pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mich_b

mich_b

Ostatnie 10 wpisów
@hauded

Akurat skupowanie akcji pracowniczych rozpoczęła Grupa Azoty ;) tutaj jest więcej na ten temat:

finanse.wnp.pl/grupa-azoty-odk...

leniuch napisał(a):
Mam to samo z ZAP. Kupiłem chyba dokładnie tego samego dnia co Ty. Niestety... chemia ogólnie słaba, mi (i mnie) jeszcze SYNTHOS dołuje, tam przynajmniej dywidendę zgarnąłem. Ale trzymam się systemu, sprzedam jak będzie sygnał (nawet jeszcze nie jest to w 100% przesądzone).

Co kto woli, ale ja zawsze uważałem w każdej spółce (chemicznej szczególnie) takie rzeczy trzeba oceniać w dłuższym horyzoncie czasu. Tym bardziej jeżeli mamy tak solidną dywidendę jak w ZAP.

Polecam obejrzeć wywiad z prezesem Pawłem Jarczewskim. W rozmowie podsumowuje najważniejsze rzeczy, które udało się z robić w tym roku w procesie konsolidacji Grupy Azoty. Wspomina też o budowaniu wartości Spółki do 2020 roku, na które składają się: 1. Rozwój organiczny 2. Fucje i przejęcia 3. Doskonałość operacyjna (program Azoty PRO)

www.wnp.pl/wnp-tv/p-jarczewski...

Puławy zwiększają obecność w Azji: kontrakt z dwiema malezyjskimi spółkami.

Cytat:
15 września 2014 r. w Sipitang Oil & Gas Industrial Park (SOGIP) w stanie Sabah, w Malezji doszło do podpisania porozumienia między Spółkami PETRONAS Chemical Group Berhad (PCG), Grupą Azoty PUŁAWY oraz Sipitang Oil & Gas Development Corporation Sdn Bhd (SOGDC) w zakresie wytwarzania mocznika i innych produktów opartych na amoniaku.

blog.pulawy.com/pl/polsko-male...

WatchDog,

- W 2012 było bardzo głośno o próbie przejęcia, ale do tej pory obrona przynosiła efekty. Konsolidajca, odpowiednie zapisy w statucie spółki, dodanie grupy azoty do spółek strategicznych.

Zacytowany fragment artykułu już trochę nieaktualny. Acron przestał się angażować w Azoty. Na akcje wydał mnóstwo pieniędzy, a sam ma niewesołą sytuację finansową. Nie widze sensu dalszego inwestowania Acronu, skoro w każdej chwili Azoty mogą połączyć się z inną firmą, żeby zmienić wartość akcji - chemia.wnp.pl/co-dalej-z-acron...

- Jeśli chodzi o Rebranding to nazwa trafiona - prosta i konkretna. Co prawda polska, ale nie sądzę, żeby sprawiała problemy za granicą, jak np. żywiec. Idendyfikacja wizualna jest spójna i tak powinno być. Rozmieszczenie poszczególnych spółek - tak jak napisałeś - daje korzyści w logistyce. Firma może decydować skąd dostarczać produkty, żeby było taniej, a to się przekłada na oszczędności.

Przyłączam się do prośby. Z ciekawością się zapoznam.

Grupa Azoty z kolejnym międzynarodowym kontraktem, tym razem dostarczy poliamid do Brazylii.

Cytat:
Umowa dotyczy zakupu przez stronę brazylijską poliamidu, który jest wykorzystywany m.in. do produkcji włókien konstrukcyjnych. Będzie on pochodzić z nowej wytwórni w Tarnowie o zdolnościach produkcyjnych 80 tys. t. rocznie. Uruchomienie nowej instalacji jest planowane na IV kwartał 2016 r.

blog.pulawy.com/pl/zwiekszamy-...

Dla tych, którzy nie czytali, polecam artykuł prezesa Maciejewskiego o pomysłach na rynek kapitałowy, o ułatwieniu nowym spółkom wejście na GPW i o zwiększaniu zaufania do giełdy. Kilka sensownych przemyśleń. Zobaczymy co uda się wprowadzić w życie.

www.ekonomia.rp.pl/artykul/2,1...

Cytat:
Warto rozważyć wprowadzenie ulg podatkowych 
dla spółek publicznych, np. obniżkę CIT przez pewien czas po wejściu na giełdę – pisze prezes GPW.

Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

"Ciech zawarł ugodę z Air Product, na mocy której strony zrzekają się wzajemnie roszczeń w związku z wypowiedzeniem przez Zachem dostaw aminy w 2012 r."

www.bankier.pl/wiadomosc/Ciech...

Istotna informacja ze względu na dotychczasową niepewną sytuację Ciechu w sporze z Air Products. Z końcem sporu pojawia się duża szansa na powrót do trendu wzrostowego.

Kiedy Energa da zarobić inwestorom?

"Akcje gdańskiej Energi w ciągu dwóch sesji od debiutu giełdowego potaniały o 7 proc. Nie widać też wyraźnych impulsów, które w krótkim terminie mogłyby podbić jej wycenę."

wyborcza.biz/biznes/1,100897,1...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 26 listopada 2015 14:30:31
Liczba wpisów: 17
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,374 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +133,83% +26 766,77 zł 46 766,77 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d