pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Jurek28

Jurek28

Ostatnie 10 wpisów
adamos napisał(a):
Mysle,ze przebijemy te 21zl. Ja w okolicach 19.50 wchodze "All in",jak nie zejdziemy tak nisko to trudno. salute

A ja myślę że obecnie Kopex jest podobnie grany jak Famur jesienią ubiegłego roku.
Tam też zostało wyłamane ważne wsparcie tylko na krótko.Później nastąpiły wzrosty.
Fundusze grając wiedzą że dużo inwestorów jeżeli zostają wyłamane wsparcia pozbywają
się akcji.

"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."

Ja jednak pomimo tych nieudanych posunięć mam o Piotrze Wiaderku jak najlepsze zdanie.Nigdzie nie zarobiłem tyle ile na Ponarze.Grałem tą spółeczką od jesieni 2006 roku,wyszedłem na ostatniej sesji wzrostowej,na której spółka była na historycznych maximach.
Ponaru miałem wtedy 100% w portfelu kilka K,wychodziłem małymi pakietami po 100-200szt.

O ile dobrze pamiętam Piotr Wiaderek był bardziej związany z rynkiem nieruchomości.Krótki przystanek w Ponarze,dzięki nie mu Ponar przez jakiś czas był na samym szczycie.
W 2007 roku chodziły plotki że był konflikt Piotra Wiaderka z Leszkem Szwedo w sprawie wizji rozwoju Ponaru.

mkk napisał(a):
Famur technicznie, przynajmniej w krótkim terminie, nie wygląda źle. Jest przy linii krótkoterminowego trendu rosnącego i jeżeli nie zostanie on przełamany - na co za bardzo nie wygląda - do ugrania jest co najmniej jakieś kilkadziesiąt groszy. Tak myślę ;)

Za odbiciem przemawia kilka faktów - wspomniana linia trendu to tylko jeden z nich. Kurs dodatkowo trzyma dół białej świecy z pierwszego marca i obiecujące wskazania kilku wskaźników - w tym umieszczonych pod wykresów RSI i ADX. Zwłaszcza poziom tego ostatniego jest bardzo obiecujący - niebieska linia.

I jeszcze jedno. Absolutnie maksimów z końca stycznia i lutego bym nie interpretował jako formacji podwójnego szczytu. Co oczywiście, nie zwalnia nas przed obowiązkiem zakupów popartych dobrze ustawionym stopem.

kliknij, aby powiększyć

Ja tą formację przyjołem jako podwójny szczyt i w okolicy 2,80zł wszystko wysypałem.
Co do formacji się pomyliłem był jeszcze jeden szczyt.

addison napisał(a):
to ratowanie trochę spółki z problemami. Dziwne, że na to poszli i do tego tracąc władzę- nie pojmuję! To idzie emisja ratunkowa.

Dla mnie to nie jest dziwne,jeżeli widmo bankructwa zagląda w oczy wtedy wszystko jest możliwe.Moim zdaniem Gastel jest spółką dużo lepiej zarządzaną jak Żurawie.
Pan Grzegorz Żółcik pewnie był dobrym PZPR-owskim aktywistą.

Niedzwiadek napisał(a):
Obecna liczba akcji to mniej niz 50 mln. Wyemituja ponad 59 milionow dla spolki "przejmowanej". Hmmmm, zastanawiam sie kto kogo przejmuje!? Chyba, ze cos mi ucieklo. Wyglada to na powazne polaczenie i glowny akcjonariat zmieni sie pewnie bardzo wyraznie.

Wstępnie ustalony szacunkowy stosunek wymiany akcji wyniesie 1.371 akcji nowej emisji EFH Żurawie Wieżowe za 100 akcji Gastel. Oznacza to, że w połączonym podmiocie dotychczasowi akcjonariusze EFH Żurawie Wieżowe zachowaliby 45,5 proc. a akcjonariusze Gastel uzyskaliby 54,5% akcji i głosów na Walnym.

www.gastel.pl/dla_inwestorow.p...

Moim zdaniem Gastel na barkach Żurawi chce wejść na GPW.W 2006 roku JWC poprzez Energopol także miał zamiar wejść na GPW.

2008-03-19 11:29

Gastel chce wejść na GPW

Gastel, spółka specjalizująca się w usługach wynajmu dźwigów hydraulicznych, gąsienicowych i żurawi wieżowych, złożyła prospekt w KNF i planuje przeprowadzenie oferty w II kwartale tego roku.

- Celem wejścia na GPW jest pozyskanie środków na sfinansowanie ekspansji na rynku usług sprzętowych, w szczególności usług dźwigowych - napisano w komunikacie.

Oferującym akcje Gastel jest Dom Maklerski BZ WBK.

Spółka ma na rynku usług dźwigów hydraulicznych 20-proc. udział, a na rynku żurawi wieżowych ma 8-proc. udział. Gastel świadczy też usługi ogólnobudowlane i montażowe, w tym obiektów telekomunikacyjnych (10 proc. udział w tym segmencie rynku) i elektrowni wiatrowych oraz jest producentem prefabrykatów strunobetonowych i żelbetowych (ok. 18-proc. udział w rynku). Gastel posiada sieć oddziałów i przedstawicielstw na terenie Polski, a także prowadzi działalność na terytorium Czech, Rosji i Niemiec.

W 2006 roku przychody grupy Gastel wyniosły 33,5 mln zł, a zysk netto 2,4 mln zł. W pierwszej połowie 2007 roku sprzedaż wyniosła 23,4 mln zł i była wyższa o 66 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Zysk netto wzrósł w tym okresie ponad pięciokrotnie, do 3 mln zł.

Obecnie po 50 proc. kapitału spółki mają Tomasz Kwieciński, prezes spółki i Wiesław Mieszało, przewodniczący rady nadzorczej. Spółka działa na rynku od 1993 roku i zatrudnia obecnie ponad 160 osób.

Do grupy kapitałowej Gastel należą: Gastel, świadczący usługi dźwigowe, zajmujący się budownictwem obiektów telekomunikacyjnych i elektrowni wiatrowych oraz produkcją prefabrykatów oraz Stett-Pol, spółka, która rozwija działalność handlową w segmencie urządzeń i maszyn do produkcji i transportu betonu oraz wynajmu pomp do betonu i betonomieszarek samojezdnych.

Kasia Stefanska napisała:
"Zastanawia mnie, czemu grupa zajmująca się dystrybucją posiada tak znaczący majątek trwały. W tym półroczu sprzedali nawet nieruchomość, ciekawe, czy takie ruchy będą powtarzane."

W naszym regionie wiele lat temu firma Boss zajmująca się dystrybucją artykułów spożywczych skupowała upadające firmy.
W budynkach tych firm mieli hurtownie.Boss posiadał także w naszym województwie sieć sklepów.Kilka lat temu Bossa przejeła Emperia,teraz te sklepy są zaopatrywane z centralnych hurtowni.Budynki i grunty są niepotrzebne, i są wystawione na sprzedaż.

Czytając raport finansowy możemy stwierdzić że wymiana prezesa tej spółki w ubiegłym roku była bardzo dobrym posunieciem.Przychody spadły za to zyski wzrosły ok.100%,spółka jest dobrze zarządzana.

Media nie są obiektywne,tutaj zauważyli że jest spadek zysków w porównaniu z 1 kwartałem.Wszystkie inne spółki odniesienie jest do roku ubiegłego.W porównaniu do roku ubiegłego zyski Famura wzrosły o ok.20%.

AMB napisał(a):
"Mnie troche smiesza te proby racjonalizowania wzrostu, zgadzam sie z (chyba) tadekmazur-em ze tu ktos duzy ruszyl kurs a teraz ciagna go technicy; buyback tez sie doklada".

Pragnę zaóważyć że spółka nie osiągneła nawet 20% ceny ze szczytu hossy

Kolega zapomniał że przy cenie ok.8zł zostały odcięte pp i spadek kursu na ok.4zł był z tym faktem związany.Czyli mamy już
ok.20% ze szczytu hossy.
Jak pisałem wczesniej tutaj nie warto nic kombinować,IDM do końca roku da jeszcze dużo zarobić.
Pan Grzegorz Leszczyński to gieniusz finansowy.Współczuje graczom technicznym,zostali ograni przez grubasów.
Pozdrawiam

Trudno powiedzieć jaka tutaj będzie stopa zwrotu za kilka lat.W poprzedniej hossie wiele spółek osiągneło znaczne stopy zwrotu.Ampli 40gr max powyżej 20zł.Stalprodukt 8zł max 1500zł,Tim 40gr max60zł,IDM ok.1zł max25zł.Pod koniec ubiegłej hossy Żurawie Wieżowe cena emisyjna 7zł max64zł w ciągu pół roku.

Zgadzam sie całkowicie z Hryniem,tutaj najlepiej nic nie kombinować.Czeka nas kilka lat tłustych.
Jesteśmy w 2 fazie hossy wg.Hamiltona,ta faza jest zawsze najdłuższa.Cierpliwi poznają magię
procentu składanego.
Pozdrawiam

tomo napisał(a):
Niestety jeśli wiatr się nie zmieni IDM szybuje na 3zł.

Mamy pomyślne wiatry,kto na czerwcowo-lipcowej konsolidacji nie kupił akcji przegrał życie.
Pozdrawiam cierpliwych.

Analitycy JP Morgan podnoszą prognozę wzrostu PKB dla Polski.

gospodarka.pl.msn.com/gospodar...

carringtontomas napisał(a):
tylko jeszcze trzeba mieć 60 mln by wyłożyć wkład własny:)

Pieniądze pewnie już są na wkład własny,poczytaj ostatnie komunikaty Famura.W komunikatach tych popojawia się nazwa
Nowomag.W ofercie Nowomagu jest produkcja elektrowni wiatrowych,prawdopodobnie ta produkcja będzie dofinansowana
ze środków UE.

Gortal napisał(a):

Ładny prezent od UE 37.724.537,26 zł

DDN napisał(a):
Gortal napisał(a):
Ciekawy jestem powodów wywalenia

Chyba czeka nas poweekendowy powrót poniżej 2.00 pln

Chyba jednak nas nie czeka. Sypacz się uspokoił a zlecenia stoją w dużym rozstrzeleniu.
Dziś II liga pauzowała ale jak się dosadzą to powrót na 2,25.

Ja jednak byłem pewny swego i sprzedałem FMF w piątek - cóż, może odkuję się na innych walorach z mojego portfela....duda?

Jakie wywalenie?Czy wy wiecie ile wszystkich akcji ma Famur? Kto jest dobry z matematyki niech sobie obliczy ile to będzie
promili wszystkich akcji.Dobrze że na giełdzie są panikaże ja jeszcze dokupiłem Famura 22 czerwca.
Pozdrawiam

lary100 napisał(a):
Witam chyba więcej papieru ktoś wchłonął bo na stockwatch Free float 15,79% a na gpwinfostrefa jet Pozostali 11.76 a Aviva PTE zwiększyło udział w Famurze do 5,09 proc z 4,99 to o 0,1% tak więc 4,02 chyba ktoś wchłonął

Według Money Free Float jest 10,70%

www.money.pl/gielda/spolki_gpw...

krystek napisał(a):
Nadal trzymamy się na linji trendu i już chyba pora by poszybować w górę :) Odwagi koledzy

Zurawie były hitem końca poprzedniej hossy i myśle że historia się powtórzy w tej hossie.W deweloperce nadal recesja,w wielu miastach w Polsce w blokach wybudowanych w ubiegłym roku jest sprzedanych tylko 25% mieszkań.Na reszte mieszkań nie ma chętnych,banki obecnie przy kredytach hipotecznych żądają większych zabezpieczeń.

Zahary napisał(a):
tomekdz88 napisał(a):
tomo napisał(a):
Kurs do sytuacji w jakiej jest IDM jest bardzo niski. Kurs zjechał tak nisko przez problemy z PDA i złe wyniki, a teraz sytuacja się wyjaśniła. Wyniki nie były złe i będą jeszcze lepsze. Sprawy z bankiem na finiszu dlatego uważam, że kurs powinien być ponad 3 zł... a dlaczego tak jest to widać gołym okiem.

Co masz na myśli? A może wizja banku to jedyna rzecz która trzyma kurs na "godnym" poziomie?

Oczywiście - poczytaj fora internetowe.. Tam "godna" wycena to 1grosz i tego się trzymajmy.

Ja akurat nie bywam na forach internetowych bo tam pełno takich pseudo inwestorków jak Zachary nie mających pojęcia o inwestowaniu.

POLMOT:
Zawarcie znaczącej umowy z turecką spółką Hattat Tarim Mak. San. ve Tic. A.S.
(Emitent - PAP - środa, 20 maja 14:07)

Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Raport bieżący nr 15/2009

Działając na podstawie §5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 20 maja 2009r. została zawarta pomiędzy Emitentem a turecką spółką Hattat Tarim Mak. San. ve Tic. A.S. umowa o kooperacji w produkcji traktorów o mocy 75-100KM. Na mocy postanowień powyższej umowy spółka Hattat będzie dostarczała POL-MOT Warfama S.A. m.in. układ napędowy produkowany na licencji znanej fińskiej spółki Valtra. Ponadto traktory wyposażone będą w silniki angielskiej spółki Perkins. Wspólnie wyprodukowane traktory będą miały nazwę "POL-MOT", a pierwsze ich egzemplarze zostaną zaprezentowane już podczas targów AGROSHOW 2009, które odbędą się w dniach 25-28 września 2009r. w Bednarach, k/Poznania.

Umowa została zawarta na trzy lata a jej wartość wynosi 27.000.000,00 EURO.

Umowa została uznana za znaczącą ponieważ jej wartość przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta.

Może niedługo dowiemy się dlaczego tak rośnie.Bardzo dobry raport finansowy lub duży kontrakt.W zime zakłady Famura zwiedzali Chińczycy.

pikon7 napisał(a):
No to proszę Państwa jedziemy dalej z tym koksem. Ciekaw jestem kiedy nastąpi korekta. Jak narazie to super wzrost. Pozdrawiam wszystkich Famurowiczów.hello1

Po drodze mieliśmy płytkie korekty,głębszych chyba nie będzie z uwagi na niski Free Float.Aktualna wycena spółki jest nadal
atrakcyjna.Dzisiaj na dogrywce po stronie kupna ukryte zlecenie,ktoś zebrał wszystkie akcje,jeden pakiet to nawet 84514 szt.
Od kilku dni ktoś tutaj zbiera wszystkie większe pakiety.

TheBlitz napisał(a):
WatchDog napisał(a):
Nie pisałem wcześniej, bo mam za mało danych w bazie, żeby wyłapać długofalowe trendy.
Przeczytaj sobie tabelki z raportu za Q4 a zobaczysz klasyczny przykład źle zarządzanej firmy. Dostała 28 mln zł z emisji i wszystko przejadła: marża handlowa jej spadła z 25% na 8% ("Jesteśmy bogaci i nie musimy się już starać"), aktywa trwałe wzrosły o 6 mln (wydane na jakieś większe zakupy) zapasy wzrosły o 7 mln ("I tak się sprzeda"), należności o 4 mln ("Kiedyś zapłacą"), zobowiązania spadły o 3 mln ("Musieliśmy zapłacić tym co już bardzo marudzili") i tak to właśnie cała gotówka z emisji gdzieś się rozmyła, przychody spadły, marży nie ma, koszty wzrosły o prawie 4 mln zł ("Pozostałe koszty działalności operacyjnej").
To się nazywa kubeł zimnej wody. Zobaczymy czy kogoś tam przebudzi i jaki jest pomysł na przyszłość.

Jak to jaki - nowa emisja ! :P

Raport faktycznie bardzo zły ale giełda rządzi się swoimi prawami.Grając na tej spółeczce w tym roku jestem do przodu ok.150%

owner napisał(a):
DDN napisał(a):
OT:Chciałem dziś dokupić FMF ale za nisko się ustawiłem. Gra tu ktoś w te karty?

taa ja czekam na 0,85

No to długo będziesz czekać myślę że 5 może 7 lat na dnie następnej bessy.Uważam że jesteśmy w pierwszej fazie hossy.
Oprócz Famura mam w portfelu Warfame kupioną średnio po 65gr.Mój portfel Famur średnio po 87gr 35%,Warfama 65%.
Pozdrawiam

Dude bojkotuje od 2006 roku,na różnych forach ostrzegałem przed tą spółką.Ludzie jednak lubią grać nie uczciwymi spółkami.
Na GPW nie powinno być miejsca na takie spółki a jednak znajdują tutaj swoje miejsce.Przykładem nieuczciwej spółki może
też być JWC co zrobiła w 2006 z Energopolem,była to klasyczna manipulacja.Przed debiutem JWC było wiele artykułów prasowych że spółka nie płaci swoim podwykonawcą.

Na moje oko lada dzień należy się tutaj spodziewać dużego wybicia.

W 2006 roku rodzina Dudów pozbyła się wszystkich akcji Duda pewnie wiedzieli że kondycja spółki jest nie najlepsza.

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 9 / 2009
Data sporządzenia: 2009-03-13
Skrócona nazwa emitenta
POL-MOT WARFAMA S.A.
Temat
Przedłużenie terminu odpowiedzi na złożoną przez Emitenta ofertę zakupu wybranych składników majątku spółek Ursus sp. z o.o. i Ursus Komponenty sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 7/2009 Zarząd POL-MOT Warfama S.A. w Dobrym Mieście zawiadamia, że termin odpowiedzi na ofertę złożoną przez Emitenta spółce Bumar sp. z o.o. w dniu 13 lutego 2009r. dotyczącą zakupu wybranych składników majątku spółek Ursus sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Ursus Komponenty sp. z o.o. w Warszawie, ze względu na prowadzone pomiędzy zainteresowanymi stronami negocjacje został przedłużony do dnia 28 marca 2009r.
wave

Przy wychodzeniu z inwestycji bywa także pomocny wskaźnik CCI

tadekmazur napisał(a):
No właśnie. Powiedz czemu jest taka niemała różnica pomiędzy akcjami a PDA. Jakieś ryzyko braku zarejestrowania?

PDA często są takie różnice,tyle że w piątek kurs akcji po rannym spadku szybciej się podniósł.A PDA kurs poniósł się później
Pamiętam spółki z okresu hossy kupując w odpowiednim czasie kurs PDA był czasami niższy o ok.10%,chociaż też były sytuacje że w krótkim czasie podczas sesji PDA były droższe od akcji.

yogo napisał(a):
musart1976 napisał(a):
Napisze to tylko raz i to wyraźnie - spółka bankrutem - zdarzyli już utopić kasę z emisji na chwilę obecna cena po spadku który nastąpi to około 40 groszy, jeżeli uda im się przetrwać do końca roku to już będzie sukces. Skup pomiędzy 2 a 5 złotych to skup który został zatwierdzony ale wcale nie musi być zrealizowany - według mnie to woda na młyn tyle ze ten młyn nie ruszył rzeka przeszła obok.
Firma jest w tragicznej sytuacji nie mają pieniędzy a w porfelu same powoli bankrutujace firmy.

nie rozumiem przeciez raport mowi zupelnie co innego
ja ta spolke biore pod lupe i czekam aby ten kurs w koncu przestal spadac

skala przeceny jest ogromna, ale tez z drugiej strony nie ma sie co dziwic przeciez banki i ogolnie rynek finansowy stracil zaufanie ludzi, ludzie sie boja a slowo kryzys slyszy sie kilka razy dziennie - ale kiedy przyjdzie zmiana i IDMSA i banki wyskocza do gory zaufanie powroci

co do tego ze spolka ma 80 baniek - to akurat uwazam ze jest bardzo na + w tej chwili jest to jakiegos rodzaju zabezpieczenie w bessie ale do czego zmierzam ta firma w koncu zainwestuje te pieniadze, a kiedy ma inwestowac - blisko dolka, prawda ?

pozdrawiam

Z tą skalą przecyny to przesadzasz,przy cenie ok.8zł były obcięte pp dlatego kurs zleciał na ok.4zł.Wiadomo że brokierzy najwiecej tracą podczas bessy.Nie zgodze się z Tobą że IDM jest w tragicznej sytuacji oprócz gotówki posiada jeszcze
akcje wielu firm.W niektórych zwiększył swoje zangażowanie.
W piątek sprzedałem wszystki IDM a kupiłem IDMA,na tej transakcji zarobiłem 5%.

andypaton napisał(a):
Jurek28 napisał(a):
andypaton napisał(a):
Jurku Pemug chyba jeszcze nie odzyskal formalnie tych terenow.

Postanowienie sądu o ukończeniu postępowania układowego "Pemug" S. A.

2009-01-13

W dniu 12 stycznia 2009 roku do "Pemug" S. A. wpłynęło Postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział X Gospodarczy z dnia 22 grudnia 2008 roku o uznaniu postępowania układowego "Pemug" S. A. za ukończone.

Przeciez ten komunikat mowi o zatwierdzeniu postepowania ukladowego pomiedzy Pemugiem SA a wierzycielami. Nie ma to nic wspolnego z Pemugiem Konstrukcje. Ostatni komunikat spolki tyczacy ZPP Pemug Konstrukcje zostal ogloszony 17 listopada 2008 roku. Jak do tej pory nic nowszego w tym temacie sie nie pojawilo. Sad Rejonowy w Katowicach caly czas rozpatruje wniosek Pemugu SA o umorzenie postepowania upadlosciowego ZPP Pemug Konstrukcje. Zachecam do zapoznania sie z tym komunikatem. Pozdrawiam

Spłata wierzycieli ZPP PEMUG KONSTRUKCJE Sp. z o. o.
W ramach realizacji umowy zawartej w dniu 17 czerwca 2008 roku pomiędzy "Pemug" S. A. a Zarządcą masy upadłości ZPP "PEMUG KONSTRUKCJE" Sp. z o. o. - spółki zależnej Emitenta objętej postępowaniem upadłościowym z możliwością zawarcia układu, "Pemug" S. A. w dniu 1 lipca 2008 r. w ramach podwyższenia kapitału zakładowego przekazał do ZPP "PEMUG KONSTRUKCJE" Sp. z o. o. środki finansowe na kwotę 8.7 mln zł, które wraz z środkami zgromadzonymi na koncie masy upadłości umożliwiły Zarządcy spłatę (lub zapewnienie środków na złożenie ich do depozytu sądowego) tzw. wierzytelności pozaukładowych z odsetkami na dzień zapłaty na kwotę ponad 10,7 mln zł oraz w ramach przystąpienia "Pemug" S. A. jako dłużnika dodatkowego do zobowiązań układowych ZPP "PEMUG KONSTRUKCJE" Sp. z o. o. , Spółka spłaciła w dniach 1-2 lipca 2008 r. wierzytelności układowe ZPP "PEMUG KONSTRUKCJE" Sp. z o. o. z odsetkami na dzień zapłaty na kwotę ponad 5,24 mln zł.

PKO BP tym bankiem ineteresują się inwestorzy z Zatoki Perskiej,na sprzedaż jest Bank Millennium jego największy udziałowiec Banco Comercial Portugues jest w tarapatach finansowych.

Nic nie rośnie bez przerwy,większość pewnie myślała że realizacja zysków nastąpi w piątek.Grubaski myślą trochę inaczej,wczoraj na onecie na forum tej spółki pisałem że dzisiaj należy się spodziewać korekty.Formacje świecowe
podczs bessy inaczej się rysują.

andypaton napisał(a):
Jurku Pemug chyba jeszcze nie odzyskal formalnie tych terenow.

Postanowienie sądu o ukończeniu postępowania układowego "Pemug" S. A.

2009-01-13

W dniu 12 stycznia 2009 roku do "Pemug" S. A. wpłynęło Postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział X Gospodarczy z dnia 22 grudnia 2008 roku o uznaniu postępowania układowego "Pemug" S. A. za ukończone.

Informacja z gazety PARKIET (wydanie z dnia 03.03.2009)
Spadek popytu rynku krajowym, związany z opóźnieniami w realizacji unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich sprawił, że Warfama, giełdowy producent maszyn rolniczych, zamknął 2008 r. z 4,1 mln złotych skonsolidowanej straty netto.

W IV kwartale przychody ze sprzedaży Warfamy na rynku polskim, generującym 60 proc. obrotów spółki spadły do 12,3 mln złotych z 17,5 mln zł. w roku ubiegłym. W tym samym czasie przychody spółki z wszystkich rynków spadły do 22,9 mln zł, z 28,3 mln w 2007 r. Mocno, do 6,7 proc. z blisko 30 proc. w IV kwartale 2007 r. obniżyła się również marża na sprzedaży brutto z rynku polskiego. Jak przekonuje prezes Warfamy, ma to związek z opóźnieniami we wdrażaniu unijnego programu wsparcia dla rolnictwa. - Środki z PROW, dofinansowującego zakupy maszyn rolniczych, miały zostać uruchomione jesienią 2008 r. W oczekiwaniu na dotacje rolnicy wstrzymywali się z zakupami. Chcąc utrzymać sprzedaż musieliśmy ratować się znacznymi upustami - mówi nam Stanisław Kulas, prezes zarządu Pol-Mot Warfama.

Dodatkowo dla zwiększenia sprzedaży spółka zdecydowała się wydłużyć okres rozliczeń za kupowane urządzenia. W efekcie Warfama musiała zawiązać rezerwę na nieściągnięte należności w wysokości 3,1 mln zł. - Spodziewamy się, że 70-80 proc. tej kwoty wpłynie do nas w najbliższych miesiącach - zapewnia Kulas. Do tego należy dodać 812 tys. zł. strat z tytułu ujemnej wyceny opcji walutowym. W rezultacie na koniec IV kwartału 2008 r. strata netto wyniosła 5,9 mln zł., a w całym ubiegłym roku - 4,1 mln zł. Równocześnie przychody spółki wzrosły w 2008 r. do 121,2 mln zł z 112,5 mln w roku ubiegłym.

Branżowi eksperci są zdania, że spadek popytu w Polsce jest chwilowy i w do tegorocznych żniw możemy oczekiwać poprawy sytuacji. - Wypłaty środków z PROW ruszyły w połowie lutego. Dilerzy już odnotowali zwiększone zainteresowanie rolników maszynami - powiedziała Małgorzata Wychowaniec, prezes Związku Pracodawców Lewiatan.

Henryk_Anatol_Rzezucha napisał(a):
W skonsolidowanym sa troche wiecej sa w plecy - po 3 kwartalach 2008 mieli kilkadziesiat mln zysku netto (skonsolidowanego), to znaczy ze strata w 4-m kwartale byla na ok. 150mln. W koncu znalazlem na str. 51 ze odpis z wartosci Electusa to 70 baniek, czyli na innych aktywach musieli odpisac lub stracic drugie tyle. Swoja droga, IDM moglby zrobic jakas tabelke a'la CAP, INC, MCI z lista akcji i udzialow w funduszach ktore maja. Troche byloby dziwne gdyby tyle stracili na akcjach gieldowych w IVQ - w poprzednich kwartalach tez gielda spadala a IDM nie mial strat. Wiec to chyba przewartosciowania tych dla mnie nietransparentnych FIZow.

"Wszystkie obszary działalności, z których uzyskujemy przychody, generują zyski operacyjne. Strata wykazana po czwartym kwartale wynika z utworzenia rezerw na akcje spółek publicznych i niepublicznych. Mamy nadzieję, że było to wydarzenie jednorazowe" - powiedział Leszczyński.

Ligota Pemug Konstrukcje które nie dawno odzyskał Pemug wartość ok.10 ha położonych w atrakcyjnej części Katowic są
wykazane w raporcie?

Shatzay napisał(a):
O, fajnie WD ze rzuciles okiem. Mysle, ze w obecnych czasach nie ma co oczekiwac szalenczego rozwoju, najwazniejsze aby calo przejsc przez te gospodarcza zawieruche. Sadzac po cenie akcji niczego wiecej sie raczej rynek nie spodziewa, w koncu spolka notowana sporo ponizej wartosci ksiegowej (obecne WK cos kolo 1,8), a jakby nie patrzec zysk netto jest. Pytanie jak beda wygladac najblizsze kwartaly, ale to sie okaze.
Mnie sie podoba sposob zarzadzania spolka - robienie swojego po cichu, bez snucia utopijnych planow i gadania glupot. Jakos budzi moje zaufanie, choc wiadomo ze na gieldzie trzeba z tym ostroznie (pan duda pewnie tez czyjes zaufanie kiedys budzil Whistle ).
Obecnie kurs osiadl na pulapie 1,3, i dosc dzielnie sie trzyma mimo ostatniej ogolnej przeceny (ciekawe czy z okazji tego ze to napisalem jutro zwali sie o 10% Anxious ) a ze maly obrot, mozna wnosic ze juz/poki co nie ma komu sprzedawac na tym poziomie. Osobiscie obserwuje spolke, mysle ze jakiekolwiek info w stylu tego dwa posty wyzej, tyle ze bardziej skonkretyzowane, moze wywolac spory ruch w gore. szczegolnie jesli sie uwzgledni rozmiar firmy przejmowanej.
No i chyba nie ma sie co ludzic ze w czasach spowolnienia i bessy jestesmy w stanie stwierdzic ktora spolka po polepszeniu konunktury da sobie najlepiej rade - dlatego ja skupiam sie na spolkach, ktorych zarzad udowodnil ze potrafi nimi skutecznie kierowac, a cena jest mocno zdolowana.

Nie ma tutaj utopijnych planów i gadania głupot bo na to już się nikt nie nabierze.W 2007 roku żeby kurs wyciągnąć na wyżyny
były utopijne plany i gadanie głupot.Mam na myśli projekty deweleperskie razem z EFH,wszystko tylko fantazje.
Uwazam że władze spółki olewają swoich akcjonariuszy mam na myśli tanie akcje pracownicze które trafiały bardzo szybko
na giełde.

andypaton napisał(a):
B- dla Pemuga? Ktos tu chyba nie odrobil lekcji. Wszystkie zobowiazania splacone, piekny wachlarz zamowien, splacenie dlugow Pemug-Konstrukcje (w perspektywie znaczne powiekszenie kapitalu spolki). Inna sprawa, gdy widze jak niektore spolki maja np. AA to juz wszystko wiem na temat tej klasyfikacji. Totalna porazka.

Nie zawsze porażka jak na GPW wróci normalność to spólki z niekorzystnym ratingu mogą nas zaskakiwać pozytywnie.
W 2007 roku niektóre spółki przy C/Z 200 osiągały swoje historyczne maksima.Nasza giełda w wielu przypadkach rządzi
się swoimi prawami,spekuła często dobiera sobie spółki o złych wskaźnikach.Najważniejszy jest odpowiedni moment wejścia
i wyjścia z inwestycji.Narazie się tylko przyglądam,jak w USA się uspokoi będzie trzeba zącząć coś kupować.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 8 kwietnia 2010 22:00:21
Liczba wpisów: 43
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,038 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,27% +33 853,81 zł 53 853,81 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło