Wezwanie, zawarte zostały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. transakcje kupna na łączną liczbę 2 329 357 (słownie: dwa miliony trzysta dwadzieścia dziewięć tysięcy trzysta pięćdziesiąt siedem) akcji zwykłych na okaziciela spółki Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. oznaczonych kodem ISIN: PLZAPUL00057 Ilość nabytych akcji odpowiada 12,19% kapitału zakładowego Spółki

No to chyba p. Jakubas przestał walczyć o wyższą wycenę Think

A szkoda bo jakoś miałem b. pozytywny stosunek do tej spółki:)

Eeee, jak na pierwszy kwietnia to i tak mało zjadliwe to było.

"A Zarzad niech sie martwi sam jak zrealizuje inwestycje i od jakiej instyttucji i jaka pozyczke wezmie."

Pewnie, że niech się martwi w końcu od tego jest, nie?
A tak na prawdę to nie jest tak, że część inwestorów po to właśnie kupuje spółki z udziałem SP, żeby trochę większą dywidendę przytulić?

No właśnie się zastanawiam czy nie za ładnie. Dywidenda ok, wysoka, choć wyniki bez jakiś szaleństw.

Koniec, nie koniec, kto to wie? Może Jakubas?
Może większości nie będzie się chciało fatygować do DM?

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 12 kwietnia 2021 18:18:09
Liczba wpisów: 68
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,751 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +160,29% +32 058,65 zł 52 058,65 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d