pixelg
GOBARTO - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

GOBARTO [GOB]

AKTUALNY KURS: 5,90 zł (-2,48%) 15-04-2021 11:30
Alexey
0
Wpisów: 489
Wysłane: 11 marca 2009 22:21:08 przy kursie: 5,90 zł
vespasian napisał(a):

Mistrzostwo swiata zejsc z 13,53% do ponizej 5% w kilka dni i jednoczesnie podbic kurs o 30%.

biorac pod uwage po ile kupowali, nikt im za to mistrzostwo chyba nie da premii blackeye
ja kupowalem po 53 i sprzedalem po 58. a potem jeszcze po 64-65 i sprzedalem po 66 Sick nie byly to mistrzowskie trejdy, ale i tak czuje sie lepiej od tych co maja papier za 66+ i wytrwali z nim do teraz... (nie mowiac o tych co maja go za 4,00 albo wiecej).
diabli wiedza czego sie spodziewac. konserwatywnie zakladam, ze dokupilbym w przedziale 0,40-0,45, czyli na nowym dolku. ale moze okazac sie ze to dzisiaj byla promocja...
In the name of all that which does not suck!

SlawekW
0
Wpisów: 878
Wysłane: 19 marca 2009 08:31:39 przy kursie: 6,30 zł
Kredyt Bank sie nie patyczkuje, zgodnie ze slynna instrukcja...;)

http://tinyurl.com/cftws6
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....

mkk
0
Wpisów: 477
Wysłane: 19 marca 2009 11:23:48 przy kursie: 6,00 zł
SlawekW napisał(a):
Kredyt Bank sie nie patyczkuje, zgodnie ze slynna instrukcja...;)

http://tinyurl.com/cftws6

Spodziewali się tego. Wniosek o postępowanie naprawcze sprzed paru dni bym z tym łączył. Ale coś mi umknęło, Sławku o jakiej słynnej instrukcji mówisz?

obi011
0
Wpisów: 106
Wysłane: 19 marca 2009 12:06:43 przy kursie: 6,00 zł
prawdopodobnie chodzi o to że DUDA "nie jest OK" Eh?

opennetpr
0
Wpisów: 688
Wysłane: 19 marca 2009 12:16:54 przy kursie: 6,00 zł
Jemu pewnie chodzi o instrukcję, "jak czegoś nie jesteś pewien to sprzedawaj". Taki kolokwializm znacznie upraszczający rzeczywistość, tu by on brzmiał mniej więcej: jak nie jesteś pewien swego klienta to zamknij jego pozycje. Ale nie zawsze inwestor giełdowy powinien posługiwać się takim hasłem, to dość złożony problem.
Edytowany: 19 marca 2009 12:18

magnat
0
Wpisów: 598
Wysłane: 24 marca 2009 18:45:11 przy kursie: 7,50 zł

wziete do wora przedział 0.66-0,67
krotkotrwala spekulacja

WatchDog
WatchDog PREMIUM
34
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 583
Wysłane: 24 marca 2009 19:08:49 przy kursie: 7,50 zł
gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,...

Cytat:
Problemy Dudy rozpoczęły się w lutym. Wówczas, niedługo przed planowaną emisją pakietu akcji na jaw wyszło zaangażowanie firmy w opcje walutowe, któremu kierownictwo rzeźniczego potentata wcześniej zaprzeczało.
Zdaniem "Pulsu Biznesu", który całą sprawę nagłośnił, prezes spółki Maciej Duda (w 2006 r. wybrany Przedsiębiorcą Roku) mógł dopuścić się kłamstwa. Bo w grudniu ub.r. - w wypowiedzi dla "PB" - powiedział, że jego firma opcji walutowych nie ma. - pisała w lutym Gazeta Wyborcza „Przepraszam inwestorów” - mówił w wywiadzie dla Gazety Maciej Duda.

Już w marcu firma ogłosiła rozpoczęcie postępowania naprawczego. W zeszłym tygodniu Kredyt bank zażądał od Polskiego Koncernu Mięsnego Duda zapłaty 27 mln złotych za zamknięte transakcje opcyjne. Duda zamknął wówczas prace nad prospektem emisyjnym.

We wtorek, w popołudniowym komunikacie spółka ogłosiła przyjęcie do wiadomości wniosku Kredyt Banku o upadłość likwidacyjną.

SlawekW
0
Wpisów: 878
Wysłane: 24 marca 2009 19:08:53 przy kursie: 7,50 zł
obi011 napisał(a):
prawdopodobnie chodzi o to że DUDA "nie jest OK" Eh?

Tak, chodzilo mi o wewnetrzna instrukcje KB w sprawie pozbywania sie niepewnych kredytow.
Mnie tez dopadł kryzys.. jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu....
Edytowany: 24 marca 2009 20:20

Jurek28
0
Wpisów: 43
Wysłane: 24 marca 2009 19:32:28 przy kursie: 7,50 zł
W 2006 roku rodzina Dudów pozbyła się wszystkich akcji Duda pewnie wiedzieli że kondycja spółki jest nie najlepsza.
"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."

bo
0
Wpisów: 2
Wysłane: 24 marca 2009 19:37:56 przy kursie: 7,50 zł
Jurek28 napisał(a):
W 2006 roku rodzina Dudów pozbyła się wszystkich akcji Duda pewnie wiedzieli że kondycja spółki jest nie najlepsza.

toś błysnął

tomasz79
0
Wpisów: 243
Wysłane: 24 marca 2009 20:04:02 przy kursie: 7,50 zł
no to ładnie...
ciekawe czy się jeszcze dogadają... chociaż upadłość likwidacyjna to już nie przelewki...

"Drżyj, gdy inni są zachłanni. Bądź zachłanny, gdy inni drżą."
Edytowany: 24 marca 2009 20:14

mkk
0
Wpisów: 477
Wysłane: 24 marca 2009 20:24:30 przy kursie: 7,50 zł
Dla mnie Duda to cenna lekcja. Dzisiaj spółka pofrunęła 25 proc. do góry na wieść o tym, że postępowanie naprawcze wdrożyli. A jutro.... Cóż, jutro poszybuje.... x procent w dół, bo Kredyt Bank chce ją zlicytować. I taka huśtawka nastrojów czeka nas do chwili, gdy relacje banku z producentem wędlin się nie poprawią i to jeszcze pod warunkiem, że do zabawy nie włączy się ktoś trzeci - czytaj: kolejny wierzyciel. Czyli nie szybko, jeżeli w ogóle.

Dudzie życzę jak najlepiej. Ale TO, ŻE SĄ PROBLEMY MY W TYM PORTALU WIEDZIELIŚMY OD DAWNA. Dziadek Altman ze swoimi wzorami sprawdził się w tym wypadku jak nigdy. I to jest właśnie ta cenna lekcja dla mnie.

PS: Nie powiem ile mam akcji tego mięsiwa :)

gre
0
Wpisów: 30
Wysłane: 24 marca 2009 20:43:45 przy kursie: 7,50 zł
Hi, zechciałby ktoś rozwiać moje watpliwości dotyczące skuteczności wdrożenia programu naprawczego ?

W wikipedii jest tak:

O złożeniu oświadczenia o wszczęciu postępowania naprawczego przedsiębiorca ogłasza w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz w co najmniej jednym dzienniku o zasięgu lokalnym i w jednym o zasięgu ogólnopolskim. Ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym nie może nastąpić przed upływem 14-dniowego terminu (który rozpoczyna się od złożenia oświadczenia sądowi), w którym sąd może zakazać wszczęcia postępowania naprawczego.

... ale

Data ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym jest dniem wszczęcia postępowania naprawczego.

Wczoraj upłynął termin, w którym sąd mógł zakazać postępowania naprawczego i tego nie uczynił, bo formalnie było wszystko w porządku. Zasadności wdrożenia pod względem perspektyw powodzenia tego planu nie badał.

Dzisiaj wyskakuje KB z wnioskiem o upadłość i - moim zdaniem - jest w prawie, bo Dudy nie chroni jeszcze złożone oświadczenie, bo ... nie było publikacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Podobne sytuacje zdarzały się w przeszłości - kojarzycie sytuacje uchwalanych ustaw ( chyba o lustracji autorstwa PiS-u ) i ten dysonans pomiędzy przyjęciem ustawy przez sejm, a jej obowiązywaniem od chwili publikacji w Dzienniku Ustaw.

Ciekaw jestem opinii.

Pyrsk !

drfeelgood
0
Wpisów: 4
Wysłane: 24 marca 2009 22:02:03 przy kursie: 7,50 zł
@gre:
jestem tylko studentem, ale proponuje spojrzeć na art. 499 ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze. Może przytoczę fragment
Art. 499. 1. Wszczęcie postępowania naprawczego nie ma wpływu na wszczynanie przeciwko przedsiębiorcy postępowania sądowego, w tym postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości na wniosek wierzyciela oraz postępowania administracyjnego.

2. W razie złożenia przez wierzyciela wniosku o ogłoszenie upadłości, sąd odroczy jego rozpoznanie do czasu zakończenia postępowania naprawczego albo połączy rozpoznanie wniosku z postępowaniem o zatwierdzenie układu.

Dla lepszego zrozmienia komentarz do artykułu "Wszczęcie przez przedsiębiorcę postępowania naprawczego nie wyklucza możliwości złożenia przez wierzycieli wniosku o ogłoszenie jego upadłości (art. 499 ust. 1), z tym jednak zastrzeżeniem, że w razie złożenia przez wierzyciela wniosku o ogłoszenie upadłości sąd odroczy jego rozpoznanie do czasu zakończenia postępowania naprawczego albo połączy rozpoznanie wniosku z postępowaniem o zatwierdzenie układu (art. 499 ust. 2). Analizy wymaga sformułowanie „zakończenie postępowania naprawczego”, gdyż ma ono kilka desygnatów. Zgodnie z art. 521 ust. 3 uchylenie układu powoduje zakończenie postępowania naprawczego. Zakończenie postępowania naprawczego nastąpi też z chwilą umorzenia postępowania naprawczego z mocy prawa w sytuacji, o której mowa w art. 519, a także wtedy, gdy sąd prawomocnie umorzy postępowanie w drodze postanowienia ze względu na jego bezprzedmiotowość. Postępowanie naprawcze zostanie zakończone również w przypadku, gdy sąd prawomocnie odmówi zatwierdzenia układu (zob. I. Dukiel, J. Pałys, Postępowanie..., s. 123).
Ustawa nie precyzuje, jakie przesłanki sąd powinien brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o odroczeniu rozpoznania wniosku upadłościowego lub o połączeniu rozpoznania wniosku z postępowaniem o zatwierdzenie układu. Jak się wydaje, sąd powinien uwzględnić stadium zaawansowania postępowania naprawczego. Odroczenie rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości bądź połączenie rozpoznania wniosku z postępowaniem o zatwierdzenie układu nie wykluczają możliwości zabezpieczenia majątku przedsiębiorcy na podstawie art. 36-43 (art. 499 ust. 3). Zgodnie z art. 36 w postępowaniu o ogłoszenie upadłości sąd z urzędu przeprowadza postępowanie zabezpieczające. Jeżeli wniosek o ogłoszenie upadłości złożył wierzyciel, sąd może uzależnić dokonanie zabezpieczenia od uprawdopodobnienia przez niego, że istnieją podstawy do ogłoszenia upadłości (art. 41). Konstrukcja ta pozwala na ochronę wierzycieli przed wykorzystywaniem instytucji postępowania naprawczego przez nierzetelnego dłużnika."

Odnośnie "Podobne sytuacje zdarzały się w przeszłości - kojarzycie sytuacje uchwalanych ustaw ( chyba o lustracji autorstwa PiS-u ) i ten dysonans pomiędzy przyjęciem ustawy przez sejm, a jej obowiązywaniem od chwili publikacji w Dzienniku Ustaw" - to przeciez vacatio legis (pl.wikipedia.org/wiki/Vacatio_...)

Alexey
0
Wpisów: 489
Wysłane: 24 marca 2009 22:16:12 przy kursie: 7,50 zł
no ciekawe. wychodzi na to ze Duda nie jest calkiem bezpieczna przed roszczeniami KB
ja dlugoterminowo polozylem kreske na tym papierze. jak juz pisalem - nie chce byc w spolce z jawnym klamca
natomiast pospekulowac... kurde, ok. 10.00 mialem w Dudzie caly obrotowy kapital bandhead bandhead bandhead wycofany z Immo (czujnie). no i cos kolo 11.00 zabralem sie za lapanie noza na Immo compress naturalnie nie wyszedlem na tym zle... ale tu bym wyszedl duzo lepiej
In the name of all that which does not suck!

gre
0
Wpisów: 30
Wysłane: 24 marca 2009 23:42:38 przy kursie: 7,50 zł
-> drfeelgood - student to brzmi dumnie ;-) ech, złote czasy.

Dziękuję za wyjaśnienia, ale moje wątpliwości dotyczą własnie tego, czy moźemy uznać niewydanie przez sąd w w terminie 14 dni zakazu na wszczęcie postępowania naprawczego, czyli do wczoraj. Czy to już oznacza wdrożenie postępowania naprawczego ? Czy teź dopiero jego publikacja ?

Twoje informacje nie wykluczają zgłoszenia wniosku o upadłość - pytanie czy ono już jest ?

Pojęcie vacatio legis jest mi znane, ale odwołam się do Twojej pamięci ws ustawy lustracyjnej PiS-u; pamiętasz wypowiedzi J. Kaczyńskiego, że bodajże WPW - drukują DZ.U - miała pracować w nocy, by nazajutrz publikacja w DZ.U miała zmusić pracowników uczelni do złożenia nowych oświadczeń lustracyjnych, natomiast Trybunał Konstytucyjny miał posiedzenie w tej sprawie kilka dni później.

Pozdrowienia

drfeelgood
0
Wpisów: 4
Wysłane: 25 marca 2009 21:37:29 przy kursie: 6,70 zł
@gre:
złote, złote, coraz bliżej już końca...

ad rem,
przydałby się ktoś biegly w prawie upadlościowym i naprawczym , aby kompleksowo przedstawić odpowiedź na Twoje pytanie. Mnie ten przedmiot na studiach ominął, posilkuję się więc jedynie komentarzem - chociaż muszę przyznać, jak już taka zagwozdka się trafi, to chcę ją zrozumieć.
Przywołana przez Ciebie wikipedia ma tutaj rację, mamy art. 496 ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze.
Art. 496. 1. Data ogłoszenia oświadczenia, o którym mowa w art. 494 ust. 1, w Monitorze Sądowym i Gospodarczym jest dniem wszczęcia postępowania naprawczego.

Zgodnie z art. 3 ustawy z 22 grudnia 1995 r. o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego (Dz. U. Nr 6, poz. 42) na każdym numerze Monitora Sądowego i Gospodarczego oznacza się dzień jego wydania, który jest dniem ogłoszenia, oraz kolejny numer Monitora Sądowego i Gospodarczego. Datą wszczęcia postępowania naprawczego jest zatem dzień wydania Monitora Sądowego i Gospodarczego. Bez znaczenia jest rzeczywista data udostępnienia Monitora Sądowego i Gospodarczego w sieci kolportażu. Ustawa nie wiąże natomiast skutków prawnych z datą obligatoryjnego ogłoszenia o wszczęciu postępowania w prasie. Przewidziane prawem skutki wszczęcia postępowania naprawczego powstają od godziny 0.00 dnia ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym o wszczęciu postępowania naprawczego.

Jest chyba tak, jak piszesz - formalnie postępowanie naprawcze nie jest wszczęte. Głowy jednak nie daję...

Muszę przyznać, przejście z kodeksów do praktyki i zrozumienia prawa jest trudnebinky

Sytuacji z ustawą lustracyjną PiS'u nie zbyt dokladnie pamiętam - powiem tyle, PiS miał skłonność do naginania prawa, jeśli słuzyć to miało słusznym (w rozumieniu partii) celom. salute

rayo76
rayo76 PREMIUM
0
Wpisów: 23
Wysłane: 26 marca 2009 09:21:58 przy kursie: 6,90 zł

tomasz79
0
Wpisów: 243
Wysłane: 26 marca 2009 09:41:09 przy kursie: 6,90 zł

dla mnie kłamca i jeszcze raz kłamca. ciężko teraz uwierzyć choć w jedno słowo prezesa, który tylko kręci. Liar
ja ta spółkę omijam z daleka, choć na pewno będzie okazja by na niej zarobić. chętnych na szybki zysk jest sporo...

"Drżyj, gdy inni są zachłanni. Bądź zachłanny, gdy inni drżą."

Jurek28
0
Wpisów: 43
Wysłane: 26 marca 2009 10:14:07 przy kursie: 6,90 zł
Dude bojkotuje od 2006 roku,na różnych forach ostrzegałem przed tą spółką.Ludzie jednak lubią grać nie uczciwymi spółkami.
Na GPW nie powinno być miejsca na takie spółki a jednak znajdują tutaj swoje miejsce.Przykładem nieuczciwej spółki może
też być JWC co zrobiła w 2006 z Energopolem,była to klasyczna manipulacja.Przed debiutem JWC było wiele artykułów prasowych że spółka nie płaci swoim podwykonawcą.
"Tradycyjne mądrości mogą zawierać dużo tradycji i mało mądrości."

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13