pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

marko2015

marko2015

Ostatnie 10 wpisów
Zgadza się rata nr 4 wypłacona w marcu. Od tego czasu cisza. Czy ktoś wogóle nadzoruje te spłaty, czy VIG płaci jak mu wygodnie albo jak sie ktoś upomni ?
W układzie jest zapis o kwartalnych ratach więc zobaczymy czy co kwartał będą skorzy wypłacać.

" Patrzę na kwotowania metali i wygląda na to, że jutro zaczynamy maj wzrostowa luką na KGHM. "

Ja patrze i nie widze tej luki Think
Kurs troche niby ruszył ale póki nie będzie wybicia na minersach z usa to i tutaj nie będzie rakiety.

" " International Copper Study Group (ICSG) prognozuje, że nadwyżka miedzi rafinowanej na świecie w 2021 roku wyniesie 79 tys. ton - podała organizacja.

Na 2022 rok zakładana nadwyżka wzrośnie do 109 tys. ton.

Prognozy ICSG zakładają, że światowa produkcja miedzi powinna w tym roku rosnąć o 3,5 proc., a w przyszłym o 3,7 proc.

ICSG oczekuje, że światowa produkcja miedzi rafinowanej wzrośnie o około 3 proc. zarówno w 2021, jak i w 2022 roku."
"

Ciekawe czy po WZA też kurs bedzie sie poprawiał ? Pray
"Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu niewypłacania dywidendy z zysku za 2020 r., podała spółka."

Dziwne zachowanie kursu podczas gdy:
Spółka wypracowała 445,9 mln zł (wzrost o 50 proc. r/r) skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Bardzo dobre wyniki sprzedażowe przełożyły się na 87,6 mln zł EBITDA (wzrost o 337 proc. r/r) oraz 56,9 mln zł zysku netto (wzrost o 655 proc. r/r).

Upss. Dzięki. Wczoraj troche za dużo zażyłem szczepionki lub dezynfektu i tak mi wyszło. d'oh!

Think Dzień dywidendy jutro a kurs leci dzisiaj. Czy to norma ?

Think Hm, niby zamykają galerie, odzieżówke a tu cena + 6,7% UP zresztą podobnie i CCC . Ciekawy rynek w PL.

Ktoś wyciska SLe . Mamy short squeeze na PZU?

Ja u siebie też żadnej raty nie widze. Troche to dziwne że ktoś dostał a inni nie.

AILLERON SA Raport okresowy kwartalny skonsolidowany 4/2020 QSr

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

" Sa wyniki. Jednym slowem REWELACJA! Mbank szacowal 120 mln EBITDA w Q2 (przy cenie 62.5 PLN za akcje - tez niskiej) - a tutaj mamy 269 mln EBITDA w Q2! "

A kiedy to akcje KER były po 62,5 PLN ?
Na moim wykresie max 58,5 PLN ( 16.02.)

Czy informacja typu :
"Akcjonariusze Santander Bank Polska zdecydują o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2020 r., wynika z projektów uchwał walnego zgromadzenia, zwołanego na 22 marca.
"Zwyczajne walne zgromadzenie Santander Bank Polska S.A. dokonuje podziału zysku netto osiągniętego przez bank za rok obrotowy od dnia 01.01.2020 roku do dnia 31.12.2020 roku w kwocie 738 411 718,72 zł w następujący sposób:
- na kapitał rezerwowy przeznacza się kwotę 369 205 859,36 zł,
- kwotę 369 205 859,36 zł pozostawia się niepodzieloną" - czytamy w projekcie uchwały.
Wcześniej zarząd Santander Bank Polska zarekomendował zatrzymanie całości zysku wypracowanego 2020 roku poprzez przeznaczenie na kapitał rezerwowy 50% zysku i pozostawienie niepodzielonej pozostałej części zysku, biorąc pod uwagę zalecenie i oczekiwanie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).
Santander Bank Polska odnotował 1 037,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 2 138,35 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 738,41 mln zł wobec 2 113,52 mln zł zysku rok wcześniej."

Nie powinna wpłynąć negatywnie na kurs który dzisiaj na to nie reaguje wręcz neguje tą " dobrą" informacje?

Moim zdaniem jak nie przebije 183 to odbije i pójdzie w góre. Wprzeciwnym przypadku kontynuacja w kanale korekty spadkowej zapoczątkowanym 8.01.

Rzuciłem okiem na wykres liniowy na stooq dlatego nie zauważyłem tego otwarcia. Faktycznie potwierdzam 9% up.

Ktoś tu pisał o podjeździe ???
Podjazd jak cholera :) z 36 na 33 :)
Trza mieć mocne nerwy albo dać se spokój ;).

Zresztą na Dadelo też narazie nie ma szału. Też dla cierpliwych.

Spoko. Wszystko co robi " nasz znamienity rząd " oraz jego koledzy z NBPu czy innych SSP jest legalne.
A gdyby nie było to patrz punkt pierwszy.
Obecnie mamy sytuacje typu dziel i rządź.
Ciekawe czy ludzie w Sylwestra pokażą swoje podejście do zarządzeń, rozporządzeń, inwigilacji i prania mózgów?.;)
Powodzenia w Nowym Roku 2021.

Na jakieś efekty w sprawie e-kancelarii to ja już przestałem liczyć jakiś czas temu. Kasa stracona jak to bywa człek mądry po szkodzie :). Takie czasy taki klimat. Jak by za złodziejstwo z premedytacją i to większej kwoty ucinano łapkę to by nie było takich wałków na mur beton.

Na razie CDR broni poziomu 360zł. Myśle ze jak obroni w pare dni to kurs pójdzie na północ :)

OK gra jest na wstępie jeszcze do dopracowania ale sprzedaż idzie całą parą. Teraz najważniejsze pytanie kurs leci mocno do ziemi więc gdzie z tą ziemią sie zderzy ?

No ale na kursie ta info sie nie odbiła. Przynajmniej na razie Think . Kto ma złe przeczucia niech wychodzi z pozycji na JSW.salute

"Prezes Pfizera sprzedał 62 proc. swoich akcji. Zrobił to w dniu ogłoszenia skuteczności szczepionki"
", prezes Pfizera, Albert Bourla spieniężył 132 508 swoich akcji w spółce, co stanowiło 62 proc. jego udziałów. Akcje sprzedał po 41,94 dolara, co pozwoliło mu zarobić 5,6 mln dol. W ciągu ostatnich 52 tygodni ceny akcji Pfizera były wyceniane najwyżej na 41,99 dol, co oznacza, że Bourla sprzedał je po niemal najwyższej cenie osiągniętej przez ostatni rok. Zgłoszenie sprzedaży wykazało, że operacja była częścią planu przyjętego 19 sierpnia. "
No tak to se można żyć i grać na giełdzie. :))
Ciekawe ilu jeszcze ludzików z ferajny pana prezia zrobiło w tym dniu interesik? hello1

A co to się dzisiaj wyrabia w dobie pandemi i zastoju na rynku turystyki że spółka idzie o 40% w góre???
Czyżby od jutra otwierają hotele i lotniska czy rynek dyskontuje przyszłe wajacje ? hello1

Wie ktoś może kiedy odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy? Zwyczajowo powinno być w czerwcu a tu mamy lipiec i nic nie słychać. Czyżby Zarząd coś ukrywał?

Ciekawe ilu będzie chętnych na tak kiepsko oprocentowane obligacje? Oni zakładają że inflacja przez następne kilka lat będzie się utrzymywać na poziomie roku 2019 ? Ja nie wierze w takie optymistyczne założenia.

I jeszcze artykuł z wywiadu z prezesem o odbudowie i zainwestowaniu 17mln:
www.kurierzawiercianski.pl/wia...

Na stronie firmy możemy przeczytać :
"OŚWIADCZENIE

Szanowni Państwo,

Działając w imieniu spółki Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe VIG Spółka z o.o. i mając na uwadze pojawiające się publikacje i komentarze na temat pożaru, który miał miejsce w dniu 15 sierpnia 2019r. w Zakładzie Przerobu Odpadów Przemysłowych w Myszkowie przy ulicy Pułaskiego 68 G , poniżej przedstawiamy oświadczenie spółki dotyczące zaistniałej sytuacji.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą od 30 lat, natomiast od 2003 r. zajmuje się zagospodarowaniem odpadów, a od 2013 r. kontynuowała działalność w zakresie przetwarzania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne oraz produkcji paliw alternatywnych w obecnej lokalizacji Zakładu Przerobu Odpadów Przemysłowych w Myszkowie przy ulicy Pułaskiego.

Prowadzony przez nas zakład był jednym z najnowocześniejszych zakładów działających w tej branży z nowoczesnym parkiem maszyn produkcyjnych oraz posiadający wszelkie niezbędne decyzje i pozwolenia, a najwyższy standard zgodności z przepisami ochrony środowiska, przepisami ppoż. potwierdzany jest obowiązkowymi kontrolami dokonywanymi przez właściwe organy.

Jako jedyny zakład w Polsce profesjonalnie i przyjaźnie dla środowiska przetwarzaliśmy odpady niebezpieczne w tym filtry olejowe, paliwowe, powietrzne i inne zaolejone odpady, uzyskując z nich surowce w postaci złomu stalowego i oleju, które ponownie trafiały do zagospodarowania, nie zanieczyszczając tym samym środowiska naturalnego.

Natomiast z odpadów inne niż niebezpieczne produkowane było paliwo alternatywne, które w całości przekazywane było do cementowni i wykorzystywane jako zamiennik węgla kamiennego.

Nasza działalność w sposób jednoznaczny przyczyniała się do ochrony środowiska i poprawy jego stanu, a prawidłowość i profesjonalizm był doceniany przez kontrahentów zarówno z Polski jak i z zagranicy.
Niestety 15 sierpnia 2019r. z przyczyn niezależnych od nas i od osób trzecich, a jak wynika ze wstępnych ustaleń, do pożaru doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. W wyniku tego spaleniu uległ cały zakład, w tym dwie hale produkcyjno-magazynowe oraz linie technologiczne do przetwarzania odpadów niebezpiecznych i odpadów innych niż niebezpieczne oraz produkcji paliwa alternatywnego.

Pragniemy uspokoić i poinformować społeczność lokalną, że towarzyszące w pierwszym etapie pożaru eksplozje spowodowane były wybuchem butli gazowych w wyniku ich przegrzania. Butle gazowe stosowane były do napędu wózków widłowych.
Z cała stanowczością chcemy zdementować fałszywe komentarze, jakoby powodem eksplozji miały być składowane materiały niebezpieczne.

Chcemy jednoznacznie oświadczyć, że zaistniałej sytuacji nie można i nie należy utożsamiać z pojawiającymi się w mediach informacjami o pożarach składowisk odpadów, ponieważ w naszym przypadku nie uległy spaleniu odpady niechciane czy wymagające kosztownej utylizacji, lecz odpady stanowiące surowiec do wytworzenia produktów o istotnej wartości handlowej. Spółka straciła również wartościowe oraz nowoczesne maszyny i urządzenia służące do dalszej działalności w zakresie przetwarzania odpadów.

Ubolewamy, że pomimo dołożonych przez nas starań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania zakładu, zastosowaniu wszelkich zabezpieczeń i dbałości o ich stan techniczny, nastąpiło niezależne od nas, tak tragiczne w skutkach zdarzenie.
Jednocześnie, chcemy wyrazić podziękowanie i wyrazy szacunku dla strażaków biorących udział w akcji gaśniczej, bo to ich profesjonalizm w zarządzaniu akcją gaśniczą oraz sprawność działania, w sposób bezpośredni przyczyniły się do zminimalizowania skutków pożaru, jednak jego zakres i intensywność uniemożliwił uratowanie zakładu.

Chcemy także podziękować społeczności lokalnej oraz naszym kontrahentom za słowa wsparcia i otuchy, a zarazem wyrazić głębokie ubolewanie za niedogodności, które spotkały Państwa w wyniku tego niezależnego od nas nieszczęśliwego zdarzenia.

Z wyrazami szacunku

Prezes Zarządu
PPUH „VIG” Sp. z o.o.
Zdzisław Seweryn"

d'oh! Kpina z wymiaru sprawiedliwości.Sąd to lipa. Prawo do poprawy !!!. I tyle w temacie.

Moderator:
Na żądanie kancelarii prawnej działającej w imieniu Romualda Ściborskiego usunięto sformułowanie, które zdaniem kancelarii narusza godność Romualda Ściborskiego, a więc dobro osobiste chronione prawem.

A ten pożar to przypadek czy celowe zrządzenie losu ? :) Podobno w cwaniackim biznesie każda metoda jest dobra która prowadzi do założonego celu.

A wie ktoś może jak to jest z tymi grupami bo w przesłanych informacjach do obligatariuszy jest "rozpoczęliśmy realizację postanowień w/w układu polegającą na przekazywaniu Wierzycielom grupy III zaliczki na poczet wykupu udziałów."
Ile jest tych grup i kto jest zaliczony do której? Jak rozumie wypłacają tylko grupie III ?

No to już jest materiał na reportaż w TV. Tylko u nas taki typ może robić bezczelnie kariere dalej.

"w DM BOŚ powiedzieli mi ze samo wycofanie papieru z obrotu nie oznacza straty rozumianej jako zysk/strata. Bo dalej jestem wlascicielem obligacji EKA i moge zrobic z nimi co chce w tym zarobic miliony. "
A powiedzieli jak można zarobić te miliony na obligacjach nie istniejącej już firmy? :)

Nauczka za 20tyś.na przyszłość - nie kupować w tym kraju obligacji firmy bez solidnego sprawdzonego zabezpieczenia i nie liczyć na wymiar sprawiedliwości w razie przewałki.

KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH Łuć i Wspólnicy sp. k. przesłała e-maile do obligatariuszy o ponownej licytacji : "pismo zawierające informację o terminie licytacji nieruchomości, na której ustanowiona została hipoteka na zabezpieczenie roszczeń obligatariuszy obligacji serii A wyemitowanych przez PPUH VIG Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej."
Kancelaria Radców Prawnych itd. z siedzibą we Wrocławiu -Administrator hipoteki ustanowionej na nieruchomości o nr itd. jako zabezpieczenie roszczeń właścicieli obligacji zwykłych na okaziciela serii A wyemitowanych na podstawie uchwały zarządu Emitenta nr 1 z dnia 15 stycznia 2013 r. oznaczonych numerem ISIN itd., stanowiącej własność Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego POL - KOP Z. Seweryn Spółki Jawnej z siedzibą w Myszkowie, informuje o wyznaczeniu terminu kolejnej licytacji przedmiotowej nieruchomości, która odbędzie się dnia 4 października 2018 r., godz. 14:40 w sali nr 9 Sądu Rejonowego w Myszkowie (ul. Kwiatkowskiego 2,42-300 Myszków).

Tyle najnowszych wieści z frontu ;).

Co to znaczy :"dziwne ruchy związane z obligami EKA."? Może jakieś szczegóły ? Bo u mnie mają stałą wartość od 2 lat. d'oh!

Z hipoteką też dalej ktoś coś kręci. Pisma od kancelarii AH rozsyłają o nie uiszczeniu ceny zakupu przez nabywcę nieruchomości w Myszkowie. W związku z powyższym komornik wystapi do sądu o ponowna licytacje.

Tylko chciałbym zauważyć że obligatariusze serii A powinni być już spłaceni z hipoteki która miała stanowić co najmniej równowartość emisji. Okazało się że już na dzień dobry mamy ewidentny przekręt. Jaki następny?

A ile wynosi opłata od wniesienia zastrzeżenia do głosowania??? No bo nasze sądy nie robią nic za darmo.

"nieruchomość została zlicytowana przez komornika ale złożyli dęty sprzeciw tylko po to żeby Obligatariusze dali się nabrać na "układ" "
A za ile poszła ta licytacja? Bo VIG wisi nam kase na przynajmniej 3 mln.

No i mamy następne propozycje układowe do przegłosowania.Dzisiaj je właśnie otrzymałem z sądu w Częstochowie. Propozycja dla obligatariuszy serii A i B:
umorzenie w całości wszystkich odsetek ( tych do otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego jak i tych po)
umorzenie 40% należności głównej ( wartości obligacji)
rozłożenie pozostałego zadłużenia do spłaty w 20tu kwartalnych ratach płatnych do 10tego każdego kwartału. Licząc od momentu zakończenia postępowania restrukturyzacyjnego.
I jeszcze informacja że żaden wierzyciel nie może łącznie od tych trzech dłużników uzyskać więcej niż te 60%.
Czyli po 20 % na łeb panów prezesów.
Nie wiem jak Wy ale dla mnie to kiepsko to wygląda i znowu trzeba będzie odesłać głos przeciw układowi.
Ciekawe ile i jakie jeszcze pomysły mają panowie i pani prezesi (Z.S. S.M. E.M ) chyba biorą na zmęczenie materiału wierzycieli.

Moim zdaniem nie ma co się jeszcze ekscytować. Jak dostaną kratki na pare latek bez zawiasów to dopiero można będzie odtrąbić sukces prokuratury. Natomiast dalej jestem pesymistycznie nastawiony co do odzyskania jakiejkolwiek kasy dla obligatariuszy.

Info linia do sądu w Częstochowie 34 3684488.
Tam sie trzeba dowiadywać. VIII wydz. gospodarczy sygn. GRp 1/16.

Ma ktoś informacje odnośnie wyników głosowania z 26.09.2016 i czy ma ktoś informacje odnośnie drugiej licytacji nieruchomości do zabezpieczenia obligacji A.???

No i co zeznasz? Że kupiłeś jak sie później okazało trefne obligacje? A może masz jakieś dowody przeciwko firmie lub preziowi? Pytam, bo ja też mam iść jako świadek, tylko że nie wiem po co? Kupiłem i straciłem na tym tak jak i na paru innych tzw. inwestycjach.Co w tej sprawie mogą zaświadczyć obligatariusze poza tym to nie wiem.

Tutaj trzeba by zmienić prawo dotyczące spółek akcyjnych i ich wierzytelności. Za długi firmy powinni odpowiadać finansowo nawet z prywatnego majątku: zarządy i niestety akcjonariusze również czyli wszyscy co korzystali finansowo gdy firmie wiodło sie dobrze.
Likwidacja firmy poprzez upadłość to powinien być wyrok jednocześnie nie na wierzycieli tylko na dłużników według kolejności decyzyjnych i udziałów w spółce.
A tfuu panowie tfuu prezesi mają sie czym pochwalić oczywiście biorąc pod uwagę np. wynagrodzenie z ostatnich paru lat działalności. I nie powinno mieć znaczenia czy aktualnie ma swój majątek czy przepisał na rodzinke. Zawsze można sie zapytać jednego i drugiego tzw. prezesa, dyrektora zarządce czy woli siedzieć kilka latek w celi czy odda kase wierzycielom. Większość stanie na głowie aby nie trafić za kratki. I o to tutaj powinno chodzić. Za łatwo te likwidacje idą i za łatwo sie odpowiedzialni za upadłość wymigują a dług powinni i tak spłacać choćby upadłość była następstwem np. zawirowań na rynkach finansowych i innych czyli tzw. niezależna od ich decyzji.

jotazet napisał(a):
Żeby Seweryn i spółka nie wyrolowali nas poprzez zatwierdzenie tego "układu" musicie wnosić do sądu w katowicach aby na na mocy art. 363.1 Ustawy Prawo Restrukturyzacyjne dopuszczono was do udziału w postępowaniu w sprawie o sygn. akt X Gru 1/16/1. Jako dowód że przysługują wam prawa z obligacji trzeba załączyć świadectwo depozytowe.

Art. 363. 1. Do reprezentowania praw obligatariuszy sąd ustanawia kuratora. Kuratorem może być również bank,
z którym dłużnik zawarł umowę o reprezentowanie obligatariuszy wobec emitenta. Obligatariusze mogą działać
w postępowaniu restrukturyzacyjnym również osobiście lub przez pełnomocnika, jeżeli zostali dopuszczeni do udziału
w postępowaniu przez sędziego-komisarza. Sędzia-komisarz dopuszcza obligatariuszy do udziału w postępowaniu po
wykazaniu, że przysługują im prawa z obligacji.

Może sie myle ale moim zdaniem trzeba poczekać na zakończenie sprawy z hipoteką i rozliczenia sie AH ze sprzedaży a następnie trzeba będzie wystąpić najlepiej zbiorowo z roszczeniami do zarządu o spłatę reszty należności niezaspokojonych z hipoteki.
Wszystkie koszty sądowe powinniśmy doliczyć do naszych roszczeń i w razie wygranej w sądzie jest szansa odzyskania wysokich wydatków z tego tytułu.

Skoro VIG tak bardzo mocno martwi sie o spłate wierzycieli i usilnie zabiega o układ to niech najpierw sie wytłumaczą z tej hipoteki. Być może sprawa wyceny pierwotnej powinna trafić do prokuratora. W końcu zakrawa to na jakieś oszustwo pierwotnych nabywców obligacji A. Jak można zawierać jakiekolwiek układy z tak niewiarygodnym "partnerem" ? Wygląda na to że przy tak prowadzonej sprawie z tą hipoteką wierzytelnośc z niej zostanie zaspokojona ( albo i nie ) w ok.10%.A może pan prezes (zarząd) firmy VIG w trosce o wierzycieli obligacji A sam by wykupił tą nieruchomość za np. 2,3mln ? Trzeba by chyba złożyć taką kontr-propozycje układową panu prezesowi.

Nie wiem czy Pan sędzia-komisarz będzie chciał z tym coś robić bo pisma sprzeciwu wobec listy są słane właśnie do niego a w nich wykazywane są kwoty odsetkowe.
Druga sprawa : Czy ktoś rozmawiał z VIGiem o hipotece na obligacje A ? Dali odpowiedź dlaczego pierwotnie wycenili na 3,1mln a obecnie jest wycena na 0,5 mln? Temat jest zasadny bo właściwie posiadacze obligacji A powinni być zaspokojeni ze sprzedaży tej hipoteki i mieć reszte spraw z VIGiem w nosie.

We wzorze pisma podanego przez Nomad jest liczona wierzytelność do 31 marca 2016.

kamilgda napisał(a):
A z innej beczki - uzyskałem telefonicznie informację od referendarza sądowego, że jestem na liście wierzytelności, ale tylko z kwotą nominalną za 8 obligacji (seria A), bez wzmianki o niewypłaconym kuponie, a także odsetkach ustawowych od obydwu tych kwot od dnia wymagalności d dnia poprzedzającego ogłoszenie restrukturyzacji włącznie.
Dodatkowo - i tu mam wątpliwości, czy na pewno dobrze usłyszałem, ale raczej tak - że zabezpieczenie wierzytelności - BRAK ?!
Czy też uzyskaliście analogiczne informacje o ile w ogóle znajdujecie się na liście wierzytelności ?

Może dlatego że obligacje A są zabezpieczone hipoteką ale nie zwiazaną z Emitentem czyli VIGiem tylko z POL KOP czy jakoś tak :). Dlatego ja np. w sprzeciwie do listy wierzytelności nie wpisuje zabezpieczenia obligów hipoteką.
Ale jeśli chodzi o odsetki kuponowe i ustawowe to powinny być uwzględnione, mało tego powinno sie wpisać dodatkowe koszty sądowe związane z opłatami za sprzeciw za świadectwo udziałowe itp. W innym przypadku jak toś miałby tylko jedną obligacje to nie opłaciło by mu się dochodzić swoich praw.

a tak w ogóle to sie zastanawiam czy ma sens zglaszanie tego sprzeciwu? No bo czytamy że: " odmowa uznania wierzytelności ma znaczenie wyłącznie dla postępowania upadłościowego. W myśl bowiem art. 263 PUiN odmowa uznania wierzytelności według przepisów prawa upadłościowego i naprawczego nie stanowi przeszkody do jej dochodzenia we właściwym trybie. A zatem, w razie zakończenia lub umorzenia postępowania wierzyciel może przeciw upadłemu wytoczyć powództwo o zapłatę."
Biorąc pod uwagę lipną hipoteke to i tak później trzeba będzie wytoczyć sprawe o zapłate reszty należności.

I jeszcze jedno zapytanie: Czy do płatnego (200zł) pisma sprzeciwu do listy podłączyć drugie pismo bezpłatnie :) pt. Zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym czy wszystko zawrzeć w jednym ?
Co wpisać pod punkty nr 3 , 4, 5, 6, 7 ? Czy je wpisywać czy pominąć?
Pomoże ktoś?

Oczywiście że można tak postąpić a być może i należy ale trzeba mieć albo dobrą żyłke prawniczą albo skorzystać z dość drogich płatnych usług adwokata. Może trzeba skrzyknąć jakąś większą grupe obligatariuszy do tej sprawy?
A wracając do mojego wcześniejszego zapytania : Czy ktoś może podać wzór pisma sprzeciwu do sądu o listę wierzycieli?

Wszystko co napisane powyżej wydaje sie słuszne tylko tak :
AH miga sie tym że to zupełnie odrębna sprawa i że jest powołany tylko do zlicytowania hipoteki ktora defacto jest na firme Pol coś tam.
Z kolei sędzia kumisarz :) tłumaczy sie że takie jest prawo a ściślej prawo dla dłużnika a nie wierzyciela. No i lipa.angry3

Panie i Panowie do rzeczy :)
Może ktoś bardziej obeznany zapoda wzór pisma sprzeciwu do listy wierzycieli? Chętnie skorzystam i pewnie inni też. Im nas więcej będzie na listach tym lepiej. Czasu cholernie mało zostało.Pray

A i to jest jeszcze genialne w naszym chorym kraju :
"Sprzeciw powinien wskazywać zaskarżoną wierzytelność oraz zawierać wniosek co do uznania albo odmowy uznania wierzytelności wraz ze wskazaniem dowodów na jego poparcie (art. 257 ust. 1 p.u.n.), a ponadto odpowiadać wymaganiom formalnym pisma procesowego w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania cywilnego. Zgodnie z art. 75 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sadowych w sprawach cywilnych z dnia (Dz.U. 2005 nr 167 poz. 1398 z późn. zm.) sprzeciw podlega opłacie stałej w wysokości 200 zł."d'oh!

Art. 92. Prawo restrukt.
Wymogi formalne sprzeciwu wobec spisu wierzytelności
1. Sprzeciw powinien odpowiadać wymogom formalnym pisma procesowego, a ponadto wskazywać pominiętą lub zaskarżoną wierzytelność oraz zawierać wniosek co do pominięcia lub umieszczenia wierzytelności w spisie wierzytelności wraz z uzasadnieniem i wskazaniem dowodów na jego poparcie.
2. Sprzeciw co do pominięcia wierzytelności w spisie wierzytelności powinien ponadto zawierać:
1) imię i nazwisko wierzyciela albo jego nazwę, jego miejsce zamieszkania albo siedzibę, adres oraz numer PESEL albo numer w Krajowym Rejestrze Sądowym, a w przypadku ich braku – inne dane umożliwiające jego jednoznaczną identyfikację, a jeżeli wierzycielem jest spółka osobowa, osoba prawna albo inna jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną – imiona i nazwiska reprezentantów spółki albo osoby prawnej, w tym likwidatorów, jeżeli zostali ustanowieni;
2) wskazanie sumy wierzytelności oraz sumy, według której będzie obliczany głos wierzyciela w głosowaniu nad układem;
3) wskazanie istnienia i rodzaju zabezpieczenia wierzytelności;
4) informację, czy w stosunku do wierzyciela zachodzą okoliczności wskazane w art. 80 umieszczenie w spisie wierzytelności współdłużnika lub poręczyciela dłużnika ust. 3, art. 109 brak prawa głosu na zebraniu wierzycieli ust. 1 lub art. 116 brak prawa głosu wierzyciela w sprawach układu;
5) informację, czy wierzytelność jest uzależniona od warunku zawieszającego;
6) informację, czy wierzycielowi przysługuje prawo potrącenia;
7) dla wierzytelności, które są objęte układem za zgodą wierzyciela – informację, czy wierzyciel wyraził zgodę na objęcie wierzytelności układem.
3. Przepis art. 86 zasady sporządzania spisu wierzytelności ust. 3 stosuje się.
4. Jeżeli sprzeciw nie odpowiada wymaganiom wskazanym w ust. 1 lub 2 lub nie uiszczono należnej opłaty, przepis art. 130 braki formalne pisma procesowego Kodeksu postępowania cywilnego stosuje się odpowiednio. Sędzia-komisarz odrzuca sprzeciw złożony po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalny, jak również sprzeciw, którego braków strona nie uzupełniła lub sprzeciw, od którego strona nie wniosła należnej opłaty w wyznaczonym terminie.
5. Sędzia-komisarz pomija twierdzenia i dowody niezgłoszone w sprzeciwie, chyba że strona uprawdopodobni, że nie zgłosiła ich w sprzeciwie bez swojej winy lub że uwzględnienie spóźnionych twierdzeń i dowodów nie spowoduje zwłoki w rozpoznaniu sprawy.

Info ze strony VIGu:
"Komunikat
dla Obligatariuszy Spółki
Serii A i B

W związku z wszczętym postępowaniem restrukturyzacyjnym Spółki oraz przygotowywanymi propozycjami rozliczeń, Zarząd Spółki zwraca się z prośbą o aktualizację danych adresowych, telefonicznych i e-mailowych przez aktualnych Obligatariuszy serii A i B, obligacji nabytych w ramach emisji pierwotnej oraz na rynku wtórnym.
Powyższe dane proszę kierować na e-mail: obligacje@ekovig.pl

Zarząd Spółki "

No dobra a co robi AH który posiada spis zgloszonych obligatariuszy ? Nie powinien listy przesłać do sądu? Co wogóle działa w sprawie VIG? Ktoś wie?

kamilgda napisał(a):
Żeby w razie czego złożyć sprzeciw to trzeba sprawdzić, czy jest się i w jakim zakresie ujętym w spisie wierzytelności - tylko jak go uzyskać lub jak to sprawdzić ?

Ni jak sie dodzwonić nie da :) (tel. nie odpowiada). Pytanie proste: Czy w tym spisie posiadacze obligacji A zabezpieczonych hipoteką są ujęci jako cała grupa bo tak mi sie zdaje, czy też każdy indywidualnie z nazwiska? Czy ktoś z tej grupy wysyłał świadectwo depozytowe do tego sądu? Ja nie widziałem takiego wezwania od nich do obligatariuszy.

Dochodzić można zawsze i w każdej tego typu sprawie.:) Inną sprawą jest skuteczność tego działania. Bilans ekonomiczny takiego dochodzenia najczęściej jest ujemny. Adwokaci są drodzy a jedynie prokurator darmowy.

Dostał ktoś informacje od uczelni warszawskiej dot. ścigania Ściborskiego na drodze prawnej? Proponują podjęcie wspólnych kroków w tym celu. Może powinno się wystąpić z pozwem zbiorowym po zawiązaniu sie grupy zainteresowanych wierzycieli?

Wygląda na to że obecnie mamy trzy grupy osób wierzycieli posiadaczy nie wykupionych obligacji EKA:
1. Ci którzy zgłosili sie do Pana Rafała Koźlaka NOMAD Partners Sp. z o.o. jako ich pełnomocnika.
2. Ci którzy zglosili sie do Pana Radosława Warciarka jako ich pełnomocnik,
3. Ci którzy jedynie zgłosili swoje wierzytelności do syndyka.
W obecnej sytuacji która grupa jest w najkorzystniejszej sytuacji prawnej jeśli chodzi o możliwość odzyskania czegokolwiek biorąc pod rozwage koszty ponoszone w sprawie?
Może ktoś sensownie odpowie bo ja sie cały czas waham? :).

Z przyjemnością potwierdzam wykup i spłatę przez INstalexport obligacji INE1015.

A ja w tym miejscu sie zastanawiam nad kwestią:
W sytuacji z e-Kancelarią co jest korzystniejsze?
Czy skup i posiadanie w akcjach 20-40 tyś zł czy tyle samo ale w obligacjach?

Wymogi formalne dot. zgłaszania wierzytelności wymagaja podania całej kwoty roszczenia łącznie z odsetkami, tak więc nie rozumie dlaczego by nie podawać również odsetek. Ja wpisuje odsetki kuponowe za okresy które nie zostały wypłacone aż do daty zakładanego wykupu. Reszte ewentualnie niech sobie wyliczy syndyk. Kupując obligacje zawarłem umowe na cały okres do wykupu i takie też mam roszczenie.

Z tego co mi wiadomo to jeszcze nic na temat upadłości nie ma, tym bardziej że to miała być upadłość z możliwością układu ;).

Zastanawiam się nad tym czy w którymś momencie trzeba będzie przedstawiać i ewentualnie komu świadectwo depozytowe od posiadanych obligacji? (znowu wydatek rządu 130zł)
Obligacje już nie są notowane na Catalyst tak więc są jakby zablokowane, a że istnieją na konkretnych kontach to chyba ewentualne pieniądze z zabezpieczenia powinny zostać automatycznie przekazane do wykupu zalegających na kontach obligacjach.
Może sie ktoś dobrze orientuje co do procedur w tym kolejnym chorym przypadku?

schwart napisał(a):
Dużo tu narzekania, a mało konkretów.
Czy ktoś pomoże i napisze, gdzie i jak należy zgłosić wierzytelność ?
Na stronie sądu jeszcze wpis się nie pojawił:

Wykaz upadłości

Czy ktoś ma może wzór wniosku zgłoszenia upadłości ?

Art

Wzory są w postach dotyczących innego przekrętasa tj. e-Kancelaria (EKA) tam prosze szukać :)

Zaczynam sie niecierpliwić bo prezio firmy obiecuje sprzedaż nieruchomości pod hipoteke już pół roku i nie ma efektów. Poza tym nie ma obiecanych bieżących informacji co do postępów w tej sprawie. Jeszcze troche i zgłosze sie do AH jak niektórzy.

1mariusz napisał(a):
bez zgłoszenia po układzie nic nie będą warte a jedynie zablokują konto maklerskie ja sprzedałem mam przynajmniej mniej podatku do zapłacenia od zysków
thumbright od 1000 do przodu 190 zł

A możesz wyjaśnić ciemnemu jak to jest z tym podatkiem? Bo do tej pory z konta maklerskiego podatek 19% od każdego zysku np. kuponu odsetkowego to DM odliczał z automatu i nic ich nie interesuje że sprzeda sie np. obligacje poniżej wartości zakupu.

daniell155 napisał(a):
Witam,
czyli jeśli chce zgłosić wierzytelność do EKA, a chcę, to muszę wykupić świadectwo za 30 zł oraz blokadę za 250 zł (akurat u mnie w Alior banku) czy wystarczy tylko świadectwo za 30 zł. Nie chcę dalej wtapiać kasy w to gó.... :(

Ja musiałem za samo świadectwo zapłacić łącznie 125zł i też mnie to wk.rwia.angry3

Jeszcze pytanko: Czy złoszenie wierzytelności trzeba podpisać własnoręcznie na końcu?

Bill napisał(a):
To proste na jednych transakcjach giełdowych zyskujesz na innych tracisz i jak rocznie wyjdziesz na zero to masz zero podatku.

Ale przecież podatek 19% DM pobierają z automatu. I nie wiem jak inni ale ja sie w US nie chwale swoimi zyskami i stratami z inwestycji giełdowych. No chyba że ktoś to robi zawodowoThink

Skoro wielu twierdzi że nic sie nie odzyska z zainwestowanej kasy w obligacje EKA to po co tracić kase dodatkowo na świadectwa depozytowe, notariusza, poczte , itp. itd. ??? Może lepiej jednak układ???

Mogli byście przybliżyć sprawe straty podatkowej? Czy to jest dla każdego posiadacza obligacji czy tylko dla określonej grupy np. kupujących na rynku pierwotnym ???

Czyli bez wizyty u notariusza sie nie obejdzie???

Czyli co?
Do przesłania dwa egzemplarze zgłoszenia wierzytelności oraz oryginał świadectwa depozytowego,
lub odpis tego świadectwa potwierdzony notarialnie???

A kto wie jakie są propozycje układowe firmy ????

A możesz podać jakiś link bo nie umiem znaleźć nic innego.

Pod X Gu 69/15 jest inna firma."SCHLAMBERGER" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.Postępowanie
Prowadzone przez SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE
Sygnatury: X GU 69/15

Świetny artykuł po którym i po doświadczeniach na Catalyst stwierdzam że nie warto być wierzycielem w naszym żle zarządzanym państwie. Jak najszybciej kończe niepewne "inwestycje".salute

Ponieważ coś słabo Panie i Panowie radzicie to ja sobie pozwolę swoją wersje zgłoszenia zaprezentować do oceny i ewentualnych korekt :
"Miejscowość , dnia 00 .00. 2015 r.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej
VIII Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Naprawczych Sędzia Komisarz SSR Jarosław Horobiowski ul. Poznańska 16 53-630 Wrocław

sygn. akt VIII GUp23/15

Wierzyciel: Imię nazwisko, zam. ul. nazwa ulicy nr domu/mieszk.
KOD Miejscowość

Upadły: e-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa Spółka Akcyjna
z siedzibą we Wrocławiu
ul.Gen. Józefa Bema 2
50-265 Wrocław

ZGŁOSZENIE
wierzytelności pieniężnych w postępowaniu upadłościowym

Działając w imieniu własnym, na podstawie art. 236, art.239 i art. 240 ustawy z dnia
28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe i naprawcze (dalej jako: p.u.n.), stosownie do treści postanowienia Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej, VIII Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Naprawczych, postanowieniem z 20 maja 2015 r., sygn. akt VIII GU 71/15, zgłaszam wierzytelność pieniężną, w stosunku do której Upadły jest dłużnikiem osobistym, w łącznej kwocie XXXX zł (słownie: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx złoty ).

Wskazuję przy tym, że:
1. zgłaszana wierzytelność należna jest z tytułu wyemitowanych przez Upadłego, a nabytych przez Wierzyciela xxxxx obligacji serii L1 (EKA1115) i składa się na nią:
1) wartość nominalna ww. obligacji w kwocie XXXXX zł;
2) wartość płatności odsetkowych za okres VIII w kwocie XXX zł;
3) wartość płatności odsetkowych za okres IX w kwocie XXX zł;
4) wartość płatności odsetkowych za okres X w kwocie XXX zł
2. jako dowód istnienia wierzytelności przedkładam świadectwo depozytowe nr z dnia 00.00. 2015 r. – (art. 240 pkt 3 p.u.n.).
3. wierzytelność w całości należy zakwalifikować do kategorii IV – (art. 240 pkt 4 p.u.n.).
4. z wierzytelnością nie jest związane żadne zabezpieczenie rzeczowe na majątku Upadłego
– (art. 240 pkt 5 p.u.n.).
5. co do wierzytelności nie toczy się żadne postępowanie sądowe, administracyjne,
czy egzekucyjne – (art. 240 pkt 7 p.u.n.).
6. wierzyciel nie jest wspólnikiem ani akcjonariuszem Upadłego – (art. 240 pkt 8 p.u.n.).

Kwoty należne Wierzycielowi tytułem ewentualnego podziału funduszów masy upadłości
należy wpłacić na rachunek bankowy nr: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Uzasadnienie
Wierzyciel jest właścicielem XXX (słownie: xxxxxxx) obligacji wyemitowanych przez Upadłego, serii L1 (EKA1115), oznaczonych w KDPW kodem PLEKGPF00144, o wartości nominalnej jednej obligacji 100 zł. Rzeczone obligacje są zaewidencjonowane na rachunku papierów wartościowych prowadzonym przez Dom Maklerski Nazwa DM i Miescowość.

Dowód: - świadectwo depozytowe nr XXXXXX z dnia XX.XX. 2015 r.

Zgodnie z warunkami emisji, wykup rzeczonych obligacji miał nastąpić 06 listopada 2015 r. poprzez wypłatę obligatariuszom kwoty w wysokości równej wartości nominalnej obligacji, tj. 100 zł za każdą obligację.
Ponadto obligacje te są oprocentowane według stałej stopy procentowej wynoszącej 10% w skali roku w stosunku do ich wartości nominalnej. Odsetki wypłacane są co kwartał . Wartość odsetek przysługująca Obligatariuszowi od jednej Obligacji jest ustalona zgodnie z poniższym wzorem:
Odsetki = NO * R *(n/365), gdzie:
NO – wartość nominalna Obligacji serii L1
R – oprocentowanie Obligacji serii L1 (10%)
n – liczba dni w danym okresie odsetkowym
Zgodnie z warunkami emisji obligacji złożenie przez spółkę wniosku
o upadłość upoważnia obligatariuszy do żądania wykupu posiadanych przez niego obligacji,
a w razie likwidacji Emitenta Obligacje stają się natychmiast wymagalne z dniem otwarcia likwidacji, chociażby termin ich wykupu jeszcze nie nastąpił.
Upadły nie dokonał wykupu ww. obligacji oraz płatności odsetkowych za trzy ostatnie okresy tj.:

(tutaj w formie tabeli zestawienie w kolejności)
Okres odsetkowy, Pierwszy dzień okresu odsetkowego,Dzień ustalenia prawa do odsetek, Ostatni dzień okresu odsetkowego (dzień wypłaty), Liczba dni w danym okr., Kwota odsetek / 1szt. obligacji

VIII, 07.02.2015, 24.04.2015, 06.05.2015, 89, 2,44 PLN

IX, 07.05.2015, 28.07.2015, 06.08.2015, 92, 2,52 PLN

X, 07.08.2015, 28.10.2015, 06.11.2015, 92, 2,52 PLN

Mając na uwadze przytoczone powyżej okoliczności i dowody, zgłoszenie wierzytelności należy uznać za w pełni uzasadnione.

Załączniki:
1) świadectwo depozytowe oznaczone w niniejszym piśmie.
2) drugi egzemplarz zgłoszenia wraz z załącznikami zgodnie z art. 239 p.u.n.

Czyżby sie kroiły problemy z wykupem PCZ1015?

marcinsk napisał(a):
Jak wygląda ze zgłoszenieniem obligacji, które jeszcze nie są przeterminowane: EKA0715?
Czy odsetki naliczyć tylko do dnia wykupu?

Te obligacje też trzeba zgłaszać do sądu czyli do SK.
Kuponów i odsetek nie wypłaconych to raczej tu nie ma.11.01.2015 to chyba wypłacili?
W tym wypadku tylko obligacje czyli nominał razy ilość.

"Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VIII Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Naprawczych, postanowieniem z 20 maja 2015 r., sygn. akt VIII GU 71/15, ogłosił upadłość - z możliwością zawarcia układu"

Czyli odsetek za nie wypłacony kupon 9 tj. 06.05.2015 nie ma co liczyć bo to zaledwie 1,44zł :).
Kuponu 10 nie będzie :).
Za EKA1115 do kwoty podstawowej za ilość obligacji doliczamy dwa kupony 9 i 10.
Pytanie:
Czy można w którejś pozycji doliczyć koszty poniesione na np. uzyskanie świadectwa depozytowego?
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i zachęcam do aktywnej współpracy bo czas leci.

Bercik40 napisał:"2) Drugi egzemplarz zgłoszenia wraz z poświadczonymi odpisami załączników zgodnie z art. 239 p.u.n."
Mam pytanie odnośnie tych poświadczonych załączników.
Zgodnie z tym co podaje art.239 i 240 p.u.n trzeba przesłać : dwa egzemplarze zgłoszenia wierzytelności oraz oryginał lub notarialnie poświadczony odpis dokumentu uzasadniającego zgłoszenie czyli jeden egzemplarz świadectwa depozytowego.
Czy coś jeszcze co wymagało by bezwzglednie wizyty u np. notariusza?

W kwietniu nadal lipa ( kupon nie wypłacony) i ukazuje sie komunikat:
obligacje.pl/news/4396/instale...
Ciekawe jak to sie zakończy?

A ja mam jeszcze coś takiego:
http://pskrp.pl/obligacje/ppuh-vig/

Co myślicie o takich działaniach?

Dowiedziałem sie że za wydanie świadectwa udziałowego ( czyli potwierdzenia że posiadam obligacje EKA) musze zapłacić 100zł . Ciekawe ile za potwierdzenie że nie jestem wielbłądem. :)
A teraz bardziej poważnie:
Co wy na taki wzór wniosku o zgłoszenie wierzytelności?
www.google.pl/url?sa=t&rct...
Jeżeli jest dobry do tej sprawy to może zaczniemy od niego?

Jest obwieszczenie w MSiG
www.imsig.pl/pozycja/2015/104/...

No to do działania obligatoriusze.
Proponuje wspólne zredagowanie zgłoszenia wierzytelności bo to troche skomplikowane :).
Co wy na to?

robertokot25 napisał(a):
krzychu do sądu po ogłoszeniu w monitorze sądowym

Czyli kiedy sie to znajdzie w Monitorze? I chyba nie do sądu tylko do sędziego komisarza prowadzącego upadłość czyli SSR Jarosława Horobiowskiego?
Tylko pytanie co trzeba będzie dostarczyć? Chyba wypis z DM o posiadaniu obligacji? Czy coś jeszcze?

Ironia losu :
www.e-kancelaria.com/iSERWIS/m...

Swoją drogą uważam że prawo w Polsce jest chore że to ja jako wierzyciel mam wskazywać z jakiego majątku dłużnika komornik ma egzekwować dług.

"Na mocy przedmiotowego postanowienia wzywa się:
- wierzycieli Emitenta, aby w terminie 2 miesięcy od daty zamieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości zgłosili swoje wierzytelności na ręce sędziego-komisarza,"

Może ktoś kompetentny wyjaśnić co mam teraz zrobić w zwiąku z tym komunikatem?
Mam eka1115 oczywiście w wersji wirtualnej.
Kiedy, co i gdzie miałbym zgłosić, tak po krótce?
Czy nie powinni obligatoriusze wynająć kancelarii prawnej do reprezentowania ich w sprawie i załatwienia wyegzekwowania należnych płatności?
Czy każdy musi sie indywidualnie zmierzyć w sądzie z tym problemem?

zi napisał(a):
A otrzymał ktoś może kupon od INE1015, który powinien być wypłacony 2014-10-20, bo mi się wydaje, że otrzymałem go z dwumiesięcznym opóźnieniem i tylko 50% należnego bez odsetek ustawowych. I nie wiem, czy wszyscy posiadacze tej serii obigów tak dostali, czy tylko ja.

Ja też dostałem tylko połowe i dalej lipa :) cisza.

A otrzymał ktoś kupon z kwietnia tego roku? Ja nic nie widze na koncie.

Stawki obniżyli znacznie ale termin jest troche za wczesny. Uważam że należy jeszcze troche poczekać. Może uda im sie sprzedać nieruchomość i wypłacić kase obligatoriuszom. AH też może nic wiecej nie wywalczyć jak nie będzie chętnego na kupno.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 10 maja 2021 20:47:14
Liczba wpisów: 100
[0,03% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,652 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło