pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Jurek28

Jurek28

Ostatnie 10 wpisów
adamos napisał(a):
Mysle,ze przebijemy te 21zl. Ja w okolicach 19.50 wchodze "All in",jak nie zejdziemy tak nisko to trudno. salute

A ja myślę że obecnie Kopex jest podobnie grany jak Famur jesienią ubiegłego roku.
Tam też zostało wyłamane ważne wsparcie tylko na krótko.Później nastąpiły wzrosty.
Fundusze grając wiedzą że dużo inwestorów jeżeli zostają wyłamane wsparcia pozbywają
się akcji.

"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."

Ja jednak pomimo tych nieudanych posunięć mam o Piotrze Wiaderku jak najlepsze zdanie.Nigdzie nie zarobiłem tyle ile na Ponarze.Grałem tą spółeczką od jesieni 2006 roku,wyszedłem na ostatniej sesji wzrostowej,na której spółka była na historycznych maximach.
Ponaru miałem wtedy 100% w portfelu kilka K,wychodziłem małymi pakietami po 100-200szt.

O ile dobrze pamiętam Piotr Wiaderek był bardziej związany z rynkiem nieruchomości.Krótki przystanek w Ponarze,dzięki nie mu Ponar przez jakiś czas był na samym szczycie.
W 2007 roku chodziły plotki że był konflikt Piotra Wiaderka z Leszkem Szwedo w sprawie wizji rozwoju Ponaru.

mkk napisał(a):
Famur technicznie, przynajmniej w krótkim terminie, nie wygląda źle. Jest przy linii krótkoterminowego trendu rosnącego i jeżeli nie zostanie on przełamany - na co za bardzo nie wygląda - do ugrania jest co najmniej jakieś kilkadziesiąt groszy. Tak myślę ;)

Za odbiciem przemawia kilka faktów - wspomniana linia trendu to tylko jeden z nich. Kurs dodatkowo trzyma dół białej świecy z pierwszego marca i obiecujące wskazania kilku wskaźników - w tym umieszczonych pod wykresów RSI i ADX. Zwłaszcza poziom tego ostatniego jest bardzo obiecujący - niebieska linia.

I jeszcze jedno. Absolutnie maksimów z końca stycznia i lutego bym nie interpretował jako formacji podwójnego szczytu. Co oczywiście, nie zwalnia nas przed obowiązkiem zakupów popartych dobrze ustawionym stopem.

kliknij, aby powiększyć

Ja tą formację przyjołem jako podwójny szczyt i w okolicy 2,80zł wszystko wysypałem.
Co do formacji się pomyliłem był jeszcze jeden szczyt.

addison napisał(a):
to ratowanie trochę spółki z problemami. Dziwne, że na to poszli i do tego tracąc władzę- nie pojmuję! To idzie emisja ratunkowa.

Dla mnie to nie jest dziwne,jeżeli widmo bankructwa zagląda w oczy wtedy wszystko jest możliwe.Moim zdaniem Gastel jest spółką dużo lepiej zarządzaną jak Żurawie.
Pan Grzegorz Żółcik pewnie był dobrym PZPR-owskim aktywistą.

Niedzwiadek napisał(a):
Obecna liczba akcji to mniej niz 50 mln. Wyemituja ponad 59 milionow dla spolki "przejmowanej". Hmmmm, zastanawiam sie kto kogo przejmuje!? Chyba, ze cos mi ucieklo. Wyglada to na powazne polaczenie i glowny akcjonariat zmieni sie pewnie bardzo wyraznie.

Wstępnie ustalony szacunkowy stosunek wymiany akcji wyniesie 1.371 akcji nowej emisji EFH Żurawie Wieżowe za 100 akcji Gastel. Oznacza to, że w połączonym podmiocie dotychczasowi akcjonariusze EFH Żurawie Wieżowe zachowaliby 45,5 proc. a akcjonariusze Gastel uzyskaliby 54,5% akcji i głosów na Walnym.

www.gastel.pl/dla_inwestorow.p...

Moim zdaniem Gastel na barkach Żurawi chce wejść na GPW.W 2006 roku JWC poprzez Energopol także miał zamiar wejść na GPW.

2008-03-19 11:29

Gastel chce wejść na GPW

Gastel, spółka specjalizująca się w usługach wynajmu dźwigów hydraulicznych, gąsienicowych i żurawi wieżowych, złożyła prospekt w KNF i planuje przeprowadzenie oferty w II kwartale tego roku.

- Celem wejścia na GPW jest pozyskanie środków na sfinansowanie ekspansji na rynku usług sprzętowych, w szczególności usług dźwigowych - napisano w komunikacie.

Oferującym akcje Gastel jest Dom Maklerski BZ WBK.

Spółka ma na rynku usług dźwigów hydraulicznych 20-proc. udział, a na rynku żurawi wieżowych ma 8-proc. udział. Gastel świadczy też usługi ogólnobudowlane i montażowe, w tym obiektów telekomunikacyjnych (10 proc. udział w tym segmencie rynku) i elektrowni wiatrowych oraz jest producentem prefabrykatów strunobetonowych i żelbetowych (ok. 18-proc. udział w rynku). Gastel posiada sieć oddziałów i przedstawicielstw na terenie Polski, a także prowadzi działalność na terytorium Czech, Rosji i Niemiec.

W 2006 roku przychody grupy Gastel wyniosły 33,5 mln zł, a zysk netto 2,4 mln zł. W pierwszej połowie 2007 roku sprzedaż wyniosła 23,4 mln zł i była wyższa o 66 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Zysk netto wzrósł w tym okresie ponad pięciokrotnie, do 3 mln zł.

Obecnie po 50 proc. kapitału spółki mają Tomasz Kwieciński, prezes spółki i Wiesław Mieszało, przewodniczący rady nadzorczej. Spółka działa na rynku od 1993 roku i zatrudnia obecnie ponad 160 osób.

Do grupy kapitałowej Gastel należą: Gastel, świadczący usługi dźwigowe, zajmujący się budownictwem obiektów telekomunikacyjnych i elektrowni wiatrowych oraz produkcją prefabrykatów oraz Stett-Pol, spółka, która rozwija działalność handlową w segmencie urządzeń i maszyn do produkcji i transportu betonu oraz wynajmu pomp do betonu i betonomieszarek samojezdnych.

Kasia Stefanska napisała:
"Zastanawia mnie, czemu grupa zajmująca się dystrybucją posiada tak znaczący majątek trwały. W tym półroczu sprzedali nawet nieruchomość, ciekawe, czy takie ruchy będą powtarzane."

W naszym regionie wiele lat temu firma Boss zajmująca się dystrybucją artykułów spożywczych skupowała upadające firmy.
W budynkach tych firm mieli hurtownie.Boss posiadał także w naszym województwie sieć sklepów.Kilka lat temu Bossa przejeła Emperia,teraz te sklepy są zaopatrywane z centralnych hurtowni.Budynki i grunty są niepotrzebne, i są wystawione na sprzedaż.

Czytając raport finansowy możemy stwierdzić że wymiana prezesa tej spółki w ubiegłym roku była bardzo dobrym posunieciem.Przychody spadły za to zyski wzrosły ok.100%,spółka jest dobrze zarządzana.

Media nie są obiektywne,tutaj zauważyli że jest spadek zysków w porównaniu z 1 kwartałem.Wszystkie inne spółki odniesienie jest do roku ubiegłego.W porównaniu do roku ubiegłego zyski Famura wzrosły o ok.20%.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 8 kwietnia 2010 22:00:21
Liczba wpisów: 43
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,824 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d