pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Mały Miki

Mały Miki

Ostatnie 10 wpisów
Ailleron po 16.65 był wczoraj... na początku roku 11.6.
Szkoda ze sie nie załapałem do konkursu...

Ailleron dopiero tak naprawde teraz wszedł w intensywną i dynamiczną faze rozwoju..pomimo juz wielu lat istnienia na rynku. Rynek zaczyna powoli dostrzegać o co tu chodzi i jakie zmiany zaszły w ciągu ostatniego roku..
Rynek poszukuje nowych ciekawych spółek gdzie wzrosty moga być liczone w setkach procent..po ogrywanych już do znudzenia mercatorach xtbseesach cdprojectach i wielu wielu innych już napompowanych do granic balonach dostrzega powoli Ailleron...
Społke o kapitalizacji raptem ok 200 mln...cóż to w porównaniu z możliwymi zyskami...zeszły rok 11 mln...
Teraz....gdy skala dzialalnosci i możliwosci inwestycyjne potężnie wzrosły ( 40 mln od funduszu
+ 23 mln srodkow własnych) jest to już zupełnie inna spółka z ogromnym potencjałem...transparentna, przejrzysta z uczciwym i szczerym zarządem..potrafiąca podzielić się zyskiem w postaci dywidendy z mniejszościowymi akcjonariuszami.
Pragne również zauważyc ze na tą chwile połowa należąca do Ailleron społki SoftwareMind dzięki dokapitalizowaniu przez fundusz jest już sama w sobie ogromną wartościa...a za kilka lat gdy może zostanie odsprzedana zysk z tej transakcji zasili Aiileron setkami milionów może nawet dolarów bo to moje zdanie ale może zostać odsprzedana na rynku Amerykańskim.. byc moze nawet z notowaniami na nasdac.

Ja pisze o tym omowieniu Analityka co jest powyżej....ze rok musze czekac aby to przeczytać haha...Pray

Ciekawe po co mi czytać te
Cytat:
ELABORATY
za rokThink salute
Hehe

Bedzie emisja 4 mln akcji po 1 pln

No moim zdaniem wiele robi...są wyniki

Jest kontrakt w Stanach Zjednoczonych..

Jutro moze dowiemy sie wiecej na konferencji o godzinie 9.15

Link

zoom.us/j/97777641002?pwd=K3JM... ... VRRUdXZz09

Cytat:
Ailleron zrealizuje pionierski kontrakt w USA
Polski dostawca nowoczesnych produktów i usług technologicznych nawiązał współpracę z Charleston Harbor Resort and Marina z Karoliny Południowej. Ailleron wyposaży hotel w system interaktywnej obsługi gości hotelowych iLumio. Historycznie jest to pierwszy kontrakt segmentu HotelTech zawarty na rynku Stanów Zjednoczonych.


akcjonariat.pl/news/show/11547...

Jest umowa...

Podpisanie umowy o poufności rozpoczynający proces negocjacji w sprawie kupna spółki
ESPI: Raport bieżący 4 / 2021 12.02.2021 13:31:30

Zarząd spółki West Real Estate S.A. z siedzibą we Wrocławiu dalej: "Spółka" informuje, iż w dniu dzisiejszym podpisał z Rolmetal PPH Spółka Jawna dalej: "Rolmetal" umowę o poufności, rozpoczynający proces negocjacji w sprawie kupna spółki. Planowany sposób kupna to połączenie przez przejęcie zgodnie z art. 492 § 1 ust. 1 Kodeksu spółek handlowych, tj. przez przeniesienie całego majątku Rolmetal spółka przejmowana na Spółkę kupującą, w zamian za wydanie dotychczasowym właścicielom akcji nowej serii Spółki. W wyniku połączenia powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży, firma powstała w 1955 roku, tak więc dysponuje kilkudziesięcioletnią tradycją i doświadczeniem oraz stałą bazą klientów, którzy doceniają jakość wykonywanych usług, posiada Certyfikat jakości ISO 9001:2000. Dysponuje szerokim zestawem maszyn, wykonuje detale metalowe wg indywidualnych zamówień. Oferuje m.in. podzespoły dla przemysłu rolniczego, przemysłu petrochemicznego, przemysłu kolejowego, przemysłu maszyn budowlanych ( podzespoły maszyn uprawowych, podzespoły maszyn budowlanych oraz części maszyn takie jak: przekładnie, sprzęgła, piasty, sworznie, koła zębate, koła pasowe, wały i inne ). Strony zgodnie ustaliły, że wzajemne warunki współpracy zostaną spisane w Term Sheet, który zostanie podpisany w terminie do dnia 31 marca 2021 roku.

www.money.pl/gielda/komunikaty...

A jakiej spółki kolega ma najwięcej w portfelu jesli można wiedzieć..???

No no..jaka analiza hoho.. i tylko 3 procent potfela.

mcmbbsqyp napisał(a):
Nie ma się co napalać. Ja u widzę raczej wejście gościa który z IT nie jest, ugadał się odkupił od fundu pakiet, zasiadł w RN - wchodząc w branżę na topie i też przyszłościową. Maks 2-3 lata i sprzeda z 2-3krotnym zyskiem. Oczywiście o ile spółka będzie dobrze przędła. Dajmy czas jej zarabiać niech pokaże wyniki roczne, niech dokona się operacja na SMie. Tak że 2-3 miesiące przerwy.


No niech wrzucą cos na espi bo plany to już wszyscy znamy...wkołko konferencje i to samo ble ble ble

A Ja proponuje rozszerzyć liste o rezerwowych i jużThink

Spostrzeżenia takie że pociąg rusza dopiero..dużo istotnych i ważnych informacji, bez zawiłych komunikatów, tylko kawa na ławe.. o co chodzi. Jasno krótko i transparętnie... Brawo. Oglądam już 3 raz.

Można obejrzeć całość link normalnie działa..


Dziękuje za dodanie do listy rezerwowych. Rozumiem, że wynik ( stopa zwrotu ) czyli zakup spółki zacznie mi się liczyć dopiero po " wskoczeniu" na listę główną i po cenie jaką spółka bedzie notowana tego danego dnia...??

Jesli można na rezerwe.. to Zaklepuje Ailleron. Spółka stawia na ekspansje zagraniczną.. sprzedaż 26% społki zależnej Software Mind należącej do Ailleron za 40 mln przeznaczą na marketing zagranicą. Fundusz dokapitalizuje Software Mind kwotą 71 mln razem 110 mln za połowe. Ailleron posiada 18 mln w kasie i niezłe wyniki za 2020 .kapitalizacja 140mln daje duży potencjał prowzrostowy.

Jedno drugiemu nie przeszkadza.. wzrost rozpoznawalności spółki i jej produktów za granicą ..może sie rownież przełożyć na wzrost zainteresowania przez inwestorów z zagranicy akcjami.. o to mi chodzi...

Ciekawa sprawa z tym marketingiem na który mają przeznaczyć troche kasy... Czy może to być też związane z wiekszym zainteresowaniem akcjami Ailleron za granicą. Przez zagranicznych inwestorów.

Konferencja GPWInnovationDay – 10.12.2020

ailleron.com/pl/video/konferen...

Tylko ze ta lokomotywa może sie zmienić bo wzrasta prawdopodobieństwo ze podpiszą te umowe z CITY skoro fintech

No i mamy rekordowe wyniki. Widać reorganizacje biznesu..czyżby to zasluga Marcina Dąbrowskiego który przeszedł w marcu 2020 z comarch do ailleron???
Ale wyniki petarda trzeba przyznać.

Zbliżamy sie powoli do wynikow za 2 kwartal..już cały po ogłoszeniu pandemii covid 19. W samym marcu ekiosk zanotował 40 % wzrosty przychodow. Co dało 0,8 milona zl zysku w pierwszym kwartale. Jak te wzrosty przychodow rozłożyły sie w kolejnych miesiącach zobaczymy 12 sierpnia. Kurs i obroty zaczynają sie ładnie zachowywać.

Zarobili 800 tys w pierwszym kwartale

Pewnie Jako bankrut z dlugami nie miał za dużo " do gadania" ...
...Być może byly jakieś zapisy w umowie pierszeństwa wykupu nie Znamy szczegołów tej umowy.

Joker napisał(a):
Zakładacie opcje wycofania Spółki z NC? Zastanawiam się na ile to jest prawdopodobne.
swego czasu presspublika wyceniła akcje e kiosk wartość godziwą na 1.86 pln

Nie mówiąc juz o pandemii koronawirusa i wpływu na subskrycje cyfrowe.

Wyniki coraz lepsze spółka rozwija skrzydła. Wiadomo co z akcjami Ruch, bo tu była sprawa niepewna. Kapitały wlasne na sporym plusie. Niskie c/z. Nic nie wskazuje żeby kapitalizacja miała maleć.
Wręcz przeciwnie. Niska wycena chyba była utrzymywana na potrzeby "odzyskania" akcji od Ruch.

No wycena zawsze może sie zmienić.

Bardziej prawdopodobny rynek główny moim zdaniem.

1.5 mln zysku netto za 2019 rok. Gremi odkupiło akcje od Ruch S.A.Zarząd Gremi Media S.A. _Emitent_ informuje, że w dniu 16 kwietnia 2020 r., korzystając z prawa pierwszeństwa wynikającego z umowy inwestycyjnej zawartej w 2014r., Emitent podpisał umowę z akcjonariuszem e-Kiosk S.A. _e-Kiosk_, w wyniku której nabył 5.090.526 _słownie: pięć milionów dziewięćdziesiąt tysięcy pięćset dwadzieścia sześć_ zwykłych akcji e-Kiosk na okaziciela serii F _stanowiących 28,14 % kapitału zakładowego e-Kiosk oraz odpowiednio 28,14 % udział w głosach na Walnym Zgromadzeniu e-Kiosk_ za łączną kwotę 2,4 mln zł

Ze analiz biblioteki narodowej wynika ze rynek e.wydawnictw w Polsce to 3,4 procent na zachodzie 25 procent wynikalo to z wysokiego vatu jaki do tej pory obowiazywał wydawcom nie oplacalo sie przez ti tworzyc e.book itp. Teraz ma szansę się to zmienić. Wiec jest chyba jednak potencjał. Nie mówiąc już o ekologii i przyszłosci jak to może wygladać...., pokoleniom ktore bez smartfona nie potrafią żyć. Poza tym ekiosk to nie tylko e.wydawnictwa lecz jest ContentLab i wykupione compress. Wiec bedą sie rozwijać i w tych kierunkach.

eczytanie-eksiazki.blogspot.co...

czytałes raport?
Cytat:
Notowana na rynku NewConnect spółka e-Kiosk, największy dystrybutor e-prasy w Polsce (Grupa Gremi Media) zanotowała w trzecim kwartale 2,52 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 33 proc. więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk netto spółki wyniósł 472 tys. zł, czyli ponad trzykrotnie więcej, niż w trzecim kwartale 2018r, a EBIDTA 743 tys. zł. - to dwukrotnie więcej, niż przed rokiem
W ujęciu trzech kwartałów wyniki e-Kiosku również są imponujące - przychody ze sprzedaży wzrosły z 6,49 do 7,56 mln zł w porównaniu do ubiegłego roku, zysk netto zwiększył się z 62 tys. do 1,29 mln zł (ponad 20-krotnie więcej), a EBIDTA z 951 tys. zł do 1,97 mln.


www.parkiet.com/Firmy/31113983...

Trzeba pamietać że zmniejszono vat i chyba nikomu nie trzeba tłumaczyc jak to wpłynie na rynek e.wydawnictw to gwoli przyszłych wyników wiec..
Nie wiem czy wycena na poziomie 3zl za akcje jest jakąś abstrakcją biorąc pod uwage srednią wycenę c/z na gieldzie

Przejecie Ruchu przez Orlen zapowiedziane do końca roku. Zatem na dniach.

Wreszcie wyczekany niższy vat od 1 listopada 2019 roku na e- booki i na e- prase: jak to moze sie przelożyć na rynek e wydawnictw ?
Cytat:
Skutkiem obniżenia VAT na książki dostarczane drogą elektroniczną będzie nie tylko spadek cen, ale także wzrost zainteresowania wydawców taką formą dystrybucji treści. Obniżka VAT może również przyczynić się, że e-booki cenowo będą prezentować się korzystniej w porównaniu z papierowymi odpowiednikami niż do tej pory.

Małe porównanie: Kodeks Pracy. Komentarz 2019 w wersji papierowej kosztuje 155,35 zł, a wersji elektronicznej... 179,25 zł. Gdyby dziś obowiązywał pięcioprocentowy VAT, to cena e-booka wyniosłaby 153,19 zł.

Obniżenie VAT na publikacje elektroniczne może także ożywczo wpłynąć na rynek prasy i sprawić, że wydawcy częściej i chętniej będą decydować na wypuszczenie wersji elektronicznej. W niektórych wypadkach mogą poprzestać tylko na niej, rezygnując z papierowego wydania

Niższy VAT może stanowić impuls do zwiększenia ilości tytułów wydawanych w formie elektronicznej i rozwoju rynku cyfrowych publikacji.


eczytanie-eksiazki.blogspot.co...

Spółka prowadzi sprzedaż internetową to co ma mieć dzwigi spycharki i koparki zeby c/wk bylo niskie? Kupujesz w ekiosk , ale raportów nie czytasz skoro nic nie wiesz o inwestycjach. Poczytaj troche lepiej.

Mamy juz całkiem inną spółkę na giełdzie z nową nazwą i nowymi inwestorami. Gremi nie mając pomysłu sprzedało akcje. Robi się ciekawie.

Cytat:
Akcje ComPress od Gremi Media kupili Artur Górski i January Ciszewskim.wirtualnemedia.pl/m/artykul/...

No wkońcu zysk 0,57 mln zl netto

Cytat:
W pierwszym kwartale br. E-Kiosk (należą do niego platformy E-Kiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową, e-bookami i audiobookami) zanotował wzrost wpływów 28 proc. do 2,54 mln zł, a wynik netto poprawił się z 453 tys. zł straty do 570 tys. zł zysku.


www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

zmieniono zasady ksiegowania MSSF15

Cytat:
Zysk firmy z działalności operacyjnej wzrósł z 27 do 509 tys. zł, a zysk netto - z 15 do 372 tys. zł. Spółka w sprawozdaniu finansowym stwierdziła, że jej wyniki poprawiły się „dzięki zwiększeniu przychodów, optymalizacji kosztów oraz wzmocnieniu efektywności wszystkich kanałów dystrybucji produktów treściowych”.

Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl/artykul/...Firma E-Kiosk otrzymała wsparcie na projekt "Get Licenced - free automation platform for authors and publisher", którego celem ma być stworzenie ogólnopolskiej platformy do agregacji i zdalnej sprzedaży licencji na publikację treści dziennikarskich z różnych źródeł.

Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

Tyle to i ja wiem. chodzi mi o to tez ze to zupełnie inna spółka niż trzy lata temu. Zobacz ile przeznaczono na inwestycje w ostatnim kwartale nie mówiąc o poprzednich. Odświeżono i zmodernizowano praktycznie wszystkie platformy : nexto.pl , e-gazety.pl , e-kiosk.pl
Tak swoją drogą Prośba.. może jakaś analiza raportu ciekaw jestem opinii i spojrzenia kogoś z zewnątrz być może niezaangażowanego
Pisze tu sobie chyba sam ze sobą praktycznie wiec nijak nie ma wymiany poglądówd'oh!

kurs porusza się od trzech lat w pewnych widełkach cenowych tak jakby rynek nie dostrzegał ze trzy lata temu przychody spółki za cały rok wynosiły tyle ile pół roku 2017. czyżby dla inwestorów liczył się tylko zysk netto?
spółka zakończy rok zapewne 34-40mln przychodów a wyceniana jest na 14

No proszę jak spółeczka się rozwija, to może być ciekawe połączenie i dodatkowa dywersyfikacja
Cytat:
E-Kiosk uruchomił agencję marketingu internetowego eContentLAB


www.wirtualnemedia.pl/artykul/...


Krok w dobrym kierunku ze strony KE, obniżenie podatku VAT w ogromny sposób wpłynie na wzrost sprzedaży
Cytat:

KE chce umożliwić obniżoną stawkę VAT na e-booki i e-gazety


www.pb.pl/4650076,47618,ke-chc...

grupa Gremi rezygnuje również z wydań drukowanych „Bloomberg BusinessWeek Polska”, „Uważam Rze” i „Sukcesu”
www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

wzrost przychodów o 31,43% Q/Q. Modernizacje platform dają wymierny efekt, wzrost kapitału własnego o 558 356 (52,40%)
Cytat:
W dalszym ciągu realizowane są zmierzające do uruchomienia nowych platform sprzedażowych oraz systemów pozwalających zautomatyzować i przyspieszyć procesy. Planowane zakończenie procesu przypadnie na koniec 2016 roku.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Kod:
mod:podmieniono link na wewnętrzny

i kolejny dobry raport
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

zysku netto nie ma ale wydaje się ze spółka pokazała potencjał w IQ-500tys zysku netto

niestety żeby utrzymać się na rynku e wydań nie mozna spocząć na laurach
koszty inwestycje i modernizacje oferta multimedialna itd..co ważne jak dla mnie nie posiłkują się emisjami starają się sami finansować. finalizacja prac nad nowymi platformami sprzedażowymi - druga połowa 2016

wydaje sie ze Hajdarowicz próbuje "uregulować" stosunki z "władzą" co również moim zdaniem jest dobrą informacją, może nie bezpośrednio dotyczącą ekiosk-u, ale pośrednio z pewnością i ogólnemu wizerunkowi spółek.
www.wirtualnemedia.pl/artykul/...

Przyszłość e wydań jednak jest do przewidzenia:

Cytat:
Konsekwentnie przechodzimy do internetu - unowocześnimy portale, będziemy rozwijać projekt telewizji internetowej na stronach „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz rozwijać kontent wideo. Mamy dobre wyniki współpracy z Facebookiem, wkrótce odświeżymy aplikację e-Kiosku - zapowiedział.


Cytat:
spółka osiagnęła przychody netto na sprzedaży na poziomie 8.313.069,zysk netto w wysokości 509.588,00 w porównaniu do zysku 231.261,65zł w I kwartale 2015,zysk netto w I Q 2016 zysk netto wzrósł w porównaniu do I Q 2015 aż o 120,35%.


gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/ind...

i kolejna ważna wiadomość dla rynku na którym działa spółka :

www.rp.pl/VAT/305119941-VAT-na...

Cytat:
VAT na e-booki na wokandzie Trybunału Sprawiedliwości UE 14 czerwca 2016jest raport roczny za rok 2015 badany przez biegłego rewidenta. Praktycznie wszystkie "pozycje" poprawione r/r. Zysk ponad dwukrotnie.

Cytat:
Oznacza to rozpoczęcie pozytywnej tendencji, której kontynuacja jest oczekiwana przez spółke również w 2016r.


www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

wiele powie o tej "tendencji" raport za 1 kwartał 9 maja 2016.

Najważniejszy rok w historii spółki zapowiada się ciekawie. Pojawi się oferta multimedialna.
Cytat:
Bardzo poważnie myślimy też o rozwoju oferty multimedialnej.

media2.pl/internet/132045-Pola...

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...

7mln przychodów ok 400k zysku w jeden kwartał spółka robi postępy, pomimo ze jest jeszcze na etapie budowy ciekaw jestem przychodów i zysków gdy odejdą koszty modernizacji platform może ktoś biegły w sprawach księgowych przeprowadzić taką symulacje na podstawie załączonego raportu ?

Raport za II kwartał 2015 :

www.bankier.pl/static/att/ebi/...

12mln przychodów w I półroczu i ponad 3mln zysku z działalnosci operacyjnej


W wycenie Presspubliki wykonanej przez BAA Polska (załącznik na Walne Gremi Media SA) wartość godziwa jednej akcji e-Kiosku wynosi 1,86 zł (str. 25 wyceny)

www.bankier.pl/static/att/emit...

Cytat:
E-Kiosk S.A. 1,86

ciekawe jak wpłynie na sprzedaż wielkość przychodów i zysk obniżony podatek vat na e-książki i e-gazety zapowiadany na połowe przyszłego roku
Cytat:
Szef Komisji Europejskiej - Jean Claude Juncker zapowiedział obniżkę stawek podatku od towarów i usług na treści cyfrowe. Odpowiednie propozycje zmian w dyrektywie zostaną zaproponowane w połowie przyszłego roku.

podatki.gazetaprawna.pl/artyku...

www.newconnect.pl/?page=1045&a...
no i mamy raport za 1Q wzrost przychodów o blisko 80% do 8mln, kapitalizacja niecałe 10mln.
zyski nie powalają ale i te siłą rzeczy muszą się pojawić.. jakie?
zakładając 8 mln kwartalnie i 10% rentowność mogą byś imponujące.. czas pokażeInformacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 28 marca 2015
Ostatnia wizyta: 6 maja 2021 08:30:21
Liczba wpisów: 67
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,493 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło