pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Jozef99

Jozef99

Ostatnie 10 wpisów
sasky napisał(a):
Zatem zapytam, kto z tu obecnych nie wierzy w spłatę (ja uważam że będzie, zbyt dużo instytucji ma GB na widelcu). I czy jeśli nastąpi spłata to czy posypiecie głowy popiołem?

Ja nie wierzę w spłatę. Dla mnie "spłata", to 100% (pal sześć odsetki). W końcu to obligacja, towar tzw bezpieczny (albo - tak przedstawiany).
Przegłosowany układ, dający mierne 25%, to niezła granda była (i jest). Naprawdę myślicie, że takie przykładowe 80-letnie babcie by się kiedykolwiek na to zgodziły? One oddały (stety, niestety) swój głos kuratorowi, a ten - nie wiedzieć czemu - zagłosował jak zagłosował.
Niestety to taki "układ" w złym, starym tego słowa znaczeniu.

Oczywiście, rozumiem że gdyby te 10 tysięcy babć się pojawiło na sprawie sądowej, to mielibyśmy albo trzyletnie postępowanie (bo dwa lata trwałoby zbieranie listy), albo natychmiastową upadłość. Ale byłaby tam jakaś sprawiedliwość "ludzka" - na widłach by pewnie ten zarząd wynieśli. (taka to już sarmacka natura)

Będę pierwszym do sypania głowy popiołem przy spłacie 100% (co by wymagało przegłosowania nowego układu, który się wciąż-dominującemu-akcjonariuszowi DNLD kompletnie nie opłaca).

mily66 napisał(a):
Tak jak napisałem na rynku kapitał płynie od aktywnych do cierpliwych, poczekajmy do końca roku i wtedy powiedzmy sprawdzam.

A, to ja zaznaczam sobie w kalendarzu - i 31.12 sprawdzimy.
(taki mój pet peeve)

Czytaliście o ostatnim WZA (31.08.2020)? Ciekawa jest uchwała 7, i potem uchwała 8.
W skrócie: uchwała 7, absolutorium dla prezesa zarządu (Sylwestra Cacka) nie zostało udzielone (było 15 milionów głosów: 6 mln głosów "za", ale 9 mln głosów "wstrzymujących się").
I co? Chwilę później "Z powodu kwestii proceduralnych Przewodniczący zarządził reasumpcję głosowania."
I mamy dalej: uchwała 8, już głosowanie tajne (do tej pory tajne nie były), już pan Sylwester absolutorium dostał - ale oddano "ważnych" 10 mln głosów (zwyczajowe 6 mln "za", i już tylko 4 mln "wstrzymujących się"). 5 milionów głosów zatem było z jakiegoś powodu nieważnych.
Śmiedzi to nieziemsko.

Widzieliście nowe ogłoszenie o NWZA (na którym DNLD ma absolutną większość, po "wyrolowaniu" obligatariuszy z możliwości posiadania akcji spółki, dzięki m.in. panu Radkowi onegdaj będącego tu na forum - ale i dzięki Sędziemu Komisarzowi, o którym sporo pisze morka).
W skrócie - 28 sierpnia będą ustalali wynagrodzenia.
Będą dodawali sobie też możliwość obejmowania "opcji menedżerskich opartych o akcje Spółki oraz akcje/ udziały podmiotów zależnych i stowarzyszonych ze Spółką" - kolejne rozwodnienie własności.

W regulaminie Rady Nadzorczej też są ciekawostki.
Raz mówią "Rada Nadzorcza sprawuje stały nadzór nad działalnością Spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności" - dobra, fajno. Chwilę potem "Rada Nadzorcza nie może wydawać Zarządowi wiążących poleceń dotyczących prowadzenia spraw Spółki". A "Spory pomiędzy Radą Nadzorczą a Zarządem rozstrzyga Walne Zgromadzenie" (czyli DNLD, po tym jak odebrali obligatariuszom możliwość przejęcia spółki).

Ergo: "możecie sobie kontrolować, nadzorować, ale i tak będziemy mieć to w głębokim poważaniu". Co widać choćby po tym, że Radę Nadzorczą będą o cokolwiek musieli tylko prosić, jak kwoty osiągną 1.5mln zł (kwoty zakupów, poręczeń itd) lub nawet więcej (10mln, 30mln, 100mln - w zależności od czynności). W obecnej sytuacji firmy - raczej rzadko to będzie.
Oczywiście - można mówić "ale przecież chodzi o zaufanie do zarządu, żeby rada nadzorcza nie przeszkadzała w codziennym życiu" - problem w tym, że chyba mało kto obecnemu zarządowi ufa.

A, i rada jest wybierana przez WZA - czyli przez Abris (dokładniej DNLD). A w dokumentach nie ma też ani słowa o niezależnym członku rady nadzorczej (z reguły przynajmniej jeden członek winien nie być nijako związany z dominującym właścicielem, żeby patrzeć na ręce - o czym sporo pisze pan Nartowski).

W regulaminie Rady Nadzorczej też są ciekawostki.
Raz mówią "Rada Nadzorcza sprawuje stały nadzór nad działalnością Spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności" - dobra, fajno. Chwilę potem "Rada Nadzorcza nie może wydawać Zarządowi wiążących poleceń dotyczących prowadzenia spraw Spółki". A "Spory pomiędzy Radą Nadzorczą a Zarządem rozstrzyga Walne Zgromadzenie" (czyli Abris, po tym jak odebrali obligatariuszom możliwość przejęcia spółki).
Ergo "możecie sobie kontrolować, nadzorować, ale i tak będziemy mieć to w głębokim poważaniu". Co widać choćby po tym, że Radę Nadzorczą będą o cokolwiek musieli tylko prosić, jak kwoty osiągną 1.5mln zł (kwoty zakupów, poręczeń itd) lub nawet więcej (10mln, 30mln, 100mln - w zależności od czynności). W obecnej sytuacji finansowej firmy - raczej rzadko to będzie.
Oczywiście - można mówić "ale przecież chodzi o zaufanie do zarządu, żeby rada nadzorcza nie przeszkadzała w codziennym życiu" - problem w tym, że chyba mało kto obecnemu zarządowi ufa.

A, i jak wszyscy wiemy, rada jest wybierana przez WZA - czyli przez Abris (dokładniej DNLD). A w dokumentach nie ma też ani słowa o niezależnym członku rady nadzorczej (z reguły przynajmniej jeden członek winien nie być nijako związany z dominującym właścicielem, żeby patrzeć na ręce - o czym sporo pisze pan Nartowski).

To, jak widać, nawet nie jest jakaś świeża sprawa, te "jachty lepsze od ferrari w celu promocji firmy".

I jeszcze jaka urocza redukcja / nadpodaż. Miałem ponad 2k akcji, skupili ode mnie 76 (ponad 96% redukcji).

O, i jak ktoś tu trafnie przewidział - nasz Radziu przeszedł do zarządu.

No to przegłosowali - 5k PLN za każde posiedzenie rady nadzorczej.
Spodziewam się wzrostu intensywności prac owej rady - spotkania co tydzień! ;)

Natomiast, czy ktoś może mi wyjaśnić, o co chodzi z zastawem rejestrowym (na miliard?) "na zbiorze wszystkich rzeczy ruchomych i praw majątkowych" dla DJM Trust sp z oo, spółeczki z kapitałem zakładowym 5 tysięcy złotych, specjalizującej się - na oko - w nieruchomościach?
Edit: to chyba pod-spółeczka tejże kancelarii.

Cała treść protokołu z NWZA tutaj.

Dziś przypadkiem wpadłem na tą spółkę, i tu na forum, i przeczytałem anty_teresę, i się za głowę złapałem.
Kupa kasy w jakiejś śmiesznej marihuanowej kryptowalucie, plany rozwoju jak z komiksów o superbohaterach, no i pan (nie pani) Sandra / Chandra (który zupełnie przypadkiem brzmi jak Czandrasekar, ten od czarnych dziur), przewijający się we "władzach" owego 'Medical Marijuana Coin' (którego strona nawet nie działa) - dżizas, że takie spółeczki są w ogóle dopuszczone do obrotu.

Dodajmy do tego, że istnieją na rynku firmy (PCWO Energy, anyone?) które zajmują się tylko "wygrywaniem przetargów na dostarczanie energii z OZE", żadnym budowaniem, eksploatowaniem, dostarczaniem. Wygrywają przetarg na jakąś celową spółeczkę, i czekają kto tą spółeczkę wykupi. Podobnie tu zalatuje.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 25 listopada 2020 12:12:49
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,354 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +130,08% +26 016,80 zł 46 016,80 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d