pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

siwy

siwy

Ostatnie 10 wpisów
To kiedy jest planowany debiut ?

Ciekawe czy z tą dywidentą to ściema, czy real.
Zawsze to jakieś naganianie , tylko nie wiadomo w którą strone ?

Pray

I co tam było ciekawego ?

Inwestowanie typu Forex jest sztucznym nabieraniem na zyski, które i tak kończą się stratami . Wszystko jest piękne zanim zacznie się to robić.Zarabiają tylko platformy ,które to oferują.

Dobrze to podsumowałeś,dekady mijają i nie takie zakłady padały w naszej historii.

Ładnie to ująłeś, ale ceny na świecie też robią wycene naszych kopalń.

Cena normalna ,pakiet +- 40%.

Macie jakieś przemyślenia odnośnie raportu za 4 kwartał ?

W poniedziałek raport za styczeń pewnie nas mile zaskoczy ,węgiel w cenie.

tomek527 napisał(a):
raport za grudzień 2010 potwierdza tylko to,co powiedział prezes Krawczyk -dostępny jest tutaj-newconnect.pl/index.php?page=1...

Wszystko pięknie tylko dlaczego to leci i leci?

Prognozy podwyższone , termin pp. wkrótce ,ostre pakiety latały przed świętami a kurs mizernie.

Tzn. że nie mają pomysłu na dalsze funkcjonowanie?
diR napisał(a):
właśnie padła ciekawa sugestia w "mediach", że Bomi powinno szukać inwestora strategicznego sign7

koszyk napisał(a):
Wczorajsze wybicie było " wysterowane", bez najmniejszych wątpliwości.
Zakładam, ze to jeszcze nie koniec.
Zastanawia mnie tylko, kiedy "sterowacze" nabyli wystarczającą ilość okcji, żeby się to opłacało. Sam podkupuję od wiosny, siłą rzeczy obserwowałem karnety - słabość.

Chyba , że właściciele "stawiają kurs do pionu"

Trudno powiedzieć.

Chyba trafiłeś z prognozą, oby nie poleciało niżej.Raport bez wyrazu i to zamiszanie z płatnościami.Musiałoby dojść do przejęć o jakich zapowiadają , wtedy kurs troche by odreagował.

sebasti1 napisał(a):
Nasz Krezus zaczyna preżyć muskuły ,na razie siły ma ,ciekawe gdzie -kiedy ich zabraknieWhistle

Jakaś paranoja dzisiejszych wzrostów, obym się mylił.Niby pod co wzrastał dzisiaj midas?

siekoo napisał(a):
v3nom napisał(a):

No, ale w czym może być przydatne RSI? Chyba tylko jako sygnał do S po krótkotrwałych wzrostach. Na pewno nie jako wiarygodny sygnał K.

W okolicach dołka z 2009, RSI 90% procent spółek czołgało się po ziemi dając co chwile mylne sygnały...

masz calkowita racje. z tym przelomem mialem na mysli, ze zawsze moze spasc jeszcze nizej ina 'odpal' mozna sobie troche poczekac.

zas co do RSI chodzilo mi o to, ze to chyba jedyny w takiej sytuacji wskaznik, ktory daje jakies sygnaly. przy ekstremalnym wychyleniu RSI jest duzo wieksza szansa na zmiane kierunku - korekte za szybkich wzrostow/spadkow. a czy sygnal RSI jest wiarygodny - znasz jakies wiarygodne sygnaly? blackeye

Sygnały są , ale po czasie.Zawsze sie trafi jakaś niespodziaka.

slesin77 napisał(a):
[quote=luk2022]Jutro będzie ciężki dzień puke_l

Jak myślicie ?? Będzie duży spadek ??[/quot

A musi być ?

Wydaje i sie że ,b.

Znaczy się znowu przewalanka.
d'oh!

antoni napisał(a):
Wszyscy sprzedali? Niedługo wyniki, jeśli potwierdzą się prognozy zarządu to mam nadzieję, że w końcu się coś ruszy.

Jak boryszew przestanie sprzedawać to może tak.

luk2022 napisał(a):
webcache.googleusercontent.com...:JtWxU-2gpq0J:www.pbg-sa.pl/pub/uploaddocs/prognozy-di-bre.1280830371.pdf+sygnity+udzia%C5%82owcy&cd=89&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=opera

na 18 stronie jest o Sygnity

Wskakuje mi nie znaleziono.
A o co tam chodzi ?

junak62 napisał(a):
Taurus80 napisał(a):
Ale pieknie sie zabawiliscie pod moja nieobecnosc :) widze ze nawet 3 na intra nie utrzymalo :) ale za to po powrocie mam moje 3.13 przepowiadane pytanie czy teraz to bedzie opor czy ruszamy dalej w daleka podroz Angel
I witam nowych kolegow :) bo widze ze pare nowych nickow sie pokazalo :)
Tak dla przypomnienia w poniedzialek uplywa termin na Stomil Bydgoszcz pytanie czy jakis chetny bedzie ??
Tylko niech znow nikt nie mowi ze tam opony robia :)

Zmiana terminu .Termin składania ofert upływa w dniu 30 sierpnia 2010 r. o godzinie 14.00
inwestor.msp.gov.pl/portal/si/...

Pewnie mieli jakiś w tym cel.

Raczej nie koniecznie, jak byłyby dobre to już cena byłaby o wiele wyższa.Stawiam wyniki na umiarkowane.

style napisał(a):
Amerykanie zwiększyc zaangażowanie w borka mogą w każdej chwili i nie jest to żaden problem. Najwżniejsze jest że chciało sie ususom ruszyć d*** i przylecieć na NWZ borka a to już dużo znaczy bo skoro nie interesowaliby sie borkiem to napewno nie marnowali by czasu żeby lecieć poł swiata do jakiejs badziewnej spolki na bananowej giełdzie w Polsce.

Zobacza co i jak i jak sie spodoba to zwieksza zaangażowanie tylko że wtedy te 3.20 to bedzie bajka

Coś musi być na rzeczy skoro takie zainteresowanie.

Tutaj kreski nic nie znaczą.Czysty przypadek.Euforia i strach.
Klincewicz napisał(a):
katepel napisał(a):
Nie spadnie nizej niz 3,15 zl. Analiza techniczna sie tutaj nie sprawdza. Kurs trzymany jest przez oczekiwania co do korekty zysku za caly 2010 rok oraz synergie wynikajaca z przejecia Maflow. Poza tym wiekszosc bedzie chciala uczestniczyc w emisji nowych akcji. Do tego czasu kurs wzrosnie do 5 zl. Wtedy przypomne ci twoj dzisiejszy wpis. :) Kasia

doncarlos napisał(a):
Klincewicz napisał(a):
..a pozniej bedzie korekta dosc gleboka.

Brakuje luki, ewentualnie luki w trakcie sesji przy widełkach i koniec euforii.. Jak wszystko będzie zgodnie z regułami gry, to spadnie mniej więcej do ok 2,5x zł.. Sprzedałem część po 3,30.. salute

ps jak teraz się cofnie to może być mocny spadek, nawet kilkanaście %%%%...Think

Dziekuje bardzo,

jednak analiza technina sprawdza sie tutaj bardzo. Pozdrawiam tych ktorzy sprzedali wszystko na górce, ja wycofalem sie po cenie 3,32. Jestesmy teraz w trakcie 4. fali elliota. Wszystko pieknie sie rysuje i ta gleboka korekta nie powinna byc zdziwieniem dla nikogo. 5 podfal w fali wzrostowej nr 3 mamy za soba wiec 3 czarne kruczki sie juz pokazaly, typowa formacja zaraz po mocnej trójce elliota. Wydaje mi sie ze nie spadniemy nizej jak 2,6x. Jedyna rzecz jaka mnie martwi to fakt , ze luka wzrostowa z 27 lipca zostala domknieta i ona sie juz nie liczy przy spadkach jako wazny punkt wsparcia. Napisalem, ze 2,6x to dosc istotny punkt wsprarcia dlatego, ze na tym poziomie inwestorzy po duzej swiecy wybijajacej przez 2 sesje jezdzili z kursem w gore i dol co widac po duzych wasach tych swiec.
Moim skromnym zdaniem jutro bedzie lekkie odbicie pod 3,0x - 3,1x i pozniej znow zanurkujemy jak juz wspomnialem pod 2,6x 2,7x.

bandhead Dlaczego dzisiaj tak runeło ?

I co sądzicie o dzisiejszym infie o dodrukowaniu akcyjek.

Jakaś dziwna ta dzisiejsza sesja.Wywalanie na potęge ale i odbiór całkiem niezły, oby to była realizacja zysków tygodniowych graczy.

Coś ten nasz krezusik nie ma siły.
Czytałem artykuł o vistuli i o dobrych wynikach ,że sprzedaży wyrobów ze złota , może i tu coś się ciekawego wydarzy.

Tak tylko nie widać tego po kursie.

Wikus napisał(a):
mieli sie ale Wokół Tych 13 PLN ...

Muszą wszystko wywalić, ale amunicja sie już kończy.

White_Wolf napisał(a):
Jest jeszcze opcja taka że jeśli restrukturyzacja będzie szła wkońcu w dobrym kierunku, to w międzyczasie ktoś zgarnie spółkę dla siebie, a drobnym sypnie miedziaki na pocieszenie angry3

I tak może być, jakoś dziwnie to wszystko wygląda.

krzem78 napisał(a):
Nie przesadzałbym z tą zależnością pomiędzy Krezusem a Midasem. Krezus ma 5% Midasa, więc nie aż tak dużo. Ponad rok temu Midas wystrzelił do góry, a Krezus znacznie znacznie słabiej. Nadrobił to parę miesięcy później (szedł równo ze skotanem, który go później wyprzedził), podczas gdy wtedy midas juz zaczął spadać.
media.stockwatch.pl/data/2010/...
Liczę, że na skt mds i kzs będzie w tym roku mocny ruch do góry i że nie bedzie po nim gwałtownego odwrotu, że wskoczymy na stałe na wyzsze poziomy. No chyba że szeroki rynek zgotuje nam koniec hossy...

Wielu tak liczy ale realia są całkiem inne.

Cieżko przewidzieć tą spółke , kto ma cierpliwość ten przeczeka.Ale w końcu trend musi się odwrócić.

v3nom napisał(a):
yzy123 napisał(a):
nie byłbym takim hurraoptymistą jeżeli chodzi o perspektywy eCoffee, czyli polskiej Costy.

Ja także przyjmuję to na chłodno. Czy te 12 złotych za kawę to nie za dużo? Z relacji znajomych wiem, że ceny w PL są porównywalne w do cen w Coscie na wyspach. A jak się to ma do zarobków? Not talking

Tu masz racje, dzisiaj przechodiłem koło cofehaven i co zobaczyłem ? Czterech klijentów, nie widziałem tłumów jak inni piszą.A obsłudze trzeba zapłacić.Naprawde nie wygląda to za ciekawie.
Think

Ale to dziki papier leci i leci, a końca nie widać.

O co tutaj chodzi, może mi ktoś powiedzieć.
Czy jest jakiś powód do spadków.

diR napisał(a):
w temacie...
www.parkiet.com/artykul/8,8903...

Cytat:
zawiadamiam, iż dnia 20 stycznia 2010 roku nabyłem 107.915 sztuk akcji Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Midas SA, co spowodowało zmianę mojego bezpośredniego udziału w ogólnej liczbie głosów powyżej 5% na walnym zgromadzeniu spółki NFI Midas SA.

Dnia 19 stycznia 2010 roku tj. przed dniem transakcji posiadałem bezpośrednio 2.957.839 sztuk akcji Narodowego Funduszu Inwestycyjnego MIDAS SA, co stanowiło 4,99% udziału w kapitale zakładowym. Posiadane akcje dawały 2.957.839 głosy na walnym zgromadzeniu, co stanowiło 4,99% ogólnej liczby głosów oraz pośrednio poprzez podmiot ode mnie zależny – 281.500 sztuk akcji Narodowego Funduszu Inwestycyjnego MIDAS SA, co stanowiło 0,47% udziału w kapitale zakładowym. Posiadane akcje dawały 281.500 głosów na walnym zgromadzeniu, co stanowiło 0,47% ogólnej liczby głosów.

Na dzień dzisiejszy jestem posiadaczem bezpośrednio 3.083.657 sztuk akcji Narodowego Funduszu Inwestycyjnego MIDAS SA, co stanowi 5,21% udziału w kapitale zakładowym. Posiadane akcje uprawniają do 3.083.657 głosów na walnym zgromadzeniu, co stanowi 5,21% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu oraz pośrednio poprzez podmiot ode mnie zależny 281.500 sztuk akcji Narodowego Funduszu Inwestycyjnego MIDAS SA, co stanowi 0,47% udziału w kapitale zakładowym. Posiadane akcje uprawniają do 281.500 głosów na walnym zgromadzeniu, co stanowi 0,47% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Raczej nie poderwie kursu.Nie te czasy.

mir_oslaw napisał(a):
Jeszcze jedno analitycy też twierdzą ze najbardziej w roku 2010 bedzie można zarobić na spólkach spekulacyjnych, ale to oczywista oczywistość.
A Karkosik oodaje sobie pieniądze z tej emisji, czyli spółka tej kasy nie wykorzysta, no ale skoro mówicie że są zyski i koniec recesji to po co wkładać wasze pieniądze w rozwój społki lepiej oddac je właścicielom i pospłacać długi. :-)

Ty chyba nie znasz histori ,tutaj jest gra pod jednego człowieka.
Kurs zamrożony na wieki , dopóki tyle nie zbierze ile zamierza.
Zostawiam przykład alchemi.

ciopawel napisał(a):
lubię analizy ale patrząc na to wszystko to wychodzi, że nie analiza ale moda jest najważniejsza. Teraz jest moda na spółki Pana R.K. Boryszew, Hutmen i co następne ? krezus może

Chyba raczej impex, ale to moja hipoteza. Narazie krezus musi odczekać w kolejce.

Speak to the hand

Swierszczu napisał(a):
Wykres prezentuje sie dosc niezle czekam na zamkniecie powyzej 3.93 i kupie pare sztuk ;)

No i co kupiłeś ?
Jeszcze to ładne info.

bialoczerwony napisał(a):
Oto cytat z NGI(Niezalezna Gazeta Internetowa):
"Decyzja o wyborze zwycięzcy nie jest równoznaczna z podpisaniem kontraktu, ale bardzo przybliża ATM do tego zamówienia"
Czy to znaczy,że ATM może nie mieć tego kontraktu?

Ciekawe spostrzeżenie , jeszcze nic pewnego.

diR napisał(a):
no ale raczej nie jest przypadkowe to, że dziś dokazywało wiele walorów Romana ;)

Faktem jest ,że ostatnimi czasy zostały mocno przecenione.

Ciekawe czy to odwrócenie trendu, czy lekka korekta.

Maniek napisał(a):
No i zonk

Data sporządzenia: 2009-12-28
Skrócona nazwa emitenta
ATM
Temat
Wybór oferty ATM S.A.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Treść raportu:
Zarząd ATM S.A. został w dniu dzisiejszym poinformowany przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA, że w postępowaniu przetargowym na "Budowę i wdrożenie ogólnopolskiej sieci teleinformatycznej na potrzeby obsługi numeru alarmowego nr 112", jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez ATM S.A. Wartość oferty wynosi 490 196 583,10 zł.
O terminie zawarcia umowy ATM S.A. zostanie poinformowana przez CPI MSWiA odrębnym pismem.
W przypadku podpisania tej umowy Emitent przekaże informacje związane z zawarciem umowy znaczącej.

Nie będzie ten to będzie następny.

matthaus napisał(a):
Najważniejsze dla mnie to żeby 22 grudnia R.K. zdecydował o nowej emisji, bo BRS to 85% mojego portfela i upatruje w tym szanse na długoterminowa inwestycje. Może po nowej emisji za dwa lata kurs podejdzie w okolice 20zł.

Tylko bez żadnych niespodzianek Panie K. !!! Shame on you

Jak podejdzie pod trzy , to będzie dobrze.
Na karkosikach nie ma takich opcji.

Kamil napisał(a):
PDZ22 napisał(a):
co szanowni koledzy myślą o obecnych poziomach?? czy przyjdzie nam przełknąc smak goryczy zaliczając poziom ok. 1,44 gdzie jest krocząca 200-sesyjna?? bo promocja na reszcie spółdzielni też jest. Think

Ja trzymam się zasady, że nie ma złych spekulacji, są tylko te długoterminowe. Każda spółka w odpowiedniej perspektywie przyniesie zysk(o ile wcześniej nie zbankrutuje, ale to nam raczej nie grozi). Jeśli sprzedawać, to tylko żeby kupić coś bardziej interesującego, a w tym momencie ciężko cokolwiek takiego znaleźć. Cały rynek się obsuwa. Nie ma się co przejmować, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ja uśredniłem na 1,60, ale nie twierdzę że nie spadniemy poniżej 1,50.

Wreszcie ktos rozsądny.

mame napisał(a):
Moim zdaniem bardzo ważny będzie wynik IV kwartału...

Raczej rewelacji nie będzie.

inwestorgpw napisał(a):

I co to może znaczyć ?
Tylko po co Costa sprzedała swoje polskie udziały Krezusowi ?

Chyba komuś pilnie potrzebna była gotówka.
iktorn napisał(a):
owner napisał(a):

Maniek ale wiesz czyją matką jest nadzieja i że zdycha ostatnia? Angel

mi kreseczki mówią że kurs nie może przebić średnioterminowej linii trendu spadkowego a żeby było śmieszniej dzisiaj kurs wylazł dołem z tej krótkiej linii wzrostowej jaką można było narysować od 22 października salute

Podzielam lekki sceptycyzm... do tego dzisiaj poszła pakietówka po 7,65zł Eh?
Z drugiej strony nadal widze szanse w kolejnej obronie 12zł i w konsekwencji wybicu w tym bardziej optymistycznym kierunku

dresden27 napisał(a):
Hmm została wprowadzona korekta raportu i zysk już całkowicie inaczej wygląda jak i rating. Ale kurs spółki ostatnio spada. Czy wiecie dlaczego?

Chyba nie wszyscy wiedzą o pomyłce.

kijekjjk napisał(a):
siwy napisał(a):
Gortal napisał(a):
Ja widzę: MIDAS 10,40 12 500 260

Widzisz dziejsze tranzakcje , a wczesniej były jak napisał kolega wyżej.

tutaj mozna sprawdzic
http://stooq.pl/t/bt/

Sprawdz wczorajsze.

pop napisał(a):
andrzej72 napisał(a):
SGN jakiś czas temu zapowiadało, że spodziewa się lepszego wyniku w Q3. W Q4 spływają należności ze względu na koniec roku. Wydaje mi się, że zapowiedź lepszego wyniku w Q3 ma związek z tym, że Sygnity być może już zaczęła rozliczać się z zakończonych prac i powoli ściąga należności. Tak więc druga połowa roku będzie chyba nieco lepsza niż pierwsza, choć moim zdaniem jakiś wielkich zysków bym się nie spodziewał. A może...
Ale dziwi mnie jedno (na co z resztą zwrócił uwagę White Wolf) - dlaczego SGN rzadko chwali się wartością podpisanych kontraktów. O ile podano do wiadomości wartość umowy z NBP oraz z BZ WBK, to w wielu przypadkach takie informacje są pomijane.A są to rzeczy dość istotne - patrząc na wiele innych spółek, kiedy te podawały info o wartości umowy, kurs zwykle reagował pozytywnie.

Panowie,nie raz na tym wątku mówiłem,że nie ma (i na razie ciągle nie zanosi się) przetargów publicznych,stąd już w marcu było wiadomo,że w branży będzie coraz gorzej.Niektórzy mi na tym wątku odpłacali nawet agresją za szczerość i rzetelne informowanie co się dzieje z zamówieniami,co zniechęcało mnie potem do pisania czegokolwiek na tym wątku,a szkoda,bo niektórzy może unikneęiby wpadki na Sygnity.Znam tę branżę (nie spółkę)"od środka",stąd na bieżąco orientuję się,co się dzieje z zamówieniami,a tak tragicznie,to chyba nie było co najmniej od 8-9 lat...!!!-Czyli od czasu,kiedy pękła "bańka internetowa".Oby Sygnity jakoś sobie poradziło,ale póki co,to nie ma za bardzo szans na jakikolwiek pozytywny wynik za III kwartał i -co gorsza-nawet za IV,bo CIĄGLE NIE PRZETARGÓW...!!!
Zacytuję p.Schetynę : "Ale bieda..."

Tutaj się z Tobą zgodze , perspektywy krótko i średnioterminowe niewesołe
Jedno mnie ciekawi jak zareagują na jutrzejszy komunikat ?

Gortal napisał(a):
Ja widzę: MIDAS 10,40 12 500 260

Widzisz dziejsze tranzakcje , a wczesniej były jak napisał kolega wyżej.

danek197 napisał(a):
nie naganiamy na walorek prosze Pana Skotan mozma brackolo 2,15/2,20

Każda cena jest dobra.
wave

Wszyscy naganiają na spadki, media niekorzystnie wypowiadaja się o spółce.
Zastanawiam sie czy to nie celowe, ale czy wszyscy maja racje ?
Sytuacja podobna była kiedys na softbanku , jak spadł ze 130 na 11, a teraz jest potentatem w branży.
Może te zmiany w wewnątrz sa naprawde potrzebne ?

Ciekawe komu Romek chce sprzedać komórki ?

Już wcześniej o tym.wspominali, ale dobrze że, podpisali.

Widać ktoś mocno zbiera, ale i ktoś mocno oddaje.Pewnie niedługo się dowiemy.

A co dzisiaj ,wszyscy posprzedawali bo tak cicho tutaj.

A jak ma odpowiedzieć ?
krystek napisał(a):
Panowie jutro będzie jasne co sidzę stanie ,wiec może poczekajmy i zobaczymy jak rynek nam odpowie ???

owner napisał(a):
ktoś wie w ogóle jakie były prognozy? z drugiej strony to ciekawe. wchodzący fund, wczoraj ktoś łykną 100k albo i jeszcze więcej a dzisiaj news? myślicie, że gruby o tym nie wiedział i zrobił spory zakup na dzień przed newsem?

Zrobili podpuche do wywałki.

Jak pokażą zysk to At można sobie wsadzić w ......
Tutaj i tak psychologia odgrywa główna role.

Czy ktoś sie uparł na ten kurs, wszystkie śmiecie urosły, a tu ciągle +/- 5 % i dalej wielka niewiadoma.

Jakoś nie może rozbujać się ten papier, czyżby znowu ktoś wywala ?

Na jakiśm forum ktoś napisał ,przy zadłużeniu 300ml. cena była 60,a przy poniżej 60 ml-17 .Wszystko to naprawde śmieszne.Jak Wy uważacie ?

Dobrze, czy żle dowiemy się w przyszłości.
Mogą sypać dalej nic nie informując.

TheBlackHorse napisał(a):
Ale cichutko na wątkuSilenced
Nikt nie posiada?

Posiadałem do 10-tej.

Chyba będzie dobrze jakoś mało chętnych do oddawania za darmo.
wave

Dzisiaj coś mizernie, czyżby sypaczowi skonczyły sie naboje ?

Co sądzicie o tym wywalanku, czy to PZU ?

Jarbas napisał(a):
1.40?

Może nie dojdzie, ale też obawy są że przebije z trzaskiem

Za mała "aura" może na dniach nadejdzie ;)

A jak poleci niżej ?

Kangoo napisał(a):
leonik napisał(a):
lb85 napisał(a):
A mnie zastanawia kwestie następująca: mamy trend spadkowy, który sporo już trwa. Formacja głowy z ramionami to formacja odwrócenia trendu i...no właśnie nijak nie wiem jak miałoby się to obrócić teraz w trend wzrostowy, jeżeli to naprawdę jest głowa i ramiona...to w taki sposób uformowana sugerowałaby wybicie jeszcze niżej...ale wtenczas to nie byłoby odwrócenie trendu tylko jego kontynuacja, czyli zaprzeczenie całej teorii formacji Eh? tutaj powinna pojawić się odwrócona formacja głowy z ramionami, aby nastąpiło klasyczne wybicie z formacji i zmiana trendu na wzrostowy Think wydaje mi się, że to jednak nie głowa z ramionami bo ona tu nie bardzo pasuje do kierunku ewentualnego ruchu...

Ten trend spadkowy trwa praktycznie od debiutu. Formacja głowy i ramion to formacja odwrócenia trendu wzrostowego. W trendzie spadkowym nie ma zadnego znaczenia (przynajmniej nikt nie opisuje jej w literaturze, ktora przejrzałem). Zastanawiam sie jedynie, czy nie mozna interpretowac tej formacji jako slabosci wykresu. Wypatrzysz odwrócona formacje głowy i ramion to będzie pozytywnie :)

Wydaje mi sie, ze to co mamy to trójkąt zniżkujący (niestety). Ale żaden ze mnie technik. Jezeli ceny utrzymuja sie wewnatrz trojkata przez cala droge do wierzcholka (tak jak to tutaj mamy) to najprawdopodobniej nowy trend sie nie wyloni. Ja trzymam, w dlugim terminie na pewno bedzie git.

A mnie się wydaje, że jak jeszcze trochę spadnie (abstrahując od tzw. AT) to będzie już taki tani, że ktoś po prostu przejmie tę spółkę.... i tyle.

Chodzą takie słuchy, ale prezes zaprzecza.

Z tego mieszania może powstać całkiem niezła miesznka wybuchowa.

Obroty dzisiaj godne , ale ktoś to dzisiaj zbierał, chyba nie po to żeby stracić.

Witam

Oj bardzo podejrzana sprawa.Dziwne te ostre wzrosty.

WatchDog napisał(a):
Lubawa się kisi przy 80 groszach i ciągle jest lekko przewartościowana.
Wyniki pokazali bardzo słabe: przychody na poziomie sprzed 2 lat, spadek od zeszłego roku średnio trzykrotny!
Aż dziw bierze, że byli tak w stanie przykręcić koszty, żeby wyjść na zero. Okaże się za kwartał, czy to nie było aby tylko zwykłe przepchnięcie księgowania faktur kosztowych.
Stabilność jest jednak bez zarzutu. Spółka wygląda na taką, która przetrwa bardzo długi kryzys, bo ma zapas gotówki, zadłużenie śladowe i jeśli raport jest rzetelny, to bardzo niskie koszty stałe.

Pozytywne stwierdzenia i oby raport był rzetelny jak piszesz.Czas pokaże.

m13czu napisał(a):
Bez rewelacji. Spadają przychody i zyski. Jednak nie ma problemów z płynnością.

Jeśli wierzysz w wizje sprzedaży produktów Lubawy w Chinach to siedź, bądź kup więcej. Ja sam się głowię co zrobić. Przy tym odbiciu od lutego lubawa jest, w stusunku do reszty, nieruchawa. szkoda.
Z drugiej strony cierpliwość popłaca. Nie wydaje mi się aby spadła ponizej 60 groszy. Potencjał zależy od tego czy zrealizują wizję

Kasy na życie nie potrzebuje, więc nie musze sprzedawać.Kiedyś musi nastąpić dośc mocne odbicie, przecież wiecznie nie będzie stało w miejscu.

Witam.

I jak widzicie wyniki za pierwszy kwartał ?

WatchDog napisał(a):
Wyniki za I kwartał znacznie oklapły. Spadek z kilkunastu na kilka mln zł to jest poważny kryzys. Udało im się jednak tak ograniczyć koszty stałe, że wychodzą na mały minus. W kasie zostało tylko 1,5 mln zł, po spłacie 1/3 kredytów. Sytuacja robi się bardzo napięta. Coś było na rzeczy z tym rynkiem pigmentów, jak przeglądałem wtedy opracowania to raczej pesymistycznie brzmiały.

Wyniki wydaje mi sie wliczone w cene,niczego wiecej nie należało sie spodziewać. Dobrze że, ograniczają koszty jak piszesz, może czesi oddadzą kase, to złapią troche gotówki.

Dzisiaj ładna wymiana poszła ,ciekawe kto za tym stał ?

Ta spółka ma coś takiego w sobie że , jak idzie to idzie a, jak spada to niewiadomo dlaczego.

Wyniki roczne zgodne z oczekiwaniem , raczej mało istotne dla kursu.
Może podadzą coś o uruchomieniu nowej lini produkcyjnej.Zostało troche poczekać , walne za miesiąc.

pirx napisał(a):
obserwacja sesji może być czasami ciekawsza niż przyglądanie się wykresom ;-)
w piątek notowania rozpoczęły się powyżej 8 złotych, jednak po jakimś czasie pokazało się zlecenie S na 8000 po 8 ;-)
straszak zadziałał i rozpoczął się proces odleszczania ;-)
ciekawe ile z moich przypuszczeń się sprawdzi?

Widziałem to zlecenie, które po pewnym czasie znikło.
Sesja też niemrawa , trudno coś powiedzieć,teraz przebić na trwale 8 a będzie dobrze.

A co sądzicie o dzisiejszych spadkach ?

Obyś miał racje.

WatchDog napisał(a):
Widzę widzę! jutro zrobię. dużo czytania, mało pisania, to moje motto downtown

Dzięki .

Czy jest już taki wątek ?
Jeżeli nie ma, to prosiłbym naszego speca od AF " WD" o krótką analize.

Chyba faktycznie bankier jest drogi.Inne spółki rosną ,a tu stagnacja,ale kiedyś....ruszy.

Albo była blokada , żeby niżej nie spadało.

pirx napisał(a):
coś się szykuje na Bankierze. Oo kilku dnie kurs utrzymuje się w bardzo wąskim kanale. Dziś o 13 pojawiło się ogromne (jak na BPL;-) zlecenie na 10000 sztuk po 6.50. Ktoś skorzystał i trochę sprzedał, jednak zaraz znaleźli się chętni do skupowania (ja również;-) zastanawiam się komu by się chciało brać BPL? może to początek skupu przez spółkę? tylko że w tym przypadku powinien być komunikat.
przyszło mi do głowy również inne rozwiązanie:
planowana dywidenda to około 42 grosze brutto za akcję. przy kursie 6.50 daje to 6.5 procenta od włożonej kwoty. do tego wycena papierów skupionych po tak niskim kursie raczej wzrośnie.

No właśnie chyba ktoś coś wie .

pirx napisał(a):
Bankier kupił resztę udziałów w PIT.pl.
nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony dobrze że pozbyli się wspólników i kładą łapę na całości dochodów ale z drugiej minus że wydali kasę;-)
wiem że to głupio brzmi ale 1.6 mln za 25 procent pita wydaje mi się dużo a 25 mln 25 procent za bpl mało ;-)

Moim zdaniem dobrze zrobili, wykorzystali troche kasy z kupki, i tak jak napisałeś mają całość dochodów dla siebie.

pirx napisał(a):
BPL jest zbyt drogi dla wielu i nie rośnie gwałtownie stąd mocna wyprzedaż.
Kurs nie spadł drastycznie i widać działanie zbieracza (a właściwie zbieraczy, w tym mnie;-)
Wolumen wzrósł, 2 do 3 razy przekraczając średnia z ostatniego pół roku.
Tak sobie myślę że kurs wróci w okolice 9 zł i to może nawet w niedalekiej przyszłości.
Uważam tak ponieważ, w interesie głównych akcjonariuszy jest podniesienie notowań. MCI dokupiło niedawno 1 procent po 9 złotych a ARKA skupiła w największym dołku. W przypadku Bankiera to MCI mogłoby chcieć sprzedać spółkę za prawie każdą cenę gdyż mają i tak ogromne przebicie. Jednak jeśli kupili po 9 bardzo wątpię czy zechcą komuś zrobić prezent i oddadzą taniej.
Spółka ma 2 bardzo proste metody podniesienia notowań: rozpocząć skup i ogłosić powrót inwestora. Nie chcę zgadywać kto był tym tajemniczym inwestorem dlatego trudno mi ocenić kiedy powrócą spekulacje o wezwaniu. Do wezwania raczej dojdzie, Bankier jest po prostu skazany na sprzedaż. W gruncie rzeczy to że zarząd nie rozpoczyna skupu właśnie na to wskazuje. Fajną cechą Bankiera jest to że spółka kąpie się w gotówce ;-) Mają i na dywidendę i na skup i na jakieś hipotetyczne przejęcia czy nowe projekty. Po prostu bajka;-)
Jednak teraz wielu którzy zakisili się w Bankierze sprzedaje aby zdążyć na odjeżdżający pociąg ;-) Patrząc na wykres coś mi jednak wydaje że szykuje się jakaś dynamiczna zmiana notować i zamiast opylać papiery należy brać ile dają w promocji ;-)

Faktycznie obroty jakoś ostatnie wzrosły i widać że, ktoś te papiery zbiera i zbiera.Dla mnie to specjalne zaniżanie aby dokupić taniej, tutaj powinno to jeszcze potrwać ,aż do wyzbierania prawie wszystkiego co się da.Jak długo to potrwa tego raczej sie nie dowiemy, miejmy nadzieje że, jak najkrócej.

Ładnie dzisiaj odbiło, tylko ciekawe czy na trwale ?

Ciekawe kto dzisiaj się skusił na fiksingu ?

Faktycznie ciekawe kontrakty ostatnio i dzisiejsze info o zwiększeniu zaangażowania , wszystko na plus.

A akcyjek coraz mniej.

raul07 napisał(a):
po wynikach danej spolki , zwykle jedynie tych wiekszych podaje sie porownanie z konsensusem - a czy mozna znalezc wczesniej gdzies ile wynosi konsensus rynkowy??

Kiedyś podawali na interii.

WatchDog napisał(a):
3,65 zł na akcję jest ta prókawka warta, można by dyskutować do 5 zł, ale wyżej na pewno nie - bo nie w sytuacji gdy rynek usług finansowych siadł, motoryzacja również, portal się przestał rozwijać już parę lat temu i w sumie wszyscy go chcieli, a on pomału zostaje starą panną.
Przychody rosną bardzo powoli, analizując oczywiście całą grupę, w której jest pit.pl, vat.pl, mojeauto.pl i coś tam jeszcze. No niestety, Nasza-Klasa marzy się każdemu, ale rzeczywistość jest taka jaka jest: pot i łzy. (Sam to znam.) Jeśli reklama internetowa rośnie 20-30% rocznie, to wzrost przychodów Bankiera o około 30% r/r wynika z czynników zewnętrznych. Wewnętrznie nic nie zrobili. Kiszą te ~10 mln zł gotówki (co w kryzysie można ocenić jako zaradność - nigdzie nie wsadzili toteż nie stracili).
Raport jest niemal Copy/Paste z poprzedniego kwartału, a ten z poprzedniego, a ten z poprzedniego. Może rzeczywiście do zarządzania czymś takim wystarczą dwie osoby.

Ale pojechałeś, czy to naprawde tak żle wygląda ?

WatchDog napisał(a):
Kolega mi mówił, że słyszał dzisiaj w radio jak jechał taksówką, że zrezygnował także drugi członek zarządu.

Ale to już była trzecia, czyżby była nastepna ?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 28 czerwca 2018 20:50:04
Liczba wpisów: 130
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,227 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło